Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άλλο έδειχνε και άλλο ειναι

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

tzoulia59

# 121 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292
'Aρεσαν+: 0%

και πριν γινει σεξ ...για να μην φαντασιωνομαι παλι ...

την αποκαλουσε  μου,,μου .. .(..κτητικο) και οσο εκεινη αργουσε να ενδωσει 

της ειπε οτι πολυ του αρεσει αυτο ,,,γιατι κι αυτος ετσι ειναι ..

και αυτο του δειχνει οτι η κοπελα ειναι σοβαρη .,..

και μολις του ανεφερε για σοβαροτητες μετα το σεξ ...κοπηκαν τα μου... κοπηκαν και τα φιλια ...

και απομεινε μια ταινια μια παγωνια ...και το σεξ ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από Mindthegap-

Ενταξει εγω μπορει να ειμαι ηλιθια και να τα θελω μασημενα...

αυτο που γραφεις  εσυ ομως ειναι της φαντασιας σου...

παγωμενος ειπε η κοπελα οτι ηταν και δεν τη φιλησε..οχι οτι πηδαει και δεν φιλαει...

Μη τρελαθουμε και εντελως ε;;;

Enikos

# 122 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.981

Και εγω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 119 από tzoulia59

...τελικα δικιο ειχα ...

COSTAS42

# 123 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.404

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από squirrel1968

δασκαλεεε...

αυτο ταιριαζει...με το θεμα...

https://www.youtube.com/watch?v=nV0RgkNOvm4

agrotis53

# 124 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.402

διαβασες δυο γραμμες, και διαβασες για, μου σου του, κτλ που σχολιασες΄;; οκ τοτε,,, ξερεις μαλλον καλυτερα γιατι το σχολιασες με αυτο τον τροπο... οσο για τους δικηγορους ,  αλλα το κολησες κατω απο τη δικη μου παρεθεση, και φαινετε σαν να απευθυνοσουν παλι σε μενα,, ... δεν ειναι δικο μου λαθος ...

.εν παση περιπτώση , σε ενα φορουμ, αν δεν διαβαζεις κατι δεν το σχολιαζεις,, αν το διαβαζεις , το σχολιαζεις, το να σχολιαζεις κατι με παραθεση χωρις να το διαβασεις,, νομιζω ειναι το λιγοτερο χωρις νοημα και ευκολα παρεξηγησημο...ΑΥΤΟ ισχυη  και για μενα και ολους...

για να μην χανομαστε στη μεταφραση, απλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από 26-29-31

Αγαπητε Αγροτη,νασαι σιγουρος οτι δεν το διαβασα,τις δυο πρωτες γραμμες μονο...

Και οχι γιατι ηταν δικο σου το κειμενο,ολα τα μεγαλα κειμενα δεν τα διαβαζω..(θαναι που μεγαλωσα)

Α,και ειμαι υπευθυνος για οτι γραφω,γιαυτο και σπανια παιρνω κατι πισω...το τι καταλαβαινεις

εσυ προσωπικα,και οποιοσδηποτε εδω μεσα δικο σας προβλημα...

Παντως στο θεμα με τους δικηγορους δεν καταλαβες ουτε καν...

Ασε που ειναι παραθεση σε αλλο ποστ...αυτα...

Megalodondas

# 125 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 756

Νοιωθω την ανάγκη να κάνω σαφές , για όσες γυναίκες το πιστεύουν και όσους άντρες απολογουνται για αυτό αλλά και περισσότερο για την μικρή μας φίλη που είναι νωρίς και θα προλάβει να καταχωρήσει τίς πληροφορίες σωστά μέσα της πώς...

Η εξαπάτηση (αν υπάρχει εν προκειμένω) είναι ενστικτώδης καί όχι συνειδητή για να υπάρχει κατηγορία ενόχου...δεν γνωρίζει νομικές συνέπειες η φύση.
 Εκκινείται δε από το ένστικτο τής αναπαραγωγής, καθώς για την φύση είναι πιο σημαντικό να υπάρξει συνουσία καί αναπαραγωγή από μία συναισθηματικά ραγισμένη καρδιά..
 Είναι αυτό πού λέμε"σκέφτομαι με το κάτω κεφάλι" και η δύναμη αυτού τού ενστίκτου υπερνικά πλείστους άλλους σημαντικότερους ηθικούς φραγμούς,όπως αιμομιξίες, ανήλικα άτομα,απάτες μέσα σε γάμους κλπ. πόσο μάλλον πού εν προκειμένω δεν τίθεται κανένας τέτοιος υψηλός ηθικός φραγμός.
.Τίς αντίστοιχες "εξαπατήσεις"διαθέτει και η γυναίκα όπως να δείχνει πάντα πιο όμορφη από ότι είναι,πιο σέξυ απ'ότι είναι και να κρύβει επιμελώς τις παρελθούσες ερωτικές της σχέσεις καθώς ενστικτωδώς γνωρίζει πώς ο άντρας πού θα καταλάβει πως δεν είναι πίστη σε έναν και μοναδικό δεν θα είναι ποτέ σίγουρος αν θα κοπιάζει για να ταιζει το δικό του παιδί η αλλουνου!
 Και όλα αυτά γιατί η σεξουαλική πράξη δεν είναι ναχουμε να λέμε , αποτελεί τον βασικό αναπαραγωγικο μηχανισμό τής ίδιας της ζωής κι αυτό δεν αλλάζει , επειδή εμείς το έχουμε κάνει χόμπι..
 Βασικό ένστικτο λοιπόν τής γυναίκας εκκινουμενο από την υψηλή γονική επένδυση πού διαθέτει λόγω εγκυμοσύνης είναι και το να αποκωδικοποιεί και να πιστοποιεί τις τυχόν "εξαπατήσεις" τού αρσενικού καί ΠΡΙΝ φυσικά την πράξη.
.Αν λοιπόν αγαπητή Nighthinker θέλεις να "φάς" το παραμύθι ξανά κάποτε στο μέλλον θά είναι γιατί κι εσύ θα αυταπατας τον εαυτό σου (όπως και τώρα το ήξερες πως ήταν πολύ νωρίς..) και όχι γιατί ο άλλος είναι επαγγελματίας απατεώνας..
 Θέλεις βαθύ συναίσθημα και αγάπη πρώτα, αυτό να επιδιώκεις..μην βιάζεσαι.Θέλεις σεξακι στο ατάκα κι επί τόπου.. καί ότι κάτσει... αυταπάτη και άγιος ο Θεός..Αλλά μην κλαίς ξανά..και μην κατηγορείς άλλους, αυτά είναι πράγματα που κάθε άνθρωπος τα έχει μέσα του καί πάντα λάμπουν κάτω από το φώς της αλήθειας.
 Να έχεις τα κοτσια να ρισκάρεις καί νά αναλαμβάνεις τίς ευθύνες πού σού αναλογούν, γιατί αν περιμένεις από άντρα να έχει την ευαισθησία νά μήν σέ πληγώσει ,να σε νοιαστει καί νά κάνει το ηθικά καλό για εσένα θα περιμένεις πολύ..κι αυτό όχι επειδή οι άντρες είναι κακοί λύκοι αλλά γιατί όλοι οι άνθρωποι κουβαλάμε το ένστικτο επίσης τού εγωισμού, που δεν είναι τίποτε άλλο από τό ίδιο τό δικό μας συμφέρον.
 Αν λοιπόν πρώτα σέ συναισθανθει, ίσως σε νοιαστει περισσότερο από τον εαυτό του, τότε θα έχεις ενεργοποιήσει σε αυτόν το επίσης σημαντικό και από καταβολής ένστικτο μας αυτό της συμπόνιας πού ίσως με την σειρά του οδηγήσει στην ανιδιοτελή αγάπη.
Ασχέτως ηθικής λοιπόν η οποία διαμορφώνεται εν καιρώ από τίς συνειδητές μας πράξεις, αυτά εξακολουθούν να υπάρχουν μέσα μας, καθορίζοντας τις γενετικές μας πορείες ως είδος.

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

eva-1982

# 126 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 146
Το ότι μπορεί να φοβήθηκε ο άνθρωπος έτσι όπως επιχείρησε να κρεμαστεί από πάνω του - με τα "σοβαρά" - δεν παίζει ως σενάριο;
Αρέσει στο μέλος agrotis53

Megalodondas

# 127 στις 12/1/2020
author

Κι εγώ για εσένα..

Τώρα ποιός τσουβαλιαζει. Άστο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από tzoulia59

για σενα νοιαζομαι μπας και ησυχασεις εσυ ,,,

τωρα τι καταλαβαινεις για την δικη μου ανησυχια ...ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις ...

εξηγησα γιατι εδω μεσα κραταω σταση αποστασης πιο πανω ,,,

για προσωπικους λογους ...

η ακατασχετη φημολογια ποια ειναι ..και τι σημαινει ...;

οτι αφορα εμενα ...φυσικα ...μην με τσουβαλιαζεις δεν ανηκω στο συνολο ...κι οτι λεω εχει βαση ...

πως με κοβεις ,,,δεν θα μπορουσα να εχω αν ηθελα καποιον στην ζωη μου; 

ειπα οτι αφορα εμενα ,.,,

,ειμαι πολλα χρονια μονη μου γιατι δεν βρηκα αυτον που μου ταιριαζει ..και που θα μπορουσα να ημουν ευτυχισμενη ...

τι δεν καταλαβαινεις ακριβως ...;

δεν κανω εκπτωσεις εγω αγορι μου ,,,και παρτο οπως θελεις ...

θα πω ποιος το ειπε αυτο ...για να μην λες μ..κιες και εκτιθεσαι ...

ο Αλκης Κουρκουλος ...

και οσο για την επι πληρωμη ηθικη ...μην κρινεις κατα το δοκουν ...

επειδη εσυ δεν εχεις ηθικους φραγμους στο μυαλο σου ,...

δεν θα μας παρασυρεις ολους στους δικους σου λαβυρινθους ...

οταν δεν ξερεις καποιον ...θα σε συμβουλευα να μην βγαζεις ευκολα συμπερασματα ...

agrotis53

# 128 στις 12/1/2020
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

μιλαμε ολοι, αλλος ετσι, αλλος αλλιως... ποιο πολυ μεταξυ μας...γιατι στην ουσια εσυ πρεπει να εχεις τον λογω...εγινε οτι εγινε, απο οτι καταλαβα καπου προσπαθητε να τα ξαναβρητε  και μακαρι να πανε ολα καλα για σενα,...

ποιες ειναι η προσδοκιες σου εσενα σε ολο αυτο;; φανταζομαι γνωριζεις η εχεις μια ιδεα, οτι η οποια-οποιες σχεσεις, εν καιρο διαμορφονονται, απο πολλα πραγματα, που μοιρεα αλλα σιγουρα φερνη ο χρονος, και οι αναγκες, και οι συνθηκες,,..

τωρα οκ ειστε 60 μερες μαζι μονο, ... πιθανων δεν γνωριζεσται ουτε στο 5% ακομα... μπροστα υπαρχη, και το ανοιχτο ακομα θεμα σπουδων, αλλα και επεται η περετερω, αναζητηση, επαγγελματικη... ειναι γεγονος οτι δυσκολα συνηθως αυτες η σχεσεις καταληγουν καπου,, συνηθως  χανονται σε αυτη τη διαδικασια,,, δεν ειναι αναγκη να φταιει καποιος,,, ολα αλαζουν με το χρονο,, 

να μην τα πολυλογο... εσυ σε ολο αυτο που βρισκεσαι,;;   πως το βλεπεις;; η προσωπικη σου στοχοι;; γενικα η προτερεοτητες σου, ειναι ενας ανοιχτος οριζοντας , η περιοριζεσαι μονο στη ιδεα μιας  σχεσης με ενα μελλον,οικογενειας   και οτι ειναι μετα ας ερθη;;  ο αλλος αν καταλαβα ειναι σε σχολη ναυτικου, εχει αρκετο μελλον μπροστα σε  αυτο, εως να βρει μια θεση,, πιθανων θα εχει και ζητηματα αλλαγης διαμονης,,, φανταζομαι αυτα τα γνωριζεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 120 από Nighthinker
Paralia48 δεν ξέρει κάτι για το παρελθόν μου ξέρει βασικά πράγματα όπως και εγώ για αυτον

Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap-

Mindthegap-

# 129 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από agrotis53

. τα περι δικηγορων ,

Aυτο ειναι απαντηση σε μενα επειδη εγραψα οτι εχαθη η μπαλα...

Mindthegap-

# 130 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 126 από eva-1982
Το ότι μπορεί να φοβήθηκε ο άνθρωπος έτσι όπως επιχείρησε να κρεμαστεί από πάνω του - με τα "σοβαρά" - δεν παίζει ως σενάριο;

Φυσικα και παιζει...

Για αυτο της εκοψε και τις πολλες-πολλες  δοτικοτητες και τα μου...

Κραταει αποστασεις ασφαλειας...

Αρέσει στα μέλη alisida, agrotis53

Mindthegap-

# 131 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από tzoulia59

δεν με φιλησε και ηταν παγωμενος ειδαμε ταινια ,..

εφυγε και με φιλησε σχεδον παγωμενα ...

τωρα το αποτελεσμα ποιο ειναι για να καταλαβω;

Αυτο που λεει επ ακριβως...

Τιποτα παραπανω...τιποτα παρακατω...

Mindthegap-

# 132 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 125 από Megalodondas

Είναι αυτό πού λέμε"σκέφτομαι με το κάτω κεφάλι" και η δύναμη αυτού τού ενστίκτου υπερνικά πλείστους άλλους σημαντικότερους ηθικούς φραγμούς,όπως αιμομιξίες, ανήλικα άτομα,

Ευτυχως που αυτο δεν ισχυει για  ολο τον κοσμο...να σκεφτεται δηλ. μονο με το κατω κεφαλι...γιατι φαντασου τι θα γινοταν...

Αρέσει στο μέλος alisida

agrotis53

# 133 στις 12/1/2020
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

δεν πειραζη, ας μαλωσουμε και λιγο, δεν γινεται και κατι το συνταρακτικο εδω μεσα ακομα και τα τρολ, μειναν απο ιδεες

Παράθεση:
Σχόλιο # 129 από Mindthegap-

Aυτο ειναι απαντηση σε μενα επειδη εγραψα οτι εχαθη η μπαλα...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 134 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 120 από Nighthinker
Paralia48 δεν ξέρει κάτι για το παρελθόν μου ξέρει βασικά πράγματα όπως και εγώ για αυτον

Κοπελια το σημαντικοτερο απ ολα ειναι εκει που βρισκεσαι και με τον τροπο που βρισκεσαι ...να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου, να περνας ομορφα, και να εισαι ο εαυτος σου χωρις να πιεζεσαι...

Εαν δεν ισχυουν αυτα...δεν υπαρχει λογος να εισαι με τον νεαρο ή τον οποιον νεαρο...

Εσυ ξερεις τι ισχυει...

Αρέσει στο μέλος alisida

Megalodondas

# 135 στις 12/1/2020
author

Άλλο τό σκέφτομαι να κάνω, άλλο τό κάνω φυσικά..

Για αυτό υπάρχουν οι ηθικοί κανόνες καί οι νόμοι,οι οποίοι αναστέλλουν την πράξη καί όχι την"σκέψη"..τα ένστικτα..

Η φύση δεν έχει ηθική, πολιτισμό..

Μόνη της έννοια η επιβίωση και η αναπαραγωγή τού είδους.. ασχέτως σχέσεων, γάμων, μονογαμίας..κλπ

Ο άνθρωπος εξελίχθηκε καί προσπαθεί να σουλουπωσει το χάος..

Είμαστε ανώτερο είδος με ριζωμένα τά πρωτόγονα ένστικτα από τά οποία προσπαθούμε χιλιάδες χρόνια νά απεγκλωβιστούμε.. αντικαθιστώντας τά  πότε με ιδέες πολιτισμού καί πότε με παραμύθια..

Νομίζω η εξαυλωση θα ήταν μία καλή ιδέα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 132 από Mindthegap-

Ευτυχως που αυτο δεν ισχυει για  ολο τον κοσμο...να σκεφτεται δηλ. μονο με το κατω κεφαλι...γιατι φαντασου τι θα γινοταν...

Αρέσει στο μέλος Heptamer

agrotis53

# 136 στις 12/1/2020
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

εεε λιγο να μιλαμε οπως γραφονται τα πραγματα... αυτο γραφη η κοπελα...<Μάλιστα μου είχε αναφέρει πως του αρέσει πολύ που δεν βιάζομαι να κάνουμε σεξ γιατί έτσι του δείχνω πως είμαι σοβαρή κοπέλα και δεν του αρέσουν τα βιαστικά...  δεν του αρεσουν τα βιαστικα, πληθυντικος, αρα οτι εχει σχεση με βιαστικες κινησης, αποφασης,  γενικα τα βιαστικα...

δεν ειπε ειμαι και εγω ετσι... γιατι λοιπον να μην προκυπτη το σεναριο,, οτι ο νεαρος, θεωρησε οτι η κοπελα απεναντι του ηταν σοβαρη, ΑΚΟΜΑ, και στο πλαισιο οτι οποιδηποτε σχεση, δεν χρειαζεται βιασυνη, θελει τον χρονο της, και οσο προχωρα και αναπτυσεται , οδηγη καπου στην ωρα του... δηλαδη ο νεαρος να θεωρησε οτι η σοβαροτητα της αυτη που εβλεπε, να ηταν η λογικη, της δημιουργιας μιας σχεσης, με σταθερα βηματα, μεσα απο τη ολο και πιο στενη γνωριμια και γνωρισμα των χαρακτηρων;;;

φυσικα μεσα στο ολο κειμενο,, κατι ακομα που δεν προκυπτη... ειναι οτι  ΔΕΝ  υπηρξε και η οποιαδηποτε πιεση για να κανουν σεξ...

και εν τελη γιατι στο καλο... ο νεαρος,, δεν την παραμυθιασε οτι δηθεν ολα καλα, σοβαρα τη βλεπη,,, και να την εστελνε μετα απο 8 μηνες και αρκετο σεξ,,, αν ηθελε να πηδα μονο;;  δεν θα μπορουσε;;; τι ειναι μια-δυο φορες σεξ ,...αρκετο;;...

προσεξε δεν υπερασπιζομαι τον νεαρο,, πραγματικα δεν μπορω να ξερω τι ειχε η εχει στο μυαλο του ετσι;;

απλα το ολο κειμενο της κοπελας, δεν μου λεει καπου οτι την κοροιδεψε, η κατι τετοιο,,, παρα μονο την ανασφαλεια της ιδιας και φοβους, κυριως απο την στιγμη που εκαναν σεξ... υπερβολικη σε αυτη τη φαση ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 121 από tzoulia59

και πριν γινει σεξ ...για να μην φαντασιωνομαι παλι ...

την αποκαλουσε  μου,,μου .. .(..κτητικο) και οσο εκεινη αργουσε να ενδωσει 

της ειπε οτι πολυ του αρεσει αυτο ,,,γιατι κι αυτος ετσι ειναι ..

και αυτο του δειχνει οτι η κοπελα ειναι σοβαρη .,..

και μολις του ανεφερε για σοβαροτητες μετα το σεξ ...κοπηκαν τα μου... κοπηκαν και τα φιλια ...

και απομεινε μια ταινια μια παγωνια ...και το σεξ ...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

alisida

# 137 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.999

2020...

2020...

2020...

Παράθεση:
Σχόλιο # 125 από Megalodondas

Νοιωθω την ανάγκη να κάνω σαφές , για όσες γυναίκες το πιστεύουν και όσους άντρες απολογουνται για αυτό αλλά και περισσότερο για την μικρή μας φίλη που είναι νωρίς και θα προλάβει να καταχωρήσει τίς πληροφορίες σωστά μέσα της πώς...

Η εξαπάτηση (αν υπάρχει εν προκειμένω) είναι ενστικτώδης καί όχι συνειδητή για να υπάρχει κατηγορία ενόχου...δεν γνωρίζει νομικές συνέπειες η φύση.
 Εκκινείται δε από το ένστικτο τής αναπαραγωγής, καθώς για την φύση είναι πιο σημαντικό να υπάρξει συνουσία καί αναπαραγωγή από μία συναισθηματικά ραγισμένη καρδιά..
 Είναι αυτό πού λέμε"σκέφτομαι με το κάτω κεφάλι" και η δύναμη αυτού τού ενστίκτου υπερνικά πλείστους άλλους σημαντικότερους ηθικούς φραγμούς,όπως αιμομιξίες, ανήλικα άτομα,απάτες μέσα σε γάμους κλπ. πόσο μάλλον πού εν προκειμένω δεν τίθεται κανένας τέτοιος υψηλός ηθικός φραγμός.
.Τίς αντίστοιχες "εξαπατήσεις"διαθέτει και η γυναίκα όπως να δείχνει πάντα πιο όμορφη από ότι είναι,πιο σέξυ απ'ότι είναι και να κρύβει επιμελώς τις παρελθούσες ερωτικές της σχέσεις καθώς ενστικτωδώς γνωρίζει πώς ο άντρας πού θα καταλάβει πως δεν είναι πίστη σε έναν και μοναδικό δεν θα είναι ποτέ σίγουρος αν θα κοπιάζει για να ταιζει το δικό του παιδί η αλλουνου!
 Και όλα αυτά γιατί η σεξουαλική πράξη δεν είναι ναχουμε να λέμε , αποτελεί τον βασικό αναπαραγωγικο μηχανισμό τής ίδιας της ζωής κι αυτό δεν αλλάζει , επειδή εμείς το έχουμε κάνει χόμπι..
 Βασικό ένστικτο λοιπόν τής γυναίκας εκκινουμενο από την υψηλή γονική επένδυση πού διαθέτει λόγω εγκυμοσύνης είναι και το να αποκωδικοποιεί και να πιστοποιεί τις τυχόν "εξαπατήσεις" τού αρσενικού καί ΠΡΙΝ φυσικά την πράξη.
.Αν λοιπόν αγαπητή Nighthinker θέλεις να "φάς" το παραμύθι ξανά κάποτε στο μέλλον θά είναι γιατί κι εσύ θα αυταπατας τον εαυτό σου (όπως και τώρα το ήξερες πως ήταν πολύ νωρίς..) και όχι γιατί ο άλλος είναι επαγγελματίας απατεώνας..
 Θέλεις βαθύ συναίσθημα και αγάπη πρώτα, αυτό να επιδιώκεις..μην βιάζεσαι.Θέλεις σεξακι στο ατάκα κι επί τόπου.. καί ότι κάτσει... αυταπάτη και άγιος ο Θεός..Αλλά μην κλαίς ξανά..και μην κατηγορείς άλλους, αυτά είναι πράγματα που κάθε άνθρωπος τα έχει μέσα του καί πάντα λάμπουν κάτω από το φώς της αλήθειας.
 Να έχεις τα κοτσια να ρισκάρεις καί νά αναλαμβάνεις τίς ευθύνες πού σού αναλογούν, γιατί αν περιμένεις από άντρα να έχει την ευαισθησία νά μήν σέ πληγώσει ,να σε νοιαστει καί νά κάνει το ηθικά καλό για εσένα θα περιμένεις πολύ..κι αυτό όχι επειδή οι άντρες είναι κακοί λύκοι αλλά γιατί όλοι οι άνθρωποι κουβαλάμε το ένστικτο επίσης τού εγωισμού, που δεν είναι τίποτε άλλο από τό ίδιο τό δικό μας συμφέρον.
 Αν λοιπόν πρώτα σέ συναισθανθει, ίσως σε νοιαστει περισσότερο από τον εαυτό του, τότε θα έχεις ενεργοποιήσει σε αυτόν το επίσης σημαντικό και από καταβολής ένστικτο μας αυτό της συμπόνιας πού ίσως με την σειρά του οδηγήσει στην ανιδιοτελή αγάπη.
Ασχέτως ηθικής λοιπόν η οποία διαμορφώνεται εν καιρώ από τίς συνειδητές μας πράξεις, αυτά εξακολουθούν να υπάρχουν μέσα μας, καθορίζοντας τις γενετικές μας πορείες ως είδος.

Αρέσει στο μέλος DragonFall

Megalodondas

# 138 στις 13/1/2020
author

Τραγουδάς φοβισμένα όταν προσποιήσαι ότι γνωρίζεις πώς νά φέρεσαι σε αυτόν τον κόσμο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 137 από alisida

2020...

2020...

2020...

Αρέσει στο μέλος andy12

alisida

# 139 στις 13/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.999

Το να βγεις στην πίστα με θάρρος ακόμα και αν γνωρίζεις πως δεν έχεις καλή φωνή ...

Απέχει μακράν από το να δικαιολογεί κάποιος όλα τα στραβά της φύσης (των σ-χεσεων) με βάση τα "κτηνώδη" ένστικτα του πρωτόγονου ανθρώπου.

Όχι ,αυτό δεν θα το δεχτώ εν έτει 2020..

Βρείτε άλλα επιχειρήματα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από Megalodondas

Τραγουδάς φοβισμένα όταν προσποιήσαι ότι γνωρίζεις πώς νά φέρεσαι σε αυτόν τον κόσμο..

Αρέσει στο μέλος DragonFall

Enikos

# 140 στις 13/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.981
https://www.youtube.com/watch?v=efmhbl8rM4s

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στα μέλη eva-1982, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε