Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έφυγε από το σπίτι

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Mindthegap-

# 21 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.261
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από achinos

γιατί;;;

Γιατι θα γινουμε παλι Βορειοι και Νοτιοι...;;

Να στο εξηγησω ...

Γιατι οταν καποιος δεν καταλαβαινει το αυτονοητο...που τελικα καθολου αυτονοητο δεν ειναι...

οτι δηλαδη αυτα δεν εχουν σχεση με το φυλο αλλα με τον καθενα ανθρωπο ξεχωριστα ξεκιναμε τις γνωστες ερωτησεις...

Μα αυτο δεν ισχυει και γα τις γυναικες..;;;

Οχι αυτο ειναι στη φυση της γυναικας και εξηγειται ετσι...το αλλο στη φυση του αντρα αρα εξηγειται αλλιως...μπλα...μπλα...μεχρι που φτανουμε στη συρραξη...

Αρέσει στα μέλη jane1978, 26-29-31

sammer19

# 22 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:συμφωνα με το επιπεδο σου,ολα σωστα τα λες και τα κανεις;
Σχόλιο # 15 από achinos

παπαπουδ πες μου πού λέω ότι δεν ισχύει κ για τα δυο φύλα, όχι πες μου!!!

η ερθ έγραψε τη διαφορά που θεωρεί οτι υπάρχει ανάμεσα στο γιατί φεύγει ο άνδρας η η γυναίκα από το σπίτι, που για μένα δεν θα έπρεπε να υπάρχει κ συ μου λες ότι το σχόλιό μου αφορά μόνο τις γυναίκες;;;α;

μωρέ σα να μην έχω γράψει τίποτα μέχρι τώρα είναι...

τσιλλλ, κ ναι θεωρώ ότι κ η γυναίκα πρέπει να δουλεύει κ ο άνδρας να κάνει δουλειές στο σπίτι...

για να σας προλάβω!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από achinos

η ερθ έγραψε τη διαφορά που θεωρεί οτι υπάρχει ανάμεσα στο γιατί φεύγει ο άνδρας η η γυναίκα από το σπίτι, που για μένα δεν θα έπρεπε να υπάρχει κ συ μου λες ότι το σχόλιό μου αφορά μόνο τις γυναίκες;;;α;

τσιλλλ, κ ναι θεωρώ ότι κ η γυναίκα πρέπει να δουλεύει κ ο άνδρας να κάνει δουλειές στο σπίτι...

για να σας προλάβω!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από achinos

για να σας προλάβω!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από achinos

για να σας προλάβω!!!

sammer19

# 23 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση: εκεινος καλως κακως,αναφερει τους λογους φυγης του!εσυ δεν αναφέρεις τους δικους σου λογους φυγης του.γιατι νομιζεις,οτι εφυγε;συμπερασμα δικο μου!!!δεν αντεχε τη γκρινια σου!!!γκεκε;
Σχόλιο # 14 από Hepatica
Να σου πω την αλήθεια μου είτε τον αγαπούσα είτε όχι, είτε με πονούσε είτε όχι, εφόσον θα ήθελε να φύγει θα τον άφηνα να φύγει κ δεν θα τον δεχομουν πίσω όχι για λίγο όπως ζητάει αλλά καθολου. Είναι θέμα εγωισμού κ αξιοπρέπειας νομιζω. Σιγά μην παρακαλάω να είμαι με κάποιον που μου δείχνει ότι δεν με θελει. Μόνο αν ο ίδιος το ζητούσε κ αφού είχε σκεφτεί κ ο ίδιος που φταιει-γιατι ποτέ δεν φταίει μόνο ένας θα δεχομουν επανασύνδεση. Αν είναι να εγκαταλείπουμε τον άλλον κ το σπίτι μας στο ετσι κ να μην μιλάμε ανοιχτά κ να μην έχουμε κ την διάθεση κυριως να τον ακούσουμε αλλά κ να βρεθεί μια κοινή λύση (είτε να συνεχίσετε προσπαθωντας είτε κ να χωρίσετε) στο καλό κ να μας γράφει. Στα παιδια, αν υπάρχουν να είναι συνεπείς, όπως κ σε τυχόν διατροφή τους. Τώρα τα αναφέρεις κ εσύ πολύ γενικά κ σου απαντάω κ εγώ γενικά... Αν μπορείς εξήγησε λίγο την σχέση σας κ την κατάσταση σας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rea1975

Έφυγε από το σπίτι

Ο σύζυγος μου έφυγε πριν έξι μήνες από το σπίτι, επειδή δεν του φερομουν όπως λέει καλά δλδ με ένοιαζε μόνο να φέρνει χρήματα (μισθωτοί κι οι δύο με κόκκινο δάνειο πίσω μας) δεν είχε αρκετό χώρο για τα πράγματα του και γκρίνιαζαν όταν έβγαινε με τους φίλους του(μαζί βγαίναμε σπάνια γτ δήλωνε κουρασμένος ή ότι είχε πολλή δουλειά (έλειπε σχεδόν συνέχεια γτ είχε δική του δουλειά). Τώρα θέλει να βρισκόμαστε αλλά όχι να γυρίσει σπίτι. Εσείς τι καταλαβαίνετε από όλα αυτά; 

alisida

# 24 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Φίλη,δε συμφωνώ με τον διαχωρισμό ανάλογα το φύλο.

Το αν το "φεύγω" είναι πραγματικό ,εξαρτάται από τον ανθρωπο και ισχύει και για τα δυο φύλα...

Γνωρίζω και άντρες και γυναίκες που φεύγουν και γυρίζουν

Άλλωστε το "γυρίζω πίσω" δεν είναι ατομική υπόθεση αλλά υπόθεση και των δύο .

Αν γυρίσει ο ένας και ο άλλος τον δεχτεί ,αυτομάτως γυρίζει και ο άλλος ,έτσι δεν είναι ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από earth-

Ρεα καλημέρα, οι γυναίκες όταν λέμε φευγω από το σπιτι είναι τελειωμένη η σχέση. Οι άνδρες όταν το λένε, είναι από θυμό για να τους δώσεις προσοχή. Είναι στο χέρι σου αν τον αγαπάς ακόμη να τον φέρεις εκεί που θες να είναι. Εκτός αν σου αρέσει και σένα αυτό το 'παιχνίδι'

sammer19

# 25 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:η αποψη σου είναι αυτή κ Ring,εκει που φτυνει να μην γλειφει!
Σχόλιο # 3 από Ring_a_Bell
Κατι μου λεει πως από εδώ και περα ,  όχι μονο θα επιστρεψει αλλα και θα κανει πώς και πώς ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ οσο περισσοτερο γινεται!

(μπλακ χιουορ)

achinos

# 26 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Mindthegap-

Γιατι θα γινουμε παλι Βορειοι και Νοτιοι...;;

Να στο εξηγησω ...

Γιατι οταν καποιος δεν καταλαβαινει το αυτονοητο...που τελικα καθολου αυτονοητο δεν ειναι...

οτι δηλαδη αυτα δεν εχουν σχεση με το φυλο αλλα με τον καθενα ανθρωπο ξεχωριστα ξεκιναμε τις γνωστες ερωτησεις...

Μα αυτο δεν ισχυει και γα τις γυναικες..;;;

Οχι αυτο ειναι στη φυση της γυναικας και εξηγειται ετσι...το αλλο στη φυση του αντρα αρα εξηγειται αλλιως...μπλα...μπλα...μεχρι που φτανουμε στη συρραξη...

έπρεπε να μετρήσω!!!

3...2...1...

η 1...2...3... όπως βολέψει.

Αρέσει στα μέλη jane1978, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

achinos

# 27 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από sammer19

Παράθεση:συμφωνα με το επιπεδο σου,ολα σωστα τα λες και τα κανεις;
Σχόλιο # 15 από achinos

για να σας προλάβω!!!

στώ πολύ συνάδερφε, ομοίως! 

Mindthegap-

# 28 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.261

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από achinos

έπρεπε να μετρήσω!!!

3...2...1...

Εχε υπομονη...θα μαζευτουν κι αλλοι...

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

sammer19

# 29 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Αγαπητη,Tzoylia!εφυγε ο ανθρωπος,γιατι δεν αντεχε τη γκρινια,τη μουρμουρα της κυριας!το λεει ο ανθρωπος!ηκυρια δε λεει την αποψη τη δικης, το λογο της φυγης του συζηγου της!τι να πει!οτι τον εβριζε συνεχεια!τον εσκασε τον ανθρωπο!μηπως τον εριχνε και ξυλο;
Σχόλιο # 4 από tzoulia59

να βρισκοσαστε;

σεξουαλικα ;

επειδη κατι τετοιο φανταζομαι μην κανεις κανενα τετοιο λαθος ...και ενδωσεις ...

παιδια υπαρχουν; 

ξεκαθαρισε την θεση σου ,,αναλογησου τι εφταιξε γι αυτο τον χωρισμο ...

και αν πραγματικα εχεις κανει λαθη που τον αναγκασαν να απομακρυνθει αναθεωρησε...

και πηγαινε το απο την αρχη

δωσε μια ευκαιρια στον γαμο σου ...

αν υπαρχουν παιδια δωσε και μια και δυο ευκαιριες στον γαμο σου ...για να μην διαλυθει η οικογενεια σου ...

αν θεωρεις οτι εσυ ησουν ενταξει απλα εκεινος παρεξηγησε ...και ζουσε στον κοσμο του ...

και δεν υπαρχουν παιδια,,, χωρισε ...

γιατι διαισθανομαι οτι ξενογυριζε ..λες οτι ελειπε πολλες ωρες και εβγαινε με τους φιλους του ..

.και εσενα σε παραμελουσε ...

αν παιζει κατι τετοιο ...στειλτον ...

sammer19

# 30 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το πιστευω σου Kinky,στην εκκλησια σου!να αγιαστεις!αν δεν την αγαπουσε δε θα ζητουσε να γυρισει!την γκρινια της δεν αντεχε ο ανθρωπος!
Σχόλιο # 6 από kinky1971

πιστεύω πώς δε σε αγαπάει, για να το κάνει αυτό.

sammer19

# 31 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Froyfraki moy!ας πει και η κυρια καποιο λογο,την αποψη της,τελοσ παντων ,γιατι εφυγε ο συζηγος της!τι να πει!δεν μπορει να κατηγορησει τον εαυτο της!χαχαχαχα!
Σχόλιο # 7 από froufrou2017
Είχε συμβεί το ίδιο σε μια γνωστή μου. Ένα ωραίο πρωί σηκώθηκε ο άντρας της κι έφυγε με τη δικαιολογία ότι αυτή μαγείρευε και τον είχε παχύνει!! Τι παίζει τώρα στη δική σου περίπτωση... Ηθελε να φυγει και βρήκε ένα σωρό γελοίες δικαιολογίες για να σου ρίξει το φταίξιμο και να βγει λάδι αυτός!! Τωρα θελει απλως σεξακι μαζί σου οποτε εχει ορεξη. Στείλ' τον με συνοπτικές διαδικασίες

sammer19

# 32 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:χαχαχα!πες τα Achinos,πες τα!εχεις αγκαθια και καρφώνεις,οποιος σε πατησει!εξου και το ονομα σου,Achinos!αγκυλώνεις τους αλλους!φιλακια!χαχαχα
Σχόλιο # 9 από achinos

δεν δέχομαι τη δικαιολογία της εφηβικής ανωριμότητας σε ενήλικες που αναζητούν προσοχή.

Η όπως το άλλο, που είχα ακούσει σε μια συζήτηση μεταξύ τέτοιων...123 σταιλ γιου νοου...

"κοίτα Βάγγελα, μη τη διώχνεις τη γυναίκα από το σπίτι γιατί μπορεί να μην ξαναγυρίσει"

που κ αυτός φαίνεται την είχε πετάξει έξω για τιμωρία; ταπείνωση; γυμνάσιο; ποιος ξέρει, κ την είχε κάνει στ αλήθεια η τύπισσα...

κ σε ρωτάω εγώ τώρα, άντε κ τον άνδρα τον μάζεψες κ τον κουκουλώθηκες από έρωτα...

πόσο ν αντέξει πια κ αυτός ο έρωτας όταν ο ίδιος κάνει τέτοιες μ$λ*κίες; δεν είναι ένα στοιχείο του έρωτα το ότι τον σύντροφο σου τον εκτιμάς, (θαπρεπε ναναι ξερωγω)

τι είναι ο έρωτας; μητρική αγάπη να μη φοβάται χάρο;

Οχι! δυστυχώς, σώνεται.

sammer19

# 33 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση: Πεστα μεγαλε!πεστα!καμια δε θα σε καταλαβει όμως,κανουν τις χαζες,τις παπιες!!!
Σχόλιο # 10 από papadoud

Αν εσείς έχετε την περίφημη "διαίσθηση" ότι τάχα μου πάμε ή καμακιάζουμε άλλες (για άλλα πράγματα όμως και συναισθηματικές ανάγκες μας, ποτέ, άφαντη! ), εμείς, έχουμε διαίσθηση όταν μας θέλετε για χορηγούς.

Απλούστατον.

sammer19

# 34 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σωστα τα λες earth!πεστα ,η ρημαδα η αγαπη,που την κυνηγάνε ολοι,την εχουν αναγκη,αλλα κανει τη δυσκολη στους περισσοτερους!!!χαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από papadoud

Πόσο αληθινό φίλη earth!

Να προσθέσω μόνο πως, απαραίτητο για το κάθε φύλο συστατικό, είναι να αγαπάμε τους ανθρώπους, με τον εαυτό μας πρώτο. (διαφορετικά, είναι αδύνατον να αγαπήσουμε άλλον)

Να είμαστε αγάπη, γιατί αλλιώς, θα βλέπουμε ΜΟΝΟΝ τα όποια τυχόν κουσούρια τους (ακόμα και τα ανύπαρκτα), αντί εκείνα που τους ξεχωρίζουν θετικά.

Να μην είμαστε μύγες που ψάχνουν σε ένα λιβάδι  τα περιττώματα, αλλά μέλισσες που αναζητούνε τα λουλούδια..

sammer19

# 35 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:ΣΩΣΤΟ,MONO ΑΓΑΠΗΗΗ!!!
Σχόλιο # 11 από papadoud

Πόσο αληθινό φίλη earth!

Να προσθέσω μόνο πως, απαραίτητο για το κάθε φύλο συστατικό, είναι να αγαπάμε τους ανθρώπους, με τον εαυτό μας πρώτο. (διαφορετικά, είναι αδύνατον να αγαπήσουμε άλλον)

Να είμαστε αγάπη, γιατί αλλιώς, θα βλέπουμε ΜΟΝΟΝ τα όποια τυχόν κουσούρια τους (ακόμα και τα ανύπαρκτα), αντί εκείνα που τους ξεχωρίζουν θετικά.

Να μην είμαστε μύγες που ψάχνουν σε ένα λιβάδι  τα περιττώματα, αλλά μέλισσες που αναζητούνε τα λουλούδια..

sammer19

# 36 στις 16/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Μην στοιχημαζεις,φιλε!θα χασεισ!
Σχόλιο # 16 από 26-29-31

Και αυτο το θεμα θα καταληξει στα γνωστα

Παμε στοιχημα

paranomos

# 37 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 636

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Rea1975

Έφυγε από το σπίτι

Ο σύζυγος μου έφυγε πριν έξι μήνες από το σπίτι, επειδή δεν του φερομουν όπως λέει καλά δλδ με ένοιαζε μόνο να φέρνει χρήματα (μισθωτοί κι οι δύο με κόκκινο δάνειο πίσω μας) δεν είχε αρκετό χώρο για τα πράγματα του και γκρίνιαζαν όταν έβγαινε με τους φίλους του(μαζί βγαίναμε σπάνια γτ δήλωνε κουρασμένος ή ότι είχε πολλή δουλειά (έλειπε σχεδόν συνέχεια γτ είχε δική του δουλειά). Τώρα θέλει να βρισκόμαστε αλλά όχι να γυρίσει σπίτι. Εσείς τι καταλαβαίνετε από όλα αυτά; 

Πως εφυγε κοριτσι;

Σου ειπε παω μεχρι το περιπτερο;

Και τελικα; Που πηγε;

Νοικιασε αλλο σπιτι;

Πηγε στη μανα του;

Η τον φιλοξενει καμμια αλλη;

Enikos

# 38 στις 16/3/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Και ειμαστε εκει οπου...

Οι προ-θεσεις...

Μαρτυρουν τις δια-θεσεις...

Των αλλωνονε ομως...

Ποια προσχηματα...

alisida

# 39 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

ΕΕ..εσείς "αγαπησιαρηδες" !!Να σας ενημερώσει κάποιος ότι :Περισσότερο ακομα και από την αγάπη σας ,έχουμε ανάγκη τον σεβασμό σας .

..Με ο,τι αυτό σημαίνει (ευγένεια,καλή συμπεριφορά,να μη μας γράφετε,να μην κάνετε πράγματα που μας πληγώνουν ,να μη λέτε ψέματα ,κτλ.

..Ξέρετε ,με ένα "μα το ξέρεις ότι σε αγαπώ" ...δεν ξεχνιούνται και δεν προσπερνουνται όλα μερικές φορές 'D

Αρέσει στα μέλη earth-, froufrou2017 και σε ακόμα 1 μέλος.

agaph40

# 40 στις 16/3/2020
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 656

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από alisida

ΕΕ..εσείς "αγαπησιαρηδες" !!Να σας ενημερώσει κάποιος ότι :Περισσότερο ακομα και από την αγάπη σας ,έχουμε ανάγκη τον σεβασμό σας .

..Με ο,τι αυτό σημαίνει (ευγένεια,καλή συμπεριφορά,να μη μας γράφετε,να μην κάνετε πράγματα που μας πληγώνουν ,να μη λέτε ψέματα ,κτλ.

..Ξέρετε ,με ένα "μα το ξέρεις ότι σε αγαπώ" ...δεν ξεχνιούνται και δεν προσπερνουνται όλα μερικές φορές 'D

να συμπληρωσω κι εγω...

να ξερετε " αγαπησιαρηδες" πως οι συμπεριφορες σας,θα σας επιστραφουν  και σε χρονο που ουτε καν

φανταζεστε...και θα μεινετε "παγωτο" (για να μη πω αλλη λεξη και κοπει απο τη λογοκρισια)

Αρέσει στα μέλη earth-, andy12 και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε