Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άλλο έδειχνε και άλλο ειναι

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

COSTAS42

# 101 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.404
'Aρεσαν+: 0%

Τι να πω και εγω τωρα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 99 από Mindthegap-

Πες κι εσυ την αποψη σου Κωστη...

20 ατομα ολα κι ολα ειμαστε δω μεσα...

20 διαφορετικες μεταφρασεις...

20 διαφορετικες αποψεις...

αντε βγαλε ακρη τωρα...

Paralia48

# 102 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.800

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nighthinker

Άλλο έδειχνε και άλλο ειναι

Αρχικά καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Είμαι 20 ετών και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας όσα με απασχολούν.

Αρχικά Είμαι ένας άνθρωπος που έχω δεχτεί απομόνωση, λεκτική βία κατά την διάρκεια των σχολικών μου χρόνων. Δυσκολευομουν πολύ να υποστηρίξω τον εαυτό μου και οι άνθρωποι που βρίσκονται στο φιλικό μου περιβάλλον είναι ελάχιστοι. Για αυτόν τον λόγο είμαι πιο ευάλωτη συναισθηματικα απέναντι στο αντίθετο φύλο,ενθουσιαζομαι εύκολα και γενικώς ασχολούμαι περισσότερο από όσο έπρεπε για την ηλικία στην οποία βρίσκομαι. Η αλήθεια είναι ότι έχω αρκετές σεξουαλικές εμπειρίες(κάποιες από αυτές τις έχω μετανιώσει κάπως) αλλά είχα μια σταθερή σχέση πριν από αυτές για 2 χρόνια από τα 17 έως τα 19. Από τότε που χωρισα νομίζω πως είμαι συναισθηματικα ασταθης. Αλλες φορές νιώθω μοναξιά αλλες φορες ανεξάρτητη δυναμική και αισιόδοξη. Αυτό κάτι σαν πρόλογος.

Σε αυτή την φάση που βρίσκομαι δεν ξέρω από την μια νιώθω ότι δεν μπορώ να στηρίξω πάλι μια σχέση κανονική και από την άλλη οι χαλαρές και ανούσιες σχέσεις με κάνουν να νιώθω αδεια.

Πριν 2 μήνες γνώρισα ένα παιδί. Για την ακρίβεια τον ήξερα φατσικα παλαιότερα Γιατί μένουμε στην ιδια πόλη. Με προσέλκυσε με όμορφο τρόπο και εγώ ανταποκρίθηκα. Το καλό είναι ότι σπουδάζουμε στην ιδια πόλη επίσης απλά αυτός είναι τελευταίο έτος. Στο πρώτο μας ραντεβού ήταν πολύ ευγενικός,τρυφερός με κοιτούσε στα μάτια μιλούσαμε συνέχεια και ένιωσα κάτι πολύ περίεργο που έχω καιρό να νιώσω. Με φίλησε την ίδια μέρα που με άφησε στο σπίτι. Το παράξενο είναι πως από τα πρώτα κιόλας μας ραντεβού μου μιλούσε με επίθετα βάζοντας και το "μου". Μου κράτησε το χέρι πολύ γρήγορα και μου έκανε εντύπωση και το θεώρησα χαζό πως γίνεται από τόσο νωρίς να εκδηλώνεται έτσι . Μου έστελνε συνέχεια μηνύματα,έπαιρνε Τηλέφωνα να δει τι κάνω κτλ. Ένιωσα μια ανεξήγητη οικειότητα και τελείως ασυναίσθητα σκεφτόμουν πως θα ήταν αν ήμασταν μαζί. Δεν μου είχε αναφέρει κάτι για σχέση απλώς υπέθεσα ότι λογικά είναι τύπος των σχέσεων. Μάλιστα μου είχε αναφέρει πως του αρέσει πολύ που δεν βιάζομαι να κάνουμε σεξ γιατί έτσι του δείχνω πως είμαι σοβαρή κοπέλα και δεν του αρέσουν τα βιαστικά.

Όλα καλά λοιπόν μέχρι που κάναμε σεξ. Ήταν τρυφερός μέχρι και εκεί και μάλιστα μετα ξαπλωναμε συνέχεια αγκαλιά. Από εκείνη την ημέρα όμως εμένα μου μπήκαν τα χειρότερα σενάρια στο μυαλό. Πώς με καλοεπιανε τόσο καιρό για να με ρίξει κτλ. Μου βγήκε τελείως αυθόρμητα και του είπα πως μου βγάζει κατι σοβαρό και μου είπε πως είναι νωρίς για να πει αυτός κάτι τέτοιο και ότι θελει κατι χαλαρό για αρχή. Εγώ εκεί πάγωσα κατευθείαν. Του είπα Ναι είναι πολύ νωρίς έχεις δίκιο απλά νιώθω κάπως αλλιώς για αυτό κ Στο είπα. Μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι νωρίς. Την 2η φορά που βρεθήκαμε σπίτι του για ταινία ήταν κάπως απόμακρος. Πρώτη φορά δεν με φίλησε μόλις με είδε και κατευθείαν κατάλαβα ότι κατι δεν πήγαινε καλά. Το χειρότερο είναι ότι μόλις τελειωσε η ταινία έπιασε το κινητό μόνος του και άρχισε να μιλάει στο ινσταγκραμ. Ήταν για αρκετή ώρα έτσι και είχα νιώσει πολύ άσχημα. Προσπάθησα να τον πλησιάσω αλλά μου είπε ότι δεν έχει όρεξη. Εκείνη την στιγμή η ψυχολογία μου έπεσε πάρα πολύ και αυτός το κατάλαβε. Νευριασε και άρχισε να λέει Πώς δεν υπάρχει λογος να κάνω έτσι από την στιγμή π δεν έχουμε σχέση.

Όταν έφυγα με φίλησε σχεδόν με το ζόρι . Συζητήσαμε το βράδυ και μου είπε πως ξενέρωσε με αυτό. Ότι έχω δεθει πολύ ενώ μου είπε πως δεν είναι σε φάση για σοβαρό και θα πληγωθω πιο πολύ με τον καιρό κτλ. Ότι κάνω λες και αυριο δεν θα υπάρξει και ότι είναι νωρίς κτλ. Του είπα πως έχει δίκιο όμως ότι ήταν αυτός που μου έδωσε ελπίδες με όλα αυτά που μου έλεγε και έκανε τόσο καιρό και πως αυτός μου έδωσε τέτοια σημαδια. Μου είπε συγνωμη και ότι δεν έπρεπε να μου δείξει αλλα σημαδια. Πλαγίως του είπα ότι ήθελε σεξ και φυσικά το αρνήθηκε .

Μου ζήτησε λίγο χρόνο να σκεφτεί κτλ και εγώ προσπάθησα να το παίξω πολύ χαλαρή του είπα πως δεν θέλω να πιέσω κάτι και ούτε εγώ θέλω κάτι σοβαρό πως Ναι είναι νωρίς (Πού είναι δηλαδή) Και ότι απλώς ενθουσιάστηκα. Από τότε που με γειωσε άρχισα να φλερταρω ασύστολα τελείως από αντίδραση...

έχουμε να βρεθούμε 2 εβδομάδες .μιλάμε καθημερινά απλά Όχι τόσο θερμά προφανώς. Δεν ξέρω αν φταιω εγώ για αυτό που έγινε όμως έτσι ένιωσα και έτσι με έκανε να νιώσω στην αρχή. Ελπίζω να είναι απλώς ενθουσιασμός. Να σημειώσω ότι είναι στο ναυτικό οπότε ξέρω ότι και να ήθελε σοβαρό δεν θα γινόταν λόγω επαγγέλματος . Παρόλα αυτά εγώ τον σκεφτόμουν σαν σχέση μου και απογοητεύτηκα...ξέρω ότι δεν έχει πολύ μέλλον όμως θέλω να το ζήσω μαζί του όσο πάει. .. σε 2 μέρες γυρνάω στην πολη που σπουδάζουμε και μου πρότεινε να βγούμε έξω για φαγητό και μετά να κοιμηθούμε μαζί το βράδυ. Δεν ξέρω πώς πρέπει να είμαι και πως να φερθω. Θα θέλω να είμαστε αγκαλιά και από την άλλη θα σκέφτομαι πως πρέπει να το παίζω χαλαρή και άνετη. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είμαι...φοβάμαι μήπως δεθω περισσότερο ... Και πάλι μου πει τα ίδια.

νομίζω ότικανενόςη συμπεριφορά δεν είναι αυθόρμητη. Και οι δυο ζείτε, ανάμεσα στα πολύπλοκα συναισθήματα της ηλικίας σας και σάυτά που λένε οι παλιότερες γενιές, ή οι μόδες.

Εσύ μας έκανες ανάλυση παλιών και νέων ιστοριών (αυτός τι ξέρει από τα παλιά.Τελικά συμπεράναμε ότι τον θέλεις και όσο πάει. Ωραία εξήγηση.

Αυτός σίγουρα το ...έπαιξε λίγο παραπάνω γλυκούλης για να σε τουμπάρει. Αλλά μετά γιατί το ψύχρανε; Μήπως δεν του άρεσε καθόλου το σεξ μαζί σου; Πόσες φορές έχετε κάνει σεξ; Αυτή τη μία και φαρμακερή, ή έγινε και χθες ή άλλη φορά; Επίσης υποπτεύομαι κάτι. Το πήγαινε αργά για να το παίξει τζέντλεμαν.Μήπως...λέω ... μήπως, κατάλαβε ότι αυτός το πήγαινε αργά ενώ εσύ είχες ήδη ένα παρελθόν με πολλούς άντρες και ένοιωσε λίγο βλάκας; Δηλαδή ,λέει, ρε συ αυτή εδώ είναι εξόλης και,,, και εγώ δίσταζα να την αγγίξω (συγνώμη για την έκφραση, δεν την πιστεύω, απλά κάποιες παλαιότερες γενιές το λάμβαναν υπόψη και ίσως υπάρχουν παιδιά ακόμη που επηρεαζονται.

Πάντως η ταμπέλα <δεν έχουμε σχέση> μάλλον μετράει γιαυτόν: Δηλαδή : μην κάνεις έτσι, δίχως ταμπέλα δε χρειάζεται να σε λαμβάνω υπόψη, Αυτό επίσης είναι μια ...ιστορία της μοδός.

Λύσε μου λίγο τις απορίες περί σεξ και θα σου δώσω κάποια τιπς

Mindthegap-

# 103 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από agrotis53

Αγροτη παλι τα ιδια θα λεμε...και θα επαναλαμβανομαστε...

Στο ποστ που απευθυνοταν στην Κριστινα απανταω για το τι θεωρω λαθος απο την πλευρα του νεαρου...πραγμα το οποιο δεν ειδα να σχολιαζεις...

Επισης ανεφερα και για τις πολλες δοτικοτητες και τα μου απο την αρχη...

Για την κοπελια εγραψα οτι ειναι πολυ νωρις...βιαζεται...

Τωρα οσο για το σεξ που αναφερεις ...η παγια αντιληψη μου ειναι οτι απο τη στιγμη που γινεται με την θεληση και των 2 ...εκει τελειωνει το ζητημα και μπαινει τελεια και παυλα.

Δεν υπαρχει λογος να το χρησιμοποιησουμε για κατι...ουτε εμεις ουτε η κοπελια..

Mindthegap-

# 104 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 101 από COSTAS42

Τι να πω και εγω τωρα..

Βαλε τραγουδι...

Πιασε κανα καλαματιανο να ρθει και να δεσει εντελως το γλυκο...

Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.

COSTAS42

# 105 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση

https://www.youtube.com/watch?v=fg7z3KA0xP8

εφτασεεε

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από Mindthegap-

Βαλε τραγουδι...

Πιασε κανα καλαματιανο να ρθει και να δεσει εντελως το γλυκο...

Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 106 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 105 από COSTAS42

Μας κανει κι αυτο..δε βαριεσαι...

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

COSTAS42

# 107 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση

Ταμαμ για το νημα

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από Mindthegap-

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

26-29-31

# 108 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.430

Αγροτη,για να μην χανομαστε στην μεταφραση...και κατεβαζεις μια σελιδα κειμενο με μας,

σας,εμενα,εσενα,μουπες, σουπα κλπ...πως να μην χαθουμε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από agrotis53

για να μήν χανόμαστε στη μετάφραση λεει η ιδια η κοπελα εδω...<Όλα καλά λοιπόν μέχρι που κάναμε σεξ. Ήταν τρυφερός μέχρι και εκεί και μάλιστα μετα ξαπλωναμε συνέχεια αγκαλιά. Από εκείνη την ημέρα όμως εμένα μου μπήκαν τα χειρότερα σενάρια στο μυαλό. Πώς με καλοεπιανε τόσο καιρό για να με ρίξει κτλ. Μου βγήκε τελείως αυθόρμητα και του είπα πως μου βγάζει κατι σοβαρό και μου είπε πως είναι νωρίς για να πει αυτός κάτι τέτοιο και ότι θελει κατι χαλαρό για αρχή. Εγώ εκεί πάγωσα κατευθείαν. Του είπα Ναι είναι πολύ νωρίς έχεις δίκιο απλά νιώθω κάπως αλλιώς για αυτό κ Στο είπα. Μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι νωρίς. Την 2η φορά που βρεθήκαμε σπίτι του για ταινία ήταν κάπως>> 

ΤΟΝΙΖΟ, καποια σημεια...λεω λοιπον οτι ο νεαρος δεν στραβωσε, μολις του το ειπε...απεναντιας ανοιξε διαλογο , ζητωντας της να μη βιαζεται...ΝΑΙ, αλλα, οταν η κοπελα λεει οτι αυτη ενιωσε παγωμαρα,, ειναι λογικο οτι το ενιωσε και ο αλλος, γιατι ανοιχτηκε κουβεντα, ... με αλλα λογια λεω οτι δημιουργηθηκε πλεων το ας το πω βαρυ κλιμα...ναι αλλα αυτο ομως πρωτα , ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ, φαινετε να προηλθε πρωτα απο την κοπελα...

οποτε λογικα, εχουμε ενα διαστημα, που μεσολαβη εως την δευτερη φορα που βρεθηκαν,, ενα διαστημα που , λογικα παλι αυτη η ενταση, αυτη η κουβεντα τελος παντων θα συνεχιζοταν...

οταν λοιπον ο ενας θελει και λογικα, βημα βημα, και χωρις πιεση, να προχωρησει η σχεση, οπως εξελιχθη,, αλλα ειδη ομως βλεπει οτι η αλλη πλευρα, το βλεπει πλεων ποιο αμεσα πιο σοβαρα ισως, απο οτι θεωρη αυτος οτι χρονικα δεν επαρκη για κατι τετοιο...

οταν λοιπον αυτος ειναι ιδια ηλικια, 21, λογικα και χωρις σοβαρες εμπειριες , πανω σε αντιμετωπιση τετοιων καταστασεων,,, ΔΕΝ ειναι λογικο, να προβληματιστη, να κρατηση ας πουμε μα ποιο κρυα σταση ,απο οτι εως τωρα;;;οταν ακουει απο την ιδια την κοπελα οτι μου εδειξες , καταλαβα, εγω,, αυτο και αυτο,, δηλαδη πραγματα που χρονικα δεν περιμενε να συμβουν οπως εκτιμο εγω...

δεν της ειπε χωριζουμε, δεν της μιλησε ασχημα, δεν της ειχε υποσχεθη κατι, δεν δεν... και εν τελη δεν την απορριψε... παρα μονο οτι ειναι νωρις, οτι δεν θελει να πει κατι για το οποιο σε ενα τοσο συντομο χρονικο διαστημα, δεν ειναι σιγουρος, δεν το σκεφτηκε,σκεφτεται,, δεν το αποκλειη αλλα οχι τωρα...

και συγνωμη, υπαρχη καποιος εδω μεσα, να ισχυριστη, οτι ασχετα με το σεξ... οι γνωριμιες, οι σχεσεις, οι δεσμοι,  ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΕ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ,  ΣΕ ΤΕΤΟΙΕς ΙΔΙΩΣ ΗΛΙΚΙΕΣ;;; εκτος αν πουμε οκ δεν κανουμε σεξ, για οσο χρονο ειμαστε μαζι, οποτε μετα τα στεφανα, αν προκυψουν... 

ΜΑ εμενα η ολη μου ενσταση σε αυτο το θεμα, ειναι οτι προεξοφληθηκε,, οτι ντε και καλα... την ηθελε η την θελη μονο για πηδημα... και αυτο το θεωρω βιαστικο και ισως αυθαιρετο συμπερασμα... οταν μιλαμε για κατι που εξελισεται σε 40 μερες,,, ... και οταν μαλιστα σε ολο το κειμενο εχουμε καποιες στιγμες αυτης της σχεσης, και μαλιστα διαλογο αναμεσα στα 2 ατομα,, δηλαδη δεν εχουμε κατι , για χωρισμους, η οτι αλλο...

και επειδη αυτη η απαντηση που γραφω προς εσενα,,, υπαρχη ειδη ποστ της κοπελας, που δειχνη μια εξομαλυνση τον πραγματων...

αλλα το να προκαταβαλουμε οτι σε μια σχεση 40-50 ημερων, αμεσως ο νεαρος ειναι μονο πηδηκουλας , οκ νομιζω οτι παει πολυ...

ουτε και μπορουμε να κρινουμε τον τροπο που προσεγγιζει καποιος μια κοπελα, η το αντιστροφο,, η αν σε καποια στιγμη μετα απο αρκετα ραντεβου, της ειπε οτι του αρεσει η κοπελα, γιατι δεν βιαζεται για σεξ, η οτι αλλο...και φυσικα δεν μιλαμε για καποια παντελως ασχετη κοπελα,, και σχεσεις ειχε, και σεξ εκανε, και δεσμο μακροχρονιο ειχε, και πολυ καλα εκανε...και φυσικα δεν μπορουμε να πουμε και δεν προκυπτη απο πουθενα, οτι την προσβαλε η δεν της αρεσε ο τροπος του...

αρα που προκυπτη οτι ντε και καλα ο νεαρος ειναι για το πυρ το εξωτερο;;;

ΟΣΟ για την παρενθεση που εκανες σε κατι που εγραψα οτι αυτονοητα ειχε δημιουργηθη σχεση...

ε ναι σχεση ειχε δημιουργηθη,, απο τη στιγμη που βγηκαν ραντεβου,, ΕΝΤΑΞΗ εγω θεωρω οτι η σχεση ειναι μια αφηρημενη εννοια,, και αρχιζει σαν διαδικασια απο τη στιγμη που αρχιζει και η αλληλοεπιδραση των ανθρωπων μεταξυ τους... προτιμο σε οτι αφορα το ερωτικο κομματι, να αναφερομαι στη λεξει ΔΕΣΜΟ, για να ορισο την αξια της σχεσης...ειναι πιο ξεκαθαρο ετσι...αρα σχεση ειχαν,, δεσμο δεν ειχαν, ακομη...

ουφφφ ελπιζω να καλυψα, ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΕΥΡΑ, πως ειδα και βλεπω το θεμα...

Που να πας σε κανα κακουργοδικειο,να αγορευει απο την μια ο Κουγιας,και απο την αλλη

ο Δημητρακοπουλος πχ...εδω μεσα ουτε διαζυγια δεν θα τους εμπιστευοταν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 96 από Mindthegap-

Εχαθη η μπαλα εντελως...κυριες και κυριοι...

Αρέσει στα μέλη alisida, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

squirrel1968

# 109 στις 12/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

δασκαλεεε...

αυτο ταιριαζει...με το θεμα...

https://www.youtube.com/watch?v=nV0RgkNOvm4

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από Mindthegap-

Παράθεση:
Σχόλιο # 101 από COSTAS42

Τι να πω και εγω τωρα..

MiltosRNLI1930

# 110 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Eχει

διπλα του μια γυναικα ! Και ξυλινη να ειναι πρεπει να την σεβαστει .Δεν πρεπει να παιζει με το κινητο .

Αρέσει στα μέλη 2019Anastasia, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 111 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.402

απαντησα απλα στις 2 παρενθεσης που εκανες σε δικα μου γραφομενα...  τιποτα παραπανω... και νομιζω οτι σχολιασα και το υποτιθεμενο λαθος του νεαρου...  τεσπα , δεν υπαρχη λογος για συνεχιση σε αυτο το θεμα, απο μενα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 103 από Mindthegap-

Αγροτη παλι τα ιδια θα λεμε...και θα επαναλαμβανομαστε...

Στο ποστ που απευθυνοταν στην Κριστινα απανταω για το τι θεωρω λαθος απο την πλευρα του νεαρου...πραγμα το οποιο δεν ειδα να σχολιαζεις...

Επισης ανεφερα και για τις πολλες δοτικοτητες και τα μου απο την αρχη...

Για την κοπελια εγραψα οτι ειναι πολυ νωρις...βιαζεται...

Τωρα οσο για το σεξ που αναφερεις ...η παγια αντιληψη μου ειναι οτι απο τη στιγμη που γινεται με την θεληση και των 2 ...εκει τελειωνει το ζητημα και μπαινει τελεια και παυλα.

Δεν υπαρχει λογος να το χρησιμοποιησουμε για κατι...ουτε εμεις ουτε η κοπελια..

Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap-

agrotis53

# 112 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.402

λυπαμε, αλλα δεν νομιζω οτι υποχρεωνο κανεναν να  διαβαση αν δεν θελει... δεν εχω να δωσο λογαριασμο, και δεν ζητο και απο κανεναν λογαριασμο,... τα περι δικηγορων , μαλλον εκφραζουν εσενα,,, παντως οχι εμενα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από 26-29-31

Αγροτη,για να μην χανομαστε στην μεταφραση...και κατεβαζεις μια σελιδα κειμενο με μας,

σας,εμενα,εσενα,μουπες, σουπα κλπ...πως να μην χαθουμε?

Που να πας σε κανα κακουργοδικειο,να αγορευει απο την μια ο Κουγιας,και απο την αλλη

26-29-31

# 113 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.430

Αγαπητε Αγροτη,νασαι σιγουρος οτι δεν το διαβασα,τις δυο πρωτες γραμμες μονο...

Και οχι γιατι ηταν δικο σου το κειμενο,ολα τα μεγαλα κειμενα δεν τα διαβαζω..(θαναι που μεγαλωσα)

Α,και ειμαι υπευθυνος για οτι γραφω,γιαυτο και σπανια παιρνω κατι πισω...το τι καταλαβαινεις

εσυ προσωπικα,και οποιοσδηποτε εδω μεσα δικο σας προβλημα...

Παντως στο θεμα με τους δικηγορους δεν καταλαβες ουτε καν...

Ασε που ειναι παραθεση σε αλλο ποστ...αυτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από agrotis53

λυπαμε, αλλα δεν νομιζω οτι υποχρεωνο κανεναν να  διαβαση αν δεν θελει... δεν εχω να δωσο λογαριασμο, και δεν ζητο και απο κανεναν λογαριασμο,... τα περι δικηγορων , μαλλον εκφραζουν εσενα,,, παντως οχι εμενα...

tzoulia59

# 114 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

μεγαλοδοντα ,,θεωρεις οτι απο δω μεσα μπορει καποιος να λυσει θεματα ...

για σενα νοιαζομαι μπας και ησυχασεις εσυ ,,,

τωρα τι καταλαβαινεις για την δικη μου ανησυχια ...ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις ...

εξηγησα γιατι εδω μεσα κραταω σταση αποστασης πιο πανω ,,,

για προσωπικους λογους ...

η ακατασχετη φημολογια ποια ειναι ..και τι σημαινει ...;

οτι αφορα εμενα ...φυσικα ...μην με τσουβαλιαζεις δεν ανηκω στο συνολο ...κι οτι λεω εχει βαση ...

πως με κοβεις ,,,δεν θα μπορουσα να εχω αν ηθελα καποιον στην ζωη μου; 

ειπα οτι αφορα εμενα ,.,,

,ειμαι πολλα χρονια μονη μου γιατι δεν βρηκα αυτον που μου ταιριαζει ..και που θα μπορουσα να ημουν ευτυχισμενη ...

τι δεν καταλαβαινεις ακριβως ...;

δεν κανω εκπτωσεις εγω αγορι μου ,,,και παρτο οπως θελεις ...

θα πω ποιος το ειπε αυτο ...για να μην λες μ..κιες και εκτιθεσαι ...

ο Αλκης Κουρκουλος ...

και οσο για την επι πληρωμη ηθικη ...μην κρινεις κατα το δοκουν ...

επειδη εσυ δεν εχεις ηθικους φραγμους στο μυαλο σου ,...

δεν θα μας παρασυρεις ολους στους δικους σου λαβυρινθους ...

οταν δεν ξερεις καποιον ...θα σε συμβουλευα να μην βγαζεις ευκολα συμπερασματα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Megalodondas

Όι πεθαμένοι είναι ήσυχοι Τζούλια,δεν πείθεις πως θες την ησυχία σου..

Όλα σου τα ποστ βγάζουν υπέρ τού μέτρου εγωισμό καί ακατάσχετη φημολογία..

Αν είχες καταλάβει κάποια πράγματα νωρίς δεν θα είχες περάσει τόσα χρόνια στην απομόνωση, κακό τού κεφαλιού σου κάνεις με το να μην τα κατανοείς

Ο καλλιτέχνης ήταν γυναίκα πού την θεωρείς οικείο χαρακτήρα για να ασπαζεσαι τις απόψεις της ,η κα Βάνα Μπάρμπα , όμως ξέχασες να κοιτάξεις και την ηθική πλευρά τής σταδιοδρομίας της πού γι αυτή την ηθική εσύ"διαρρηγνυεις τα ιμάτια σου".. 

Επί πληρωμή ηθική λοιπόν,θέλει πολύ μυαλό για να καταλάβεις τι εσύ η ίδια εννοείς όπως καί στις περισσότερες έννοιες πού έχεις καταχωρήσει σέ λάθος κουτάκια στον νου σου..

tzoulia59

# 115 στις 12/1/2020
author

ειναι πολυ ξεκαθαρα αυτα που λεω ,,,τα πρασινα φυλλα αφορουν τα 20 χρονα ...

που δεν εχουν εισοδηματα .,..

αλλα να συμπληρωσω ...για να μην θεωρηθω υλιστρια ...

αν ο ανθρωπος μου υποθετικα εχανε την δουλεια του ενω ειμασταν μαζι .

.και δεν μπορουσε να μου προσφερει παρα μονο  το πρασινο φυλλο ...θα ημουν ευχαριστημενη και μ αυτο .,..

αλλα να ειναι ανεργος και να προχωρησω σε μια νεα σχεση με καποιον ανεργο οχι δεν θα το εκανα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 90 από alisida

Τζούλια,το σχόλιο μου απαντούσε στη φράση "ακριβά δώρα και εξόδους " και μόνο σε αυτό .

Η ένσταση μου ήταν στο ότι τα 20χρονα δεν μπορούν να κάνουν ακριβά δώρα .Μετά το άλλαξες και το έκανε; "Πράσινο φύλο" Οκ άλλο το ένα και άλλο το άλλο .

Στο ότι ο νεαρός "τράβηξε την κοπέλα στο κρεβάτι ",αλήθεια είναι 
Με τη θέληση της πήγε και δεν μας λέει κάπου ότι της υποσχέθηκε κάτι πριν .
Χρησιμοποιούσε λέει το "μου"
Ίσως την έλεγε "Μανάρα μου " ,δεν ξέρω ,αλλά το αυθαίρετο συμπέρασμα της νεαράς (που αρκετές φορές το έχουν και λιγότερο νεαρές) ,δεν καθιστά "κτήνος" τον νεαρό ούτε εκείνη "ριγμένη".
Ο αγρότης τα ανέλυσε πριν πολύ καλά τα γεγονότα .
Αυτό που θα έλεγα στη θεματοθετρια είναι να μη βιάζεται να σοβαρευει στο μυαλό της για να μην απογοητεύεται μετά .
Τίποτε άλλο ,αν θέλει να βρει χορηγό θα το κανειονη της δεν έχει ανάγκη εμάς να τη συμβουλεψουμε  

Sourya

# 116 στις 12/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αααα δεν εχεις δικαιο, μια χαρα διαζυγια βγαζουμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από 26-29-31

σας,εμενα,εσενα,κλπ...πως να μην χαθεις?

Sourya

# 117 στις 12/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χαχα μου θυμισες ενα θεμα που αυτος πηδαγε αλλα δεν φιλουσε

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από Mindthegap-

Ενταξει εγω μπορει να ειμαι ηλιθια και να τα θελω μασημενα...

αυτο που γραφεις  εσυ ομως ειναι της φαντασιας σου...

παγωμενος ειπε η κοπελα οτι ηταν και δεν τη φιλησε..οχι οτι πηδαει και δεν φιλαει...

Μη τρελαθουμε και εντελως ε;;;

tzoulia59

# 118 στις 12/1/2020
author

της φαντασιας της δικης μου;

το λεω ,,

τελικα μετα αφ οτου καναμε σεξ ,,κι απο εκεινη την στιγμη με κρατουσε αγκαλια ,,αλλα εμενα μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια οτι κατι δεν παει καλα ...

κι αρχισα να του κανω αναφορα για σοβαρη σχεση ,...αλλα αυτος ειπε πιο σοβαρο; μια χαλαρη σχεση θελω ,, ,,και πως κανεις ετσι ..δεν εχουμε τιποτα σοβαρο ...

συναντηθηκαμε την επομενη φορα ...δεν με φιλησε και ηταν παγωμενος ειδαμε ταινια ,..και μετα την ταινια μπηκε και διαβασε στο ισταγκραμ τα μηνυματα του ...

εφυγε και με φιλησε σχεδον παγωμενα ...

τωρα το αποτελεσμα ποιο ειναι για να καταλαβω;

εκτος απο αυτο που φανταζομαι κατα την γνωμη σου ..;

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από Mindthegap-

Ενταξει εγω μπορει να ειμαι ηλιθια και να τα θελω μασημενα...

αυτο που γραφεις  εσυ ομως ειναι της φαντασιας σου...

παγωμενος ειπε η κοπελα οτι ηταν και δεν τη φιλησε..οχι οτι πηδαει και δεν φιλαει...

Μη τρελαθουμε και εντελως ε;;;

tzoulia59

# 119 στις 12/1/2020
author

ενικε περιμενα στα 76 σου να εχεις αλλαξει ...τελικα δικιο ειχα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 85 από Enikos

Εγω, εγω, εγω...

Εγω ειμαι εγω...

Εμου ακουετε...

Τεζα γκαζια...εγω...

Nighthinker

# 120 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 20 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 4
Paralia48 δεν ξέρει κάτι για το παρελθόν μου ξέρει βασικά πράγματα όπως και εγώ για αυτον
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε