Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι μπορεί να συνέβη;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Markos664

# 1 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι μπορεί να συνέβη;

Καλησπερα, προσφατα με χωρισε η κοπελα μου. Τα ειχαμε 3 μηνες αλλα μου αρεσε πολυ. Γενικα το προβλημα ηταν οτι δεν ειχε χρονο για εμενα. Ενω μιλουσαμε καθημερινα μεσα στους 3 μηνες δεν μου προτεινε ποτε να βγουμε. Παντα επρεπε να προτεινω εγω, πραγμα που μετα απο λιγο ειχε καταντησει κουραστικο. Σε καποια φαση ειχαμε φτασει σε σημειο να βλεπομαστε 1 φορα την εβδομαδα και αν. Της εκανα μια ηρεμη κουβεντα και ειπε θα προσπαθησει να βλεπομαστε παραπανω αλλα μετα απο λιγο επιστρεψαμε στα ιδια παλι. Εντωμεταξυ εκεινη εβγαινε 2-3 φορες την εβδομαδα με συναδελφους απο τη δουλεια και φιλες της. Οπως επισης αρκετες φορες μου ειχε ακυρωσει ραντεβου τελευταια στιγμη για οτι να΄ναι λογους χωρις να προτεινει καποια αλλη μερα. Οποτε παλι επρεπε να προτεινω εγω. Ειχαμε φτασει στους 3 μηνες και δεν αλλαζε τιποτα οποτε αποφασισα να της κανω αλλη μια κουβεντα και να της πω οτι αυτο που κανει δεν μου αρεσει και οτι πιστευω θα επρεπε εφοσον ειχαμε πλεον μπει σε σχεση να προσπαθει και εκεινη λιγο περισσοτερο. Εκεινη νευριασε και αρχισε να μου λεει οτι ειμαι τοξικος, δημιουργω προβληματα και οτι βαρεθηκε να απολογειται συνεχως κλπ. Επειτα με χωρισε λεγοντας μου οτι ακομη εχει αισθηματα αλλα καταλαβε τελικα οτι δεν ηθελε σχεση. Εμενα αυτο που με εχει φαει ειναι να δω αν οντως ημουν τοξικος για να το διορθωσω στο μελλον γιατι εκεινη δεν θελει να συναντηθουμε να μιλησουμε.

Markos664

# 2 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγωώ είμαι 25 αυτή 21 και ήταν παρθένα. Είχε και πολύ αυστηρούς γονείς. Ήθελαν να είναι σπίτι πριν τις 12 και της έκαναν συχνά σκηνικά. Είχε χωρίσει με τον πρώην της για αυτόν τον λόγο από ότι μου είχε πει.

Enikos

# 3 στις 10/2/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.812
'Aρεσαν+: 0%

Θα απαντησω, οταν τελειωσεις να παραθετεις στοιχεια...

Καθε τοσο...

Για να εχω ολο το σεναριο...

Αρέσει στα μέλη jeyrum, jane1978 και σε ακόμα 2 μέλη.

Megalodondas

# 4 στις 10/2/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 745

Μάλλον έπαιζε.. έχει ανοικτούς ορίζοντες και καλά κάνει..

Όσο κάνει καί έχει αποτέλεσμα..
Μήν αυτοχαρακτηρίζεσαι γιατί δεν είσαι εσύ ο ένοχος για κάτι,αν δεν τής αρέσεις αρκετά πρόβλημα της..
Άλλο..!

wish_

# 5 στις 10/2/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.850

Καποιο κόλλημα είχε,βρισκοσασταν μονοι σας μονο ή βγαινατε και παρεα με αλλους?

οπως και να χει,μπορει να μην ηθελε να προχωρησει μαζι σου σε κατι παραπανω οπότε γι αυτο μπορει να μην ηθελε να σε βλεπει τοσο συχνα.Τρεις μηνες στην ηλικία της θα πρεπε να ειστε μεσα στα μελια και να πεταει για να σε δει που λεει ο λογος. 

Αν βρισκοσασταν μια φορα την εβδομαδα και αν,και αυτη εβγαινε και με αλλες παρεες τοτε κατι δεν πηγαινε καλα,νορμαλ μου φαινεσαι απλα εκεινη το πηρε αλλιως ισως γιατι δεν το ειπες με σωστο τρόπο.οποτε μην σου μπαινουν ιδεες οτι μπορει να εισαι τοξικος.Παμε γι άλλα!

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Markos664

# 6 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτά είναι πάνω κατω

Markos664

# 7 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν έπαιζε ας το έλεγε από την αρχή

Markos664

# 8 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μόνοι μας, μου είχε πει ότι ήθελε να με γνωρίσει η κολλητή της άλλα δεν ήθελε ακόμα να με γνωρίσει. Εγώ της είχα πει να έρθει κάπου με την ξαδέρφη μου και το αγόρι της και δεν ήθελε. Επίσης στη δουλειά της ήταν και ένας φίλος μου ο οποίος κιόλας μου τη γνώρισε και πολλές φορές έβγαινε με αυτόν και τα υπόλοιπα παιδιά από τη δουλειά άλλα εμένα δεν με καλούσε. Μου έλεγε ότι βγήκα με τα παιδιά άλλα δεν με καλούσε. Η σχέση προχώρησε κανονικά, το κάναμε και έδειχνε να το ευχαριστιέται και να το θέλει. Μου έλεγε σ'αγαπώ και τέτοια άλλα λίγες μέρες μετά μου την έκανε. Τι να πω δεν ξέρω.

flat_line

# 9 στις 10/2/2020
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.961

Aυτό που μπορώ να καταλάβω, απο όσα μας έγραψες. Η κοπέλα έχει απωθημένα. Χωρίς  να φαίνεται να συντρέχει ουσιαστικός λόγος σε κατηγόρησε, ότι είσαι τοξικός και ότι βαρέθηκε να απολογείται. Τίποτα απο όλα αυτά δεν φαίνεται να έχει συμβεί. Αυτά που της ζήτησες φαίνονται πολύ λογικά. Εκείνη την στιγμή μάλλον ήρθε στην επιφάνεια η πίεση που έχει δεχτεί απο προηγούμενες σχέσεις, λόγο μάλλον και του γονεικού καταπιεστικού περιβάλλοντος της. Οι ανάγκες σας δεν συμβαδίζουν, θέλεις κάτι πιο ουσιαστικό και μια σχέση με περισσότερη εγγύτητα, αυτή δεν θέλει προφανώς μια πραγματική σχέση. Καλό θα ήταν να αποβάλεις τις ενοχές που κουβαλάς, δεν υπάρχει ίχνος τοξικότητας σε όσα μας περιέγραψες. 

agrotis53

# 10 στις 10/2/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.382
βασικα η περιγραφη που κανεις δεν εχει λογικη...δεν μπορει να ειναι ετσι...τι ειχατε οταν συνεχως σε απεφευγε;;;χχχμμμ πολυ αλλιως μαλλον εχουν τα πραγματα παρα πολυ αλλιως... για να δουμε τη συνεχεια λοιπον...
Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos

Paralia48

# 11 στις 10/2/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.744
Εγώ θα βασιστώ σε όσα γράφεις,

Λοιπόν η νεαρά ήταν πολυάσχολη. Είμαι βέβαιη ότι δε σ΄αγαπούσε, ειδάλλως θα χαιρόταν να σε συναντά. Τα <σ΄αγαπώ> στο κρεβάτι δε μετρούν. Επίσης δεν πιστεύω ότι ευχαριστιόταν το σεξ ,όχι γιατί έφταιγες εσύ, αλλά καμιά παρθένα δεν το φχαριστιέται από το πρώτο δίμηνο και μάλιστα με μια συχνότητα 1 φορά την εβδομάδα.
Αν κρίνω και από την ηλικία της, μάλλον ψάχνει να βρει τι θέλει από τη ζωή της και τους άντρες. Δε φταίτε, ούτε εσύ, ούτε αυτή. Απλά δεν κόλλησε. Αυτή είχε άλλες πρωτεραιότητες στη ζωή της. Για σένα δε μας λες. Με τι ασχολείσαι; Αν πχ δεν έχεις δουλειά, αυτό οι εργαζόμενες νεαρές το βλέπουν αρνητικά. Θέλουν φιλόδοξο άντρα. Αυτή είναι φιλόδοξη;

Enikos

# 12 στις 10/2/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.812

Για αυτο το..."πανω κατω" ομιλω και εγω...

Μεχρι να σταθεροποιηθει...

Πανω, η...

Κατω...

Επειδη εχω δει ενα ονειρο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Markos664

Αυτά είναι πάνω κατω

Αρέσει στο μέλος jeyrum

eva-1982

# 13 στις 10/2/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 146

Η σχέση στην οποία αναφέρεσαι προέκυψε μέσω διαδικτύου;

Σε αυτούς τους τρεις μήνες σχέσης που περιγράφεις, πόσες φορές συναντηθήκατε;

Markos664

# 14 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα σ'αγαπώ δεν ήταν στο κρεβάτι. Και δουλειά έχω και αμάξι δικό μου έχω και γενικά όλα κομπλέ.

alisida

# 15 στις 10/2/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.853

Στα 21 δεν έχει κανείς την ωριμότητα να πει έλα να "παιξουμε" να δούμε αν ταιριάζουμε .

Το ερωτικό παιχνίδι αρχίζει πάντα ως παιχνίδι δεν αρχιζει με συμβόλαια για το πόσο θα κρατήσει .

Κρατάει όσο και όπως θέλουν και οι δύο .

Αν δεν μπορεί να υπάρξει συνενόηση για τις συναντήσεις πώς θα υπάρχει για πιο σοβαρά θέματα .

Επίσης αν η έξοδος με τους φίλους μπαίνει σε προτεραιότητα πάλι δε γίνεται κάτι. 

Όπως επίσης αν εσύ θεωρείς ότι με το να βγαίνει με τους φίλους της ακυρώνει εσένα ,πάλι δεν κολαει .

Δεν είναι τοξικό το να της ζητάς να βγείτε ,φυσιολογικό είναι .

Όπως λογικό είναι να σέβεσαι και το θέμα των αυστηρών γονιών και ίσως να την συμβουλεύεις να ανεξαρτητοποιηθεί όσο το δυνατόν γρηγορότερα ,μιας που  ήδη είναι 21.

Τοξικη μια σχέση γίνεται μόνο αν παραβλεφθουν τα πραγματικά προβλήματα και επιμένουμε μόνο στα αποτελέσματα αυτών.

Αν δεν λυθεί από τη ρίζα του το οποίο θέμα , διακλαδώνεται συνεχώς και τρέχα μαζευτο μετά .

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Markos664
Αν έπαιζε ας το έλεγε από την αρχή

Markos664

# 16 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εκείνη ήθελε να κάνουμε σχέση. Βγαίναμε 1 με 2 φορές την εβδομάδα. Πιο πολύ δεν είχαμε βγει ποτέ. Ακόμα όμως και αυτές τις 1,2 φορές έπρεπε να το κυνηγήσω εγώ για να βγούμε γιατί από μόνη της δεν πρότεινε ποτέ. Αυτό σε συνδυασμό με τα άκυρα τελευταίας στιγμής που έριχνε πολλές φορές μου την είχε δώσει λίγο.

Markos664

# 17 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όχι από κοντά γνωριστήκαμε μέσω ενός φίλου που δούλευε μαζί της στο ίδιο μαγαζί.

Markos664

# 18 στις 10/2/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Alisida όμως να σου πω κάτι; Τα άτομα με τα οποία έβγαινε τα έβλεπε κάθε μέρα στη δουλειά. Εμένα με έβλεπε 1 το πολύ 2 φορές την εβδομάδα. Δεν είπα να μην βγει άλλα δε γίνεται να με πηγαίνει εμένα από Κυριακή σε Κυριακή γιατί μέσα στην εβδομάδα θα βγει 2 και 3 φορές με αυτά τα παιδιά

konstandinos73

# 19 στις 10/2/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 222
Μετρια. Σου λεει κατι αυτο?? Αν αφησεις τη φαντασια σου, εξηγει πολλα πραγματα. Εκατομμύρια κοριτσακια, εκατομμύρια αγορακια, εκει εξω, ειναι "κατω του μετριου". Πολυ χαμηλα ο πηχης. Σε σημειο που χασμουριεσαι γρηγορα. Το ίδιο ισχυει και για τους μεγαλυτερους βεβαια. Μαθε στη ζωη σου, λοιπον, να μη κυνηγας "το μετριο".

alisida

# 20 στις 10/2/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.853

Το "θέλω να σε βλέπω περισσότερο" 

από το " αφού έχεις χρόνο να βγεις μαζί τους γιατί δε βγαίνεις με εμένα" 

Διαφέρουν 

Το πρώτο πάει σε εκείνη και τα αισθήματα σου για εκείνη 

Το δεύτερο συσχετίζει δύο άσχετα πράγματα. 

Τι από τα δύο σε ενοχλούσε 

Επίσης όπως είπα και πριν ,αν  μπορεί να βγει 5 φορές την εβδομάδα κι εσένα σου διαθέτει μόνο μια ,είναι κι αυτό δείγμα αδιαφορίας από την πλευρά της.

Θα το δεις και από τις δύο πλευρές για να κρίνεις .

Εγώ δε γνωρίζω τις δικές της σκέψεις ,μιλώ και για τις δύο πλευρές λοιπόν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Markos664
Alisida όμως να σου πω κάτι; Τα άτομα με τα οποία έβγαινε τα έβλεπε κάθε μέρα στη δουλειά. Εμένα με έβλεπε 1 το πολύ 2 φορές την εβδομάδα. Δεν είπα να μην βγει άλλα δε γίνεται να με πηγαίνει εμένα από Κυριακή σε Κυριακή γιατί μέσα στην εβδομάδα θα βγει 2 και 3 φορές με αυτά τα παιδιά

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε