Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έφυγε από το σπίτι

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Rea1975

# 1 στις 15/3/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Έφυγε από το σπίτι

Ο σύζυγος μου έφυγε πριν έξι μήνες από το σπίτι, επειδή δεν του φερομουν όπως λέει καλά δλδ με ένοιαζε μόνο να φέρνει χρήματα (μισθωτοί κι οι δύο με κόκκινο δάνειο πίσω μας) δεν είχε αρκετό χώρο για τα πράγματα του και γκρίνιαζαν όταν έβγαινε με τους φίλους του(μαζί βγαίναμε σπάνια γτ δήλωνε κουρασμένος ή ότι είχε πολλή δουλειά (έλειπε σχεδόν συνέχεια γτ είχε δική του δουλειά). Τώρα θέλει να βρισκόμαστε αλλά όχι να γυρίσει σπίτι. Εσείς τι καταλαβαίνετε από όλα αυτά; 

wish_

# 2 στις 15/3/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.651

οτι θέλει σεκς με ασφάλεια. 

Αρέσει στα μέλη jane1978, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Ring_a_Bell

# 3 στις 15/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κατι μου λεει πως από εδώ και περα ,  όχι μονο θα επιστρεψει αλλα και θα κανει πώς και πώς ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ οσο περισσοτερο γινεται!

(μπλακ χιουορ)

tzoulia59

# 4 στις 15/3/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.158

να βρισκοσαστε;

σεξουαλικα ;

επειδη κατι τετοιο φανταζομαι μην κανεις κανενα τετοιο λαθος ...και ενδωσεις ...

παιδια υπαρχουν; 

ξεκαθαρισε την θεση σου ,,αναλογησου τι εφταιξε γι αυτο τον χωρισμο ...

και αν πραγματικα εχεις κανει λαθη που τον αναγκασαν να απομακρυνθει αναθεωρησε...

και πηγαινε το απο την αρχη

δωσε μια ευκαιρια στον γαμο σου ...

αν υπαρχουν παιδια δωσε και μια και δυο ευκαιριες στον γαμο σου ...για να μην διαλυθει η οικογενεια σου ...

αν θεωρεις οτι εσυ ησουν ενταξει απλα εκεινος παρεξηγησε ...και ζουσε στον κοσμο του ...

και δεν υπαρχουν παιδια,,, χωρισε ...

γιατι διαισθανομαι οτι ξενογυριζε ..λες οτι ελειπε πολλες ωρες και εβγαινε με τους φιλους του ..

.και εσενα σε παραμελουσε ...

αν παιζει κατι τετοιο ...στειλτον ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rea1975

Έφυγε από το σπίτι

Ο σύζυγος μου έφυγε πριν έξι μήνες από το σπίτι, επειδή δεν του φερομουν όπως λέει καλά δλδ με ένοιαζε μόνο να φέρνει χρήματα (μισθωτοί κι οι δύο με κόκκινο δάνειο πίσω μας) δεν είχε αρκετό χώρο για τα πράγματα του και γκρίνιαζαν όταν έβγαινε με τους φίλους του(μαζί βγαίναμε σπάνια γτ δήλωνε κουρασμένος ή ότι είχε πολλή δουλειά (έλειπε σχεδόν συνέχεια γτ είχε δική του δουλειά). Τώρα θέλει να βρισκόμαστε αλλά όχι να γυρίσει σπίτι. Εσείς τι καταλαβαίνετε από όλα αυτά; 

Αρέσει στα μέλη alisida, CRIST58 και σε ακόμα 3 μέλη.

DonHuanDelSalsa

# 5 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 90
ΕΕΕεεε!!!??? Και οταν βρισκεστε τι ακριβως κανετε? Για να καταλαβουμε και εμεις τι ακριβως του αρεσει πλεον απο τη σχεση που ειχατε... Βρε μπας και βαψατε το σπιτι στο χρωμα που μισουσε? για αυτο δεν γυρναει?
Αρέσει στο μέλος Sarimpala_zwgrafina

kinky1971

# 6 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 1

πιστεύω πώς δε σε αγαπάει, για να το κάνει αυτό.

froufrou2017

# 7 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 282
Είχε συμβεί το ίδιο σε μια γνωστή μου. Ένα ωραίο πρωί σηκώθηκε ο άντρας της κι έφυγε με τη δικαιολογία ότι αυτή μαγείρευε και τον είχε παχύνει!! Τι παίζει τώρα στη δική σου περίπτωση... Ηθελε να φυγει και βρήκε ένα σωρό γελοίες δικαιολογίες για να σου ρίξει το φταίξιμο και να βγει λάδι αυτός!! Τωρα θελει απλως σεξακι μαζί σου οποτε εχει ορεξη. Στείλ' τον με συνοπτικές διαδικασίες
Αρέσει στα μέλη alisida, sun_world

earth-

# 8 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 37 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μαγούλα
Απαντήσεις: 89

Ρεα καλημέρα, οι γυναίκες όταν λέμε φευγω από το σπιτι είναι τελειωμένη η σχέση. Οι άνδρες όταν το λένε, είναι από θυμό για να τους δώσεις προσοχή. Είναι στο χέρι σου αν τον αγαπάς ακόμη να τον φέρεις εκεί που θες να είναι. Εκτός αν σου αρέσει και σένα αυτό το 'παιχνίδι'

Αρέσει στα μέλη CRIST58, papadoud

achinos

# 9 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.689

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από earth-

Ρεα καλημέρα, οι γυναίκες όταν λέμε φευγω από το σπιτι είναι τελειωμένη η σχέση. Οι άνδρες όταν το λένε, είναι από θυμό για να τους δώσεις προσοχή. 

δεν δέχομαι τη δικαιολογία της εφηβικής ανωριμότητας σε ενήλικες που αναζητούν προσοχή.

Η όπως το άλλο, που είχα ακούσει σε μια συζήτηση μεταξύ τέτοιων...123 σταιλ γιου νοου...

"κοίτα Βάγγελα, μη τη διώχνεις τη γυναίκα από το σπίτι γιατί μπορεί να μην ξαναγυρίσει"

που κ αυτός φαίνεται την είχε πετάξει έξω για τιμωρία; ταπείνωση; γυμνάσιο; ποιος ξέρει, κ την είχε κάνει στ αλήθεια η τύπισσα...

κ σε ρωτάω εγώ τώρα, άντε κ τον άνδρα τον μάζεψες κ τον κουκουλώθηκες από έρωτα...

πόσο ν αντέξει πια κ αυτός ο έρωτας όταν ο ίδιος κάνει τέτοιες μ$λ*κίες; δεν είναι ένα στοιχείο του έρωτα το ότι τον σύντροφο σου τον εκτιμάς, (θαπρεπε ναναι ξερωγω)

τι είναι ο έρωτας; μητρική αγάπη να μη φοβάται χάρο;

Οχι! δυστυχώς, σώνεται.

Αρέσει στα μέλη jane1978, MadameShuShu40

papadoud

# 10 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 155

Αν εσείς έχετε την περίφημη "διαίσθηση" ότι τάχα μου πάμε ή καμακιάζουμε άλλες (για άλλα πράγματα όμως και συναισθηματικές ανάγκες μας, ποτέ, άφαντη! ), εμείς, έχουμε διαίσθηση όταν μας θέλετε για χορηγούς.

Απλούστατον.

Αρέσει στο μέλος andy12

papadoud

# 11 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από earth-

Οι άνδρες όταν το λένε, είναι από θυμό για να τους δώσεις προσοχή. Είναι στο χέρι σου αν τον αγαπάς ακόμη να τον φέρεις εκεί που θες να είναι.

Πόσο αληθινό φίλη earth!

Να προσθέσω μόνο πως, απαραίτητο για το κάθε φύλο συστατικό, είναι να αγαπάμε τους ανθρώπους, με τον εαυτό μας πρώτο. (διαφορετικά, είναι αδύνατον να αγαπήσουμε άλλον)

Να είμαστε αγάπη, γιατί αλλιώς, θα βλέπουμε ΜΟΝΟΝ τα όποια τυχόν κουσούρια τους (ακόμα και τα ανύπαρκτα), αντί εκείνα που τους ξεχωρίζουν θετικά.

Να μην είμαστε μύγες που ψάχνουν σε ένα λιβάδι  τα περιττώματα, αλλά μέλισσες που αναζητούνε τα λουλούδια..

Enikos

# 12 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.878

Απο ποια ερευνα βγαινει αυτο...

Με τοσο καθολικα αποτελεσματα, για ολες και ολους?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από earth-

οι γυναίκες όταν λέμε φευγω από το σπιτι είναι τελειωμένη η σχέση. Οι άνδρες όταν το λένε, είναι από θυμό για να τους δώσεις προσοχή. 

Αρέσει στο μέλος jane1978

papadoud

# 13 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

δεν δέχομαι τη δικαιολογία της εφηβικής ανωριμότητας σε ενήλικες που αναζητούν προσοχή.  

Η όπως το άλλο, που είχα ακούσει σε μια συζήτηση μεταξύ τέτοιων...123 σταιλ γιου νοου...  

"κοίτα Αφροξυλάνθη, μη διώχνεις τον άντρα από το σπίτι γιατί μπορεί να μην ξαναγυρίσει"   που κ αυτή φαίνεται τον είχε πετάξει έξω για τιμωρία; ταπείνωση; γυμνάσιο;

ποιος ξέρει, κ την είχε κάνει στ αλήθεια ο τύπος... κ σε ρωτάω εγώ τώρα, άντε κ τη γυναίκα τη μάζεψες κ την κουκουλώθηκες από έρωτα... πόσο ν αντέξει πια κ αυτός ο έρωτας όταν η ίδια κάνει τέτοιες μ$λ*κίες; 

δεν είναι ένα στοιχείο του έρωτα το ότι τη σύντροφο σου την εκτιμάς, (θαπρεπε ναναι ξερωγω) 

Οχι! δυστυχώς, σώνεται.

--- ---

Αχινός, υποθέτω πως ισχύει και με αλλαγή των φύλων.

Ή όχι;

Hepatica

# 14 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 87
Να σου πω την αλήθεια μου είτε τον αγαπούσα είτε όχι, είτε με πονούσε είτε όχι, εφόσον θα ήθελε να φύγει θα τον άφηνα να φύγει κ δεν θα τον δεχομουν πίσω όχι για λίγο όπως ζητάει αλλά καθολου. Είναι θέμα εγωισμού κ αξιοπρέπειας νομιζω. Σιγά μην παρακαλάω να είμαι με κάποιον που μου δείχνει ότι δεν με θελει. Μόνο αν ο ίδιος το ζητούσε κ αφού είχε σκεφτεί κ ο ίδιος που φταιει-γιατι ποτέ δεν φταίει μόνο ένας θα δεχομουν επανασύνδεση. Αν είναι να εγκαταλείπουμε τον άλλον κ το σπίτι μας στο ετσι κ να μην μιλάμε ανοιχτά κ να μην έχουμε κ την διάθεση κυριως να τον ακούσουμε αλλά κ να βρεθεί μια κοινή λύση (είτε να συνεχίσετε προσπαθωντας είτε κ να χωρίσετε) στο καλό κ να μας γράφει. Στα παιδια, αν υπάρχουν να είναι συνεπείς, όπως κ σε τυχόν διατροφή τους. Τώρα τα αναφέρεις κ εσύ πολύ γενικά κ σου απαντάω κ εγώ γενικά... Αν μπορείς εξήγησε λίγο την σχέση σας κ την κατάσταση σας.
Αρέσει στο μέλος Paralia48

achinos

# 15 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από papadoud

"κοίτα Αφροξυλάνθη, μη διώχνεις τον άντρα από το σπίτι γιατί μπορεί να μην ξαναγυρίσει"   που κ αυτή φαίνεται τον είχε πετάξει έξω για τιμωρία; ταπείνωση; γυμνάσιο;

ποιος ξέρει, κ την είχε κάνει στ αλήθεια ο τύπος... κ σε ρωτάω εγώ τώρα, άντε κ τη γυναίκα τη μάζεψες κ την κουκουλώθηκες από έρωτα... πόσο ν αντέξει πια κ αυτός ο έρωτας όταν η ίδια κάνει τέτοιες μ$λ*κίες; 

δεν είναι ένα στοιχείο του έρωτα το ότι τη σύντροφο σου την εκτιμάς, (θαπρεπε ναναι ξερωγω) 

Οχι! δυστυχώς, σώνεται.

--- ---

Αχινός, υποθέτω πως ισχύει και με αλλαγή των φύλων.

Ή όχι;

παπαπουδ πες μου πού λέω ότι δεν ισχύει κ για τα δυο φύλα, όχι πες μου!!!

η ερθ έγραψε τη διαφορά που θεωρεί οτι υπάρχει ανάμεσα στο γιατί φεύγει ο άνδρας η η γυναίκα από το σπίτι, που για μένα δεν θα έπρεπε να υπάρχει κ συ μου λες ότι το σχόλιό μου αφορά μόνο τις γυναίκες;;;α;

μωρέ σα να μην έχω γράψει τίποτα μέχρι τώρα είναι...

τσιλλλ, κ ναι θεωρώ ότι κ η γυναίκα πρέπει να δουλεύει κ ο άνδρας να κάνει δουλειές στο σπίτι...

για να σας προλάβω!!!

αυτό με το να αλλάζεις το φύλο του ποστ, το κάνω κ γω ξέρεις... γιαυτό μερικά είναι απείρως κωμικά  αλλά δεν τα ανεβάζω κιόλας γιατί να, μερικοί είναι εύθικτοι.

Αρέσει στα μέλη jane1978, papadoud

26-29-31

# 16 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 56 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.371

Και αυτο το θεμα θα καταληξει στα γνωστα

Παμε στοιχημα
Αρέσει στα μέλη jane1978, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 17 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.887

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από 26-29-31

Και αυτο το θεμα θα καταληξει στα γνωστα

Οπως (δεν) σε βλεπω και (δεν) με βλεπεις...

Αρέσει στα μέλη jane1978, 26-29-31

achinos

# 18 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Mindthegap-

Οπως (δεν) σε βλεπω και (δεν) με βλεπεις...

γιατί;;;

alisida

# 19 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.115

Ότι θέλει να έρχεται σπίτι,να σου φέρνει τα άπλυτα του να τα πλένεις ,να τρώει ,να παίρνει και το ταπερακι του ,να @δαει ...

Να μη συνεισφέρει στο σπίτι αφού δε θα μενει εκεί ..

Δηλ να έχει όλα τα καλά του γάμου χωρίς να είναι παντρεμένος  

Έχει κι άλλον η μαμά του ή είναι μοναχογιός ??

Θα έλεγα να τον βγάλεις σε πλειστηριασμό ,κελεπουρι είναι ο τέως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rea1975

Εσείς τι καταλαβαίνετε από όλα αυτά; 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, froufrou2017

papadoud

# 20 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Δεν το είπες Αχινός, εγώ το έβαλα, για να πω εκείνο ακριβώς που πρεσβεύεις - και σέβομαι - και παράλληλα, να μη δημιουργούνται παλιομοδίτικες πολώσεις. Το εμπλούτισα πιστεύω, αυτό ήταν το κίνητρο.

Αρέσει στα μέλη jane1978, achinos
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε