Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αύξηση χρημάτων

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

gianna1992

# 1 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 38
'Aρεσαν+: 0%

Αύξηση χρημάτων

Καλημέρα.

Ποιος θεωρείτε ότι είναι ο καλύτερος τρόπος για να ζητήσεις χρηματική αύξηση στη δουλειά; 

Enikos

# 2 στις 18/11/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.063

Οταν σιγουρευτουμε για το ποσο απαραιτητοι ειμαστε...

Και με εναν τροπο...απλα το ζηταμε...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.

anassa_

# 3 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.954

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στη σημερινή εποχή...καλό μου παιδί. 

Κοιτάς για άλλη δουλειά αν είσαι καλή στον τομέα σου κ έμπειρη και όταν βρείς φεύγεις... 

Αν παρεμπιπτόντως κάνεις το λάθος κ τους πεις βρήκα αλλού καλύτερα ( οικονομικά)  αλλά θέλω να μείνω εδώ "δώστε μου κάτι παραπάνω" δεν θα το πεις έτσι βέβαια, φαίνεται ζητιανιά ...  ειναι ικανοί να σου πουν οκ κ σε ένα μηνακι το πολύ να σε διώξουν.

Μάζευε  εμπειρία κ  ψάχνε   
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

ZHLIASOY

# 4 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 3.021

Αφεντικο??  Ελα ρε...δε θαρθω σημερα για δουλεια! Γιατι ρε???  Γιατι δε μου φτανουν τα μισθα για το εισητηριο αφεντικο.. καλα ρε ελα κ θα σου κανω αυξηση...στο ωραριο

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

Sourya

# 5 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Απαντήσεις: 4.440

Τσεκαρε πρωτα στην αγορα ,τι μισθο δινουν στο επαγγελμα που δουλευεις και αν παιρνεις λιγοτερα θαρρος και βουρ στον εργοδοτη σου. Παντα με κομψο τροπο βεβαιως.

Αρέσει στα μέλη archagellos, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 6 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.343

Η λέξη αύξηση δεν υπάρχει ..

.Αν η "παραγωγή" σου είναι ικανοποιητική ,μπορείς με όμορφο τρόπο να ζητησεις μπόνους ..

.Ακούγεται πιο κομψό και δίνειςστον εργοδότη να καταλάβει ότι τα χρήματα του δε θα πάνε χαμένα γτι σκοπεύεις να κυνηγήσεις τη δουλειά και να φέρεις καλύτερο αποτέλεσμα

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Persefoni__ και σε ακόμα 7 μέλη.
οσα δεν εχω πει

agapimou11

# 7 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 577

Πόσο καιρό δουλεύεις εκεί; 

Είσαι καλή στη δουλειά σου; 

Έχεις εμπειρία, είσαι πολυεργαλειο; 

Όταν ξεκίνησες αναφέρατε το ενδεχόμενο της αύξησης μετά από κάποιο ευλογο χρονικό διάστημα; 

Αν στα πιο πολλά απαντήσεις ναι, τότε μπορείς να του μιλήσεις του αφεντικου και καλή επιτυχία!!!

Αρέσει στο μέλος archagellos

froufrou2017

# 8 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 228
Η λέξη αύξηση δεν παίζει πια, περιμένουν ουρά οι άνεργοι και κάνουν αμάν για μια δουλειά!! Αυτη την απάντηση θα πάρεις έτσι και κάνεις νύξη!! Ο μόνος εγγυημένος τρόπος είναι ο παμπαλαιος, δε χρειάζεται φυσικά να επεκταθω, όλοι καταλαβαινουμε!! Οι υπόλοιπες συμβιβαζομαστε μ' αυτά που παιρνουμε
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.

gianna1992

# 9 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Πέρσι που ζήτησα μου έκανε και είχε πει ότι θα μου κάνει ξανά. Δεν είναι τόσο σφιχτός και ξέρω ότι οι περισσότεροι συνεργατες μου παίρνουν παραπάνω απλώς εγώ διστάζω να ζητήσω όχι τόσο επειδή δε θα μου δώσει όσο γιατί το βρίσκω λίγο άβολο ! Στη δουλειά μου ναι, θεωρώ ότι είναι καλή και ότι δεν ανταποκρίνεται ο τωρινός μισθός μου στη δουλειά που βγάζω
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 10 στις 18/11/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τοτε, προχωρησε το και καλη επιτυχια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από gianna1992
Πέρσι που ζήτησα μου έκανε και είχε πει ότι θα μου κάνει ξανά. Δεν είναι τόσο σφιχτός και ξέρω ότι οι περισσότεροι συνεργατες μου παίρνουν παραπάνω απλώς εγώ διστάζω να ζητήσω όχι τόσο επειδή δε θα μου δώσει όσο γιατί το βρίσκω λίγο άβολο ! Στη δουλειά μου ναι, θεωρώ ότι είναι καλή και ότι δεν ανταποκρίνεται ο τωρινός μισθός μου στη δουλειά που βγάζω

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Aggelo

# 11 στις 18/11/2019
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.881
Εξαρταται παντα τι μισθο παιρνεις και τι μισθο παιρνουν αλλοι στην αγορα με αναλογα
προσοντα με τα δικα σου.....και επισης ποσο παραγωγικη εισαι σ αυτο που κανεις.

Αν θεωρεις οτι παιρνεις λιγα απλα ζητα ακροαση, και πας στο διευθυντη - ανωτερο

και ζητας να παρεις αυτα που δικαιουσαι βαση της προσφορα σου...
Αρέσει στο μέλος alisida

Kristina_

# 12 στις 18/11/2019
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 522

δεν ξερω ποιοι ειστε εσυ οι "ολοι" ...ποιοι ειστε καλε?

Εγω παντως τπτ δεν καταλαβα...ενικε βοηθααα

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από froufrou2017
Η λέξη αύξηση δεν παίζει πια, περιμένουν ουρά οι άνεργοι και κάνουν αμάν για μια δουλειά!! Αυτη την απάντηση θα πάρεις έτσι και κάνεις νύξη!! Ο μόνος εγγυημένος τρόπος είναι ο παμπαλαιος, δε χρειάζεται φυσικά να επεκταθω, όλοι καταλαβαινουμε!! Οι υπόλοιπες συμβιβαζομαστε μ' αυτά που παιρνουμε

Αρέσει στο μέλος Enikos

agrotis53

# 13 στις 18/11/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.809

ναι γενικα το να ζητας ειναι αβολο... αν ειναι συζητησιμος οπως λες,,, πανω σε καποια κουβεντα αναφερετο,,,

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη archagellos, anassa_

agrotis53

# 14 στις 18/11/2019
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.809

τσαχπινια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Kristina_

δεν ξερω ποιοι ειστε εσυ οι "ολοι" ...ποιοι ειστε καλε?

Εγω παντως τπτ δεν καταλαβα...ενικε βοηθααα

Αρέσει στα μέλη Kristina_, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

anassa_

# 15 στις 19/11/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 2.954

Αφού ξέρεις τι ρωτάς κορίτσι...βέβαια αν παίρνεις 380 ευρώ κ δουλευεις 12ωρο κάτι θα πάρεις αν ζητησεις  

Θάρρος, ελπίζω να μην συμβαίνει το παραπάνω που σου γράφω, μην χαραμιζεστε ... μην επιτρέπετε να σας εκμεταλλεύονται. 

Παράθεση:

26-29-31

# 16 στις 19/11/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.281

"Παντου υπαρχει ενας μυθος"

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από froufrou2017
 Ο μόνος εγγυημένος τρόπος είναι ο παμπαλαιος, δε χρειάζεται φυσικά να επεκταθω, όλοι καταλαβαινουμε!! Οι υπόλοιπες συμβιβαζομαστε μ' αυτά που παιρνουμε

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, agapimou11 και σε ακόμα 1 μέλος.

ZHLIASOY

# 17 στις 19/11/2019
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 3.021
Πάει ο υπάλληλος στον διευθυντή του.- Με συγχωρείτε Κύριε Διευθυντά, μπορώ να σας μιλήσω ? Όπως γνωρίζετε είμαι στην εταιρεία εδώ και δέκα χρόνια.- Ναι, το ξέρω.- Δεν θα σας το πω δια της πλαγίας οδού , αλλά θα μπω κατ' ευθείαν στο θέμα . Ζητάω αύξηση του μισθού μου . Υπάρχουν 5 εταιρείες που με κυνηγάνε, αλλά ήθελα πρώτα να μιλήσω σε σας .- Ποιές είναι οι εταιρείες που τρέχουν από πίσω σου ?- WIND , ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ και η Τράπεζα για το δάνειό μου ...
Αρέσει στα μέλη froufrou2017, anassa_ και σε ακόμα 5 μέλη.

gianna1992

# 18 στις 19/11/2019
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Έχω τρομερή εξέλιξη.Λοιπόν αρχίζω να του λέω ότι θεωρώ ότι η προσφορά και η απόδοσή μου στη δουλειά αξίζουν παραπάνω χρήματα ( βασικο παίρνω ), συμφωνεί και μου λέει να το δούμε τέλος Γενάρη λόγω της αλλαγής που θα γίνει στις παρακρατήσεις ( μιλάμε για 20 ευρώ διάφορα Και συνεχίζει λέγοντας μου ότι θα γίνει αύξηση σε λογικα πλαίσια, ρωτάω ποια είναι αυτά και μου λέει 5,10 ευρώ, χαχα πλάκα κάνω ! Είναι τώρα αυτή απάντηση ;;;

alisida

# 19 στις 20/11/2019
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.343

Πες το αλλιώς :

Πχ :κύριε Ταδοπουλε , πώς θα σας φαινόταν να κερδίζατε 1000 ευρώ το μήνα ,πληρώνοντας μόνο 100 ευρώ ??

Σας ρωτώ γιατί έχω κάποιες ιδέες πάνω στο αντικείμενο μου που θα αποφέρουν αυτό το κέρδος ,αν φυσικά μου δοθεί η ευκαιρία να τις πραγματοποιήσω 

(τα νούμερα φτιαχτά εσύ που γνωρίζεις την εταιρία και τη δουλειά σου )

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από gianna1992
Έχω τρομερή εξέλιξη.Λοιπόν αρχίζω να του λέω ότι θεωρώ ότι η προσφορά και η απόδοσή μου στη δουλειά αξίζουν παραπάνω χρήματα ( βασικο παίρνω ), συμφωνεί και μου λέει να το δούμε τέλος Γενάρη λόγω της αλλαγής που θα γίνει στις παρακρατήσεις ( μιλάμε για 20 ευρώ διάφορα Και συνεχίζει λέγοντας μου ότι θα γίνει αύξηση σε λογικα πλαίσια, ρωτάω ποια είναι αυτά και μου λέει 5,10 ευρώ, χαχα πλάκα κάνω ! Είναι τώρα αυτή απάντηση ;;;

Enikos

# 20 στις 21/11/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μη και μεινει κανας αθρωπος αμπερδευτος...

Χρειαζονται τριαντα εφτα κανταρια υπεκφυγες και παρακαμψεις του λογου...

Οπωσδηποτε?...

Πρωινιατικο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από alisida

Πες το αλλιώς :

Πχ :κύριε Ταδοπουλε , πώς θα σας φαινόταν να κερδίζατε 1000 ευρώ το μήνα ,πληρώνοντας μόνο 100 ευρώ ??

Σας ρωτώ γιατί έχω κάποιες ιδέες πάνω στο αντικείμενο μου που θα αποφέρουν αυτό το κέρδος ,αν φυσικά μου δοθεί η ευκαιρία να τις πραγματοποιήσω 

(τα νούμερα φτιαχτά εσύ που γνωρίζεις την εταιρία και τη δουλειά σου )

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε