Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο αντρας μου ειναι δυγαμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Arletaki

# 1 στις 8/11/2019
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Σερρών / Αγκιστρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Ειμαι παντρεμενη 15 χρονια . Ζουσα μια ομορφη  ζωη με τον αντρα μου και την κορη μας 12 ετων. Μπορω να πω ημασταν αγαπημενοι και ευτυχισμενοι. Μια ημερα βρισκω την βερα του αντρα μου στο μπανιο. Την παιρνω και βλεπω αλλο ονομα γραμμενο μεσα και ημερομηνια σχεδον μισο χρονο μετα τον δικο μας. Τρελαθηκα δεν ηξερα τι μου γινεται εκλαψα, πονεσα, και ακομη ποναω. Ο αντρας μου ειναι φαρμακευτικος αντιπροσωπος και ταξιδευει συχνα. Καθισα και σκεφτηκα ,εκεινη την περιοδο ειχε λειψει ενα μηνα. Πολλες φορες ελειπε και εβδομαδα. Δεν ειπα τιποτα. Πηρα ντεντεκτιβ και εμαθα πως ειναι παντρεμενος στην Λαρισα και εχει ενα κοριτσακι 10 ετων. Εγω τι να κανω τωρα, να χωρισω, να φυγω να τα πω στην αλλη η να μεινω;

sun_world

# 2 στις 8/11/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 351
Πόσο θράσος έχουν μερικοί ρε φίλε...
Τελικά ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον...

Αρέσει στα μέλη mars1981, ZHLIASOY

Heptamer

# 3 στις 8/11/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.796

Φτιαχτα με τον ντετεκτιβ!

Αλλα καλου κακου βαλε αλλον ντετεκτιβ να τον παρακολουθησει κι αυτον.

Μη βγει κι αυτος  παντρεμενος - και εν γενει  και ...πολυτεκνος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Arletaki

Εγω τι να κανω τωρα, να χωρισω, να φυγω να τα πω στην αλλη η να μεινω;

Αρέσει στα μέλη alisida, sun_world και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 4 στις 8/11/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 7.782
δεν το πιστεύω! Αδύνατο!

Το παραμύθι έχει και όρια, η φαντασία όχι
Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

26-29-31

# 5 στις 8/11/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.231

Δεν με εκπλησσει πλεον τπτ...

Απο την πρωτη δημοτικου εως και το λυκειο,με δυο χρονια διαφορα οι κορες μου,ηταν συμαθητες
με δυο αγορια αδελφια...μαζι ξεκινησαν και τελειωσαν μεχρι το λυκειο...

Σε καμμια γιορτη δεν ειχε εμφανιστει ο μπαμπας τους,η μαμα τους μας ειχε πει
οτι ηταν στελεχος σε μεγαλη εταιρια στο Λονδινο,και ερχοταν μια εβδομαδα στις γιορτες...

Οταν τελειωσαν το λυκειο και αποκαλυφτηκε η αληθεια,και τον χωρισε η μαμα τους
ο τυπος ηταν δυγαμος,παντρεμενος με αλλα δυο παιδια και εμενε στην Καλλιθεα...

Δεν μπορω να πιστεψω οτι σε 15 χρονια κανεις δεν τον ειδε ποτε,Γλυφαδα-Καλλιθεα?

ΥΓ.Τα δυο αυτα αγορια,μιας και βλεπομαστε καθημερινα ειναι απο τα καλυτερα παιδια
     που κυκλοφορουν ειλικρινεστατα...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

Roba_me_Kappa

# 6 στις 8/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ελάτε στο θέμα μου να τα πούμε ,μην αντιδράσετε ακόμα ,μη γίνετε ρόμπα να σκεφτείτε καλά τις κινήσεις σας .

tzoulia59

# 7 στις 8/11/2019
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.988

την ιδια ομορφη ζωη θα ζουσε και με την αλλη γυναικα του και το 10 ετων παιδι του ...στην λαρισα ..

θα τον ειχα πεταξει με τις κλωτσιες εξω ...χωρις αμφιβολια ..,,

υπαρχει και η αλλη αποψη ,,,ομως ..

να μεγαλωνει το παιδι σου μεσα σε οικογενεια εστω και προβληματικη ...αλλα με τον πατερα του ...

αν θες την ρεαλιστικη μου γνωμη .. ειναι καλυτερα για το παιδι σου να ζει σε μια τετοιου τυπου οικογενεια ...

εστω και προβληματικη 

απ οτι το να εχει μια διαλυμενη οικογενεια ...

γενιες και γενιες εχουν μεγαλωσει παιδια μεσα σε προβληματικες οικογενειες ...

κατω απο σοφια ,,,και πολυ καλα εκαναν ...

εσυ αν αντεχεις να ζεις σαν ζομπυ αψυχο σ αυτο τον γαμο καντο ,,και κανε τα στραβα ματια ,,,

εγω δεν θα το αντεχα ...

αλλα θα το πω για μια ακομη φορα μετα απο εμπειρια ζωης ...

χιλιες φορες να ζεις σ ενα μισογκρεμισμενο σπιτι παρα σ ενα σπιτι εντελως γκρεμισμενο ,,,

αμφισβητω κι ολες αυτες τις αποψεις των ειδικων στο να διαλυονται οι οικογενειες οταν αντιμετωπιζουν προβληματα ...με ευκολια ...

η οικογενεια ειναι ενας παρα πολυ ισχυρος ιστος ...

γιατι αλλο προβλημα ειναι η σωματικη και η ψυχολογικη βια ..

η ανεχεια η στερηση η κακοποιηση ...στις οικογενειες ..

κι αλλο ο γαμος να αντιμετωπιζει αλλου τυπου προβληματα ..πολλες φορες και ανευ σοβαρης σημασιας ...

τωρα που το σκεφτομαι ,,,

καλα αυτο δεν την παλευει ..

.δεν εχει να κανει απλα μ ενα κερατο ,,

εχει να κανει μ ολη την σαπιλα στο μεγαλειο της ...

ουτε ο σουλτανος στο χαρεμι ..θα τον ειχα στειλει στο διαολο ..

εγω ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Arletaki

Ειμαι παντρεμενη 15 χρονια . Ζουσα μια ομορφη  ζωη με τον αντρα μου και την κορη μας 12 ετων. Μπορω να πω ημασταν αγαπημενοι και ευτυχισμενοι. Μια ημερα βρισκω την βερα του αντρα μου στο μπανιο. Την παιρνω και βλεπω αλλο ονομα γραμμενο μεσα και ημερομηνια σχεδον μισο χρονο μετα τον δικο μας. Τρελαθηκα δεν ηξερα τι μου γινεται εκλαψα, πονεσα, και ακομη ποναω. Ο αντρας μου ειναι φαρμακευτικος αντιπροσωπος και ταξιδευει συχνα. Καθισα και σκεφτηκα ,εκεινη την περιοδο ειχε λειψει ενα μηνα. Πολλες φορες ελειπε και εβδομαδα. Δεν ειπα τιποτα. Πηρα ντεντεκτιβ και εμαθα πως ειναι παντρεμενος στην Λαρισα και εχει ενα κοριτσακι 10 ετων. Εγω τι να κανω τωρα, να χωρισω, να φυγω να τα πω στην αλλη η να μεινω;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Arletaki

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Dum_Spiro_Spero

Jiannis7

# 8 στις 8/11/2019
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 25

Η περίπτωση σου είναι δύσκολη και η θέση σου ακόμα πιο δύσκολη.Οπλίσου με υπομονή και θάρρος.   Να συνεχίσεις αυτό τον γάμο δύσκολο !   Για να δούμε όμως , πρώτον θα δεις ένα δικηγόρο , όπως βρήκες και έναν ντετέκτιβ. Και έπειτα συμφωνά με την βέρα που βρήκες εσύ είσαι η πρώτη σύζυγος του άνδρα σου .  Είσαι η πρώτη σύζυγος , όποτε ο άλλος γάμος είναι άκυρος !!   Επομένως έχεις και την νόμιμη δικαιολογία για κατάθεση διαζυγίου και διατροφής.    Διότι εσύ έχεις τα νόμιμα δικαιώματα .Θα προχωρήσεις και θα χωρίσεις , και θα διεκδικήσεις όλα όσα νόμιμα δικαιούσαι , το παιδί σου και εσύ . Όλα αυτά θα’χουν μεγάλο πόνο , αλλά δεν έχεις άλλη διέξοδο , μην περιμένεις να συνεχίσεις αυτό τον γάμο για αλλά 10 χρόνια ας πούμε

Αρέσει στο μέλος froufrou2017

Kristina_

# 9 στις 8/11/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 492

Αυτή η ιστορία ειναι μη πιστευτή βρε πανοοο...18 χρονια ο μπαμπας και καλα δουλευε στο λονδινο και ερχοταν μια βδομαδα μονο στις γιορτες??? καλα η μαμά και τα παιδια δεν ειχαν παει μια φορα στο λονδρέζικο σπιτι του??? τστστστς

Και της θεματοθετριας απίστευτη ειναι...αν και την εχουμε δει καμποσες φορες σε διαφορες εκδοχές σε τηλεοπτικές σειρες 

Αν δεν τρολλαρει...καλα κουραγια

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από 26-29-31

Δεν με εκπλησσει πλεον τπτ...

Απο την πρωτη δημοτικου εως και το λυκειο,με δυο χρονια διαφορα οι κορες μου,ηταν συμαθητες
με δυο αγορια αδελφια...μαζι ξεκινησαν και τελειωσαν μεχρι το λυκειο...

Σε καμμια γιορτη δεν ειχε εμφανιστει ο μπαμπας τους,η μαμα τους μας ειχε πει
οτι ηταν στελεχος σε μεγαλη εταιρια στο Λονδινο,και ερχοταν μια εβδομαδα στις γιορτες...

Οταν τελειωσαν το λυκειο και αποκαλυφτηκε η αληθεια,και τον χωρισε η μαμα τους
ο τυπος ηταν δυγαμος,παντρεμενος με αλλα δυο παιδια και εμενε στην Καλλιθεα...

Δεν μπορω να πιστεψω οτι σε 15 χρονια κανεις δεν τον ειδε ποτε,Γλυφαδα-Καλλιθεα?

ΥΓ.Τα δυο αυτα αγορια,μιας και βλεπομαστε καθημερινα ειναι απο τα καλυτερα παιδια
     που κυκλοφορουν ειλικρινεστατα...

Αρέσει στα μέλη Silektis, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 10 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 1.693

ελα μου ντε... τι να κανεις και εσυ,       τι να πουμε και εμεις....

σιγουρευτικες ομως μην εχει και καμια θεσνικη, ;;;   
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

ZHLIASOY

# 11 στις 9/11/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.978

Εδω δεν αντεχουμε τον ενα γαμο ο κυριουλης ηθελε κ δευτερο ταυτοχρονα!!

Μαλιστα.. εγω ομως εχω κατι ενστασεις ρε παιδια..πως δλδ τοσα χρονια δεν πηρε ειδηση καμια τους οτι κατι γινεται? Το τελειο εγκλημα δεν υπαρχει ..κ παρολα αυτα αν κ ο ενας νεκρος αποκαλυπτεται..εδω δυο γυναικες δεν πηραν ειδηση τιποτα? Κ δε μιλαμε για μηνες λεμε χρονια ...δλδ τυφλωση ειχαν ? Εδω ενας απο τους δυο γκομενα/νο εχουν κ οι κεραιες ανεβαινουν κ ψαχνομαστε.. δε ξερω λεω. 
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

Dum_Spiro_Spero

# 12 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 134

Καποιοι εχουν το 'συνδρομο' της πολυγαμιας. Λενε πως ο ανδρας ειναι πολυγαμικος και η γυναικα μονογαμικη. Δεν ξερω πως κυκλοφορησε αυτη η αποψη.
Το σιγουρο ειναι οτι βλεπεις κατα καιρους πολλους διγαμους και σε καποιες περιπτωσεις το γνωριζουν οι συζυγοι (γυναικες) και δεν τους ενοχλει και ζουνε και μαζι σαν μια μεγαλη οικογενεια (ειχα ακουσει για 2 περιπτωσεις τετοιες).
Το θεμα ειναι πως συμπεριφερεται αυτος ο ανδρας στη καθε οικογενεια αν αφησουμε στην ακρη τον εγωισμο οτι θελει αποκλειστικοτητα η καθε μια κυρια, περα απο τη νομικη υποσταση του θεματος.
Για μενα αν μπορουν να το δεχτουν οι κυριες αυτο και ο ανδρας συμπεριφερεται ομορφα απο ολες τις αποψεις στη συζυγο και στα παιδια, δεν ειναι κατακριτεα η κινηση της πολυγαμιας.

alisida

# 13 στις 9/11/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.189
Δεν γίνονται αυτά .Εντάξει ,ταξίδευε αλλά στις γιορτές τι γινόταν ,πάντα έλλειπε ? Τζούλια τι λες ,ότι καλύτερα με διγαμο παρά με σατράπη ? Σπιρο Σπερο είσαι μουσουλμάνος ?Και δεν έχω πιει καφέ ακόμα ,λυπηθειτε με
Αρέσει στα μέλη mars1981, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 14 στις 9/11/2019
author
Παρ όλα αυτά μου φαίνεται τραβηγμένη ιστορία. Στη φορολογική του δήλωση για παράδειγμα ,ποια αναφέρει ως σύζυγο και η άλλη δεν έχει δει τίποτα ?Εκτός και αν στη δεύτερη έχει παρουσιαστεί ότι είναι τάχα σε διάσταση και πηγαινοέρχεται για το παιδι.Γάμο αποκλείω να έχει δεύτερο .Το θέμα είναι ότι τα παιδιά πρέπει να μάθουν κάποτε ότι έιναι αδέρφια.(δεν είναι του παρόντος βέβαια ,αλλά είναι σημαντικό)
Αρέσει στα μέλη jeyrum, Persefoni__

froufrou2017

# 15 στις 9/11/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 212
Μου θυμίζει το επεισόδιο "Κορωνα γραμματα" του Κόκκινου Κύκλου που ήταν όλα πραγματικες ιστορίες! Πάντως περίεργο να μην έχεις τουλάχιστον υποψιαστεί κατι τόσα χρόνια!! Θέλεις να συνεχίσεις αυτή την κοροιδια; Σαν αρχη ρώτα καλύτερα κάποιον δικηγόρο να σε συμβουλέψει, ο άλλος γάμος είναι άκυρος, εσυ έχεις όλα τα δικαιώματα
Αρέσει στα μέλη Jiannis7, alisida

Dum_Spiro_Spero

# 16 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 134

Ο Σπιρο Σπερο οπως τον αποκαλεσες alisida δεν ειναι μουσουλμανος απλως εχει ανοικτους οριζοντες. Θα ηθελα να ημουν ομως. Τουλαχιστον θα πιστευα στην οικογενεια, ασχετα αν θα ειχα 2-3 γυναικες και 30 παιδια. Ευτυχισμενος ο ανδρας εκει. Στις δυτικες κοινωνιες ολο χωριζει

Enikos

# 17 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.868

Γιατι...εδω, μας βλεπουν?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Roba_me_Kappa
Ελάτε στο θέμα μου να τα πούμε 

Αρέσει στα μέλη Silektis, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 18 στις 9/11/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.868

Καλα τωρα...

Ε, αυτος δεν ειχε παντρευτει με γυναικες...

Αλλα με αρκουδες σε μονιμη χειμερια ναρκη...

Που ξυπναγανε ισα να κανουν κανα αρκουδακι και δωστου παλι τουφες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Arletaki

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Silektis και σε ακόμα 5 μέλη.

wish_

# 19 στις 9/11/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.326

Καταρχην ειναι αληθειά όλα αυτά που μας λες,ν απευθυνθείς αρχικά σε δικηγόρο.

Δευτερον σημασία έχει τι θες να κανεις απο δω και πέρα,θες να του ανοιξεις το κεφάλι?να τον διώξεις?να φύγεις?να χωρίσεις?να τον ξεμπροστιάσεις μπροστά στην άλλη?να παρεις εκδικηση?

Ευκόλα μπορείς να πας και εσύ στην Λάρισα να το επιβεβαιωσεις και με τα ματια σου την επομενη φορα που θα σου πει οτι λειπει.

Προσωπικα του αξίζει να του κανετε μεγαλο χουνερι ειτε μονη σου ειτε να πας να βρεις την άλλη.Γιατί και αυτη νομιζει οτι ειναι παντρεμενη ενω ο γαμος της δεν ισχύει.Κανένα παιδί δεν έπαθε κατι επειδή μεγάλωσε μονο με τον ενα γονέα η με παππουδες γιαγιάδες θειες,αν ειναι να παρει το στραβο το δρομο θα τον πάρει και ας ειναι και απο την καλύτερη και πιο ενωμενη οικογένεια.

Τετοιες ιστορίες εχουμε ξανακουσει,οσο αναφορα την φορολογικη δηλωση ποσοι αντρες δεν ειναι εκεινοι που τ αναλαμβανουν ολα και απλα οι γυναικες δεν ανακατευονται?υπαρχουν και τετοιοι οπως και φυσικα και γυναικες που δεν ασχολουνται.Δυστυχως στις μέρες μας αν θελει καποιος να σε κοροιδεψει μπορει,καποια σημαδια τουλαχιστον σε πασχα,χριστουγεννα θα υπήρχαν.απλά που να φανταστεις οτι ο άλλος ενω ειναι η δουλεια του να φευγει θα μπορεί να εχει και άλλη οικογενεια αλλου?δεν το χωράει ο νους σου.

Εμεις εδω θα μαστε παντως αν θέλεις να μας πες τισ σκέψεις σου.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 20 στις 9/11/2019
author

Ίσως είναι η ίδια γυναίκα ,η ιστορία ταυτίζεται απόλυτα με το θέμα

Αλλά αυτό δεν έχει σημασια ,το ότι έχει δεύτερη οικογένεια πάντως δε σημαίνει πως έχει και δεύτερο γάμο .

Η βέρα δεν απιδυκνυει γάμο .

Θα πρότεινα στη θεματοθετρια να το ψάξει στο ληξειαρχειο Λάρισας και αν ισχύει ,να τον @#£? κοινωνικά και οικονομικά εννοείται (λεφτά υπάρχουν αφού συντηρεί δύο οικογένειες)

Φατσούλα ρόμπα ,εδώ θα γινομουν ευχαρίστως ρόμπα χαχαχα!! 

Όχι βρε παιδιά αυτός θα γίνει ρόμπα ..

!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από wish_

δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα επεσα πανω σε αυτο... θα μπορουσες να εχεις εμπνευστει και απο αυτο

https://singleparent.gr/empeiries/exomologiseis/anakalypsa-oti-o-antras-mou-einai-digamos-echei-ki-allh-syzygo-sthn-patra-edw-kai-10-chronia

Αρέσει στα μέλη Sourya, ZHLIASOY
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε