Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Ένα μεγάλο λάθος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Elli123456

# 1 στις 30/1/2020
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Ένα μεγάλο λάθος

Καλησπέρα σας είμαι καινούργια εδώ στο φόρουμ . Βλέποντας πολλά θέμματα σχέσεων ήθελα να μιλήσω και για το δικό μου πρόβλημα . Έκανα ένα μεγάλο λάθος που μου στοίχησε την φιλία και την παρέα μου με τον φίλο μου που τον ξέρω απο μικρό παιδί... Θα ήθελα να σας μιλήσω για το τι ακριβώς έγινε. Εγώ πριν 1 χρόνο ακριβώς χωρίσα από μία σχέση 3 χρόνων .. ο φίλος μου τότε ήταν ελεύθερος περίπου 2 χρόνια.. Μου μιλούσε για τους προβληματισμούς του σχετικά το ότι ήταν μόνος 2 χρόνια χωρίς κάποια κοπέλα στο πλευρό του .. καθημερινά μιλούσαμε , καθημερινά του έλεγα ότι κάτι θα βρεις όμορφο παιδί είσαι δεν σου λείπει κάτι και αυτός ήταν κάθε μέρα και ποιο άσχημα.. Σπουδάζει Αθηνα οπότε σκέφτηκα να κατεβω 2 μέρες να τον δω και από κοντά γιατί είχαν περάσει λίγοι μήνες που δεν τον είχα δει .. κατέβηκα  μετα απο 1 μήνα αφού χωρίσα και βρέθηκαμε , μιλήσαμε ,  βγήκαμε εξω για φαγητό για ποτό χαρηκα παρά πολύ που τον είδα όμως είχαμε και "λίγα" απρόοπτα γιατί ηταν να με φιλοξενήσει σπίτι με τον συγκάτοικο του αλλά μου έκλεισε ξενοδοχείο και το πλήρωσε ο ίδιος ή αλήθεια ήταν ότι ενιωσα αρκετά άσχημα γιατί δεν ήθελα να μπει σε τέτοιο κόπο και να πληρώσει έξτρα χρήματα.. Όπως και να έχει έκλεισε δικλινο δωμάτιο να μείνει και αυτός να μην μείνω μόνη μου και αφού ηπιαμε τα ποτά μας γυρισαμε στο ξενοδοχείο.. Εκεί άρχισε να μου λέει ότι θέλει να μου κάνει λίγο μασάζ γιατί ένιωθε ότι είμαι κουρασμένη και ήθελε να χαλαρωσο στην αρχή ενιωσα αβολα έπειτα λέω φίλοι ήμαστε και μάλιστα τόσα χρόνια σιγά τι έγινε την ώρα που μου έκανε μασάζ άρχισε να μιλάει πολύ τρυφερά και να μου λέει πως όσο είχα σχέση με σκεφτόταν και πώς πάντα ήθελε να ήμαστε μαζί ότι ήθελε να με αγγίξει να κάνουνε έρωτα ότι το φαντάζοταν χρόνια ολόκληρα εκεί κοκκαλωσα ενιωσα πολύ άσχημα .. Όμως παρασύρθηκα καταβαθος κι εγώ ένιωθα πράγματα για εκείνων και το έκρυβα αλλά του είχα πει ότι  και να γίνει ή σχέση μας θέλω να παραμείνει φιλική και ενιωσα ότι δεν το σεβάστηκε με την όλη του εξομολόγηση .. Δεν θέλω να πω ότι δεν φταιω και φταιω και νιωθο και πολύ άσχημα γιατί στην πορεία ο φίλος μου έκανε σχέση είναι μαζί της εδώ και 1 χρόνο και εμένα σταμάτησε να μου μιλάει δεν με έχει πάρει καθόλου τηλέφωνο εδω και 4 μήνες λες και με ξεγραψε εντελώς και δεν ξέρω γιατί τέτοια συμπεριφορά εξάλλου μένει Αθηνα για της σπουδές του και εγώ μένω αλλού δεν ήμαστε καν κοντά για να υπάρξει πρόβλημα .. Ποτέ δεν τον υποχρεωσα να είναι μαζί μου , ποτέ δεν του δημιούργησα κανένα πρόβλημα ίσα ίσα προσπάθησα να ξεχάσω εκείνω το βράδυ που κάναμε έρωτα... Θέλω να μου μιλήσετε ευθέως για το τι θα είναι ποιο καλό για εμένα να αφήσω την κατάσταση ως έχει ? Να μην ξανα μιλήσω μαζί του ?  Να τον ξεχάσω τελείως ?  Πραγματικά δεν ήθελα να τον χάσω από την ζωή μου μόνο με τον εαυτό μου πλέον τα βάζω μόνο με εμένα !  

Aggelo

# 2 στις 30/1/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.061

Μεταξυ μας διαβαζοντας το ποστ απ την αρχη και χωρις να το εχεις διαβασει ολο
καταλαβαινεις οτι θα κατεληγε στο σεξακι...τυχαιο......μαλλον προδιαγεγραμμενο

Σ αυτες τις περιπτωσεις δεν υπαρχει επιστροφη...το πριν δεν υπαρχει πια μονο το μετα
Τωρα γιατι δεν σου μιλαει......μαλλον τα ηθελε ολα δεν βολευοταν με τα λιγα η σε

καταφερε οποτε δεν ηθελε κατι αλλο...θελω να πιστευω το πρωτο

Οπως και να χει συνεχισε τη ζωη σου..γιατι τα ερωτηματικα οσο ψαχνεις να τ απαντησεις

τοσο δεν βρισκεις ακρη και στο τελος σαλταρεις απο τις πολλες σκεψεις...

να θυμασαι τα καλυτερα επονται 

Αρέσει στα μέλη jeyrum, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 3 στις 30/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.255

Ευτυχως, που...

Οταν ειπαμε να βρεθουμε με τον Μελετη (σειρα απο την αεραμυνα)...

Και οταν βρεθηκαμε, δεν εγινε καμια κινηση για μασαζακι...

Αν ειχε γινει κανα τετοιο "απροοπτο", αυτη την στιγμη η εγω η...

...αυτος, θα ημασταν με μπραιτ νιου θεμα στο φορουμ του σχεσεις...

...να λεμε πως ποτε δεν υπηρξαμε φιλοι, διοτι μας γαργαλαγε απεξανεκαθεν...

...αλλα το δραμα μας ηταν οτι, καπου ειχαμε ακουσει πως ειναι οι...φιλοι...

Τωρα...πως καμουν οι εν δυναμει προς σουλουμουτουκουμιασιν, παρτσακλοι...και το αποτελεσμα...

Κατι "εκπληξεις", κατι "τι κανεις εκει?", κατι "μα...", κατι "ξεμα...", θα χαρακτηριζονταν ανετα απο την εδρα, ως "πραξεις των κατσικοτομαρων"...

Μονο με αδειο βαρελι των 250 ltrs, απο λαδια υψηλης πιεσης του κρενιου, τιγκα θυμιαματα και σολομωνικες, θα μπορουσε (δυνητικα) να αντιμετωπισθει αυτο το περιστατικο...

Φερτε τα καρβουνα του πεφκου...τα μεγαλα...

Αρέσει στα μέλη jeyrum, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

lolly-123

# 4 στις 30/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το οτι σου εκλεισε ξενοδοχειο δειχνει οτι δε θα σου φεροταν φιλικα αρα ηταν ανεντιμος απεναντι σου απ την αρχη αρα κοκκινη καρτα ... εκτος κ αν αυτο που πραγματικα σε ενοχλει ειναι οτι δε συνεχισε μαζι σου και δεν το παραδεχεσαι ... χαμενη υποθεση απ οποια πλευρα κ αν το δει κανεις ...

tzoulia59

# 5 στις 30/1/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

καιρος ειναι να μαθεις  οτι οι ανθρωποι ειναι πολυ χειριστικοι ,,,

κι αλλη φορα να εισαι πιο επιφυλακτικη για το ποιον θα εμπιστευεσαι ...

οι περισσοτεροι οταν εχουν αναγκη σε πλησιαζουν ...και μολις κανουν την δουλεια τους εξαφανιζονται ...

ο φιλος σου απ οτι φανηκε καθολου φιλος καλος δεν ηταν... γιατι απλα δεν σεβαστηκε ουτε εσενα... ουτε την φιλικη σχεση που ειχατε ...

οταν κατεβηκες να τον δεις στην αθηνα σε πηγε στο ξενοδοχειο με σκοπο να σε ξεμοναχιασει ,,,

δεν σεβαστηκε οτι εσυ ετρεφες φιλικα συναισθηματα γι αυτον

και στην κατασταση που σε εφερε ενεδωσες σεξουαλικα

σε κατι που ουτε σου ειχε περασει απο το μυαλο οτι θα συμβει ...

αυτο εγινε ,,,τελος αυτο ,,

και μην αναμασας το θεμα ... για το πως και το γιατι ...εγινε...

σε χρησιμοποιησε  γιατι δεν ειχε φιλεναδα .. ..και .μολις βρηκε την φιλεναδα χαθηκε ...

και μολις χωρισει με την φιλεναδα παλι θα σε ψαξει ..

μην πιστεψεις τιποτα απ οτι θα σου πει αυτος ο ανθρωπος ...

δεν ειναι καλο ατομο και κακως τον εμπιστευοσουν ,,

,μικρο κοριτσι ησουν απειρο εχεις τα δικια σου αλλα τελος αυτο ...

κοψε δια παντος αυτη την σχεση ,,και απο δω και περα να εισαι πιο προσεκτικη με τις φιλιες σου ...

μην απαντησεις ποτε σε τηλεφωνηματα του αν ξαναεμφανισθει ...

σαπιος ανθρωπος ειναι δεν αξιζει ,,

φαινεται να εισαι γλυκο κοριτσι ...

κι ολα τα 23 χρονα εξω ειναι για παρτι σου ,,,τρεχα να ζησεις την νιοτη σου ...

και ξεχνα τον αυτον ,,,οχι για φιλος αλλα ουτε για φτυσιμο κανει ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elli123456

Ένα μεγάλο λάθος

Καλησπέρα σας είμαι καινούργια εδώ στο φόρουμ . Βλέποντας πολλά θέμματα σχέσεων ήθελα να μιλήσω και για το δικό μου πρόβλημα . Έκανα ένα μεγάλο λάθος που μου στοίχησε την φιλία και την παρέα μου με τον φίλο μου που τον ξέρω απο μικρό παιδί... Θα ήθελα να σας μιλήσω για το τι ακριβώς έγινε. Εγώ πριν 1 χρόνο ακριβώς χωρίσα από μία σχέση 3 χρόνων .. ο φίλος μου τότε ήταν ελεύθερος περίπου 2 χρόνια.. Μου μιλούσε για τους προβληματισμούς του σχετικά το ότι ήταν μόνος 2 χρόνια χωρίς κάποια κοπέλα στο πλευρό του .. καθημερινά μιλούσαμε , καθημερινά του έλεγα ότι κάτι θα βρεις όμορφο παιδί είσαι δεν σου λείπει κάτι και αυτός ήταν κάθε μέρα και ποιο άσχημα.. Σπουδάζει Αθηνα οπότε σκέφτηκα να κατεβω 2 μέρες να τον δω και από κοντά γιατί είχαν περάσει λίγοι μήνες που δεν τον είχα δει .. κατέβηκα  μετα απο 1 μήνα αφού χωρίσα και βρέθηκαμε , μιλήσαμε ,  βγήκαμε εξω για φαγητό για ποτό χαρηκα παρά πολύ που τον είδα όμως είχαμε και "λίγα" απρόοπτα γιατί ηταν να με φιλοξενήσει σπίτι με τον συγκάτοικο του αλλά μου έκλεισε ξενοδοχείο και το πλήρωσε ο ίδιος ή αλήθεια ήταν ότι ενιωσα αρκετά άσχημα γιατί δεν ήθελα να μπει σε τέτοιο κόπο και να πληρώσει έξτρα χρήματα.. Όπως και να έχει έκλεισε δικλινο δωμάτιο να μείνει και αυτός να μην μείνω μόνη μου και αφού ηπιαμε τα ποτά μας γυρισαμε στο ξενοδοχείο.. Εκεί άρχισε να μου λέει ότι θέλει να μου κάνει λίγο μασάζ γιατί ένιωθε ότι είμαι κουρασμένη και ήθελε να χαλαρωσο στην αρχή ενιωσα αβολα έπειτα λέω φίλοι ήμαστε και μάλιστα τόσα χρόνια σιγά τι έγινε την ώρα που μου έκανε μασάζ άρχισε να μιλάει πολύ τρυφερά και να μου λέει πως όσο είχα σχέση με σκεφτόταν και πώς πάντα ήθελε να ήμαστε μαζί ότι ήθελε να με αγγίξει να κάνουνε έρωτα ότι το φαντάζοταν χρόνια ολόκληρα εκεί κοκκαλωσα ενιωσα πολύ άσχημα .. Όμως παρασύρθηκα καταβαθος κι εγώ ένιωθα πράγματα για εκείνων και το έκρυβα αλλά του είχα πει ότι  και να γίνει ή σχέση μας θέλω να παραμείνει φιλική και ενιωσα ότι δεν το σεβάστηκε με την όλη του εξομολόγηση .. Δεν θέλω να πω ότι δεν φταιω και φταιω και νιωθο και πολύ άσχημα γιατί στην πορεία ο φίλος μου έκανε σχέση είναι μαζί της εδώ και 1 χρόνο και εμένα σταμάτησε να μου μιλάει δεν με έχει πάρει καθόλου τηλέφωνο εδω και 4 μήνες λες και με ξεγραψε εντελώς και δεν ξέρω γιατί τέτοια συμπεριφορά εξάλλου μένει Αθηνα για της σπουδές του και εγώ μένω αλλού δεν ήμαστε καν κοντά για να υπάρξει πρόβλημα .. Ποτέ δεν τον υποχρεωσα να είναι μαζί μου , ποτέ δεν του δημιούργησα κανένα πρόβλημα ίσα ίσα προσπάθησα να ξεχάσω εκείνω το βράδυ που κάναμε έρωτα... Θέλω να μου μιλήσετε ευθέως για το τι θα είναι ποιο καλό για εμένα να αφήσω την κατάσταση ως έχει ? Να μην ξανα μιλήσω μαζί του ?  Να τον ξεχάσω τελείως ?  Πραγματικά δεν ήθελα να τον χάσω από την ζωή μου μόνο με τον εαυτό μου πλέον τα βάζω μόνο με εμένα !  

Αρέσει στα μέλη agrotis53, archagellos

achinos

# 6 στις 30/1/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

εγώ ένα ξέρω...

με τους φίλους μας δεν κάνουμε σεξ. 
Δλδ αν είναι πραγματικοί μας φίλοι κ όχι αυτοί με το καριοφίλι, ε προσέχουμε να μην τους φέρουμε σε δύσκολη θέση. Κ αυτοί το ίδιο.
Όσο κ να τους λιγουρευόμαστε όταν έχουμε ξεραΐλες... 
Κρατιόμαστε λίγο.

Τώρα εσείς μπα, δεν ήσασταν κ τόσο φίλοι όπως φάνηκε αλλά δε βαριέσαι στα είκοσι  μαθαίνουμε, έχουν να γίνουν ακόμα αρκετά χαζά ώσπου να φιάξουμε χαρακτήρα. 
Υγεία!
Αρέσει στα μέλη jeyrum, Lovedestiny και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 7 στις 30/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.417

το μεγαλο λαθος ποιο ειναι;;;

Παράθεση:

Ένα μεγάλο λάθος

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

froufrou2017

# 8 στις 30/1/2020
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Ο τύπος ποτε δεν ήταν φίλος, εσυ απλως τον νόμιζες έτσι. Να σε κουτουπωσει ήθελε, το κατάφερε οπότε δεν ξανασχοληθηκε. Κανονικός πηδηκουλας, ξέρεις πόσους τέτοιους έχεις να συναντήσεις στη ζωή σου; Ένα μάθημα ήταν κι' αυτό, να μην εμπιστεύεσαι εύκολα και πάντα να κρατάς μια πισινή με τους ανθρώπους. Μην ξανασχοληθεις, άμα ξεμείνει πιστεύω θα σε ξαναθυμηθει αλλά εσύ μην τσιμπήσεις. Σταμάτα να κατηγορείς τον εαυτό σου, σε παραμυθιασε με την υποτιθέμενη φιλια σας για να σε πηδηξει, αυτό ήταν ολο
Αρέσει στο μέλος tzoulia59

Betty_83

# 9 στις 31/1/2020
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Το να πιστεύεις ότι εσύ αποκλειστικά ευθύνεσαι για την - χωρίς πολλές εξηγήσεις - απομάκρυνση κάποιου, κάνει τελικά την απόρριψη να μοιάζει... λιγότερο απόρριψη. Αφαιρεί όμως απο την απόφαση το προσωπικό στοιχείο. Ποιος σου εγγυάται, ότι αν τελικά δεν έκανες το απονενοημένο ξερωγω, ο φίλος θα συνέχιζε να παραμένει φίλος και δεν θα στράβωνε μία και καλή, κατεβάζοντας και μια προβοσκίδα νααα? 

Έχεις υπερ - ρομαντικοποιήσει μια κατάσταση, που όπως αποδείχθηκε, δεν ήταν τίποτα παραπάνω απο μερικές αμοιβαίες εξομολογήσεις (απο κείνες που κάνουν οι φίλοι) λίγη παρηγοριά (απο κείνη που δίνουν οι φίλοι) και ένα one night stand (απο εκείνα που δεν κάνουν συνήθως οι φίλοι). Ζεις την κατάσταση τελείως μόνη σου. Τράβα παραπέρα. Εκεί που ζει ο κόσμος τις καταστάσεις παρέα με άλλο κόσμο

Υγ: Ποιο κακότεχνα στημένο σκηνικό από αυτό με την φιλοξενία σε σπίτι που τελικά κατέληξε φιλοξενία σε ξενοδοχειο, δεν έχω ξαναματαδιαβάσει. True

Spiros--

# 10 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 686

Κυρίες μου συγνώμη ...

... αλλά εδώ δεν έχουμε την περίπτωση του και καλά φίλου-πηδήκουλα, που το μόνο που ήθελε τελικά ήταν να κάνει δώρο μερικούς ... οργασμούς στην και καλά φίλη του και μετά να εξαφανιστεί !

Γνωρίζονταν από μικρά παιδιά, είχαν καθημερινή επικοινωνία και νιάξιμο και η κοπέλα είπε πως και η ίδια είχε κατά βάθος αισθήματα για το παλικάρι. Δεν μίλησε για ... βιασμό, αλλά για συναινετικό σεξ !

Κοπελιά, δώσε χρόνο. Ίσως και ο ίδιος δεν έχει καταφέρει να εντοπίσει τι ακριβώς σχέση θέλει να έχετε.

Αν είναι με κάποια άλλη κοπέλα τώρα, ίσως και να μην μπορεί να διαχειριστεί το μπλέξιμο σας. Όπως και να έχει όμως, θα έπρεπε να σου έχει πει κάτι και όχι να εξαφανιστεί έτσι. Και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να το ζυγίσεις πολύ καλά στο μέλλον.

Πολλά μπορεί να είναι τα ενδεχόμενα, όποτε μην κουράζεσαι τώρα να τα βρεις, γιατί έξω θα πέσεις ...

Νομίζω ο χρόνος και μια κουβέντα αργότερα, όταν οι συνθήκες θα είναι πιο σωστές, θα σου δείξουν τα τι και τα πως που τώρα ψάχνεις.

Αρέσει στο μέλος jeyrum

equinox_

# 11 στις 31/1/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Ένα μεγάλο λάθος

Καλησπέρα σας είμαι καινούργια εδώ στο φόρουμ . Βλέποντας πολλά θέμματα σχέσεων ήθελα να μιλήσω και για το δικό μου πρόβλημα . Έκανα ένα μεγάλο λάθος που μου στοίχησε την φιλία και την παρέα μου με τον φίλο μου που τον ξέρω απο μικρό παιδί... Θα ήθελα να σας μιλήσω για το τι ακριβώς έγινε. Εγώ πριν 1 χρόνο ακριβώς χωρίσα από μία σχέση 3 χρόνων .. ο φίλος μου τότε ήταν ελεύθερος περίπου 2 χρόνια.. Μου μιλούσε για τους προβληματισμούς του σχετικά το ότι ήταν μόνος 2 χρόνια χωρίς κάποια κοπέλα στο πλευρό του ..

, καθημερινά του έλεγα ότι κάτι θα βρεις όμορφο παιδί είσαι δεν σου λείπει κάτι και αυτός ήταν κάθε μέρα και ποιο άσχημα.. Σπουδάζει Αθηνα οπότε σκέφτηκα να κατεβω 2 μέρες να τον δω και από κοντά γιατί είχαν περάσει λίγοι μήνες που δεν τον είχα δει .. κατέβηκα  μετα απο 1 μήνα αφού χωρίσα και βρέθηκαμε , μιλήσαμε ,  βγήκαμε εξω για φαγητό για ποτό χαρηκα παρά πολύ που τον είδα όμως είχαμε και "λίγα" απρόοπτα γιατί ηταν να με φιλοξενήσει σπίτι με τον συγκάτοικο του αλλά μου έκλεισε ξενοδοχείο και το πλήρωσε ο ίδιος ή αλήθεια ήταν ότι ενιωσα αρκετά άσχημα γιατί δεν ήθελα να μπει σε τέτοιο κόπο και να πληρώσει έξτρα χρήματα.. Όπως και να έχει έκλεισε δικλινο δωμάτιο να μείνει και αυτός να μην μείνω μόνη μου και αφού ηπιαμε τα ποτά μας γυρισαμε στο ξενοδοχείο.. Εκεί άρχισε να μου λέει ότι θέλει να μου κάνει λίγο μασάζ γιατί ένιωθε ότι είμαι κουρασμένη και ήθελε να χαλαρωσο στην αρχή ενιωσα αβολα έπειτα λέω φίλοι ήμαστε και μάλιστα τόσα χρόνια σιγά τι έγινε την ώρα που μου έκανε μασάζ άρχισε να μιλάει πολύ τρυφερά και να μου λέει πως όσο είχα σχέση με σκεφτόταν και πώς πάντα ήθελε να ήμαστε μαζί ότι ήθελε να με αγγίξει να κάνουνε έρωτα ότι το φαντάζοταν χρόνια ολόκληρα εκεί κοκκαλωσα ενιωσα πολύ άσχημα .. Όμως παρασύρθηκα καταβαθος κι εγώ ένιωθα πράγματα για εκείνων και το έκρυβα αλλά του είχα πει ότι  και να γίνει ή σχέση μας θέλω να παραμείνει φιλική και ενιωσα ότι δεν το σεβάστηκε με την όλη του εξομολόγηση .. Δεν θέλω να πω ότι δεν φταιω και φταιω και νιωθο και πολύ άσχημα γιατί στην πορεία ο φίλος μου έκανε σχέση είναι μαζί της εδώ και 1 χρόνο και εμένα σταμάτησε να μου μιλάει δεν με έχει πάρει καθόλου τηλέφωνο εδω και 4 μήνες λες και με ξεγραψε εντελώς και δεν ξέρω γιατί τέτοια συμπεριφορά εξάλλου μένει Αθηνα για της σπουδές του και εγώ μένω αλλού δεν ήμαστε καν κοντά για να υπάρξει πρόβλημα .. Ποτέ δεν τον υποχρεωσα να είναι μαζί μου , ποτέ δεν του δημιούργησα κανένα πρόβλημα ίσα ίσα προσπάθησα να ξεχάσω εκείνω το βράδυ που κάναμε έρωτα... Θέλω να μου μιλήσετε ευθέως για το τι θα είναι ποιο καλό για εμένα να αφήσω την κατάσταση ως έχει ? Να μην ξανα μιλήσω μαζί του ?  Να τον ξεχάσω τελείως ?  Πραγματικά δεν ήθελα να τον χάσω από την ζωή μου μόνο με τον εαυτό μου πλέον τα βάζω μόνο με εμένα !  

για αυτα τα 2 χρονια που ηταν ελευθερος, ενω εσυ ησουν σε σχεση, σκεφτικες να πας Αθηνα;

Το ---> ''καθημερινά μιλούσαμε για τους προβληματισμούς του σχετικά το ότι ήταν μόνος 2 χρόνια χωρίς κάποια κοπέλα στο πλευρό του ..'' ---> πότε εγινε;

Ρωταω, οχι να μου απαντησεις, αλλα να κατανοησεις αυτο που γινοταν μεσα σου και πότε ακριβως.
Οταν υπαρχουν σκεψεις ερωτικου περιεχομενου, ( απ'ο,τι γραφεις φανηκε - και στους δυο) που κρυβονται πισω απο τη βιτρινα ''Φιλοι'', μεσα στο ''μαγαζι'' του καθενος, συμβαινουν πραγματα...
Και ...''θαυματα!''

Η εσωτερικη προθεση - πραγματικη κατασταση, συμφωνα με τις σκεψεις που συμφωνουν με τα συναισθηματα, (και οχι αυτο που δειχνουμε για τα ματια του κοσμου) δημιουργει τη μεγαλητερη  δυναμη - την εξωτερικη προθεση, που τα πραγματοποιει.

Αν εισαι ειλικρινης μαζι σου, θυμησου τι γινοταν στο ''πισω μερος του νου σου''

Και αν υπαρχει λαθος εδω, ειναι να αρνεισαι αυτα...

Ειμαστε οι σκεψεις μας και οι επιλογες, που συνηθως ειναι ασυνειδιτα.

Μετα, οταν γινει η πραξη - η πραγματοποιηση αυτων, συνειδητοποιουμε και αρχιζουμε με - ''τι εγινε, πώς εγινε, γιατι;''

και δικαιολογουμε, και αιτιολογουμε, και ψαχνουμε γενικως - εκ των ιστερων, αλλα ποτέ δεν φτανουμε στους κυριους φταιχτες, εκει που αρχιζουν ολα - στις σκεψεις μας...

δεν ειναι τυχαιο εκεινο το - ''προσεχε τι σκεφτεσαι''
Οι πραξεις μας, απλα ειναι ενας ''καθρεφτης'' τους..

Megalodondas

# 12 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 760

Μα εδώ είναι όλο τό σκηνικό..

Πόσο μέσα πού λένε βλέπεις.

Για να βλέπεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από equinox_

για αυτα τα 2 χρονια που ηταν ελευθερος, ενω εσυ ησουν σε σχεση, σκεφτικες να πας Αθηνα;

Το ---> ''καθημερινά μιλούσαμε για τους προβληματισμούς του σχετικά το ότι ήταν μόνος 2 χρόνια χωρίς κάποια κοπέλα στο πλευρό του ..'' ---> πότε εγινε;

Ρωταω, οχι να μου απαντησεις, αλλα να κατανοησεις αυτο που γινοταν μεσα σου και πότε ακριβως.
Οταν υπαρχουν σκεψεις ερωτικου περιεχομενου, ( απ'ο,τι γραφεις φανηκε - και στους δυο) που κρυβονται πισω απο τη βιτρινα ''Φιλοι'', μεσα στο ''μαγαζι'' του καθενος, συμβαινουν πραγματα...
Και ...''θαυματα!''

Η εσωτερικη προθεση - πραγματικη κατασταση, συμφωνα με τις σκεψεις που συμφωνουν με τα συναισθηματα, (και οχι αυτο που δειχνουμε για τα ματια του κοσμου) δημιουργει τη μεγαλητερη  δυναμη - την εξωτερικη προθεση, που τα πραγματοποιει.

Αν εισαι ειλικρινης μαζι σου, θυμησου τι γινοταν στο ''πισω μερος του νου σου''

Και αν υπαρχει λαθος εδω, ειναι να αρνεισαι αυτα...

Ειμαστε οι σκεψεις μας και οι επιλογες, που συνηθως ειναι ασυνειδιτα.

Μετα, οταν γινει η πραξη - η πραγματοποιηση αυτων, συνειδητοποιουμε και αρχιζουμε με - ''τι εγινε, πώς εγινε, γιατι;''

και δικαιολογουμε, και αιτιολογουμε, και ψαχνουμε γενικως - εκ των ιστερων, αλλα ποτέ δεν φτανουμε στους κυριους φταιχτες, εκει που αρχιζουν ολα - στις σκεψεις μας...

δεν ειναι τυχαιο εκεινο το - ''προσεχε τι σκεφτεσαι''
Οι πραξεις μας, απλα ειναι ενας ''καθρεφτης'' τους..

marie_la_journaliste

# 13 στις 31/1/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 634

καλημερα φιλη

συνηθως στις φιλιες αυτες αναμεσα σε αντρα και γυναικα υπαρχει στο πισω μερος του μυαλου σε στιγμες αδυναμίας η επιθυμια  για  σεξ τουλαχιστον ετσι πιστευω. Σιγουρα εμεις οι γυναικες ειμαστε πιο ευαλωτες οι αντρες πιο χειριστικοι κι εγωιστες και γινεται η ζημια..Πρέπει να εισαι πρετοιμασμένη σε οποιαδηποτε φιλία με άντρα ότι θα τον στερηθεις αν βρει μια γυναικα που θα ζηλεψει τη φιλία σας.Στις περισσοτερες περιπτώσεις αυτό συμβαίνει γιατι λίγοι έχουν τα κότσια  να εναντιωθούν στην επιθυμία ενός μεγάλου έρωτα...δε το ρισκάρουν με τίποτα... οταν ξαναμείνουν μόνοι τότε ίσως σε ξαναθυμηθούν αν τους θυμηθείς κι εσύ...Οι περισσότερες φιλίες αγαπητή μου δεν είναι αυτο που νομίζεις//εγω δε κατηγορω κανέναν σας τη δεδομενη στιγμή ούτε μ αρεσει να ειρωνευομαι. ετσι σας βγηκε ...καλα κάνατε. Παμε παρακάτω...όπως είδες τελικά δεν ηταν και τίποτα σπουδαίο.Κράτα τα θετικά απ όσα εζησες μαζι του  αυτά τα χρόνια και πάνε παρακάτω. τα καλυτερα ερχονται

Αρέσει στο μέλος papadoud

papadoud

# 14 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 155

Και όσο σκέφτομαι πως το θέμα θα εξελιχθεί στο "να πόσο δίκιο έχω όταν λέω πως δεν υπάρχει φιλία άντρα με γυναίκα", με πιάνει σύγκρυο!

Γιατί, έχω ακούσει και το ακραίο για μένα πως "όταν κάνεις πολύ παρέα με την φίλη σου, κάποια στιγμή θα καταλήξετε στο κρεβάτι"
(Στο τραπέζι, στο πλυντήριο ή όπου αλλού, συμπληρώνω)!
Στο εδώ θέμα θα είχα αντιρρήσεις σοβαρές εάν υπήρχε απιστία, αν είχε σχέση ο ένας έστω από τους δυο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από agrotis53

το μεγαλο λαθος ποιο ειναι;;;

Μήπως που δεν ξαναβρέθηκαν ερωτικά;

Πιστεύω σε μια κοινωνία που το σ3ξ είναι απενοχοποιημένο. Δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα κάααποτε προσπάθησε να λύσει.

Ωραία, και οι δύο πάνω στην ανάγκη και δεν είχε κανείς από τους δύο σχέση, έκαναν σ3ξ.
Τι πιο φυσικό; (αν και παίρνει περισσότερη ανάλυση αυτό).

Και πώς γίνεται να το παίζουμε τόσο μα τόσο απελευθερωμένοι και ταυτόχρονα τόσο μα τόσο συντηρητικοί και ηθικολάγνοι; Βλέπουμε το μπέρδεμα;

Άποψη μου: Όπου μπαίνουν κανόνες, πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που τους έλκει η παράβαση τους. Αν δεν υπήρχαν, θα λειτουργούσαμε πιο κοντά στη φύση μας και όχι "την θέλω αλλά δεν πρέπει, τι να κάνω;",
δημιουργώντας μέσα τους ενδοψυχικές συγκρούσεις -> ψυχοθεραπεία επειγόντως!

Τελικά η πραγματική αλήθεια μας, ποια από τις δυο είναι;

Αρέσει στο μέλος AristotelisNik

papadoud

# 15 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από equinox_

Και ...''θαυματα!''

Συμφωνώ απόλυτα με τα λόγια σου συμπληρώνοντας όμως πως χρειάζεται προσοχή να μην πέσουμε στην παγίδα να θεωρούμε τα πάντα βιτρίνα. Δηλαδή, όπου υπάρχει φιλία, σώνει και ντε εμείς να βλέπουμε άλλα. Άλλωστε το λες και η ίδια: "όταν υπάρχει ερωτικό περιεχόμενο. ΟΤΑΝ υπάρχει.

Όταν δεν υπάρχει, θα κατηγορήσουμε τη φιλία, απαγορεύοντας την στην ουσία, για κάτι που εμείς λανθασμένα πιστεύουμε;

Το "ότι λάμπει δεν είναι χρυσός" έχει καταστρέψει πολλών ανθρώπων τις ζωές.

Αρέσει στο μέλος AristotelisNik

Megalodondas

# 16 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 760

Ναι δεν"πιστεύουμε"λανθασμένα Κάτι..

Η σεξουαλική ενέργεια πάντα θα υπάρχει ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα..

Για να μην το πάμε στο αν αληθινά προκύπτουν αυτές οι σχέσεις , δύνανται δηλαδή ανάμεσα τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από papadoud

Συμφωνώ απόλυτα με τα λόγια σου συμπληρώνοντας όμως πως χρειάζεται προσοχή να μην πέσουμε στην παγίδα να θεωρούμε τα πάντα βιτρίνα. Δηλαδή, όπου υπάρχει φιλία, σώνει και ντε εμείς να βλέπουμε άλλα. Άλλωστε το λες και η ίδια: "όταν υπάρχει ερωτικό περιεχόμενο. ΟΤΑΝ υπάρχει.

Όταν δεν υπάρχει, θα κατηγορήσουμε τη φιλία, απαγορεύοντας την στην ουσία, για κάτι που εμείς λανθασμένα πιστεύουμε;

Το "ότι λάμπει δεν είναι χρυσός" έχει καταστρέψει πολλών ανθρώπων τις ζωές.

Paralia48

# 17 στις 31/1/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.924
Πιστεύω το πρώτο <<λάθος>> ήταν δικό του. Αυτός ξεκίνησε. Εσύ ακολούθησες ,το δεύτερο δικό σου.
Αλλά γιατί : λάθος ρε παιδιά; Δεν ήταν καλά; Πώς περάσατε;

Τώρα πιστεύω, ότι αυτός νοιώθει το ίδιο όπως εσύ, θα προτιμούσε να μην είχε γίνει.Πάντως τώρα το βλέπω αδύνατο να συνεχίσετε σα φίλοι. Αν συνεχίσετε ,θα είναι μόνο σαν εραστές. Αλλά αν όπως λες, βρήκε κοπέλα, μάλλον αποφάσισε ότι μαζί της είναι καλύτερα. Πιστεύω αυτό το <αγκάθι> θα σας συνόδευε.Ίσως είναι καλύτερα χώρια

agrotis53

# 18 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.417
αυτη η περιβοητη φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας πως στο καλο προκυπτει σαν αδολη;;;μονο αν προκυψει το ενδεχομενο της ταυτοχρονης ελειψης ερωτικου αισθηματος...θεωριτικα... ναι αλλα πρακτικα το ερωτικο συναισθημα περιλαμβανη και ολα τα στοιχεια που εχει και μια υποτιθεμενη φιλικη σχεση...πως δηλαδη θα εισαι φιλος με καποια αν δεν σου αρεσει;;;αν δεν εχετε κοινα πραγματα κοινες αποψεις... κοινα ενδιαφεροντα... και φυσικα επαφη;;; υποκριτικο να λες οτι σε ολα αυτα δεν υποβοσκει το ερωτικο..στην μια η στην αλλη πλευρα η και στης δυο...το οτι μπαινουν-βαζουμε κτλ κανονες και ορια ο καθενας δεν σημαινη οτι καταργουμε το ερωτικο στοιχειο...το πως. το που. το γιατι. το αν... ο τοπος. ο χρονος. η αφορμη.. που θα εκδηλωθει η δεν θα εκδηλωθει αυτο.. ειναι ασχετο με το αν υπαρχη αυτο...ειναι απλα η λειτουργια των δυο φυλων...ουτε ασυνειδητο. ουτε υποσυνειδητο..ουτε και τεραστια και ανεξηγητη θεωρια...

papadoud

# 19 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Megalodondas

Ναι δεν"πιστεύουμε"λανθασμένα Κάτι..

Η σεξουαλική ενέργεια πάντα θα υπάρχει ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα..

Θα συμφωνήσω. Για αυτό ακριβώς έβαλα την παράμετρο "αν δεν έχει σχέση με άλλο άτομο".

Επειδή τότε η σεξουαλική ενέργεια θα διοχετεύεται μονάχα στη σχέση.

Ή, αν για κάποιο λόγο δεν διοχετεύεται εκεί, τότε επιστρέφουμε στην παιδική μας ηλικία, που η ενέργεια αυτή στα πρώτα της βήματα αλλάζει μορφή και γίνεται με πράξεις που λέμε "ε, παιδί είναι".

Στους μεγάλους, γίνεται ατελείωτες συζητήσεις χωρίς ουσιαστικό νόημα. Για εκτόνωση της.

Enikos

# 20 στις 31/1/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.255

Δηλαδη, για να καταλαβω...

Ειμαστε εκει που σιχτιριζουμε καποιον ως ενοχο...

Με μονη αμφιβολια, το αν...

Ενοχος ηταν αυτος που προτεινε-εκανε το μασαζακι η αυτος που τσιτσιδωθηκε για μασαζακι!!!...

Κουκου!!!...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.