Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανένταξη στην αγορά :)

Σελίδα : 1

jifjohn

# 1 στις 4/3/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Επανένταξη στην αγορά :)

Γεια σας,

βρίσκομαι πολύ κοντά στα δεύτερα -άντα, και πρόσφατα βγήκα από μία μακροχρόνια σχέση με αποτέλεσμα να νιώθω πως είμαι εντελώς έξω από τα νερά μου και πως τα πάντα έχουν αλλάξει αυτά τα χρόνια.

Παλιές φιλίες έχουν χαθεί, άλλες έχουν βρεθεί σε γάμο με παιδιά κτλ με αποτέλεσμα ο κύκλος μου να είναι πολύ περιορισμένος. Ακόμα πιο περιορισμένος (για να μην πω ανύπαρκτος) είναι ο κύκλος των νέων γνωριμιών που μπορώ να κάνω.

Οι κλασσικοί τρόποι γνωριμίας σε bar, cafe κτλ πλέον δεν μπορούν να λειτουργήσουν σε εμένα για ευκολονόητους λόγους. Δοκίμασα (για 1 ημέρα και δεν ξέρω ως άντεξα τόσο) εφαρμογές dating τις οποίες αποκλείω εντελώς.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας, στο τι θα μπορούσα να κάνω

alisida

# 2 στις 5/3/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.803

Είσαι στο σωστό μέρος 

.Οπλισου με : 

Υπομονη,μικροσκόπιο,πιεσόμετρο,μετρητή σακχάρου αίματος ,κατασκοπικό ταλέντο (θα σου χρειαστεί για τις αναλύσεις των προφαιλς),εξασκήσου στο -λιγο- μπλα μπλα ,μάθε το στομάχι σου να αντέχει 5-6 καφέδες την ημέρα,κόψε το τσιγάρο,άρχισε το ούζο και τα συναφή.

..Και περίμενε ...Η τύχη σου δε θα αργήσει να σε βρει

Φατσούλα προξενήτρα

Αρέσει στα μέλη Paralia48, gritman και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 3 στις 5/3/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

καφεδες μπαρ κλπ ...γιατι τ αποκλειεις ;

ποιοι ειναι οι ευκολονοητοι λογοι;
οι ιντερνετικες γνωριμιες ειναι χειροτερες ...σχεδον ολες ειναι αποτυχημενες ...

οσο για την επανενταξη ,,,δεν θελω να σου μαυρισω την καρδια αλλα τα πραγματα ειναι σκουρα 
εξω στην κοινωνια ...
τοσο σκουρα που δεν φαινονται απο την μαυριλα ...
ολες οι γνωριμιες γινονται μεσω ιντερνετ ...οι κυκλοι ειναι ανυπαρκτοι ,,,
,ολοι ειναι κλεισμενοι στα σπιτια τους  πανω απο εναν υπολογιστη,,,και ζουν την ουτοπικη τους πραγματικοτητα ...και την μοναξια τους ...

αλλα τι αλλο θα κανεις εκτος απο να πορευεσαι ...
αυτο το πορευεσαι ,,,μπορει να σε παει πολυ μακρια ...κανεις δεν ξερει ...
Αρέσει στο μέλος Hepatica

Enikos

# 4 στις 5/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.761

Ας ξεκινησουμε απο το προιον, που λανσαρεις λοιπον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από jifjohn

Επανένταξη στην αγορά

Αρέσει στα μέλη gritman, papadoud και σε ακόμα 2 μέλη.

earth-

# 5 στις 5/3/2020
author
Γυναίκα / 37 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μαγούλα
Απαντήσεις: 89

Καλε μου φιλε αν εχεις βγει απο μακροχρονια σχεση χρειαζεσαι χρονο αρκετο για επανενταξη στη κοινωνια ως ελευθερος. Υποθετω μπηκες στη σελιδα αυτη οπως και εγω για να ερθεις σε επαφη με κοσμο. Οταν νιωσεις οτι  θες να ερθεις σε επαφη με το αλλο φυλο θα το κανεις. Κατι που κανω και εγω ειναι συαναστροφη με φιλικη διαθεση και ξεκαθαρισμενο απο την αρχη ωστε να μη πληγωσεις καποιο αλλο ανθρωπο. Ετσι μπορεις να βγεις πολλα φιλικα ραντεβου. Απολαυσε την 'ελευθερια' σου κανε πραγματα για σενα για να ξεχνιεσαι.

Αρέσει στα μέλη gritman, Betty_83 και σε ακόμα 4 μέλη.

paranomos

# 6 στις 5/3/2020
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από jifjohn

Επανένταξη στην αγορά

Ποια αγορα;

Σε νυφοπαζαρο να πας

Αρέσει στα μέλη Paralia48, gritman

jifjohn

# 7 στις 7/3/2020
author

λες;  

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Είσαι στο σωστό μέρος 

.Οπλισου με : 

Υπομονη,μικροσκόπιο,πιεσόμετρο,μετρητή σακχάρου αίματος ,κατασκοπικό ταλέντο (θα σου χρειαστεί για τις αναλύσεις των προφαιλς),εξασκήσου στο -λιγο- μπλα μπλα ,μάθε το στομάχι σου να αντέχει 5-6 καφέδες την ημέρα,κόψε το τσιγάρο,άρχισε το ούζο και τα συναφή.

..Και περίμενε ...Η τύχη σου δε θα αργήσει να σε βρει

Φατσούλα προξενήτρα

jifjohn

# 8 στις 7/3/2020
author

Για πολλούς λόγους δεν θα μπορούσα πλέον πχ να μιλήσω στο ξεκάρφωτο σε μία κοπέλα σε ένα bar Κτλ

Και εγώ την ίδια μαυρίλα βλέπω μεταξύ μας! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από tzoulia59

καφεδες μπαρ κλπ ...γιατι τ αποκλειεις ;

ποιοι ειναι οι ευκολονοητοι λογοι;
οι ιντερνετικες γνωριμιες ειναι χειροτερες ...σχεδον ολες ειναι αποτυχημενες ...

οσο για την επανενταξη ,,,δεν θελω να σου μαυρισω την καρδια αλλα τα πραγματα ειναι σκουρα 
εξω στην κοινωνια ...
τοσο σκουρα που δεν φαινονται απο την μαυριλα ...
ολες οι γνωριμιες γινονται μεσω ιντερνετ ...οι κυκλοι ειναι ανυπαρκτοι ,,,
,ολοι ειναι κλεισμενοι στα σπιτια τους  πανω απο εναν υπολογιστη,,,και ζουν την ουτοπικη τους πραγματικοτητα ...και την μοναξια τους ...

αλλα τι αλλο θα κανεις εκτος απο να πορευεσαι ...
αυτο το πορευεσαι ,,,μπορει να σε παει πολυ μακρια ...κανεις δεν ξερει ...

jifjohn

# 9 στις 7/3/2020
author

καλό είναι το προϊόν  

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Αρέσει στο μέλος Paralia48

jifjohn

# 10 στις 7/3/2020
author

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, έχω ξεκινήσει ήδη πολλά πράγματα που ήθελα να κάνω και δεν μπορούσα παλιότερα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από earth-

Καλε μου φιλε αν εχεις βγει απο μακροχρονια σχεση χρειαζεσαι χρονο αρκετο για επανενταξη στη κοινωνια ως ελευθερος. Υποθετω μπηκες στη σελιδα αυτη οπως και εγω για να ερθεις σε επαφη με κοσμο. Οταν νιωσεις οτι  θες να ερθεις σε επαφη με το αλλο φυλο θα το κανεις. Κατι που κανω και εγω ειναι συαναστροφη με φιλικη διαθεση και ξεκαθαρισμενο απο την αρχη ωστε να μη πληγωσεις καποιο αλλο ανθρωπο. Ετσι μπορεις να βγεις πολλα φιλικα ραντεβου. Απολαυσε την 'ελευθερια' σου κανε πραγματα για σενα για να ξεχνιεσαι.

jifjohn

# 11 στις 7/3/2020
author

χαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από paranomos

Ποια αγορα;

Σε νυφοπαζαρο να πας

eva-1982

# 12 στις 7/3/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 146

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από jifjohn

Για πολλούς λόγους δεν θα μπορούσα πλέον πχ να μιλήσω στο ξεκάρφωτο σε μία κοπέλα σε ένα bar Κτλ

Ποιους;

Oxaman

# 13 στις 8/3/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 233
ποτε μην λες ποτε.

Enikos

# 14 στις 8/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εχεις  ακουσει-δει καμια διαφημιση, να λεει ποσο σκαρτο ειναι το προιον που διαφημιζει?...

Απο που βγαινει αυτη η αισιοδοξια οτι "φτουραει" ομως?...

Απο την τιμη του, ας πουμε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από jifjohn

καλό είναι το προϊόν  

jifjohn

# 15 στις 8/3/2020
author

Μα δεν κάνω διαφήμιση για αυτό δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Εχεις  ακουσει-δει καμια διαφημιση, να λεει ποσο σκαρτο ειναι το προιον που διαφημιζει?...

Απο που βγαινει αυτη η αισιοδοξια οτι "φτουραει" ομως?...

Απο την τιμη του, ας πουμε?...

jifjohn

# 16 στις 8/3/2020
author

είναι κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ στο παρελθόν και πλέον στα 40 δεν νομίζω να το κάνω   

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από eva-1982

Ποιους;

wish_

# 17 στις 8/3/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.845

Στην αρχη νομιζα θα μας πεις κανα επιχειρηματικο πλανο 

Αφου αποκλείεις καφε,μπαρ και διαδυκτιο τοτε να ξεκινησεις μια δραστηριοτητα να σε γεμιζει να παρεις τα πανω σου,να ξαναβρεις αυτους τους λιγους φιλους που εχεις και να φτιαξεις ξανα μια σχεση μαζι τους,σιγουρα οι φιλοι θα ξερουν φιλες ανυπαντρες οπως επισης και οι γονεις σου θα εχουν φιλους με φιλες με κορες κτλ,στην ηλικια που εισαι απ τον κυκλο σου μπορεις να χεις καποιες πιθανοτητες να βρεις.

Επισης στη δουλεια σου,μιλα με συναδελφους,βγες για καμια μπυρα να τα πειτε,μη δειχνεις οτι ψαχνεσαι,ζησε και λιγο την ελευθερια σου,δες τον ευατο σου,παρτου ενα καινουργιο ρουχο-αρωμα,αλλαξε μια συνηθεια σου αλλα κυριως γινε πιο φιλικος με τους γυρω σου.

Αρέσει στο μέλος gritman

Enikos

# 18 στις 8/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Η δηλωση περι επανενταξης στην αγορα, του καλου προιοντος, ειναι απο μονη της διαφημιστικο σλογκαν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από jifjohn

Μα δεν κάνω διαφήμιση για αυτό δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες

gritman

# 19 στις 10/4/2020
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Απαντήσεις: 19

Γεια σας,βρίσκομαι πολύ κοντά στα δεύτερα -άντα, και πρόσφατα βγήκα από μία μακροχρόνια σχέση με αποτέλεσμα να νιώθω πως είμαι εντελώς έξω από τα νερά μου και πως τα πάντα έχουν αλλάξει αυτά τα χρόνια. Παλιές φιλίες έχουν χαθεί, άλλες έχουν βρεθεί σε γάμο με παιδιά κτλ με αποτέλεσμα ο κύκλος μου να είναι πολύ περιορισμένος. Ακόμα πιο περιορισμένος (για να μην πω ανύπαρκτος) είναι ο κύκλος των νέων γνωριμιών που μπορώ να κάνω. Οι κλασσικοί τρόποι γνωριμίας σε bar, cafe κτλ πλέον δεν μπορούν να λειτουργήσουν σε εμένα για ευκολονόητους λόγους. Δοκίμασα (για 1 ημέρα και δεν ξέρω ως άντεξα τόσο) εφαρμογές dating τις οποίες αποκλείω εντελώς. Θα ήθελα τη συμβουλή σας, στο τι θα μπορούσα να κάνω

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Αν και τελικά ο Enikos διαφορετικά από ότι φαίνεται το εννοούσε, διαβάζοντας μετέπειτα σχόλια. Θα έλεγα να αρχίσεις να το σκέφτεσαι όχι σαν "επανένταξη στη αγορά" αλλά επανένταξη στη ζωή, ειδικά αφού λες ότι έχεις περιορισμένο κύκλο. Σκέψου πράγματα που θα ήθελες να κάνεις που σου δίνουν την δυνατότητα να γνωρίσεις κοπέλες. Μερικές προτάσεις: πήγαινε να μάθεις κάποιο είδος χορού, κάποια λέσχη με ενδιαφέροντα πολιτιστικά ή καλλιτεχνικά, ακόμα και ένα γυμναστήριο αν και είναι πολύ κλισέ και ενοχλητικό συνήθως για όσους πάνε για άσκηση και όχι για γνωριμίες. Ούτε εγώ είμαι του μπάρ και της καφετέριας. Ένα κοινό ενδιαφέρον με μία κοπέλα όμως σου δίνει το έναυσμα για περαιτέρω συζήτηση και γνωριμία. Η κυρίες το έχουν σκεφτεί καλύτερα από εμάς ... δεν πάνε για ψάρεμα ... κατά την λαϊκή ρήση. Καλή τύχη. 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost