Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φονικός ιός

Επιλέξτε σελίδα: (1-35)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»

jane1978

# 181 στις 9/3/2020
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 772
'Aρεσαν+: 0%

Χαχαχα,τώρα το "έπιασα"!

Παράθεση:
Σχόλιο # 177 από alisida

#175:υπάρχουν 4 «ορφανά» κρούσματα. Πρόκειται για κρούσματα τα οποία δεν έχουν ιστορικό και δεν έχουν έρθει σε επαφή με κάποιον που έχει νοσήσει.

Θα κλείσουν σπίτια,τη βλέπω τη δουλειά ...

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, alisida

jane1978

# 182 στις 9/3/2020
author
Αλλη χώρα
Σε καραντίνα ολόκληρη η Ιταλία.

Μάλιστα...

marie_la_journaliste

# 183 στις 9/3/2020
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 652

Για θυμησε μου...

Οταν γυρισε η κυρια απο το Μιλανο ποσα ηταν τα κρουσματα στην Ιταλια;;;...

αυτο με το  γουoκινγ ντεντ και τα ζομπι απο που το χετε ξεπατικωσει ολοι και το βλεπω συνεχεια μπροστα μου; Απο το φβ; Και να σου πω και κατι Σπυρο και δε θα το συζητησω άλλο...στο νοσοκομειο δε ξερω για την κυρα τζειν, αλλα εγω θα πηγαινα χωρις μασκα και να σου πω και κατι...και συ χωρις μασκα θα πηγαινες αλλα τελος παντων...Ολα καλα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 178 από Spiros--

Μαρί ...

... συγνώμη, αλλά με το σκεπτικό σου, αν αυτός ήταν ο ιός του Walking Dead, τώρα όλοι θα είχαμε γίνει Ζόμπι !

Τα μέτρα σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ανακοινώνονται για να αποφασίζουμε εμείς αν θα τα ακολουθήσουμε ή όχι και ειδικά η συγκεκριμένη κυρία, που μόλις είχε γυρίσει απ το 2ο πιο μολυσματικό μέρος του πλανήτη !!! 

Αρέσει στο μέλος Silektis

Megalodondas

# 184 στις 10/3/2020
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 763

Εχθές εφημερευε το Σισμανόγλειο

Όλο το νοσοκομείο χωρίς μάσκες 

Κάνα δύο γριουλες τρομοκρατημενες μόνο φορούσαν

Ούτε επέβαλε το νοσοκομείο να φοράμε μάσκες

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από marie_la_journaliste

Για θυμησε μου...

αλλα εγω θα πηγαινα χωρις μασκα και να σου πω και κατι...και συ χωρις μασκα θα πηγαινες αλλα τελος παντων...Ολα καλα.

Mindthegap-

# 185 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.898

Εθνική Επιτροπή Δημόσιας Υγείας:

«Ο ιός μεταδίδεται και με το σάλιο και μεταδίδεται και με το κουταλάκι» δήλωσαν οι ειδικοί της Επιτροπής, τονίζοντας πως έχουν ζητήσει από τον κόσμο να αποφεύγει τις δημόσιες συναθροίσεις , στις οποίες περιλαμβάνονται και οι εκκλησίες.

Ιερά  Σύνοδος (χθες) 
 «η προσέλευση στη Θεία Ευχαριστία και η κοινωνία από το Κοινό Ποτήριο της Ζωής, ασφαλώς και δεν μπορεί να γίνει αιτία μετάδοσης ασθενειών, γιατί οι πιστοί όλων των εποχών, γνωρίζουν ότι η προσέλευση στη Θεία Κοινωνία, ακόμη και εν μέσω πανδημίας, συνιστά αφ? ενός μια έμπρακτη κατάφαση αυτοπαράδοσης στον Ζώντα Θεό, και αφ? ετέρου τρανή φανέρωση αγάπης, η οποία κατανικά κάθε ανθρώπινο και ίσως δικαιολογημένο φόβο»

Θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα η συνεχεια...
Αρέσει στα μέλη jane1978, andy12

Enikos

# 186 στις 10/3/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.049

Η υπερβολη ενθεν κακειθεν...

Ως οφειλει ο Ελληναρας...

Αφηνει παντα κατα μερος την ουσια και...

Αγορευει...

Ιδίας αποψεις, φανταστικων σεναριων και προτεινομενων, (απο τον ιδιο, για τους αλλους), τμωριων...

Paralia48

# 187 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Παράθεση:
Σχόλιο # 179 από jane1978

Καλή μου κοπέλα,όταν πάμε στο νοσοκομείο φοράμε μάσκα,ακόμα και ως επισκέπτες.Πόσω μάλλον όταν είμαστε οι ίδιοι ασθενείς.

και πού θα την βρούμε; Θα την ανταλλάξουμε με το σπίτι μας;

Εγώ πάντως έχω ίωση αυτή τη βδομάδα, γιαυτό χασομεράω στο κομπιούτερ και πήγα στη γιατρό. Κανένας δε φορούσε ούτε μάσκα, ούτε γάντια, ούτε εγώ ασφαλώς. Εφόσον δεν έχω...ή μάλλον έχω δυο τρεις για ώρα αναγκης, όταν κολλήσω.

eva-1982

# 188 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 156
Αναφορικά με τις χειρουργικές μάσκες : η συντριπτική πλειοψηφία τις χρησιμοποιεί με τον πλέον λάθος τρόπο, γεγονός που τις καθιστά σχεδόν επικίνδυνες. 

Οι χειρουργικές μάσκες ΔΕΝ εξαλείφουν τον κίνδυνο επιμόλυνσης. Όταν τοποθετούνται με τον σωστό τρόπο - πλένω πολύ καλά τα χέρια προ της εφαρμογής, δεν αγγίζω τη μάσκα αλλά τα "κορδονάκια" μόνον, εφαρμόζω πάνω από τη μύτη και στην κάτω γνάθο, δεν την αγγίζω - και όταν αφαιρούνται με τον σωστό τρόπο - πάλι πλένω χέρια, αγγίζω και τραβώ μόνο από τα κορδονάκια, δεν αγγίζω πουθενά αλλού, την απορρίπτω κατά προτίμηση σε ειδικό κάδο, πλένω πάλι χεράκια -  μειώνουν τον κίνδυνο επιμόλυνσης.

Αρέσει στα μέλη jane1978, alisida

jane1978

# 189 στις 10/3/2020
author
Αλλη χώρα

Το αφήνω και εδώ.

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

efpatheis1.jpg

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, wish_ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 190 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.902
Απλό : Τα παιδιά μας πάνε στο σχολείο όπου καθημερινά έρχονται κοντά με περίπου 100 παιδάκια που επίσης έρχονται κοντά το καθένα με τους γονείς του που επίσης έρχονται κοντά με τους δικούς τους συναδέλφους που επίσης έρχονται κοντά με τα δικά τους παιδιά που πάνε σε άλλο σχολείο και που επίσης έρχονται κι εκείνα με τη σειρά τους κοντά με 100+ παιδιά που κι αυτά έχουν γονεις που πάνε στη δουλειά τους κλπ κλπ...Πάρτε το απόφαση λοιπόν ότι εφόσον δεν κοικλοφορουν όλοι μα όλοι με μάσκες για να μη μεταδίδουν τον ιό (δεν ξέρουμε ποιοι τον έχουμε ήδη αρπάξει) ,σε σύντομο χρονικό διαστημα θα τον φιλοξενήσουμε και στο σπίτι μας .. Ψυχραιμία λοιπόν Θα περάσει κι αυτό ...
Αρέσει στα μέλη jane1978, Paralia48

paranomos

# 191 στις 10/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Mεσιστια η σημαια στο καραισκακη..

Θυμα του ιου και ο μαρινακης!

Περαστικα.

alisida

# 192 στις 10/3/2020
author
Καζακστάν
Επίσης άλλη ερώτηση .Στα εστιατόρια ,ταχυφαγεία κτλ ...Δεν θα έπρεπε οι εργαζόμενοι να φορούν μάσκες αυτή την περίοδο ?Ποιος είναι στην κουζίνα τους μέσα να γνωρίζει αν φτερνιζονται ,ε ??Δεν μου φαίνεται περίεργο λοιπόν να κολησει κάποιος που φαινομενικά δεν έχει έρθει σε επαφή με πάσχοντα ...Αν και το μυαλό μου πήγε στο πονηρό για εκείνα τα 4 κρούσματα ,μάλλον υπάρχει εξήγηση
Αρέσει στα μέλη earth-, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 193 στις 10/3/2020
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 192 από alisida
Επίσης άλλη ερώτηση .Στα εστιατόρια ,ταχυφαγεία κτλ ...Δεν θα έπρεπε οι εργαζόμενοι να φορούν μάσκες αυτή την περίοδο ?Ποιος είναι στην κουζίνα τους μέσα να γνωρίζει αν φτερνιζονται ,ε ??Δεν μου φαίνεται περίεργο λοιπόν να κολησει κάποιος που φαινομενικά δεν έχει έρθει σε επαφή με πάσχοντα ...Αν και το μυαλό μου πήγε στο πονηρό για εκείνα τα 4 κρούσματα ,μάλλον υπάρχει εξήγηση

παντού μπορούμε να κολλήσουμε Αλυσίδα. Όπως τις εποχιακές ιώσεις. Μαγαζιά, λεωφορεία, τράπεζες, εκκλησίες, σχολεία, γήπεδα, πανεπιστήμια, σινεμά, αεροπλάνα, όπου υπάρχει κόσμος.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 194 στις 10/3/2020
author
Καζακστάν
Απαγόρεψαν τις επισκέψεις στα μαιευτήρια ,ή όχι ακόμα ?Ξέρετε ,εκεί που μαζεύονται όλοι οι συγγενείς γύρω από το πυρέξ και αρχίζουν τα "φτου του να μην το βασκανω " Τι φρίκη είχα φάει τοτε,δε λέγεται ,χαχαχα!!
Αρέσει στα μέλη eva-1982, earth-

Paralia48

# 195 στις 10/3/2020
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 194 από alisida
Απαγόρεψαν τις επισκέψεις στα μαιευτήρια ,ή όχι ακόμα ?Ξέρετε ,εκεί που μαζεύονται όλοι οι συγγενείς γύρω από το πυρέξ και αρχίζουν τα "φτου του να μην το βασκανω " Τι φρίκη είχα φάει τοτε,δε λέγεται ,χαχαχα!!

ευκαιρία να σταματήσουν κι αυτά !

Αν και τα μωρά ,λέει δεν κινδυνεύουν

Αρέσει στο μέλος alisida

wish_

# 196 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319

Αναγκαστική προσγείωση αεροσκάφους λόγω... φτερνίσματος

Επιβάτες ανάγκασαν τον πιλότο να κάνει αναγκαστική προσγείωση αεροσκάφους, φοβούμενοι ότι συνεπιβάτης τους είχε κορονοϊό, λόγω του ότι έβηχε και φτερνιζόταν.πτήση της United Airlineς αναγκάστηκε να κάνει απρογραμμάτιστο σταθμό στο Ντένβερ,όπου τρεις επιβάτες κατέβηκαν,πριν το αεροσκάφος συνεχίσει το δρομολόγιο. Ο επιβάτης αυτός,εξετάστηκε στο Ντένβερ,είχε απλώς αλλεργία,δεν είχε πυρετό και του επιτράπηκε να συνεχίσει το ταξίδι.Τρεις άνθρωποι που διαμαρτύρονταν για την παρουσία του προτίμησαν αντιθέτως να κατέβουν από το αεροσκάφος και να συνεχίσουν το ταξίδι με άλλα μέσα,ανέφερε η αστυνομία του Ντένβερ.

Αρέσει στο μέλος alisida

wish_

# 197 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Ο κ. Κικίλιας ανέφερε ότι θα κλείσουν βρεφονηπιακοί σταθμοί, σχολεία, ΙΕΚ και Πανεπιστήμια, δημόσια και ιδιωτικά για 14 μέρες.

Ο υπουργός Υγείας έκανε λόγο για προληπτικό μέτρο που έχει ως στόχο τη μείωση της διασποράς του κοροναϊού και τόνισε πως θα υπάρξει ειδική μέριμνα τόσο για τους εργαζόμενους γονείς, όσο και τις επιχειρήσεις που πλήττονται.Τέλος, ο κ. Κικίλιας ζήτησε να επιδείξουν όλοι υπευθυνότητα.
 Σήμερα, Τρίτη, ανακοινώθηκαν ακόμη πέντε κρούσματα του ιού στην Ελλάδα, αυξάνοντας τον συνολικό αριθμό τους σε 89.
Οι τέσσερις είναι στενές επαφές των ήδη επιβεβαιωμένων κρουσμάτων και ο ένας είναι εισαγόμενο περιστατικό από Λονδίνο.Αύριο αναμένονται ανακοινώσεις για το θέμα και από τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη.

Αρέσει στα μέλη jane1978, earth- και σε ακόμα 1 μέλος.

Megalodondas

# 198 στις 10/3/2020
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 763

Πέρα από τό βιβλίο πού αναφέρεται η Ουχαν του 85 για το εργαστήριο πού υπάρχει εκεί, κάποιος πελάτης μου είπε πώς κυκλοφορούν καί κάτι έγγραφα πού κατοχυρώνει τόν ιό αυτόν στο συγκεκριμένο εργαστήριο 5? Χρόνια πριν...

Τι μας παραμυθιαζαν με νυχτεριδες κι αράχνες γλυκιά μου?

eva-1982

# 199 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 156

Παράθεση:
Σχόλιο # 195 από Paralia48

ευκαιρία να σταματήσουν κι αυτά !

Αν και τα μωρά ,λέει δεν κινδυνεύουν

Κάθετη μετάδοση του ιού σε νεογνά δεν έχει διαπιστωθεί, προς το παρόν. Ωστόσο το δείγμα είναι εξαιρετικά μικρό για να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα.

Να σημειωθεί ότι η εγκυμοσύνη συνιστά κατάσταση ανοσοκαταστολής.

Λεχωίδες και νεογνά χρήζουν ιδιαίτερης προσοχής. Έχουν καταγραφεί περιστατικά νεογνών και βρεφών είτε νοσουντα  είτε με ιικό φορτίο.

Στα περισσότερα ιδιωτικά και δημόσια μαιευτήρια ήδη υπάρχει από την 28/02 σημαντικός περιορισμός ή και απαγορευτικό επισκεπτηρίου.

Επί του παρόντος λόγω της άγνωστης γης που συνιστά ο ιός οποιαδήποτε βεβαιότητα στα "πρέπει", "μην", "έτσι είναι γιατί ετσι  νομιζω" κλπ   είναι τουλάχιστον παρακινδυνευμένη.

Αρέσει στα μέλη jane1978, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 200 στις 10/3/2020
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Aυτό!!! 

Είμαστε σε καραμπίνα. 

Το μέλος wish_ έχει επισυνάψει το αρχείο: 89547812_10223091277415316_2637503076755308544_n.jpg (16.36KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 56 φορές
Αρέσει στα μέλη jane1978, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-35)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε