Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Forum.. κι αποκλειστικά

Σελίδα : 1

Breeze17

# 1 στις 29/3/2020
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Forum.. κι αποκλειστικά

Αν κάποια (/ος) που σας τράβηξε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο την προσοχή συμμετέχει στο sxeseis αποκλειστικα στο φορουμ, τι στοιχεία σας δίνει ήδη αυτό για τον πιθανό χαρακτήρα της (του) ;

Θα κάνω την αρχή, έτσι για έμπνευση:

1 Όταν ήταν μικρή, και διάβαζε στα περιοδικά τις στήλες όπου οι αναγνώστες κάναν ερωτήσεις σε ειδικούς, δεν της πέρναγε απ' το μυαλό να ρωτήσει τα δικά της, αλλά ονειρευόταν κάποτε να γίνει ψυχολόγος κ να δίνει τις απαντήσεις.

2 Πιστεύει ακράδαντα ότι σχέσεις δε συμβαίνουν online - μόνο συζητιούνται online.

3 Τρελαίνεται να διαβάζει αληθινές ιστορίες, ν'ανακαλύπτει πραγματικές ανησυχίες, και να εντοπίζει μέσα σε όλα αυτά μικρές μεγάλες λεπτομέρειες των χαρακτήρων ανθρώπων εκεί έξω.

... 

Αρέσει στο μέλος Aimodotis

marie_la_journaliste

# 2 στις 29/3/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 626

καλησπερα πατριωτακι

εγω το κανω για το τρια... αν και οταν ημουν μικρη διαβαζα στο τηλεραμα τη ροζιτα σωκου και θαυμαζα το κουραγιο της να απανταει σε τοσα γραμματα...ποτε δε πιστευα οτι θα μου δοθει η ευκαιρια να κανω το ιδιο...Το

απολαμβανω -η αληθεια ειναι- δινοντας παντα απαντησεις με πολλη αγαπη και με γνωμονα παντα την προσωπικη μου εμπειρια...αν θελουν οι θεματοθετες τις επεξεργαζονται αν θελουν τις πετουν...εγω μια γνωμη τη λεω επειδη χαιρομαι να βοηθαω..Μακαρι να πιασει και τοπο!
Αρέσει στα μέλη Anatroph, Silektis και σε ακόμα 4 μέλη.

Megalodondas

# 3 στις 29/3/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 745

Το οποιο αποτέλεσμα τού ψυχογραφηματος, μήπως θα ήταν καλύτερα να το εξάγεις από τα γραφόμενα της? 

Γιατί το να μην απαντάει σε προσωπικό μήνυμα γενικότερα η να ισχύει αυτό μόνο για εσένα δεν το γνωρίζεις... 

Σου κέντρισε το ενδιαφέρον για κάποιο λόγο, μην την τσουβαλιασουμε τώρα επειδή δεν απαντάει έτσι? 

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 4 στις 29/3/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 846

Απο οτι ξερω (προσωπικη εμπειρια και συζητηση με αλλα μελη) οι γυναικες λαμβανουμε απειρα μηνυματα με "καλημερα", "καλησπερα", "γεια" και παρομοια..μονολεκτικα απο ατομα που δεν μπορουν να πουν τιποτε περισσοτερο... 

οποια εχει διαθεση να κανει συζητηση σε αυτο το επιπεδο (να μιλαει μονη της) το κανει οποια δεν εχει δεν το κανει και περιοριζεται στο φορουμ η στο τσατ που υπαρχει αλληλεπιδραση...

Ελπιζω να βοηθησα 

Αρέσει στο μέλος eva-1982

alisida

# 5 στις 29/3/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.803

Γέλασα με το πρώτο πάντως .

@#3,#4:

Η ερώτηση εδώ είναι για ποιο λόγο συμμετέχει κάποια/ος στο φόρουμ 

Δεν ρώτησε ο άνθρωπος για ποιο λόγο δεν του απαντούν στα μηνύματα .

Πού το είδατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breeze17

Forum.. κι αποκλειστικά

Αν κάποια (/ος) που σας τράβηξε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο την προσοχή συμμετέχει στο sxeseis αποκλειστικα στο φορουμ, τι στοιχεία σας δίνει ήδη αυτό για τον πιθανό χαρακτήρα της (του) ;

1 Όταν ήταν μικρή, και διάβαζε στα περιοδικά τις στήλες όπου οι αναγνώστες κάναν ερωτήσεις σε ειδικούς, δεν της πέρναγε απ' το μυαλό να ρωτήσει τα δικά της, αλλά ονειρευόταν κάποτε να γίνει ψυχολόγος κ να δίνει τις απαντήσεις.

2 Πιστεύει ακράδαντα ότι σχέσεις δε συμβαίνουν online - μόνο συζητιούνται online.

3 Τρελαίνεται να διαβάζει αληθινές ιστορίες, ν'ανακαλύπτει πραγματικές ανησυχίες, και να εντοπίζει μέσα σε όλα αυτά μικρές μεγάλες λεπτομέρειες των χαρακτήρων ανθρώπων εκεί έξω.

... 

Για να απαντήσω στο θέμα ,συμφωνώ με την Μαρί #2.

Αρέσει στα μέλη gritman, jane1978 και σε ακόμα 1 μέλος.

jane1978

# 6 στις 29/3/2020
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 674

Το #3 κυρίως.

Λατρεύω ό,τι έχει να κάνει με φόρουμ γενικώς!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breeze17

Forum.. κι αποκλειστικά

... 

Αρέσει στα μέλη alisida, Breeze17

paranomos

# 7 στις 29/3/2020
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breeze17

Forum.. κι αποκλειστικά

... 

Ξεχασες το σημαντικοτερο.

Τρελαινεται να διαβαζει τρολο-ιστοριες, να ανακαλυπτει τη παρανοια που κυκλοφορει,και να εντοπιζει υποκειμενα  νοσηματα  

Αρέσει στα μέλη gritman, jane1978 και σε ακόμα 2 μέλη.

sammer19

# 8 στις 29/3/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 354

Παράθεση:Καλημερα,αγαπητη μου ,Μαρια!θαυμαζω την ειλικρινεια σου και την προσφορα σου για βοηθεια!Μακαρι να σε μοιαζανε τουλάχιστον οι περισσοτεροι!
Σχόλιο # 2 από marie_la_journaliste

καλησπερα πατριωτακι

εγω το κανω για το τρια... αν και οταν ημουν μικρη διαβαζα στο τηλεραμα τη ροζιτα σωκου και θαυμαζα το κουραγιο της να απανταει σε τοσα γραμματα...ποτε δε πιστευα οτι θα μου δοθει η ευκαιρια να κανω το ιδιο...Το

απολαμβανω -η αληθεια ειναι- δινοντας παντα απαντησεις με πολλη αγαπη και με γνωμονα παντα την προσωπικη μου εμπειρια...αν θελουν οι θεματοθετες τις επεξεργαζονται αν θελουν τις πετουν...εγω μια γνωμη τη λεω επειδη χαιρομαι να βοηθαω..Μακαρι να πιασει και τοπο!

Αρέσει στα μέλη marie_la_journaliste, Aimodotis και σε ακόμα 2 μέλη.

Ring_a_Bell

# 9 στις 29/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breeze17

Forum.. κι αποκλειστικά

Ότι δε θελει πολλα πολλά.

Απλα να περασει την ωρα του/της με έναν σχετικα δημιουργικο τροπο.

Breeze17

# 10 στις 29/3/2020
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

Marie, alisida, εντελώς μέσα στο θέμα, μπράβο

Kristina, Megalodonta, όπως σας είπε η alisida - αν κ καταλαβαίνω ότι η περιγραφή μου μπορούσε να διαβαστεί κι έτσι.
 Kristina, όντως αν συγκρίνεις μονολετικά μηνύματα κ forum, η αλληλεπίδραση είναι 1:100 - παρά τον περιορισμένο χώρο σ'ενα forum. Magalodonta, συμφωνώ απόλυτα με τη λογική σου - βέβαια το να ισχύει μια απ'τις 3 θεωρίες δεν είναι τσουβάλιασμα - τουναντίον

Kristina_

# 11 στις 29/3/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αργεντινή
Απαντήσεις: 846

Ξεχασες...και να ψαχνει να εντοπισει ποιος ειναι τι

ΥΓ ειδες που περασε

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από paranomos

Ξεχασες το σημαντικοτερο.

Τρελαινεται να διαβαζει τρολο-ιστοριες, να ανακαλυπτει τη παρανοια που κυκλοφορει,και να εντοπιζει υποκειμενα  νοσηματα  

Αρέσει στο μέλος paranomos

paranomos

# 12 στις 29/3/2020
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Kristina_

Ξεχασες...και να ψαχνει να εντοπισει ποιος ειναι τι

ΥΓ ειδες που περασε

Σωστο και αυτο!!

Αλλα αυτα ειναι για τους ειδικους κρις.

Σαν τον  μεγα γλωσσολογο βυζαντινολογο χαρβελερ.

Μεχρι και τον covid-19 ανακαλυψε.

Βουλωμενο γραμμα διαβαζει

Enikos

# 13 στις 30/3/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.761

...ειπε ο υπερηφανος Τζερονιμο Φουντουκιδης...

...με εκεινο το βαθυστοχαστο βλεμμα του, που παντα ατενιζε...

...τις χιονισμενες κορφουλες του ορους "Rooster stew"...

...και χαιδεψε τον λυκο λουλου, που ειχε εξημερωσει στις στεπες της Αιτωλοακαρνανιας...

...λεγοντας του με φανερη δυσαρεσκεια "σηκω να παμε στο Μασουτη, παλι τα ακουσα που δεν εφερα ολα τα πραγματα της λιστας, επειδη χαζευα τις κορφουλες"...

Paralia48

# 14 στις 30/3/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.728
επειδή ανήκω σ αυτή την κατηγορ'ια, λέω ότι συμφωνώ με τη Ρινγκμαιμπελ ότι δε θέλω πολλά πολλά με γνμωριμίες, απλά θέλω κουβεντούλα πάνω σε διάφορα θέματα.

Την προτιμώ από την προσωπική, γιατί είμαστε πολλοί, λέει ο καθενας τη γνώμη του, έχουμε διαφωνίες, τις λύνουμε ή και όχι, αλλά τις παλεύουμε   και γενικά είμαστε ένα talk show.
Αλλά για παραπάνω γνωριμίες δεν έχω διάθεση και χρόνο.

Έχω γνωρίσει περίπου 7 άτομα από δω και πρέπει να πω πως ήμουν ενθουσιασμένη από τη γνωριμία. Δεν είναι κανόνας. ήταν μια ευτυχής εξαίρεση.
Αρέσει στα μέλη gritman, marie_la_journaliste και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 15 στις 30/3/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μ αρεσει να παριστανω την ψυχολογο

valia-12

# 16 στις 30/3/2020
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 162

4. Τίποτα από τα παραπάνω!

Αρέσει στα μέλη gritman, Megalodondas

nikoslambr

# 17 στις 31/3/2020
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 214

Αγαπητε φιλε και συντοπιτη αφου λεμε τις γνωμες μας, τα διαβαζω και οταν κατι μου κινησει την προσοχη τοτε απαντω. 

Δεν προσπαθω να βγαλω κατι απο εδω μεσα διοτι πιστευω στην προσωπικη επαφη με τους ανθρωπους και μου αρεσει η δια ζωσης συναντηση.Αλλο αν ειμαι μοναχικος...
Αρέσει στο μέλος Breeze17

Breeze17

# 18 στις 31/3/2020
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

Nikoslambr, κι εγώ πιστεύω στην προσωπική επαφή εκεί έξω. 

Το sxeseis και το ίντερνετ γενικότερα δίνει βέβαια την ευκαιρία να γνωρίσεις και να αλληλεπιδράσεις με ανθρώπους που δε θα συναντούσες ποτέ. Και τους οποίους μπορείς φυσικά να συναντήσεις. Χρήσιμο ιδίως σε περιόδους που για κάποιο λόγο δε συμβαίνει να συναντάς πολλά νέα πρόσωπα εκεί έξω.
 Βέβαια αυτό που λείπει είναι η απόλαυση της διαδικασίας του φλερτ κ της γνωριμίας - όσο αυτή συμβαίνει online. Και κάτι άλλο που λείπει είναι το κλικ κι η έλξη όταν δεις κάποια με τα μάτια σου ή την ακούσεις με τ' αυτιά σου - που είναι κι ο πιο φυσιολογικός τρόπος για τους ανθρώπους να αισθανθούν κ να ξεκινήσουν κάτι.
 Κάτι που ίσως κερδίζει βέβαια κανείς (σε μια γνωριμία που ξεκινάει online) είναι μια λιγότερο δύσκολη - και πιο στέρεα - αρχή. Πόσα φλερτ άλλωστε έχουν πάει στραβά για λάθος λόγους.. Το φόρουμ - πίσω στο θέμα - τώρα που το σκέφτομαι προσομοιάζει ένα πηγαδάκι μεταξύ φίλων και φίλων φίλων - ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί κ να ερωτευτείς! Ενώ τα μηνύματα απ'το πουθενά ένα φλερτ ..ας πούμε.. στο λεωφορείο. 

Alezandra

# 19 στις 31/3/2020
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 526

Και τα τρία.

Για το δύο να διευκρινησω ότι όπως το γράψατε παρεξηγείτε κάτι.

Σχέσεις ον λαιν δεν υπάρχουν.

Υπάρχουν γνωριμίες ον λαιν που μετά μπορούν να γίνουν σχέσεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breeze17

Forum.. κι αποκλειστικά

... 

Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 20 στις 9/4/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.380
εγω ασχολουμε μονο με το φορουμ και δεν στελνω μυνηματα...εχω πολυ καιρο που εχω να ασχολειθω και με τα τσατ...εχω σχηματισει γνωμες για πολλα ατομα που εχω την οσο ξερω βεβαιοτητα του υπαρκτου...παντα ομως κινουμε και με τη λογικη οτι μπορει και να κανω λαθος στις εκτιμησεις μου...παντα υπαρχει το ψευτικο στα φορουμ...και δεν σημαινει κατι το τι και πως γραφει η αντιδρα ο καθενας σε αυτα...ολα λοιπον ειναι υποκειμενικα ...
Αρέσει στο μέλος Enikos
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost