Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σας άρεσε το 2019?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Red_Season

# 61 στις 23/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

2019: Ανάποδη χρονιά

Ας γράψω λοιπόν τώρα κι εγώ τα δικά μου - μικρή ανασκόπηση αυτών που μου έμειναν στο φόρουμ και έξω στην ζωή μου:

Ο τίτλος "Ανάποδη χρονιά" συνοψίζει στα μάτια μου αυτόν τον χρόνο. Ήταν μια ενοχλητική σε μικρά και μεγαλύτερα προβλήματα χρονιά. Και μπορεί η Αγάπη να βαριέται τις ανασκοπήσεις, από την πλευρά μου, όμως, με αυτόν τον τρόπο βρίσκω την ευκαιρία στο τέλος κάθε χρόνου και στην αφετηρία της επόμενης χρονιάς να κάνω ένα restart σε ό,τι μπορεί να με ενδιαφέρει και νοιάζει...

Το 2019 είχε λοιπόν προβλήματα για μένα προσωπικά. Ευτυχώς δεν ήταν σημαντικά τα θέματα που είχα γενικά ν' αντιμετωπίσω. Ούτε έχασα δικά μου αγαπημένα πρόσωπα, ούτε αρρώστησα βαριά, ούτε κινδύνεψα να χάσω το σπίτι μου, φέρει πειν... Οι προσδοκίες ήταν αρκετά μεγάλες στο έμπα της χρονιάς, αφού κέρδισα για πολλοστή φορά το νόμισμα στην βασιλόπιτα 

Τα "προβληματάκια" ήταν κυρίως θέματα υγείας - που συν τω χρόνω όλο και αυξάνεται η συχνότητα εμφάνισής τους  Πάχυνα πολύ ως τον Ιούνιο φτάνοντας σε "ιστορικά υψηλά", αλλά πήρα την άτυπη ρεβάνς τους τελευταίους 6 μήνες, χάνοντας μέχρι 12 κιλά μάξιμουμ (2 κιλά το μήνα περίπου). Βγήκα περισσότερο έξω. Μίλησα με κόσμο. Πήγα σε εκθέσεις, σινεμά, για ψώνια. Δραστηριοποιήθηκα και τεμπέλιασα λιγότερο. Περπάτησα πολύ, ασκήθηκα, έκανα βαράκια στο σπίτι όταν έβρεχε. Ήπια λιγότερο αλκοόλ και κόκα κόλα και περισσότερο νερό και χυμούς. Έφαγα λιγότερα λιπαρά και γλυκά και ταυτόχρονα πιο υγιεινά.

Φυσικά είχα και πισωγυρίσματα. Και ποιός δεν έχει σε έναν ολόκληρο χρόνο μέσα; Έκανα νέα λάθη. Όμως προσπάθησα να μην επαναλάβω παλιά λάθη και να κατρακυλώ σε παλιές κακές συνήθειες... Αντιμετώπισα και τοξικά άτομα που έβαλα στο περιθώριο, όσο μπόρεσα... Είχα και τεχνικής φύσεως δυσκολιές που με προσάρμοσαν σε άλλες πιο εποικοδομητικές συνήθειες. Το Πάσχα δεν είχα Internet και κοντά στον Δεκαπενταύγουστο υπολογιστή. Τις χειρότερες εποχές του χρόνου να ξεμείνεις απο τεχνολογία 

Εντάξει αποκόπηκα για λίγο διάστημα από τον θαυμαστό ψηφιακό κόσμο, αλλά ασκήθηκα περισσότερο και κυρίως διάβασα περισσότερο. Έμαθα να μην εξαρτώμαι συνέχεια από την τεχνολογία και να ζω πιο απλά και λιτά. Να βρίσκω δηλαδή νόημα σε μικρά αλλά συνάμα και πιο ουσιώδη  Να κάνω υπομονή και να είμαι πιο θετικός στις αναπόφευκτες αλλαγές της ζωής.

Και βέβαια απέκτησα ή ανέκτησα (παλιές ή νέες) "κακές συνήθειες". Έφτιαξα λιγότερα μοντέλα αλλά έπαιξα περισσότερο video games  Απέφυγα να γνωρίσω νέο κόσμο γιατί έτσι αισθάνθηκα, δεν υπάρχει γιατί στην ουσία. Ο καθένας ζει όπως έχει μάθει μια ζωή... Άκουσα λίγα και φέτος καινούργια κομμάτια μουσικά που αγάπησα και δεν μπορώ να ισχυριστώ πως έγινα σοφότερος μουσικά 

- Στα του φόρουμ τώρα:

Είχαμε ένα πολύ δυσάρεστο κι ένα ευχάριστο για πολλούς εδώ. Αυτό που επισκίασε σχεδόν τα πάντα τον Μαύρο Σεπτέμβρη που μας πέρασε ήταν αναμφίβολα το τέλος της Λένας. Το θετικό ήταν το νέο θέμα - δυναμίτης της Σκιουρίνας - το Σκαφ  που έκανε την διαφορά σε θεματολογία και χιούμορ για έναν ολόκληρο χρόνο εδώ! Αξιόλογα μέλη εμφανίστηκαν, άλλα χάθηκαν ή σιώπησαν. Θέλω να πιστεύω και με την παρουσία μου εδώ (αν δεν παινέψεις το σπιτάκι σου κλπ) βοήθησα με θέματα για την αντιμετώπιση του Αντίλογου και το ζήτημα της Προέγκρισης, να βελτιωθεί το αγαπημένο μας φορουμικό στέκι. Αν όχι, είναι στο χέρι μας την νέα χρονιά να γίνει ακόμα καλύτερο το φόρουμ!

- Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα σε όλο τον κόσμο!!!

Alezandra

# 62 στις 24/12/2019
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 463
'Aρεσαν+: 0%
Μου αρεσε.Έχασα μερικά κιλά από τη σεζόν στην Αίγινα και γνώρισα εσάς !!!Το νέο έτος ελπίζω να γνωρίσω και παρέα σοβαρή ,βαρέθηκα πια τους άσχετους ,χαχαχα!!
Αρέσει στα μέλη Paralia48, equinox_

paranomos

# 63 στις 24/12/2019
author
Ανδρας / 69 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 383

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Alezandra
Μου αρεσε.Έχασα μερικά κιλά από τη σεζόν στην Αίγινα και γνώρισα εσάς !!!Το νέο έτος ελπίζω να γνωρίσω και παρέα σοβαρή ,βαρέθηκα πια τους άσχετους ,χαχαχα!!

Eμ; Αμα ειναι να παει και το 2020 με τζατζικι..αστα!

Αστα  βραστα!

Αλλαξε και καμμια γευση!

pythagoras

# 64 στις 24/12/2019
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.429

Τι ερώτηση!!!

Μα σοβαρά το ρωτάς;
Αν ήταν καλό θα το αφήναμε να φύγει;;;(Αρκεί να μην είναι χειρότερο το επόμενο)

Χρονια πολλα!!!Καλή χρονια!!!

Red_Season

# 65 στις 24/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από pythagoras

Τι ερώτηση!!!Μα σοβαρά το ρωτάς;
Αν ήταν καλό θα το αφήναμε να φύγει;;;(Αρκεί να μην είναι χειρότερο το επόμενο)

Χρονια πολλα!!!Καλή χρονια!!!

Sourya

# 66 στις 24/12/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.839

Καλλα χριστουγεννα παιδακια, και ευτυχισμενα

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 2700cc60cb6d7a9348b8b226f8873333.gif (817.33KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 88 φορές

Hepatica

# 67 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 97

Να φύγει μλκ μου, δεν το θέλω καθόλου! Άνοστο κ προβληματικό. (το ''μλκ μου'' γενική προσφώνηση, όχι ειδική, λόγω αγανάκτησις μου) χαχαχα

pythagoras

# 68 στις 17/1/2020
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Τελικά .

Μας άρεσε;Δεν μας άρεσε;;;Μας αρέσει περισσότερο το 2020;;;
Μην μας αφήνετε στο σκοτάδι, απαντηστε!!!

Red_Season

# 69 στις 18/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από pythagoras

Τελικά .Μας άρεσε;Δεν μας άρεσε;;;Μας αρέσει περισσότερο το 2020;;;

Μιλήσαμε. όσοι μιλήσαμε... 

Τώρα που έχουμε αφήσει πίσω μας αυτό το σκληρό 2019, ζούμε το σήμερα χωρίς να γνωρίζουμε πολλά ακόμα για τη νέα χρονιά και τι μας φέρνει, αλλά είμαστε αισιόδοξοι - να μην είμαστε; 

jane1978

# 70 στις 15/3/2020
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 592

Ούτε θέλω να ξέρω τι θα γράψουμε σε ανάλογο θέμα στο τέλος του 2020 .

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Red_Season

Μιλήσαμε. όσοι μιλήσαμε... 

Τώρα που έχουμε αφήσει πίσω μας αυτό το σκληρό 2019, ζούμε το σήμερα χωρίς να γνωρίζουμε πολλά ακόμα για τη νέα χρονιά και τι μας φέρνει, αλλά είμαστε αισιόδοξοι - να μην είμαστε; 

Αρέσει στα μέλη Paralia48, oytwswste και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 71 στις 19/3/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.462
τελικά ήταν το καλύτερο!
Θά λεγα να μας ξανάρθει

sammer19

# 72 στις 19/3/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 245

Παράθεση:Aντε να βαλουμε μουσταρδα!να μην σε χαλασουμε το χατηρι!!!
Σχόλιο # 63 από paranomos

Eμ; Αμα ειναι να παει και το 2020 με τζατζικι..αστα!

Αστα  βραστα!

Αλλαξε και καμμια γευση!

sammer19

# 73 στις 19/3/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:Το 2020,υπεροχο,φανταστικο!μας χαρισε δωρο,τον ιο!να δουμε τι άλλο θα μας δωρισει ως το τελοσ
Σχόλιο # 68 από pythagoras

Τελικά .Μας άρεσε;Δεν μας άρεσε;;;Μας αρέσει περισσότερο το 2020;;;

sammer19

# 74 στις 20/3/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:Θα μετρανε τις φακες!γαμο εμπορικο θελει να  κανει η κυρια!δυσκολο είναι να το καταλάβεις κ. παρανομε!τον θελει πλουσιο,με λεφτα!με κοτερα,ελικοπτερα,με μπαστονι και μετα το γαμο,να τον αρχιζει με φωνες,υστεριες,ξυλο με το μπαστουνι,με την κουταλακτλ.!
Σχόλιο # 36 από paranomos

Και τι θα κανεις τη πρωτη νυχτα του γαμου βρε ωχ με τον σεξουαλικα ανικανο;

Θα μετρατε τα φακελακια και τα δωρα;

sammer19

# 75 στις 20/3/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:Κ. Παρανομε το χαζο κανεις!,συγγνωμη,αφου το λεει η κυρια,με ειλικρινεια εχει τον κουμπαρο ,ετοιμο,για τις συζυγικες υποχρεώσεις!ναμην κουρασει το συζηγο της!εξηγημενη η κυρια!μπραβο της!κυρια με τα όλα της! 
Σχόλιο # 38 από Oxaman

υπαρχει και ο κουμπαρος γιαυτες τις δουλειες παρανομακο μου...

sammer19

# 76 στις 20/3/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος

Παράθεση:καλα κανεις,κ.Oxaman!πολύ σωστη η αποψη σου!φιλανθρωπικη η ιδεα σου!συγγκινητικη!
Σχόλιο # 55 από Oxaman

η αληθεια ειναι οτι ψαχνω καποιον να μην μου ζαλιζει τον ερωτα

επειδη ομως ψαχνω βελονα στα αχυρα...αυξανω τις απαιτησεις μου

Αρέσει στο μέλος papadoud

pythagoras

# 77 στις 10/4/2020
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

κοίταξε να δεις .

Ποιος να το φανταζότανε ότι θα το νοσταλγούσαμε;;;2019  γίνεται να ΄ρθεις ξανά;;;

pythagoras

# 78 στις 14/4/2020
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Δεν σας άρεσε ε;

Λουστείτε τώρα το 20.Με τις υγείες Σας!!!
Θα ακούτε 2019 και θα αναστενάζετε!!!

hornet19

# 79 στις 15/4/2020
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Η.Π.Α.
Απαντήσεις: 464

Δεν μου άρεσε ούτε το 2019, ούτε και θέλω το '20 ...

- Προτιμώ το '69!

(Είχε και Γούντστοκ τότες )

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε