Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εργασία από το σπιτι

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

asimeniathalassa

# 1 στις 7/1/2020
author
Γυναίκα gay / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Εργασία από το σπιτι

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Είναι πολύ σημαντικό άμεσα να βρω δουλειά όμως έχω μωρό και κανένα να μου το κρατήσει όσο δουλεύω. Ακόμα κι αν το παω παιδικό σταθμό κάποιος θα πρέπει να μου το προσέχει όταν θα κολλάει ιώσεις. Γιαυτό κατέληξα ότι η μόνη λύση είναι η εργασία από το σπίτι. Σας παρακαλώ όσοι αφιερώσετε λίγο από το χρόνο σας στην ανάγνωση του θέματος μου, αν έχετε κάποια καλή ιδέα, πείτε μου. Είναι πολύ σημαντικό γιατί μόνη μου μεγαλώνω το παιδί μου, κι ας είμαι τυπικά παντρεμένη. Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας. 

Enikos

# 2 στις 7/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.304

Για να μην βαζω λινκ εδω και θεωρηθει σπαμ η διαφημιση αλλου ιστοτοπου...

Τον τιτλο του θεματος σου, βαλτον στην αναζητηση του browser σου...

Σιγουρα θα εχεις περισσοτερα αποτελεσματα...

Απο μια συζητηση, που θα καταληξει στα γκομενικα, η...

Σε συμπαθειες...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, 2019Anastasia και σε ακόμα 3 μέλη.

achinos

# 3 στις 7/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Καλές οι ιδέες αλλά κ οι συμπάθειες απαραίτητες είναι.

Αρέσει στο μέλος Sourya

alisida

# 4 στις 7/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.580

Ξεχνάς τις συνταγές για γεμιστά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Enikos

Απο μια συζητηση, που θα καταληξει στα γκομενικα, η...

Σε συμπαθειες...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Sourya

Blacksea1995

# 5 στις 7/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Χμμ εργασία απ' το σπίτι.. μου κάνει λίγο σαν αυτές τις χαζοδιαφημησεις του ίντερνετ που σου λένε"θες να κάθεσαι στο καναπέ του σπιτιού σου και να κερδίζεις 1.000??€ "κάπως έτσι...η μόνη εργασία που γνωρίζω από το σπίτι (επειδή το είχα ψάξει κ παλιότερα για εμένα) ήταν η δουλειά της τηλεφωνητριας...παίρνεις τηλ τον κόσμο τον ενοχλείς και αργότερα όσους πελάτες θα φέρεις στην εταιρεία θα παίρνεις και το ανάλογο ποσοστό. ..δεν άντεξα ούτε 2 μέρες .. άλλη μια ήταν μαζεύω άτομα σπίτι και να πουλάω πράγματα πχ παντελόνια μπλούζες κλπ...πάλι η αμοιβή θα ήταν με βάση τους πελάτες που θα πήγαινα...αυτό δεν το δοκίμασα καν...πάνω κάτω οι δουλειές απ' το σπίτι είναι κάτι ανάλογο με αυτά που σου είπα...γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να βρεις άτομο να κρατησει το μωρό ..μαμά πεθερά κάποιος συγγενής.. κ να ψάξεις κάτι έξω..

alisida

# 6 στις 7/1/2020
author
Καζακστάν

Αγαπητή Ασημένια θάλασσα ,για δουλειά από το σπίτι δεν έχω κάποια ιδέα να σου πω.Αν οι ευκαιρίες είναι μόνο οι τηλεφωνικές πωλήσεις που λέει η Μαύρη θάλασσα ,γνώμη μου είναι να μην το παλέψεις διότι οι αποδοχές για τα μεν ερωτηματολόγια είναι μηδαμινές (0.5 ευρώ το κομμάτι) Για τις δε πωλήσεις υπάρχει περίπτωση εξαπάτησης (δεν έχεις τρόπο να ελέγξεις τι τελικά αγοράστηκε για να πάρεις τα ποσοστά σου).

..Θα μείνω στη φράση που λες ότι είσαι τυπικά παντρεμένη .

..Το γτι και πώς δεν με ενδιαφέρει .

..Ας κρατηθούν όμως οι τύποι και για το μεγάλωμα του παιδιού 

,δηλ πρότεινε στον σύζυγό σου να μοιράζεστε τις ώρες ..

.Αν εκείνος έχει πρωινή δουλειά ,ώρες εσύ απογευματινή ,βραδινή ή το αντίστροφο ... 

... Έτσι το παιδάκι σας θα έχει εσάς τους δύο αν δεν υπάρχουν γιαγιάδες κοντά ,θα το μεγαλώνετε μεν με βάρδιες αλλά θα έχετε τον έλεγχο της ανατροφής του ...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, froufrou2017 και σε ακόμα 4 μέλη.
οσα δεν εχω πει

agapimou11

# 7 στις 7/1/2020
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 635

Ούτε εγώ έχω να σου πω για δουλειά από το σπίτι αλλά μπορείς σίγουρα να δουλέψεις πηγαίνοντας το παιδάκι σου σε έναν παιδικό σταθμό με διευρυμενο ωράριο, ιδιωτικό συνήθως. 

Δεν αρρωσταινουν όλα, ο δικός μου δεν αρρωσταινε καθόλου και τον πήγαινα παιδικό από 20 μηνών. 

Και δούλευα και ούτε είχα βοήθεια. 

Και ναι θα βοηθήσει και ο σύζυγος εφόσον του το επιτρέπουν οι ώρες εργασίας του.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, COSTAS42

asimeniathalassa

# 8 στις 7/1/2020
author
Είμαι τελείως μόνη μου σε διάσταση ο άντρας μου δε ζει μαζί μου. Θα πάρω διαζύγιο. Οπότε δε μπορεί να με βοηθήσει. Και ο λόγος που θέλω να δουλέψω άμεσα είναι αυτός. Να συντήρηση το παιδί μου κι εμένα. Και δεν έχω συγγενείς να μου το κρατάνε το παιδί τόσες ώρες όσες είναι η δουλειά. Κι αν προλάβω γυναίκα, όλα τα λεφτά που θα παίρνω από τη δουλειά θα τα ακουμπάω σε εκείνη.

asimeniathalassa

# 9 στις 7/1/2020
author
Ο σύζυγος δε ζει μαζί μας και σύντομα θα είναι πρώην σύζυγος. Είναι νεκρός γάμος πλέον.

nikoslambr

# 10 στις 7/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 189

Εχω μια γνωστη που τα καταφερνει στην μαγειρικη και μαγειρευει σπιτικα κατα παραγγελια και τα δινει λιγο ακριβοτερα απο τα εστιατορια (με την κατσαρολα οχι με την μεριδα) σε φιλες και γνωστες που δεν προλαβαινουν η δεν ξερουν . Βγαζει αρκετα..

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, asimeniathalassa και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 11 στις 7/1/2020
author
Καζακστάν

Ας μην είναι σύζυγος .

Μπορεί να παραμείνει πατέρας ωστόσο .

Μην αποποιηθεί τις ευθύνες του για το παιδί. 

Να του το τονίσεις ,όσο μπορείς προσπάθησε να τον κάνεις να καταλάβει ότι ευθύνη για την ανατροφή του έχει κι εκείνος .

Στην ανάγκη ,δεξου επιμέλεια από κοινού.

είναι βαρύ φορτίο να μεγαλώσεις μόνη σου χωρίς βοήθεια ένα παιδί .

Θεωρώ ότι για να τον επέλεξες για πατέρα του παιδιού σου ,δεν είναι εγκληματίας .

Λίγο ανεύθυνος μπορεί να είναι αλλά αυτό διορθώνεται ,βάλε γνωστούς και φίλους να του μιλήσουν στην ανάγκη,μην παραιτηθείς εύκολα .

Τα δύσκολα είναι όσο μεγαλώνει το παιδί ,τώρα ακόμα δεν είδες τίποτα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από asimeniathalassa
Είμαι τελείως μόνη μου σε διάσταση ο άντρας μου δε ζει μαζί μου. Θα πάρω διαζύγιο. Οπότε δε μπορεί να με βοηθήσει. Και ο λόγος που θέλω να δουλέψω άμεσα είναι αυτός. Να συντήρηση το παιδί μου κι εμένα. Και δεν έχω συγγενείς να μου το κρατάνε το παιδί τόσες ώρες όσες είναι η δουλειά. Κι αν προλάβω γυναίκα, όλα τα λεφτά που θα παίρνω από τη δουλειά θα τα ακουμπάω σε εκείνη.

Αρέσει στα μέλη envylove7, asimeniathalassa

2019Anastasia

# 12 στις 7/1/2020
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 108
Αυτό που λέει ο nikoslabr ισχύει,υπήρχε και ανάλογη σελίδα στο φεις. Μπορείς να κάνεις διάφορα στην κουζίνα και. να τα ανεβάζεις προς πώληση. Επίσης μπορείς να σιδερωνεις. Να ετοιμάζεις μπομπονιερες κι άλλα μικροαντικειμενικα. Πλέξε αν γνωρίζεις και πούλησε τα. Ψάξε εργασία βάλε το παιδί στο παιδικό, βρες και μια κυρία ή κοπελίτσα να στο κρατάει με την ώρα όταν δεν θα το πηγαίνεις στο σχολείο.
Αρέσει στο μέλος asimeniathalassa

MiltosRNLI1930

# 13 στις 7/1/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Σε πιστευω απολυτα .Ερχεται ο αλλος που εχει καθησει με τη διαζευγμενη φιλη του στο γωνιακο σουβλατζιδικο και βγαζει τη μπλουζα και το παντελονι που ζεχνουν απο τσικνα γυρου να δοκιμαζει τα παντελονια ενω η διαζευγμενη διαβαζει περιοδικα στο χωλ .

Φρικη !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Blacksea1995
Χμμ εργασία απ' το σπίτι.. μου κάνει λίγο σαν αυτές τις χαζοδιαφημησεις του ίντερνετ που σου λένε"θες να κάθεσαι στο καναπέ του σπιτιού σου και να κερδίζεις 1.000??€ "κάπως έτσι...η μόνη εργασία που γνωρίζω από το σπίτι (επειδή το είχα ψάξει κ παλιότερα για εμένα) ήταν η δουλειά της τηλεφωνητριας...παίρνεις τηλ τον κόσμο τον ενοχλείς και αργότερα όσους πελάτες θα φέρεις στην εταιρεία θα παίρνεις και το ανάλογο ποσοστό. ..δεν άντεξα ούτε 2 μέρες .. άλλη μια ήταν μαζεύω άτομα σπίτι και να πουλάω πράγματα πχ παντελόνια μπλούζες κλπ...πάλι η αμοιβή θα ήταν με βάση τους πελάτες που θα πήγαινα...αυτό δεν το δοκίμασα καν...πάνω κάτω οι δουλειές απ' το σπίτι είναι κάτι ανάλογο με αυτά που σου είπα...γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να βρεις άτομο να κρατησει το μωρό ..μαμά πεθερά κάποιος συγγενής.. κ να ψάξεις κάτι έξω..

Αρέσει στο μέλος Enikos

wish_

# 14 στις 8/1/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.769

εισαι σε δύσκολη θέση,ο συζυγος δεν ενδιαφερεται καθολου για το παιδί του?Δεν εχετε κανει καποια κουβεντα?

οι γονεις του τι λενε?

θα σου προτεινα να εβλεπες για καποιον παιδικο που να μπορει να σε εξυπηρετησει ωστε να μπορεις να δουλευεις παραλληλα.Αυτα με τα τηλεφωνα απ το σπιτι κτλ δεν θα σε ζησουν.

θα σου προτεινα να εβλεπες για καποιον παιδικο που να μπορει να σε εξυπηρετησει ωστε να μπορεις να δουλευεις παραλληλα.Αυτα με τα τηλεφωνα απ το σπιτι κτλ δεν θα σας ζησουν.

Παρολα αυτα μην χανεις το κουραγιο σου και την πιστη σου,πρεπει να σαι δυνατη.

asimeniathalassa

# 15 στις 8/1/2020
author
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Σημαίνει πολλά για μένα που ασχολήθηκα τε με το θέμα μου.. Το ξέρω ότι θα είναι πολύ μεγάλο ζόρι να μεγαλώσω μόνη μου ένα παιδί.. Ήδη ζορίζομαι πάρα πολύ, πόσο μάλλον μετά το διαζύγιο. Ο σύζυγος έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο όταν έμεινα έγκυος και θεώρησε ότι με είχε στο χέρι.. Άρχισε να με υποτιμά να με βρίζει ακόμα και μπροστά σε κόσμο, μια φορά όταν ήμουν 7 μηνών έγκυος έφυγα κλαίγοντας από το σπίτι κι έλειψα όλη μέρα και δε νοιαστηκε να με πάρει ένα τηλέφωνο Αποδείχτηκε τελικά ότι πήγαινε από την αρχή και με άλλες και η εγκυμοσύνη του χάλασε τα σχέδια..

matakiamou123

# 16 στις 8/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γραψου σε ΜΚΟ σιγουρα θα σε βοηθησουν...ειναι μοδα εχει τοση γραφειοκρατια με τα εγγραφα σίγουρα καποια δουλεια θα παρεις για το σπιτι...εαν ξερεις ξενες γλωσσες πλεον ιδωτικες εταιρείες ρεύματος θελουν τηλεφωνητριες και η δουλεια γινεται και απο το σπιτιου...δεν ξερω που θα τις βρεις γκουκλαρε...

asimeniathalassa

# 17 στις 8/1/2020
author
Φοβάμαι πολύ, αλλά ξέρω ότι πρέπει να είμαι δυνατή.. Πέρασα πολλά άσχημα με αυτό τον άνθρωπο.. Το παιδί το βλέπει σαν ιδιοκτησία του και με απειλεί ότι θα μου το πάρει αν χωρίσουμε..

Enikos

# 18 στις 8/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.304

Δε ντο ειπα?...

Το ειπα!...

Η λυση στο θεμα σου, ειναι...

Να πιασεις το κουβεντολοι...

Δεν πειραζει αν αντιμετωπιζεις βιοποριστικο προβλημα...εσυ εκει!!!...

Να επικεντρωθεις στην μπουρδολογια...

Και μετα να ερθεις να μας πεις τι βγηκε, για να σου πουμε κι αλλες μπουρδες...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, agrotis53

alisida

# 19 στις 8/1/2020
author
Καζακστάν

Με μια γρήγορη ματιά στο γουγλη βρήκα 2-3 συλλόγους που προσφέρουν προστασία σε γυναίκες με ανήλικα παιδιά 

Απευθυνσου εκεί ,προσφέρουν τόσο νομική βοήθεια όσο και ψυχολογική υποστήριξη 

Ίσως βοηθούν και στην εύρεση εργασίας και στην παροχή φύλαξης των νηπίων .

Όπως λέει και ο Ενικός πιο πάνω ,αν εδώ μπήκες να βρεις ιδέες και λύσεις ,εκμεταλευσου τα σχόλια μας και μην κωλυσιεργείς 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από asimeniathalassa
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Σημαίνει πολλά για μένα που ασχολήθηκα τε με το θέμα μου.. Το ξέρω ότι θα είναι πολύ μεγάλο ζόρι να μεγαλώσω μόνη μου ένα παιδί.. Ήδη ζορίζομαι πάρα πολύ, πόσο μάλλον μετά το διαζύγιο. Ο σύζυγος έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο όταν έμεινα έγκυος και θεώρησε ότι με είχε στο χέρι.. Άρχισε να με υποτιμά να με βρίζει ακόμα και μπροστά σε κόσμο, μια φορά όταν ήμουν 7 μηνών έγκυος έφυγα κλαίγοντας από το σπίτι κι έλειψα όλη μέρα και δε νοιαστηκε να με πάρει ένα τηλέφωνο Αποδείχτηκε τελικά ότι πήγαινε από την αρχή και με άλλες και η εγκυμοσύνη του χάλασε τα σχέδια..

Αρέσει στο μέλος agrotis53

matakiamou123

# 20 στις 9/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
asimeniathalassa μας αναφερεις στην αρχη οτι πηρες διαζυγιο ομως στο κειμενο σου #17 αναφερεις οτι σε απειλει να σου παρει το παιδι εαν χωρισετε...πες τα πραγματα οπως εχουν...μπορεις εαν θελεις να επικοινωνησεις με καποιο καταφύγιο γυναικας - Πληροφορίες ίντερνετ..υπαρχουν ακομη τηλεκαρτες. Ιδιοκτησια δεν ειναι μονο το παιδι...αγαπητη θεματοθετρια ειναι οτι εχει φτιαξει και περιλαμβανει κυριως εσενα μεσα...asimeniathalassa η θαλασσα που διαλεξες τοτε και επιδιωξες να την διαλεξεις ειχε μυαλο...και ηταν ενα βημα πιο μπροστά απο εσενα...συνηθως οι καραβοκυριδες εαν θελουν να βουλιαξουν το πλοιο τους το ασφαλιζουν πρωτα για να μην βγουν ζημιωμενοι...με την θαλασσα δεν παιζεις!(πιο πολυ μεταφορικα στο λεω...λογο του ονοματος που διαλεξες)Δεν θα χωρισεις το γνωριζεις.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε