Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πολύ περίεργη κατάσταση...

Σελίδα : 1

Pontiko33

# 1 στις 28/1/2020
author
Γυναίκα / 35 / Διαζευγμένη
Ν. Αργολίδας / Επίδαυρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Πολύ περίεργη κατάσταση...

Καλημέρα σε όλους και όλες...θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα πολύ ιδιαίτερο θέμα που έχει προκύψει στην ζωή μου...είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε κάποιο forum αλλά έχω απελπιστει..

Ήμουν παντρεμένη για 10 χρόνια..δεν καταφέραμε να κάνουμε παιδάκι όλα αυτά τα χρόνια..Πριν από 4 χρόνια μπήκε στην ζωή μου μια κοπέλα η οποία είναι λεσβία και δεν αργήσαμε καθόλου να γίνουμε κολλητές.γρηγορα όμως κάναμε σχέση.εγω παντρεμένη και παράλληλα μαζί της.την ερωτεύτηκα τρέλα και την αγάπησα παράφορα κ αυτή το ίδιο.οι ζηλιες οι καβγάδες κ οι τσακωμοί δεν έλειπαν ποτέ...για όλο τον κόσμο εννοείται κολλητές..Πέρυσι πήρα την απόφαση να χωρίσω από τον γάμο μου και επειδή της ζήτησα να το δούμε φιλικά μέχρι να ηρεμήσω στη φάση του διαζυγίου..το δέχτηκε και ήταν δίπλα μου.Λιγο αργότερα ξεκίνησε να ψιλομιλαει με μια άλλη κοπέλα και τρελάθηκα και την παρακάλεσα να μην χωρίσουμε..να προσπαθήσουμε πάλι.και το δέχτηκε και αυτό..και όντως εγώ χωρισμένη πια...ήμασταν μαζί ..όμως πριν 6 μήνες επειδή ο κόσμος είχε αρχίσει να συζητάει και φοβήθηκα για την δουλειά μου κ την περιοχή που είμαστε..της είπα ότι θα ταν καλύτερα να προσπαθήσουμε φίλες κ να αφήσουμε το ερωτικό ..και πάλι το δέχτηκε...Πριν ενάμιση μήνα γνώρισε κάποια έκανε κάποια φάση έχουν επικοινωνία κλπ οχι σχεση..και από τότε την παρακαλαω σαν τρελή έχοντας καταλάβει όλα μου τα λάθη..εκείνη είναι ανένδοτη μου λέει ότι μαγαπαει κ ότι δεν θέλει να πονάω κ πώς αυτή τη φορά δεν θα κάνει πίσω κ θα το δούμε όπως εγώ ήθελα.οπως εγώ της ζήτησα τόσες φορές.Αυτή την στιγμή την αφήνω να κάνει ότι θέλει χωρίς να την πιέζω κ είμαστε κάθε μέρα μαζί αλλά πάντα φιλικά από μεριά της.δεν την πιέζω καθόλου.Την θέλω απεγνωσμένα ξέρω ότι έχω κάνει κ δεν έχω σκοπό να κάνω τα ιδια λάθη...πώς να την κερδίσω πίσω;;...υποφέρω...

Sourya

# 2 στις 28/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μια απορια... εσυ τωρα εισαι ο ποντικος η η ποντικινα, στη σχεση;

archagellos

# 3 στις 28/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Αγαπητη ,

δεν κανεις και εκει εσυ μια χαλαρη κινηση προς καμμια αλλη ...ετσι για να κοψεις αντιδρασεις ...

Τωρα την παρακαλας και αλλη λεει...εχω τον γαιδαρο μου δεμενο...μηπως ομως να δειξεις οτι

κοβεις λιγο καπιστρι ...ετσι να δουμε τι θα κανει.

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη agrotis53, sun_world και σε ακόμα 3 μέλη.

Heptamer

# 4 στις 28/1/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.678

Βρες μια άλλη. 

Έτσι κι αλλιώς, δε μπορείς να ξανάχωρίσεις... 
Αρέσει στα μέλη archagellos, agrotis53

Pontiko33

# 5 στις 28/1/2020
author
Ν. Αργολίδας / Επίδαυρος
Είναι δύσκολα τα πράγματα παιδιά...πείτε λύσεις...

Pseydwnymo

# 6 στις 28/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καταρχάς ηρέμησε

Αφιέρωσε περισσότερο χρόνο σε σένα να βρεις τι πραγματικά είσαι. Αποτι φαινεται δεν έχεις αποδεχτεί την ομοφυλοφιλία σου 100% και σε αγχώνει η άποψη των τρίτων. Το ότι ακουγόταν στην κοινωνία για εσενα και την κοπελα δεν σήμαινε ότι δε θα μπορούσατε να είσαστε μαζί στον προσωπικό σας χώρο... Εγω την καταλαβαινω την πρωην κοπελιτσα σου. Καταρχάς την προσβαλεις με το να την διωχνεις λες και έχει κάτι κακό, επειδή ο κόσμος μιλάει. Ο κόσμος θα μιλάει ούτως ή άλλως για το οτιδήποτε. Αν την θες πραγματικά απόδειξέ το. Μην ξεχνάς ότι δεν έχεις πολλές ευκαιρίες, σταμάτα να την πετάς λες και είναι αντικείμενο, αφου την αγαπάς...οπως λες.Αλλιώς σταματα να την πληγώνεις επειδή εσύ έχεις δικούς σου κομπλεξισμους, αστην να ζήσει την ζωη της ομορφα και βρες μια νέα κοπελα που θα καταλαβαίνει τα κομπλεξ αυτά.

2019Anastasia

# 7 στις 28/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 117
Σε αυτή τη σχέση γινόταν συνέχεια το κέφι σου. Πιθανόν σε αγαπούσε πολύ και υποχωρούσε πάντα. Εσύ όμως δεν ένοιωθες το ίδιο και επιπλεον ντρεποσουν, την έκρυβες. Εαν κάποιος ντραπει για μένα θα του αδειάσω τη γωνία στο δευτερόλεπτο. Ασε ήσυχη την κοπέλα μην την στριμώχνεις στη ζωή σου ,που έχεις χώρο μονο για τα θέλω ΣΟΥ.
Αρέσει στα μέλη Silektis, Betty_83

Pontiko33

# 8 στις 28/1/2020
author
Ν. Αργολίδας / Επίδαυρος
2019Anastasia έχεις απόλυτο δίκιο.ομως καταλαβα τα λάθη μου κατάλαβα τι θέλω.γιαυτο και δεν της ασκώ καμία πίεση...όμως δεν θέλω να την χασω

2019Anastasia

# 9 στις 28/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 117
Κοπέλα μου ξέρω πόσο πονάει η απόρριψη. Ειναι ο εγωισμός σου που πονάει και γι αυτό δεν το δέχεσαι. Αν την αγαπάς πραγματικά άφησε την να βρει την ευτυχία ακόμα και μακριά σου. Έτσι είναι η αληθινή αγάπη κι όχι αυτή που νοιώθεις η εγωιστική. Οταν το αποδεχτείς θα μπορέσεις να συνεχίσεις για να βρεις κι εσύ την ευτυχία που σου αξίζει όπως φυσικά αξίζει σε όλους .

Pontiko33

# 10 στις 28/1/2020
author
Ν. Αργολίδας / Επίδαυρος

αληθεια δεν ειναι εγωισμος...εχω πραγματικα μετανιωσει...

Αρέσει στο μέλος 2019Anastasia

MiltosRNLI1930

# 11 στις 28/1/2020
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Ερωτηση

Γιατι το 2020 μπηκε με καταιγισμο UFO-TROLL ?

Αρέσει στα μέλη DonHuanDelSalsa, ZHLIASOY και σε ακόμα 3 μέλη.

marie_la_journaliste

# 12 στις 28/1/2020
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 635

εγω δε τα πολυκαταλαβαινω αυτα αλλα δε χρειαζεται και να τα τρολαρω

θα το παρω σα μια σχεση αναμεσα σ εναν αντρα και μια γυναικα... πρεπει να εισαι προετοιμασμενη για ολα...νομιζω οτι η πιο σωστη συμβουλη που διαβασα ηταν αυτη που σου λεει να αφιερωσεις χρονο στον εαυτο σου για να αποδεχτεις τι τελικα εισαι! ειναι και η κοινωνια οπως ειπες μικρη...δεν ειναι για πολλα πολλα  καλα θα κανεις να μη δινεις δικαιωματα αν και πιστευω οτι ηδη η μιση κοινωνια θα το χει μαθει απο τους καλοθελητες.Αφου δεχεται τη φιλια σου τουλαχιστον  και ηταν και δικη σου επιλογη ..κρατα την

και που ξερεις ; σε καμια  στιγμη κεφιου και μεθης μπορει να αναθερμανθει η σχέση σας και να την κανεις και παλι δικη σου. Ο χρονος ειπαμε ειναι πανδαματωρ οποια κι αν ειναι η εξελιξη.
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Sourya

# 13 στις 28/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καποιος η καποια μας κανει πλακα

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MiltosRNLI1930

Ερωτηση

Γιατι το 2020 μπηκε με καταιγισμο UFO-TROLL ?

agrotis53

# 14 στις 28/1/2020
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.463

τα δυσκολα ποια ειναι δεν καταλαβαινω;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Pontiko33
Είναι δύσκολα τα πράγματα παιδιά...πείτε λύσεις...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, archagellos

Betty_83

# 15 στις 29/1/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Ορθώς, επέλεξες το "Ποντικός". Η φάκα για σένα, είναι η πιθανότητα να γνωρίσει η πρώην σου κάποια άλλη γυναίκα.

Δεν έχεις ιεραρχήσει τις προτεραιότητές σου, δεν έχεις αποδεχθεί τις ερωτικές σου προτιμήσεις και το μόνο που ξέρεις - και ξέρουμε- είναι τα συγκεχυμένα συναισθήματα που έχεις για το πρόσωπό της. Δείχνεις να είσαι εντάξει με το να σβήνεις το ιστορικό σας και να την κρατάς απλώς σαν φίλη, αλλά στην ιδέα και μόνο ότι βάζει άλλο άτομο στην ζωή της, ξεχύνεται το κράκεν. Και θυμάσαι ότι δεν μπορείς να την έχεις μόνο φίλη. Και ξαναζητάς "αναβάθμιση" .

Εγώ πιστεύω ότι είσαι εξαρτημένη, όχι ερωτευμένη. Όταν πιστέψεις και εσύ κάτι, μην παραλείψεις να της το κοινοποιήσεις, έτι μία ακόμα φορά.

Υγ: Το ότι αναγνωρίζεις τα λάθη σου, δεν σημαίνει δεν θα τα ξανακάνεις. Ούτε ότι ο άλλος οφείλει ένα ακόμη συγχωροχάρτι

Υγ2: Εκείνη ανταποκρίθηκε σε όλα σου τα αιτήματα. Κάνε και εσύ το ίδιο.

Υγ3: Τα θέματά μας, δεν μπορούν και δεν οφείλουν να μας τα λύσουν οι άλλοι. Απαιτείται προσωπική δουλεια

Υγ 4: Τι κάνει το λατρεμένο φόρουμ?

Αρέσει στα μέλη Silektis, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

akakios79

# 16 στις 29/1/2020
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια

πολυ τρολαρισμα

DonHuanDelSalsa

# 17 στις 30/1/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 235

Μπορει και να ειναι ολοκληρο κυκλωμα. Συνδικατο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Sourya

Καποιος η καποια μας κανει πλακα

Pontiko33

# 18 στην 1/2/2020
author
Ν. Αργολίδας / Επίδαυρος
Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια είτε κακά είτε καλά.σας καταλαβαίνω.το θέμα τελείωσε.την παρακάλεσα..με έβρισε ήταν με την άλλη μου είπε να μην την ξαναενοχλησω..και από το σοκ που έπαθα γιατί αυτόν τον άνθρωπο εγώ δεν τον ξέρω καν...ζήτησα συγγνώμη και δεν θα την ξαναδώ ποτέ.μεετακομιζω αλλάζω δουλειά και περιοχή και άλλη φορά να προσέχω ποιους θεωρώ δικούς μου ανθρώπους ζωής.να είστε όλοι καλά.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost