Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συζητηση με φιλες...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

maraki_lar_1980

# 1 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 1.331
'Aρεσαν+: 0%

Συζητηση με φιλες...

Στον χθεσινο απογευματινο καφε μου,μια φιλη που εχει μια τριμηνη σχεση με ρωτα:

"Αξίζει να επενδύσω σε αυτή τη σχέση?"

χμμμ...το σκεφτομαι λιγο και με βαση οσα μου εχει πει για τη σχεση της αλλα και ερχομενη στη θεση της,σκεφτηκα κ της ειπα τα εξης:

Οτι θεωρω σημαντικο να είσαι ο εαυτός σου μαζί του,να τον αποδέχεσαι (ως ενα βαθμο,πλήρως δε γινεται νομιζω,ολο και κατι θα σε ενοχλει/δυσαρετσει στη συμοεριφορα του η το χαρακτηρα του),να εχετε το ιδιο αξιακο συστημα κ να μοιραζεσετε καποιες κοινες πεποιθησεις και ενδιαφεροντα,να κάνετε άνετα συζητήσεις, δει αυτες με ευαίσθητο περιεχόμενο,να τον εμπιστευεσαι και λιγη προσοχη θελει και στο πως διαχειριζεστε τις συγκρουσεις/διαφωνιες σας.

και μετα το θεμα πηγε στο πως ο συντροφος πρεπει να δειχνει στη συντροφο του την αγαπη του για να αισθανεται αυτη πληροτητα.

.εδω,της ειπα,δεν υπαρχει μπουσουλας.

Με βαση το δικο μου σχεσιακο κωδικα,εγω την αγαπη την εισπρατω και την καταλαβαινω με πραξεις πχ να με φροντίζει όταν είμαι άρρωστη,να με ενθαρρύνει ώστε να πετύχω τους στόχους μου,να σχεδιαζει το μελλον του μαζι μου,να μετραει/υπολογιζει την αποψη μου στη ληψη αποφασεων,να θυμάται γενέθλια και επετείους,να πηγαινουμε κανενα ταξιδακι (για την αλλαγη παραστασεων) και να μου κανει και καμια εκπληξη η κανα δωρακι στο ασχετο...αυτα!

Υ.Γ: μα τι φοβερα θεματα πιανουμε συζητηση ρε παιδι μου!!καψαμε λιγο φλαντζα αλλα δε βαριεσαι!!ποσες φορες την εχουμε αντικαταστησει!!χεχε!

για πειτε παιδια κι εσεις...

Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

Megalodondas

# 2 στις 12/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 739

Αξίζει πες της..

Να παντρευτείς κι εσύ..

Θα πάς πού θα πας..μην πάρεις και τίς φίλες σου στον λαιμό σου να λέτε τα βάσανα σας?

Μόνη σου θα τα τραβάς?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από maraki_lar_1980

Συζητηση με φιλες...

Στον χθεσινο απογευματινο καφε μου,μια φιλη που εχει μια τριμηνη σχεση με ρωτα:

"Αξίζει να επενδύσω σε αυτή τη σχέση?"

χμμμ...το σκεφτομαι λιγο και με βαση οσα μου εχει πει για τη σχεση της αλλα και ερχομενη στη θεση της,σκεφτηκα κ της ειπα τα εξης:

Οτι θεωρω σημαντικο να είσαι ο εαυτός σου μαζί του,να τον αποδέχεσαι (ως ενα βαθμο,πλήρως δε γινεται νομιζω,ολο και κατι θα σε ενοχλει/δυσαρετσει στη συμοεριφορα του η το χαρακτηρα του),να εχετε το ιδιο αξιακο συστημα κ να μοιραζεσετε καποιες κοινες πεποιθησεις και ενδιαφεροντα,να κάνετε άνετα συζητήσεις, δει αυτες με ευαίσθητο περιεχόμενο,να τον εμπιστευεσαι και λιγη προσοχη θελει και στο πως διαχειριζεστε τις συγκρουσεις/διαφωνιες σας.

και μετα το θεμα πηγε στο πως ο συντροφος πρεπει να δειχνει στη συντροφο του την αγαπη του για να αισθανεται αυτη πληροτητα.

.εδω,της ειπα,δεν υπαρχει μπουσουλας.

Με βαση το δικο μου σχεσιακο κωδικα,εγω την αγαπη την εισπρατω και την καταλαβαινω με πραξεις πχ να με φροντίζει όταν είμαι άρρωστη,να με ενθαρρύνει ώστε να πετύχω τους στόχους μου,να σχεδιαζει το μελλον του μαζι μου,να μετραει/υπολογιζει την αποψη μου στη ληψη αποφασεων,να θυμάται γενέθλια και επετείους,να πηγαινουμε κανενα ταξιδακι (για την αλλαγη παραστασεων) και να μου κανει και καμια εκπληξη η κανα δωρακι στο ασχετο...αυτα!

Υ.Γ: μα τι φοβερα θεματα πιανουμε συζητηση ρε παιδι μου!!καψαμε λιγο φλαντζα αλλα δε βαριεσαι!!ποσες φορες την εχουμε αντικαταστησει!!χεχε!

για πειτε παιδια κι εσεις...

Αρέσει στο μέλος 2019Anastasia

agapimou11

# 3 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 648

Τι εννοούσε αν αξίζει να επενδύσει; 

Αν τον θέλει, την θέλει, ταιριάζουν και είναι καλά μαζί η σχέση θα κυλησει. 

Πάντως για να αναρωτιέται κάτι δεν της κάθεται καλά!

Αρέσει στο μέλος Megalodondas

wish_

# 4 στις 12/1/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.778

Απο μια ηλικία και μετά νομιζω φαινεται αν μπορεις να επενδυσεις σε μια σχέση.

Στους τρεις μηνες μπορει να θεωρηθεί λίγος καιρός μα αν ο άλλος που εχεις απεναντι σου ξερει τι θέλει,ξερεις τι θέλεις και εσύ και ανοιξουν και των δυο τα χαρτιά τοτε προχωράς,χαλαρωνεις γιατί ξερεις που βαδιζεις και δεν νιωθεις αμφιβολίες.

Μια χαρά της τα είπες πάντως και εγώ συμφωνώ μαζί σου,το θέμα ειναι να μπορέσεις να τα βρεις ολα αυτα σε καποιον και ως προς την αγαπη και ως προς την συμφωνία χαρακτήρων,αξιων..κτλ!!! 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, maraki_lar_1980

alisida

# 5 στις 13/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.630

Δεν θα υπήρχαν αυτές οι ερωτήσεις αν σε κάθε σχέση δίναμε τον καλύτερο μας εαυτο και οι δυο.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, agapimou11 και σε ακόμα 1 μέλος.
οσα δεν εχω πει

nikoslambr

# 6 στις 13/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 203

Συμφωνω με την φιλη Αλυσιδα. Πολυ ''μπακαλικοι'' υπολογισμοι μου φαινονται ολα αυτα και πολυ ''τραβατε με κι ας κλαιω''. Το παν ειναι να υπαρχει αυτογνωσια στον καθενα και καλη διαθεση.

Megalodondas

# 7 στις 13/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Απαντήσεις: 739

Το μυαλό αγαπητή μεροληπτεί καί λαμβάνει πληροφορίες για αυτό πού ποθεί η έχει προεπιλεγεί ως ποθητός στόχος..

Αναλόγως λοιπόν τον βαθμό πού είσαι ερωτευμένη καί αναλόγως τούς στόχους πού έχεις θέσει η μεροληψία δεν βοηθάει στο να επιλέξουμε την αντικειμενική αξία του ανθρώπου..
Αν ήταν ερωτευμένη θα πετούσε στα σύννεφα,δεν θα ρωτούσε κάν..
Θυμάμαι ένα πείραμα πού είχα διαβάσει..
Είπαν οι ερευνητές σε μια ομάδα ανθρώπων πώς θα υπάρχει ανταμοιβή αν δουν σε κινούμενες εικόνες τον αριθμό 13,και σε μια άλλη ομάδα το γράμμα Β..
Το 70% περίπου και από τίς δύο ομάδες "είδαν"αυτό ακριβώς πού τους βόλευε ώστε να ενισχύσουν την προσφερόμενη ανταμοιβή
Αν αποφασίσεις με λίγα λόγια πώς αξίζει, είτε με την καρδιά είτε με το μυαλό ενισχύεις ψευδώς αυτή σου την επιλογή..
Θα συμφωνήσω λοιπόν με την αγάπη 11 πώς η φίλη σου και λόγω τού μικρού χρονικού διαστήματος πού έχει τον δεσμό έχει την τάση να βλέπει κάτι πού θα την αποτρέψει από το να κάνει το διάβημα αλλιώς δεν θα ρωτούσε..θα ήταν ερωτευμένη.
Βλέπουμε εκεί πού θέλουμε να πάμε και υποστηρίζουμε τίς επιλογές μας..

Αρέσει στα μέλη papadoud, agapimou11

maraki_lar_1980

# 8 στις 13/1/2020
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
πουν θα παω?ποια βασανα μας να λεμε?Δεν καταλαβα Χριστο!!!αλλα δεν πειραζει...φιλακια!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Megalodondas

Αξίζει πες της..

Να παντρευτείς κι εσύ..

Θα πάς πού θα πας..μην πάρεις και τίς φίλες σου στον λαιμό σου να λέτε τα βάσανα σας?

Μόνη σου θα τα τραβάς?

panagiotismp90

# 9 στις 13/1/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 50
Απαντήσεις: 2.531

αυτο που λες οτι την αγαπη την καταλαβαινεις απο τις πραξεις, εισαι η πρωτη γυναικα που το κανει, απ οσα εχω δει εγω μπορει ενας αντρας να κανει παρα πολλα για μια γυναικα και αυτη να μην το αναγνωριζει σαν αγαπη, να αναρωτιεται. κουλα πραγματα.

maraki_lar_1980

# 10 στις 13/1/2020
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα

μεγαλοδοντα το εχεις καψει,ετσι?χαχα!!

Αλισιδα μου, τωρα που μιλησες για καλο εαυτο,να σου πω κι εγω για τον κακο μας εαυτο.

Ειναι μερικοι ανθρωποι που μας βγαζουν το χειροτερο μας εαυτο.

Κάποιος έχει συμβάλλει στη γέννησή του ή έστω στην αφύπνισή του, αν υποθέσουμε πως τον είχες(τον κακο εαυτο) αλλά βρισκόταν σε καταστολή.

Κάποιος σημαντικός άνθρωπος για εσένα, σαφώς θα είχε τέτοια δύναμη πάνω σου ,οπου εσύ του την έδωσες. Το να σου βγάλει κάποιος το χειρότερο εαυτό σου δεν είναι τόσο περίπλοκο. Αρκεί μια δόση αδυναμίας να του έχεις, μια ευαισθησία έμφυτη και βεβαια ένας δικός του χαρακτήρας που συνάδει με όλα αυτά.

Και μπορεί να το κανει επιτηδες.Να εχει εντοπίσει τι σε ενοχλεί, τι σε πληγώνει, τι δεν υπόκειται στα πιστεύω ή στα θέλω σου και να κινεί τα νήματα αναλογικά.

Έχεις αφήσει δικαιώματα να σε χειρίζεται ή να βλέπει τα αδύνατα και τρωτά σου σημεία.

Η χειρότερη εκδοχή ενός εαυτού δεν είναι η ίδια για τον κάθε άνθρωπο,θαρρω.

Αυτό που εμένα πειράζει ή δεν μπορώ να ζήσω με αυτό, για κάποιον άλλον δεν είναι αρνητικό ή είναι και συνηθισμένο.

Απλώς υποτίθεται πως ξέρουμε και τα καλά μας και τα στραβά μας πια και έχουμε συμβιβαστεί κι αγαπήσει τον εαυτό μας με όσα διαθέτει, ώστε να ζούμε σε αρμονία μαζί του. Αν κάποιος διαταράξει τώρα αυτές τις ισορροπίες, εννοείται πως μας βγάζει από τα νερά μας. Το κάνει με συμπεριφορά, με πράξεις, με επιλογές που μας αφορούν, με λόγια ακόμη?

Γιατί το κάνει;;

Οι λόγοι που κάποιος μας βγάζει τον άσχημο εαυτό που δεν θέλουμε προς τα έξω είναι ποικίλοι.

Ίσως δεν φταίει ή δεν έχει σκοπιμότητα κι απλά δεν ταιριάζουμε σαν άνθρωποι, άρα είναι συνεπαγόμενο γεγονός.

Αν πάρουμε τώρα την παράμετρο να ξέρει ακριβώς τι κάνει και πώς, μάλλον υποβόσκει σκοπιμότητα από όλο αυτό. Από απλή ευχαρίστηση δική του κι αίσθημα ικανοποίησης και υπεροχής, όσο σαδιστικό κι αν θεωρείται αυτό.

Μπορεί να αποσκοπεί στην αποδιοργάνωσή μας ή τη σύγχυσή μας, ώστε να μας χρεώσει σφάλματα και να αποποιηθεί ευθύνες δικές του ή ακόμη και να κατευθύνει αποφάσεις μας.

Εγώ τι κάνω ειναι το θεμα.

αν καταλάβεις πως δεν είσαι εσύ πια αυτός ο άνθρωπος κι ας σου μοιάζει οπτικά, πρέπει καταρχήν να κρατήσεις την ψυχραιμία σου, πάση θυσία.

Μην τρομάζεις, διότι σε όλους τυχαίνει να μην νιώθουν ή να μην αναγνωρίζουν τον εαυτό τους κάποια στιγμή, μα επειδή δεν πρέπει με τίποτα να τον χάσουμε, οφείλεις να πάρεις δραστικά μέτρα.

Αν αυτό σημαίνει πως θέτεις όρια? κάντο.

Αν αυτό σημαίνει πως? πατάς πόδι, κάντο κι αυτό.

Αν επίσης αυτό σημαίνει πως ήρθε η ώρα να κάνεις ένα ξεκαθάρισμα των ανθρώπων που υπάρχουν στη ζωή σου ή και να απομακρυνθείς ακόμη από κάποιους? κάντο δίχως τύψεις και δισταγμό.

Αν πάλι θεωρήσεις πως έχεις τον έλεγχο του θέματος μετά την αναγνώριση του φαινομένου και την παραδοχή του, μείνε αλλά μην αφήσεις περιθώριο ή τα λουριά λάσκα.

Είναι υγιές να είμαστε ο εαυτός μας και είναι όμορφο να βγαίνει ο καλύτερος ενίοτε.

Το να βγαίνει ο χειρότερος και να τον βλέπουμε κι εμείς και οι γύρω μας, είναι κάτι αρνητικό και κάτι που μας μειώνει.

Ας μην το επιτρέψουμε λοιπόν, αν και δεδομένου ότι πρέπει να βλέπουμε τη θετική πλευρά όλων των πραγμάτων?καλό είναι να δούμε μια φορά πως είναι και ο εαυτός μας ?άσχημος. Να γνωρίσουμε τα όρια και τις πλευρές που δεν ξέραμε ή δεν θέλαμε να ξέρουμε(αρκει να φυγουμε εγκαιρως απο μια τετοια κακοποιητικη σχεση)...

Αρέσει στο μέλος alisida
Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

alisida

# 11 στις 13/1/2020
author
Καζακστάν

Μαράκι,αυτό ακριβώς είναι το ζητούμενο : Να μας δείχνει τα καλύτερα του και να του δείχνουμε τα καλύτερα μας 

...Αν κάποιος μου δείχνει τον κακό εαυτό του ίσως αργήσω να το καταλάβω γιατί δεν τον γνωρίζω και θα δώσω περιθώριο χρόνου να δω αν και πόσα καλά έχει 

...Αν κάποιος μου βγάζει τον κακο δικό μου εαυτό (μου έχει συμβεί και αυτό) ,θα το αναγνωρίσω ευκολότερα και γρηγορότερα και θα φύγω άμεσα πριν ο κακος εαυτός μου μου γίνει συνήθεια 

... Οχι, να το χαλιναγωγησω δεν θα μπορέσωτουλάχιστον όχι για μεγάλο χρονικό διάστημα ,υπάρχει κάποιος που το μπορεί ?Εδώ να μας το αποδείξει με γεγονότα

Αρέσει στα μέλη agrotis53, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.
οσα δεν εχω πει

eva-1982

# 12 στις 13/1/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 146
Ποτέ δεν κατανόησα το "άπλωμα" της σχέσης σε τρίτους - ακόμα και σε αγαπημένους τρίτους - προκειμένου κάποιος να αντιληφθεί πώς είναι η σχέση του. Τη σχέση τη ζουν οι δύο και οι εκτός αυτής, όσο αγαπημένοι μας κι αν είναι, είναι αδύνατον να αντιληφθούν τις ισορροπίες εντός της (ή τις ανισορροπίες). Το φαίνεσθαι είναι απολύτως διαφορετικό του είναι, εν προκειμένω.Αναφορικά με τους καλούς και κακούς εαυτούς, προσωπικά αντιλαμβάνομαι την συγκεκριμένη θεωρία ως ένα μεγάλο αστικό μύθο. Έναν εαυτό έχουμε.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Kristina_

argaard

# 13 στις 13/1/2020
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.180

Τι σημαίνει να επενδύσει; 

έχει να δώσει πράγματα στη σχέση και τα κρατάει μέχρι να ανέβουν τα επιτόκια;Στην Ευρώπη τρέχουν αρνητικά επιτόκια διάβασα
Μια φορά έχω σκεφτεί αυτό το πράγμα (το αν αξίζει να επενδύσω συναισθηματικά) και το εχω σκεφτεί σε πολύ κακή σχέση

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 14 στις 13/1/2020
author
Καζακστάν

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από argaard

Τι σημαίνει να επενδύσει; 

έχει να δώσει πράγματα στη σχέση και τα κρατάει μέχρι να ανέβουν τα επιτόκια;Στην Ευρώπη τρέχουν αρνητικά επιτόκια διάβασα
Μια φορά έχω σκεφτεί αυτό το πράγμα (το αν αξίζει να επενδύσω συναισθηματικά) και το εχω σκεφτεί σε πολύ κακή σχέση

lolly-123

# 15 στις 13/1/2020
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ταϊβάν
Απαντήσεις: 58

Mας έφαγε η ανάλυση

argaard

# 16 στις 14/1/2020
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.180

Πέρα από την πλακίτσα στη παραπάνω απάντηση. 

Και εφόσον η φίλη σου δεν μεταφράζει την "επένδυση" σε χωρίζω η δεν χωρίζω.

Εάν θέλεις να την βοηθήσεις θα πρέπει να της κάνεις την εξής δύσκολη ερώτηση και δώσε της όσο χρόνο χρειαστεί για να απαντήσει, αλλά θα πρέπει η απάντηση να βγάζει νόημα. 

"Αν αποφασίσεις να επενδύσεις σε αυτή τη σχέση, τι διαφορετικό θα κάνεις απο ότι κάνεις τώρα;" 

Θα ήθελα πολύ να μάθω την απάντηση.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.
There is no justice, it's just me

maraki_lar_1980

# 17 στις 14/1/2020
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Χμμμ...

Αγαπητε argaard...

μου ειπε οτι εχει πληγωθει απο προηγουμενη σχεση και δε θελει να ξαναπαθει το ιδιο.γι'αυτο, ενω τον θελει (τον συντροφο),φοβαται να αφεθει και να του δωθει στο 100%.

Εγω της ειπα οτι ο ερωτας ειναι ομορφο πραγμα,(για μενα ειναι το ελιξηριο της ζωης) και δεν πρεπει να τον φοβαται!

ασε που οσο και να κρατιεται κανεις,δεν υπαρχουν εχέγγυα στις σχεσεις...οπότε απλα απολαυσε το,(χωρις να ψαχνεις για αλεξισφαιρο γιλεκο)...!!

δεν ξερω αν θα με ακουσει...

(τι λες?καλα της τα ειπα?)

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από argaard

Πέρα από την πλακίτσα στη παραπάνω απάντηση. 

Και εφόσον η φίλη σου δεν μεταφράζει την "επένδυση" σε χωρίζω η δεν χωρίζω.

Εάν θέλεις να την βοηθήσεις θα πρέπει να της κάνεις την εξής δύσκολη ερώτηση και δώσε της όσο χρόνο χρειαστεί για να απαντήσει, αλλά θα πρέπει η απάντηση να βγάζει νόημα. 

"Αν αποφασίσεις να επενδύσεις σε αυτή τη σχέση, τι διαφορετικό θα κάνεις απο ότι κάνεις τώρα;" 

Θα ήθελα πολύ να μάθω την απάντηση.

Αρέσει στο μέλος alisida

Spiros--

# 18 στις 14/1/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 543

Ο Έρωτας και οι σχέσεις κατ επέκταση, είναι σαν την θάλασσα ...

... αν την φοβάσαι, κάθεσαι στην παραλία στεγνός και βλέπεις τους άλλους να πλατσουρίζουν.

Αν θες να "δροσιστείς" και δεν φοβάσαι μην πας στον ... πάτο, βουτάς.

Αλλά όταν έρθει η ώρα της βουτιάς, δεν γίνεται να μείνεις μετέωρος στον αέρα, λίγο πριν συναντήσεις το νερό, αλλά ούτε και να μισοβραχείς καθώς θα το συναντήσεις. Η βουτάς ή δεν βουτάς!

Πες λοιπόν στην φίλη σου Μαράκι να κάνει το ίδιο κόλπο που κάνει με τον Έρωτα και όταν θα πάτε για μπάνιο το καλοκαίρι. Θα έχει πολύ πλάκα να μείνει στον αέρα και να κοιτάζει διστακτικά τα γαλανά νερά, σκεπτόμενη αν τελικά θα πρέπει να πέσει μέσα ... Όχι κοπελιά. Κάτσε εκεί. Πλάκα έχει !
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Oxaman και σε ακόμα 1 μέλος.

Oxaman

# 19 στις 14/1/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Κίνα
Απαντήσεις: 220
τι επενδυσεις και κολοκυθια...η σχεση η σου κανει η οχι..αν αρχισεις να ρωτας τοτε παρε το κουβαδακι  σου και σ αλλη παραλια
γαμωτο δεν εχει απαντησει και ο σπυρος για να συμφωνησω

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 20 στις 14/1/2020
author
Καζακστάν

Πες της ότι όταν το μετανοιωσει θα είναι αργά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από maraki_lar_1980

Χμμμ...

Αγαπητε argaard...

μου ειπε οτι εχει πληγωθει απο προηγουμενη σχεση και δε θελει να ξαναπαθει το ιδιο.γι'αυτο, ενω τον θελει (τον συντροφο),φοβαται να αφεθει και να του δωθει στο 100%.

Εγω της ειπα οτι ο ερωτας ειναι ομορφο πραγμα,(για μενα ειναι το ελιξηριο της ζωης) και δεν πρεπει να τον φοβαται!

ασε που οσο και να κρατιεται κανεις,δεν υπαρχουν εχέγγυα στις σχεσεις...οπότε απλα απολαυσε το,(χωρις να ψαχνεις για αλεξισφαιρο γιλεκο)...!!

δεν ξερω αν θα με ακουσει...

(τι λες?καλα της τα ειπα?)

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε