Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

κβαντομηχανικη και ιχθυοκαλλιεργειες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

MadameShuShu40

# 21 στις 23/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η ιδέα της προσέλκυσης μιας καλύτερης ζωής σχετίζεται επίσης με τις έννοιες πίσω από την κβαντική διεμπλοκή. 

Η κβαντική διεμπλοκή συνιστά μία αλληλοσύνδεση ανάμεσα σε όλα τα πράγματα. 

Εστιάζοντας τις σκέψεις σου και τις πράξεις σου σε μια συγκεκριμένη κατεύθυνση, μπορείς θεωρητικά να επιδράσεις πάνω στο αντικείμενο που επιθυμείς, έλκοντας το προς εσένα.

Τουτέστιν, δεν χρειάζεται καν ιχθυοκαλλιέργειες.

Εκεί που κάθεσαι με το καλάμι σου, και δεν τσιμπάει τίποτα, σκέφτεσαι "θέλω να πιάσω ένα ροφο, ή μια πεσκανδριτσα, για την ψαρόσουπα" και...μπαμ...σου έρχεται το φαγκρι το πελαγισιο!!!

jane_do

# 22 στις 23/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

a055.gif

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από sun_world

Ώστε ήταν οργανωμένο το έγκλημα... χμμμ 

Enikos

# 23 στις 23/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.239
'Aρεσαν+: 0%

Φαγκρι του πελαους, στα ισα?...

Ρισπεχτ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από MadameShuShu40

Η ιδέα της προσέλκυσης μιας καλύτερης ζωής σχετίζεται επίσης με τις έννοιες πίσω από την κβαντική διεμπλοκή. 

Η κβαντική διεμπλοκή συνιστά μία αλληλοσύνδεση ανάμεσα σε όλα τα πράγματα. 

Εστιάζοντας τις σκέψεις σου και τις πράξεις σου σε μια συγκεκριμένη κατεύθυνση, μπορείς θεωρητικά να επιδράσεις πάνω στο αντικείμενο που επιθυμείς, έλκοντας το προς εσένα.

Τουτέστιν, δεν χρειάζεται καν ιχθυοκαλλιέργειες.

Εκεί που κάθεσαι με το καλάμι σου, και δεν τσιμπάει τίποτα, σκέφτεσαι "θέλω να πιάσω ένα ροφο, ή μια πεσκανδριτσα, για την ψαρόσουπα" και...μπαμ...σου έρχεται το φαγκρι το πελαγισιο!!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, sun_world και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 24 στις 23/10/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.191

Γρήγορα στο διαγωνισμό για το άλαλο κείμενο !!!

Έχεις πολλές πιθανότητες για το μεγάλο βραβείο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Enikos

Μαλλον ο θεματοθετης, θα σουρωνει την σουπιερα, με τα πλεονασματα της Κβαντικης υπερθεσης των γονιδιακων συστατικων που υπερπληρωσε τσι αθερινες και δεν προκαμει, να μας δωσει τα φωτα του, δια περαιτερω αναβαθμιση των φτωχων μας γνωσεων...

Εμενανε, μετα απο αυτη την αναφορα του συσχετισμου Κβαντομηχανικης και γουστερας πι χι, ο νους μου πηγε στην δυσκολη φυση των ...καβουριων...ως συμμετοχων στην ολη διαδικασια...

Δηλαδη, μπορει ο καβουρας να γινει αιμοδοτης σε περιπτωση αποβολης των κβαντων της υπο Κβαντικη υπερθεση του πολλαπλασιασμου της σαρδελας...η ειναι σα να τραβας απο 28 και να τρως εναν ρηγα κατακεφαλα?...

Η το αλλο...Μπορει ο καβουρας, συμφωνα με το γνωστο ανεκδοτο, να γινει ο αιμοδοτης του φαλαινοκαρχαρια, οταν αυτος ο τελευταιος εχει τρακαρει με γιαπωνεζικο ψαραδικο ανοιχτης θαλασσης απο το Σαπορο?...

Μηπως δηλαδη, πριν κβαντοποιησουμε τις ιχθυοκαλλιεργειες, να πειραματιστουμε καμποσο ακομα με την γνωστη παραδοσιακη τεχνικη του ..."το πασσο τρωει το λουκουμι"?...

Δηλαδη, θελω να πω, μην τα αφησουμε ολα στην τυχη τους, πριν σκεφτουμε και τα αποτελεσματα του παραγοντα τυχη, που...

...πολλες φορες κανει το καβουρι να κλαιει, γιατι ...τι ειναι ο καβουρας, τι ειναι το ζουμι του...ποσο αιμοδοτη να το κανεις οταν εχει στραγγιξει μεχρι...δαγκανας?...

Μονο η ευφυια του θεματοθετη, μπορει να μας τα λυσει ολα αυτα νομιζω...

Διοτι ειναι ευφυες, απο τα κβαντα, να μιλας για το αλογοκοκάλι (Caranx hippos) και την επιστημονικη επιταχυνση της εμπορικης εκμεταλλευσεως του...μεσω της επιστημης αυτης...

Ω, θεματοθετα!!!...

Οταν αφησεις την σουπιερα, πες μας κατι για τα μαθηματικα των...πιθανοτητων...

Πλιζζζ!!!...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

26-29-31

# 25 στις 23/10/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.478

Βρε να προσεξει τα μπαρμπουνια λεω γω...γιατι δεν κλανουν κιολας

και αντε να τα κλεισεις σε ιχθυοτροφειο...

Ειναι σαν να πηγαινεις στην ρουλετα,να πονταρεις στο τιερ

να ριχνει την μπιλια απο το 6 και να σου κανει ρεπετισιον...

Τι κβαντικες διεμπλοκες και πρασινα αλογα
Αρέσει στα μέλη anassa_, agrotis53 και σε ακόμα 4 μέλη.

ZHLIASOY

# 26 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Στου λεου νταξ?ουλα περνανε σι λεου

(Μικρο κειμενο λεει γμτ μου)

Το μέλος ZHLIASOY έχει επισυνάψει το αρχείο: FB_IMG_1571299454853.jpg (13.54KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 88 φορές
Αρέσει στα μέλη anassa_, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 27 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...ελεγα...

Να ξεχωρισουμε τα αλαλα...

Απο τα κουφα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από sun_world

Αφτό ίπρεπε να το βάνεις στο άλαλο θέμα 

Αρέσει στα μέλη jeyrum, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 28 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θα σου χαλασω το θεμα καλε Κυρια...

Θα λαλησουν ολοι...

Μαζι και το αλαλο...

Λιγες ταλαιπωριες εχεις?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από alisida

Γρήγορα στο διαγωνισμό για το άλαλο κείμενο !!!

Έχεις πολλές πιθανότητες για το μεγάλο βραβείο 

Αρέσει στα μέλη sun_world, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

squirrel1968

# 29 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εδω ...
παει αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=FuLZbshj5jQ

squirrel1968

# 30 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κ αυτο...

Το κείμενο σας δεν μπορεί να ψαρεψει...
https://www.youtube.com/watch?v=0isaSlpoG_Y

paranomos

# 31 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 391
Φατε βρε παιδια ενα γαυρακι φρεσκοτηγανισμενο..ακομη και μαρινατο..μια σαρδελα στα καρβουνα..μια μυδια αχνιστα..ενα καραφακι τσιπουρο..και αφηστε τις ιχθυοκαλλιεργειες..και τα κβαντικα.Αν δειτε μονο τα αντικαθλιπτικα και πολλα..αντι φαρμακα που δινουν στα ψαρια των ιχθυοκαλλιεργειων..θα παθετε.Ασε τις τροφες.
Αρέσει στα μέλη anassa_, jeyrum και σε ακόμα 1 μέλος.

Amaluna

# 32 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Από το εγχειρίδιο του καλού κυνηγού.. στις σύγχρονες μεθόδους του καλού ψαρά

Ό,τι πετάει κι ό,τι κολυμπάει, γατάκι..

Ωγιέ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από keramidogatos8

κβαντομηχανικη και ιχθυοκαλλιεργειεςη εισοδος της κβαντομηχανικης στις ιχθυοκαλλιεργειες οσον αφορα την αυξηση της παραγωγικοτητας

Αρέσει στα μέλη jeyrum, 26-29-31

COSTAS42

# 33 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.411

νομιζω η κβαντομηχανικη θα βοηθησει πολυ τις ιχθυοκαλλιεργειες και θα επεκταθει και στους ροφους..μεγαλοι,νοστιμοι και κατα χιλιαδες θα κατακλυσουν τις αγορες με την βοηθεια της φοβερης αυτης τεχνολογιας

Αρέσει στα μέλη sun_world, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

VASILIS53

# 34 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από COSTAS42

νομιζω η κβαντομηχανικη θα βοηθησει πολυ τις ιχθυοκαλλιεργειες και θα επεκταθει και στους ροφους..μεγαλοι,νοστιμοι και κατα χιλιαδες θα κατακλυσουν τις αγορες με την βοηθεια της φοβερης αυτης τεχνολογιας

Επεκτάθηκε ήδη και στα γεωργικά. Πήγα σήμερα στον μανάβη μου να πάρω κανένα φρούτο και είχε κάτι σταφύλια, ένα καρύδι η κάθε ρώγα. Τί είναι αυτά του λέω ρε μάστορα, από που τα φέρνεις. Αα μου λέει, είναι καλλιεργημένα με την καινούργια μέθοδο της κβαντομηχανικής. Έπαθα πλάκα. Πολύ δουλεύει το κβάντουμ τελευταία. 

Αρέσει στα μέλη sun_world, jeyrum

keramidogatos8

# 35 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3

κβαντομηχανικη και ιχθυοκαλλιεργειες

επιθυμω να ενημερωσω το αναγνωστικο κοινο για τους λογους της ολιγοημερης απουσιας μου...απουσια που μου στερησε την δυνατοτητα να σας ευχαριστησω και δημοσια κλπ... ως οφειλα κλπ...η ανακοινωση του επιστημονικου θεματος "κβαντομηχανικη και ιχθυοκαλλιεργειες" συνεπεσε με μια μετακομιση στην οποια μετειχα...στην μετακομιση αυτη υπεστην ενα τραβηγμα στην μεση...επισκεπτομενος τον φυσιοθεραπευτη μου και στην συζητηση που ακολουθησε , διερευνοντας τα αιτια του τραβηγματος ...καταληξαμε πως το τραβηγμα δεν οφειλεται στην μυικη επιβαρυνση λογω της μετακομισης...αλλα ειναι αποτελεσμα της - γνωστης σε ολους σας- ερωτικης στασης " η πιρουετα του κομη"οπως μου αποκαλυψε ο φυσιοθεραπευτης μου, η εν λογω ερωτικη σταση εγκυμονει κινδυνους για σοβαρη βλαβη των σπονδυλιων δισκων της οσφυικης χωρας...αιτια αυτου του κινδυνου η -αναγκαια- υπαρξη σκαμπο για την τελεση αυτης της ερωτικης στασης...μετα απο αυτα , ενα προσωπικο διλημμα με ταλανιζει:ηδονη;;;η συνεση και υπευθυνοτητα;;;...τελος θεωρω πως η εισοδος της κβαντομηχανικης στις ιχθυοκαλλιεργειες , θα επιφερει σαφη αυξηση της παραγωγικοτητας , κανοντας την ειδοποιο διαφορα στον διεθνη ανταγωνισμο κλπ...
Αρέσει στα μέλη sun_world, Amaluna και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 36 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δηλαδη...

Να μη μπηδανε τα μπακαλιαρακια, με σκαμπο κλπ...

Διοτι δε θα τα πιασει η Κβαντικη?... κλπ...

Αρέσει στα μέλη sun_world, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

jeyrum

# 37 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 377

Σας εύχομαι να αναρρώσετε γρήγορα...Πέρα από αυτό,εξακολουθώ να περιμένω μια απάντηση στο ερώτημα που έθεσα,μιας και μου είναι δύσκολο -εάν δεν απαντηθεί- να παρακολουθήσω το θέμα που ανοίξατε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από keramidogatos8

τελος θεωρω πως η εισοδος της κβαντομηχανικης στις ιχθυοκαλλιεργειες , θα επιφερει σαφη αυξηση της παραγωγικοτητας , κανοντας την ειδοποιο διαφορα στον διεθνη ανταγωνισμο κλπ...

Sourya

# 38 στις 25/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χαχα εσκασα,ανησυχο νιατο προσεχε για σε βλεπω στο κατ

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από keramidogatos8

κβαντομηχανικη και ιχθυοκαλλιεργειεςεπιθυμω να ενημερωσω το αναγνωστικο κοινο για τους λογους της ολιγοημερης απουσιας μου...απουσια που μου στερησε την δυνατοτητα να σας ευχαριστησω και δημοσια κλπ... ως οφειλα κλπ...η ανακοινωση του επιστημονικου θεματος "κβαντομηχανικη και ιχθυοκαλλιεργειες" συνεπεσε με μια μετακομιση στην οποια μετειχα...στην μετακομιση αυτη υπεστην ενα τραβηγμα στην μεση...επισκεπτομενος τον φυσιοθεραπευτη μου και στην συζητηση που ακολουθησε , διερευνοντας τα αιτια του τραβηγματος ...καταληξαμε πως το τραβηγμα δεν οφειλεται στην μυικη επιβαρυνση λογω της μετακομισης...αλλα ειναι αποτελεσμα της - γνωστης σε ολους σας- ερωτικης στασης " η πιρουετα του κομη"οπως μου αποκαλυψε ο φυσιοθεραπευτης μου, η εν λογω ερωτικη σταση εγκυμονει κινδυνους για σοβαρη βλαβη των σπονδυλιων δισκων της οσφυικης χωρας...αιτια αυτου του κινδυνου η -αναγκαια- υπαρξη σκαμπο για την τελεση αυτης της ερωτικης στασης...μετα απο αυτα , ενα προσωπικο διλημμα με ταλανιζει:ηδονη;;;η συνεση και υπευθυνοτητα;;;...τελος θεωρω πως η εισοδος της κβαντομηχανικης στις ιχθυοκαλλιεργειες , θα επιφερει σαφη αυξηση της παραγωγικοτητας , κανοντας την ειδοποιο διαφορα στον διεθνη ανταγωνισμο κλπ...

26-29-31

# 39 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.478

Γκομενα με τετοιες ανησυχιες δεν σε κοβω να σταυρωνεις...

https://www.youtube.com/watch?v=WgRs7ztXsmQ

Αρέσει στα μέλη sun_world, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

VASILIS53

# 40 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παιχνιδιάρης ο κεραμιδόγατος, άμα μου λέει ότι κάνει και την Πιρουέτα του Κόμη!!! 

Πρέπει να έχεις σπουδάσει πυρηνική φυσική για να πετύχεις κάτι τέτοιο, είναι πολλές οι συνιστώσες που πρέπει να λάβεις υπ'όψιν σου προκειμένου να πετύχεις την κοινή συνισταμένη ώστε να πετύχεις το ανώτατο επίπεδο ηδονής μετα συνέσεως και υπευθηνότητας, μάλιστα και σοφρωσύνης θα έλεγα εγώ. 

Εγώ βέβαια τα καταφέρνω καλύτερα από το φίλο και δεν χρειάζεται να πάω σε φυσιοθεραπευτή γιατί κατάλαβα από νωρίς ότι έπρεπε να μετατοπίσω το ενδιαφέρον μελέτης από την πυρηνική φυσική και τα κβάντα στην αναλυτική γεωμετρία καθότι πιο κατάλληλη για πρακτική εφαρμογή λόγω της καλύτερης σπουδής των συνισταμένων και συνιστοσών εξαιτίας των ανυσμάτων και των εφαρμοσμένων δυνάμεων που περιέχει. 

Υπάρχει δε και ένας υποσυνείδητος συνειρμικός σύνδεσμος κατά τη διαδικασία της στάσης αυτής με τα θαλασινά καθότι ο αδήν ιππόκαμπος του εσωτερικού εγκεφάλου μας, εύκολα παραλληλίζεται με τον ιππόκαμπο  της θαλάσσεως και εκεί επέρχεται η λεγόμενη κβάντωση των μαλακίων. 

Όλα λοιπόν αιτιολογούνται έτσι και η σκέψη γίνεται δημιουργική και η ηδονή πραγματώνεται μετά φρονήσεως και ο φίλος Κεραμιδόγατος τον βλέπω να είναι υποψήφιος για τα επερχόμενα βραβεία Νόμπελ πυρηνικής φυσικής και κβαντισμένου κάμα σούτρα ...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, sun_world και σε ακόμα 3 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε