Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το ζητημα της αποδοχης στη σχεση του ζευγαριου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Persefoni__

# 41 στις 15/11/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 247
'Aρεσαν+: 0%

Αμαλία

Θα βρεις μια πρόταση φιλίας να σε περιμένει. 99 % συμφωνώ με όσα λες. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Amalia_28k

Εγώ τα σπάω εγώ πληρώνω δεν δίνω λόγο σε κανέναν! Αγαπητή Περσεφόνη, Νιώθω την ανάγκη μέσα από κρίσεις και επικρίσεις που δέχτηκες να δηλώσω την συμπαράσταση μου εν μέρει. Ο λεγάμενος έχει την κύρια ευθύνη ως γνώστης των συνηθειών του. Όμως κι η μαμά του δεν σου επέστησε την προσοχή στο κουσούρι του. Επίσης, ο πατέρας σου δεν έψαξε περισσότερα για αυτόν εκ των προτέρων πριν δώσει την ευχή του αν μπορούσε κιόλας να μάθει , αλλά τουλάχιστον σου εξασφάλισε κάτι εκ των υστέρων. Όμως βλέπω τρείς ανθρώπους που είτε γνώριζαν είτε υποπτεύονταν και ανακάλυψαν τι παίζει με τον λεγάμενο και καθένας φαίνεται να ενήργησε επιφυλακτικά απέναντι σου ως προς το να σου πούν την αλήθεια. Σε διαφορετικούς χρόνους ο καθένας αλλά και με τελείως διαφορετικό τρόπο σου αποκάλυψαν μια τόσο ζωτικής σημασίας αλήθεια για το άτομο αυτό. Αυτό κάτι πρέπει να σου λέει πλέον. Τελικά, μονο ένας ενήργησε προς όφελος δικό σου και του παιδιού σου, ο πατέρας σου. Κι αυτό επίσης πρέπει να σου λέει πολλά. Ενώ εσύ, αν και είδες ύποπτες κινήσεις υποβάθμισες τη σημασία και το βάθος τους και δεν το έψαξες περισσότερο παρότι σε αφορούσε άμεσα αυτό. Συν τοις άλλοις ο αναλογισμός των πιθανών συνεπειών από κάτι τέτοιο λογικά θα έπρεπε να σε εμποδίσουν από την οποιαδήποτε ερωτική επαφή χωρίς ασφάλεια μαζί του μια και είτε "επιδιωκόμενη" είτε "μη επιδιωκόμενη" μια εγγυμοσύνη φέρνει μια ζωή ένα παιδί που θα επηρέαζαν και τη ζωή του οι όποιες συνέπειες. Όμως πραγματικά αναρωτιέμαι τι σε έκανε να εφησυχάζεις, αν ήταν εφησυχασμός ; Πιστεύω δούλευες πάνω στο αρχικό σου πλάνο. Με την αρχική σου δήλωση θεωρώ ότι βλέπω το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου...δεν ηθελες γάμο, επέλεξες κπ ακατάλληλο για αυτό τελικά και ασυνείδητα ή υποσυνείδητα έδειχνες να επιδιώκεις το αρχικό σου ζητούμενο. Το γιατί βέβαια εσύ το ξέρεις καλύτερα. Γενικώς και ειδικώς σε άφησαν στον ύπνο του δικαίου θεωρώ και για χάρη του παιδιού υποθέτω μια κι εσύ δεν φαίνεται να τάραξες καθόλου τα νερά να δείς αν θολώνουν ούτε και έπεσε στην αντίληψη σου εγκαίρως μια προσπάθεια να σου θολώνουν τα νερά. Οπότε κάπου έπεσες θύμα, αλλά τελικά το τέλος ήταν αυτό που σε εξέφραζε και εξ αρχής. Ουδέν κακόν αμιγές καλού να χαίρεσαι το παιδί σου! Αλλά θα μπορούσες να το κάνεις και με καλύτερες συνθήκες από αυτές για το παιδί και σένα σίγουρα και πιστεύω πως ό,τι θέλεις όπως αποδεικνύει η ιστορία σου το πετυχαίνεις με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Είσαι τυχερή που ο πατέρας σου δεν σου γύρισε την πλάτη να σου πει λούσου τα όπως τα έκανες. Αφού εσύ νιώθεις καλά και το παιδί σου είναι καλά εμάς μας περισσεύει. Ο,τι έγινε, έγινε!

Αρέσει στο μέλος Amalia_28k
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost