Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πρόβλημα με ''πεθερά''

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Jenny_pap

# 1 στις 21/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

πρόβλημα με ''πεθερά''

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη ,

ειμαι καινουρια στο φορουμ . Είμαι 22 χρονών και εδω και 2 χρονια διατηρώ σχέση με ενα παιδί , ο οποίος ειναι 25. Η σχέση μας είναι φυσιολογική θα ελεγα , οπως των υπολοιπων ζευγαριων . Το προβλημα που αντιμετωπιζω είναι η ΄΄πεθερά ΄'' μου .  Να ξεκαθαρισω εξαρχης πως μενω μονη μου , οι γονεις μου ειναι σε αλλη πολη και σε καμια περιπτωση δεν εξαρτωμαι απο εκεινη , ουτε οικονομικα , ουτε σε καποιον αλλον τομέα..Παρακάτω θα παραθέσω διαφορα σκηνικά για να μου πείτε κι εσεις την γνωμη σας και το τι θα κανατε στην θέση μου :1) Την γνώρισα περιπου στον 3ο μήνα της σχέσης μας σε μια καφετέρια . Η πρώτη μας επαφή ήρθε ως εξής:  Εκεινη τον ειχε παρει τηλεφωνο ( τον συντροφο μου εννοω) και τον ρωτησε σε ποια καφετέρια καθομαστε και μετά απο 10 λεπτά έσκασε μυτη με την παρέα της σε διπλανο τραπέζι και ήρθε να μας χαιρετήσει. Εκει ειπαμε μοναχα τα πολύ τυπικά.2ο σκηνικό: Μια μέρα ηρθε ο συντροφος μου απο το σπιτι να με παρει να παμε βολτα με το αυτοκινητο και εκεινη περιμενε να παει να την παρει απο την δουλεια . Τον παιρνει λοιπον τηλεφωνο και αρχισε να του φωναζει γιατι πηρε εμενα ΠΡΩΤΗ και οχι εκεινη . Δεν μιλησα , δεν ειπα τιποτα , απλως εκοψα κινηση , κατι το οποιο κανω παντα.3ο σκηνικό: Στις καλοκαιρινες μας διακοπές , ειχαμε κλείσει ενα τριημερο με ξενοδοχειο να παμε να ξεκουραστουμε . Η ''πεθερα '' μου ηθελε να ερθει μαζι μας, πραγμα το οποιο εγω αρνηθηκα και ακολουθησε ενας επεισοδιακος καυγας με το αγορι μου . Γενικοτερα, δεν παρεμβαινω στο προγραμμα των αλλων ανθρωπων και απαιτω το ιδιο τυπικοι και σωστοι να ειναι και οι ιδιοι απεναντι μου.4ο σκηνικο: Μια μερα ετυχε να παμε βολτα ολοι μαζι , ο αντρας της , ο δικος μου , ο αδερφος του κι εγω ... Κι οταν απουσιαζαν ολοι σε μια στιγμη κι ειχαμε μεινει οι δυο μας μου λεει ''το αρωμα σου ειναι πολυ βαρυ και με πνιγει , εγω παιρνω παντα μαρκας οταν ειναι σε εκπτωση , ποτε δεν αγοραζω χυμα΄''. Παλι δεν του ανεφερα τιποτα .5ο σκηνικο (και το πιο σοβαρο απόλα κατ'εμε). Πιανω δουλεια σε ενα μαγαζι με καλλυντικα , και στο πρωτο δεκαημερο της απασχολησης μου , σκαει μυτη στο μαγαζι η αδερφη της ''πεθερας'' μου , εγω την αναγνωριζω , καθως την εχω δει απο φωτογραφιες στο facebook και ποτέ απο κοντά και της λεω ''ειστε η κυρια μαρια?? '' και λεει ''οχι '' ενω κοκκινησε εντονα κι απο τοτε δεν ξαναπατησε στο μαγαζι .Λιγο καιρο πριν, μου ειχε πει οτι η θεια του ηθελε να με γνωρισει ... Μεγάλη κουτσομπολα αυτη , συνεχως σκαλιζε τα προφιλ μας και ηθελε να ξερει διακαως τι κανουμε και που βρισκομαστε... Εγω λοιπον , καταλαβα οτι αφου δεν ειχα πει ποτε στους γονεις του που δουλευω οτι εκεινος πηγε σπιτι και το συζητησε ... Αυτο το σκηνικο με εφερε στο ''αμην'' και του το ειπα και η απαντηση του ηταν η εξης: '' θα σου φανηκε , ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν η θεια μου αυτη''. Εγω ομως επεμεινα , του εδωσα τα χαρακτηριστικα της φωνης της , του υψους της κλπ μεχρι που συμφωνησε πως αυτη ηταν και μετα μου λεει το εξης'' ωραια κι εγω τι θες να κανω για αυτο??''6ο σκηνικο : Η ''πεθερα'' μου δουλευει σε ενα ιεκ το οποιο μοιρασε μια υποτροφια και προτεινε να την παρω εγω , οταν πηγα να μιλησω με τον υπευθυνο απο κοντα , αυτη καθοταν στη γωνια λιγο πιο πισω και με σκαναρε απο πανω μεχρι κατω , σαν να με περνουσε απο ακτινογραφια ... δεν εδωσα σημασια , το παρεβλεψα , ουτε αυτο του το ειπα.7ο σκηνικο : Τωρα στην παρελαση της 28ης οκτωβριου ο συντροφος μου εχει εναν αδερφο , σε στρατιωτικη σχολη ο οποιος θα παρελασει . Και του ειπα ''πολυ ωραια , θα πατε καπου ολοι μαζι οικογενειακως;; αν ειναι να παμε μαζι να δουμε τον αδερφο σου'' και μου τα μασαγε , τυπου ''' δεν ξερω  αν μας χωραει το αμαξι γτ θα ερθει η μανα μου , η γιαγια μου κλπ'' και μετα μου πεταει το εξης'' εγω θα παω με την οικογενεια μου''.Εχω παρατηρησει το εξης : πως οταν παει καπου με τον πατερα του η με τον αδερφο του με παιρνει μαζι του και μαλιστα ειναι και πολυ εκδηλωτικος , ενω οταν πηγαινει καπου και ειναι μαζι και η μανα του δεν με καλαει ποτε , γινεται αποτομος και επιθετικος απεναντι μου και οσες φορες εχουμε βρεθει τυχαια με εκεινη με σνομπαρει μπροστα της ... επισης 2 χρονια σχεση και στο σπιτι του δεν με εχει παει ΠΟΤΕ, ουτε 1 ΦΟΡΑ. τον εχω ρωτησει αν εκεινη εχει θεμα μαζι μου και λεει πως ολα ειναι καλα... γενικοτερα , θεωρω οτι τον εχει πεισει και οτι τον επηρεαζει πολυ συναισθηματικα . Οταν ειμαστε μονοι ή με τους δικους του , χωρις την μανα εννοειται , ειναι πολυ ηρεμος . εχουμε συζητησει το θεμα του γαμου για το μελλον κι ειναι θετικος σε αυτο και παντα μου λεει πως με θεωρει σοβαρη σχεση του... Εσεις τι θα κανατε ; δεν ξερω πως να τη διαχειριστω , ουτε και τον γιο της κατ'επεκταση ... Καθε γνωμη δεκτη 

MadameShuShu40

# 2 στις 21/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ταμάμ όμως!!!

https://youtu.be/ujV_KUNn3xM

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

sun_world

# 3 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 571
'Aρεσαν+: 0%

Κάτι ανάλογο έχω βιώσει όταν ήμουν στην ηλικία σου και λίγο πιο μικρή.

Η διαφορά είναι πως η δική μου περίπτωση ήταν πολύ πιο άρρωστη και 
πως εγώ έκανα το λάθος και τον παντρεύτηκα...

Κορίτσι μου γλυκό αυτές είναι άρρωστες καταστάσεις και δεν χρειάζεται 
να τις "καταπίνεις". Να λες αυτά που αισθάνεσαι εκείνη την ώρα για να 
εκτονωθεί η όποια κατάσταση και να ξέρεις που βαδίζεις.

Μου συνέβη μετά από χρόνια μια περίπου ίδια κατάσταση που θεωρώ πως
ταιριάζει με την δική σου. Η  "πεθερά" δεν ήθελε καμία δίπλα του έτσι και 
αλλιώς και νομίζω πως και η δική σου το ίδιο ακριβώς θέλει...
Κάνε ότι σε φωτίσει ο  Θεός...

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

jeyrum

# 4 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 377

Η γνώμη μου είναι -ανεξάρτητα από το τι κάνει ή όχι η "πεθερά"- πως στο ζευγάρι δεν χώνεται κάνεις. Και αυτό το εξασφαλίζουν οι δύο σύντροφοι/εραστές.

Ξεκάθαρες κουβέντες προς όλους:το τι κάνετε μεταξύ σας,είναι δικό σας θέμα και δεν επιτρέπετε (ούτε εσύ ούτε ο σύντροφός σου) ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ και για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ να έχει "παρουσία" με "άποψη" κτλ -είτε είναι η μητέρα σου,είτε ο πατέρας του,είτε η κολλητή σου...-
 Κάτσε με τον άνθρωπο σου να το ξεκαθαρίσετε αυτό και από κει και μετά,είναι εκείνος υποχρεωμένος να "καθαρίσει" με τον όποιον προσπαθεί να παρέμβει και είναι της δικής του μεριάς
Αρέσει στα μέλη loushian1984, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Jenny_pap

# 5 στις 21/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

@sun_world συμφωνω σε αυτα που λετε . το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να του το πλασαρω πλαγιως , οτι με ενοχλει χωρις να την θιξω και να την προσβαλλω σε εκεινον γιατι πανω απόλα σεβομαι οτι ειναι η μητερα του . Κατα βαθος , πιστευω πως γνωριζει , απλως εθελοτυφλει.

Amalia_28k

# 6 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 38

Άκου κάποια πιο έμπειρη

Ζητά τη γνώμη της μάνας σου, αυτή ξέρει καλύτερα. Επίσης μην ανοίγεις θέματα για συμπεριφορές τρίτων απέναντι σου έστω κι αν έχουν κπ σχέση με το αγόρι σου ή μαλλον ιδίως όταν έχουν συγγενική σχέση ή και φιλική με το αγόρι σου. Δεν είναι κυτίον παραπόνων για όλους τους συγγενείς του. Δείξε του όσα θέλεις κ επικεντρωσου σε αυτόν κ τη σχέση σας. Οι παρεμβάσεις των τρίτων το μόνο που θέλουν είναι να σε αποπροσανατολίσουν από αυτόν. Τα παράπονα σου απέναντι του σε όσα έχουν να κάνουν με τη δική του συμπεριφορά απέναντι σου είτε με την παρουσία τρίτων είτε χωρίς οφείλεις και ναι πρέπει να τα λες. Κερδισμένη από μια διαμάχη για τρίτους θα βγουν οι τρίτοι κ μόνο εσύ θα χάσεις. Αυτός δεν θα τους αλλάξει ποτέ κι εσύ θα πρέπει να αλλάξεις. Συνεπώς γνώμη μου καλύτερα να αποφεύγεις να τους συναντάς. Και να θέσεις τα όρια σου επ'αυτου και σε αυτόν. Επειδή οι δικοί σου είναι μακριά και δεν εμπλέκονται με τη συχνότητα των δικών του είναι δίκαιο να μην τους το επιτρέπει. Μπορεί να έχει χωριστά τον χρόνο του για εκείνους και χωριστά από εκείνους για σένα. Αν δεν το σεβαστεί αυτό καλύτερα να αφήσεις έναν υποψήφιο μαμάκια πριν σου προκύψει κανένα παιδί. Καλή τύχη!
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, agrotis53

froufrou2017

# 7 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Καταρχήν δεν είναι πεθερά σου, τουλάχιστον όχι ακόμα κι' έτσι όπως περιγράφεις τις καταστάσεις καλύτερα για σένα να μη γίνει ποτέ!! Λυπάμαι που στο λέω αλλά ο αγαπημένος σου είναι μαμακιας, έτσι και τον παντρευτείς θα περάσεις μαύρη ζωή με τον Γκιουλεκα πάνω απ' το κεφάλι σου!! Αν δεν απογαλακτιστει μην προχωρήσεις σε καμμια κίνηση!! Για να ξεκολλήσει απ' το βρακι της μαμάς του πρέπει όμως να το αποφασίσει ο ίδιος, ο'τι και να πεις εσύ θα πέσει στο κενό. Δεν τον βλέπω όμως ζεστό για κάτι τέτοιο. Παρεπιπτοντως οταν σε ξαναπροσβαλλει η μάνα του μη ντραπεις να της απαντησεις, βαλ' της όρια να καταλάβει πως δεν την παίρνει
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

sun_world

# 8 στις 21/10/2019
author
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Αν εθελοτυφλεί τότε δεν σου κάνει...

Απλά μαθηματικά είναι...

Τέτοιες καταστάσεις θέλουν 62 χρόνια ψυχοθεραπεία να κάνει και μάνα και γιος ξεχωριστά

για να ισιώσει το θέμα...

Η άποψή μου είναι πως όπως και να το πεις θα φας πόρτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Jenny_pap

@sun_world συμφωνω σε αυτα που λετε . το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να του το πλασαρω πλαγιως , οτι με ενοχλει χωρις να την θιξω και να την προσβαλλω σε εκεινον γιατι πανω απόλα σεβομαι οτι ειναι η μητερα του . Κατα βαθος , πιστευω πως γνωριζει , απλως εθελοτυφλει.

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

agrotis53

# 9 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.382
Σε γενικες γραμμες σου απαντηθηκαν ολες η περιπτωσης..Σε γενικες γραμμες επισης στην ελλαδα η μαναδες ακομα ειναι ετσι..Και η δικη σου περιπου τα ιδια θα εκανε αν ηταν κοντα...Χαχαχα δεν υπρχη λυσι. Βαλτε ορια σαν ζευγαρι. Αν αυτος δεν θελει .τοτε φευγης... προσεξε η μαναδες ποτε δεν αποδεχονται ορια σε γενικο βαθμο... αλλαζη σιγα σιγα το τοπιο αλλα ακομη θελει 2-3 γενιες... Τελικα να σου πω κρινε και πραξε με τα δικα σου ορια και αντοχες...
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, sun_world

26-29-31

# 10 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.416

Έλα αρχαγγελε... ταμάμ θέμα να τον στείλει στον διαολο...

Ναι κοπελιά καντην δεν σώζεται, δεν θα μπορέσει ποτέ και να το θέλει να κρατήσει ισορροπίες ανάμεσα σε σένα και στην μάνα του...

Στο τέλος όλοι θα χαλαστειτε και πιο πολύ εκείνος...

Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

sun_world

# 11 στις 21/10/2019
author
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από 26-29-31

Έλα αρχαγγελε... ταμάμ θέμα να τον στείλει στον διαολο... 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jeyrum και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 12 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.853

Με τη λογική δεν θα βρεις άκρη ...Δοκίμασε να το παίξεις τρελλα...

Δηλ ,αν είναι να πάτε κάπου και είναι μαζί η πεθερά ,απέφυγε με κάποια δικαιολογία 

...Απέφευγε και το σπίτι του ,ας συναντιεστε στο δικό του ..

.Τα παράπονα στον ίδιο ,ξέχνα τα και αν πάει να σου μιλήσει για εκείνη ,άλλαξε ευγενικά κουβέντα .

..Βασικό : αν χρειαστεί να αναφέρθεις σ εκείνη ,μην πεις "η μάνα σου " 

Προτίμησε το "η μαμα " ...

.Κοινώς ,εξαφανίσουν από εκείνη ,να σε ψάχνει και να μη σε βρίσκει

Αρέσει στα μέλη agrotis53, sun_world και σε ακόμα 1 μέλος.
οσα δεν εχω πει

Kristina_

# 13 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Απαντήσεις: 864

Και που ειναι το προβλημα σου βρε τζενακι ? νεξτττ χθες...δεν τους κανεις δεν σου κανουν

Αλλα για να σου πω και την αποψη μου, νομιζω υπεραναλυεις και περιμενεις παρα πολλα απο τους αλλους και θα χεις παρομοια θεματα και με την επομενη

Και για να πω και μια πιο σκληρη αληθεια, προσωπικα θεωρω οτι η οικογενεια του προηγείται απο τη σχεση σου μαζι του, αφου ο ιδιος δε σε σου εχει δωσει  και καμια καλυτερη θεση/σειρα προτεραιότητας

Ουτως η αλλως η οικογενεια καθενος προηγείται...εννοω γονεις, αδερφια, παιδια ...σχεσεις εξ αιματος εσυ σημερα εισαι σχεση αυριο δεν εισαι...και κατ επέκταση καθεμια σημερα ειναι συζυγος αυριο δεν ειναι...ετσι εχουν τα πραγματα

Ενταξει σε αυτα τα τελευταια υπερβαλω και γω λιγακι...εσυ κρατα την αρχη και καλη τυχη

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jenny_pap

πρόβλημα με ''πεθερά''

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη ,

ειμαι καινουρια στο φορουμ . Είμαι 22 χρονών και εδω και 2 χρονια διατηρώ σχέση με ενα παιδί , ο οποίος ειναι 25. Η σχέση μας είναι φυσιολογική θα ελεγα , οπως των υπολοιπων ζευγαριων . Το προβλημα που αντιμετωπιζω είναι η ΄΄πεθερά ΄'' μου .  Να ξεκαθαρισω εξαρχης πως μενω μονη μου , οι γονεις μου ειναι σε αλλη πολη και σε καμια περιπτωση δεν εξαρτωμαι απο εκεινη , ουτε οικονομικα , ουτε σε καποιον αλλον τομέα..Παρακάτω θα παραθέσω διαφορα σκηνικά για να μου πείτε κι εσεις την γνωμη σας και το τι θα κανατε στην θέση μου :1) Την γνώρισα περιπου στον 3ο μήνα της σχέσης μας σε μια καφετέρια . Η πρώτη μας επαφή ήρθε ως εξής:  Εκεινη τον ειχε παρει τηλεφωνο ( τον συντροφο μου εννοω) και τον ρωτησε σε ποια καφετέρια καθομαστε και μετά απο 10 λεπτά έσκασε μυτη με την παρέα της σε διπλανο τραπέζι και ήρθε να μας χαιρετήσει. Εκει ειπαμε μοναχα τα πολύ τυπικά.2ο σκηνικό: Μια μέρα ηρθε ο συντροφος μου απο το σπιτι να με παρει να παμε βολτα με το αυτοκινητο και εκεινη περιμενε να παει να την παρει απο την δουλεια . Τον παιρνει λοιπον τηλεφωνο και αρχισε να του φωναζει γιατι πηρε εμενα ΠΡΩΤΗ και οχι εκεινη . Δεν μιλησα , δεν ειπα τιποτα , απλως εκοψα κινηση , κατι το οποιο κανω παντα.3ο σκηνικό: Στις καλοκαιρινες μας διακοπές , ειχαμε κλείσει ενα τριημερο με ξενοδοχειο να παμε να ξεκουραστουμε . Η ''πεθερα '' μου ηθελε να ερθει μαζι μας, πραγμα το οποιο εγω αρνηθηκα και ακολουθησε ενας επεισοδιακος καυγας με το αγορι μου . Γενικοτερα, δεν παρεμβαινω στο προγραμμα των αλλων ανθρωπων και απαιτω το ιδιο τυπικοι και σωστοι να ειναι και οι ιδιοι απεναντι μου.4ο σκηνικο: Μια μερα ετυχε να παμε βολτα ολοι μαζι , ο αντρας της , ο δικος μου , ο αδερφος του κι εγω ... Κι οταν απουσιαζαν ολοι σε μια στιγμη κι ειχαμε μεινει οι δυο μας μου λεει ''το αρωμα σου ειναι πολυ βαρυ και με πνιγει , εγω παιρνω παντα μαρκας οταν ειναι σε εκπτωση , ποτε δεν αγοραζω χυμα΄''. Παλι δεν του ανεφερα τιποτα .5ο σκηνικο (και το πιο σοβαρο απόλα κατ'εμε). Πιανω δουλεια σε ενα μαγαζι με καλλυντικα , και στο πρωτο δεκαημερο της απασχολησης μου , σκαει μυτη στο μαγαζι η αδερφη της ''πεθερας'' μου , εγω την αναγνωριζω , καθως την εχω δει απο φωτογραφιες στο facebook και ποτέ απο κοντά και της λεω ''ειστε η κυρια μαρια?? '' και λεει ''οχι '' ενω κοκκινησε εντονα κι απο τοτε δεν ξαναπατησε στο μαγαζι .Λιγο καιρο πριν, μου ειχε πει οτι η θεια του ηθελε να με γνωρισει ... Μεγάλη κουτσομπολα αυτη , συνεχως σκαλιζε τα προφιλ μας και ηθελε να ξερει διακαως τι κανουμε και που βρισκομαστε... Εγω λοιπον , καταλαβα οτι αφου δεν ειχα πει ποτε στους γονεις του που δουλευω οτι εκεινος πηγε σπιτι και το συζητησε ... Αυτο το σκηνικο με εφερε στο ''αμην'' και του το ειπα και η απαντηση του ηταν η εξης: '' θα σου φανηκε , ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν η θεια μου αυτη''. Εγω ομως επεμεινα , του εδωσα τα χαρακτηριστικα της φωνης της , του υψους της κλπ μεχρι που συμφωνησε πως αυτη ηταν και μετα μου λεει το εξης'' ωραια κι εγω τι θες να κανω για αυτο??''6ο σκηνικο : Η ''πεθερα'' μου δουλευει σε ενα ιεκ το οποιο μοιρασε μια υποτροφια και προτεινε να την παρω εγω , οταν πηγα να μιλησω με τον υπευθυνο απο κοντα , αυτη καθοταν στη γωνια λιγο πιο πισω και με σκαναρε απο πανω μεχρι κατω , σαν να με περνουσε απο ακτινογραφια ... δεν εδωσα σημασια , το παρεβλεψα , ουτε αυτο του το ειπα.7ο σκηνικο : Τωρα στην παρελαση της 28ης οκτωβριου ο συντροφος μου εχει εναν αδερφο , σε στρατιωτικη σχολη ο οποιος θα παρελασει . Και του ειπα ''πολυ ωραια , θα πατε καπου ολοι μαζι οικογενειακως;; αν ειναι να παμε μαζι να δουμε τον αδερφο σου'' και μου τα μασαγε , τυπου ''' δεν ξερω  αν μας χωραει το αμαξι γτ θα ερθει η μανα μου , η γιαγια μου κλπ'' και μετα μου πεταει το εξης'' εγω θα παω με την οικογενεια μου''.Εχω παρατηρησει το εξης : πως οταν παει καπου με τον πατερα του η με τον αδερφο του με παιρνει μαζι του και μαλιστα ειναι και πολυ εκδηλωτικος , ενω οταν πηγαινει καπου και ειναι μαζι και η μανα του δεν με καλαει ποτε , γινεται αποτομος και επιθετικος απεναντι μου και οσες φορες εχουμε βρεθει τυχαια με εκεινη με σνομπαρει μπροστα της ... επισης 2 χρονια σχεση και στο σπιτι του δεν με εχει παει ΠΟΤΕ, ουτε 1 ΦΟΡΑ. τον εχω ρωτησει αν εκεινη εχει θεμα μαζι μου και λεει πως ολα ειναι καλα... γενικοτερα , θεωρω οτι τον εχει πεισει και οτι τον επηρεαζει πολυ συναισθηματικα . Οταν ειμαστε μονοι ή με τους δικους του , χωρις την μανα εννοειται , ειναι πολυ ηρεμος . εχουμε συζητησει το θεμα του γαμου για το μελλον κι ειναι θετικος σε αυτο και παντα μου λεει πως με θεωρει σοβαρη σχεση του... Εσεις τι θα κανατε ; δεν ξερω πως να τη διαχειριστω , ουτε και τον γιο της κατ'επεκταση ... Καθε γνωμη δεκτη 

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Kristina_

# 14 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Απαντήσεις: 864

Παντως μεχρι να φυγεις, νομιζω οτι πρεπει να δειξεις λιγο καλη θεληση και να μην παρεξηγιεσαι με το παραμικρο πχ αυτο με το αρωμα...δεν εχουν βαρια μυρωδια μονο τα φτηνα αρωματα και ισχυει οτι πολλοι ανθρωποι ειναι αλλεργικοί η δεν ανεχονται τα βαρια αρωματα...εμενα η κολλητη μου μου εχει "απαγορευσει" να φοραω το αρωμα μου οταν ειμαστε μαζι...και ειπα οκ ...και δεν ειναι και βαρυ

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 15 στις 21/10/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.853

Διαφωνώ  

Αν είναι να φύγει ,ας φύγει επεισοδιακά ,να το ευχαριστηθεί ,να γίνει Αρχάγγελος 

,

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Kristina_

Παντως μεχρι να φυγεις, νομιζω οτι πρεπει να δειξεις λιγο καλη θεληση και να μην παρεξηγιεσαι με το παραμικρο πχ αυτο με το αρωμα...δεν εχουν βαρια μυρωδια μονο τα φτηνα αρωματα και ισχυει οτι πολλοι ανθρωποι ειναι αλλεργικοί η δεν ανεχονται τα βαρια αρωματα...εμενα η κολλητη μου μου εχει "απαγορευσει" να φοραω το αρωμα μου οταν ειμαστε μαζι...και ειπα οκ ...και δεν ειναι και βαρυ

Αρέσει στα μέλη agrotis53, sun_world και σε ακόμα 5 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 16 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Α- Για την κολωνια χυμα απο νταμιτζανα εχει απολυτο δικηο .Εχει σταματησει τρενο στο σταθμο του Μπραλου και εχουν παρει γρια με ανακοπες αναπνοης λογω κολωνιας χυμα της Βουλγαρας που τη συνοδευε.

Β- Για τη μεταφορα απο τη δουλεια της παρτε της ενα μοτοσακο απο ντελιβερα σε καλη τιμη.
Αρέσει στα μέλη Enikos, Mindthegap-

Enikos

# 17 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.814

Διαβαζω το θεμα της Τζενις και κανω εικονα...

Ενα ζευγαρι παντρεμενο καμια τριανταρια χρονια, με τα γνωστα θεματα μεταξυ πεθερας και νυφης...

Που οταν δεν τα καταφερνουν να βγανουν σωστα, η μια τα ματια της αλλης, την πληρωνει...ο συνηθης σακος του μποξ...

Με καταμετρημενα κιολας τα προς βαβουρα "θεματα"...

Αφηνω την εικονα, γιατι ταραχτηκα και επανακαμπτω στην πραγματικοτητα...

Και ομως...σε λιγο θα λεμε 2020...καταληγω...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap-

Jenny_pap

# 18 στις 21/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

agrotis_53     ειναι οντως μεγαλο προβλημα να μην μπορειτε να πατε μια βολτα ολοι μαζι οικογενειακως και να πρεπει να μεινει μια απο τις δυο μας στην απ'εξω . Πιο πολυ με ενοχλει πως οταν προκειται για εκεινη με απαξιωνει και μπροστα της και πισω της . Δεν εχω θεμα προτεραιοτητων , αλλα οταν θες κατι σοβαρο με μια κοπελα απομονωνεις τους γυρω γυρω και ειστε οι δυο σας . συν οτι ειμαι της αποψης οτι δεν ειναι ολα για ολους .. Τωρα οσον αφορα τους γονεις μου δεν μπλεκονται ποτέ στα προσωπικά μου . ευχαριστω ολους/ες για τις απαντησεις τους.

Taxiarchis_92

# 19 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1
Μεγας ΚανοναςΠοτε μα ποτε δεν πρεπει να αφηνουμε τριτους να μπαινουν με οποιοδηποτε τροπο στη σχεση.

equinox_

# 20 στις 21/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
https://www.youtube.com/watch?v=rzO_hhJ4mDQ
''Το κείμενο'' δεν μπορεί να σε αναγνωρίσει ως νύφη.
Φταίει και ο γιόκας, που δεν την βαζει εκεί που της αρμόζει.
Και αν δεν ανεξαρτητοποιήθηκε ποτέ απο αυτήν, εχεις να κάνεις με ένα οιδιπόδειο σύμπλεγμα με όλα τα ακόλουθα ''ωραία'' του... Καλό κουράγιο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε