Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ευχες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Hepatica

# 41 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 102
'Aρεσαν+: 0%

Aν ξέρεις ότι δεν έχει κάτι άλλο ναι να στείλεις, ειδικά για πρωτοχρονιά. Κολλάει περισσότερο γιατί είναι πιο κοντά. Για τα γενέθλια το βλέπεις όταν φτάνουν.

Τώρα γενικά πιστεύω στις επανασυνδέσεις. Αλλά αυτό προκύπτει κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και λόγους και χρονικό περιθώριο που έχει περάσει από τον πρώτο χωρισμό. Δηλ. στα 10 ζευγάρια που έχουν χωρίσει, μπορεί στα 2 να βγει και αν...Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Σκέψου πάντως τι θέλεις μαζί της ώστε να της το δώσεις να το καταλάβεις. Πάντως από τα λεγόμενα σου, χωρίς να είμαι κ σίγουρη, βλέπω ότι το γκομενάκι δεν πολυγούσταρε. 

tzoulia59

# 42 στις 26/12/2019
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

δεν ημουν ποτε της αποψης να ορμας με τα μουτρα κι αν δεν σου βγηκε δεν σου βγηκε ...

απο τις εμπειριες μαθαινεις ...

παντα πιστευα οτι οι μεγαλες αποφασεις πρεπει να παιρνονται πανω απο ωριμη σκεψη και βαθια περισυλλογη ..

η ζωη των ανθρωπων ειναι σαν ενα καραβι που βολοδερνει στα κυματα ,...

οσο πιο πολυ το χτυπανε τα κυματα τοσο πιο πολυ κινδυνευει να βυθιστει ...

εξυπνες κινησεις κανει αυτος που αυτοπροστατευεται ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από matakiamou123
Tzoulia 59 σεβαστη και πολυ αληθινα αυτα που λες...με βαση αυτα που εγραψε ο θεματοθετης και λογο ηλικιας του(σαφως μπορει να μην παιζει η ηλικια κανενα ρολο)θεωρησα να του πω ναι κανε το βημα και οτι συμβει γιατι τοτε θα γνωριζει ακομη και για τον ιδιο...εαν αντιλφθει οτι τα πράγματα ειναι κρυα...συνεχιζει την ζωη του...οι λογοι που θετονται τα διαζυγια και ειναι κατα βαση τα μεγαλυτερα ποσοστα ισχυουν και επικρατουν αλλα υπαρχουν παρα πολλοι αλλοι λογοι ασυμφωνια κ.α.Το παλικαρι την θελει,την σκεφτεται...εαν ειναι λαθος θα το καταλαβει...απλα πρεπει πρωτα να παρει την εμπειρία του...

tzoulia59

# 43 στις 27/12/2019
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αυτη η αποψη με ξεπερναει και την θεωρω και πολυ κακης ποιοτητος  σταση ...

δηλαδη επειδη ο πρωην με δουλεψε θα εκδικηθω ολους τους επομενους και θα τους δουλεψω για να παρω το αιμα μου πισω ...

καμια σχεση δεν εχω μ ολο αυτο ...οποιον ανθρωπο εχω βαλει στην ζωη μου τον αντιμετωπιζω σε νεα βαση ,,,

ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος ..

αν δεν μου βγαλει τον ερωτα ...χαιρετω ,,συντομως 

και ο καθενας παει παρακατω ,,να βρει αυτο που του ταιριαζει ...,,

τα χρονικα διαστηματα τα θεωρω σημαντικα ,..οι ανθρωπινες σχεσεις δενονται ...

κι ,οταν ο αλλος δεν σου βγαζει το κατι ..το εντιμο ειναι να εισαι ξεκαθαρος και να χωριζεις ...πριν δεθει  και πληγωθει ...

επισης δεν πιστευω στα μεγαλα διαστηματα αποχης ...με σκοπο να ξεκαθαρισεις μεσα σου ,,,

για να φτασει καποιος να χωρισει το σταδιο του χωρισμου  εχει ξεκινησει πολυ πιο μπροστα ...

κι οταν η σχεση ηταν ηδη ληγμενη εισαι πανετοιμος να πας παρακατω ,,,

και αν σου τον βγαζει ο επομενος τον ερωτα ...σε κανει και ξεχνας ...

αυτοι που μενουν ακομα συναισθηματικα στους  πρωην ειναι αυτοι που απορριφθηκαν  και δεν ηθελαν τον χωρισμο ...

αλλα και ετσι να ειναι ,,οποιος ειναι μαγκας κανει τον αλλον και  ξεχναει ...

αυτες ειναι οι αποψεις μου κι απο τους πρωην και απο τους νυν ...

χωριζεις... πανω απο μηνα...μην μεινεις μονος ..

το θερω πολυ βασικο αυτο για την ψυχικη ισορροπια ,,,

κι οτι ηθελε προκυψει ,,,αρκει να εισαι εντιμος και ξεκαθαρος ...

ολοι στο ιδιο συμπαν ζουμε ,

,και οι πρωην και οι νυν ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από matakiamou123
Θεματοθετη μαλλον θα επρεπε να ησουν τοσο καλος και να συνεχισεις να το κανεις γιατι οπως ειπες και εσυ ετσι εισαι...αυτο εισαι...βεβαια την δυναμικη μιας λεξεις ολοι την εκλαμβάνουν πλεον διαφορετικα ο καθενας εχει τα δικα του στανταρ...δεν φταινε ομως οι επομενες ή η επομενη που θα ερθει να υποστουν τα σπασμενα π.χ. αναφερω δεν σημαινει οτι εισαι σε τετοια φαση.

matakiamou123

# 44 στις 27/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Tzoulia59 για σχολιο #42 οπως λες μαθαινεις απο τις εμπειριες και ειναι σωστο οποτε εδω στο θεμα πως θα καταλαβει ο θεματοθετης εαν δεν της μιλησει...σε τι φαση ειναι η κοπελα...και εαν τελικα εκανε λαθος ή σωστο που της μιλησε...ποιο ρισκο!?ποια μεγαλη αποφαση!?ενα μηνυμα θα στειλει...εαν δεν το κανει θα αναρωτιεται για ολη του την ζωη...και αυτο ποιος το θελει?να μενει με ερωτηματικα...για κανεναν δεν ειναι ωραιο αυτο με λιγα λογια εαν δεν στειλει δεν θα μαθει..

matakiamou123

# 45 στις 27/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Tzoulia 59 για το σχολιο #43 θα παρω με αφορμη την φραση σου ολοι στο ιδιο συμπαν ζουμε...συμφωνω απολυτα ωραια λοιπον δηλαδη δεν εχεις στον περιγυρο σου ,αυτης της κακης ποιοτικης αποψης -στασης που ειπες ,ανθρωπους που κανουν σχεση και βγαζουν τα σπασμενα σε εισαγωγικα στις σχεσεις τους?δεν το εχεις ζησει απο τους φιλους σου,συγγενεις σου κτλ κτλ?και εδω μεσα δεν εχουμε διαβασει θεματα που να λενε σε μεταφραση τωρα δεν ξανα κανω τα ιδια λαθη ισως ημουν πολυ καλος μαζι της τωρα θα αρχησω να μαζευομαι,ισως δεν θα επρεπε να ειμαι ετσι κτλ κτλ?ποιος ειπε οτι ειναι υγιες να βγαζει ο αλλος διαφορετικο χαρακτηρα επειδη βρεθηκε καποιος ή καποια που του @@ησε την ζωη φυσικα και πρεπει να μεινει μονος ο καθενας να αυτοπροσδιοριστει και μετα να βαλει πλωρη για νεα πραγματα...ποσοι το κάνουν!?να μενουν για αρκετο διαστημα μονοι!?ολος ο κοσομος!?ειναι και μερικοι που κανουν σχεση στο γρηγορο και καλα κανουν ομως...δεν σου εχει τυχει η φιλη σου να σου λεει στο καφε κοιτα!πολυ καλο παιδι ο Χαρης αλλα να μωρε μου αναφερει και καπου καπου για την πρωην του...και να μωρε μηπως να τον χωρισω!?ή να ολο με πιεζει βγαζει αυτη την ανασφαλεια και μου λεει θα φυγεις και εσυ με το πρωτοστραβοπατημα!?και μην μου πειτε παιδια οτι δεν σας εχει τυχει...αλλα δεν θα κατσουμε να αναλυσουμε τις χιλιαδες περιπτωσεις ξεχωριστα γιατι θα θελουμε πολλες συνεδριες ο καθε ανθρωπος λειτουργει ξεχωριστα...δεν θελω να ερθω σε αντιπαράθεση μαζι σου...ειναι σεβαστο αυτο που πραττεις και σκεφτεσαι εσυ...η εκφραση μου στον θεματοθετη για τα σπασμενα πηγαινε στο σχολιο του και στην φραση του που ελεγε μηπως να μην ειμαι τοσο καλος την επομενη φορα!?αλλα δεν μπορω ετσι ειμαι δεν αλλαζω...

matakiamou123

# 46 στις 27/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Red_Season η απαντηση μου ειναι στο σχολιο #43 που εκανε η κυρια tzoulia59 συμπεριλαμβανει και αυτο που ρωτας...δεν φταιει κανεις να υπομενει κανενα σπασμενο που αυτη η εκφραση ειναι κυριως μεταφορικη...και εαν ειναι κυριολεκτικη και υφισταται...εδω υπαρχει ο παραγωντας δεν ξερει κανεις το παρελθον του αλλου οταν μπαινει σε μια νεα σχεση...και μην μου πειτε οτι ολοι το ψαχνετε αυτο το παρελθον πριν μπειτε σε μια νεα σχεση λες και ειστε η διωξη αστυνομιας...οσα πραγματα και να ρωτησεις σε εναν ανθρωπο θα θελει να κρατησει και κατι για τον ιδιο και ολοι μας πιστευω το ιδιο κανουμε.

Loco14

# 47 στις 27/12/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τουλαχιστον το γνωριζω μεσα μου οτι θα βρεθει μια γυναικα οτι θα εκτιμησει αυτην την καλοσυνη και δεν θα το παρει σαν αδυναμια..Και να σας πω κιολας οτι της εστειλα για χρονια πολλα και μου απαντησε με τις ιδιες ευχες και υστερα δεν απαντησα..Η ιδια μου εστειλε την επομενη μερα το πρωι "τι κανεις?".και το συνεχισα κανονικα 

Alezandra

# 48 στις 30/12/2019
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 598
Η μόνη ευχή που δίνω σε όποιον φεύγει είναι ώρα σου καλή και αγερας στα πανιά σου.Στειλτης αυτό και καλή χρονιά να εχεις,επίσης,ευχαριστώ πολύ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε