Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πρόβλημα με ''πεθερά''

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

MiltosRNLI1930

# 41 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.994
'Aρεσαν+: 0%

Τωρα

για να πουμε την αληθεια Αυγουστος μηνας με καυσωνα που μαζευει ο Δημος ολους τους φτωχους λογω μνημονιων και τους ξαπλωνει σε αιθουσες με a.c.να φορας κολωνια χυμα απο νταμιτζανα μεσα στα βαγονια του Μετρο ειναι τραγικο.

Αρέσει στα μέλη eva-1982, ZHLIASOY και σε ακόμα 3 μέλη.

konstandinos73

# 42 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 130
Φιλη μου, το πιο σημαντικό ειναι το 8ο σκηνικο, για το οποιο δε μας ειπες τιποτα: το να χωρισεις δηλαδη...εισαι συμπαθεστατη και ευγενική..μακρυα απ τους μαμακηδες. Φιλικα στο λεω.
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 43 στις 21/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από konstandinos73
Φιλη μου, το πιο σημαντικό ειναι το 8ο σκηνικο, για το οποιο δε μας ειπες τιποτα: το να χωρισεις δηλαδη...εισαι συμπαθεστατη και ευγενική..μακρυα απ τους μαμακηδες. Φιλικα στο λεω.

squirrel1968

# 44 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.895
22 ετών ...κ μπαίνεις σε τέτοιους προβληματισμούς...?Βγες ...διασκέδασε ..ταξιδεψε...γνώρισε ανθρώπους ..άσε την κυρία τον γιοκα της.. τα σόγια..κ τους γάμους ...Έχεις ολόκληρη ζωή μπροστά σου...
Αρέσει στα μέλη alisida, agrotis53 και σε ακόμα 8 μέλη.

Mindthegap-

# 45 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.703

Η μονη λυση σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ενα καλο τσιγκελωμα της μαμας και του μαμακια...

Εσυ παλι...για ποιο λογο εχεις αποκτησει τετοιες σχεσεις με ολο το σοι και τρεχετε για βολτες οικογενειακως;;;
Τι φοβασαι ;; μη χασεις το κελεπουρι;;;
Αρέσει στα μέλη alisida, agrotis53 και σε ακόμα 9 μέλη.

Dimi63geor

# 46 στις 22/10/2019
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χολαργός
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 21
Φίλε αγρότη τι λες για όλα αυτά??

ZHLIASOY

# 47 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 3.085
Αν ειναι μαμακιας κ υπαρχει τοσο εντονο το οιδιποδειο μαμα γιου μην ελπιζεις σε τιποτα!!!
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Sourya

# 48 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Απαντήσεις: 4.623

Δεν ξερω για εσας ,παντως ο Παριος που τραγουδουσε το ...ελα να παμε στο νησι ,η μανα σου εγω κι εσυ, πολυ θα την αγαπουσε την πεθερα του

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alisida και σε ακόμα 7 μέλη.

Sourya

# 49 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Ενας Γιωργος 170 ειναι συγγενης σου;

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από MiltosRNLI1930

Τωρα

για να πουμε την αληθεια Αυγουστος μηνας με καυσωνα που μαζευει ο Δημος ολους τους φτωχους λογω μνημονιων και τους ξαπλωνει σε αιθουσες με a.c.να φορας κολωνια χυμα απο νταμιτζανα μεσα στα βαγονια του Μετρο ειναι τραγικο.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 50 στις 22/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.507

Μα...

Και ποτε θα γινει μανα η κοπελα?...

Η Κυρια, του...Κυριου?...

Να αλλαζει δοξα και τιμη τεντες στο μπαλκονι, ως η μονη νομιμος εκπροσωπος της εστιας?...

Να μαγειρευει μοσχαρι μπουργκινιον και να θαυμαζει ολη η γειτονια?...

Να τρακαιρνει στο παρκαρισμα, την Κυρα Επιστημη και να της λεει απαξιωτικα..."θα το κανονισει ο Σακης μου"...

Να περναει πρωτη στην ουρα του ταμειου στον Μασουτη, διοτι θαχει σκαρφαλωμενο πανω της το παιδι, που εχει μανουριασει και της τραβαει τα αυτια?...

Ειναι τοσα τα οφελη της επιδιωξεως, της θεματοθετριας, που...

Επισκιαζεται η οιαδηποτε ενστασις...

Να τα λεμε ολα και οχι μονο τα επιφανειακα, που μας περνανε απο το μυαλο!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Mindthegap-

Η μονη λυση σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ενα καλο τσιγκελωμα της μαμας και του μαμακια...

Εσυ παλι...για ποιο λογο εχεις αποκτησει τετοιες σχεσεις με ολο το σοι και τρεχετε για βολτες οικογενειακως;;;

Αρέσει στα μέλη alisida, dimitrisx66 και σε ακόμα 9 μέλη.

agapimou11

# 51 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 622

Είσαι 22 χρόνων και ασχολείσαι με τη μάνα του αγοριού σου ? 

Δεν είναι η πεθερά σου και αν το καλοσκεφτεις ούτε θα ήθελες να γίνει!!! 

Τη μανούλα πάνω απ όλες έχει ο φίλος σου και αυτό είναι κάτι που δύσκολα αλλάζει!  

Και αν αλλάξει, λέμε, θα γίνει μόνο από τον ίδιο!

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 52 στις 22/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μην τα λετε τοσο σκληρα ρε παιδια...

Ειναι σα να μη θετε το καλο της κοπελας...

Που το εχει εκλαβει, (το καλο της), ως οτι περασαν τα χρονια και δεν εχει παντρευτει ακομα!!!...

Καπου διαβασα μια προτροπη...να ρωτησει την μαμα της...

Δηλαδη...γι' αυτο που εχει παθει η κοπελιτσα...

Να παρει την γνωμη, του σπονσορα των ιδεων της?...

Δε μπατε καλα...

Ατ ολ, ομως...

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.

ZHLIASOY

# 53 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 3.085

Εγω παντως μαμα κ μπαμπα λεω μονο αυτους που με γεννησαν οπως κ το επωνυμο κραταω μονο αυτου που με εφερε στο κοσμο! Κ σαφως κ η νυφη κ ο γαμπρος που θα κανω δε θα με πειραζε να κανουν το ιδιο ισα ισα θα το εκτιμουσα περισσοτερο.γιατι μαμα τους δε θα γινω ποτε οσο κ να τους συμπαθω αγαπαω...το μονο που θελω να με σεβονται κ να τους σεβομαι κ μακρια κ αγαπημενοι!!!

Αρέσει στα μέλη equinox_, dimitrisx66 και σε ακόμα 3 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 54 στις 22/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Mα μας το εξηγησε απο πανω η Μανταμιτσα .Οταν το αμαξι ειναι πληρες απο σοι ,παει με τον ηλεκτρικο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Mindthegap-

Αρέσει στα μέλη andy12, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Anatroph

# 55 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 24 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 75
1) σιγουρα ασχημος τροπος να σκηνοθετησει την γνωριμια σας. Αλλα περισσοτερο εχει να κανει με την που εχει με τον γιο της και δεν αφορα εσενα σαν προσωπο2) επρεπε να την παρει και να την παει καπου πριν βγειτε ή ειχατε κανονησει να την πατε μαζι? Οπως και να εχει παλι αφορα το μεταξυ τους και οχι εσενα. Εχεις τα πρωτα δειγματα οτι η σχεση τους δεν ειναι πολυ υγιεις3) απαραδεκτο. Και παλι δεν εχει να κανει με εσενα, τα ιδια θα εκανε με οποιαδηποτε κοπελα ειχε ο γιος της. Τωρα το ηθελε να σας φορτωθει επειδη δεν εμπιστευεται τον γιο της? Επειδη τον θελει συνενεια διπλα της? Σιγουρα δεν εχει καταλαβει οτι το παιδι ειναι ενηλικο και εχει την ζωη του. Εδω σιγουρευεσαι οτι η σχεση τους ειναι προβληματικη. (εγω προσωπικα εχω παει διακοπες με την πεθερα μετα τα 2 χρονια αλλα την ειχαμε μαζι μονο στο ταξιδι. Μειναμε σε αλλα χωρια και ουτε την περναμε μαζι στη θαλασσα) 4) πιστευω οτι προσπαθουσε να κανει συζητηση μαζι σου δινοντας σου μια συμβουλη. Μπορει να μην σκεφτηκε οτι θα προσβληθεις. Περιμενε να μεινετε οι δυο σας για να το σχολιασει οποτε παιρνει τον ποντο καλης θελησης5) γιατι ειναι το πιο σημαντικο αυτο? Δεν φταιει ουτε ο φιλος σου ουτε η μαμα του. Και κανεις δεν ξερει τι μπορει να σκεφτοταν η θεια του και να ντραπηκε που σε ειδε. Μπορει να εχει να κανει με αυτη. Να μην αισθανοταν ευπαρουσιαστη για να δει καποιον γνωστο, να ντρεποταν για το προιον που σκοπευε να αγωρασει ή ο,τι αλλο. Απο την συμπεριφορα της δεν φαινεται να περιμενε να σε δει, οποτε αδικα κατηγορεις τον φιλο σου οτι ειπε που δουλευεις. Αν και...κρυφο το εχεις? Κακο ειναι να δουλευουμε πια σε αυτον τον κοσμο???6) αμα ενιωσες αβολα με την σταση της επρεπε να την ρωτησεις ευγενικα αν το εκανε εσκεμενα και να της πει ευγενινα παντα οτι σε αγχωνει. Οι καλες σχεσεις χτιζονται με επικοινωνια.7) εδω υπαρχει προβλημα. Ο φιλος σου δεν σου ξεκαθαριζει τους λογους που δεν σε θελει μαζι σε αυτη την οικογενειακη στιγμη. Πρεπει και συ με τον τροπο σου να τον κανεις να σου ανοιχτει και να σου πει τις σκεψεις του, για να αντιμετωπισετε το προβλημα.Κοπελια ας πηγαινετε και πουθετε μονοι σας, μην ειστε συνεχεια με την οικογενεια του. Τα στα 25 του ενας αντρας με τα σημερινα δεδομενα δεν ειναι ωριμος για γαμο ακομη. Εκτος αμα εχει σταθερη δουλεια ή μερικες εξαιρεσεις που υπαρχουν. Ο δικος σου παντως σιγουρα δεν ειναι ετοιμος. Πρεπει να απογαλακτιστει πρωτα απο την μαμα του.
Αρέσει στα μέλη mouri79, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 56 στις 22/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Εισαι ετοιμος

να γραψεις σε ενα Θεμα .Ξαφνικα βλεπεις στη λιστα " Προβλημα με την πεθερα " Διαβαζεις τα παντα και υπερφορτιζεσαι με αρνητικα ηλεκτρονια .Αποτελεσμα, την πληρωνει το αλλο Θεμα.

Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.

Antarths-

# 57 στις 22/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κύρια μου είναι σωρός υπεράνω πάσης υποψίας 

Καβάλα τα άλογα αορίστου προέλευσης 

Με πιάνεις ?

Η να μιλήσω στον πληθυντικό ?

ντο

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Sourya

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Sourya

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Sourya

Sourya

# 58 στις 22/10/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Εσυ παλι εισαι αυτος που φανταζομαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Antarths-

Με πιάνεις ?

ντο

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, ZHLIASOY

Enikos

# 59 στις 22/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...

Με καθε νεο νικ...

Απο τη χαρα σου...

Να πατας εφτα φορες...

Το κειμενο που θες να παρατεθεις!!!...

Ψυχραιμια ωρε Μαχητη, ελευθερας βοσκης, του βουνου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Antarths-

Με πιάνεις ?

ντο

Αρέσει στα μέλη andy12, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Jenny_pap

# 60 στις 22/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μισο λεπτο για να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Την λεξη "πεθερα" επιτηδες την εβαλα σε εισαγωγικα για να προσδιορίσω οτι δεν ειναι στην πραγματικότητα . Γιατι βλεπω οτι ΜΕΡΙΚΟΙ εχετε κολλησει στην λεξη. Δευτερον , συμφωνω με αυτόν/η που παραπάνω ειπε οτι ενας αντρας δεν ειναι ωριμος στα 25 του. Εξαλλου δεν ειπε κανεις οτι θα παντρευτούμε αμεσα. Απλως ο σύντροφος μου το εχει φερει στην κουβεντα, δεν ειναι κακο να ξερεις πως σε βλέπει καποιος. Τριτον, δεν εχω κάποιο οφελος οικονομικο απο εκεινον αν το εννοείτε ετσι μερικοι, ούτε καίγομαι διακαως να τον παντρευτώ διοτι κι γω εχω μελλον με τη σχολη ακομα (τουλαχιστον δυο χρονια)''Βολτα με τους γονεις του (συγκεκριμενα με τον πατερα και τον αδελφο ) παμε μια φορα το τριμηνο και αν . Τον πατερα του συγκεκριμένα εχω να τον δω πριν το καλοκαίρι. Με την μανα του απο την αλλη πλευρά δεν εχουμε παει ΠΟΤΕ πουθενά, απλα εχει τύχει να την συναντησω . Και τελος αν εσας το ετερον σας ήμισυ σας ελεγε κατι τοσο τοσο σοβαρο, οτι σας σκεφτεται σοβαρα ενω βλεπετε οτι η μανα του "ξυνιζει" ως προς εσας δεν θα αναζητουσατε τι ειναι αυτο που ας πουμε την απασχολει; Αυτό που με προβληματιζει ειναι η σχεση που εχει μανα με γιος και κατα ποσο εκεινη θα ειναι παρεμβατικη στο μελλον αναμεσα μας. Και για να το κλεισω εδω, παντα ηθελα να κανω οικογένεια , γενικότερα ειμαι χαμηλων τονων . Δεν σημαίνει οτι θελω να ωφεληθω απο εκεινον , ουτε θεωρω πως επιασα τον θεο απο το ποδι. Για μια γυναικα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, το τονιζω αυτο ειναι καλη ηλικια να παντρευτεί στα 25 . Αυτά :p
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε