Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ευχες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Loco14

# 1 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ευχες

Καλησπερα και καλως σας βρηκα..

Θα ηθελα να μεινω περιεκτικος πανω στο θεμα μου καταρχας..Πριν 3 μηνες χωρισα με την κοπελα μου για τον λογο οτι ηθελε να μεινε μονη της και δεν οσο και αν προσπαθησε δεν μπορεσε να νιωσει οτι ενιωθα εγω για αυτην..Να πω οτι ημασταν μαζι εδω και 6 μηνες περιπου.Το πηρα πολυ καλα χωρις φωνες η ερωτησεις τυπου γιατι ? κτλ..Απο τοτε μου εχει στειλει ενα μηνυμα να δει πως ειμαι και τι κανω..Απο εκει και περα δεν εχουμε ξαναμιλησει και πιστευω πως δεν επιθυμω μια επανασυνδεση λογω οτι σκεφτομαι οτι θα μου το ξανακανει καποια στιγμη παλι στο μελλον..αλλα οπως εχω ακουσει ολοι αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια εαν γυρισει πισω.Η ερωτηση μου ειναι στελνω για πρωτοχρονια και γενεθλια που ειναι μετα απο ενα μηνα περιπου η οχι ?αποψη μου ειναι οτι ειναι ανθρωπινο πιστευω να στειλεις ενα χρονια πολλα. Η δευτερη ερωτηση ειναι πιστευεται στην επανασυνδεση ?

Megalodondas

# 2 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 763
'Aρεσαν+: 0%

Τό πήρες πολύ καλά γιατί κατάλαβες πως δεν σε θέλει καί"πώς"δεν σε θέλει!

Κι αυτό ήταν  , η ελπίδα είναι για όταν αισθάνονται οι άνθρωποι χαζοί, αδυνατούν να εξηγήσουν πώς τούς βρήκε αυτό τό κακό!
Ελπίδες υπάρχουν πολλές κάπου έχει και πηγάδι γι αυτές
Βρες καινούργια υποταγή.. αλλά δεν χρειάζεται να την εκθειάζεις για να ακολουθείς τον δρόμο,σε πάει μόνος του..

achinos

# 3 στις 25/12/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Loco14

Το πηρα πολυ καλα χωρις φωνες η ερωτησεις τυπου γιατι ? κτλ..

Και; επειδή δεν έκανες μανούρα, θεωρείς ότι με το που θα της στείλεις ένα χρόνια πολλά θα ανοίξει το κουτάκι με τα αμοιβαία αισθήματα; 

δεν γίνονται ετσι αυτά τα πράματα παιδί μου.

Δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε κανέναν να μας επιθυμεί όπως εμείς αν δεν το κάνει από μόνος του.

Κ όχι, δεν πιστεύουμε στην επανασύνδεση.

Αρέσει στο μέλος alisida

Spiros--

# 4 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 812

Αν ...

... 6 μήνες δεν ήταν αρκετοί για να νιώσει ότι ένιωθες εσύ, δεν θα είναι αρκετοί ούτε ... 6 αιώνες. Αυτά τα πράγματα συμβαίνουν ή δεν συμβαίνουν !

Ανθρώπινο είναι να στέλνεις ευχές, αρκεί στο πίσω μέρος του μυαλού σου να μην έχεις κι άλλα, πέρα απΆ τις ευχές, γιατί το πιο πιθανό είναι να απογοητευτείς για μια ακόμα φορά. Όταν αναρωτιέσαι για μια πιθανή επανασύνδεση, τότε εσύ έχεις και άλλα στο μυαλό σου φίλε μου, οπότε στείλε μόνο αν είσαι σίγουρος για το τι ακριβώς θέλεις.

Όσο για τις επανασυνδέσεις, όχι πάντα, αλλά πολύ συχνά, σε φέρνουν αντιμέτωπο με τους λόγους που χώρισες την πρώτη φορά. Με τα λίγα που μας είπες, νομίζω πως εσύ είσαι στην κατηγορία «πολύ συχνά», οπότε καλό θα ήταν να κλείσεις μέσα σου αυτό το κεφάλαιο και να πας πάρα κάτω.

Μην ζητιανεύεις την Αγάπη εκεί που δεν υπάρχει !  

Απόλαυσέ την αύριο, απΆ το κορίτσι που θα την νιώσει για εσένα και θα πεθαίνει να στην δώσει απλόχερα !

Αρέσει στο μέλος alisida

froufrou2017

# 5 στις 25/12/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Καταρχήν χρονια πολλά με υγεία!! Στο θέμα τώρα... Μέσα σ' έξι μήνες σου έστειλε ένα ξερο μήνυμα να δει τι κάνεις. Δεν έχει νόημα να της στείλεις χρονια πολλά, δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον απ' τη μεριά της και το πιθανότερο είναι πως θα νομίσει πως προσπαθείς να την ξαναπροσεγγισεις. Στην επανασύνδεση τώρα... Έδωσα στη ζωη μου δεύτερες ευκαιρίες και το μετάνιωσα. Να θυμάσαι ένα πράγμα... Αυτός ή αυτή που αγαπάει δε σηκώνεται να φυγει. Κι' αν ξαναγυρίσει είναι πολύ απλά γιατί εχει ξεμείνει, είσαι λύση ανάγκης μέχρι να βρεθεί κάτι άλλο και μετά θα την ξανακοπανησει!! ¶σε που οσα προβλήματα κουβαλούσε η σχέση και την έφτασαν στο χωρισμό θα τα ξαναβρεις μπροστά σου. Είχα διαβάσει μια ανάρτηση στο fb που μου άρεσε πολύ γιατί έλεγε μια μεγάλη αλήθεια. "Όποιος αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία δε θα τη χρειαστεί ποτέ γιατί θα έχει εκτιμήσει την πρώτη"!!
Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

Enikos

# 6 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.696

Θα προσπαθησω και εγω να μεινω περιεκτικος, στην απαντηση μου...

Ενα...σου περασε απο το μυαλο, οτι δεν την γεμιζες την κοπελιτσα? Οτι ησουν ολιγον απο...πι χι...

Δυο...Το οτι το πηρες πολυ καλα, δυστυχως το λες μονο εσυ και μοιαζει για τακλιν σε μελλοντικες ερωτησεις...

Τρια...Το οτι σηκωσες θεμα σε φορουμ, για να το παιξεις σκληρος, οτι εσυ δε μασας γιατι θα στο "ξανακανει", σου δινει κουραγια?... 

Τεσσερα...Οπως εχεις ακουσει για τις δευτερες ευκαιριες, ακου και ενα αλλο..."οταν ραγισει το γυαλι, δεν ξανακολλαει"...ειναι πολυ καινουργιο αυτο, μηπως δεν το πηρε το αυτι σου ακομα...

Πεντε...Παψε να παραμυθιαζεις τον εαυτο σου οτι μετρας τοσο πολυ, οσο εχεις πιστεψει...

Εξι...Να ντυνεσαι, ερχεται χιονιας!...

Χρονια Πολλα!...

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

agapimou11

# 7 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χρόνια πολλά!!! 

Αφού χωρισατε γιατί δεν ένιωσε έρωτα για σένα πως σου ρθε τώρα το σενάριο της επανασυνδεσης; 

Αφού δεν έχετε επικοινωνία πως το σκέφτηκες δηλαδή; 

Το σκεπτικό σου δεν καταλαβαίνω. 

Ευχές στείλε άμα θέλεις, άλλο όμως αυτό!

wish_

# 8 στις 25/12/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.199

Eγώ παλι νόμιζα θα λέμε ευχες!!!

Καλά Χριστούγεννα με υγεία!  
Αρέσει στα μέλη alisida, Silektis και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 9 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Χρονια Πολλα...

Εγω απο την πολυετη πειρα μου, εις τα εδω ακροατηρια, κατεληξα ως εξης...

Το 95 επι τοις εκατο, οσων φερνουν στο ακροατηριο υποθεσεις των...

Ειναι οι λαδιαρηδες, που θενε και δημοσια επιβεβαιωση των σκοτεινων πεπραγμενων τους...

Ο απο δω φιλος, (για πολλοστη φορα), ανεβαζει θεμα με το ματσο μαν μουντ του, αλλα...

Η εδρα εχει τετοιαν πειραν, που...

Τσι υποτροποι, τσι καβει με νεφτι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από agapimou11

Χρόνια πολλά!!! 

Αφού χωρισατε γιατί δεν ένιωσε έρωτα για σένα πως σου ρθε τώρα το σενάριο της επανασυνδεσης; 

Αφού δεν έχετε επικοινωνία πως το σκέφτηκες δηλαδή; 

Το σκεπτικό σου δεν καταλαβαίνω. 

Ευχές στείλε άμα θέλεις, άλλο όμως αυτό!

Αρέσει στα μέλη archagellos, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 10 στις 25/12/2019
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.199

Αφού πήρες τόσο καλά τον χωρισμό σας όπως αναφέρεις αλλά και εφόσον δεν επιθυμείς επανασύνδεση τότε γιατι μπαινεις στη διαδικασία ν΄αναρωτιέσαι δευτερες ευκαιρίες? Η κοπέλα εστειλε μια φορα να δει πως εισαι,οκ,τυχαινει να το κανουν καμια φορά,απο τοτε ουτε ξαναστειλε ουτε εσύ έστειλες ποτέ.Ισως και δεν μπορουσε να δεχτει οτι το δεχτηκες τοσο ευκολα μιας και οπως λες  ενιωθες περισσοτερα απ οσα εκεινη.Επισης απ την άλλη και εσυ μπορεί να ησουν περισσοτερο δοτικός σε σημείο κουραστικό.

Το να στειλεις ενα χρονια πολλά για τα γενεθλια,ευχες για τις γιορτες δεν σημαινει οτι θες επανεσυνδεση.

Φυσικα και ειναι μια τελεια αφορμή ώστε να μιλήσεις με τον άλλο και να βολιδοσκοπησεις την κατάσταση αναλογως την απάντηση που θα πάρεις.Και φυσικά ξερεις αν μπορείς να πεις το κατι παραπανω η να ξαναστειλεις σε συντομο χρονικό διάστημα.

Καμιά φορά αν ξέρεις ποια ηταν τα λάθη σου και τα ξερει και ο άλλος και το ξεκινησετε ομορφα και ωραια απ την αρχη εχοντας υποψην τα λαθη και προσπαθωντας για μια καινουργια αρχη τοτε τα πραγματα μπορει να ειναι καλυτερα σε αυτη τη νεα αρχη,δεν συμβαινει παντα μα συμβαινει.Αλλά το να νιώσει πράγματα και να ειναι στο ιδιο μηκος κυματος μαζι σου δεν ξερω αν γινεται εύκολα.

konstandinos73

# 11 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 234
Συμφωνω με τη "φρουφρου" (που οι αποψεις της μονο "φρουφρου και αρωματα" δεν θυμιζουν!)... θα προσθεσω το εξης: για την ατομικη αξιοπρέπεια γιατι δε μιλα κανεις? "Δεν θελεις?""οκ, καλη συνεχεια, σου εύχομαι!"..εξ αλλου, πως θελεις να σε θυμαται ο/η συντροφος σου? Φευγοντας με ψηλα το κεφαλι ή παρακαλώντας να μη σε διωξει??? Η να τα ξαναβρειτε?Το σεναριο του να στειλεις "Χρόνια πολλά" υπο-κρυπτει "παρακαλι"...και τουτο το λεω γιατι αν πχ ειχες προχωρησει τη προσωπικη σου ζωη, "στα τέτοια σου" αν θα στελνες "Χρόνια πολλά" και τα συναφη... αρα? Ξεκολα και προχωρα στη ζωη σου και ασε την αλλη "να παρακαλαει".Χρόνια πολλά σε ολους.

konstandinos73

# 12 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 234
Ενικε, μιλω σοβαρα, ευτυχως που δεν εγινες δικαστης...θα εχαναν πολλοι συνηγοροι λαμψη της δοξας τους..το πιασες το υπονοουμενο(γελαω).
Αρέσει στο μέλος Enikos

Oxaman

# 13 στις 25/12/2019
author
Γυναίκα / 76 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 257

Η επανασυνδεση ...ειναι ενα πιατο που δεν τρωγεται καν

Αρέσει στα μέλη eva-1982, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Loco14

# 14 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και έτσι έφυγα φίλε Κωνσταντίνε με ψηλά το κεφάλι.. δεν την παρακάλεσα ούτε τίποτα.. Αυτό ήθελα να μάθω εάν θα φανεί σαν παρακάλι εάν τις πω χρόνια πολλά; Δεν επιδιώκω κάτι τέτοιο 

Red_Season

# 15 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ξαναζεσταμένα μακαρόνια

ΟΚ τρώγονται κι αυτά αλλά απομυθοποιούν τα φρεσκοσερβιρισμένα αχνιστά σπαγγέτι με σως γιαουρτιού και καραμελωμένα κρεμμύδια 

Κράτα λοιπόν τις καλές αναμνήσεις και διέγραψέ την οριστικά κι αμετάκλητα από την μνήμη του σκληρού σου 

Και όπως λέει και το τραγούδι του Καζούλη: "Ξέχνα ρε Μπίλλυ τη Φανή, όσο και να το θέλεις πια δεν πρόκειται να ξαναρθεί".

Γιατί, όσο φυσικά κι αν πιστεύεις ότι έδειξες ανωτερότητα, η ψυχούλα σου το ξέρει πόσο θα λαχταρούσες να σου στείλει μήνυμα ένα πρωί ότι μετάνιωσε πικρά που σε άφησε και πόσο την έχεις σημαδέψει (ΝΟΤ )  

https://www.youtube.com/watch?v=i2Dfxfz7fFo

argaard

# 16 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.185

Απο το να συνηδητοποιήσεις οτι τελειώσε μια κατάσταση και όλα τα λογικά συμπεράσματα που προκείπτουν απο αυτή τη συνηδητοποίηση μέχρι πραγματικά να μπορείς να έχεις μια τυπική επικοινωνία με τον άλλο χωρίς να ξαναφουντόνουν όλα τα συναισθήματα μέσα σου η απόσταση είναι μεγάλη.

Νιώθω απο αυτό που έγραψες πως δεν έχεις φτάσει ακόμα στο τέλος αυτής της διαδρομής οπότε αν πραγματικά θέλεις να στηρίξεις την απόφαση να μην είσαι μαζί της θα σου έλεγα να αποφύγεις την τυπική επικοινωνία.
Διάφορες καταστάσεις σήγουρα θα σε ωθήσουν προς τα εκεί δεν είμαστε 24ωρες το 24ωρο δυνατοί, αλλά στις στιγμές αδυναμίας είναι ποιό συμαντικό να δειξεις χαρακτήρα.

froufrou2017

# 17 στις 25/12/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
#11 οι απόψεις μου δε θυμίζουν φρου φρου κι' αρώματα γιατί απλούστατα το ψευδώνυμό μου δεν προέρχεται από κει!!
Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Enikos

# 18 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Χρονια Πολλα, Κωνσταντινε...

Με αφηνουνε τα μονιμα μελη τσι εδρος και παιζω λιγο και εγω...

Οταν φτιαχνουν γλυκα και οταν εορταζουν...

Α! Και οταν καμουνε μποτε, για να ριξουνε τις αναλογες καμπανες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από konstandinos73
Ενικε, μιλω σοβαρα, ευτυχως που δεν εγινες δικαστης...θα εχαναν πολλοι συνηγοροι λαμψη της δοξας τους..το πιασες το υπονοουμενο(γελαω).

Αρέσει στα μέλη alisida, konstandinos73 και σε ακόμα 1 μέλος.

Silektis

# 19 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 14

Συμφωνώ κι εγώ καλύτερα να πούμε ευχές!!!

Υγεία, Αγάπη, Ευτυχία, Όνειρα, Χαμόγελα, Δημιουργικότητα, Επιτυχίες  είναι μερικές μόνο από τις ευχές για τα φετινά Χριστούγεννα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από wish_

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από wish_

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos

Sourya

# 20 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπηκα να πω ευχες αλλα αλλο ειναι το θεμα. Οχι μην στελνεις αστην και πανε παρακατω. Καλες γιορτες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε