Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
ΧωρισμοΣ και ελπιδα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

jeyrum

# 61 στις 15/10/2019
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 377
'Aρεσαν+: 0%

Προς τον θεματοθέτη:

Αν κάτσεις και διαβάσεις ένα,ένα τα post που έχεις κάνει στο θέμα,με λίγη ψυχραιμία,θα δεις ο ίδιος πως έχεις πέσει σε αντιφάσεις. Εγώ,σχολίασα μόνο το αρχικό σου post και είχα λόγο που το έκανα.Θα πω μόνο ότι καμιά φορά,οι μικρές λεπτομέρειες κρύβουν την ουσία:
"Τα όποια λάθη μας,τα ξέρουμε από μόνοι μας.""πολλά από αυτά που περιγράφεις και νόμιζες για την σχέση σας ήταν ψεύτικα.""Πίσω κοιτάμε για να μάθουμε απο τα λάθη μας...Για κανένα άλλο λόγο"
  Δεν σε γνωρίζω προσωπικά και ούτε γνωρίζω την πρώην σύντροφό σου.Δεν ξέρω πως πραγματικά ήταν η συμβίωση σας.Όμως ξέρω,ότι η σχέση " εξελισσόταν " υπερβολικά γρήγορα :μέσα σε 3 μήνες,συμβίωση και κουβέντες για γάμους. 
 Προφανώς,όπως παρατήρησαν άλλα μέλη ήρθε η "προσγείωση" στην πραγματικότητα μετά απο ένα χρονικό διάστημα στο ίδιο σπίτι.Λογικό.Το έχω δει και το έχω ζήσει και ο ίδιος -αρκετά μικρότερος από την ηλικία που είσαι τώρα-.

Κοίτα μπροστά,κατανόησε τι λάθη έκανες εσύ και άσε εκείνη να κάνει την δική της αυτοκριτική.Αλλίως θα χάσεις χρόνο με το να ρωτάς "Γιατί;" και να περιμένεις απο εκείνη να σου δώσει πειστική -όπως το καταλαβαίνεις εσύ- απάντηση.Μπορεί να σου έχει ήδη πει.Μπορεί να στο έλεγε-έδειχνε κάθε μέρα.Είναι και αυτό ένα ενδεχόμενο.Μπορεί να μην θέλει να σου πει. 
  Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι πως οι σχέσεις μεταξύ δύο ανθρώπων,ώριμων,"ψημένων",κατασταλαγμένων -σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό- ποτέ δεν τελειώνουν με ένα "μπαμ" ή "από το πουθενά".Κάποιες φορές το βλέπουμε,άλλες φορές κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε,άλλες δεν μπορούμε να το δούμε -για διάφορους λόγους-.Αλλά τα σημάδια είναι εκεί πάντα.
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 62 στις 15/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.521

Η Παραλια, καταθεσε μια αποψη περι καποιας νοσου, που μπορει να εχει η κοπελια του Βαγγελοδημητρη...

Αν θελουμε να ειμαστε αντικειμενικοι, θα επρεπε να παρουμε ολες τις εκδοχες, αλλα...

Εν προκειμενω, οι εκδοχες που εχουμε για την κοπελα, ειναι αυτες που δινει ο θεματοθετης...

Με οτι αυτο και να σημαινει, για την εγκυροτητα των περιγραφων του για την κοπελα αυτη...

Εγω εχω εστιασει στον θεματοθετη ο οποιος...

Μπαινει σε εναν χωρο, για να συζητησει το βαρυ προβλημα του, οπως μας λεει, αλλα...

Βαζει την φωτο του μοστρα, μεταξυ πονου και απογνωσης ανοιγει τσατ ρουμ και ενδιαμεσως ομιλει περι πονου...

Ολη αυτη η συμπεριφορα δεν δειχνει καποιο απεγνωσμενο, μπροστα στο προβλημα του, ατομο...

Οταν θρηνεις (οπως ο ιδιος λεει), δεν σε ενδιαφερει το να δουν τα ατομα ενος φορουμ, την εικονα του...θρηνουντος...

Ουτε ο θρηνων νομιζω, εχει στις προτεραιοτητες του να βαλει την φωτο του σε ενα προφιλ, το οποιο θα ασχοληθει αποκλειστικα με τον...θρηνο του...

Ιφ γιου νοου γουατ αμ σεινγκ γκαιζ...

Ιφ γιου νοου γουατ αι μιν...

Μια χαρα υγιης ειναι η κοπελια...μια χαρα ειδε...μια χαρα μερακλανταν ξηγηθηκε...

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

lollipop_123

# 63 στις 15/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Eγω σε νιωθω απολυτα .Δε σε ερωτευτηκε .Δεξου το γτ εχεις αξιοπρεπεια κ μην παρακαλας .Δε θ αλλαξει κατι .Με τον καιρο θα ξεφυγει το μυαλο σου απο κει , θα βρεθει κατι αλλο .Αυτο στο υπογραφω.
Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο και να ξερεις δεν εισαι ο μονος ...

alisida

# 64 στις 15/10/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.630

#62 Ενικός

Ο καθένας θρηνεί όπως θέλει βρε Ενικε ,δε θα μας ρωτήσει .

..Άλλος θρηνεί κλεισμένος στο σπίτι του ,άλλος μοστραροντας τον εαυτό του για γαμπρός(νύφη αντίστοιχα )

.Άλλος αναζητώντας τις αιτίες και τα λάθη του ..

.Κάποιοι κάνοντας όλα τα παραπάνω γιατί έτσι γουστάρουν .

..Άλλωστε μου εδωσε την εντύπωση ότι ψάχνει το γιατί και όχι να την κερδίσει πίσω ..

.Τη βολή του λέει ότι έχασε δεν κλαιει για την κοπελα

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jeyrum και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 65 στις 15/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.521

Αααα!!!...

Τωρα καταλαβα!!!...

Θα μπερδεψουμε ομως στο τελος, τσι πονεμενοι, απο τσι χαρουμενοι...

Ομιλω περι της λειτουργικοτητος τσι εδρος καλε Αλις!!!...

Ειναι βαρεα η ευθυνη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από alisida

#62 Ενικός

Ο καθένας θρηνεί όπως θέλει βρε Ενικε ,δε θα μας ρωτήσει .

..Άλλος θρηνεί κλεισμένος στο σπίτι του ,άλλος μοστραροντας τον εαυτό του για γαμπρός(νύφη αντίστοιχα )

.Άλλος αναζητώντας τις αιτίες και τα λάθη του ..

.Κάποιοι κάνοντας όλα τα παραπάνω γιατί έτσι γουστάρουν .

..Άλλωστε μου εδωσε την εντύπωση ότι ψάχνει το γιατί και όχι να την κερδίσει πίσω ..

.Τη βολή του λέει ότι έχασε δεν κλαιει για την κοπελα

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

mitsgiann

# 66 στις 15/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Απαντήσεις: 17
Παιδια ένας ένας. Το προφίλ υπήρχε πριν πολλά πολλά χρόνια...οι φώτο αφαιρέθηκαν. Την "βολή" μου δε με νοιάζει που την έχασα.. με νοιάζει που δεν είμαι σπιτι με την ένοια του σπιτιού σαν ζευγάρι,όχι σαν κτίσμα!!! Έλεος. Με νοιαζουν τα γιατί τα δικά της!!! Δεν έχω μάθει ως τώρα καποιο λόγο,πέρα από πίεση και χώρο. Με νοιάζει που δε το μοιραστηκε μαζί μου. Με νοιάζει που την έχασα .. την αγαπώ ακόμα και τώρα έτσι όπως είμαστε την αγαπώ ... Έκοψα επαφή,δε θέλω να της δημιουργώ άλλη πίεση όπως λέει. Έφυγα,όπως ήθελε,με το παραπονο της απώλειας. Δεν ξέρω αν θα μάθω ποτέ το γιατι. Στην ουσία αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι ότι την έχασα και οτι την αγαπώ. Επειδή την αγαπώ πραγματικά,θέλω να ειναι καλα!!! Είναι πολύτιμο το χαμόγελο της για μένα. Ευθύνες σε ένα χωρισμο έχουν κ οι δύο. Ναι το κατάλαβα αυτό. Αλλά δεν είναι έγκλημα το να προσπαθείς για τον άνθρωπο σου. Στη τελική ας μου έλεγε να κόψω ρυθμούς. Αντίθετα μου έδειχνε ότι ήταν χαρούμενη μ αυτο. Τόσο προσποιηση δλδ μέσα της ? Κ όχι δεν ψάχνω για νύφη κλπ. Έλεος,ακόμη βλέπω μπροστά μου το πρόσωπο της,το χαμόγελο,τα μάτια της

alisida

# 67 στις 15/10/2019
author
Καζακστάν

Ενας-ενας μιλάμε μωρέ μιτσγιαν...Και να θέλουμε δηλ ,δεν υπάρχει δυνατότητα να μιλήσουν δύο σε ένα σχόλιο...Για σένα δουλεύουμε και σπαζοκεφαλιαζουμε ,δε βλέπεις ??
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 68 στις 15/10/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.778

μέχρι χθες μιλουσατε οποτε για μια μερα να κοψεις επαφη δε σημαινει οτι ξεκοψες,

σου ειπαμε να μην ασχοληθεις,να μη στειλεις,να μην απαντησεις παρολα αυτα εσυ εκανες το δικο σου γιατι ελπιζεις.αν ομως ειχες εστω και μια πιθανοτητα να γυρισει τοτε θα πρεπε να δειξεις διαφορετικος.Μηπως ησουν παραπανω πανω της απ οσο επρεπε?Εδειχνες υπερβολικη προσοχη και αγαπη?Κακο δεν ειναι αλλά μπορει να γινει πιεστικό,αυτο μας βγάζεις.Δυστυχως στη ζωη μας δεν παιρνουμε για όλα απαντησεις,οποτε δεν μπορεις να πιεσεις επειδη θες απαντησεις να της παρεις κιόλας.

δε θα σου πω οτι προσποιοταν,απλα ειχε τα θεματα της και αυτη,πιθανων να μην της εβγαινε να σου κανει παραπονα η να κατσει να τα συζητησετε.σε συνδιασμο μ οτι πιεζοταν της βγηκε ετσι.καταλαβαινω οτι την αγαπας και σε τρωει το αδικο,νιωθεις οτι εδωσες και οτι μπορουσε να σου πει οτι ηθελε και το παλεψετε μαζι αλλά αυτη αντιθετως εφυγε.

Σκεψου μονος σου,συζητησε το οσο θες μεχρι να το λιωσεις και να καταλαβεις αλλα μην ξαναστειλεις,αν δε στειλει εκεινη απαντα μετα από μερες.δειξε αλλο ευατό.
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

inioxos52

# 69 στις 16/10/2019
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

...φιλε μου, απο οσα επιλεκτικα διαβασα, καταλαβα πως θα πρεπει νασαι φοβερα βαρετος.

Φυσικο και επομενο λοιπον να σε βαρεθει και η εν λογω, παρα το γεγονος πως εισουν διατεθειμενος μεχρι και να την παντρευτεις.

Ασχετα λοιπον απο το γεγονος πως η υποθεση αυτη εληξε και δεν θες να το παραδεχτεις, εσυ θα πρεπει να την κοψεις μαχαιρι και να προχωρησεις παρακατω. Διοτι ειναι προτιμοτερο να κλαις μονος σου απο το να γινεσαι δημοσια ρεντικολο

Και για ονομα του θεου, σταματα νασαι η Αννα Παναγιωταρα, και μεταμορφωσου σε αρσενικο προκειμενου να γινεις πιοτερο αναγνωρισιμος απο τις μελλουσες συντροφους σου οι οποιες δεν αναγνωριζουν και κυριως δεν σεβονται αντρες σε γυναικειους ρολους, και ειδικα  σε ρολους νοικοκυρων. (ασχετα με τα οσα δημοσια λενε).

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

alisida

# 70 στις 16/10/2019
author
Καζακστάν

Με συγχωρεί η χάρη σου ,αλλά ,προσωπικά και εκτιμώ και σέβομαι έναν άντρα που εκτελεί και χρέη νοικοκυράς ..

Το βρίσκω πολύ σέξυ  

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από inioxos52

...

οι οποιες δεν αναγνωριζουν και κυριως δεν σεβονται αντρες σε γυναικειους ρολους, και ειδικα  σε ρολους νοικοκυρων. (ασχετα με τα οσα δημοσια λενε).

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

jeyrum

# 71 στις 16/10/2019
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Απαντήσεις: 377

"...Μου λέει να μείνουμε χωρια γιατί τη πιέζω,δεν ταιριάζουμε και τέτοια κουλά...Νιώθει πίεση...Της είπα εγώ συγνώμη,που την οδήγησα να πάρει τέτοια απόφαση,έστω που έκανα πράγματα άθελά μου και πιεστικε. Το εννοώ ότι ίσως έκανα κάτι που δεν έβλεπα κ αυτή το έπαιρνε ως πίεση. Μου λέει ότι τσακωνομασταν συνέχεια (δεν ισχύει),διογκώνει πράγματα ίσως για να δικαιολόγησει την απόφαση της. Αυτή λέει είναι οριστικο. Εγώ θέλω να μιλήσουμε και να μου πει τι την ενοχλεί πραγματικά και να το αλλάξω. ."

Επανέρχομαι στο θέμα αγαπητέ θεματοθέτη γιατί προσπαθώ να σε καταλάβω,περα απο τον πόνο,την πίκρα,την απογοήτευση τα οποία έχουμε περάσει όλοι σε κάποια αντίστοιχη κατάσταση.
 Και το κάνω παρόλο που γενικά το αποφεύγω -να γράφω ξανά και ξανά- σε μια ειλικρινή προσπάθεια να σε βοηθήσω εαν και εφόσον μπορώ.Η εισαγωγή είναι αυτά που έγραψες στο αρχικό σου post.Η λέξη "πίεση" -όπως το καταλαβαίνει η πρώην σου- είναι κυρίαρχη.Όπως είναι επίσης ξεκάθαρο ότι δεν δέχεσαι καμία απάντηση από αυτές που σου έχει δώσει.Ρωτάς γιατί,παίρνεις την όποια απάντηση σου δίνει και μετά ξαναρωτάς γιατί,απλά και μόνο διότι δεν μπορείς να αποδεχθείς αυτά που σου λέει.
 Σου είπε "πίεση",αναρωτιέσαι "ποια πίεση,εγώ δεν την πίεσα,και αν το έκανα χωρίς να το καταλάβω γιατί δεν το έλεγε να το αλλάξω".Σου είπε "τσακωνόμασταν συνέχεια" και λες "σιγά τους τσακωμούς,αμελητέα αυτά για μένα".
 Δες τι έγραψες εσύ ο ίδιος σε ένα απο τα ποστ:" Και ναι να δεχτώ ότι δεν έβλεπα κάποια παραπονα της. Γιατι δεν το έλεγε.. ?"
 Καταλαβαίνεις που το πάω;Ότι απάντηση και να σου έχει δώσει,την θεωρείς μη απάντηση.Ότι κουβέντα και να κάνατε,είτε εκείνη δεν τα έλεγε καλά,είτε εσύ δεν τα καταλάβαινες σωστά ή και τα δύο.Ακόμα και μετά τον χωρισμό σας,δεν μπορεί να καταλάβει ο ένας τον άλλον ή να εξηγήσει πράγματα ο ένας στον άλλον.
 Με βάση όλα όσα έχεις γράψει,μου δίνεις την εντύπωση πως όντως δεν ταιριάζετε τελικά.Πως έχετε εντελώς διαφορετική αντίληψη για το πως ήταν η συμβίωση σας αυτούς τους 8 ή 9 μήνες.Σαν να ζούσατε σε άλλο σπίτι ή σε άλλη σχέση.
 Επαναλαμβάνω,ότι είναι κατανοητός ο πόνος σου.Νομίζω ότι πρέπει με ψυχραιμία να βάλεις κάτω τα πράγματα,να αφήσεις στην άκρη αυτά που νομίζεις για την σχέση σας και να δεις την αλήθεια κατάματα.Είχα τους λόγους μου όταν σου έγραφα ότι τα "γιατί" δεν έχει αξία να τα ρωτάμε κάποιες φορές.
 Συνήθως ξέρουμε το γιατί.Απλά τα συναισθήματα μας,δεν μας αφήνουν να το δεχτούμε κάποιες φορές.Χρειάζεσαι χρόνο,υπομονή για να το ξεπεράσεις όλο αυτό.Δεν είναι εύκολο.Πρώτα απ όλα πρέπει να κοιτάξεις τον ίδιο σου τον εαυτό.Να πάρεις την απόφαση και να βάλεις μια τελεία στην ιστορία αυτή.Να "αναρρώσεις".Με τον καιρό,θα σου λυθούν όλα τα γιατί,χωρίς να χρειαστεί να ρωτήσεις κανέναν,ούτε την ίδια,ούτε τους φίλους σας ούτε τους γονείς της.

Αρέσει στα μέλη alisida, mitsgiann και σε ακόμα 1 μέλος.

mitsgiann

# 72 στις 16/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Το ένας ένας ειναι εκφραση απλά κ τίποτε άλλο ?Μιλούσαμε γιατί είχα ρούχα σπίτι,προσωπικά αντικείμενα. Κλπ Αναγκαστικά θα Μιλούσαμε γι αυτά.. ζητησα πολλές φορές απαντήσεις, είναι η αλήθεια .. αλλά μέχρι εκει..Πολλές φορές νιώθω βουνο την απώλεια αλλά δε την ενοχλώ τότε ... βγαίνω κ περπατάω ... Ειναι στιγμές που με παίρνει το παραπονο ...εννοείται πως δε το μοιράζομαι μαζί της .. ειναι σκληρό να μην έχεις τον άνθρωπο που αγαπάς να πρέπει να φανείς δυνατός σε ανθρώπους που αγαπάς και παράλληλα να μην έχεις σπίτι . Παρ όλα αυτά το παλεύω .. προσπαθώ... δεν έχω άλλη επιλογή εξάλλου Και πραγματικά βοηθάει που το μοιραζομαι κ ευχαριστώ.
Αρέσει στο μέλος jeyrum

agrotis53

# 73 στις 16/10/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.378

ολοι σου απαντησαν, και με βαση αυτα που γραφεις, και με βαση εκτιμισεων, κανεις δεν ξερει απο εμας πως ακριβως εχουν τα πραγματα, η αν εντελει υπαρχη και κατι τετοιο στην πραγματικοτητα...και ενα προφιλ που υπαρχη οπως ειπες εδω και πολλα πολλα χρονια...οπως εντιπισαμε πολλοι, η αντιφασεις σου απο ποστ σε ποστ ειναι πολλες...τεσπα, δεν εχω να πω κατι στα οσα ειδη σου εχουν απαντηθει και ου εχουν ειπωθη...

θα πω μονο κατι...το αγαπω κατι, το θελω, το ετσι και αλιως, το παρακαλετο, οσα μεμψιμεριζεσαι εδω τοσες μερες, και παλι απο την αρχη... λοιπον ολα αυτα, , ειναι ατομικη σου προσωπικη εκφραση ... δεν μπορουν να επιβληθουν ομως,, σε καποιον ο οποιος σε εκρινε και σε αποριψε για τους δικους του λογους,και με τα δικα του κριτιρια,, δεν σε ηθελε ετσι, τελος... δεν μπορει να του επιβληθει τιποτα υποχρεωτικα...

αρα λοιπον συμπερασμα για μενα... βρες αλλη που να ταιριαζει και να αγαπα, τα δικα σου χαρακτηριστικα...και μη θες να προσαρμοσεις ντε και καλα, καποιον στα δικα σου θελω και πιστευω...δεν ειναι υποχρεομενος κανεις να το κανει... απλα πραγματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από mitsgiann
Δλδ με λίγα λόγια ρε παιδιά έπρεπε να ήμουν άλλος ένας σκυλος χωρίς γνώμη και άποψη? Με ρόλο διακοσμητικό σε ένα σπίτι? Δεν είπα να είμαι ο σατραπης τυρρανος.πιστεύω στο δυναμισμό της γυναίκας και στην ισότητα. Και ναι κάποιες διαφωνιες είναι νορμάλ ,δύο άνθρωποι που μενουν μαζί γιατί αγαπιούνται,θέλουν λίγο χρόνο να βρουν τα πατήματά τους. Να μου μιλούσε ήθελα σ αυτά που ίσως δεν έβλεπα. Και ναι να δεχτώ ότι δεν έβλεπα κάποια παραπονα της. Γιατι δεν το έλεγε.. ? Γιατί ξαφνικά "δε πληρείς τις προϋποθέσεις για γάμο" . "Είσαι ο καλύτερος άνθρωπος αλλά δε γίνεται" " πιέζομαι γιατί δεν έχω χώρο" " θέλω ψυχική ηρεμία" και άλλες τέτοιες γενικότητες? Πως διαλύεις έτσι έναν άνθρωπο που σ αγαπά? Είναι δικαιολογία ότι "έκανες πολλά για μένα και πνιγομουν" ? Δλδ αν δεν έκανα τι θα γινόταν ?? Δεν θα ήταν αρκετό τότε,πότε πάλι μια απ τα ίδια θα είχαμε. Στη τελική γιατι δε μου λέει ξεκάθαρα τους λόγους ? Ξεκάθαρα!!! Μόνο ότι "παρασύρθηκα,στην ουσία δεν ήθελα" Παρασυρθηκε από τι ? Μια βδομάδα πριν το χωρισμο,βγαζαμε λίστα για καλεσμένους,τσέκαρε συνέχεια νυφικα, ήμουν " ο καλύτερος αντρουλης" και αυτός που όταν έλειπε ήταν άδειο το σπίτι !!! Μια εβδομάδα πριν το χωρισμο !!! Ξαφνικά τέλος. Συνεχίζω να μην έχω θυμό !!! Συνεχώς προσπαθώ να κανω αυτοκριτική αλλά δε ξέρω τι να κρίνω από εμένα , αφού δεν λέει ξεκάθαρα τι την πείραξε !!! Σίγουρα υπαρχουν πράγματα που θα επρεπε να τα είχά κανει αλλιώς...δεν υπάρχει το τέλειο !!! Και αλήθεια την αγαπώ !!!

Αρέσει στα μέλη Enikos, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

SaerDna

# 74 στις 16/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

#66 - mitsgiann. Λυπαμαι γιαυτο που σου συμβαινει. οτι και να σου πουμε εμεις, εκεινη εφυγε. Απο το να χανεις χρονο εδω βγαζοντας τα εσωψυχα σου, ισως πρεπει να βρεις τροπο να ισορροπησεις τον εαυτο σου γιατι σε βλεπω να χανεις τα λογικα σου πολυ συντομα. Κοιτα την ψυχικη σου υγεια, μην τη χασεις. Ζητα βοηθεια απο ειδικο αν χρειαστει.

mitsgiann

# 75 στις 17/10/2019
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές,για τις παρατηρήσεις... Δύσκολες οι μέρες που περνάω χωρια της...Δε βγαίνει απ το μυαλό μου,απ τη καρδιά μου .. θα το παλέψω που θα πάει .

VASILIS53

# 76 στις 18/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από alisida

Με συγχωρεί η χάρη σου ,αλλά ,προσωπικά και εκτιμώ και σέβομαι έναν άντρα που εκτελεί και χρέη νοικοκυράς ..

Το βρίσκω πολύ σέξυ  

Ο καλύτερος μου φίλος ήταν πάντα καυστικός στο να ασχολείται ο άντρας με τις δουλειές του σπιτιού και τις χαρακτήριζε ταπεινοτικές εργασίες . 

Φέτος λοιπόν που βγήκε στην σύνταξη και η γυναίκα του εξακολουθεί να εργάζεται, έχω πάθει πλάκα πόσο καλός έχει γίνει στις δουλειές του σπιτιού και εκεί που απαξιούσε να φτιάξει και καφέ να πιεί, τώρα μαγηρεύει και τα πλέον πολύπλοκα φαγητά. Είναι πραγματικά μια αλλαγή που με έχει αφήσει κατάπληκτο.

Δεν παραλείπω ποτέ να τον πειράζω όταν πάω σπίτι τους και να τον αποκαλώ ταπεινό άνθρωπο. Με λέει κωλόπαιδο και ότι θα έρθει η ώρα και σε μένα να συγκρουστώ με την ταπεινότητα. 

Του έχω πάρει και μία ωραία ποδιά που βρήκα στην λαική. Έχει να πέσει πολύ γέλιο. 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

agaph40

# 77 στις 18/10/2019
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 643

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από VASILIS53

Ο καλύτερος μου φίλος ήταν πάντα καυστικός στο να ασχολείται ο άντρας με τις δουλειές του σπιτιού και τις χαρακτήριζε ταπεινοτικές εργασίες . 

Φέτος λοιπόν που βγήκε στην σύνταξη και η γυναίκα του εξακολουθεί να εργάζεται, έχω πάθει πλάκα πόσο καλός έχει γίνει στις δουλειές του σπιτιού και εκεί που απαξιούσε να φτιάξει και καφέ να πιεί, τώρα μαγηρεύει και τα πλέον πολύπλοκα φαγητά. Είναι πραγματικά μια αλλαγή που με έχει αφήσει κατάπληκτο.

Δεν παραλείπω ποτέ να τον πειράζω όταν πάω σπίτι τους και να τον αποκαλώ ταπεινό άνθρωπο. Με λέει κωλόπαιδο και ότι θα έρθει η ώρα και σε μένα να συγκρουστώ με την ταπεινότητα. 

Του έχω πάρει και μία ωραία ποδιά που βρήκα στην λαική. Έχει να πέσει πολύ γέλιο. 

ο φιλος σου ομως,ο πολυ αντρουα και μάτσο...μια χαρα απολαμβανε τα αποτελεσματα των ταπεινωτικων

εργασιων που του προσφερονταν!!!...οντας αυτος,ανωτερος!!!

τι επαθε ξαφνικα και επεσε τοσα χαμηλα?

Αρέσει στο μέλος jeyrum

VASILIS53

# 78 στις 18/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από agaph40

ο φιλος σου ομως,ο πολυ αντρουα και μάτσο...μια χαρα απολαμβανε τα αποτελεσματα των ταπεινωτικων

εργασιων που του προσφερονταν!!!...οντας αυτος,ανωτερος!!!

τι επαθε ξαφνικα και επεσε τοσα χαμηλα?

Αντρουά ναι, ματσό δεν τον ένιαξε και ποτέ ιδιαίτερα. 

Προφανώς αντελήφθει ότι είναι άδικο εφόσον αυτός έχει ελεύθερο χρόνο να τα περιμένει από τους άλλους και έχει περάσει στο καλό επίπεδο της προσφοράς.

Κάλιο αργά παρά ποτέ.

Αρέσει στα μέλη mitsgiann, jeyrum

agaph40

# 79 στις 19/10/2019
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 643
Macho man σε ελεύθερη μετάφραση.. άντρας βαρύς και Ντερτιλής

Alezandra

# 80 στις 19/10/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 499
Σας έκατσε άσχημα το ξεσήκωμα έχετε δίκιο.Ομως επικεντρωθείτε σε αυτό για να το λύσετε.Καλη τύχη με την επόμενη πείτε μας επίσης ,ευχαριστώ
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.