Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άλλο έδειχνε και άλλο ειναι

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Kristina_

# 81 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 929
'Aρεσαν+: 0%

Δεν τον θελω!!! Εχει μεγαλα δοντια!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από tzoulia59

εσυ γιατι δεν κανεις παρεα με την κριστινα ,,μπας και βρουμε την ησυχια μας ...

Αρέσει στα μέλη gianna1992, COSTAS42 και σε ακόμα 4 μέλη.

Megalodondas

# 82 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 756

Θέλει μυαλό λέμε..

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από Kristina_

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 83 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Άσε που σε κόβω να εχεις και μεγαλα αυτια!!!

(Κοκκινοσκουφίτσα τρομαγμένη εδω)

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από Megalodondas

Θέλει μυαλό λέμε..

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Megalodondas

maraki_lar_1980

# 84 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.359

"...τον δενουμε χειροποδαρα συναισθηματικα και μετα τον καβαλαμε κυριολεκτικα."

Ρε συ Ζωγραφινα...θες και τα λες η σου ξεφευγουν??

πως θα τον κανει με το ζορι να την ερωτευτει??

και μετα πως θα τον καβαλησει??σεξουαλικως εννοεις?

πες μας τα κολπα σου...γιατι εχω μεινει πισω φαινεται!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Sarimpala_zwgrafina

Πρωτα γνωριζουμε τον αλλον εσωτερικα, τον ερωτευομαστε και τον δενουμε χειροποδαρα συναισθηματικα και μετα τον καβαλαμε κυριολεκτικα. 

Αν δεν θα εχει συναισθηματα πως θα σε θελει? με τι θα τον κρατησεις?.. εσυ τον αγαπουσες ? Οχι και ιδιαιτερα νομιζω..   απλα ειναι η απορριψη τωρα που ίσως πληγωθηκες λιγο ειναι σαν να επενδυσες με το εργο σου και δεν εκτιμηθηκε. Λογικο

Αρέσει στα μέλη eva-1982, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 85 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.981

Εγω, εγω, εγω...

Εγω ειμαι εγω...

Εμου ακουετε...

Τεζα γκαζια...εγω...

Αρέσει στα μέλη eva-1982, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

eva-1982

# 86 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 146

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από tzoulia59

το θεωρω προσβολη για τον αντρα να βγαζει γκομενα οταν αδυνατει να καλυψει τις αναγκες μιας σχεσης ...

αν ημουν αντρας δεν θα μπορουσα να κανω ενα δωρο 100 ευρω στην κοπελα μου ,,;
η ενα ταξιδι τις γιορτες .,..
μην τρελαθουμε τωρα ..
καπου ακουσα προσφατα απο εναν καλλιτεχνη γνωστο ...
//την γυναικα πρεπει να την πληρωνεις //  ειμαι υπερ αυτης της αποψης ...κατα μια ενοια ,,,
ουτε χορηγους ουτε μ..κιες ,,
κι ,οσα δεν φτανει η αλεπου ας μην τα κανει κρεμασταρια ...

Ναι, πράγματι. είναι προσβλητικό να μην πληρώνει ο γκόμενος για την γκόμενα. Τι γκόμενος θα ήταν διαφορετικά; Και τι γκόμενα θα ήταν αλλιώς,

Ωστόσο στις συντροφικές/ερωτικές σχέσεις - όπου το γκομενιλίκι δεν έχει θέση - τα πράγματα είναι απολύτως διαφορετικά, όχι; Τα "δώρα" δεν μεταφράζονται σε ευρώ, διαφορετικά, αν θέλουμε να τα μεταφράσουμε ως τέτοια και να καταλήξουμε ότι "τη γυναίκα πρέπει να την πληρώνεις" αναφερόμαστε σε "παροχή υπηρεσίας" και όχι σε συντροφική σχέση. Δηλαδή σε ένα συναινετικό δούναι και λαβείν μεταξύ ενηλίκων, συχνά "σιωπηλό", πάντως συντροφικότητα δεν το λες, ναι; 

(Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους επαγγελματίες και παρόχους όποιου τύπου, αρκεί να γνωρίζουμε για τί μιλάμε)

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Mindthegap- και σε ακόμα 7 μέλη.

Kristina_

# 87 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Τι να ακουσουμε? ειμαστε κουφη λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 85 από Enikos

Εγω, εγω, εγω...

Εγω ειμαι εγω...

Εμου ακουετε...

Τεζα γκαζια...εγω...

Αρέσει στα μέλη 2019Anastasia, Enikos

tzoulia59

# 88 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αν και δεν συνηθιζω να κανω παρεες μ ολους γενικα  ...ουτε να εμπλεκομαι σε συζητησεις μ ολους ...εδω ,,μεσα ...

οποιος ειναι παλιο μελος εδω με γνωριζει ,

κι ,οτι ισχυουν αυτα που λεω ,,

και εχει να κανει οχι με καποιο κομπλεξ ανωτεροτητος κι οτι δεν καταδεχομαι ,,,οπως λεει ο κυριος μεγαλοδοντας ...η ειμαι κανενα ψωνιο ...

ομως δεν τρωω αποψεις με το ζορι αλλων ,.,αυτο ειναι ξεκαθαρο ..

και επισης  εδω ειναι γνωστα τα ξωτικα που εμφανιζονται και εξαφανιζονται πισω απο διαφορα νικ 

και ερχονται και παρερχονται και υποτιμουν και προσβαλουν και μειωνουν ,,

και αλλοτε σου κανουν τον φιλο κι αλλοτε τον σκυλο

κι ερχονται πριβε και σε βριζουν και μετα δημοσιως μ αλλο νικ σε σεβονται και σε υπολογιζουν ,,,

κι επειδη οι σχεσεις μας εχουν δοκιμαστει στον χρονο ,,,αγνοω ,,αρκετα μελη απο δω μεσα 

,,,γιατι δεν ειναι του τυπου μου ν ανεχομαι συμπεροφορες οτι να ναι ...και αυτους που δεν με σεβονται ...

αλλα αλυσιδα θα σου απαντησω ,,,διοτι περαν του οτι μαζι σου δεν εχω καποιο θεμα ...απαντω ...

η κοπελα ειναι 20 ..

ο νεαρος 25 φανταζομαι ...γιατι λεει ειναι στο τελευταιο ετος των σπουδων ,,,

η κοπελα ερωτευμενη ,,ο κυριος ηθελε να την οδηγησει στο κρεβατι ,.,... ο τροπος ηταν πεντακαθαρος ...

αλλα στα 20 δεν ξερεις ,,,αν εισαι και ρομαντικη κοπελα ...δεν βλεπεις ..ευελπιστεις ...

ολοι οι ανθρωποι δεν ειμαστε ιδιοι ,,,

ολοι δεν νιωθουμε για ολους το ιδιο ...

τα 20 χρονια ειναι χρονια εμπειριων ...αλλα κανενας δεν μπορει να σου ορισει αν αγαπησεις ερωτευτεις και αν πληγωθεις ...

οι ηλικιες και οι καποτε και οι τωρα των 20 ειναι ιδιες ,,,(τα συναισθηματα δεν ερχονται κατα παραγγελια ...)

βαθια συναισθηματικες και ναι και στα 20 υπαρχει δυνατος ερωτας και σημερα ,,,σοβαρη σχεση ,,,και για παντα ...

ο κυριος αυτος οχι μονο δεν σεβαστηκε το κοριτσι αυτο ...δεν του εδωσε συναισθημα και σεβασμο που πηρε απο εκεινη ,,ο ιδιος ...,,αλλα το κακοποιησε κι ολας συναισθηματικα ,,,

το προσβαλε με την συμπεριφορα του ..σαν κοπελα και σαν ανθρωπο ...λεγοντας της οτι μια σχεση σεξουαλικη ειχαμε δεν ειχαμε και τιποτε αλλο ...

που εγω ολο αυτο το ερμηνευω ως εξης ,,,αφου πηρα αυτο που θελω ... διαπιστωνω οτι η κοπελα κολλησε ...

γιατι να δεσμευτω περαιτερω σ αυτη την σχεση εφ οσον αυτο ηθελα μονο ,

,ξεκαθαριζω για να εχω την συνειδηση μου ησυχη... μετα τον φονο ,ομως αυτο ...,,,οτι εγω ειμαι ξεκαθαρος ...

για να μην αξιωνει η κοπελα και να ζηταει τα ρεστα ,,,

να πω για τα χρηματα τις εξοδους και τα δωρα ...οι ηλικιες αυτες λοιπον εχουν πενιχρα εισοδηματα ,οντως ,,,

,,λιγα χρηματα για δωρα και γλεντια γιατι οσο να ειναι οι γονεις κυριως συνεισφερουν ,,,

αλλα ...το να δινεις το συναισθημα σου να δινεις τον σεβασμο σου ,,τον χρονο σου και να δωριζεις ενα πρασινο φυλλο γιατι αυτο εχεις ,,,ειναι σημαντικο ,,,

υπαρχουν και φθηνα δωρα ,,,πιστευω ολοι ξερουμε ,...η χειρονομια μετραει οταν καποιος οπως ενας φοιτητης δεν εχει ...

υπαρχουν και ολιγοημερες διακοπες με λιγοτερα χρηματα ,,,με συμμετοχη και των δυο .,..

υπαρχουν εκπληξεις απο τον αντρα ,,οταν εχει πληρωθει απο το σπιτι να βγαλει εξω το κοριτσι του ,,να το κερασει ...

κι αν ημουν 25 ετων και ημουν φοιτητης αγορι ...τα καλοκαιρια θα πηγαινα για δουλεια οπωσδηποτε ,,,

για να μην ειμαι πληρως εξαρτημενος απο τους γονεις μου ...αυτα λοιπον ολα αφορουν τις μικρες ηλικιες που δεν εργαζονται και σπουδαζουν ,,,

για τις ηλικιες των ενηλικων τα εγραψα πιο πανω ,,και στην κριστινα τ απαντησα ολα αυτα γιατι ανεφερε οτι δεν ειναι απαραιτητο στην σχεση ο αντρας να δινει ,,η να αξιωνεις ,,,

54 ετων αν δεν κανω λαθος ειναι ,, η κριστινα ,,,αν ειναι μ εναν αντρα 55 ρη ,,θα του πληρωνει τα εξοδα του τις διαμονες τις εκδρομες ,,,

και θα ειναι ευχαριστημενη ,,;

εγω δεν θα ημουν .,,.

εκτος αν αναφερεται σε 30 ρη τεκνο ,,,που σου κανει εξυπηρετησεις

...να μην τον πληρωσεις κι ολας ,.,,εξοδα διαμονες κλπ ...

ειπα οτι εγω με τεκνα δεν παω γιατι με προσβαλει ...

εχω μεγαλυτερες απαιτησεις απο τον εαυτο μου ,,,

κατι τετοιο ειπα λοιπον εγω .,...

,αυτη ειναι η αποψη μου για ολους τους ενηλικες ...και ειναι καθετη ,,,

δεν θα ημουν με ανεργο και αναξιοπρεπη ενηλικα αντρα .,..

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από alisida

Τζούλια ,εδώ μιλάμε για μια 20χρονη κοπέλα που θα κάνει σχέση ή γνωριμία τεσπά ,με κάποιον συνομιλικο της 

Όπως και να το κάνεις ,δεν μπορεί ο 20χρονος να της προσφέρει τα ακριβά δώρα και εξόδους ,ούτε την υπόσχεση γάμου 

Αν η παρουσίαση που κάνεις για τις "όμορφες και σοβαρές σχέσεις" παρθεί κατά γράμμα από την 20χρονη ,

το μόνο που της μένει είναι να αναζητήσει απο 35 και πάνω για γνωριμία .

Στην ηλικία των 20 το μόνο που μπορεί να έχουν τα ζευγάρια ειναι εμπειρίες .

Enikos

# 89 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.981

Εγω...οφειλω...να ενημερωσω...

Αφθαδειαζεις, τωρα, σε μενα?...

Τισουλειπετωρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από Kristina_

Τι να ακουσουμε? ειμαστε κουφη λεμε

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Kristina_

alisida

# 90 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.999

Τζούλια,το σχόλιο μου απαντούσε στη φράση "ακριβά δώρα και εξόδους " και μόνο σε αυτό .

Η ένσταση μου ήταν στο ότι τα 20χρονα δεν μπορούν να κάνουν ακριβά δώρα .Μετά το άλλαξες και το έκανε; "Πράσινο φύλο" Οκ άλλο το ένα και άλλο το άλλο .

Στο ότι ο νεαρός "τράβηξε την κοπέλα στο κρεβάτι ",αλήθεια είναι 
Με τη θέληση της πήγε και δεν μας λέει κάπου ότι της υποσχέθηκε κάτι πριν .
Χρησιμοποιούσε λέει το "μου"
Ίσως την έλεγε "Μανάρα μου " ,δεν ξέρω ,αλλά το αυθαίρετο συμπέρασμα της νεαράς (που αρκετές φορές το έχουν και λιγότερο νεαρές) ,δεν καθιστά "κτήνος" τον νεαρό ούτε εκείνη "ριγμένη".
Ο αγρότης τα ανέλυσε πριν πολύ καλά τα γεγονότα .
Αυτό που θα έλεγα στη θεματοθετρια είναι να μη βιάζεται να σοβαρευει στο μυαλό της για να μην απογοητεύεται μετά .
Τίποτε άλλο ,αν θέλει να βρει χορηγό θα το κανειονη της δεν έχει ανάγκη εμάς να τη συμβουλεψουμε  
Αρέσει στα μέλη oytwswste, gianna1992 και σε ακόμα 2 μέλη.

COSTAS42

# 91 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 1.404
Αυτα τραβαμε εμεις οι αισθηματιες..αδικη και απονη ζωη

Αρέσει στα μέλη Kristina_, 26-29-31 και σε ακόμα 5 μέλη.

Kristina_

# 92 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Τζούλια και κυρίως λοιποι το ξεκαθαρίζω: εγω δεν εγγραψα ουτε εννοουσα τιποτε απο αυτα...μη  αρχισουν τωρα οι 30κατι να μου στελνουν μηνυμα εεε

Εξαλλου εμενα το σλογκαν μου εδω ειναι οτι το σεξ ειναι υπερεκτιμημενο ...και οι σχεσεις ομοιως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από tzoulia59

για τις ηλικιες των ενηλικων τα εγραψα πιο πανω ,,και στην κριστινα τ απαντησα ολα αυτα γιατι ανεφερε οτι δεν ειναι απαραιτητο στην σχεση ο αντρας να δινει ,,η να αξιωνεις ,,,

54 ετων αν δεν κανω λαθος ειναι ,, η κριστινα ,,,αν ειναι μ εναν αντρα 55 ρη ,,θα του πληρωνει τα εξοδα του τις διαμονες τις εκδρομες ,,,

και θα ειναι ευχαριστημενη ,,;

εγω δεν θα ημουν .,,.

εκτος αν αναφερεται σε 30 ρη τεκνο ,,,που σου κανει εξυπηρετησεις

...να μην τον πληρωσεις κι ολας ,.,,εξοδα διαμονες κλπ ...

ειπα οτι εγω με τεκνα δεν παω γιατι με προσβαλει ...

εχω μεγαλυτερες απαιτησεις απο τον εαυτο μου ,,,

κατι τετοιο ειπα λοιπον εγω .,...

,αυτη ειναι η αποψη μου για ολους τους ενηλικες ...και ειναι καθετη ,,,

δεν θα ημουν με ανεργο και αναξιοπρεπη ενηλικα αντρα .,..

Αρέσει στα μέλη eva-1982, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

COSTAS42

# 93 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από Kristina_

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos

agrotis53

# 94 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.402

για να μήν χανόμαστε στη μετάφραση λεει η ιδια η κοπελα εδω...<Όλα καλά λοιπόν μέχρι που κάναμε σεξ. Ήταν τρυφερός μέχρι και εκεί και μάλιστα μετα ξαπλωναμε συνέχεια αγκαλιά. Από εκείνη την ημέρα όμως εμένα μου μπήκαν τα χειρότερα σενάρια στο μυαλό. Πώς με καλοεπιανε τόσο καιρό για να με ρίξει κτλ. Μου βγήκε τελείως αυθόρμητα και του είπα πως μου βγάζει κατι σοβαρό και μου είπε πως είναι νωρίς για να πει αυτός κάτι τέτοιο και ότι θελει κατι χαλαρό για αρχή. Εγώ εκεί πάγωσα κατευθείαν. Του είπα Ναι είναι πολύ νωρίς έχεις δίκιο απλά νιώθω κάπως αλλιώς για αυτό κ Στο είπα. Μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι νωρίς. Την 2η φορά που βρεθήκαμε σπίτι του για ταινία ήταν κάπως>> 

ΤΟΝΙΖΟ, καποια σημεια...λεω λοιπον οτι ο νεαρος δεν στραβωσε, μολις του το ειπε...απεναντιας ανοιξε διαλογο , ζητωντας της να μη βιαζεται...ΝΑΙ, αλλα, οταν η κοπελα λεει οτι αυτη ενιωσε παγωμαρα,, ειναι λογικο οτι το ενιωσε και ο αλλος, γιατι ανοιχτηκε κουβεντα, ... με αλλα λογια λεω οτι δημιουργηθηκε πλεων το ας το πω βαρυ κλιμα...ναι αλλα αυτο ομως πρωτα , ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ, φαινετε να προηλθε πρωτα απο την κοπελα...

οποτε λογικα, εχουμε ενα διαστημα, που μεσολαβη εως την δευτερη φορα που βρεθηκαν,, ενα διαστημα που , λογικα παλι αυτη η ενταση, αυτη η κουβεντα τελος παντων θα συνεχιζοταν...

οταν λοιπον ο ενας θελει και λογικα, βημα βημα, και χωρις πιεση, να προχωρησει η σχεση, οπως εξελιχθη,, αλλα ειδη ομως βλεπει οτι η αλλη πλευρα, το βλεπει πλεων ποιο αμεσα πιο σοβαρα ισως, απο οτι θεωρη αυτος οτι χρονικα δεν επαρκη για κατι τετοιο...

οταν λοιπον αυτος ειναι ιδια ηλικια, 21, λογικα και χωρις σοβαρες εμπειριες , πανω σε αντιμετωπιση τετοιων καταστασεων,,, ΔΕΝ ειναι λογικο, να προβληματιστη, να κρατηση ας πουμε μα ποιο κρυα σταση ,απο οτι εως τωρα;;;οταν ακουει απο την ιδια την κοπελα οτι μου εδειξες , καταλαβα, εγω,, αυτο και αυτο,, δηλαδη πραγματα που χρονικα δεν περιμενε να συμβουν οπως εκτιμο εγω...

δεν της ειπε χωριζουμε, δεν της μιλησε ασχημα, δεν της ειχε υποσχεθη κατι, δεν δεν... και εν τελη δεν την απορριψε... παρα μονο οτι ειναι νωρις, οτι δεν θελει να πει κατι για το οποιο σε ενα τοσο συντομο χρονικο διαστημα, δεν ειναι σιγουρος, δεν το σκεφτηκε,σκεφτεται,, δεν το αποκλειη αλλα οχι τωρα...

και συγνωμη, υπαρχη καποιος εδω μεσα, να ισχυριστη, οτι ασχετα με το σεξ... οι γνωριμιες, οι σχεσεις, οι δεσμοι,  ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΕ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ,  ΣΕ ΤΕΤΟΙΕς ΙΔΙΩΣ ΗΛΙΚΙΕΣ;;; εκτος αν πουμε οκ δεν κανουμε σεξ, για οσο χρονο ειμαστε μαζι, οποτε μετα τα στεφανα, αν προκυψουν... 

ΜΑ εμενα η ολη μου ενσταση σε αυτο το θεμα, ειναι οτι προεξοφληθηκε,, οτι ντε και καλα... την ηθελε η την θελη μονο για πηδημα... και αυτο το θεωρω βιαστικο και ισως αυθαιρετο συμπερασμα... οταν μιλαμε για κατι που εξελισεται σε 40 μερες,,, ... και οταν μαλιστα σε ολο το κειμενο εχουμε καποιες στιγμες αυτης της σχεσης, και μαλιστα διαλογο αναμεσα στα 2 ατομα,, δηλαδη δεν εχουμε κατι , για χωρισμους, η οτι αλλο...

και επειδη αυτη η απαντηση που γραφω προς εσενα,,, υπαρχη ειδη ποστ της κοπελας, που δειχνη μια εξομαλυνση τον πραγματων...

αλλα το να προκαταβαλουμε οτι σε μια σχεση 40-50 ημερων, αμεσως ο νεαρος ειναι μονο πηδηκουλας , οκ νομιζω οτι παει πολυ...

ουτε και μπορουμε να κρινουμε τον τροπο που προσεγγιζει καποιος μια κοπελα, η το αντιστροφο,, η αν σε καποια στιγμη μετα απο αρκετα ραντεβου, της ειπε οτι του αρεσει η κοπελα, γιατι δεν βιαζεται για σεξ, η οτι αλλο...και φυσικα δεν μιλαμε για καποια παντελως ασχετη κοπελα,, και σχεσεις ειχε, και σεξ εκανε, και δεσμο μακροχρονιο ειχε, και πολυ καλα εκανε...και φυσικα δεν μπορουμε να πουμε και δεν προκυπτη απο πουθενα, οτι την προσβαλε η δεν της αρεσε ο τροπος του...

αρα που προκυπτη οτι ντε και καλα ο νεαρος ειναι για το πυρ το εξωτερο;;;

ΟΣΟ για την παρενθεση που εκανες σε κατι που εγραψα οτι αυτονοητα ειχε δημιουργηθη σχεση...

ε ναι σχεση ειχε δημιουργηθη,, απο τη στιγμη που βγηκαν ραντεβου,, ΕΝΤΑΞΗ εγω θεωρω οτι η σχεση ειναι μια αφηρημενη εννοια,, και αρχιζει σαν διαδικασια απο τη στιγμη που αρχιζει και η αλληλοεπιδραση των ανθρωπων μεταξυ τους... προτιμο σε οτι αφορα το ερωτικο κομματι, να αναφερομαι στη λεξει ΔΕΣΜΟ, για να ορισο την αξια της σχεσης...ειναι πιο ξεκαθαρο ετσι...αρα σχεση ειχαν,, δεσμο δεν ειχαν, ακομη...

ουφφφ ελπιζω να καλυψα, ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΕΥΡΑ, πως ειδα και βλεπω το θεμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Mindthegap-

Xαθηκαμε στην μεταφραση...

Πρωτον... συμφωνησα στο αρχικο μου ποστ και εγραψα οτι ειναι νωρις...

Νωρις για να αρχιζει να βαζει ταμπελες σε αυτο που παει να δημιουργηθει, το οποιο τελικα μπορει και να μην...

Δευτερον...

Μονη της εγραψε οτι "Το παράξενο είναι πως από τα πρώτα κιόλας μας ραντεβού μου μιλούσε με επίθετα βάζοντας και το "μου".

Εκεινης της φανηκε παραξενο και συμφωνησα οτι η πολυ οικειοτητα με το καλημερα θα ξενιζε και εμενα...

Οχι,  δεν εχει δημιουργηθει...

Οταν τους  εξεφρασε τους ενδοιασμους της, της ειπε αυτο:

"Νευριασε και άρχισε να λέει Πώς δεν υπάρχει λογος να κάνω έτσι από την στιγμή π δεν έχουμε σχέση."

Τι καταλαβαινω εγω εδω περα...

Ο νεαρος μολις η κοπελια του ειπε για σοβαρα ...ξενερωσε για αυτο και της ειπε οτι θελει κατι χαλαρα...να μην βιαζεται...κλπ...

Στο να μη βιαζεται θα συμφωνησω μαζι του...

Στο οτι αυτος βιαζοταν να κρινει την σοβαροτητα της απο το αν κανει γρηγορα η οχι σεξ, και να μοιραζει τα επιθετα και τα μου...δεν βιαστηκε;;;

Υποκριτικο μου κανει αυτο...

Mindthegap-

# 95 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από tzoulia59

προφανως ,,,ξαναδιαβασε με προσοχη .,..καπου λεει οτι στην συναντηση δεν την φιλουσε ...

δηλαδη οταν ο αλλος κανει μονο σεξ μαζι σου ,,σου λεει α ολα κι ολα ,,,δεν εχουμε και τιποτα σοβαρο μαζι και δεν σε φιλαει ...

αυτο πως λεγεται ;γιατι θα ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε ,

,μερικοι δεν ειναι αναγκη να τα καταλαβαινετε  μασημενα ..και να ενοχοποιειτε αλλους ...

Ενταξει εγω μπορει να ειμαι ηλιθια και να τα θελω μασημενα...

αυτο που γραφεις  εσυ ομως ειναι της φαντασιας σου...

παγωμενος ειπε η κοπελα οτι ηταν και δεν τη φιλησε..οχι οτι πηδαει και δεν φιλαει...

Μη τρελαθουμε και εντελως ε;;;

Αρέσει στα μέλη agrotis53, COSTAS42

Mindthegap-

# 96 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Εχαθη η μπαλα εντελως...κυριες και κυριοι...

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 97 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:

Πρωτα γνωριζουμε τον αλλον εσωτερικα, τον ερωτευομαστε και τον δενουμε χειροποδαρα συναισθηματικα και μετα τον καβαλαμε κυριολεκτικα.

Ωχ παναγιτσα μου...θα παρω βιτριολι μ αυτα που διαβαζω,...

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, agrotis53

COSTAS42

# 98 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση

Μη...Στασου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 97 από Mindthegap-

Ωχ παναγιτσα μου...θα παρω βιτριολι μ αυτα που διαβαζω,...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 99 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από COSTAS42
Αυτα τραβαμε εμεις οι αισθηματιες..αδικη και απονη ζωη

Πες κι εσυ την αποψη σου Κωστη...

20 ατομα ολα κι ολα ειμαστε δω μεσα...

20 διαφορετικες μεταφρασεις...

20 διαφορετικες αποψεις...

αντε βγαλε ακρη τωρα...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, COSTAS42

alisida

# 100 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.999

Εσείς περάστε παρακαλώ από το θέμα με τα ματζουνια να μας δώσετε τα φώτα σας 

Ευχαριστώ 

Παράθεση:

Αυτο ηθελε απλα σεξ.  Μη στεναχωριεσαι τωρα.  

Επομενη φορα να προσεχεις πιο πολυ. 

Οταν κανεις τοσο αμεσος σεξ μην εχεις πολλες απαιτησεις μετα.

Αν δεν θα εχει συναισθηματα πως θα σε θελει με τι θα τον κρατησεις.. εσυ τον αγαπουσες ? Οχι και ιδιαιτερα νομιζω..   απλα ειναι η απορριψη τωρα που ισος πληγωθηκες λιγο ειναι σαν να επενδυσες με το εργο σου και δεν εκτιμηθηκε. Λογικο

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε