Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Αποτεφρωση . . . . . . . .

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Sourya

# 41 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω παντως οσες φορες ετυχε να παω σε εκταφη καθομουν 10 μετρα παρακατω και κοιταζα αλλου. Δεν εχω δει πως και τι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από jane_do
Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Θα συμφωνήσω με την αλυσίδα σε όλα!

Επιπλέον η αποτέφρωση δεν έχει τις σημαντικές επιπτώσεις που έχει  η ταφή των νεκρών στο περιβάλλον (δεν είναι μόνο οι αγελάδες που κλ@νουν ε ).

Επίσης,έχετε παραστεί στην (υποχρεωτική) εκταφή σορού μετά από 3 χρόνια όταν δεν έχει ολοκληρωθεί η αποσύνθεση;

Επομένως,για περιβαλλοντικούς,οικονομικούς και συναισθηματικούς λόγους ,ναι στην αποτέφρωση (για όποιον την επιλέγει,εννοείται).

Sourya

# 42 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ααα σε περικαλω ,ο καφες μετα στην δεξιωση

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από MiltosRNLI1930

Σε περιπτωση που ο πελατης εχει προγραμματισθει σε περιοδο εξοδου των πνιγμενων απο την πολυκατοικια Αθηναιων ,δεν θα ειναι τραγικο οι νεκροπομποι με τα μαυρα κουστουμια να καπνιζουν Καρελια στην ουρα για τα διοδια και να εχουν και απαιτηση να σταματησουν για καφε στο Καζινο Λουτρακιου ?

Greg87

# 43 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Στην καθολικη εκκλησια παρεπιπτοντως επιτρεπεται κανονικα για εναν πιστο η αποτεφρωση.

Η ταφη ειναι θεμα παραδοσιακης κουλτουρας περι σεβασμου των νεκρων των αρχαιων λαων της Ιουδαιας (και οχι μονο σαφως) και δεν εχει καμια σχεση με το 'δογμα' διοτι ΔΕΝ επηρεαζει την 'ανασταση των νεκρων' αυτοι θα αναστηθουν με βαση το δογμα οπως και να ειναι.
Αλλο κουλτουρα λοιπον (και ας εχει και μια βαση) και αλλο δογμα.
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, VASILIS53

Sourya

# 44 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πριτς, τι μας λες. Εγω θα παω στην Ινδια

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από 26-29-31

Το ρεζουμέ...

Όσο ζουν οι γεννηθέντες από το 1975 και πίσω, γκροσο μοσο, για πολλούς λόγους, θα ακολουθείτε η ταφή όπως την ξέρουμε σε ποσοστό 80-90%...

Οι μετά από αυτή την χρονολογία ίσως αλλάξουν τα πράγματα... 

Επειδή το θέμα θα πάει στο οικονομικό και στους παπάδες, δεν νομίζω ότι είναι εκεί η ουσία...

Η ουσία μάλλον κατά την γνώμη μου έχει να κάνει με νοοτροπιες, και συμπεριφορές μιας ζωής που δεν αλλάζουν εύκολα...

Sourya

# 45 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμεις ομως δεν ειμαστε λαχανικα, λελουδα ειμεθα

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Megalodondas

Για τα λουλούδια υπάρχει και η κομποστοποίηση  

Η μόνο στα λαχανικά γίνεται

Αν λές για το μεθάνιο όμως ,τα προιστορικά κύτταρα τρέφονταν με αυτό!

Σημαντικό ρόλο είχε και η αμμωνία ,που επίσης σχηματίζεται και απο την αποσύνθεση μας.

Ψηφίζω κομποστοποίηση!

Sourya

# 46 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και δεν σε πιανει με τα σκουλικακια και τα ποντικακια

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Enikos

Μια ανατριχιλα, με πιανει παντως...

Με την φωτια, δεν ξερω...

Ισως ειναι απομειναρι συναισθηματων, λογω εκπαιδευσης...

Ανατριχιαζω στην ιδεα, οτι θα...καω...

Ατοπο μεν, με επηρεαζει δε, αν και ξερω οτι δεν θα ειμαι εκει στην οποια διαδικασια, ειτε αυτη λεγεται ταφη, ειτε αποτεφρωση...

Ναι, ειναι καθαρα οικονομικο το θεμα...

Πρακτικα, η αποτεφρωση ειναι πολυ πιο ωφελιμη για πολλα πραγματα...

Κυριως ομως, οπως το σκεφτομαι, για την ουσια αυτης της υποθεσης...εφ' οσον παυεις να υπαρχεις εδω, ας μην εισαι εδω καθ' οιανδηποτε εννοια, ας γινει μια ωρα γρηγορωτερα το "χους ει και εις χουν απελευσει"...

Ειναι προσβλητικο νομιζω, μετα απο ποσον καιρο, να σε ψαχουλευουν ξεδιαντροπα για να δουν αν ελιωσες, για να σε "στριμωξουν" στην γωνια του ταφου, προκειμενου να εναποθεσουν πανω σου ενα αλλο σωμα προς..."κατεργασιαν"...δειχνοντας ασεβεια προς τον ναο του Θεου...

Και μετα παλι, να σε ξεθαβουν, να σε πασπατευουν οι διαφορες, να πλενουν τα οστα σου με κρασι και να σε βαζουν σε ενα κουτι το οποιο θα περιφερεται απο εδω και απο εκει ως ενα ενοχλητικο αντικειμενο που πιανει χωρο η οχι τον καταλληλο χωρο...(στην καλυτερη περιπτωση)...

Παντα σε ανησυχια αυτο το σωμα...ο ναος του Θεου, κατα την εκκλησια μας...παντα υπο κηδεμονια, σαν τα βιβλια που διαβασαμε, πιανουν χωρο στην βιβλιοθηκη, ενοχλουν, αρα να πανε στο παταρι η να τα ξεφορτωθουμε, διχως να δειξουμε "ασεβεια" στο μηνυμα της γνωσης, που αυτα προσεφεραν...

Δεν μπορω να σκεφτω αλλο, την παρουσα στιγμη...

anassa_

# 47 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Έχει ξαναπαιξει πριν μερικά χρόνια το θέμα εδώ, της καύσης...βλέπω πλέον ότι η ιδέα ωρίμασε... 

Φυσικά είμαι υπέρ της καύσης κ ιδιαίτερα της δικής μου φυσικά.  

Πάντως απεχθανομαι τα μπαουλακια με τα κόκκαλα, την εκταφή αλλά κ την τεφροδόχο. ..
Μου αρέσει  όμως αυτό που συνηθισα ( ατυχως)  η απονομή τιμών, το καντήλι 40 ημέρες μπροστά στη φωτογραφία, τα γεύματα στη μνήμη "τους" σε τακτα διαστήματα με συγγενείς κ φίλους και η βαθειά σκέψη τους μέχρι να "φύγουν"  από μόνοι τους από το μυαλό μου ... κ να γλυκανει λίγο ο πόνος της απώλειας...  

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

agrotis53

# 48 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.417

αυτη ειναι η αποψη ενος θεολογου, σεβαστη μπιλυ... εγω ποιο πανω εβαλα αποσπασμα απο την αποφαση των μητροπολιτων, θηβας- λειβαδειας, οπου βαση του δογματος της ελληνικης εκκλησιας,, απαγορευουν την εξοδιο ακολουθια, σε οσους επιλεξουν την καυση μετα θανατο...

η θεωριτικη της θεολογιας,, και η πραξη της εκκλησιας... γιατι δεν ειναι θεμα διατυπωσης, ειναι θεμα πραξης...εδω ουσιαστικα ο θεολογος αδειαζει κυριολεκτικα, την αποφαση... αλλα η αποφαση εχει ισχυ εναντι του θεολογου... 

η θεολογια ειναι επιστημη σε αποσταση απο την εκκλησια, και τη θρησκεια,, σε ουδετεροτητα ας το πω...απλως εξηγει και ερευνα...η εκκλησια ειναι αυτη που περνη αποφασης, και συνηθως εχει δικους της θεολογους για αυτη τη δουλεια...

αλωστε κανενας κανονας της εκκλησιας δεν αλλαξε , παρολο που υπηρχαν πολλες ερμηνειες απο πολλους θεολογους...

τεσπα, εδω θεωρουν ακομα , τον πολιτικο γαμο, ως πανακεια,,, παρολο που δεν ειναι αντιχριστιανικη πραξη,, καθως ειναι γαμος και παλι...αλλα δεν ειναι δεκτος γιατι δεν γινεται μεσα στην εκκλησια, λες και οι γαμοι προ εκκλησιας δεν υπηρχαν ,,, εδω σε ποιο δυσκολο θεμα θα συμφωνησουν...
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 49 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.042

Πριν λιγο καιρο που διαβαζα μια συνεντευξη που εδωσε ο Α.Αλακιωτης μελος του ΔΣ του Αποτεφρωτηριου Ριτσωνας και προεδρος της Ελληνικης Εταιρειας Αποτεφρωσης, ελεγε οτι το κοστος ειναι 600 ευρω συν την αμοιβη του γραφειου τελετων συν εαν θελησει η οικογενεια να κερασει καφε ή φαγητο...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos

Mindthegap-

# 50 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.042
Αλυσιδα και Ντον Μπαζιλιο ρωτησα τι λενε οι αρχες της Εκκλησιας για την εκταφη μετα απο τρια χρονια ...λογω ελλειψης χωρου .
Υποτιθεται η ταφη φερει και μια ιεροτητα...
Η οποια μετα τα 3 χρονια...χανεται..;;;

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos

26-29-31

# 51 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.478

Θα εννοεις μαλλον οτι αγορασατε "οικογενειακο ταφο"...η κατι αλλο?

Γιατι εγω και στον πατερα μου και στην μανα μου,περαν της κηδειας

πληρωσαμε με την αδελφη μου τον μαρμαρα,και επιλεξαμε

αναμεσα σε τριων ειδων μαρμαρινους ταφους που ειχε στο μαγαζι του...περαν τουτου

ουδεν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Enikos

Αφου αγορασαμε το "μερος", καναμε ολα τα χαρτια ιδιοκτησιας κλπ κλπ κλπ...

Φτανει η ωρα να "ντυσουμε" το μνημα με μαρμαρα, κατα την οικογενειακην συσκεψιν, διοτι τι θα ελεγε ο κοσμος στα σαραντα? Ετσι με το μπετον το μνημα?...(ειμαστε και νυκοκυραιοι, οχιτιποταλλο)...

Αρέσει στο μέλος Enikos

26-29-31

# 52 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.478

Εγω παλι καθομουν απο πανω και στον Πατερα και στην Μανα,παρολο που μου ειχαν 

πει να μην το κανω...Διαστροφη δικη μου να κανω τα αντιθετα απο αυτα που κανουν οι πολλοι

σε αυτα που θεωρει ο κοσμος δεδομενα

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Sourya

Εγω παντως οσες φορες ετυχε να παω σε εκταφη καθομουν 10 μετρα παρακατω και κοιταζα αλλου. Δεν εχω δει πως και τι.

MiltosRNLI1930

# 53 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Mε 200 ευρω Μανταμ αγοραζεις Lada Niva και αλυσοπριονο Husqvarna  στις Ινδιες και κουβαλας οσα ξυλα θες και τα πουλας στους γειτονες .

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Sourya

Λοιπον στο Βαρανασι υπαρχει στον Γαγγη μια αποβαθρα Μανικαρνικα λεγεται οπου καιει η φωτια συνεχεια απο τις αποτεφρωσεις που γινονται.Αν σε καψουν εκει πιστευουν οι Ινδοι, η ψυχη απελευθερωνεται απο τις μετενσαρκωσεις και βρισκει γαληνη.Υπαρχουν τα ξενοδοχεια της ( σωτηριας) οπου πηγαινουν για ν αφησουν την τελευταια τος πνοη. Τα ξυλα της καυσης κοστιζουν 200 ευρω .Ετσι πληροφοριακα

Αρέσει στα μέλη Enikos, Mindthegap-

Heptamer

# 54 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.538

Όλα τα γνωστά μας μετά θάνατον εκκλησιαστικα τελετουργικα σκοπό κατ εμέ έχουν να ανακουφίζουν - ουσιαστικά να "απεξαρτησουν" εμάς - και όχι (τόσο) να τιμήσουν τον πεθαμένο. Και σίγουρα δεν τίθεται θέμα εμποδιων η ανάπτυξης των ζωντανών η προσήλωση σε αυτά. 

Αποτελούν τρόπον τινά μια βραχυχρονη (μονομερή) συνέχιση της εν ζωή επικοινωνίας μας με τον θανοντα, μεχρις ότου απαγκιστρωθουμε από αυτον  τόν "εθισμό"", εως ότου ο χρόνος σβήσει αυτή τη "συνήθεια" /κοινωνική πραγματικότητα /δεσμο που μας συνεδεε μαζί του. 

Μέσω των τελετών, έχουμε την αίσθηση πως ακόμη μιλάμε μαζί του ως σα να ήταν παρών. ανάμεσα μας.  

Ως έμβια όντα, που αναπτύσσουν συναισθηματικες σχέσεις και δεσμούς μεταξύ τους, η απώλεια χρειάζεται διαχείριση. Και εχουμε αναγκη τρισαγιων, 40,εξαμηνων κλπ που μας "ξεγελούν" πως ο νεκρός είναι ακόμη ανάμεσα μας

Εχουμε αυτόματα ανάγκη τέτοιων τελετουργικων, που μας δίνουν για λίγο χρόνο την ψευδαίσθηση της επικοινωνίας,προκειμένου να "απεξαρτηθουμε"  ομαλά και δίχως τραύματα. 

Το πως Θα "ανακυκλωθει"  το κουφάρι, λίγη σημασία έχει.Αυτό το ρυθμίζουν οι εκάστοτε κοινωνικές αναγκαιοτητες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Άσχετα από εκκλησία,θρησκεία ,οικονομικό κόστος κτλ κτλ

...Θεωρούσα και πίστευα -πιστευω ακόμα ,ότι :

Τόσο η προσήλωση μας ,όσο και οι υπηρεσίες μας σε οτιδήποτε νεκρό (ή "νεκρό") ..

.Εμποδίζει την περεταιρω ανάπτυξη και πορεία της ζωής μας 

...Η ενασχόληση με μνήματα ,μάρμαρα,λουλούδια,τρισάγια κτλ κτλ..

.Εκτός του ότι έως τώρα δεν έχει βοηθήσει στην επάνοδο στη ζωή κανέναν μα κανέναν πεθαμένο 

...Μπλοκάρει και την συνέχιση του βίου μας ,κρατώντας μας πίσω δεμένους στο παρελθόν .

..Η αγάπη μας για τους εκλειποντες και οι αναμνήσεις μας βρίσκονται και θα βρίσκονται στην ψυχή μας εάν θέλουμε και αν θεωρούμε άξιο και σκόπιμο .

..Ως εκ τούτου λοιπόν

...Κάψτε με !!!

Αρέσει στα μέλη Paralia48, VASILIS53

MiltosRNLI1930

# 55 στις 24/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Λες ρε παιδι μου να γινει το Θαυμα ,γιατι η Ελλαδα ειναι η χωρα των εκπληξεων ,και να δεις ταμπελες στην Κηφισια και στην Γλυφαδα . Ξυλα εληας για αποτεφρωση και στο Μπαρουταδικο του Αιγαλεω ,Πευκο Δερβενοχωριων για ομαδικες αποτεφρωσεις με 24 δοσεις.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 56 στις 24/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοιτάξτε παιδιά, η Εκκλησία, ειδικά εδώ στην Ελλάδα, θέλει (και έχει) τον πρώτο λόγο.Θεωρούν τον πολιτικό γάμο, ακόμα, εν έτει 2019 παράνομο, και όσοι τον έχουν τελέσει, χωρίς ταυτόχρονα να είναι παντρεμένοι και με δόξη και τιμή, με θρησκευτικό, απαγορεύεται να γίνουν νονοί (σε πολλές ενορίες ισχύει αυτό το απαράδεκτο).

Θα σας πω κι ένα περιστατικό που συνέβη στην ενορία μας.

Αποφάσισαν όλες οι γυναίκες της ενορίας, τα ψυχοσάββατα, να φτιάχνουν ένα δίσκο με κολλυβα, να παίρνουν βουτηματα από κοινού, και να τελούν ένα τρισάγιο εις μνήμην.

Μόλις το έμαθε αυτό ο παπάς, έγινε έξαλλος,

Τους απειλούσε ότι δεν θα το ευλόγησει αυτό, ότι είναι παράνομο, ότι η Μητρόπολη δεν το εγκρίνει, και άλλα τέτοια τραγελαφικά.

Και τις ανάγκασε να μην το ξαναεπηχειρησουν. 

Άκουσον άκουσον!!!

Μου ρθε να πάω να του ξεριζωσω τα γένια, ματηνμπαναια!!!

achinos

# 57 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

κ γιατί δε του δίναν κάτι να ησυχάσει;

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

achinos

# 58 στις 24/10/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Heptamer

Εχουμε αυτόματα ανάγκη τέτοιων τελετουργικων, που μας δίνουν για λίγο χρόνο την ψευδαίσθηση της επικοινωνίας,προκειμένου να "απεξαρτηθουμε"  ομαλά και δίχως τραύματα. 

δεν είναι καθόλου "αυτόματα".

Είναι φιαγμένο έτσι ώστε να φαίνεται "αυτόματο" γιατί τι; κλέφτες θα γίνουν;

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

VASILIS53

# 59 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Mindthegap-
Αλυσιδα και Ντον Μπαζιλιο ρωτησα τι λενε οι αρχες της Εκκλησιας για την εκταφη μετα απο τρια χρονια ...λογω ελλειψης χωρου .
Υποτιθεται η ταφη φερει και μια ιεροτητα...
Η οποια μετα τα 3 χρονια...χανεται..;;;

Δε σου λέω. Εκεί θα σε αφήσω με την αγωνία! (Τι να την έχει πιάσει αυτήν την Μάιντ με τα τρία χρόνια, μπα σε καλό της. Δεν βρίσκω και κανέναν παπούλη τέτοια ώρα να ρωτήσω.)

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Megalodondas

# 60 στις 25/10/2019
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 760

Τα βακτήρια μας αναλώνουν εν τέλει, πού ελλοχεύουν υπομονετικά στο χώμα..

Γι αυτό και όσα περισσότερα φάρμακα  και  αντιβιοτικά παίρνει ένας άνθρωπος τόσο δύσκολα μπορούν να αναπτυχθούν.

Τα βακτήρια υπάρχουν στον πλανήτη μας δισεκατομμύρια χρόνια και θεωρούνται δικαιωματικα οι βασιλιάδες τής γης.

Έχουμε φυσικά πόλεμο μαζί τους ..

Καί τό ερώτημα είναι αν έχει συνάψει η εκκλησία κάποιου είδους συμφωνία μαζί τους,σαν μηνιαία ανταμοιβή ας πούμε διατροφής ώστε να μήν γίνει ολική επίθεση στο ανθρώπινο είδος και εξαφανιστουμε.. παίζει κι αυτό..

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Sourya

Και δεν σε πιανει με τα σκουλικακια και τα ποντικακια

Αρέσει στο μέλος VASILIS53
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.