Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΧωρισμοΣ και ελπιδα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

mitsgiann

# 41 στις 13/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 17
'Aρεσαν+: 0%
Καλησπέρα .. με πήρε να δει πάλι τι κάνω .Τι ρώτησα τι την οδήγησε στην απόφαση .. ξανά . Μου λέει 1) οι εντάσεις και οι διαφωνίες εφθειραν τη σχέση μας. Δεν ήθελε το παραμικρό γιατί τη κουραζε. Ακόμη κ το ότι δεν ήθελα να τρώω στο καναπέ αλλά στο τραπέζι ήταν λόγος να μην είναι ο εαυτός της. Ακόμη κ η απόφαση για το σκυλί ήταν δική της κ δεν ήθελε να τη μοιραστεί μαζί μου γιατί έτσι είναι η προσωπικότητα της. 2) όσο αφορά το γάμο,ήμουν το πιο κοντινό για τέτοια απόφαση,αλλά όχι ο κατάλληλος οπότε αναθεώρησε. Αυτά μου είπε. Είναι κ αλλά λέει αλλά δε θέλει απ το τηλέφωνο. Όσο αφορά το πνευματικό της δε ήμουν ποτέ σ αυτό το παιχνίδι,οπότε δε ξέρω πόσο εύκολο είναι να την προσεγγίσω έτσι. Συνεχίζω.

agapimou11

# 42 στις 13/10/2019
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 648

Κατά τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να έχετε σχέσεις με το σόι ο ένας του άλλου. 

Γνώμη μου!!! 

Δεν χρειάζεται, οκ μια γνωριμία με γονείς στο χαλαρό, αλλά όχι πολλά πολλά. 

Είστε μαζί ένα χρόνο, λίγο διάστημα για να προετοιμαζεστε για γάμο. 

Οι τυχόν ευθύνες που της φορτώνει η οικογένεια της είναι πρόβλημα ναι, αλλά που θα έπρεπε να το λύσει μόνη της και όχι να μοιράζεσαι εσύ τις δουλειές που της έχουν "φορτώσει". 

Ίσως ένιωσε ότι ανακατευεσαι παντού, ίσως λέω!!! 

Καλό είναι να είμαστε νοικοκυρηδες δε λέω αλλά και στο σαλόνι θα φάμε, όχι μόνο στο τραπέζι της κουζίνας όπως γράφεις!!! 

Δεν είμαστε στρατιωτακια!!! 

Κάτι στον τρόπο σου την επνιξε και δεν μπορούσε να είναι χαλαρή μέσα στο ίδιο της το σπίτι!!! 

Αυτό μου ρχεται από αυτά που γράφεις, μάλλον ήθελε έναν άντρα πιο cool και όχι οργανωμένο στα πάντα!!! 

Και ναι έδωσε για λίγες μέρες το σκύλο σας στον αδερφό της, γιατί έπρεπε να πάρει άδεια ? 

Πολύ μέσα σε κουτάκια λειτουργεις μάλλον, δεν σου λέω ότι είναι κακό ούτε σου το λέω για κακό, απλώς δεν αρέσει σε όλους!!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 5 μέλη.

mitsgiann

# 43 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Σωστά όλα τα ίσως αυτά σκέφτομαι κ εγώ .. αλλά μιλάς στον άλλο,δε τα κρατάς μέσα σου και μία μέρα ΜΠΑΜ... στο καναπέ δε γινόταν να τρώω συνέχεια γιατί είμαι 1.90 ύψος και με έπιανε το στομάχι μου . Δεν ήθελα να μου ζητάει άδεια, ήθελα να το μοιράζεται μαζί μου. "Σκέφτομαι να κάνω κάτι.." Η οργάνωση ήταν κάτι που ζητούσε εξ αρχής και έτρωγα και κατσαδα όταν ξέχναγα καμιά κάλτσα στα παπούτσια. Αυτό με το χρονικό διάστημα ειναι σωστό,ήταν βιαστικό ... Παρασυρθηκαμε ίσως... χάσαμε στόχους με κυριότερο την ευτυχία μας .. Δε τη κατηγορώ και συνεχίζω να μην έχω θυμό μέσα μου .. Ήθελα να το ξέρω όμως όσο αφορά τη πίεση που ένιωθε .. Πάντα ήθελα να μιλάμε ... να μοιραζόμαστε σκέψεις και άγχη .. Αυτή μάλλον δεν ήθελε ... όλα μέσα της .. εγώ προσπαθούσα για ένα χαμόγελο και την ευτυχία της,αλλά λειτουργούσε αντίστροφα.. τώρα την έχασα.. τώρα με εδιωξε ...

Enikos

# 44 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.521

Θεματοθετα...

Κατι παρατηρησα χθες...

Εφτιαξες το δικο σου τσατ ρουμ...

Και το εγκαινιασες...

Μαλλον, δεν σε καλυψαν οι εδω απαντησεις και ισως θελεις αμεσοτερη επαφη...επι του προβληματος σου...

Ολα καλα, αλλα...

Η κοπελια σου...τα ξερει αυτα?...

Οχι...

Γιατι?...

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Mindthegap-

# 45 στις 14/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από wish_

βέβαια και εσύ που να το ξέρεις και να το μαντέψεις,θεωρουσες οτι όλα κυλουσαν νορμάλ μιας και εκεινη δεν έκανε παραπονα.

Απο δικες  μου παντως παρατηρησεις  εκει εξω...

ο πιεσμενος ανθρωπος που δεν το λεει με τις λεξεις...

θα το πει με το σωμα του, τις εκφρασεις του προσωπου του,

και με αλλους πολλους τροπους...

Δεν μιλαμε μονο με το στομα...

Επισης, κι απο αλλες παρατηρησεις μου βλεπω οτι τα ατομα αυτα που πολλοι τους χαρακτηριζουν ως τα ..."καλα παιδια"...

που ειναι παντα διαθεσιμοι...και προσφερονται για ολα...

καταληγουν να ειναι και το πιο χειριστικα...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jeyrum και σε ακόμα 2 μέλη.

SaerDna

# 46 στις 14/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

mitsgiann διακρινω πολυ θυμο και πονο μεσα σου. Οι εκφρασεις στα κειμενα σου ειναι μπερδεμενες. Πιστευω οτι ειναι καιρος να βαλεις μια ταξη στις σκεψεις σου και να δωσεις χωρο και χρονο και στους δυο  σας

mitsgiann

# 47 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Έφτιαξα το τσατ ρούμ. Με πιάνει απελπισία με τα πράγματα στο αμάξι.. να ψάχνω σπίτι. Προσπαθώντας να διατηρήσω την αξιοπρέπεια μου. Στο δρόμο κυριολεκτικά. Θέλω να της μιλήσω. Δε θέλει αυτή. Της γράφω μυνηματα και της εκφράζομαι. Μου λέει να μη το κάνω γιατί δεν είναι έτοιμη να ακούσει οτιδήποτε. Δεν τα διαβάζει καν. Δύσκολο πολύ. Σήμερα την είδα στη δουλειά. Με κοιταει στα μάτια. Δε μπορώ να καταλάβω αν με συμποναει ή αν με λυπάται.

konstandinos73

# 48 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 205
Σε λυπάται φιλε μου...εσυ τον εαυτο σου δεν τον λυπασαι??? Ημαρτοοον!!! Κατσε και περιμενε τα "ψιχουλα" της...Αρχαγγελε ακους? Να πώς επιβιωνουν τα τοξικα ατομα..βρισκουν αφθονα "θυματα"...καλη ωρα ο θεματοθετης.
Αρέσει στα μέλη mitsgiann, alisida

squirrel1968

# 49 στις 14/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν τα βαζουμε ποτε με τον πνευματικο...

Νομος...
χαμενο παιχνιδι...απο το σφυριγμα της εναρξης...

Enikos

# 50 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ναι...το ιδιο λεμε...χωρις να το αιτιολογεις καν...

Απο τον πονο, σε ενα φορουμ γνωριμιων, εως την δημιουργια ιδιωτικου τσατ ρουμ...

Εσυ βλεπεις καποιο σοβαρο ατομο...το οποιο "ποναει"?...

Ξερεις τι θελω να σου πω?...

Φαντασου τι εχει παρει χαμπαρι-διαπιστωσει η κοπελια!!!...

Την γιαγια, την βγαζεις ακομα βολτα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από mitsgiann

Έφτιαξα το τσατ ρούμ. 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jeyrum και σε ακόμα 1 μέλος.

squirrel1968

# 51 στις 14/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μια φορά την εβδομάδα υπήρχαν κάποιες "συγκρούσεις"σε θέματα συγκατοίκησης,πχ τι φαγητό θα φάμε,καθαριότητα ποιος θα κάνει κλπ.(Αμελητέα για εμένα)

Μου λέει να μείνουμε χωρια γιατί τη πιέζω,δεν ταιριάζουμε και τέτοια κουλά.

Νιώθει πίεση

ότι ίσως έκανα κάτι που δεν έβλεπα κ αυτή το έπαιρνε ως πίεση.

είχε την ελευθερία να πηγαίνει εκκλησία,όση ώρα ήθελε, τις μέρες που ήθελε. Αν κ κάποιες φορές είχα ενστάσεις,χωρίς φασαρίες όμως

μια χαρα σου εξηγησε τους λογους...κ τους λες κ ο ιδιος...τ αλλο θελεις?

εντασεις κ διαφωνιες,ηθελε οργανωση κλπ

...μονη της τσακωνοταν? δεν ησουν παρων?

αρα δεν τα κραταγε μεσα της...

κ ποτε δεν ειναι ,Μπαμ.....

παντα υπαρχουν ζητουμενα ...

μαλλον δεν ακουγες τα θελω της...

η τα περναγες στο ντοκου...

Μπαμ μαλλον ήταν για εσενα γιατι την ειχες δεδομενη...κ λίγο σε ξεβολεψε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από mitsgiann
Καλησπέρα .. με πήρε να δει πάλι τι κάνω .Τι ρώτησα τι την οδήγησε στην απόφαση .. ξανά . Μου λέει 1) οι εντάσεις και οι διαφωνίες εφθειραν τη σχέση μας. Δεν ήθελε το παραμικρό γιατί τη κουραζε. Ακόμη κ το ότι δεν ήθελα να τρώω στο καναπέ αλλά στο τραπέζι ήταν λόγος να μην είναι ο εαυτός της. Ακόμη κ η απόφαση για το σκυλί ήταν δική της κ δεν ήθελε να τη μοιραστεί μαζί μου γιατί έτσι είναι η προσωπικότητα της. 2) όσο αφορά το γάμο,ήμουν το πιο κοντινό για τέτοια απόφαση,αλλά όχι ο κατάλληλος οπότε αναθεώρησε. Αυτά μου είπε. Είναι κ αλλά λέει αλλά δε θέλει απ το τηλέφωνο. Όσο αφορά το πνευματικό της δε ήμουν ποτέ σ αυτό το παιχνίδι,οπότε δε ξέρω πόσο εύκολο είναι να την προσεγγίσω έτσι. Συνεχίζω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από mitsgiann
Σωστά όλα τα ίσως αυτά σκέφτομαι κ εγώ .. αλλά μιλάς στον άλλο,δε τα κρατάς μέσα σου και μία μέρα ΜΠΑΜ... στο καναπέ δε γινόταν να τρώω συνέχεια γιατί είμαι 1.90 ύψος και με έπιανε το στομάχι μου . Δεν ήθελα να μου ζητάει άδεια, ήθελα να το μοιράζεται μαζί μου. "Σκέφτομαι να κάνω κάτι.." Η οργάνωση ήταν κάτι που ζητούσε εξ αρχής και έτρωγα και κατσαδα όταν ξέχναγα καμιά κάλτσα στα παπούτσια. Αυτό με το χρονικό διάστημα ειναι σωστό,ήταν βιαστικό ... Παρασυρθηκαμε ίσως... χάσαμε στόχους με κυριότερο την ευτυχία μας .. Δε τη κατηγορώ και συνεχίζω να μην έχω θυμό μέσα μου .. Ήθελα να το ξέρω όμως όσο αφορά τη πίεση που ένιωθε .. Πάντα ήθελα να μιλάμε ... να μοιραζόμαστε σκέψεις και άγχη .. Αυτή μάλλον δεν ήθελε ... όλα μέσα της .. εγώ προσπαθούσα για ένα χαμόγελο και την ευτυχία της,αλλά λειτουργούσε αντίστροφα.. τώρα την έχασα.. τώρα με εδιωξε ...

Mindthegap-

# 52 στις 14/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από konstandinos73
Να πώς επιβιωνουν τα τοξικα ατομα..βρισκουν αφθονα "θυματα"...

Γενικα μιλωντας...

κι αυτο απο παρατηρησεις μου...

ενα ειδος τοξικου  ανθρωπου , που δυστυχως ομως κυκλοφορει πολυ  εκει εξω...

ειναι αυτοι που το παιζουν αιωνια θυματα και drama queen...!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jeyrum και σε ακόμα 2 μέλη.

konstandinos73

# 53 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 205
Minthegap...εν μερει θα συμφωνησω, τα πραγματικα τοξικα ατομα ειναι οι θυτες...τα θυματα, δεν θα τα "βαφτιζα" τοξικα, οχι οχι...σιγουρα, ομως, ειναι η "τροφη" των πρωτων...στο παράδειγμα του φιλου μας...ας παρουμε ως δεδομένο οτι μας περιγραφει την αληθεια..αντι, λοιπον, να πει στη κοπελα του "σου εύχομαι οτι καλύτερο στη ζωη σου" και να φυγει τρέχοντας, καθεται και παρακαλαει...να παρακαλεσεις μια κατασταση. Οταν ομως αξιζει. Οχι οταν ειναι "δηλητηριωδης"...τι θελεις κοπέλα μου? Σε ενοχλουν τα ψίχουλα στο καναπε? Ψαξε βρες αλλο μαλακα που θα σε αγαπαει, θα σου κανει ολα τα χατηρια ..και στο τελος θα του πεις..."ξερεις, δε μπορω να ειμαι με εναν ανθρωπο που πινει το καφε του χωρις ζαχαρη"...βρε ουστ απο εδω..ουστ. ξυπνα μεγαλε. Ξυπνααα! Εφ όσον φυσικα ειναι τα πράγματα οπως μας λες.

mitsgiann

# 54 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Δλδ με λίγα λόγια ρε παιδιά έπρεπε να ήμουν άλλος ένας σκυλος χωρίς γνώμη και άποψη? Με ρόλο διακοσμητικό σε ένα σπίτι? Δεν είπα να είμαι ο σατραπης τυρρανος.πιστεύω στο δυναμισμό της γυναίκας και στην ισότητα. Και ναι κάποιες διαφωνιες είναι νορμάλ ,δύο άνθρωποι που μενουν μαζί γιατί αγαπιούνται,θέλουν λίγο χρόνο να βρουν τα πατήματά τους. Να μου μιλούσε ήθελα σ αυτά που ίσως δεν έβλεπα. Και ναι να δεχτώ ότι δεν έβλεπα κάποια παραπονα της. Γιατι δεν το έλεγε.. ? Γιατί ξαφνικά "δε πληρείς τις προϋποθέσεις για γάμο" . "Είσαι ο καλύτερος άνθρωπος αλλά δε γίνεται" " πιέζομαι γιατί δεν έχω χώρο" " θέλω ψυχική ηρεμία" και άλλες τέτοιες γενικότητες? Πως διαλύεις έτσι έναν άνθρωπο που σ αγαπά? Είναι δικαιολογία ότι "έκανες πολλά για μένα και πνιγομουν" ? Δλδ αν δεν έκανα τι θα γινόταν ?? Δεν θα ήταν αρκετό τότε,πότε πάλι μια απ τα ίδια θα είχαμε. Στη τελική γιατι δε μου λέει ξεκάθαρα τους λόγους ? Ξεκάθαρα!!! Μόνο ότι "παρασύρθηκα,στην ουσία δεν ήθελα" Παρασυρθηκε από τι ? Μια βδομάδα πριν το χωρισμο,βγαζαμε λίστα για καλεσμένους,τσέκαρε συνέχεια νυφικα, ήμουν " ο καλύτερος αντρουλης" και αυτός που όταν έλειπε ήταν άδειο το σπίτι !!! Μια εβδομάδα πριν το χωρισμο !!! Ξαφνικά τέλος. Συνεχίζω να μην έχω θυμό !!! Συνεχώς προσπαθώ να κανω αυτοκριτική αλλά δε ξέρω τι να κρίνω από εμένα , αφού δεν λέει ξεκάθαρα τι την πείραξε !!! Σίγουρα υπαρχουν πράγματα που θα επρεπε να τα είχά κανει αλλιώς...δεν υπάρχει το τέλειο !!! Και αλήθεια την αγαπώ !!!

Enikos

# 55 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τωρα μαλιστα...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

agapimou11

# 56 στις 14/10/2019
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 648

Στη συμβίωση φαίνεται πως λειτουργούν οι άνθρωποι καθημερινά. Εκεί "βλέπεις" αν ταιριάζουν οι ρυθμοί και ο τρόπος ζωής!!! 

Ψιλά γράμματα αλλά εκεί κρίνεται το παιχνίδι!!! 

Απ ότι καταλαβαίνω η κοπέλα ένιωθε να πνιγεται από τον τρόπο που την αγαπάς. 

Είχα κάποτε σχέση μ έναν άντρα σ αυτό το στυλ και ενώ με αγαπούσε πάρα πολύ, ήθελε να έχει άποψη για τα πάντα που με αφορούσαν, ήθελε να τον ενημερώνω για όλα...εεε δεν άντεξα την αγάπη του, ήταν πολύ πιεστικη για μένα. 

Και όποτε πήγαινα να του πω κάτι, ξέρεις πως αντιδρουσε ? 

Θυμωνε και μου έλεγε ότι δεν τον αγαπώ!!! 

Αν έχεις μάθει να αγαπάς με φορτικο τρόπο, είναι πολύ δύσκολο να αλλάξεις τον τρόπο σου και όχι δεν είναι εύκολο να σου πει η άλλη πόσο άσχημα την κάνεις να νιώθει τυλιγμενη μέσα σε ένα "πέπλο"...αγάπης!!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

jeyrum

# 57 στις 14/10/2019
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Απαντήσεις: 377

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από agapimou11

Στη συμβίωση φαίνεται πως λειτουργούν οι άνθρωποι καθημερινά. Εκεί "βλέπεις" αν ταιριάζουν οι ρυθμοί και ο τρόπος ζωής!!! 

Ψιλά γράμματα αλλά εκεί κρίνεται το παιχνίδι!!! 

Kristina_

# 58 στις 14/10/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 747

Καπου αναφερεις οτι πριν το χωρισμο εξαιτιας υποχρεωσεων δε συναντηθηκατε σπιτι σας για μια βδομαδα...λεω γω τωρα...μηπως μηπως εκεινη τη βδομαδα καταλαβε οτι περναει πολυ καλυτερα μονη της στο σπιτι??? τοσο απλα!

Θα σου ελεγα να παψεις να σκεφτεσαι το πως και το γιατι...εστιασε στο να βρεις σπιτι, να βολευτείς και να ξεκινησεις ξανα τη ζωη σου

...μην ξαναγράφω και γω ολα τα αλλα που σου εχουν ηδη πει

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από mitsgiann
Δλδ με λίγα λόγια ρε παιδιά έπρεπε να ήμουν άλλος ένας σκυλος χωρίς γνώμη και άποψη? Με ρόλο διακοσμητικό σε ένα σπίτι? Δεν είπα να είμαι ο σατραπης τυρρανος.πιστεύω στο δυναμισμό της γυναίκας και στην ισότητα. Και ναι κάποιες διαφωνιες είναι νορμάλ ,δύο άνθρωποι που μενουν μαζί γιατί αγαπιούνται,θέλουν λίγο χρόνο να βρουν τα πατήματά τους. Να μου μιλούσε ήθελα σ αυτά που ίσως δεν έβλεπα. Και ναι να δεχτώ ότι δεν έβλεπα κάποια παραπονα της. Γιατι δεν το έλεγε.. ? Γιατί ξαφνικά "δε πληρείς τις προϋποθέσεις για γάμο" . "Είσαι ο καλύτερος άνθρωπος αλλά δε γίνεται" " πιέζομαι γιατί δεν έχω χώρο" " θέλω ψυχική ηρεμία" και άλλες τέτοιες γενικότητες? Πως διαλύεις έτσι έναν άνθρωπο που σ αγαπά? Είναι δικαιολογία ότι "έκανες πολλά για μένα και πνιγομουν" ? Δλδ αν δεν έκανα τι θα γινόταν ?? Δεν θα ήταν αρκετό τότε,πότε πάλι μια απ τα ίδια θα είχαμε. Στη τελική γιατι δε μου λέει ξεκάθαρα τους λόγους ? Ξεκάθαρα!!! Μόνο ότι "παρασύρθηκα,στην ουσία δεν ήθελα" Παρασυρθηκε από τι ? Μια βδομάδα πριν το χωρισμο,βγαζαμε λίστα για καλεσμένους,τσέκαρε συνέχεια νυφικα, ήμουν " ο καλύτερος αντρουλης" και αυτός που όταν έλειπε ήταν άδειο το σπίτι !!! Μια εβδομάδα πριν το χωρισμο !!! Ξαφνικά τέλος. Συνεχίζω να μην έχω θυμό !!! Συνεχώς προσπαθώ να κανω αυτοκριτική αλλά δε ξέρω τι να κρίνω από εμένα , αφού δεν λέει ξεκάθαρα τι την πείραξε !!! Σίγουρα υπαρχουν πράγματα που θα επρεπε να τα είχά κανει αλλιώς...δεν υπάρχει το τέλειο !!! Και αλήθεια την αγαπώ !!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

mitsgiann

# 59 στις 15/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Έχετε δίκιο όλοι . Λάθος χειρισμοί ενθουσιασμός φαντασιώσεις.Λαθη επι λαθων. Τόσες μέρες απορίας,Προσπαθω να είμαι αξιοπρεπής. Πρώτα στον εαυτό μου. Δεν έχω θυμό μέσα μου γιατί ακόμη είναι η αγάπη που τον καλυπτει ίσως. Δεν ξέρω αν μπορώ να της θυμωσω. Ευχαριστώ που ακούσατε το πόνο μου και για τις συμβουλές σας. Σπίτι θα βρω αργά ή γρήγορα ... να πενθησω με την ησυχία μου..

Paralia48

# 60 στις 15/10/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.624
Μήπως η κοπέλα είχε μια ελαφριά μορφή αυτισμού;
Τον τελευταίο καιρό συναναστέρφομαι ένα άτομο που του έχει διαγνωστεί μια ελαφριά μορφή αυτισμού. Ένα ασπέργκερ ας το πούμε.

Λοιπόν, κάπως έτσι αντιδρά:
Δε νοιώθω άνετα, πιέζομαι, θέλω ψυχική ηρεμία: είναι εκφράσεις που τις χρησιμοποιεί συνεχώς.
Επίσης μου λέει,΄οτι οι main stream  δεν μπορούμε να καταλάβουμε εύκολα αυτούς. Είναι λέει, εξαιρετικά δύσκολο. Η καθημερινή επαφή με άλλους, τους κουράζει αφάνταστα, είναι μια δοκιμασία. Επιβάλει ο δικός μου, να το κάνει, γιατί πρέπει, αλλά θέλει το χώρο του, που θα είναι μόνος του.Λέω τώρα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε