Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Online dating και μετά ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

2019Anastasia

# 61 στις 5/2/2020
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 115
'Aρεσαν+: 0%

#25...Το swipe ειναι συρσιμο /κινηση που κανεις σε εφαρμογες (apps) γνωριμιων οπως π.χ στο tinder: αν καποια φωτογραφια γυναικας η αντιστοιχα αντρα σου αρεσει, σερνεις τη φωτο με το δαχτυλο σου (συνηθως) δεξια και αν θες να απορριψεις, σερνεις αριστερα. Ειναι οπως η καθημερινη εναλλαγη των οθονων στο android τηλεφωνο. Το θετικο συρσιμο, συνηθως ειδοποιει τον αλλο ωστε με τη σειρα του να ανταποκριθει η να σε απορριψει εξισου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από kostas232

τι ειναι το swipe?

rafail10

# 62 στις 24/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ααχ φίλε μου έθεσες ένα πάρα πολύ μεγάλο θέμα...ασφαλώς όμως έτσι είναι, άνδρες που έχουν χάσει τη μπάλα (από την άνοδο των γυναικών-δέ θά το αναλύσω τώρα) καί μεγαλωμένοι με μία καθημερινή κατήχηση φαιμινιστικών θεωριών.. Από την άλλη, απαντώ επειδή βλέπω "τό παράπονο" μιάς γυναίκας που έχει βαρεθεί το swipe (εγώ δεν ήξερα καν τι ήταν μέχρι πρότεινος) και τούς "κλαρινογαμπρούς" κλπ κλπ.. ο archaggelos πιο πάνω τό έχει θέσει σωστά... βρίσκεσαι σ έναν ιστότοπο, νομίζω περισσότερο από επιλογή, παρά από "ανάγκη".. το δυναμική τι εννοούμε;; Ήξερα κ εγώ μια παρόμοια κοπέλα στη δουλειά νταρντανομανούλι που τό έπαιζε δυναμική, τό προτέρημά της ήταν η γκρίνια με το παραμικρό και ότι έβριζε σα λούστρος. Ο νταλικέρης πιο πολύ επίπεδο είχε.. Συνεπώς, το μόνο που εκλαμβάνω είναι δικαιολογίες.. το ένα μου βρωμάει, τό άλλο μου ξυνίζει.. δεν λέω να συμβιβάζεται κάποιος, αν και η ζωή έχει μικροσυμβιβασμούς καθημερινώς, αλλά στην τελική τί προσφέρεις εσύ παραπάνω από οποιαδήποτε άλλη ώστε νά έχει απαίτηση για ειδική μεταχείρηση από το άλλο φύλο; Επιπλέον, τα μέρη που πιθανόν ψάχνεις δεν είναι τα σωστά, αλλά ούτε και προσδιορίζεις τί ακριβώς αποζητάς από έναν άνδρα καί ποιο προφίλ αυτού αναζητάς γενικώς..

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από konstandinos73
Κοπελιά...θα σου ελεγα το εξης...δειχνεις ποιοτικο μορφωτικο επίπεδο απ το τροπο που γραφεις αλλα και εντονο δυναμισμο...υπ οψιν, ομως, για μια μεγαλη μεριδα "υγειων εργενιδων" -και οχι αυτων που περιγραφεις-, μεγαλη σημασια εχει η "θηλυκοτητα" στη γυναίκα ..συνεπώς, γυναικα που εκπεμπει μονο δυναμισμο χωρις θηλυκοτητα και ευαισθησια, σιγουρα "χανει" ενα μεγαλο ποσοστό "υποψηφιων συντροφων"... Φυσικά, η "νεα ταξη πραγματων", αυτο προσταζει...οι γυναικες περισσοτερο δυναμικές και οι ανδρες περισσοτερο "θηλυκοι"...ισως, σε πολλα χρονια απο τωρα, να εχει απομεινει ενα πλεον φυλο...το "ερμαφροδιτο"...μεχρι τοτε ομως, ολες οι γενεές των ανθρώπων θα υποστουν "πολυ μοναξια"..άποψη μου φυσικά.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε