Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ευχες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Sourya

# 21 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μπα δεν τρωγονται μαναμ ξαναζεσταμενα μακαρονια αν και ειναι τα αγαπημεναμου. Χρονια πολλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Red_Season

Ξαναζεσταμένα μακαρόνια

ΟΚ τρώγονται κι αυτά αλλά απομυθοποιούν τα φρεσκοσερβιρισμένα αχνιστά σπαγγέτι με σως γιαουρτιού και καραμελωμένα κρεμμύδια 

Κράτα λοιπόν τις καλές αναμνήσεις και διέγραψέ την οριστικά κι αμετάκλητα από την μνήμη του σκληρού σου 

Και όπως λέει και το τραγούδι του Καζούλη: "Ξέχνα ρε Μπίλλυ τη Φανή, όσο και να το θέλεις πια δεν πρόκειται να ξαναρθεί".

Γιατί, όσο φυσικά κι αν πιστεύεις ότι έδειξες ανωτερότητα, η ψυχούλα σου το ξέρει πόσο θα λαχταρούσες να σου στείλει μήνυμα ένα πρωί ότι μετάνιωσε πικρά που σε άφησε και πόσο την έχεις σημαδέψει (ΝΟΤ )  

https://www.youtube.com/watch?v=i2Dfxfz7fFo

Red_Season

# 22 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Sourya

Μπα δεν τρωγονται μαναμ ξαναζεσταμενα μακαρονια αν και ειναι τα αγαπημεναμου. Χρονια πολλα

Δεν είναι σωστό να πετάμε φαγητό ...

MiltosRNLI1930

# 23 στις 25/12/2019
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250
'Aρεσαν+: 0%

Χρονια Πολλα man (oρα Αρχαγγελος )

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos

matakiamou123

# 24 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οταν μια γυναικα σου λεει τελος και δεν νιωθει κτλ κτλ ποτε δεν το εννοει...θελει να δει εαν την διεκδικήσεις...εαν κανεις κινηση να δείξεις οτι δεν σου τελειωσε...οπως πηγες και τα συζητησες σε φιλους σου η φιλο σου το ιδιο εκανε και αυτη...π.χ. δες τον ουτε ενα τηλ...τιποτα αρα καλα το τελειωσα σου λεει η αλλη...ηθελε να δει ενεργητικοτητα...απο την μερια σου πολυ σωστα θα πεις μα!καλα τωρα τι χαζες ιστοριες καθεσαι και μου λες αφου ηταν ξεκαθαρα τα πραγματα...αμ δεν ηταν!ερχεσαι τωρα και σκεφτεσαι επανασύνδεση...εαν ησουν απο αυτους που ελεγες οκ παρε οσο χρονο θελεις αλλα εσυ μαζι μου θα εισαι...θα σου λεγα εαν δεν σου εκανε μετα τα γλυκα ματακια..καθε φορα που θα βγαινατε...ωπα...τι γινεται εδω...αυτος ερχεται και διεκδικει θελει να ειμαστε μαζι...μηπως να το ξανα σκεφτω?ασε ειμαστε περιπλοκες και εσεις απο την αλλη δεν πατε πισω...λεει η αλλη οχι,τελος πατε σπιτι σας,βγαινετε με φιλους τα λετε χωρισα τα σχετικα και το ξερο σας ενω θελετε να στειλετε να την δειτε...να συναντηθειτε εστω για τελευταια φορα (ποτε δεν ειναι τελευταια φορα)εκει τιποτα...μενετε να σκεφτεστε να σας λενε οι αλλοι ελα μωρε θα βρεις αλλη κτλ κτλ η αλλη κανει πεισματα και εσεις κοιτατε το ταβανι...βλεπετε το φατσα μπουκ καθε τρις και λιγο...και τιποτα αλλο...φυσικα και θα στειλεις και εαν εχει προχωρησει αλλου...προχωρας.Αυτο που ολοι και βαζω και εμενα μεσα σκεφτομαστε μερες ωρες ατελειωτες κατι...να στειλω?οχι καλυτερα να μην στειλω..μετα ξανα..ο ιδιος διαλογος δηλαδη λες και πεσαν τα καραβια σου και δεν εχεις να παρεις αλλα...στειλε ενα μηνυμα ειναι...ποσο τα δυσκολευουμε τα πραγματα...ελα τελειωνε εχουμε και γιορτες...παρε την ευκαιρια σου.τι περιμενεις...σορρυ για το υφος του σχολιου αλλα και ακυρο να φας μεσα στην ζωη ειναι και αυτο.
https://m.youtube.com/watch?v=WZmj22easeE

Sourya

# 25 στις 25/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να κανεις λιγο

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Red_Season

Δεν είναι σωστό να πετάμε φαγητό ...

Heptamer

# 26 στις 26/12/2019
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.678

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από froufrou2017
 Είχα διαβάσει μια ανάρτηση στο fb που μου άρεσε πολύ γιατί έλεγε μια μεγάλη αλήθεια. "Όποιος αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία δε θα τη χρειαστεί ποτέ γιατί θα έχει εκτιμήσει την πρώτη"!!

Aρα όποιος δεν αξιζει τη δευτερη ευκαιρια, θα τη χρειαστεί εν τουτοις, γιατι δε θα εχει εκτιμησει την πρωτη?

Αν εχει εκτιμησει την πρωτη ευκαιρια, τοτε δεν υπαρχει αναγκη  για δευτερη. Ειτε είναι αξιος για αυτή, ειτε όχι.

Οφουυυ...

Heptamer

# 27 στις 26/12/2019
author

Πιστευω στην επανασυνδεση της ΔΕΗ, του ΟΤΕ, της ΕΥΔΑΠ...

Γιατι είναι δημοσια αγαθα και δε μπορούμε διχως αυτά. Και η επανασυνδεση αυτή παντα πετυχαινει, μολις πληρωσεις τα χρωστουμενα.

Στην γκομενικη επανασυνδεση είμαι επιφυαλακτικος, καθοτι ο / η πρωην δε θεωρείται ουτε δημοσιο αγαθο, ουτε ιδιωτικό.

Και δε νομιζω πως είναι σε θεση / εχουν οι εμπλεκόμενοι (διαθεση) να πληρωσουν τα (όποια)απαιτούμενα της επανασυνδεσης...

Και αλλωστε, εχει και ορια ακομα και η carglass!

Αν υποθεσουμε πως η νεαρα δε σε ειχε ηδη ανταλλαξει με άλλον όταν χωριζατε - και αρα οσα ειπε τα εννοει, τοτε νομιζω πως δεν είναι κακο να της στειλεις ευχες. Αλλα μεχρι εκει - και για μια και μοναδικη φορά.

Το κεφαλαιο μεταξυ σας τελειωσε. Τα συναισθηματα σε έναν ανθρωπο δε μπορεις να τα εκβιασεις. Ειτε υπαρχουν, ειτε όχι. Συνεπως, μια επανασυνδεση / επιχείρηση "δευτερη ευκαιρια" θα αποτυχει.

Δεν είναι θεμα εάν την αξιζει τη δευτερη ευκαιρια η κοπελια ή όχι. Ακομα κι αν εισαι σε θεση να την υποστηριξεις εσυ, δε θα το μπορεσει αυτή. Δε θα της βγει ποτέ μαζι σου και σιγουρα δε θες καποια διπλα σου που να πιεζεται να είναι διπλα σου.

Ειστε αμφότεροι σε ηλικια πειραματισμου, εφημερων σχεσεων και ανεμελιάς. Θα ελεγα να τη ζησετε και να μη ζαλίζεστε από τωρα με το "βαθυ κρατος" των σχεσεων.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Loco14

Ευχες

Καλησπερα και καλως σας βρηκα..

Θα ηθελα να μεινω περιεκτικος πανω στο θεμα μου καταρχας..Πριν 3 μηνες χωρισα με την κοπελα μου για τον λογο οτι ηθελε να μεινε μονη της και δεν οσο και αν προσπαθησε δεν μπορεσε να νιωσει οτι ενιωθα εγω για αυτην..Να πω οτι ημασταν μαζι εδω και 6 μηνες περιπου.Το πηρα πολυ καλα χωρις φωνες η ερωτησεις τυπου γιατι ? κτλ..Απο τοτε μου εχει στειλει ενα μηνυμα να δει πως ειμαι και τι κανω..Απο εκει και περα δεν εχουμε ξαναμιλησει και πιστευω πως δεν επιθυμω μια επανασυνδεση λογω οτι σκεφτομαι οτι θα μου το ξανακανει καποια στιγμη παλι στο μελλον..αλλα οπως εχω ακουσει ολοι αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια εαν γυρισει πισω.Η ερωτηση μου ειναι στελνω για πρωτοχρονια και γενεθλια που ειναι μετα απο ενα μηνα περιπου η οχι ?αποψη μου ειναι οτι ειναι ανθρωπινο πιστευω να στειλεις ενα χρονια πολλα. Η δευτερη ερωτηση ειναι πιστευεται στην επανασυνδεση ?

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

tzoulia59

# 28 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

ο καθε ενας εδω εχει και μια διαφορετικη αποψη .

.κι αν ημουν θεματοθετης θα ειχα μπερδευτει τοσο πολυ που αμφιβαλω αν εβρισκα εξοδο ...

η δικη μου προσωπικη αποψη παντα ειναι ...

οτι πιστευω στις επανασυνδεσεις ...

αλλα οχι σ ολες ,,,τις επανασυνδεσεις ..

οι λογοι που χωριζει καποιος ειναι διαφοροι ..

απο το γιατι δεν κατεβαζες τα σκουπιδια

μεχρι γιατι πηγες με τον φιλο μου ...

ολα δεν τα τσουβαλιαζουμε... για να ξερουμε τι λεμε ...

αγαπητε φιλε θεματοθετη ...

οταν ενας εκ των δυο συντροφων ειναι αφοσιωμενος και πιστος στην σχεση ..κι ο αλλος μια μερα του την 

κανει και φευγει 

και λεει ..//συγνωμη αλλα θελω να μεινω μονος // 

1...ο λογος ειναι οτι η παιζει αλλο προσωπο ...

2..η ησουν φρουτο και την κουρασες ...

αν εισαι η πρωτη περιπτωση ...εξαφανισου απο προσωπου γης να μην σε βρισκει ,,

ουτε με τηλεφωνηματα ανουσια για επιβεβαιωση ουτε με μηνυματα ...

γιατι τα αναπαντεχα τηλεφωνηματα αυτο σημαινουν ,,απο αυτην ,,επιβεβαιωση ,

,γιατι αν σε ηθελε πραγματικα δεν θα σε αφηνε ...να το πω απλα και κατανοητα ...

και οχι...

αν συμβαινει αυτο ..

να μην στειλεις ουτε ευχες ,,,ουτε ολα αυτα τα κοινωνικου ενδιαφεροντος ανουσια ..

αν συμβαινει το δευτερο και εκανες πατατιες οσο εισαστε μαζι ...και την αγαπας πραγματικα ...

πηγαινε το απο την αρχη και ζητα συγνωμη για τα λαθη σου αρκει και μονο να εισαι σιγουρος οτι εισαι πια ενας αλλος ...

αν και ποτε δεν τα πιστεψα αυτα του τυπου ...αλλαξα και εχω καταλαβει τα λαθη μου

γιατι ειναι να το χεις βρε παιδι μου ...

οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν ,

,,,η αν αλλαξουν μια μικρη περιοδο ειναι ως που να πετυχουν τον σκοπο ...

ωστοσο δωσε στον εαυτο σου μια ευκαιρια μηπως και γινει το θαυμα ...

αφου η φυση μας προστατευει ,,,στελνει μηνυματα ..

μακρια απ αυτον ,,,

αλλα εμεις εκει εμμονικα να φαμε το κεφαλι μας ...

υγ ,,,ματακια ,,,καιρος να μαθεις  οτι οι γυναικες ειναι πιο ξεκαθαρες απο τους αντρες ...

κι οταν λενε δεν θελω ενοουν δεν θελω ...και με λογια και με πραξεις ...

οι αντρες δεν λενε δεν θελω αλλα το δειχνουν με πραξεις ...και οταν δεν σε θελουν σε εξαναγκαζουν να τους χωρισεις ...

το 95% των διαζυγιων το ζητουν οι γυναικες ,,αν σου λεει κατι αυτο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από matakiamou123
Οταν μια γυναικα σου λεει τελος και δεν νιωθει κτλ κτλ ποτε δεν το εννοει...θελει να δει εαν την διεκδικήσεις...εαν κανεις κινηση να δείξεις οτι δεν σου τελειωσε...οπως πηγες και τα συζητησες σε φιλους σου η φιλο σου το ιδιο εκανε και αυτη...π.χ. δες τον ουτε ενα τηλ...τιποτα αρα καλα το τελειωσα σου λεει η αλλη...ηθελε να δει ενεργητικοτητα...απο την μερια σου πολυ σωστα θα πεις μα!καλα τωρα τι χαζες ιστοριες καθεσαι και μου λες αφου ηταν ξεκαθαρα τα πραγματα...αμ δεν ηταν!ερχεσαι τωρα και σκεφτεσαι επανασύνδεση...εαν ησουν απο αυτους που ελεγες οκ παρε οσο χρονο θελεις αλλα εσυ μαζι μου θα εισαι...θα σου λεγα εαν δεν σου εκανε μετα τα γλυκα ματακια..καθε φορα που θα βγαινατε...ωπα...τι γινεται εδω...αυτος ερχεται και διεκδικει θελει να ειμαστε μαζι...μηπως να το ξανα σκεφτω?ασε ειμαστε περιπλοκες και εσεις απο την αλλη δεν πατε πισω...λεει η αλλη οχι,τελος πατε σπιτι σας,βγαινετε με φιλους τα λετε χωρισα τα σχετικα και το ξερο σας ενω θελετε να στειλετε να την δειτε...να συναντηθειτε εστω για τελευταια φορα (ποτε δεν ειναι τελευταια φορα)εκει τιποτα...μενετε να σκεφτεστε να σας λενε οι αλλοι ελα μωρε θα βρεις αλλη κτλ κτλ η αλλη κανει πεισματα και εσεις κοιτατε το ταβανι...βλεπετε το φατσα μπουκ καθε τρις και λιγο...και τιποτα αλλο...φυσικα και θα στειλεις και εαν εχει προχωρησει αλλου...προχωρας.Αυτο που ολοι και βαζω και εμενα μεσα σκεφτομαστε μερες ωρες ατελειωτες κατι...να στειλω?οχι καλυτερα να μην στειλω..μετα ξανα..ο ιδιος διαλογος δηλαδη λες και πεσαν τα καραβια σου και δεν εχεις να παρεις αλλα...στειλε ενα μηνυμα ειναι...ποσο τα δυσκολευουμε τα πραγματα...ελα τελειωνε εχουμε και γιορτες...παρε την ευκαιρια σου.τι περιμενεις...σορρυ για το υφος του σχολιου αλλα και ακυρο να φας μεσα στην ζωη ειναι και αυτο.

https://m.youtube.com/watch?v=WZmj22easeE

Αρέσει στο μέλος archagellos

Loco14

# 29 στις 26/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το αν βρηκε καποιον αλλον τζουλια ειναι δικο της θεμα και σεβαστο.Δοτικος ειμαι αλλα οχι φρουτο.Ειμαι ετσι σαν ανθρωπος..Μπορει να της φανηκαν  υπερβολικα αυτα που εκανα για αυτην.Την επαιρνα απο την δουλεια΄καμια φορα κτλ..Γενικως καλα πραγματα αλλα τα εκανα λογω χαρας οχι οτι φοβομουν μην μου φυγει. Ουτε πατατιες τις ειχα κανει ουτε ζηλοτυπιες λογο τιμης.Μαλλον δεν επρεπε να ημουν τοσο καλος..δεν ξερω.Δεν πρεπει να σε θεωρουν δεδομενο αυτο εχω καταλαβει αλλα ετσι ειμαι εγω και οπως ειπες οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν.Πανω που μου ειπε οτι χωριζουμε εκλαιγε ασταματητα και οτι δεν θελει να μας ξεχασω.Περασαμε πολυ ομορφα αυτους τους 6 μηνες εχω να πω..

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από tzoulia59

ο καθε ενας εδω εχει και μια διαφορετικη αποψη .

.κι αν ημουν θεματοθετης θα ειχα μπερδευτει τοσο πολυ που αμφιβαλω αν εβρισκα εξοδο ...

η δικη μου προσωπικη αποψη παντα ειναι ...

οτι πιστευω στις επανασυνδεσεις ...

αλλα οχι σ ολες ,,,τις επανασυνδεσεις ..

οι λογοι που χωριζει καποιος ειναι διαφοροι ..

απο το γιατι δεν κατεβαζες τα σκουπιδια

μεχρι γιατι πηγες με τον φιλο μου ...

ολα δεν τα τσουβαλιαζουμε... για να ξερουμε τι λεμε ...

αγαπητε φιλε θεματοθετη ...

οταν ενας εκ των δυο συντροφων ειναι αφοσιωμενος και πιστος στην σχεση ..κι ο αλλος μια μερα του την 

κανει και φευγει 

και λεει ..//συγνωμη αλλα θελω να μεινω μονος // 

1...ο λογος ειναι οτι η παιζει αλλο προσωπο ...

2..η ησουν φρουτο και την κουρασες ...

αν εισαι η πρωτη περιπτωση ...εξαφανισου απο προσωπου γης να μην σε βρισκει ,,

ουτε με τηλεφωνηματα ανουσια για επιβεβαιωση ουτε με μηνυματα ...

γιατι τα αναπαντεχα τηλεφωνηματα αυτο σημαινουν ,,απο αυτην ,,επιβεβαιωση ,

,γιατι αν σε ηθελε πραγματικα δεν θα σε αφηνε ...να το πω απλα και κατανοητα ...

και οχι...

αν συμβαινει αυτο ..

να μην στειλεις ουτε ευχες ,,,ουτε ολα αυτα τα κοινωνικου ενδιαφεροντος ανουσια ..

αν συμβαινει το δευτερο και εκανες πατατιες οσο εισαστε μαζι ...και την αγαπας πραγματικα ...

πηγαινε το απο την αρχη και ζητα συγνωμη για τα λαθη σου αρκει και μονο να εισαι σιγουρος οτι εισαι πια ενας αλλος ...

αν και ποτε δεν τα πιστεψα αυτα του τυπου ...αλλαξα και εχω καταλαβει τα λαθη μου

γιατι ειναι να το χεις βρε παιδι μου ...

οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν ,

,,,η αν αλλαξουν μια μικρη περιοδο ειναι ως που να πετυχουν τον σκοπο ...

ωστοσο δωσε στον εαυτο σου μια ευκαιρια μηπως και γινει το θαυμα ...

αφου η φυση μας προστατευει ,,,στελνει μηνυματα ..

μακρια απ αυτον ,,,

αλλα εμεις εκει εμμονικα να φαμε το κεφαλι μας ...

υγ ,,,ματακια ,,,καιρος να μαθεις  οτι οι γυναικες ειναι πιο ξεκαθαρες απο τους αντρες ...

κι οταν λενε δεν θελω ενοουν δεν θελω ...και με λογια και με πραξεις ...

οι αντρες δεν λενε δεν θελω αλλα το δειχνουν με πραξεις ...και οταν δεν σε θελουν σε εξαναγκαζουν να τους χωρισεις ...

το 95% των διαζυγιων το ζητουν οι γυναικες ,,αν σου λεει κατι αυτο ...

alisida

# 30 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Οι ευχές και τα μηνύματα δεν έχουν εφευρεθεί για να κόβουμε κίνηση εάν ο άλλος μας θέλει ακόμα για επανασύνδεση.Όμως χρησιμοποιούνται ευρέως για αυτό το σκοπό .Και είναι και μια καλή δικαιολογία "έλα μωρέ,ένα χρόνια πολλά έστειλα δεν σημαίνει ότι την/τον θέλω πίσω" ...Εγώ ένα πράγμα ξέρω : τον κροκόδειλο δεν τον ταιζουμε στο στόμα παρά μόνο ίσως αν είναι πολύ μεγάλος σε ηλικία και του έχουν πέσει τα δοντια.Ε...μετά από κάποια χρόνια αν ακόμα θες στείλε ευχές ,ακίνδυνες θα είναι

Megalodondas

# 31 στις 26/12/2019
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 761

Βιάζεσαι να βγάλεις κάποιο πόρισμα πού βολεύει..όπως το να μην είσαι καλός πχ.

Έτσι στην επόμενη σχέση θα είσαι πιο εγκρατης, πιο παρτακιας καθώς οι γυναίκες θά τούς αρέσει και αυτή η σκληραδα πού θα βγάζεις κτλ.κτλ...

Τι ότι δεν της έκανε κούκου μαζί σου πια δεν παίζει?

Και όχι δεν φταίει κανείς πού τελείωσε μην ήθελες από τα 26να γερασετε μαζί?

Ζωή σε εμάς λοιπόν και άντε γειά και άσε τά καμμένα γιατί , να βρουν τον δρόμο τους σέ άλλες αγκαλιές

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Loco14

Μαλλον δεν επρεπε να ημουν τοσο καλος..δεν ξερω.Δεν πρεπει να σε θεωρουν δεδομενο αυτο εχω καταλαβει αλλα ετσι ειμαι εγω και οπως ειπες οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν.Πανω που μου ειπε οτι χωριζουμε εκλαιγε ασταματητα και οτι δεν θελει να μας ξεχασω.Περασαμε πολυ ομορφα αυτους τους 6 μηνες εχω να πω..

Heptamer

# 32 στις 26/12/2019
author

Μη μετανιώνεις για αυτά που έκανες επειδή τα ένιωθες. Υποστηρίξες / τιμήσες τη σχέση όσο μπορούσες - δεν έχεις κάτι να σου προσαψεις. Αν η άλλη πλευρά δε μπόρεσε να το αναγνωρίσει, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Το πρόβλημα είναι δικό της, όχι δικό σου. 

Η καλοσύνη εκλαμβάνεται από τους αλλους  συνήθως ως αδυναμία - ανεξαρτήτως  φύλου. Και σίγουρα δεν είναι καλή γκομενοπαγιδα. 

Κράτα τις καλές αναμνήσεις και προχώρα. 

Δεν ωφελεί να γίνεις περισσότερο κακός. Επειδη δε μπορείς να αλλάξεις το υφασμα σου, κάνε υπομονή μέχρι να βρεθεί κάποια που θα της αρέσει αυτό που είσαι και που δε θα της είναι αδιάφορη η καλοσύνη σου. Μην ξεχνάς πως όπως τα πάντα στη ζωή, έτσι και οι σχέσεις λειτουργούν με ισορροπίες. Και πως δεν έχουν συμβόλαια (δια)τήρησης - κι αν έχουν,  είναι εξόχως επισφαλή. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Loco14

Το αν βρηκε καποιον αλλον τζουλια ειναι δικο της θεμα και σεβαστο.Δοτικος ειμαι αλλα οχι φρουτο.Ειμαι ετσι σαν ανθρωπος..Μπορει να της φανηκαν  υπερβολικα αυτα που εκανα για αυτην.Την επαιρνα απο την δουλεια΄καμια φορα κτλ..Γενικως καλα πραγματα αλλα τα εκανα λογω χαρας οχι οτι φοβομουν μην μου φυγει. Ουτε πατατιες τις ειχα κανει ουτε ζηλοτυπιες λογο τιμης.Μαλλον δεν επρεπε να ημουν τοσο καλος..δεν ξερω.Δεν πρεπει να σε θεωρουν δεδομενο αυτο εχω καταλαβει αλλα ετσι ειμαι εγω και οπως ειπες οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν.Πανω που μου ειπε οτι χωριζουμε εκλαιγε ασταματητα και οτι δεν θελει να μας ξεχασω.Περασαμε πολυ ομορφα αυτους τους 6 μηνες εχω να πω..

Αρέσει στο μέλος 2019Anastasia

Kristina_

# 33 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.169

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ειναι εχθροί δυο ανθρωποι που χωριζουν...

αν μιλαμε για αληθινη σχεση ζωης (και οχι ...να χουμε να λεμε...να μην ειμαστε μονοι κλπ) τοτε το βρισκω λογικο και χρονια πολλα να πεις και ευχες να δωσεις οποτε θες και τα νεα σου να ανταλλάξεις και ακομη ακομη μια συμβουλη να ζητησεις και μια εξυπηρέτηση αν μπορεις να την κανεις...γιατι οχι?

Αλλα εδω μιλαμε για σχεση ναχαμεναλεμε 6 μηνων...οκ τα χρονια πολλα εδω προσπαθεια επαναπροσέγγισης ειναι, αλλα οκ δε χαλασε και ο κοσμος

alisida

# 34 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Όπως πχ τον κύριο του άλλου θέματος που τη χώρισε αλλά ήθελε να την εξυπηρετεί ερωτικά ??

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Kristina_

και μια εξυπηρέτηση αν μπορεις να την κανεις...γιατι οχι?

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 35 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.169

Εγω δεν ειχα αυτο κατα νου, αλλα οκ αν συμφωνουν και οι τρεις και αυτο γινεται

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από alisida

Όπως πχ τον κύριο του άλλου θέματος που τη χώρισε αλλά ήθελε να την εξυπηρετεί ερωτικά ??

Αρέσει στο μέλος alisida

tzoulia59

# 36 στις 26/12/2019
author

εχθρος δεν πρεπει  να εισαι οπωσδηποτε με τον πρωην , ..

αλλα οταν εχεις κοιμηθει με τον αλλον ερωτικα ..οχι φιλος ..ποτε δεν μπορεις να εισαι ,,κανονας ...

κι οσο διατηρεις τις κοινωνικες επαφες ζωντανα ,,σε ποναει το δοντακι οσο να ναι ..

αν τον συναντησεις μετα χρονια στο δρομο και θελεις να μαθεις νεα του ε δεν εγινε και τιποτα...παμε παρακατω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Kristina_

αν μιλαμε για αληθινη σχεση ζωης (και οχι ...να χουμε να λεμε...να μην ειμαστε μονοι κλπ) τοτε το βρισκω λογικο και χρονια πολλα να πεις και ευχες να δωσεις οποτε θες και τα νεα σου να ανταλλάξεις και ακομη ακομη μια συμβουλη να ζητησεις και μια εξυπηρέτηση αν μπορεις να την κανεις...γιατι οχι?

Αλλα εδω μιλαμε για σχεση ναχαμεναλεμε 6 μηνων...οκ τα χρονια πολλα εδω προσπαθεια επαναπροσέγγισης ειναι, αλλα οκ δε χαλασε και ο κοσμος

Αρέσει στα μέλη 2019Anastasia, alisida

tzoulia59

# 37 στις 26/12/2019
author

υπερβολικα αυτα που εκανες γι αυτην ,,,;

φιλε μου ο χαρακτηρας του ανθρωπου γεννιεται και δεν φτιαχνεται ...εισαι μικρος παρακατω θα μαθεις ...

μια σχεση για ν αντεξει  ,,,στην σχεση πρεπει να δινεις ...

και να εισαι δεδομενος .

..το πιστευω ακραδαντα αυτο ...

παρ ολου οτι επικρατει η αποψη οτι ο δεδομενος κουραζει ..ο δεδομενος κουραζει να ξερεις οταν τον αλλον δεν τον εχεις κατακτησει εγκεφαλικα ...

πες λοιπον οτι δεν της εκανες τα χατιρια ,και οταν σου τηλεφωνουσε δεν απαντουσες ,,οταν σου εστελνε μηνυματα απαντουσες μετα μια ωρα ...

εβγαινες με τους φιλους .σου ..της αφιερωνες λιγο χρονο οταν σου απεμενε ...και της φεροσουν σαν ενα ατομο που βαζει σε προτεραιοτητα τον εαυτο του ...

ποσον καιρο πιστευεις οτι θα διαρκουσε αυτη η σχεση; 

οι ανθρωποι να ξερεις πεισμωνουν απο την απορριψη ,,και την ανασφαλεια  ,που εκπεμπει .. η σχεση ..

,κι αν τους δεις να επιμενουν για καιρο κολλημενοι ..ειτε αντρες ειτε γυναικες ,,,προσπαθουν να αντιδρασουν απο εγωισμο ...

μεσα τους ξερουν πολυ καλα οτι δεν αξιζεις καμια εκτιμηση και σταδιακα σε στελνουν απο εκει που ηρθες ...

αν καταφερουν να σε κατακτησουν σε χορευουν στο ταψι ,,οποτε μην μετανιωνεις για τιποτε απο αυτα που εκανες ...

την γυναικα δεν την κουραζει η δεδομενιλα αλλα η μη αξιοπρεπεια ...

τι εκανε; ενω εσυ εδινες τα παντα ,;

,εκεινη μια μερα σου ειπε θελω να μεινω μονη ...

ε καραντι εχει βρει αλλον ..η ενδιαφεροταν για καποιον αλλον ,,,...απο πριν ..

κι οχι επειδη εδινες τα παντα ...εσυ ..

αλλα μπορει  να  μην ησουν και το επιθυμητο της ..απο την αρχη ,,

πολλοι ανθρωποι μπαινουν σε συμβιβαστικες σχεσεις για να μην ειναι μονοι ..

ειτε επειδη ειναι ο χαρακτηρας σου δοτικος ειτε επειδη σου αρεσε πολυ η κοπελα της εδινες ,,εσυ φερθηκες σαν κυριος ...

αυτη φερθηκε σκαρτα ,,,

και τωρα παμε στο κομματι της δικη σου αξιοπρεπειας ...γυριζει να μαθει τι κανεις ...κι εσυ ψαχνεσαι να ριξεις παλι γεφυρες και να την συγχωρησεις γιατι σου αρεσε ...

εδω εχουμε το κομματι της δικη σου αξιοπρεπειας...ποτε δεν γυριζουμε πισω σε μια γυναικα που ενω της φερομασταν ωραια εκεινη μας αδειασε ,,,

αυτη η γυναικα δεν θα γινει συναισθηματικα ποτε δικη σου ..κι αν ξαναγυρισει γιατι ο αλλος την παρατησε ,,μολις βρει τον επομενο παλι εσενα θα σ αφησει ...

μην στειλεις τιποτε και ξεχνα την μια για παντα ..δεν αξιζε ..

οσο για τα κλαματα ,,,οι γυναικες ειναι συναισθηματικες ,,..

μπορει να εκλαιγε απο ενοχες ..αρνητικο ειναι κι αυτο για σενα ,,βγαζει οικτο ...

προς αυτο  πιθανολογω περισσοτερο ..μην κοιτας πισω ,,για κανενα λογο ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από alisida
Οι ευχές και τα μηνύματα δεν έχουν εφευρεθεί για να κόβουμε κίνηση εάν ο άλλος μας θέλει ακόμα για επανασύνδεση.Όμως χρησιμοποιούνται ευρέως για αυτό το σκοπό .Και είναι και μια καλή δικαιολογία "έλα μωρέ,ένα χρόνια πολλά έστειλα δεν σημαίνει ότι την/τον θέλω πίσω" ...Εγώ ένα πράγμα ξέρω : τον κροκόδειλο δεν τον ταιζουμε στο στόμα παρά μόνο ίσως αν είναι πολύ μεγάλος σε ηλικία και του έχουν πέσει τα δοντια.Ε...μετά από κάποια χρόνια αν ακόμα θες στείλε ευχές ,ακίνδυνες θα είναι

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Loco14

matakiamou123

# 38 στις 26/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Tzoulia 59 σεβαστη και πολυ αληθινα αυτα που λες...με βαση αυτα που εγραψε ο θεματοθετης και λογο ηλικιας του(σαφως μπορει να μην παιζει η ηλικια κανενα ρολο)θεωρησα να του πω ναι κανε το βημα και οτι συμβει γιατι τοτε θα γνωριζει ακομη και για τον ιδιο...εαν αντιλφθει οτι τα πράγματα ειναι κρυα...συνεχιζει την ζωη του...οι λογοι που θετονται τα διαζυγια και ειναι κατα βαση τα μεγαλυτερα ποσοστα ισχυουν και επικρατουν αλλα υπαρχουν παρα πολλοι αλλοι λογοι ασυμφωνια κ.α.Το παλικαρι την θελει,την σκεφτεται...εαν ειναι λαθος θα το καταλαβει...απλα πρεπει πρωτα να παρει την εμπειρία του...

matakiamou123

# 39 στις 26/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετη μαλλον θα επρεπε να ησουν τοσο καλος και να συνεχισεις να το κανεις γιατι οπως ειπες και εσυ ετσι εισαι...αυτο εισαι...βεβαια την δυναμικη μιας λεξεις ολοι την εκλαμβάνουν πλεον διαφορετικα ο καθενας εχει τα δικα του στανταρ...δεν φταινε ομως οι επομενες ή η επομενη που θα ερθει να υποστουν τα σπασμενα π.χ. αναφερω δεν σημαινει οτι εισαι σε τετοια φαση.

Red_Season

# 40 στις 26/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από matakiamou123
Θεματοθετη μαλλον θα επρεπε να ησουν τοσο καλος και να συνεχισεις να το κανεις γιατι οπως ειπες και εσυ ετσι εισαι...αυτο εισαι...βεβαια την δυναμικη μιας λεξεις ολοι την εκλαμβάνουν πλεον διαφορετικα ο καθενας εχει τα δικα του στανταρ...δεν φταινε ομως οι επομενες ή η επομενη που θα ερθει να υποστουν τα σπασμενα π.χ. αναφερω δεν σημαινει οτι εισαι σε τετοια φαση.

Τι θα πει η επόμενη να μην πληρώσει τα σπασμένα; 

Σε μια σχέση επιλέγουν και οι δύο να είναι μαζί. Αν δεν σου κάνει ο άλλος απλά πας για άλλα. Αλλιώς φταις εσύ που κάθεσαι και υπομένεις τα σπασμένα 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε