Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άλλο έδειχνε και άλλο ειναι

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

alisida

# 21 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.999
'Aρεσαν+: 0%

Μπορεί να της είπε ένα "κορίτσι μου" 

κι εκείνη θεώρησε ότι έχει ήδη γίνει το κορίτσι του δηλ ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Mindthegap-

Αφου σου λεει καλε στο πρωτο ραντεβου αρχισε τα ...μου...

Πηρε φορα ο νεαρος...

agapimou11

# 22 στις 10/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να αναρωτιέσαι αν φταις γιατί απομακρυνθηκε. 

Δεν φταις επειδή ένιωσες, σου άρεσε, έκανες σεξ και ένιωσες, λογικό δεν είναι; 

Το δύσκολο είναι να βρεις κάποιον που να σε θέλει όπως κι εσύ αλλά και να είναι διαθέσιμος...συναισθηματικα. 

Όλα αυτά που νιώθεις είναι πολύ οκ να τα νιώθεις. 

Μην τα αρνεισαι και κινησου ανάλογα βρίσκοντας κάποιον που να είναι ξεκάθαρος απέναντι σου!!!

achinos

# 23 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Mindthegap-

Την ειπε με τον τροπο του Αχινε...

Εξου και τα  "Μάλιστα μου είχε αναφέρει πως του αρέσει πολύ που δεν βιάζομαι να κάνουμε σεξ γιατί έτσι του δείχνω πως είμαι σοβαρή κοπέλα"...

Καλα,  τις ακους και απο μεγαλυτερους τετοιες π@π@ριες...

k βέβαια την είπε! όπως κ οι υπόλοιποι. Κ βέβαια λένε τέτοιες κ οι μεγαλύτεροι. Κ οι μικρότεροι απ αυτούς τις μάθανε.

είπε δλδ "αυτές που βιάζονται να κάνουν σεξ δεν είναι σοβαρές κοπέλες"

αλλά στα είκοσι δεν έχεις τέτοια μετάφραση, θέλει χρόνο να βρεις αυτούς τους κωδικούς. 

Κ τεσπα, όπως κ να το κάνουμε όσο κ να προλάβεις να γνωρίσεις τον άλλον που λέει ότι σε γουστάρει, (δε λέω να τον γνωρίζεις κανα εξάμηνο γιατί τότε μάλλον δε θες)

μετά από μια τόσο προσωπική συνεύρεση όσο το σεξ, μπαίνουν νέα δεδομένα.

Πού ποιος ξέρει πού θα σε πάνε μπορεί κ να στρίψεις εντελώς.

Αρέσει στα μέλη DragonFall, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

achinos

# 24 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Μπορεί να της είπε ένα "κορίτσι μου" 

κι εκείνη θεώρησε ότι έχει ήδη γίνει το κορίτσι του δηλ ?

είναι "αγαπούλης" καλέ το παιδί... αφού πιάνει.

Έχει κ κεραμιδόγατους τετοιους, έχω δει.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 25 στις 10/1/2020
author
Καζακστάν

Δεν το βρίσκω κακό να είναι "αγαπούλης"

Και σε ποιον δεν αρέσει η τρυφερότητα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από achinos

είναι "αγαπούλης" καλέ το παιδί... αφού πιάνει.

Έχει κ κεραμιδόγατους τετοιους, έχω δει.

2019Anastasia

# 26 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 116

Ποιος βαζει τις ταμπελες τωρα ; Αναφερθηκα στο σεξ οπως εσυ το υπονοησες ;  Ηθελε μια χαλαρη σχεση( ας την ονομασω ετσι), κι οταν σοβαρεψαν τα πραγματα και διαπιστωσε οτι η κοπελα θελει κατι πιο σταθερο και μονιμο ειπε ενα σωρο ανοησιες για να δικαιολογηθει.  Η φιλη μας μια χαρα καταλαβε οτι την δουλευε και δεν ευσταθουν οι δικαιολογιες του.

Παράθεση
Σχόλιο # 12 από alisida

Δεν υπάρχει λόγος να γεμίζουμε με ενοχές τα νέα κορίτσια 

Εκείνη δηλ δεν το ήθελε αυτό που πήρε ?

Αν όχι γιατί το πήρε 

Αν ναι ,γιατί να αισθάνεται ενοχη που το πήρε 

Επειδή ο νεαρός δεν θέλει να κάνει σχέση μαζί της ?

Άντε και έλεγε ναι ,έχουμε σχέση 

Πόσο "σοβαρή" μπορεί να είναι αυτή στην ηλικία των 20 ?

Γιατί να χρειάζεται μια 20χρονη κοπέλα την ταμπέλα της σχέσης για να κοιμάται με κάποιον που της αρέσει 

Mindthegap-

# 27 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από agrotis53
.. αλλα το .. μου... σε μια φαση οικειοτητας ... δεν σημαινη οτι ειναι κτητικο η κρυβει και καμια θεωρια συνομοσιας... το εχω χρησιμοποιηση παμπολες φορες εδω και σε ατομα που εχω μια επικοινωνιακη ανεση μετα απο καιρο αληλοεπιδρασης... να υποθεσω δηλαδη οτι θεωρειτε αυτο .. κατι σαν καμακι. Κατι σαν προσβλητικο.

E αυτο λεμε...

Σε φαση οικειοτητας...

Εκει δεν υπηρχε κατι τετοιο...

Εκτος απο αυτο οι εκφρασες οικειοτητας (κατ εμε) εχουν και ενα οριο...

Φαντασου δηλ. εμενα να μπαινω εδω μεσα και επειδη εχω αποκτησει καποια οικειοτητα με μερικους αντρες να αρχισω να σας φωναζω ...μωρα μου και αγαπουλες μου...

Πως θα σας φαινοταν;;;

Φυσικα και θα σας ξενιζε κατι τετοιο... μερικους θα τους ενοχλουσε κιολας...

Και μενα θα με ενοχλουσε .. ειτε ειναι εδω μεσα ειτε εκει εξω...

Τωρα αν αυτο θωρειται συντηρητισμος...οκ μπορει εγω να ειμαι συντηρητικη...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, 26-29-31

achinos

# 28 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από alisida

Δεν το βρίσκω κακό να είναι "αγαπούλης"

Και σε ποιον δεν αρέσει η τρυφερότητα .

συμφωνώ, η τρυφερότητα δεν είναι κακό πράγμα, το να εκφράζεις κρίσεις περί του ποιος είναι σοβαρός ανάλογα με το πόσο αργεί να κάνει σεξ είναι που αναρωτιέμαι τι χρειάζεται.

Δε βλέπω καμιά τρυφερότητα σ αυτό το κομμάτι.

Αρέσει στα μέλη DragonFall, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 29 στις 10/1/2020
author
Καζακστάν

"όταν σοβαρεψαν τα πράγματα "

Πότε δηλ σοβαρεψαν ?

Γράφει : "Δεν μου είχε αναφέρει κάτι για σχέση απλώς υπέθεσα ότι λογικά είναι τύπος των σχέσεων."

Υπέθεσε λέει 

Και όταν τον ρώτησε ,εκείνος απάντησε ότι δεν θέλει σχέση σοβαρή 

Πού είναι η κοροϊδία ,πως λες κατάλαβε ότι εκείνος την κορόιδευε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από 2019Anastasia

Ποιος βαζει τις ταμπελες τωρα ; Αναφερθηκα στο σεξ οπως εσυ το υπονοησες ;  Ηθελε μια χαλαρη σχεση( ας την ονομασω ετσι), κι οταν σοβαρεψαν τα πραγματα και διαπιστωσε οτι η κοπελα θελει κατι πιο σταθερο και μονιμο ειπε ενα σωρο ανοησιες για να δικαιολογηθει.  Η φιλη μας μια χαρα καταλαβε οτι την δουλευε και δεν ευσταθουν οι δικαιολογιες του.

Παράθεση
Σχόλιο # 12 από alisida

Δεν υπάρχει λόγος να γεμίζουμε με ενοχές τα νέα κορίτσια 

Εκείνη δηλ δεν το ήθελε αυτό που πήρε ?

Αν όχι γιατί το πήρε 

Αν ναι ,γιατί να αισθάνεται ενοχη που το πήρε 

Επειδή ο νεαρός δεν θέλει να κάνει σχέση μαζί της ?

Άντε και έλεγε ναι ,έχουμε σχέση 

Πόσο "σοβαρή" μπορεί να είναι αυτή στην ηλικία των 20 ?

Γιατί να χρειάζεται μια 20χρονη κοπέλα την ταμπέλα της σχέσης για να κοιμάται με κάποιον που της αρέσει 

Αρέσει στο μέλος agrotis53

achinos

# 30 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

υπάρχει μια διαφορά ρε παίδες, την υπόθεση την έκανε η κοπέλα ΠΡΙΝ το σεξ... ας πρόσεχε, την κούρδισε κ ο άλλος μ αυτές τις βλακείες για "σοβαρές" εικοσάχρονες... σκόνταψε η νεαρά.

Το ότι δε θέλει σχέση το είπε ΜΕΤΑ το σεξ.' σύνηθες.

θα μπορούσε απλά να πει πριν το σεξ ότι του αρέσουν τα hot babies κ να μην πει τπτ για σχέση.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Mindthegap-

marie_la_journaliste

# 31 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 628

H τον τρομαξες η έπεσες σε. μαλακά(χιχι)

φιλε πες μας απο την αρχη οτι εγω δεν εδιαφερομαι για σχεση αλλα για κατι χαλαρο...οχι ολο γλυκες και μολις το καναμε μου πιάνεις το ινστραγκραμ και δε δινεις και το απαραιτητο φιλι εισόδου...ελεος πχια μ αυτους τους αντρες!! κριμα και εισαι βρε κουκλα μου 20 χρονων...σε λιγο  αν δε προσεξεις δε θα νιωθεις μονο αδεια αλλα και αηδία...κοιτα να αποκτησεις περισσοτερη αυτοπεποιθηση ωστε να τους καταλαβαινεις νωρις και να τους βαζει στη θεση που τους αξιζει. Μη το βαζεις κατω με τίποτα εχει και καλά παιδια

Αρέσει στο μέλος alisida

achinos

# 32 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από marie_la_journaliste

H τον τρομαξες η έπεσες σε. μαλακά(χιχι)

φιλε πες μας απο την αρχη οτι εγω δεν εδιαφερομαι για σχεση αλλα για κατι χαλαρο...

δεν τα λένε αυτά inreallife  γιατι πετάει το πουλι, συνήθως δλδ, κ μάλλον η κοπέλα δεν του φάνηκε αποδημητικό πουλί του αγαπούλη γιαυτό κ την έψηνε με χαζα για σοβαρότητες.

άσε που πριν το σεξ δεν ξέρεις ακόμα τι είδους σχέση θες με τον άλλον. Αν δεν τον μπορείς καθόλου; Τι θα πεις, αλλαξα γνώμη κ τώρα που το κάναμε θέλω άλλου είδους σχέσεις;

Μόνο στο ινστα το λένε γιατί δεν βλέπουν κανέναν μπροστά τους κ μπορούν.

alisida

# 33 στις 10/1/2020
author
Καζακστάν

Τι λέτε να βάλουμε θέμα για το πότε τελικά το λέμε (ότι θέλουμε ή δεν θέλουμε σχέση) 

Πριν το σεξ ή μετά ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από achinos

δεν τα λένε αυτά inreallife  γιατι πετάει το πουλι, συνήθως δλδ, κ μάλλον η κοπέλα δεν του φάνηκε αποδημητικό πουλί του αγαπούλη γιαυτό κ την έψηνε με χαζα για σοβαρότητες.

άσε που πριν το σεξ δεν ξέρεις ακόμα τι είδους σχέση θες με τον άλλον. Αν δεν τον μπορείς καθόλου; Τι θα πεις, αλλαξα γνώμη κ τώρα που το κάναμε θέλω άλλου είδους σχέσεις;

Μόνο στο ινστα το λένε γιατί δεν βλέπουν κανέναν μπροστά τους κ μπορούν.

Αρέσει στο μέλος agrotis53

Enikos

# 34 στις 10/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.981

Ολα αυτα τωρα...

Για το ποιος κανει μεγαλο ζητημα...(και παντα, κατοπιν εορτης)...

Ενα κρεβατι...

Ετσι?...

Η οχι...

Ποτε θα διαβασω και οτι ειστε θυματα κλοπης, (αυτου του δυσευρετου, σπανιου, πανακριβου κλπ αντικειμενου σας), αλλα κατ' εξακολουθησιν...

Δε γκζερω, αλλα αναμενω...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

2019Anastasia

# 35 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 116

(Μάλλον δε θέλει να το σοβαρεψει (ποτέ δεν κατάλαβα τι σημαίνει να το σοβαρεψουμε ,αλλά τέλος πάντων)Και για αυτό άρχισε να κρατά αποστάσεις για να σου δείξει να κρατάς κι εσύ ...Αν δεν καίγεσαι για σ-χεσει (μικρή είσαι άλλωστε γιατί να καεις) ,μείνε κι εσύ σε απόσταση και όσο γουστάρετε και θέλετε να κρατήσετε επαφή ...Για μένα ,σοβαρότητα είναι να φέρεσαι όπως σου βγαίνει και όχι προγραμματισμένα για να παραπλανισεις τον άλλο ... Να είσαι σίγουρη ότι αν εκείνος δεν θελήσει να εμβαθύνει ,θα σου φύγει κι εσένα η όρεξη ...Αυτά τα πράγματα θέλουν δύο ,ή γίνονται και από τους δύο ή δεν γίνονται ...Απόλαυσε ο,τι μπορείς και μην πιεζεσαι ...)

Τοτε που φερθηκε οπως της βγηκε και του ειπε αυτα που σκεφτοταν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από alisida

"όταν σοβαρεψαν τα πράγματα "

Πότε δηλ σοβαρεψαν ?

Γράφει : "Δεν μου είχε αναφέρει κάτι για σχέση απλώς υπέθεσα ότι λογικά είναι τύπος των σχέσεων."

Υπέθεσε λέει 

Και όταν τον ρώτησε ,εκείνος απάντησε ότι δεν θέλει σχέση σοβαρή 

Πού είναι η κοροϊδία ,πως λες κατάλαβε ότι εκείνος την κορόιδευε 

ZHLIASOY

# 36 στις 10/1/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Εγω δε θα απαντησω ακομα στο θεμα γιατι δεν εχει γραψει ακομα ο Αρχαγγελος κ το θεωρω ιεροσυλια να  τον στειλω τον "λεγαμενο" πριν τον αρχαγγελο!ειναι θεμα τιμης βρε παιδι μου δε μπορω

Αρέσει στο μέλος alisida

Blacksea1995

# 37 στις 10/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ε δεν χάνεις και τίποτα. Στα ίδια θα καταλήξετε. Θα περάσετε ένα ωραίο βράδυ μαζί ..φαγητό / σεξ κλπ και μετά εσύ πάλι θα σκέφτεσαι τα ίδια. Η μια λύση είναι αυτή...η άλλη.. του λες ότι δεν αντέχεις αυτό που γίνεται ότι ψάχνεις για σχέση και το αφήνετε εκεί...

alisida

# 38 στις 10/1/2020
author
Καζακστάν

Ωραία 

Του είπε εκείνη αυτό που σκέφτεται και απάντησε εκείνος με αυτό που επίσης σκέφτεται 

Το λάθος πού είναι του νεαρού ?

Πού ήταν "αγαπούλης"?

Αν δεν ήταν τρυφερός πριν και μετά το σεξ ,θα είχαμε αλλα

Θα τον λέγαμε αχρειο

Η νεαρά θα μάθει ότι φέρομαι τρυφερά δε σημαίνει απαραίτητα ότι αγαπώ πραγματικά 

Ούτε ότι έχω αισθήματα απαραίτητα.

Δείχνει ότι είμαι συναισθηματικός άνθρωπος και δε μου αρέσει να κάνω σεχ χύμα στο κύμα .

Έχω συναίσθημα για να διοχέτευσω κάπου και για να αγαπήσω ίσως,το άτομο που εκτός από ερωτικά θα με συγκινήσει και πνευματικά και συμπεριφοριστικα και όπως αλλιώς μπορεί 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από 2019Anastasia

Τοτε που φερθηκε οπως της βγηκε και του ειπε αυτα που σκεφτοταν.

Αρέσει στο μέλος gianna1992

Megalodondas

# 39 στις 10/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 756

Ο ναύτης έκανε ότι τού όρισε η φύση να κάνει..Να εξαπατήσει ,με υπονοούμενα και κολακείες ώστε να τον εμπιστευθεί τό θυληκο το οποίο θέλει υποσχέσεις, διαπιστώσεις, τεκμηριωμένα στοιχεία για το ποιόν τού χαρακτήρος του... καθώς αν τού καθόταν πρίν λίγα μόλις χρόνια θα σήμαινε πώς θα κυοφορούσε καί έναν απόγονο.

.Εν προκειμένω οι διαπιστώσεις ήταν πολύ λίγες..

.Αν όχι για τον απόγονο πλέον αλλά για το συναισθηματικό ποθητό δέσιμο.

.Πρέπει να ξέρεις τι ζητάς λοιπόν από τις ερωτικές σχέσεις και να πράττεις ανάλογα, καθώς η φύση είναι αδίστακτη...!Πρέπει δηλαδή να βάλεις σε μια τάξη τα αρχικά σου σχόλια αυτοκριτικής τα οποία κάποιες στιγμές αναγνωρίζεις στον εαυτό σου.

agrotis53

# 40 στις 10/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.402

ενταξη δεν μπορω, δεν θελω, δεν , να παρεμβω στης αποψης του καθενα, ο καθενας εχει την δικη του οπτικη και αισθητικη, δεν θα  επεκτεινο,,, αλλα ως προς το θεμα ομως...

1 υπαρχη ο προλογος της κοπελας οπου σαφεστατα, και το παραδεχεται η ιδια , παρουσιαζει ενα χαρακτηρα οπου, εν ολιγης δεν ξερει τι θελει, και τι ζητα...

2, η ιδια παλι παραδεχεται οτι την προσεγγισε με ομορφο τροπο, και τις εκανε αυτο το κλικ που λεμε , για να την κερδιση... η ιδια παλι αναφερη οτι στο πρωτο ραντεβου ηταν ολα μια χαρα...ετσι λοιπον σαφεστατα στης μερες αυτες , καταλαβαινη καποιος οτι εχει αναπτυχθη μια οικοιοτητα... που μαλιστα , φτανει στο ερωτικο φιλι της καληνυχτας...αρα σαφεστατα και εδω εχουμε την πληρη πλεον οικοιοτητα... η οχι ;;

3 παλι η ιδια αναφερη , οτι ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ραντεβου, και φυσιολογικα πλεων ο ανθρωπος ηταν ποιο διαχυτικος,,, δηλαδη τι θα επρεπε να ειναι ξυλαγκουρο;;;... και αυτο πουθενα δεν φαινεται να ενοχλη την κοπελα... αντιθετα μαλιστα παραδεχεται οτι ο αλλος δεν της υποσχεθηκε κατι, ουτε καν για σχεση μιλουσε...

ΜΑ για ονομα , τι να πη ο ανθρωπος για σχεση, αφου ειδη για να βγαινουν μαζι, να φιλιουνται, να μιλανε, ειχε ειδη αυτονοητα δημιουργηθη η σχεση αναμεσα τους,, τεσπα...

μεχρι στιγμης λοιπον δεν υπαρχη κατι το μη απολυτος φυσιολογικο...εκτος αν θεωρησουμε ανωμαλο οτι ο αλλος, της  ελεγε κοριτσι μου, ματακια μου, μωρο μου, κτλ,  απο κοντα, η σε μηνυματα...το οτι η κοπελα το ενιωσε σαν παραξενο η χαζο,, δεν κανη τον αλλον, σαν χαρακτηρα ψευτη, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;

4 εχουμε την παραδοχη της κοπελας, οτι ενω ο αλλος ηταν αυτος που ηταν, αυτη αρχισε να σκεφτεται πως θα ηταν να ειναι μαζι...ξεκαθαρα το λεει εδω...<<Ένιωσα μια ανεξήγητη οικειότητα και τελείως ασυναίσθητα σκεφτόμουν πως θα ήταν αν ήμασταν μαζί.>>...ΜΑ μαζι ηταν...αρα τη εννοει;;; χχχμμμ...μηπως εδω εχουμε αυθαιρετο συμπερασμα απο τη μερια της κοπελας;;;

παμε παρακατω...ΕΔΩ λεει...<<Όλα καλά λοιπόν μέχρι που κάναμε σεξ. Ήταν τρυφερός μέχρι και εκεί και μάλιστα μετα ξαπλωναμε συνέχεια αγκαλιά. Από εκείνη την ημέρα όμως εμένα μου μπήκαν τα χειρότερα σενάρια στο μυαλό.>>>... οεοοο...δηλαδη χωρις λογο,, στο μια χαρα,,, της μπηκαν τα χειροτερα σεναρια στο μυαλο...ΝΑ δουμε λιγο και το επομενο...ΛΕΕΙ...<<Πώς με καλοεπιανε τόσο καιρό για να με ρίξει κτλ. Μου βγήκε τελείως αυθόρμητα και του είπα πως μου βγάζει κατι σοβαρό και μου είπε πως είναι νωρίς για να πει αυτός κάτι τέτοιο και ότι θελει κατι χαλαρό για αρχή. Εγώ εκεί πάγωσα κατευθείαν. Του είπα Ναι είναι πολύ νωρίς έχεις δίκιο απλά νιώθω κάπως αλλιώς για αυτό κ Στο είπα. Μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι νωρίς.>>>ΜΙΣΟ ΛΙΓΟ ΕΔΩ... τι ακριβως του ζητησε ;;; τι ειναι το κατι πιο σοβαρο;; μα ειναι μονο 60 μερες μαζι, ...

τι ακριβως δηλαδη να κανη, η να πη ο αλλος;;; παμε για γαμο;;;τι της λεει, το πιο νορμαλ πραγμα, ειναι νωρις, μου αρεσεις, ολα καλα, αλλα χαλαρωσε, αστο να κυλησει, ... τι στο καλο να της πη;;;

η κοπελα λεει παγωσε... δεν καταλαβα για ποιο λογο;; ΜΑ εδω ερχετε και δενη το πρωτο σκελος, η εισαγωγη του θεματος...

πως γινεται απο τη μια να παραδεχεσε οτι ο αλλος δεν εταξε κατι, δεν υποσχεθηκε, δεν ειπε,, απλα ηταν ενθουσιοδες, αυθορμητος, ανετος, κτλ... το ηξερες...δεν το εκρυψε... ΚΑΙ ΑΠΟ την αλλη να παγωνης, οταν σου λεει οτι ηρεμησε ολα ειναι νωρις, , ΜΑ εδω προκυπτη οτι η κοπελα πρωτη και χωρις κανεναν ουσιοδη λογο αλλαζη σταση... αλλαζη υφος...δημιουργη αναιτια θεμα , απο το ολα καλα,,, 

μπορω να φανταστω,, απο την στγμη που ειπωθηκαν αυτα, εως τη δευτερη φορα που ξαναβρεθηκαν παλι σπιτι, και περιγραφη τα υπολοιπα για την συμπεριφορα του αλλου, σε αυτο το διαστημα, θα ειπωθηκαν και αλλα σιγουρα, τα οποια θα επιβαρηναν και αλλο το κλιμα,,, ειμαι σιγουρος για αυτο... τωρα το τι ειπωθηκε, πως, κτλ... δεν ξερω... 

αλλα η κατασταση πλεων οπως περιγραφετε τη δευτερη φορα στο σπιτι, σαφως προυποθετη , κατι ενδοιαμεσο...

επισης θεωρειτε οτι καποιος που ειναι 21 και αυτος, οτι ειναι λαθος του να μην θελει δεσμευσης και οτι αλλο απο τωρα;;; και να το λεει ;; δηλαδη τι στο καλο να κανη;; αντε καναμε σεξ, παμε για γαμο;;;  

60 μερες γνωριμιας ειναι μονο,,, τι λεμε τωρα...

εχει και αλλα πιο κατω να σχολιασω αλλα οκ νομιζω οτι την ουσια του θεματος την παρουσιασα αναλυτικα...  

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Mindthegap-

E αυτο λεμε...

Σε φαση οικειοτητας...

Εκει δεν υπηρχε κατι τετοιο...

Εκτος απο αυτο οι εκφρασες οικειοτητας (κατ εμε) εχουν και ενα οριο...

Φαντασου δηλ. εμενα να μπαινω εδω μεσα και επειδη εχω αποκτησει καποια οικειοτητα με μερικους αντρες να αρχισω να σας φωναζω ...μωρα μου και αγαπουλες μου...

Πως θα σας φαινοταν;;;

Φυσικα και θα σας ξενιζε κατι τετοιο... μερικους θα τους ενοχλουσε κιολας...

Και μενα θα με ενοχλουσε .. ειτε ειναι εδω μεσα ειτε εκει εξω...

Τωρα αν αυτο θωρειται συντηρητισμος...οκ μπορει εγω να ειμαι συντηρητικη...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε