Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επιμονη απο οικογενεια και φιλους να βρω συντροφο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

haris1010

# 1 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Ευρυτανίας / Αγία Τριάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Επιμονη απο οικογενεια και φιλους να βρω συντροφο

Τον τελευταιο καιρο εισπρατω μια τεραστια πιεση απο οικογενεια και φιλους να βρω συντροφο σε σημειο που να ειναι καθημερινο θεμα συζητησης ειτε στο οικογενιακο τραπεζι ειτε στο φιλικο ακομα και οταν παμε να πιουμε εναν καφε για να δουμε μπαλα. Τους εχω επανελημενα πει να σταματησουν να ασχολουνται με αυτο το θεμα αλλα δεν, συνεχιζουν το ιδιο τροπαρι . Δεν ειναι οτι δεν το θελω μιας και ειμαι καιρο μονος αλλα δυστυχως οταν οι επιλογες και οι ευκαιριες που εχεις ειναι παρα πολυ λιγες και αυτο σε αγχωνει δεν μπορεις να εχεις και τους αλλους να σε πριζουν συνεχεια. Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να σου λενε "τοσες γυναικες υπαρχουν μωρε εξω γιατι δεν ψαχνεις". Τι θα πει ψαχνω, τι ειναι οι γυναικες προιον που το παιρνεις απο το ραφι και το πληρωνεις στο ταμειο. Οι ανθρωπινες σχεσεις θελουν το χρονο τους δεν ζημωνονται απο τη μια στιγμη στην αλλη, εκτος αν με τη λεξη ψαξε μου λενε φλερτ με αγνωστες που ολοι ξερουμε οτι οι πιθανοτητες ειναι σχεδον μηδενικες

Αρέσει στα μέλη Lonely_Knight, ZHLIASOY και σε ακόμα 5 μέλη.

wish_

# 2 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.325

1. Δεν τους δίνεις  σημασία.

2.Το ξεκόβεις.

3.Γυρνάς τη συζήτηση επι τόπου.Ειτε σε άκυρα ή σε κάτι που ξέρεις οτι δεν θέλουν αυτοί."εσύ,πως πάει με την πεθερά σου?" " Θα πάτε διακοπές στην χαλκιδική το τριήμερο" " βρήκατε τα παπουτσια που ψαχνετε"? ακυρα τελειως θεματα.

4. Του το λες στα μούτρα οτι εντάξει,φτανει.ποιος σας ειπε στην τελική οτι ψάχνω,η νομίζουν ολοι ο,τι η ευτυχία ειναι να βρεις καποια κτλ κτλ...και γενικά πολλά άλλα τετοια.Αν ειναι να ερθει θα ερθει και θα κανω αυτό που πιστεύω εγω.

φυσικά και αυτά τα πραγματα τυχαίνουν αλλά καμιά φορά θέλει να προσπαθήσουμε και εμείς λίγο,όσο μεγαλώνουμε αναλογα το μέρος που μένουμε,τη δουλειά μας,τον κύκλο μας όλα αρχίζουν να στενεύουν.Η θα πρεπει να γνωρίσεις μεσω φιλων η απο καποια δραστηριότητα ή κοινωνική εκδήλωση η και απο το ιντερνετ.

κοίτα εσύ να εισαι καλά με τον ευατό σου,να εχεις την δουλειά σου,τους φίλους σου,χόμπυ,να διαβάζεις και φυσικά αν πάρει κατι το μάτι σου να μην χάσεις την ευκαιρία να κάνεις μια προσπάθεια.

Αρέσει στα μέλη Anatroph, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 3 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.189
Εσύ θέλεις συντροφο? Άσε τι λένε οι άλλοι .
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

agapimou11

# 4 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 565

Πες τους ότι σου έχουν ζαλισει τον έρωτα, γι αυτό δεν βρίσκεις έρωτα και αν δεν σταματήσουν θα τους κόψεις και την καλημέρα!!! 

Δεν υπάρχει χειρότερο, σε αγχωνουν και σου μεταφέρουν τα ψυχολογικά τους!!! 

Να κοιτάνε τις ζωές τους και να μην ασχολούνται με τη δική σου. Αγριεψε τους!!!

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

lamprand

# 5 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.514

κοιτα να δεις φίλε ...για να σε πιέζουν πα να πει ότι κάτι βλέπουν αυτοί καλύτερα απο σένα .

εγω θα σου έλεγα να τους πεις ότι δεν μπορείς να βρείς και αν θέλουν ας σου βρουν αυτοί κανα καλό κορίτσι .διάλεξε το καλύτερο ( αν και μου φαίνεται εσυ δεν μπορείς να ξέρεις το καλύτερο ) γι αυτό ότι σου πουν αυτοί για το καλύτερο εμπιστευσου τους !δεν κάνω πλάκα !βέβαια και συ δώστα όλα και ερωτευσου ! και ασε τα περι εμπορευματοποίησης κ.α βλακείες . 

Αρέσει στο μέλος agrotis53

MiltosRNLI1930

# 6 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.777

Ειναι δηλαδη σαν τον χοντρο με την κοιλια που επιμενει απο τις 13.00 μεχρι τις 24.00 οτι του αρεσουν ολες οι κοπελες.

Αρέσει στα μέλη Enikos, agrotis53 και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 7 στις 7/11/2019
author

Φαντάζομαι ποιον λες .

.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από MiltosRNLI1930

Ειναι δηλαδη σαν τον χοντρο με την κοιλια που επιμενει απο τις 13.00 μεχρι τις 24.00 οτι του αρεσουν ολες οι κοπελες.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Dum_Spiro_Spero

# 8 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 134

Αν κρινω και απο το 1ο σου θεμα, δειχνεις ρομαντικος ανθρωπος. Αυτο σημαινει οτι ψαχνεις κατι ιδιαιτερο και θα το ψαχνεις για οσο χρειαστει. Αν εισαι αυτης της αποψης ειμαι μαζι σου. Τωρα για τις ενοχλησεις των γυρω σου καλο ειναι αν δεν μπορεις να τους το ξεκοψεις να σε ενοχλουν, να σταματησεις να τους κανεις παρεα. Η ζωη ειναι δικη σου και θα την φτιαξεις οπως θες εσυ και οταν θες εσυ. Παρε μια μεγαλη ανασα και φτιαξε τη ζωη σου με αυτους που σε καταλαβαινουν.

Αρέσει στα μέλη broomstick, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

froufrou2017

# 9 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 212
Την επόμενη φορά που θ' αρχίσουν περνα και συ στην αντεπίθεση. Άρχισε να τους λες: "Αυτές που βρίσκω δεν είναι σοι, εσείς σίγουρα θα ξέρετε κάποιες καλες, περιμένω να μου συστησετε καποιες που ξέρετε και μπορείτε να εγγυηθειτε γι' αυτες". Θα λουφαξουν στη γωνία, πάω ο'τι στοίχημα θέλεις!! Κι' αν σου ξαναπουν συνέχισέ το! "Ακόμα περιμένω να μου βρείτε καποια καλη, εγγυημένη όμως γιατι σας αγαπαω και δε θέλω να τσακωθούμε αν βγει σκαρτη"!! Δεν πρόκειται να σου ξαναπουν τίποτα!!!
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, agrotis53 και σε ακόμα 4 μέλη.

Paralia48

# 10 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 7.782

πες τους : <Βρήκα το Μήτσο. Σας κάνει;>

Αρέσει στα μέλη Danai_75, dimitrisx66 και σε ακόμα 11 μέλη.

alisida

# 11 στις 7/11/2019
author

Το χειρότερο σενάριο είναι το εξής :

Σου λένε οι γονείς σου :"βρες μια κοπέλα"

Τους πας κάποια που σου αρέσει και μετά αρχίζουν :"δεν μπορείς να βρεις μια της προκοπής ?" 

Τους απαντάς : "αν δεν σας αρέσει ,βρείτε μου εσεις μια "

Και παίρνεις την απάντηση :"εμείς θα σου βρούμε ? Εσύ θα διαλέξεις " 

Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο !!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, ZHLIASOY και σε ακόμα 6 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 12 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.777

Eγω

να δεις ποσο ρομαντικος εχω γινει οταν βλεπω .Μενω ειμαι κατοικος και το χοντρο με την κοιλια που του αρεσει ολο το πανθεον των 3000 θηλυκων .

Αρέσει στα μέλη Enikos, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Red_Season

# 13 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.862

Παράθεση:

Red_Season

# 14 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:

Ε μα χοντρός και με κοιλιά...  Τον παίρνει, δε τον παίρνει να είναι κι εκλεκτικός από πάνω 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, MiltosRNLI1930

Red_Season

# 15 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Αγαπητέ θεματοθέτη, σε τούτη τη ζωή πρέπει να μάθεις ορισμένα πράγματα από το ένα αυτί να μπαινουν κι απ το άλλο να βγαίνουν, αλλιώς θα υποφέρεις 

Και όταν σε ρωτήσουν τι σκέφτεσαι για όσους "δε νιώθουν" η απάντηση είναι μία:

Δε θες να ξέρεις τι σκέφτομαι - έτσι απλά 

Αρέσει στα μέλη broomstick, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

sun_world

# 16 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 351

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Paralia48

πες τους : <Βρήκα το Μήτσο. Σας κάνει;>

Αρέσει στα μέλη Enikos, agrotis53

Red_Season

# 17 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Το λέει και το τραγούδι...

don't ask me what I think of you I might not give the answer that you want me to 

https://www.youtube.com/watch?v=O8RhZDGLEXM

ούτε το κείμενο νοιάζεται 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

sun_world

# 18 στις 7/11/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 351

Στείλε τους ένα ταξιδάκι που να συνδυάζεται με  σεξ...

Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ και πες τους το στα  μούτρα.

Μετά από τόση γλωσσοφαγιά που έχω φάει 

και εγώ ανάλογη για το ίδιο θέμα

θα τους το έλεγα στα μούτρα...

Επίσης πέτα τους στην μούρη τις λαλακίες που κάνουν και περνάνε

στις δικές τους σχέσεις και να δεις αν θα το βουλώσουν ή όχι 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos

Red_Season

# 19 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από froufrou2017
Την επόμενη φορά που θ' αρχίσουν περνα και συ στην αντεπίθεση. Άρχισε να τους λες: "Αυτές που βρίσκω δεν είναι σοι, εσείς σίγουρα θα ξέρετε κάποιες καλες, περιμένω να μου συστησετε καποιες που ξέρετε και μπορείτε να εγγυηθειτε γι' αυτες". Θα λουφαξουν στη γωνία, πάω ο'τι στοίχημα θέλεις!! Κι' αν σου ξαναπουν συνέχισέ το! "Ακόμα περιμένω να μου βρείτε καποια καλη, εγγυημένη όμως γιατι σας αγαπαω και δε θέλω να τσακωθούμε αν βγει σκαρτη"!! Δεν πρόκειται να σου ξαναπουν τίποτα!!!

Καλά θα του πουν αυτή είναι δική σου δουλειά να τις βρεις, μασημένη τροφή θέλεις; 

jeyrum

# 20 στις 7/11/2019
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 239

"Δυστυχώς" δεν μπορώ να μπω στην "θέση" που είσαι και να καταλάβω το πόσο πιεστικό είναι,μιας και η δική μου οικογένεια ποτέ δεν "έμπλεξε" στα πόδια μου όσο αφορά τέτοια θέματα.

Άρα μου φαίνεται "παράλογο" να σε πιέζουν και να έχουν τέτοιες απαιτήσεις -φέρε μας μια νύφη,εδώ και τώρα-...Όσο για τους "φίλους" που λένε τα ίδια,απλά θα το αφήσω ασχολίαστο ή μάλλον θα πω το "θέλουν να κάνουν κηδεία με ξένα κόλλυβα".Καταλαβαίνω ότι σε "αγαπάνε" ή ενδιαφέρονται για σένα,όμως υπάρχουν και όρια.

Γνώμη μου είναι πως εσύ πρέπει να τους το κόψεις και μάλιστα μαχαίρι.Ίσως έχουν μάθει να μπλέκουν στα προσωπικά σου αλλά ο μόνος που μπορεί να τους "επαναφέρει στην έννομη τάξη " είσαι εσύ.
Αρέσει στα μέλη eva-1982, Mindthegap- και σε ακόμα 6 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε