Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Online dating και μετά ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

DeathBlossom

# 1 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Online dating και μετά ;

Γειά σας,

Λοιπόν είμαι από τα παιδιά που μεγαλώσαμε με irc και τσατς και παρέες φιλικές και σύντομα θα γίνουν κουμπαριές που ξεκίνησαν πριν 17 χρόνια online.Πολύ φυσιολογικό και φυσική εξέλιξη για μένα είναι και το online dating.Αλλά έχω βαρεθεί τη ζωή μου. Swipe, swipe, swipe, άσκοπα πρώτα ραντεβού, δεύτερα ραντεβού, τρίτα ραντεβού, swipe ξανά, παντού παντρεμενοι σαρανταρηδες ή κλαρίνο γαμπροί συνομήλικοι.Fuckboys επίσης παντού. Δεν είμαι πεσιμιστρια αλλά αν δεν έχεις κύκλο με εργένηδες, πως κάνεις offline dating; Γιατί και μόνη βγαίνω έξω και ανοιχτή για κουβέντα είμαι και διακοπές πάω μόνη μου, και περνάω καλά. Οπότε δεν είναι ότι κλεινομαι και στον εαυτό μου. Με καταλαβαίνει κανείς; 
Αρέσει στα μέλη Anatroph, Helenaki4

COSTAS42

# 2 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.404

ειτε online ειτε offline οι δυσκολιες ειναι ιδιες...καποια στιγμη θα βρεις αυτο που θες

Αρέσει στα μέλη mars1981, VASILIS53 και σε ακόμα 8 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 993

Γεια σου θεματοθετρια 

Κατ αρχας , συμφωνώ με τον Κώστα , είτε on είτε off , το πράγμα έχει καλά και κακά . 

Στο παρελθόν είχα εκφράσει την ίδια άποψη , οτι βλέπω δηλαδή μια γενική αποξένωση και μάλιστα τολμώ να πω οτι τα αγόρια σε μεγαλύτερο ποσοστό έχουν πάψει να ζητούν μια σχέση της προκοπης.

Πολλοί συνομιλητές είχαν διαφωνήσει μαζί μου λέγοντας οτι ολίζω κι οτι καθε περίπτωση ειναι διαφορετική . 

Ειναι πολλές , πάμπολλες όμως οι περιπτώσεις , τόσες πολλές που τείνουν να στοιχειοθετήσουν ένα θλιβερό συμπέρασμα .  

Δεν εχω συμβουλή , αν είχα , θα την έδινα πρώτα στον εαυτό μου . 

Προσωπικά , προχωρώ μόνη και δεν διατίθεμαι να κάνω εκπτώσεις . Θελω να πιστεύω οτι εφόσον είσαι μικρούλα , εχεις αρκετά χρόνια μπροστά σου να βρεις αυτό που σου αναλογεί . 

Θελω να το πιστεύω .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από DeathBlossom

Online dating και μετά ;

Γειά σας,

Λοιπόν είμαι από τα παιδιά που μεγαλώσαμε με irc και τσατς και παρέες φιλικές και σύντομα θα γίνουν κουμπαριές που ξεκίνησαν πριν 17 χρόνια online.Πολύ φυσιολογικό και φυσική εξέλιξη για μένα είναι και το online dating.Αλλά έχω βαρεθεί τη ζωή μου. Swipe, swipe, swipe, άσκοπα πρώτα ραντεβού, δεύτερα ραντεβού, τρίτα ραντεβού, swipe ξανά, παντού παντρεμενοι σαρανταρηδες ή κλαρίνο γαμπροί συνομήλικοι.Fuckboys επίσης παντού. Δεν είμαι πεσιμιστρια αλλά αν δεν έχεις κύκλο με εργένηδες, πως κάνεις offline dating; Γιατί και μόνη βγαίνω έξω και ανοιχτή για κουβέντα είμαι και διακοπές πάω μόνη μου, και περνάω καλά. Οπότε δεν είναι ότι κλεινομαι και στον εαυτό μου. Με καταλαβαίνει κανείς; 

Αρέσει στα μέλη Silektis, Persefoni__ και σε ακόμα 7 μέλη.

Aggelo

# 4 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.015

Τωρα τι να σου πουμε απο εδω...? πως θα ξετρυπωσεις εναν εργενη που ψαχνει το εταιρον

ημισυ...και δεν θα ειναι και σαβουρης......εγω σου προτεινω υπομονη,σωστη κριση

και στο καταλληλο timing θα τον βρεις αν πραγματικα το θες.

Δεν ξερω αν θα ειναι θα τον βρεις σε online dating,στο μπακαλικο,η σε κανα ποταδικο

αλλα απ αυτα που διαβαζω εισαι ωραιο τυπακι και επικοινωνιακη, οποτε ματια ανοιχτα

τα καλυτερα επονται...

ΥΓ : Βλεπω τη Gergo καλα την πας ...

Αρέσει στα μέλη Anatroph, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

DeathBlossom

# 5 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Πολύ όμορφα τα λόγια σου, ενθαρρυντικά. Σε ευχαριστώ!

tzoulia59

# 6 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

ποσων ετων εισαι ..γιατι να νουμερα δεν βγαινουν ...

πριν 17 χρονια  θα ησουν τουλαχιστον 20 φανταζομαι ...

τελος παντων ..τα εχω πει κι αλλες φορες ..καποτε αυτα τα σαιτ εδιναν καποιες γνωριμιες τις οποιες 

οχι απαραιτητα σπουδαιες ...

τωρα ...

πιο πιθανον ειναι πετυχεις τζοκερ παρα να κανεις μια γνωριμια της προκοπης μεσα απο αυτα τα μεσα ...

και οχι δεν θα κανω εκπτωσεις επειδη η κοινωνια γεμισε κακους ανθρωπους ...

δεν μ εχω και για πεταμα ...

υγ .,,,οσο για τα μελη που γυροφερνουν σ αυτα ,,,ειτε βρουν μια συντροφια μεσα απ τα σαιτ ... ειτε δεν βρουν ..

παλι συνεχιζουν να μπαινουν εδω ,,,

καθολου δεν συμφωνω μ αυτο ...γιατι προς εξαρτηση μου κανει ..

κι αν ειχα γνωρισει αντρα (λεμε υποθετικα )και ηταν μαζι μου και συνεχισε να γυροφερνει εδω ..

θα του ειχα κοψει επιοικως τα ποδια ...

κατ εμε τα μεσα αυτα ειναι για μοναχικους ...

οταν παυεις να εισαι μονος ...

δεν δικιολογειται η οποια παρουσια σου .εδω 

.ακομα και να βαριεσαι και να σκοτωνεις την ωρα σου ...

σημαινει οτι δεν σε γεμιζει ο συντροφος σου 

και ξαναμπαινεις  να αναπληρωνεις το κενο σου ..

η εχεις κατι πιο σοβαροτερο ..

εθισμο ..

Παράθεση:

Online dating και μετά ;

Γειά σας,

Αρέσει στα μέλη manousos82003, Popaki1983 και σε ακόμα 5 μέλη.

archagellos

# 7 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.313

Αγαπητη ,

παραπονιεσαι ...για μια επιλογη που εχεις κανει συνειδητά πιστευω ...ψαχνεις για  online dating

...και θες να βρεις κιολας και το στεκι των εργενηδων ...για να πας να ψωνιζεις ? ...

Αγαπητη ...καποιο παραγωντας δεν εχεις λαβει σοβαρα υποψη σου .

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Silektis, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

konstandinos73

# 8 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 222
Κοπελιά...θα σου ελεγα το εξης...δειχνεις ποιοτικο μορφωτικο επίπεδο απ το τροπο που γραφεις αλλα και εντονο δυναμισμο...υπ οψιν, ομως, για μια μεγαλη μεριδα "υγειων εργενιδων" -και οχι αυτων που περιγραφεις-, μεγαλη σημασια εχει η "θηλυκοτητα" στη γυναίκα ..συνεπώς, γυναικα που εκπεμπει μονο δυναμισμο χωρις θηλυκοτητα και ευαισθησια, σιγουρα "χανει" ενα μεγαλο ποσοστό "υποψηφιων συντροφων"... Φυσικά, η "νεα ταξη πραγματων", αυτο προσταζει...οι γυναικες περισσοτερο δυναμικές και οι ανδρες περισσοτερο "θηλυκοι"...ισως, σε πολλα χρονια απο τωρα, να εχει απομεινει ενα πλεον φυλο...το "ερμαφροδιτο"...μεχρι τοτε ομως, ολες οι γενεές των ανθρώπων θα υποστουν "πολυ μοναξια"..άποψη μου φυσικά.
Αρέσει στα μέλη Anatroph, archagellos

Enikos

# 9 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.763

Κλαρινογαμποι...μια λεξη...

Μη ξεχασουμε και οτι μαθαμε!!!...

Παράθεση:

Online dating και μετά ;

Γειά σας,

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 6 μέλη.

Enikos

# 10 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.763

Κατσε να ντο κανω στο χαρτι, να ντο δω, γιατι δε μου βγαινει...

29 μειον δεκαεφτα = δωδεκα...

Ουτε ο Αλβερτος δεν ασχοληθηκε με την φυσικη απο τα 12...

Ενω εσυ θεματοθετρια, την εζησες την επιστημη...

Α?...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, ZHLIASOY και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 11 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.805

Έχω αρκετές άγνωστες λέξεις ,δεν μπορώ να απαντήσω .

..(φατσούλα χωμένη μέσα σε -χαρτινα-,λεξικά )

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, COSTAS42 και σε ακόμα 4 μέλη.

agrotis53

# 12 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.380

δηλαδη τι θα αλλαζε ο κυκλος εργενηδων... κατι σαν τον κυκλο των χαμενων ποιητων... και ποσο μεγαλος να ηταν αυτος ο κυκλος;;  τεσπα... τα πραγματα ειναι ετσι,, αρπαχτες και στα online αρπαχτες και στα offline, κατα κυριο λογο,, γενικα και χωρις το νετ ετσι ηταν... τωρα ειναι ποιο πολυ... το εχω πει και σε αλλο παρομοιο θεμα... δεν φταινε παντα οι αλλοι η άλλα... καπου φταιμε και εμεις... κατα τα αλλα δεν υπαρχουν μαγικες λυσις,, ψυχραιμια, υπομονη, και σωστη αναζητηση 

Παράθεση:

Online dating και μετά ;

Γειά σας,

Αρέσει στα μέλη mars1981, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 13 στις 28/10/2019
author

που σημαινει οτι ευθυνεται ο δυναμισμος της κοπελας

και οχι οτι οι αντρες καπου εχουν χασει τον δρομο ...και δεν ενδιαφερονται πλεον για σχεση ...

αλλα για σχεση μεσω διαδικτυου ...

εχω πει και παλαιοτερα απο την δικη μου εμπειρια μεσα σ αυτα τα σαιτ ,,,

οι περισσοτερες γνωριμιες μεσα απο αυτα τα μεσα ξεκινουν με ημερομηνια ληξεως ,...

υπαρχει μεγαλη προκαταληψη ..για την γυναικα που θα γνωρισει καποιος  απο το ιντερνετ ...

θα την ξεπλυνει για ενα χ διαστημα και μετα θ αρχισει να παρουσιαζει προβληματα ...

δεν παει να ξεχειλιζει η θηλυκοτητα απο παντου ...

θα την ρουφηξει κι αυτην για οσο πρεπει 

και μετα ξανα ...παμε γι αλλα ,...

καποιος μου ειπε ,,,

το ιντερνετ ειναι μια κρεατομηχανη ,..

οσο για τα αφυλα κλπ τα εχω πει πρωτη εγω ,,χτιζεται το μοντελο ,,,πετραδακι πετραδακι ,,,

λυπαμαι ..για το μελλον που ερχεται και το αχρωμο παρον που ζουμε μας περιμενουν χειροτερα ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από konstandinos73
Κοπελιά...θα σου ελεγα το εξης...δειχνεις ποιοτικο μορφωτικο επίπεδο απ το τροπο που γραφεις αλλα και εντονο δυναμισμο...υπ οψιν, ομως, για μια μεγαλη μεριδα "υγειων εργενιδων" -και οχι αυτων που περιγραφεις-, μεγαλη σημασια εχει η "θηλυκοτητα" στη γυναίκα ..συνεπώς, γυναικα που εκπεμπει μονο δυναμισμο χωρις θηλυκοτητα και ευαισθησια, σιγουρα "χανει" ενα μεγαλο ποσοστό "υποψηφιων συντροφων"... Φυσικά, η "νεα ταξη πραγματων", αυτο προσταζει...οι γυναικες περισσοτερο δυναμικές και οι ανδρες περισσοτερο "θηλυκοι"...ισως, σε πολλα χρονια απο τωρα, να εχει απομεινει ενα πλεον φυλο...το "ερμαφροδιτο"...μεχρι τοτε ομως, ολες οι γενεές των ανθρώπων θα υποστουν "πολυ μοναξια"..άποψη μου φυσικά.

Αρέσει στα μέλη Jiannis7, Persefoni__

Mindthegap-

# 14 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.988

Το irc και swipe τι ειναι;; γιατι απ οτι βλεπω μου λειπουν βασικες γνωσεις εδω περα...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 15 στις 28/10/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μαιντ, ίδια φάση είμαστε..

https://youtu.be/F5YWtdMzq-U

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Mindthegap-

# 16 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από MadameShuShu40
Μαιντ, ίδια φάση είμαστε..https://youtu.be/F5YWtdMzq-U

.

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

MiltosRNLI1930

# 17 στις 28/10/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Σε ουζερι 8ης κατηγοριας στη Λ.Δημοκρατιας ,Περαμα, πηγες ?Εκει τουλαχιστον δεν συχναζουν φλωροι γιατι ο μουστακιας τους διωχνει .

Αρέσει στα μέλη Enikos, tzoulia59 και σε ακόμα 1 μέλος.

DeathBlossom

# 18 στις 28/10/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Εν τω μεταξύ γελάω με τους επιστήμονες που κάναν τα μαθηματικά και έχουν αποφανθεί ότι εγώ στα 12 μου αποκλείεται να μιλούσα στο irc.Όσο για τα περί θηλυκότητας και δυναμισμού και ευαισθησίας, δεν κατάλαβα δηλαδή. Για να αρέσω στους άνδρες, θα έπρεπε να μείνω κλεισμένη σπίτι μου και να κλαίω τη μοίρα μου; Ε τότε ας μείνω μόνη μου.

tzoulia59

# 19 στις 28/10/2019
author

στ αληθεια τωρα ..

στα 12 σου εμπαινες στο irk 

στην θεση σου θα το κοιταγα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από DeathBlossom
Εν τω μεταξύ γελάω με τους επιστήμονες που κάναν τα μαθηματικά και έχουν αποφανθεί ότι εγώ στα 12 μου αποκλείεται να μιλούσα στο irc.Όσο για τα περί θηλυκότητας και δυναμισμού και ευαισθησίας, δεν κατάλαβα δηλαδή. Για να αρέσω στους άνδρες, θα έπρεπε να μείνω κλεισμένη σπίτι μου και να κλαίω τη μοίρα μου; Ε τότε ας μείνω μόνη μου.

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

DeathBlossom

# 20 στις 29/10/2019
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Χαχαχα εντάξει δεν πρόκειται να ανεβάσω αντίγραφο ταυτότητας για να πείσω κάποιον. Ας έχετε τη γνώμη σας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε