Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν είμαστε μόνο φιλοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

better_in_time

# 1 στις 30/12/2019
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 97
Απαντήσεις: 1.425
'Aρεσαν+: 0%

Δεν είμαστε μόνο φιλοι

Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας . Γνώρισα ένα παιδί εδώ και 5 χρόνια με τον οποίο αναπτύξαμε από την πρώτη μέρα που γνωριστήκαμε αρκετή οικειότητα στην οποία δεν άργησε να έρθει και το πρώτο σεξ .η μοναδική φορά δεν έχει ξαναγίνει . 

Δεν ξετρελαθηκα γιατί ήταν πολύ βιαστικος έως ατσουμπαλος μπορώ να πω και εγώ είμαι ένας άνθρωπος που θέλω τον χρόνο μου και για να απολαύσω το σεξ χρειάζομαι οικειότητα και χρόνο .μαρεσει θεωρώ αρκετά και έχουμε χημια .αυτός λογικά ξενέρωσε με την όλη φάση επειδή ήθελα πιο χαμηλή ένταση από την δική του διακόψαμε για λίγο και είμαστε ξανά φίλοι βγαίνουμε για καφέ και χωρίς να συζητήσουμε κατι εχουμε παραμείνει δύο αρκετά καλοί φίλοι για καφε για φαι. σ όλη πορεία της φιλίας μας δεν έπαψαν τα ερωτικά υπονοούμενα και αρκετοί τσακωμοί αλλά χαριτωμένοι τσακωμοί . Αυτά όταν είμαστε μόνοι μας .όταν υπάρχουν άλλοι δεν συζητάμε καθόλου παρά μόνο θα ενοχληθεί σίγουρα με κάτι η θα μου πει καμιά Κάκια στην οποία θα γελάσω και θα σπάσω τον πάγο .εγώ θεωρώ είμαι πιο Κόουλ από αυτόν. Έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση πάθους όπως και ο ίδιος τονίζει συνεχώς. Εννοείται χαριτολογώντας το λέει και στους άλλους κάποιες φορές.Μια μέρα του γνωρίζω μια πολύ καλή μου φίλη .από την πρώτη μέρα που την γνώρισε την φλερτάρει μπροστά μου και εγώ το παίζω κουλ .αυτό εμένα με ενοχλεί πολύ ομως. δεν θέλω να είμαι εγωκεντρική και να χαλάσω το οτιδήποτε μπορεί να ξεκινήσει μεταξύ τους .η φίλη μου δεν ξέρει ούτε θα μάθει τουλάχιστον από εμένα οτιδήποτε γιατί δεν θέλω να μιλήσω  .το δικαιούμαι θελω να το κρατήσω για εμένα .ίσως να είναι ο άντρας που αυτή ταιριάζει . Γιατί να φερθώ εγωιστικά .μια άλλη σίγουρα δεν θα το κρατούσε μυστικό και θα έμπαινε εμπόδιο .Αυτό όμως που καταλαβαίνω είναι ότι με γουστάρει ακόμα με όλα αυτά που μου λέει .ξέρει επίσης ότι μαρεσει κάποιος άλλος και τώρα μιλώ με αυτόν .θεωρείται πρέπει να απομακρυνθεί διακριτικά ? Και εμένα μαρεσει το πρόβλημα θεωρώ που δεν εξελίχθηκε ήταν επειδή ήταν μια ατσουμπαλη βράδυα .και από μένα υπάρχει ενδιαφέρον αλλά το αφήσαμε .Κανονικά δεν έπρεπε να το κάνει σε φίλη μου αυτό να φλερτάρει εγώ δεν θα το έκανα ποτέ μου σώθηκε ευκαιρία και το αποφυγα .Αυτά από εμένα .σας φιλω και σας εύχομαι καλή προτοχρονια να έχουμε .με υγεία και αληθινούς έρωτες ,αγάπη και ηρεμία στις καρδιές μας και σε όσων αγαπούμε .καλό ταξίδι 2019. 

wish_

# 2 στις 30/12/2019
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.402

Αν ηταν και σε γουσταρε πιστευω δε θ αφηνε 5 χρονια να περνάν έτσι με υπονοούμενα,δεν ειστε μικρά παιδιά,η πρωτη φορά δεν ειναι παντα καλή,ακομα δεν τον ξέρεις τον άλλο για να σου βγει οπως θες.Ειχατε ευκαιριες να το συνεχισετε ομως."Φιλοι" ειστε και αυτο το δρομο εχετε πάρει,λογικο ειναι να φλερτάρει την φίλη σου,δεν τον νοιαζει που ειναι φιλη σου γιατι δεν τους εχεις δειξει κατι άλλο παρα μονο υποννοουμενα. 

αφου οπως λες ομως σε καιει και σου αρεσει,μπορείς να του το πεις η να του το δειξεις.

Αρέσει στα μέλη jeyrum, Andre66 και σε ακόμα 1 μέλος.

Megalodondas

# 3 στις 30/12/2019
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 332

Καλημέρα και καλή χρονιά επίσης

Είμαι σίγουρος πώς αν τού αρεσες αρκετά θα είχε πιέσει καταστάσεις να ξανακάνετε κάτι ερωτικό.. όσο καί cool να έδειχνες..
Κι αν σέβεται τώρα την φιλία σας στην αρχή τουλάχιστον.. εξελίχθηκε η σχέση πια.

Αυταπάτες  δηλαδή,δεν βλέπω κανένα πάθος στην σχέση σας..
Ακόμα και με λιγότερο πάθος θα ξανά προσπαθούσε...για να σου αποδείξει πως είναι καλός εραστής πάραυτα..
Σε καίει ο έρωτας..ο αληθινός...όπως εύχεσαι κι εσύ.. ίσως το 2020 λοιπόν να τον γνωρίσεις..

Αρέσει στα μέλη agapimou11, jeyrum και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 4 στις 30/12/2019
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 6.663

Μια ερωτική συνεύρεση και επιπλέον αποτυχημένη ,δεν τη θεωρώ σχέση ,άρα ο κύριος δεν είναι πρώην σου ,άρα (χρόνια πολλά Ενικε ,ο,τι επιθυμείς) 

εφόσον δεν είναι πρώην σου μπορεί να φλερτάρει με τη φίλη σου και να κάνουν ο,τι θέλουν τα παιδιά .

..5χρονια είναι αυτά ,αν ήταν να το προχωρουσατε μαζί θα είχε συμβεί 

...Μείνετε φιλαράκια λοιπόν ...

Όσο για το αν θα πεις κάτι στη φίλη σου ,καλό θα ήταν να γνωρίζει την αλήθεια για την μικρή αυτή περιπέτεια που είχες με το τωρινό φλερτ της .

..Και ας αποφασίσει εκείνη αν θα μπορεί να το διαχειριστεί ..

. Μην το μάθει σε άσχετη στιγμή και βάλει με το μυαλό της καταστάσεις που δεν υφίστανται...

Καλή χρονιά με υγεία εύχομαι

Αρέσει στα μέλη agapimou11, jeyrum
οσα δεν εχω πει

Enikos

# 5 στις 30/12/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.333

Καρβουνο, Νοτιου Ουαλιας, εννοεις? Του Καρντιφ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από better_in_time

εγώ θεωρώ είμαι πιο Κόουλ από αυτόν. 

Αρέσει στα μέλη giorgos170, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 6 στις 30/12/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.333

Καλη Χρονια, με υγεια πανω απ' ολα!!!...

Αρέσει στα μέλη agapimou11, jeyrum και σε ακόμα 1 μέλος.

geo1971

# 7 στις 30/12/2019
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Απαντήσεις: 1
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους .
Η αποψή μου ειναι ότι αυτές οι καταστάσεις δεν οδηγούν πουθενα. Εσύ γνώρισες τη φίλη σου για να δεις τι θα κάνει και αυτός τη φλερτάρει για να σου τη σπάσει. Μπορεί και οι δύο να θέλετε ο ένας τον άλλο αλλά η πρώτη αποτυχία ειναι ανασταλτικός παράγων. Απλά φοβάστε ότι θα ξανα αποτύχετε γι' αυτό δε κάνατε τίποτα τόσα χρόνια. Οσο για τη φίλη επειδή η κοπέλα ισως πικραθεί άδικα καλό σαν φίλη που είσαι είναι να της το πείς. Ο τύπος δε θα προχωρίσει μαζί της πιστεύω. Το καλύτερο κατά την άποψή μου είναι να μην βλέπετε ο ένας τον άλλο έτσι ώστε με καθαρό μυαλό να προχωρίσετε σε καινούργιες σχέσεις.Καλή χρονιά σε όλους
Αρέσει στα μέλη tzamam, maraki_lar_1980

MiltosRNLI1930

# 8 στις 31/12/2019
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.944

https://www.youtube.com/watch?v=KtskgBg2hpc

Λυπηρο εδω που φτασαμε !!!Τελικα τα χασαμε ολα .
Αρέσει στα μέλη Enikos, Mindthegap-

Hellboy_

# 9 στην 1/1/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 72

εσυ για ποιο λογο του γνωρισες την φιλη σου?μηπως για να σταματησει να σε φλερταρει και τωρα σε ενοχλει λιγο γιατι τον γουσταρεις ακομη??

Παράθεση:

Δεν είμαστε μόνο φιλοι

Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας . Γνώρισα ένα παιδί εδώ και 5 χρόνια με τον οποίο αναπτύξαμε από την πρώτη μέρα που γνωριστήκαμε αρκετή οικειότητα στην οποία δεν άργησε να έρθει και το πρώτο σεξ .η μοναδική φορά δεν έχει ξαναγίνει . 

Δεν ξετρελαθηκα γιατί ήταν πολύ βιαστικος έως ατσουμπαλος μπορώ να πω και εγώ είμαι ένας άνθρωπος που θέλω τον χρόνο μου και για να απολαύσω το σεξ χρειάζομαι οικειότητα και χρόνο .μαρεσει θεωρώ αρκετά και έχουμε χημια .αυτός λογικά ξενέρωσε με την όλη φάση επειδή ήθελα πιο χαμηλή ένταση από την δική του διακόψαμε για λίγο και είμαστε ξανά φίλοι βγαίνουμε για καφέ και χωρίς να συζητήσουμε κατι εχουμε παραμείνει δύο αρκετά καλοί φίλοι για καφε για φαι. σ όλη πορεία της φιλίας μας δεν έπαψαν τα ερωτικά υπονοούμενα και αρκετοί τσακωμοί αλλά χαριτωμένοι τσακωμοί . Αυτά όταν είμαστε μόνοι μας .όταν υπάρχουν άλλοι δεν συζητάμε καθόλου παρά μόνο θα ενοχληθεί σίγουρα με κάτι η θα μου πει καμιά Κάκια στην οποία θα γελάσω και θα σπάσω τον πάγο .εγώ θεωρώ είμαι πιο Κόουλ από αυτόν. Έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση πάθους όπως και ο ίδιος τονίζει συνεχώς. Εννοείται χαριτολογώντας το λέει και στους άλλους κάποιες φορές.Μια μέρα του γνωρίζω μια πολύ καλή μου φίλη .από την πρώτη μέρα που την γνώρισε την φλερτάρει μπροστά μου και εγώ το παίζω κουλ .αυτό εμένα με ενοχλεί πολύ ομως. δεν θέλω να είμαι εγωκεντρική και να χαλάσω το οτιδήποτε μπορεί να ξεκινήσει μεταξύ τους .η φίλη μου δεν ξέρει ούτε θα μάθει τουλάχιστον από εμένα οτιδήποτε γιατί δεν θέλω να μιλήσω  .το δικαιούμαι θελω να το κρατήσω για εμένα .ίσως να είναι ο άντρας που αυτή ταιριάζει . Γιατί να φερθώ εγωιστικά .μια άλλη σίγουρα δεν θα το κρατούσε μυστικό και θα έμπαινε εμπόδιο .Αυτό όμως που καταλαβαίνω είναι ότι με γουστάρει ακόμα με όλα αυτά που μου λέει .ξέρει επίσης ότι μαρεσει κάποιος άλλος και τώρα μιλώ με αυτόν .θεωρείται πρέπει να απομακρυνθεί διακριτικά ? Και εμένα μαρεσει το πρόβλημα θεωρώ που δεν εξελίχθηκε ήταν επειδή ήταν μια ατσουμπαλη βράδυα .και από μένα υπάρχει ενδιαφέρον αλλά το αφήσαμε .Κανονικά δεν έπρεπε να το κάνει σε φίλη μου αυτό να φλερτάρει εγώ δεν θα το έκανα ποτέ μου σώθηκε ευκαιρία και το αποφυγα .Αυτά από εμένα .σας φιλω και σας εύχομαι καλή προτοχρονια να έχουμε .με υγεία και αληθινούς έρωτες ,αγάπη και ηρεμία στις καρδιές μας και σε όσων αγαπούμε .καλό ταξίδι 2019. 

tzoulia59

# 10 στην 1/1/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.092

Μιλτο αγορι μου οχι αλλο ρεμπετικο ..καλη χρονια ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από MiltosRNLI1930

https://www.youtube.com/watch?v=KtskgBg2hpc

Λυπηρο εδω που φτασαμε !!!Τελικα τα χασαμε ολα .

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

panagiotismp90

# 11 στις 2/1/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.351

η φιλη σου πως αντιδρα στο φλερτ του φιλου?

tzamam

# 12 στις 2/1/2020
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Συκιές
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 80

Λες και στους δύο αυτά που έγραψες εδώ, και είσαι - και είναι το σημαντικότερο- εντάξει με σένα... Ο "φίλος" και η φίλη ας ξεκαθαρίσουν τις δικές τους διαθέσεις. Απλώς, ετοιμάσου για την πιθανότητα να μην σου αρέσει αυτό που θα επακολουθήσει. 

better_in_time

# 13 στις 2/1/2020
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Εγώ τους γνώρισα όπως γνωρίζω όλους μου τους φίλους μεταξύ τους δεν είμαι εγωιστρια αλλά ούτε φοβάμαι ότι κάποιος θα μου κλέψει κάποιον .ο κάθε ενας έχει ξεχωριστή θέση μεταξύ του κάθε ενός. Η φίλη μου εννοείται ανταποκρίνεται αλλά δεν είπε ούτε αναφέρε κάτι .πιθανόν να υποψιάζεται αλλά δεν με ρώτησε αν το πεδίο είναι ελεύθερο .ενώ αυτός με ρώτησε αν με ενοχλει να του γνωρίσω φίλη μου και πως θα μου γνωρίσει ένα καλό παιδί λέει που ξέρει .εντομεταξυ εγώ κάνω πλάκα συνέχεια του λέω να μου φέρεις όποιον θέλεις αλλά μην το δέσεις και κόμπο ότι θα μαρεσει .

better_in_time

# 14 στις 2/1/2020
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Της φίλης μου ότι και να της πω θα το πάρει λάθος οπότε προτειμω να μην μιλήσω

matakiamou123

# 15 στις 3/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Να μην γνωριζετε φιλες σας ή φιλους σας οταν υπαρχει τετοια κατασταση διοτι καταλαβες τα αποτελεσματα...βαζετε και οι δυο συνεχως ταμπελες για να μην ειστε μαζι ενω στην ουσια ολα δειχνουν οτι θελετε να ειστε μαζι...τωρα!?κανε μια συζητηση μαζι του για το τι νιωθεις και τι νιωθει...με το να την αποφευγετε δεν βγαζει νοημα ισα ισα μπαινουν πολλα ερωτιματικα παρα πανω...και η αποσταση σας θα μεγαλωσει.Με το αλλο παλικαρι που θα ηθελες να γνωρισεις καλυτερα καλο ειναι να μην το ξεκινησεις αν δεν εχεις καταλαβει τι θελεις κριμα ειναι να πληγωθει καποιος αλλος για μια σου στιγμη που μπορει να ξανα ερθει με τον φιλο.

agrotis53

# 16 στις 3/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.972

και τι ειστε , ανέραστοι - εραστές;;, .. μου θυμιζει λιγο σεναριο , νομιζω αμερικάνικη ταινεία ,, ο γαμος του καλυτερου φιλου μου,, αν δεν κανω λάθος... τεσπα...καλο 2020 να εχουμε,, 

Παράθεση:

Δεν είμαστε μόνο φιλοι

Αρέσει στο μέλος alisida

wish_

# 17 στις 3/1/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.402

κοιτά εσυ τους γνωρισες και δεν ειχες κατι στο μυαλο σου αλλα ηρθαν ετσι τα πραγματα που 

συνειδητοποιησες οτι δεν σ αρεσει που τους γνωρισες γιατι ενιωσες οτι μπορει καποια να στον παρει και μαλιστα να του την εχεις γνωρισει εσύ.
Συνεχισε λεω εγω να μιλας με τον άλλο γιατι με αυτον δεν βλεπω χαιρι,μονο παιχνιδάκια φιλικά έτσι να υπαρχει κατι στον αερα να περνάει η ωρα.

enchanted1975

# 18 στις 4/1/2020
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 1
Καλή Χρονιά,
μία σχέση που ξεκινά με ερωτικό χαρακτήρα, άσχετα με το αποτέλεσμα, γίνεται να μετατραπεί σε φίλική ?

tzoulia59

# 19 στις 4/1/2020
author

καλα πως τα καταφερνουμε ετσι , να βαλω και μενα μεσα ..γιατι εχω κανει κι εγω τις ανυπερβλητες πατατιες μου ...

ως γυναικα ...

πως λοιπον  ενας αντρας οταν μας δειχνει ξεκαθαρα οτι δεν θελει να μας δωσει αυτο που εμεις εκπεμπουμε sos  ...εμεις επιμενουμε εμμονικα να το ζηταμε ,,,

ειτε ευθεως ειτε πλαγιως φαντασιωνομαστε χτιζουμε δρακους με την φαντασια μας ,,

και δεν αντιλαμβανομαστε οτι εδω εχουμε να κανουμε μ εναν ληγμενο απ αυτους που κυκλοφορουν στην αγορα και ψαχνουν επιβεβαιωση ,,

τι δεν καταλαβαινεις ...

εκανε σεξ μαζι σου και τωρα το παιζει αντρας που μπορει να π..ξει και τις φιλες σου ...

δωστον στεγνα στην φιλη σου και εξαφανισθειτε και οι δυο μαζι ..κι αυτον αστον να τρεχει με το π..λι στο χερι ,,,

καλο παιδι και κουραφεξαλα ...

τοση απελπισια πια; στα 60 σου δηλαδη τι θα κανεις;

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από better_in_time
Της φίλης μου ότι και να της πω θα το πάρει λάθος οπότε προτειμω να μην μιλήσω

tzoulia59

# 20 στις 4/1/2020
author

και να συμπληρωσω για να μην περασει λαθος μηνυμα ,,,εχει καταλαβει οτι γουσταρεις ...

και παριστανει τον κινεζο ...
οποτε δια μεσου της κινεζικης οδου ,,,κανει και το κομματι του μαζι σου ,,,και την πεφτει στην φιλη σου ...για να ζηλευεις εσυ ,,,που προφανως κι αυτη δειχνει οτι γουσταρει ...
οποτε και οι δυο ειστε του χεριου του ... ,,,μιλησε στην φιλη σου και πεστα ολα ...
ελπιζω να μην ειναι απο αυτες τις φιλες φιδια και αδειασει εσενα ...
αλλα προβλημα της ,,,εσυ ωστοσο .κι ετσι να ειναι ,,,απομακρυνσου ,,,τσαμπα καιει η λαμπα ...
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, maraki_lar_1980
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε