Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελω συμβουλες επειγόντωσ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Insomnia_96

# 1 στις 25/1/2020
author
Γυναίκα gay / 19 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα!

Ειμαι κοπέλα,18 χρονών ,μου αρεσουν οι γυναικες και φέτος δινω πανελληνιες.Το πρόβλημα μου είναι ότι πέρυσι ερωτεύτηκα την καθηγήτρια μου στο φροντιστήριο.Ηξερα πως του χρόνου δεν θα την ξαναεβλεπα γιατι θα μας έπαιρνε αλλος καθηγητής.Ολους τους μήνες που πέρασα μακριά της δεν άντεχα να μην την σκέφτομαι,να κλαιω για αυτην και να την ζητάω παντού!Ετσι κατά τον Νοέμβριο πήρα το θάρρος να της στείλω μήνυμα να ξεκινήσω μαζί της ιδιαίτερο ,η αληθεια ειναι πως αντιμετώπιζα δυσκολίες στο μάθημα των αρχαίων οποτε το χρειαζόμουν αλλα περισσότερο τα κίνητρα ήταν συναισθηματικά...Δυστυχώς...Ολον αυτό το καιρό που περνάει εγώ δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα και το χει παρατηρήσει και αυτή και μου λέει συγκεντρώσου αλλα δεν αντέχω άλλο να προσπαθώ να επικεντρωθώ σε αλλα πράγματα πέρα από αυτήν.Ο,τι και να κάνω το κανω σκεπτόμενη αυτη και μόνο αυτή.Σημειωτεον πως πέρυσι μόλις την γνωρισα υπήρχε έντονη χημεία μεταξύ μας και επικοινωνία και το νιώσαμε και οι δύο ,η ιδια άλλωστε μου χει πει πως έχουμε επικοινωνια και ένιωσα αυτό το συναισθημα ότι την ήξερα από πάντα μόλις την είδα για πρώτη φορά.Αυτη βέβαια είναι 15 χρόνια μεγαλυτερη ,παντρεμένη και έχει και ένα παιδι...και όσο κιαν το ήξερα αυτό και έλεγα στον εαυτό μου να μην την ερωτευτεί τόσο πιο πολυ κόλλαγα.Αλλα και αυτή ρε παιδί μου δεν βοηθάει την κατάσταση.Μου φέρεται τρυφερά και γω γίνομαι κομμάτια(με πηγαίνει σπίτι μου μετά το μάθημα ,μου λέει να προσέχω όταν βγαίνω ,μου λέει καληνύχτα, φιλάκια)και αντε τωρα εγώ να προσπαθήσω να φύγω από το αδιέξοδο στο οποίο μπήκα ,γιατι ξερω πως εγώ έκανα την μλκια ,εγώ που όλοι λένε πως είμαι και ορθολογιστρια, άφησα το συναίσθημα να με κατευθύνει και να τα αποτελέσματα.Απτην μια Καλά να πάθω αλλα ρε παιδιά τι να κανω;;;Πανελληνιες δινω σε 4 μήνες.θα αντεξω;φοβάμαι πως το γεγονός ότι συνέχεια την σκέφτομαι θα επηρεάσει και την απόδοση μου.Καποιες φορές με βρίσκω να λέω τερμα δεν θα την ξανασκεφτεις και βάζω μπροστά την λογική και άλλες αφήνομαι σε φαντασιώσεις και συναισθήματα.Καθε φορά μετά το μάθημα κλαιω γιατι ξερω πως δεν θα την έχω ποτέ όσο κιαν την θέλω!Ειναι δύσκολο να κρατήσω τις ισορροπίες λογικής-συναισθήματος και το γεγονός ότι δεν μιλάω σε κανέναν για τα συναισθηματα μου και για την θέση που βρίσκομαι αυτήν την στιγμή με έχει κάνει να πνίγομαι σε τόσα συναισθηματα και να θέλω επιτέλους να της τα πω κιας γίνει ότι γίνει.Λετε να της το εξομολογηθώ ή θα τα κάνω χειρότερα;Ξερω δεν είναι η καλύτερη λύση αλλα δεν μπορω και να τα κρατάω μέσα μου-έχω σκάσει-ίσως αν της το λεγα να ένιωθα πιο ελεύθερη και να κατανοούσα επιτέλους ότι δεν είναι διαθέσιμη μετά την αναμενόμενη απόρριψη που θα τρωγα...Βρείτε μου έναν τρόπο να μην την αγαπώ ακόμη κι όταν μου λέει "Να προσέχεις!"Υ.Γ.:συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο

wish_

# 2 στις 25/1/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.651

ε ρε την ερμη την καθηγητρια σκεφτομαι τι τραβαει η καημενη.Που εκανε το λαθος να σε παει σπιτι απο ευγενεια και θα βρεθει και μπλεγμενη.

Να κατσεις στ αυγα σου μικρη,να μαθεις να ελεγχεις τον ευατο σου και τα  συναισθηματα σου,καταλαβες?

Να διαχωριζεις ποτε πρεπει να πεις κατι και ποτε να σωπαινεις. μαθαμε τωρα " εκφραστειτε!βγαλτε απο μεσα σας" και ουτω καθεξης χωρις να σκεφτεστε τις συνέπειες.
μην ψαχνεις δικαιολογιες να σκεφτεσαι αλλα αντι να επικεντρωθεις στο διαβασμα.Στο λεω ξανα,μαθε να ελεγχεις τα συναισθηματα σου,το ιδιο θα σου λεγα ακομα και αν ηταν ο καθηγητης σου η καποιο αγορι της ηλικίας σου.Χημεια θα εχεις με αρκετα κοριτσια και αγορια αυτο δεν σημαινει οτι θα ερωτευεσαι την καθεμια.Εχε στο μυαλο σου οτι υπαρχουν και σχεσεις φιλικες.

Αν θες να ξεχαστεις ξεκινα μια δραστηριοτητα να μη σκεφτεσαι και φυσικα μην ψαχνεις δικαιολογιες να μην διαβασεις,Ερχονται πανελληνιες και καλο θα ηταν να βαλεις στοχο να περασεις καπου γιατι οι ερωτες ερχονται και φευγουν.

Αρέσει στο μέλος jeyrum

konstandinos73

# 3 στις 25/1/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 147
Γεννηθηκες σε λαθος εποχη κοριτσι μου...το 2050 που πλεον το κυριαρχο φυλο θα ναι το "ερμαφροδιτο" θα της την επεφτες ανετα...και θα ειχες πολλες ελπίδες, αφου τοτε το φυσιολογικο θα ειναι ο άνδρας να πηδα τον ανδρα και η γυναικα, τη γυναικα...τοτε, θα βλεπουν στο δρομο ενα ζευγαρι "ανδρας-γυναικα" και θα αναφωνουν: "πω, πω τους ανωμαλους!". Σίγουρα πράγματα.
Αρέσει στα μέλη Heptamer, valia-12

cafe_greco

# 4 στις 25/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν ειναι η ιδεα μου αλλα...

Σαν τα μανιταρια τα θεματα με γκει προτιμησεις 

agrotis53

# 5 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.139

αποκλειεται να ειναι ετσι οπως τα περιγραφης   οσον αφορα τα συναισθηματα και της αντιδρασεις που βγαζεις δεν μπορω να  δινω γνωμες,, σε θεματα, που μου βγαζουν  το ψευτικο...

το λεω οσο ποιο ευγενικα μπορω..

οσο και αν τετοια περιπτωση μπορει να ειναι υπαρκτη   σε πραγματικο χρονο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Insomnia_96

Καλησπέρα!

Ειμαι κοπέλα,18 χρονών ,μου αρεσουν οι γυναικες και φέτος δινω πανελληνιες.Το πρόβλημα μου είναι ότι πέρυσι ερωτεύτηκα την καθηγήτρια μου στο φροντιστήριο.Ηξερα πως του χρόνου δεν θα την ξαναεβλεπα γιατι θα μας έπαιρνε αλλος καθηγητής.Ολους τους μήνες που πέρασα μακριά της δεν άντεχα να μην την σκέφτομαι,να κλαιω για αυτην και να την ζητάω παντού!Ετσι κατά τον Νοέμβριο πήρα το θάρρος να της στείλω μήνυμα να ξεκινήσω μαζί της ιδιαίτερο ,η αληθεια ειναι πως αντιμετώπιζα δυσκολίες στο μάθημα των αρχαίων οποτε το χρειαζόμουν αλλα περισσότερο τα κίνητρα ήταν συναισθηματικά...Δυστυχώς...Ολον αυτό το καιρό που περνάει εγώ δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα και το χει παρατηρήσει και αυτή και μου λέει συγκεντρώσου αλλα δεν αντέχω άλλο να προσπαθώ να επικεντρωθώ σε αλλα πράγματα πέρα από αυτήν.Ο,τι και να κάνω το κανω σκεπτόμενη αυτη και μόνο αυτή.Σημειωτεον πως πέρυσι μόλις την γνωρισα υπήρχε έντονη χημεία μεταξύ μας και επικοινωνία και το νιώσαμε και οι δύο ,η ιδια άλλωστε μου χει πει πως έχουμε επικοινωνια και ένιωσα αυτό το συναισθημα ότι την ήξερα από πάντα μόλις την είδα για πρώτη φορά.Αυτη βέβαια είναι 15 χρόνια μεγαλυτερη ,παντρεμένη και έχει και ένα παιδι...και όσο κιαν το ήξερα αυτό και έλεγα στον εαυτό μου να μην την ερωτευτεί τόσο πιο πολυ κόλλαγα.Αλλα και αυτή ρε παιδί μου δεν βοηθάει την κατάσταση.Μου φέρεται τρυφερά και γω γίνομαι κομμάτια(με πηγαίνει σπίτι μου μετά το μάθημα ,μου λέει να προσέχω όταν βγαίνω ,μου λέει καληνύχτα, φιλάκια)και αντε τωρα εγώ να προσπαθήσω να φύγω από το αδιέξοδο στο οποίο μπήκα ,γιατι ξερω πως εγώ έκανα την μλκια ,εγώ που όλοι λένε πως είμαι και ορθολογιστρια, άφησα το συναίσθημα να με κατευθύνει και να τα αποτελέσματα.Απτην μια Καλά να πάθω αλλα ρε παιδιά τι να κανω;;;Πανελληνιες δινω σε 4 μήνες.θα αντεξω;φοβάμαι πως το γεγονός ότι συνέχεια την σκέφτομαι θα επηρεάσει και την απόδοση μου.Καποιες φορές με βρίσκω να λέω τερμα δεν θα την ξανασκεφτεις και βάζω μπροστά την λογική και άλλες αφήνομαι σε φαντασιώσεις και συναισθήματα.Καθε φορά μετά το μάθημα κλαιω γιατι ξερω πως δεν θα την έχω ποτέ όσο κιαν την θέλω!Ειναι δύσκολο να κρατήσω τις ισορροπίες λογικής-συναισθήματος και το γεγονός ότι δεν μιλάω σε κανέναν για τα συναισθηματα μου και για την θέση που βρίσκομαι αυτήν την στιγμή με έχει κάνει να πνίγομαι σε τόσα συναισθηματα και να θέλω επιτέλους να της τα πω κιας γίνει ότι γίνει.Λετε να της το εξομολογηθώ ή θα τα κάνω χειρότερα;Ξερω δεν είναι η καλύτερη λύση αλλα δεν μπορω και να τα κρατάω μέσα μου-έχω σκάσει-ίσως αν της το λεγα να ένιωθα πιο ελεύθερη και να κατανοούσα επιτέλους ότι δεν είναι διαθέσιμη μετά την αναμενόμενη απόρριψη που θα τρωγα...Βρείτε μου έναν τρόπο να μην την αγαπώ ακόμη κι όταν μου λέει "Να προσέχεις!"Υ.Γ.:συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο

achinos

# 6 στις 26/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.689

ε ναι, μάλλον το παρά$εσε!!!

Megalodondas

# 7 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 465

Είχα ερωτευτεί την κα Μαρία, καθηγήτρια φιλολογίας..

Τι ζεστό θυληκο..
Παντρεμένη κι αυτή αλλά χωρίς παιδιά..
Γνώριζα όμως παρά τίς φαντασιώσεις πώς αυτά μένουν κρυφά..
Ίσως γιατί μεγάλωσα σε "κρυφή"οικογένεια..
Δεν υπήρχε ελευθερία έκφρασης..
Καί πήρα το μάθημα μου ..
Δεν έθεσα ποτέ όρια στην έκφραση των παιδιών, όλα πρεπει να εκφράζονται..
Μάθημα δεν καταλαβαίνεις ούτως η άλλως μαζί της..
Πες το 
Αν έχεις τα κοτσια να το πεις καί τό κάνεις  θα ενθαρρύνει μέσα σου να ακολουθείς τον δρόμο τής τόλμης..
Οι σπουδές θέλουν τόλμη..
Όλη η ζωή θέλει τόλμη..
Και αντοχή να αντέχεις τις ώρες πού δεν βρίσκεσαι στο συννεφάκι σου..

Αρέσει στο μέλος agapimou11

froufrou2017

# 8 στις 26/1/2020
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 282
Έχεις φάει χοντρό κόλλημα και σίγουρα θα έχει αντίκτυπο στις εξετάσεις σου. Η λύση είναι δραστική, αφού κοντευεις ν' αρρωστησεις μ' αυτή την κατάσταση κόψε κάθε επαφή μαζί της κι' αλλαξε αμέσως καθηγητή! Βρες μια δικαιολογία και ξεκοψε. Μεγαλώνοντας και με τις εμπειρίες που θ' αποκτήσεις θα μάθεις να ελέγχεις τα συναισθήματά σου

Enikos

# 9 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.871
Ποιος χτενιζεται?...

Φάκατα...

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Blacksea1995

# 10 στις 26/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι τρυφερά σε φερεται καλέ;;; Που σου λέει καληνύχτα ; Η που σε πηγαίνει σπίτι; Μάθημα σου κάνει λεφτά της δίνεις πως ήθελες να σου μιλάει; Κάτσε στα αυγά σου και τράβα βρες έναν άντρα για ιδιαίτερα μη σου μπαινουν και ιδέες τώρα με τις πανελλήνιες... Άσε την καθηγήτρια ήσυχη στον άντρα της και το παιδάκι της...μη κάνεις κάνα αστείο και της πεις ότι τη λιγουρευεσαι γιατί κρίμα είναι η γυναίκα θα σταματήσει τα ιδιαίτερα μια για πάντα + ότι δεν θα λέει καληνύχτα και φιλάκια σε καμία άλλη γυναίκα. Θα την δημιουργήσεις ψυχικό τραύμα

Hellboy_

# 11 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 75

ε ειναι αλλη μια μοδα της εποχης οι ¨γκει σχεσεις¨ ..ψαχνουν τα παιδακια στης εφηβεια να προσδιορισουν την σεξουαλικη τους ταυτοτητα και νομιζουν οτι ειναι γκει γιατι το θεωρουν κατι ξεχωριστο και ενθουσιαζονται...τι να πεις νεολαια!

κοιτα εκει να περασεις στις πανελληνιες πουθενα λεω εγω και ασε τις ομοφυλοφιλικες σχεσεις

αιντε συνελθετε επιτελους!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από cafe_greco

Δεν ειναι η ιδεα μου αλλα...

Σαν τα μανιταρια τα θεματα με γκει προτιμησεις 

Insomnia_96

# 12 στις 26/1/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Ευχαριστώ αυτούς που κατάλαβαν το θέμα και έδωσαν μια σχετική απάντηση σε αντίθεση με αυτούς που επελεξαν να κρίνουν τις προτιμήσεις μου στηριζόμενοι σε αναχρονιστικές αντιλήψεις...Η ομοφυλοφιλία υπήρχε ανέκαθεν και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ειναι θέμα ταμπού ,απλα τα "κολλημένα" μυαλα δεν λενε να το κατανοήσουν.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, MiltosRNLI1930

panagiotismp90

# 13 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.369

το προβλημα σου ποιο ειναι ρε ινσομνια? οτι δεν μπορεις να διαβασεις τις παπαρολογιες της θεωρητικης?

Αρέσει στο μέλος Ring_a_Bell

Insomnia_96

# 14 στις 26/1/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Τι ακριβώς σου φαίνεται ψεύτικο;Δεν είμαι τρολ ρε παιδιά,ερωτευμενη ειμαι !!!

Katia1997

# 15 στις 26/1/2020
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
Δεν είμαι ειδήμων σε αυτή την περιπτωση , ωστόσο με βαση τη δικιά μου οπτική θα σου έδινα μια κατευθυνση . Απο τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω οτι υφιστανται δυο καταστάσεις που επιθυμείς να "ολοκληρώσεις". Η μια είναι η αφοσοιωση σου στο διαβασμα, με σκοπό την εξέταση σου στις πανελλήνιες και η αλλη, η εκδήλωση των συναισθηματων σου προς την καθηγήτρια σου . Τώρα προσπάθησε να ιεραρχησεις την σημαντικότητα των καταστάσεων αυτών με τη λογική και μονο και οχι τα συναισθήματα που μπορεί να κυριαρχουν αυτή τη στιγμη. Θα σε βοηθήσω να το εξετάσεις ορθολογιστικα με μια ερώτηση. Ποιες απο τις τρεις καταστασεις θεωρείς οτι μπορεί να εχει τη μεγαλυτερη βαρύτητα ; Το να εκφράσεις τα συναισθήματα σου στην καθηγήτρια σου και να απορριφθουν ; να συνεχισεις να κανεις μαθημα μαζί της, σκεπτόμενη όμως εκείνη και όχι το βασικό μαθημα βαρύτητας των πανελληνίων που θα κρίνει και το μέλλον σου ή να σταματήσεις την επαφη , να βρεις αλλη καθηγήτρια αρχαίων και να αφοσοιωθεις στους τεσσερις μηνες που σου έχουν μεινει, ώστε να μην παει χαμένος ο κόπος ενος χρονου ; Αναλογισου και τις τρεις καταστασεις και τις επιπτώσεις που θα έχουν κακ στην ψυχική σου υγεια, αν τις εφαρμοσεις .Καλη σου συνέχεια ,.εύχομαι οτι καλύτερο .

DonHuanDelSalsa

# 16 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 90

Αρχισανε οι πλακες... ιντριγκααα.

MadameShuShu40

# 17 στις 26/1/2020
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.347

Παιδιά, μην παίρνει το μυαλό σας αέρα.Όλα αυτά με τις χημειες και τις αλχημείες, πολλές φορές είναι στο μυαλό σας, εσείς φαντάζεστε διάφορα και ο άλλος απέναντι, ούτε ξέρει τι σκέφτεστε. 

Εν κατακλείδι, με την καθηγήτρια κάνεις ιδιαίτερο, αλλά να ξέρεις ότι τέτοιου είδους σχέσεις τις διέπουν κανόνες και από την μεριά της τους τηρεί, γιατί την ενδιαφέρει η δουλειά της.

Σου φέρεται μέσα στα πλαίσια της λογικής συμπεριφορας ενός καθηγητή με μαθητη του. 

Επικεντρωσου στο  διάβασμα και τους έρωτες σου άφησε τους με καμία κοπελίτσα συνομηλικη σου.

Insomnia_96

# 18 στις 26/1/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Το θέμα είναι πως θα καταφέρω να συγκεντρωθώ όταν είμαι μαζί της και να αφοσιωθώ στο διάβασμα μου ,γιατί τώρα είναι πολύ αργα να αλλάξω καθηγητρια μιας και έχω ήδη μπει σε μια σειρά
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

achinos

# 19 στις 26/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.689

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Insomnia_96
Το θέμα είναι πως θα καταφέρω να συγκεντρωθώ όταν είμαι μαζί της και να αφοσιωθώ στο διάβασμα μου ,γιατί τώρα είναι πολύ αργα να αλλάξω καθηγητρια μιας και έχω ήδη μπει σε μια σειρά

δε σου είπαμε τίποτα για την ταυτότητά σου καλέ, αλλά κ τι έγινε;

Αμα περίμενα να μου περάσει ο έρωτας κ μετά να δώσω εξετάσεις...

δε θα είχα βγάλει ακόμα ούτε το δημοτικό...

κ λέμε από τον περασμένο αιώνα, φαντάσου...

Αλλο έρωτας, άλλο διάβασμα, καμία σχέση εξαπανέκαθεν.

MiltosRNLI1930

# 20 στις 26/1/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.047

Πες της να πατε σινεμα σε αναλογο φιλμ .Κρατησε της το χερι απαλα και γυρε στο πλαι της .

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε