Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γίναμε ρόμπα και τώρα ??

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

26-29-31

# 21 στις 8/11/2019
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.416
'Aρεσαν+: 0%

Και αφου καταφερες  να τον παντρευτεις,και να εχεις μια ευτυχισμενη οικογενεια

ειπες να γραφτεις στο σχεσεις και να κανεις ολα τα αρσενικα που κυκλοφορουν 

φιλους...γιατι αραγε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Roba_me_Kappa

Γίναμε ρόμπα και τώρα ??

.Με το παλικάρι τελικά παντρευτηκαμε και περνάμε καλά παρ όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε για να φτάσουμε μέχρι την εκκλησία.Δεν σας λέω αλλα ,αρκετά μαρτυρησα χαχα!  αλλά τελικά να καταφέρω να κερδίσω αυτό που ήθελα που δεν ήταν τίποτε άλλο από μια ευτυχισμένη οικογένεια με τον άνθρωπο που αγαπω

Αρέσει στα μέλη Enikos, ZHLIASOY

Sourya

# 22 στις 8/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ε τι να κανω που εχω φιλες τζιμανια

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Mindthegap-

Eγω πιο πολυ γελαω με τα δικα μου παρα με των αλλων...

Εχω 2-3 καλα στο ενεργητικο μου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Mindthegap-

Eγω πιο πολυ γελαω με τα δικα μου παρα με των αλλων...

Εχω 2-3 καλα στο ενεργητικο μου...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 7b9019730160a7f9b09ee84350b1e99e.jpg (16.82KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 74 φορές

ZHLIASOY

# 23 στις 8/11/2019
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.159

Ρε φιλε εκλαψα ... πολυ συγκινητικο  εκει στο κλαρωτη με κροσακια πλανταξα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Αν και εχω γινει πολλες φορες ρομπα, μερικες ηταν σουπερ ρομπες, κλαρωτες, με στρασακια, στενες στη μεσουλα να τονιζουν τα καλη, του...Οβελιξ...

Μια φορα ενθυμουμαι, τον περασμενο αιωνα...εχω γινει αλιγατορας στο σπιτι...

Βακαρδια, φουμες, αστα να πανε...

Εκει που σουρωνω ρε παιδι μου, με πιανει το συγκινητικο!!!...

Αυτο το συναισθημα, σαν να εχει συμβει κατι εξτριμλυ σαντ και σου ερχεται ενας κομπος στον λαιμο (μπορει και να ειναι απο τα γκαζια, αλλα ενταξει)...

Στο ηχοσυστημα, ξεκιναει το "i say a little prayer"... τσι Αριθας...Μαχαιρια στη καρδια...

Πονος αβασταχτος...ρουφηξια τσιγαρο, βασανισμενο (απο το βακαρδι) συναισθημα και ξεκιναω να το τραγουδαω με την Αριθα, τουγκεδα...

Ο παρευρισκομενος κοσμος, σιωπησε σκεφτικος, επινε τζουριτσες ποτο και καπως συμπασχε σε αυτο το αορατο δραμα που περνουσα...

Σε δυο στροφες δρομο...με πιανει ενας βηχας...μα τι βηχας...

Σα να ξυνει η ξυστρα του Δημου, τη νυχτα την ασφαλτο...να ντης βγανει τις πισσες...

Με κοπαναγανε στη πλατη, μου ουρλιαζανε "ΑΝΑΠΝΟΕΣ, ΑΝΑΠΝΟΕΕΕΣΣΣ..."...

Ειδανε και παθανε να με σωσουνε...

Επειδη απο τοτε, με κραζανε ευκαιριας δοθεισης...οταν επαιζε Αριθα...το αλλαζα...

Εβαζα το "why did you do it" ...ασπουμε...

Αρέσει στο μέλος Enikos

ZHLIASOY

# 24 στις 8/11/2019
author
Αλλη χώρα
  • Αααα τωρα καταλαβα εδω γραφουμε ποτε καναμε γκαφα???γιατι εχω μπερδεψει της ρομπες 
  • Αα εγω εχω κανει πολλες τι να πρωτοθυμηθω  μια που μουρχεται στο μυαλο προσφατη ειναι οτι πηρα αλλο αυτοκινητο κ γυρισα σπιτι μου!!! ναιιι ηταν ιδιο με το δικο μου κ ξεκλειδωτο κ λεω φτου πως δε μου τοκλεψαν το ειχα ξεχασει ξεκλειδωτο..μπαινω μεσα κυρια δε βλεπω τιποτα περιεργο ...απλα δεν εφτανα τα πεταλια..ρε φουστη μου λεω καποιος το πειραξε...τοφτιαξα τοφερα στα ισια μου κ εφυγα κιουρια...την αλλη μερα με ξυπνησε η στυνομια κατι λεγανε δεν ειναι δικο μου κ τετοια..
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, sun_world και σε ακόμα 2 μέλη.

VASILIS53

# 25 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Αρχές της δεκαετίας του 2000, βρίσκομαι στην Εθνική Τράπεζα, κατάστημα πλατείας Κλαυθμώνος, το προτιμούσα γιατί είχε πολλά ταμεία και προχώραγε η ουρά γρήγορα, δεν είχε βάλει αριθμούς ακόμα.

Με το που μπαίνω τελευταίος στην ουρά, βλέπω μπροστά μου νέα γυναίκα, γύρω στα τριάντα, ωραιοτάτη και καλλίγραμμον πλην όμως της είχε πέσει ελαφρώς το παντελόνι και καθότι το μπλουζάκι ήταν μάλλον στηθόδεσμος, απεκαλύπτετο σε αρκετά εμφανή θέα το στρίγκ εσώρουχό της. 

Κοκκίνισα και ντράπηκα από υπερβολική ενσυναίσθηση, γιατί σκέφτηκα πως όταν θα το έπαιρνε είδηση θα την κατάπινε η ντροπή της.

Θέλησα να την ενημερώσω σχετικώς και με πολύ ευγένεια και συγκρατημένο ύφος, την σκούντησα ελαφρά στον ώμο και της είπα: Καλή μου κυρία, με το συμπάθιο και χίλια συγνώμη αλλά έχει υποχωρήσει ελαφρώς το παντελόνι σας και φαίνεται το σλιπάκι σας. 

Δεν έφαγα χαστούκι αλλά ρε φίλε μου έβγαλε μια γλώσσα πέντε οργιές. Πω πω! Άντε ρε ανώμαλε, μου λέει, να την πέσεις πουθενά αλλού. 

Ίουου... και τι δεν μου είπε παιδιά!!! Με ξευτήλησε τελείως Το έβαλα στα πόδια και έφυγα τρέχοντας από την τράπεζα και από τότε δεν ξαναπάτησα, άλλαξα κατάστημα.

Πήγα το μεσημέρι στο σπίτι και τα είπα στην γυναίκα μου. το και το και το μου συναίβει σήμερα και με έχει καταπιεί η ντροπή μου. Έσκασε στα γέλια και μου είπε ότι είναι η μόδα τώρα έτσι βρε κουτό. Που να το ξέρω εγώ της λέω, εσύ είσαι σεμνή... 

Τι ήθελα και το έλεγα, ε, από εκεί και πέρα όταν βγαίναμε έξω το κάθετο και το οριζόντιο γορδόνι απεκαλύπτεντο σε κοινή θέα και εγώ καμάρωνα δίπλα της σαν γύφτικο σκεπάρνι, μιας και επιτέλους βαδίζαμε και εμείς σύμφωνα με την μόδα. Είχε και ωραίους γλουτούς και ετονίζοντο ευγράμμως...

...άντε Ρόμπα ντε Κάπα, πες και συ τώρα καμμία ιστοριούλα, μη τα περιμένεις όλα από εμάς.
Αρέσει στα μέλη Megalodondas, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 26 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.388

Και αν σκουντουσε Βασιλη καποιος τη δικη σου γυναικα για τον ιδιο λογο,  αυτη πως θα αντιδρουσε αραγε;

Ελπιζω απο την ιστορια αυτη να εμαθες πως τετοιο δωρεαν "σινεμα" το απολαμβανουμε οσο παει,  αφηνοντας αλλον "ντροπαλο" να ριξει διαλειμμα η να κλεισει τον προβολεα...

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 27 στις 9/11/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.854

Όταν κάποια στιγμή τελικά η άγνωστη γύρισε και είδε τι συνέβαινε ,εμφανίστηκε και η γιαγιά μου .

Η κυρία ζήτησε συγνώμη από τη γιαγιά και έριξε μερικές στο αγοράκι .

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι μια ηλικία ντρεπόμουν να μιλήσω σε αγνώστους ,δεν ξέρω αν έχει να κάνει με αυτό το περιστατικό δεν το είχα ποτέ συνδιάσει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από equinox_

απο τοτε αρα, δεν μιλας σε αγνωστους  

της γιαγιας σου της καημενης παντως, θα της βγηκε η ψυχη, αν καταλαβε πως λειπεις απο διπλα της...

εσυ την βρηκες ή εκεινη εσενα;

equinox_

# 28 στις 9/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από alisida

Όταν κάποια στιγμή τελικά η άγνωστη γύρισε και είδε τι συνέβαινε ,εμφανίστηκε και η γιαγιά μου .

Η κυρία ζήτησε συγνώμη από τη γιαγιά και έριξε μερικές στο αγοράκι .

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι μια ηλικία ντρεπόμουν να μιλήσω σε αγνώστους ,δεν ξέρω αν έχει να κάνει με αυτό το περιστατικό δεν το είχα ποτέ συνδιάσει 

και εγω ημουν ντροπαλη μεχρι πριν καμια 10-α χρονια.

μετα εγινα γλωσσου, σιγα- σιγα

ντρεπομουν ακομα και γι' αυτο που ειμαι ψηλη

ZHLIASOY

# 29 στις 9/11/2019
author
Αλλη χώρα
  • Ιστορια για γελια 
  • Οταν η κορη μου ηταν μικρη  περιπου  δυομιση ετων  οταν βγαιναμε εξω δεν ηθελε κανενας να την κραταει απο το χερι (ο πατερας η εγω) ηθελε μονη της (δε μπορουσαμε με τιποτα να την κανουμε καλα ) η μαμα μου επειδη τοξερε αυτο κ ηθελε να την συνετισει κ να την τρομαξει για να δεχεται να την κραταμε απο το χερι της ελεγε κυκλοφορουν κατι γεροι  που βρισκουν μονα τους κατι κοριτσακια μικρα  κ τα βιαζουν(ειναι σαν αυτα που ελεγε σε μενα οτι αν μιλαω με αγορακια οταν ημουν μικρη θα μεινω εγκυος) μια φορα λοιπον ειχαμε βγει στην παρελαση  η μικρη ουτε να το σκεφτει οτι θα πρεπει να την κραταμε απο το χερι.. τι να κανουμε κ εμεις την αφηνουμε μπροστα να προχωραει κ την κοιτουσαμε μην την χασουμε(στο πεζοδρομιο)  καποια στιγμη για κακη του τυχη ενας παππους με μαγκουριτσα  που ερχοταν στο ιδιο πεζοδρομιο οταν εφτασε διπλα της την επιασε απο το χερι νομιζοντας οτι εχει ξεφυγει απο τους γονεις κ αρχισε να της μιλαει κ να της χαιδευει τα μαλλια!  Ξαφνικα ακουγονται φωνες κλαματα απο την μικρη...με βιαζουν με βιαζουν με βιαζουν!!!τρεχουν ολοι απο την παρελαση λοιπον να σωσουν το κοριτσακι απο τον βιαστη παπου.. τρεχουμε κ μεις να( σωσουμε τον παπου) γιατι ο ανθρωπος ειχε καταρευσει κ ψελιζε μονο τα μαλλια της χαιδεψαη δε κορη μου συνεχισε να περπαταει χωρις να συμβαινει τιποτα..ειχε σωθει απο το βιαστη
  • Ο παπους δε ξερω τι απεγινε...το σιγουρο ειναι πως θα μισησε τα κοριτσακια
Αρέσει στα μέλη alisida, VASILIS53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Roba_me_Kappa

# 30 στις 9/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έτυχε ,γιατί μόνο άντρες μέχρι στιγμής μου έστειλαν αίτημα.

Αν έρθει αίτημα από γυναίκα θα το δεχτώ επίσης ,δεν είμαι ρατσιστρια !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από 26-29-31

Και αφου καταφερες  να τον παντρευτεις,και να εχεις μια ευτυχισμενη οικογενεια

ειπες να γραφτεις στο σχεσεις και να κανεις ολα τα αρσενικα που κυκλοφορουν 

φιλους...γιατι αραγε???

kostas232

# 31 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 194

ενταξει μωρε... ο εγωισμος σου ξεπερνα την αξιοπρεπεια σου οποτε ρομπα και μαλιστα ξεκουμπωτη... σορρυ εσυ το λες

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Roba_me_Kappa

Γίναμε ρόμπα και τώρα ??

Καλησπέρα φίλοι μου .

Σας λέω έτσι γιατί σας νοιωθω πλέον φίλους μου .Πριν κάτι μήνες είχα γραφτεί στο σχέσεις για να πάρω τη γνώμη σας για το πρόβλημα που είχα με τον Χ Η αλήθεια είναι ότι πολλοι από εσάς με κραξατε ,άλλοι με σχολιάσετε αρνητικά υπήρξαν όμως και άτομα που με πήραν στα σοβαρά και με βοήθησαν πολύ με τις απόψεις τους.Διέγραψα αμέσως το προφίλ μου ,αλλά τώρα που τα πράγματα ηρέμησαν στην προσωπική μου ζωή ,είπα ξανά να γραφτώ για να μπορώ να συμμετέχω ενεργά πλέον.Με το παλικάρι τελικά παντρευτηκαμε και περνάμε καλά παρ όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε για να φτάσουμε μέχρι την εκκλησία.Δεν σας λέω αλλα ,αρκετά μαρτυρησα χαχα! Το θέμα τώρα το βάζω για να μοιραστώ την εμπειρία μου του να γίνω μεν ρόμπα (εξ ού και το νέο ψευδονυμο μου) αλλά τελικά να καταφέρω να κερδίσω αυτό που ήθελα που δεν ήταν τίποτε άλλο από μια ευτυχισμένη οικογένεια με τον άνθρωπο που αγαπω.Μπορεί όποιος λοιπόν θέλει να γράψει στο θέμα αυτό τη δική του εμπειρία ρομπικης κατάστασης ,λίγο πολύ όλοι έχουμε ζήσει παρόμοιες Σας ευχαριστώ και πάλι ,να είστε όλοι καλά !

Enikos

# 32 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.814

. . . .

Σορι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Roba_me_Kappa

Έτυχε ,γιατί μόνο άντρες μέχρι στιγμής μου έστειλαν αίτημα.

Αν έρθει αίτημα από γυναίκα θα το δεχτώ επίσης ,δεν είμαι ρατσιστρια !!!

Red_Season

# 33 στις 10/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από VASILIS53

Αρχές της δεκαετίας του 2000, βρίσκομαι στην Εθνική Τράπεζα, κατάστημα πλατείας Κλαυθμώνος, το προτιμούσα γιατί είχε πολλά ταμεία και προχώραγε η ουρά γρήγορα, δεν είχε βάλει αριθμούς ακόμα.

Με το που μπαίνω τελευταίος στην ουρά, βλέπω μπροστά μου νέα γυναίκα, γύρω στα τριάντα, ωραιοτάτη και καλλίγραμμον πλην όμως της είχε πέσει ελαφρώς το παντελόνι και καθότι το μπλουζάκι ήταν μάλλον στηθόδεσμος, απεκαλύπτετο σε αρκετά εμφανή θέα το στρίγκ εσώρουχό της. 

Κοκκίνισα και ντράπηκα από υπερβολική ενσυναίσθηση, γιατί σκέφτηκα πως όταν θα το έπαιρνε είδηση θα την κατάπινε η ντροπή της.

Θέλησα να την ενημερώσω σχετικώς και με πολύ ευγένεια και συγκρατημένο ύφος, την σκούντησα ελαφρά στον ώμο και της είπα: Καλή μου κυρία, με το συμπάθιο και χίλια συγνώμη αλλά έχει υποχωρήσει ελαφρώς το παντελόνι σας και φαίνεται το σλιπάκι σας. 

Δεν έφαγα χαστούκι αλλά ρε φίλε μου έβγαλε μια γλώσσα πέντε οργιές. Πω πω! Άντε ρε ανώμαλε, μου λέει, να την πέσεις πουθενά αλλού. 

Ίουου... και τι δεν μου είπε παιδιά!!! Με ξευτήλησε τελείως Το έβαλα στα πόδια και έφυγα τρέχοντας από την τράπεζα και από τότε δεν ξαναπάτησα, άλλαξα κατάστημα.

Πήγα το μεσημέρι στο σπίτι και τα είπα στην γυναίκα μου. το και το και το μου συναίβει σήμερα και με έχει καταπιεί η ντροπή μου. Έσκασε στα γέλια και μου είπε ότι είναι η μόδα τώρα έτσι βρε κουτό. Που να το ξέρω εγώ της λέω, εσύ είσαι σεμνή... 

Τι ήθελα και το έλεγα, ε, από εκεί και πέρα όταν βγαίναμε έξω το κάθετο και το οριζόντιο γορδόνι απεκαλύπτεντο σε κοινή θέα και εγώ καμάρωνα δίπλα της σαν γύφτικο σκεπάρνι, μιας και επιτέλους βαδίζαμε και εμείς σύμφωνα με την μόδα. Είχε και ωραίους γλουτούς και ετονίζοντο ευγράμμως...

...άντε Ρόμπα ντε Κάπα, πες και συ τώρα καμμία ιστοριούλα, μη τα περιμένεις όλα από εμάς.

Μ' όλες αυτές τις ιστορίες σου Βασίλη, γεμάτες με ανοιχτόκαρδο χιούμορ, εξελίσσεσαι μέρα με τη μέρα σε Μέγα Παραμυθά! 

Εσύ κι ο Ενικός φαίνεται να είσαστε μια κατηγορία μόνοι σας 

https://www.youtube.com/watch?v=5zk9YEDVWmw

sun_world

# 34 στις 10/11/2019
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 571

Ντο μεταξύ η θεματοθέτρια πήδηξε την μάντρα...

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 35 στις 10/11/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.854

Θα επανέλθει με νέο θέμα 

"Δεν με άφησαν να παραμείνω ρόμπα"

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από sun_world

Ντο μεταξύ η θεματοθέτρια πήδηξε την μάντρα...

Αρέσει στα μέλη VASILIS53, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

sun_world

# 36 στις 10/11/2019
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 571

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από alisida

Θα επανέλθει με νέο θέμα 

"Δεν με άφησαν να παραμείνω ρόμπα"

VASILIS53

# 37 στις 10/11/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Red_Season

Μ' όλες αυτές τις ιστορίες σου Βασίλη, γεμάτες με ανοιχτόκαρδο χιούμορ, εξελίσσεσαι μέρα με τη μέρα σε Μέγα Παραμυθά! 

Εσύ κι ο Ενικός φαίνεται να είσαστε μια κατηγορία μόνοι σας 

https://www.youtube.com/watch?v=5zk9YEDVWmw

Ευτυχώς που τα παίρνετε για παραμύθια γιατί αλλιώς δεν θα έβρισκα τρουπα να κρυφτώ. 

Alezandra

# 38 στις 13/11/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 535
Εγώ έγινα ρόμπα με τον κοπι όταν ρευοταν δυνατά στην ταβέρνα.Χωρισαμε για άλλο λόγο όμως .

Red_Season

# 39 στις 13/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό το αστείο με το... φωτοτυπικό μηχάνημα δεν πάλιωσε πια? 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost