Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Υπαρχει η ιδανικη σχεση ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sun_world

# 21 στις 15/1/2020
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 571
'Aρεσαν+: 0%

Μια χαρά είναι το αλλού φαν πάρκ... εγώ μόνιμος θαμώνας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από alisida

Μπορεί να είναι και το αλλού φαν παρκ

και να διασκεδάσω 

Τρολοφατσουλα 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida

Enikos

# 22 στις 15/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.788

Θεματοθετα, σου εχω νεο...

Υπαρχει η ιδανικη σχεση...

Ειναι αυτη, την οποια εκ πρωιμιου, ΔΕΝ ονομαζουμε σχεση...(για να δειξουμε την ιδιοκτησια μας, επι ενος αλλου ανθρωπου)...

Δηλαδη αυτη η οποια, δεν σηκωνει στο πετσι της κτητικοτητες, επιδιορθωσεις χαρακτηρων, ταμπελιτσες και αυτοσχεδιασμους τους οποιους πρεπει να δεχθει ο...αλλος ...

Ολα τα αλλα σεναρια, αφορουν το σουλουμουτουκουμ και τον εγωισμουλη μας...

Φυσικα και υπαρχει...

Ειναι εκει και περιμενει...ολομοναχη...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, papadoud και σε ακόμα 1 μέλος.

konstandinos73

# 23 στις 15/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 222
Αρχαγγελε, πραγματικα "ταξιδιαρικο" αυτο που εγραψες...τροφη για σκεψη.

Megalodondas

# 24 στις 15/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 745

Σαν τον Θεό κι αυτή... Θέλει πίστη.. 

Ξέρεις καμία φορά τις ιδανικές ιδιότητες τις δίνουμε οι ίδιοι στους ανθρώπους κι αυτοί τις οικειοποιουνται αφού έτσι τούς μεταμορφωνουμε σε ανθρώπους με αξία.. 

Αν δεν... Κάνε και καμιά έκπτωση, δεν χρειάζεται να μείνεις για πάντα μοναχός.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από periklatoras

Υπαρχει η ιδανικη σχεση ?

Καλησπερα σας 

Υπαρχει τελικα η ιδανικη σχεση? Μπορει να πει καποιος οτι την εχει βρει και ειναι γεματος?Μετα απο πολλες σχεσεις στην ζωη μου εως τωρα,  με εχει καταβαλλει ενα συναισθημα απογοητευσης .Ισως τελικα δεν ειναι ολα για ολους , και καποιο ανθρωποι να ειναι γραφτο να μεινουν μονοι...

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Aggelo

# 25 στις 15/1/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.022

Υπαρχει ιδανικη σχεση...αν εχεις κριση,αντιληψη και τυχη ισως θα βρεις αυτη που ψαχνεις.

Και επισης δεν ξερεις σε ποιο σημειο της ζωης σου θα περασει απο διπλα σου

γιαυτο ματια ανοιχτα...

periklatoras

# 26 στις 15/1/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Aggelo

Υπαρχει ιδανικη σχεση...αν εχεις κριση,αντιληψη και τυχη ισως θα βρεις αυτη που ψαχνεις.

Και επισης δεν ξερεις σε ποιο σημειο της ζωης σου θα περασει απο διπλα σου

γιαυτο ματια ανοιχτα...

Το τυχη νομιζω οτι ειναι πολυ σημαντικο...

wish_

# 27 στις 15/1/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.850

Δεν ξέρω αν ειναι φαση της ηλικίας,δεν ξερω αν ειναι απο απογοητευση αλλα ναι...το πιστευω και εγω οτι καποιοι ανθρωποι ειναι για να ειναι μονοι... 

Ειναι η τυχη,οι συγκυρίες,το ποσο νερο βαζεις στο κρασί σου..δεν ξερω γιατι...ουτε πως θα βρεθει και αν θα βρεθει ποτε στο δρομο μου αυτό το " ιδανικο"  που θα κουμπωνει με μενα και εγω μ εκεινο με όλα τα ωραία του και τ άσχημα του!Υπαρχει ομως γιατι το βλεπω σε αλλους και γλυκαινομαι.

Οσο μεγαλωνω ακουω απο μεγαλυτερους φρασεις του τυπου 

"αχχ ασχημο πραγμα να γυρνας σπιτι και να μην εχεις κανεναν" 

" μου λειπει ο αντρας μου... η γυναικα μου..." 

"...μετανιωσα που δεν εκανα οικογενεια.." και άλλα πολλα τετοια...

και εκει λες...κριμα αλλα τι νοημα εχει να εισαι με καποιον που απλα για να εισαι και να καλυπτεις τη μοναξια σου,καλυτερα μονος σου και με καλους φιλους και οπου σε βγαλει ο δρομος σου,αρκει να μην μελαγχολείς,να ειναι επιλογη σου και να νιωθεις καλα με αυτό γεμιζοντας τη ζωη με αλλα πραγματα. 

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 28 στις 16/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.826

Είναι απλό :

Η βιασύνη να ξεγυμνωσουμε το σώμα μας 

Σε συνδιασμό με 

Την αργοπορία ,το φόβο ,την άρνηση γενικότερα να...

Ξεγυμνωσουμε την ψυχή μας .

Ας βρεθεί κάποιος να μου πει ότι σε μια σχέση που ξεγυμνωθηκαν εκατέρωθεν οι ψυχές 

Δεν πέρασε καλά και δεν έζησε αυτό που λέμε :σχέση (ναι,με ητα αυτή τη φορά) 

Όταν βλέπεις τον άνθρωπο σου να νοιωθεις να κυλάει το αίμα στις φλέβες σου ,να θέλεις να γίνεις εκατομμύρια κομμάτια και να μπεις μέσα του.

Και να θέλει κι εκείνος το ίδιο .

Ευλογημένοι όσοι το έζησαν ,ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα 

<3

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από wish_

Δεν ξέρω αν ειναι φαση της ηλικίας,δεν ξερω αν ειναι απο απογοητευση αλλα ναι...το πιστευω και εγω οτι καποιοι ανθρωποι ειναι για να ειναι μονοι... 

Ειναι η τυχη,οι συγκυρίες,το ποσο νερο βαζεις στο κρασί σου..δεν ξερω γιατι...ουτε πως θα βρεθει και αν θα βρεθει ποτε στο δρομο μου αυτό το " ιδανικο"  που θα κουμπωνει με μενα και εγω μ εκεινο με όλα τα ωραία του και τ άσχημα του!Υπαρχει ομως γιατι το βλεπω σε αλλους και γλυκαινομαι.

Οσο μεγαλωνω ακουω απο μεγαλυτερους φρασεις του τυπου 

"αχχ ασχημο πραγμα να γυρνας σπιτι και να μην εχεις κανεναν" 

" μου λειπει ο αντρας μου... η γυναικα μου..." 

"...μετανιωσα που δεν εκανα οικογενεια.." και άλλα πολλα τετοια...

και εκει λες...κριμα αλλα τι νοημα εχει να εισαι με καποιον που απλα για να εισαι και να καλυπτεις τη μοναξια σου,καλυτερα μονος σου και με καλους φιλους και οπου σε βγαλει ο δρομος σου,αρκει να μην μελαγχολείς,να ειναι επιλογη σου και να νιωθεις καλα με αυτό γεμιζοντας τη ζωη με αλλα πραγματα. 

Αρέσει στα μέλη papadoud, Pemi_98 και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 29 στις 16/1/2020
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 526
Υπάρχει ιδανική σχέση όταν φέρεσαι στον άλλο σα να ήταν το παιδί σου.Θα πληγώνεις ποτέ το παιδί σου ? Θα το εβριζες? Θα του μιλαγες άσχημα ? Θα του έλεγες ψέματα ? Θα το εκμεταλευοσουν ? Όχι βέβαια .Γιατί λοιπόν να τα κάνεις όλα αυτά στη γυναίκα η τον άντρα σου ? Η ιδανική σχέση έχει αγάπη ,εκτίμηση και σεβασμό .Να θέλεις να πεθάνεις για τον άλλο όπως θα έκανες για το παιδί σου ,να θέλεις το καλό του ,να θυσιαζεσαι.Ολοι θέλετε ιδανική σχέση χωρίς να κοπιασετε. Αυτό δε γίνεται.
Αρέσει στα μέλη papadoud, Pemi_98

achinos

# 30 στις 16/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.763

Η αγάπη στο παιδί σου είναι άλλο.

Η αγάπη προς το σύντροφο, έχει ένα όριο.
Ιδανικότερη σχέση είναι η τελευταία.
Αν δεν είναι ψάχνεις για την επόμενη.

Pemi_98

# 31 στην 1/2/2020
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 4
Το ιδανικό είναι μια προσωπική αντανάκλαση. Μπορεί το δικό σου ιδανικό να αποτελεί για μένα μια κόλαση και το αντίστροφο.Τώρα αν με τον όρο <<ιδανική σχέση >>εννοείς το κλισέ πρότυπο που βλέπουμε στις ρομαντικές κομεντί μπορεί να υπάρχει μπορεί και να μην υπάρχει. Στο τέλος της ημέρας ο καθένας μας έχει διαφορετικά θέλω και διαφορετικά πρέπει σε μια σχέση. Το ιδανικό είναι απλώς ένα άπιαστο όνειρο , ένας πυχης που εμείς ανεβοκαταβαζουμε κατά το δοκούν. Μια πετυχημένη σχέση ξεκινάει όταν αρχίσουν να υπάρχουν αμοιβαίες υποχωρήσεις. Δύο άνθρωποι πρέπει αναπόφευκτα να <<θυσιάσουν>> κάποια στοιχεία του εγω τους και να δημιουργήσουν νέα κοινά στοιχεία. Για αυτό παρατηρούμε ότι σε πολλές πετυχημένες μακροχρόνιες σχέσεις τα ζευγάρια αλληλοσυμπληρωνονται αρμονικά. Είναι σαν ένα άνθος, για να καρπησει απαιτεί αγάπη, κόπο και θέληση .

otinanai26

# 32 στις 2/2/2020
author
Γυναίκα / 32 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 643
Για μένα υπάρχει! Σε όλες τις σχέσεις υπάρχουν προβλήματα. Δεν πρόκειται να βρεις κανέναν που θα σου πει ότι είναι όλα τέλεια. Όμως όταν υπάρχει πραγματική αγάπη για τον άλλον και νιώθουν και οι δύο το ίδιο. Και δεν θέλουν να χάσουν αυτό που έχουν τότε προσπαθούνε, κάνουν υποχωρήσεις και συμβιβασμούς και οι δύο, μέχρι εκεί που μπορούν και θέλουν βέβαια κι έτσι τα ξεπερνάνε και τα παλέβουν μαζί τα προβληματα! Με αυτή τη βάση λοιπόν, ναι υπάρχει η ιδανική σχέση!!! Το να περνάς πάντα τέλεια και να νιώθεις πάντα όμορφα χωρίς προβλήματα, όχι δεν υπάρχει!!

Megalodondas

# 33 στις 2/2/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 745

Καμμία μικρή μπαλαρίνα βγήκε η όχι ακόμα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από otinanai26
Για μένα υπάρχει! Σε όλες τις σχέσεις υπάρχουν προβλήματα. Δεν πρόκειται να βρεις κανέναν που θα σου πει ότι είναι όλα τέλεια. Όμως όταν υπάρχει πραγματική αγάπη για τον άλλον και νιώθουν και οι δύο το ίδιο. Και δεν θέλουν να χάσουν αυτό που έχουν τότε προσπαθούνε, κάνουν υποχωρήσεις και συμβιβασμούς και οι δύο, μέχρι εκεί που μπορούν και θέλουν βέβαια κι έτσι τα ξεπερνάνε και τα παλέβουν μαζί τα προβληματα! Με αυτή τη βάση λοιπόν, ναι υπάρχει η ιδανική σχέση!!! Το να περνάς πάντα τέλεια και να νιώθεις πάντα όμορφα χωρίς προβλήματα, όχι δεν υπάρχει!!

Αρέσει στο μέλος Lolos-123
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost