Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θέλω επανασύνδεση είναι ανένδοτος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Marimar1234

# 1 στις 5/5/2020
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα !να σας πω και εγώ την ιστορία μου να μου πείτε γνώμες ! 

Γνωρίστηκα με ένα παιδί ενώ έχει βγει από μοα μακρόχρονοα σχέση !ξεκινησαμε επικοινωνία χαλαρή ,μας έβγαινε βρισκόμασταν πιο πόλη μέχρι που άρχισε να εξαφανίζετε ! Όταν τον αναζήτησα μου είπε ότι μαθαίνει οτ γενικά μιλάω κ με άλλο. (Έτυχε να είναι κοινός γνωστός )ήταν απλα μια επαφή ως ελεύθερη (όχι σεξουαλικη )Τλπ του εξηγώ οτ αυτό ήταν πριν Ότο τώρα είμαι εδώ θέλω εσένα και τέλος αυτά ! Όποτε το περνούμε οτ πάμε μαζί χΑλαρα και όσο ήμαστε καλά μαζί προχωράμε ! Πήγε πολύ καλά ! Θέλαμε πολύ ο ένας τον άλλον τα βρίσκαμε σε όλα ,γνώρισα φίλους κτλπ και δειλά δείλα αρχίσαμε να κυκλοφορούμε σαν ζευγάρι ! Εκεί άρχισαν τα πρόβλημα Μπήκαν τρίτοι στην μέση ! Οτ και καλά τι δουλειά έχει με εμένα κ έτσι.  Στην αρχή δεν επηρεαζόταν !Να τονίσω εδώ για να μην ακουστεί κάπως ! Ήμουν σε σχέση δέκα χρόνια δεν είχα άλλες γκομενικες ιστορίες ! Αλλά επειδή είμαι πόλυ κοινωνική πολλές φορές  παρεξηγούσαν προθέσεις μου ! Με τον πρώην μου δεν είχα τέτοια θέματα γιατί με ήξερε και ο σ φέρομαι και με εμπιστευόταν ! Αυτός όμως ήταν νέο κομμάτι στην ζωή μου και άρχισε να επηρεάζεται ! Μέχρι που ξεκίνησαν ζήλιες ,ανούσιοι τσακωμοί για  (ινσταγκραμ )!Όσο ήμασταν καλά μου είχε έκφραση οτ με θέλει πόλυ με θέλει γ μόνιμα μέχρι και για παιδιά μ είδε συζητήσει !και ένιωθα κ αυτά που μ έλεγε!(γενικός είναι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος)με μεγάλη περάση κ εμπειρίες ! Άρα εγώ χαιρόμουν αλλά ήμουν λίγο δύσπιστη! Τλπ ήταν όλα καλά μέχρι που μια μέρα του εξέφρασα ένα προβλήματισμο μου ενώ ήταν ταξίδι και βρήκε πάτημα και μου έκανε ένα ξέσπασμα σχετικά με αυτά που νιώθει (Ότ νιώθει ανασφάλεια σε σχέση με τον πρώην μου,μήπως τον αφήσω και γενικά μου εξέφρασε πολλά που μάλλον μάζευε )εγ στο άκουσμα ταραχτηκα και του είπα μήπως εφόσον νιώθει όλα αυτά είναι καλύτερα να το αφήσουμε μην είναι δυσκολότερο μετά ;αυτό ήταν το πήρε πολύ στραβά .εγω το μάζεψα άμεσως γιατί στην ουσία τον ήθελα πόλυ αλλά όταν μου είπε όλα αύτα ...από κει κ πέρα δεν το βρήκαμε πάλι Μια ήμασταν καλά 3χαλια Φούντωσαν οι ανασφάλεια η ζήλεια ! Άρχισε να απομακρύνεται εγώ όταν το ένιωσα αυτό προσπαθούσα πάντα και έκανα υπομονή και βήματα πίσω χωρίς εγωισμούς (γιατί εγώ είχε αρχικά μιλήσει γ χωρισμό και επειδή με έκανε να νιώσω οτ τον άδειασα .κρατησα αυτή την στάση )οτ θα προσπθησω γ αυτή την σχέση ! Μέχρι που τον έπιασαν μ του είπαν οτ μίλαγα με έναν (φίλος ήταν )αλλά του το μετέφεραν αλλιώς ! Ε εκεί εφόσον είχαμε τόσα θέματα καταλαβαίνετε οτ ξεχείλισε το ποτήρι !Μου μίλησε γ χωρισμό εγώ τρελάθηκα Ευτυχώς μεσολαβούσε ένα 2 ήμερο π είχαμε κλείσει πριν το συμβάν ! Του ζήτησα να μην το ακυρώσουμε να πάμε να χαλαρώσουμε γιατί είχαν περάσει δύσκολο διάστημα !ηρθε και τελικά περασαμε Κατάπληκτικα ! Μου εξέφρασε ποσό πολύ με θέλει ,ποσό καλά είναι μαζί μου και οτ είμαι παρεξηγημένο παιδί κτλπ ! Άρα συνεχίσαμε ! Μέχρι που πλάκωσε η καραντίνα στη αρχή είχαμε απόσταση κτλπ και όταν πέρασα μέρες άρχισα να εκδηλώνω επιθυμία να το δω ,καταλαβ οτ απομακρυνόταν μέχρι που μ είπε να χωρίσουμε ! Σεν μπορεί να το διαχειριστεί αυτό ,σεν αντέχει την ένταση κτλπ ξενέρωσε κ όλα αύτα Ρα τέλεσιδικα ! Είχε πολύ ένταση ενώ δεν είχαμε τσακωθεί η κάτι ! Τον ρώτησε αν μεσολάβησε κάτι κου τα μάσαγε λίγο αλλά το αποτέλεσμα ήταν οτ δεν θέλει άλλο τέλος κ μην τ ενοχλώ !Εγώ εκεί πίεσα (λάθος μου )πίεσα να έρθει έστω να μιλήσουμε απ κοντά ! Τελικά ήρθε μετά από κανα 2 εβδομάδες αποφασισμένος ! Μ είπε οτ φταίει κ αυτός αλλά έτσι έχουν τα πράγμα αποφάσισε να βγει απ όλο αυτό κ τέλος Παιδιά δεν μπορω να το χωνέψω ! Ενώ κ εγώ είχε δει τ πρόβλημα ,με έβαλε στην διαδικασία να γυρίσω και προσπθησω τόσο πολύ να ανεχτώ συμπεριφορές για να μην τον στεναχωρώ όχι ότι είχα κάπου λάθος και απλα με άδειασε αυτός όταν ήταν έτοιμος !Μου τ εδει κόψει όλα τζάμπα στεναχωριέμαι είπε Δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης και μν στέλνω κ τέλος τέλος ! Είναι τόσο απόλυτος που δεν μ δίνει την ευκαιρία να κάνω κάτι Όμως τον θέλω κ πιστεύω θέλει κ αυτός Έκανε σαν τρελός πως γίνεται να ξενερώσει σ έτσι τόσο απότομα ; Κανα τρελό θέμα δεν είχε γίνει απλα ο ίδιος έβλεπε οτ δεν άντεχε να ζηλεύει κ όλα αυτά τ άσχημα ! Η άσχημη περίοδος κράτησε δυο μισή μήνες Με ποπγ καλές στιγμές μέσα ! Η καλή περίοδος κανα 4’μηνο!Μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει τόση μεγάλη στιγμή στα θέλω του ; Σκέφτομαι διαφορά Μήπως μεσολάβησε κάτι άλλο κ δεν μπυ λέει Μήπως έιδε οτ είναι άρρωστημενη αυτή η κατάσταση κ επέλεξε να φύγει απ το να την διορθώσει ;Μήπως απλα έχει άλλη ! Ήταν ενθουσιασμός κ του έφυγε ; Τι πίστευται ; Να ξανά κΑνω κάποια στιγμή προσπάθεια επικοινωνίας; Η απλα θα εξαγριωθεί κ θα με μπλοκάρει από παντού Σαν λέω ειναο κρίμα Μέχρι κ την τελευταία μέρα που τα είπαμε ενώ ήταν τόσο ανένδοτος μου είπε οτ  πρώτη φορά ήθελε να δώσει τα πάντα σε άνθρωπο και εγώ το ίδιο Ανταλλάξαμε σ αγαπώ (ενώ μέσα στην σχέση όχι )Και όταν του είπα γιατί δεν μ δίνεις μια δεύτερη ευκαρια τώρα που κατάλαβα τα θέματα που έχεις ,ώστε να σε κΑνω να νιώθεις πιο ασφάλης και να ζήσουμε όλα καλά ! Κ μου είπε γιατί θα θέλω γιατρό μετά ! Εδώ να πω οτ σαν παιδί είχε ταλαιπωρήθει από μια πιεστική σχέση είδε καταλήξει με ψυχοσωματικά Παίζει να φοβήθηκε γιατί του έβγαιναν έντονα συναισθήματα όπως τότε ;Θεωρω ότι και να έγινε Ότο έχει πιάσει τον εαυτό του γ αυτή την απόφαση Αλλά είναι κρίμα ! Ναι είχαμε θέματα αλλά δεν ηραν σοβαρά ,

Enikos

# 2 στις 5/5/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Σε παω!...

Ειλικρινα ομως...

Αρέσει στα μέλη Mary-46, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

archagellos

# 3 στις 5/5/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Αγαπητη ,

ο τυπος δεν σε χωρισε ...Μαλλον Σωθηκε ...και στο ειπε και ο ιδιος .

Χαλαρωσε ...αστον να τραβηξει τον δρομο του και εσυ τον δικο σου .

Οτι και σεναρια να κανεις τωρα ...δεν σε βγαζουν καπου .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

erianthi80

# 4 στις 5/5/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Απορώ αν ο τρόπος που επικοινωνείτε με τις σχέσεις σας, είναι ίδιος με τον τρόπο που γράφετε

MiltosRNLI1930

# 5 στις 5/5/2020
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

No 1 απαντηση για το 2020 στο Φορουμ .

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από erianthi80
Απορώ αν ο τρόπος που επικοινωνείτε με τις σχέσεις σας, είναι ίδιος με τον τρόπο που γράφετε

Αρέσει στα μέλη agrotis53, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 6 στις 5/5/2020
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Ενα

μυστηριο που δεν λυθηκε ποτε ειναι οτι το 89 % των θεματοθετων εξαφανιζονται και εμεις τα σουπερ κοροιδα απανταμε στον τοιχο .

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

Tyler84

# 7 στις 5/5/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μπορείς να στείλεις και μια περίληψη;Γιατί όλο μου πέφτει βαρύ με τον τρόπο που γράφεις..

panagiotismp90

# 8 στις 5/5/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

υπαρχει επικοινωνια με την πρωην του? εστω κ μεσω φβ. απ τη μακροχρονια σχεση εννοω.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

alisida

# 9 στις 6/5/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Με το συμπαθειο βρε κοπελιά ,20 ευρώ μόνο κοστίζει μια επίσκεψη σε οφθαλμίατρο πρώτα ,συγνώμη δηλ για το θάρρος που στο λέω έτσι ωμά ,αλλά πραγματικά θα τον χρειαστώ κι εγώ τώρα .Θα τα πούμε στην αίθουσα αναμονής κι εκεί θα σου πω τι θα κάνεις .(Αλισιδα90)Ουφ...Φατσούλα χαρακίρι
Αρέσει στα μέλη Anatroph, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

pythagoras

# 10 στις 6/5/2020
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.538

και απαλάχτος!!!

αμφιβάλεις;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από erianthi80

pythagoras

# 11 στις 6/5/2020
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.538

Πότε θα πας;

κλείσε και για μένα ραντεβού πλζ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida
Με το συμπαθειο βρε κοπελιά ,20 ευρώ μόνο κοστίζει μια επίσκεψη σε οφθαλμίατρο πρώτα ,συγνώμη δηλ για το θάρρος που στο λέω έτσι ωμά ,αλλά πραγματικά θα τον χρειαστώ κι εγώ τώρα .Θα τα πούμε στην αίθουσα αναμονής κι εκεί θα σου πω τι θα κάνεις .(Αλισιδα90)Ουφ...Φατσούλα χαρακίρι

Αρέσει στο μέλος alisida

agrotis53

# 12 στις 6/5/2020
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.463
μονο κα μονο γιατι καθησες και εγραψες ενα τοσο μεγαλο κειμενο ασχετα αν ηταν αχρειαστο...σου απαντω...απο οτι καταλαβα ολα αυτα περιγραφουν μια σχεση 7 μηνων περιπου...Αν λοιπον γινονται ολα αυτα στο τοσο κρισιμο διαστημα της αρχης μιας σχεσης... τοτε ασχετα ποιος φταει η δεν φταιει που και η δυο φταιτε εδω...ασχετα λοιπον απο αυτο...ασψετα και αν τον θελεις η εισαι ερωτευμενη μαζι του...ασχετα και αν νομιζεις οτι και αυτος σε θελει (κακως το νομιζεις) ασχετα λοιπον απο ολα αυτα...ΑΥΤΗ η σχεση δεν υπαρχη-υπηρχε...ουδεμια πιθανοτητα να εβγαινε σε κατι καλο και σταθερο... καμια απολυτος...ΑΡΑ θεωρο οτι καλος πολυ καλος τελειωσε με οποιον τροπο τελειωσε...και οι ΟΥΣΙΑ ειναι προχωρα παρακατω σε αλλον...σε αλλη σχεση...
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 13 στις 6/5/2020
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 598
Στη σχέση σας από την αρχή προσπαθείτε ο ένας να επιβληθεί στον αλλο.Και νομίζετε ότι αν η επιβολή αποτύχει θα αποτύχει και η σχέση.Και έτσι περιοριζεστε στο να κερδιζετε μόνο μάχες και όχι τον πόλεμο που δημιουργήσατε
Αρέσει στα μέλη andy12, agrotis53

MiltosRNLI1930

# 14 στις 6/5/2020
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

tzoulia59

# 15 στις 6/5/2020
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αγάπη δεν απαντάς στον τοίχο αλλά σ εσένα  ...

κάνεις  ψυχοθεραπεία; σκέψου λίγο...

γιατί εγώ  γράφω για μένα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από MiltosRNLI1930

Ενα

μυστηριο που δεν λυθηκε ποτε ειναι οτι το 89 % των θεματοθετων εξαφανιζονται και εμεις τα σουπερ κοροιδα απανταμε στον τοιχο .

tzoulia59

# 16 στις 6/5/2020
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

από τις λίγες φορές που απαντώ τόσο περιληπτικά ...

δεν ταιριάζετε καθόλου σαν άτομα...

όσο κι αν το παιδέψεις δεν του βγαίνει ..

πιστεύω ότι είναι άλλο το μοντέλο γυναίκας που του αρέσει αυτουνού ...

κάτι σαν τον ίδιο ...

με τον εαυτό μας ταιριάζουμε .,.ας το καταλάβουμε επιτέλους ...

κι όχι δεν μας ελκύουν τα αντίθετα τα όμοια μας ελκύουν ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marimar1234

Καλησπέρα !να σας πω και εγώ την ιστορία μου να μου πείτε γνώμες ! 

Γνωρίστηκα με ένα παιδί ενώ έχει βγει από μοα μακρόχρονοα σχέση !ξεκινησαμε επικοινωνία χαλαρή ,μας έβγαινε βρισκόμασταν πιο πόλη μέχρι που άρχισε να εξαφανίζετε ! Όταν τον αναζήτησα μου είπε ότι μαθαίνει οτ γενικά μιλάω κ με άλλο. (Έτυχε να είναι κοινός γνωστός )ήταν απλα μια επαφή ως ελεύθερη (όχι σεξουαλικη )Τλπ του εξηγώ οτ αυτό ήταν πριν Ότο τώρα είμαι εδώ θέλω εσένα και τέλος αυτά ! Όποτε το περνούμε οτ πάμε μαζί χΑλαρα και όσο ήμαστε καλά μαζί προχωράμε ! Πήγε πολύ καλά ! Θέλαμε πολύ ο ένας τον άλλον τα βρίσκαμε σε όλα ,γνώρισα φίλους κτλπ και δειλά δείλα αρχίσαμε να κυκλοφορούμε σαν ζευγάρι ! Εκεί άρχισαν τα πρόβλημα Μπήκαν τρίτοι στην μέση ! Οτ και καλά τι δουλειά έχει με εμένα κ έτσι.  Στην αρχή δεν επηρεαζόταν !Να τονίσω εδώ για να μην ακουστεί κάπως ! Ήμουν σε σχέση δέκα χρόνια δεν είχα άλλες γκομενικες ιστορίες ! Αλλά επειδή είμαι πόλυ κοινωνική πολλές φορές  παρεξηγούσαν προθέσεις μου ! Με τον πρώην μου δεν είχα τέτοια θέματα γιατί με ήξερε και ο σ φέρομαι και με εμπιστευόταν ! Αυτός όμως ήταν νέο κομμάτι στην ζωή μου και άρχισε να επηρεάζεται ! Μέχρι που ξεκίνησαν ζήλιες ,ανούσιοι τσακωμοί για  (ινσταγκραμ )!Όσο ήμασταν καλά μου είχε έκφραση οτ με θέλει πόλυ με θέλει γ μόνιμα μέχρι και για παιδιά μ είδε συζητήσει !και ένιωθα κ αυτά που μ έλεγε!(γενικός είναι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος)με μεγάλη περάση κ εμπειρίες ! Άρα εγώ χαιρόμουν αλλά ήμουν λίγο δύσπιστη! Τλπ ήταν όλα καλά μέχρι που μια μέρα του εξέφρασα ένα προβλήματισμο μου ενώ ήταν ταξίδι και βρήκε πάτημα και μου έκανε ένα ξέσπασμα σχετικά με αυτά που νιώθει (Ότ νιώθει ανασφάλεια σε σχέση με τον πρώην μου,μήπως τον αφήσω και γενικά μου εξέφρασε πολλά που μάλλον μάζευε )εγ στο άκουσμα ταραχτηκα και του είπα μήπως εφόσον νιώθει όλα αυτά είναι καλύτερα να το αφήσουμε μην είναι δυσκολότερο μετά ;αυτό ήταν το πήρε πολύ στραβά .εγω το μάζεψα άμεσως γιατί στην ουσία τον ήθελα πόλυ αλλά όταν μου είπε όλα αύτα ...από κει κ πέρα δεν το βρήκαμε πάλι Μια ήμασταν καλά 3χαλια Φούντωσαν οι ανασφάλεια η ζήλεια ! Άρχισε να απομακρύνεται εγώ όταν το ένιωσα αυτό προσπαθούσα πάντα και έκανα υπομονή και βήματα πίσω χωρίς εγωισμούς (γιατί εγώ είχε αρχικά μιλήσει γ χωρισμό και επειδή με έκανε να νιώσω οτ τον άδειασα .κρατησα αυτή την στάση )οτ θα προσπθησω γ αυτή την σχέση ! Μέχρι που τον έπιασαν μ του είπαν οτ μίλαγα με έναν (φίλος ήταν )αλλά του το μετέφεραν αλλιώς ! Ε εκεί εφόσον είχαμε τόσα θέματα καταλαβαίνετε οτ ξεχείλισε το ποτήρι !Μου μίλησε γ χωρισμό εγώ τρελάθηκα Ευτυχώς μεσολαβούσε ένα 2 ήμερο π είχαμε κλείσει πριν το συμβάν ! Του ζήτησα να μην το ακυρώσουμε να πάμε να χαλαρώσουμε γιατί είχαν περάσει δύσκολο διάστημα !ηρθε και τελικά περασαμε Κατάπληκτικα ! Μου εξέφρασε ποσό πολύ με θέλει ,ποσό καλά είναι μαζί μου και οτ είμαι παρεξηγημένο παιδί κτλπ ! Άρα συνεχίσαμε ! Μέχρι που πλάκωσε η καραντίνα στη αρχή είχαμε απόσταση κτλπ και όταν πέρασα μέρες άρχισα να εκδηλώνω επιθυμία να το δω ,καταλαβ οτ απομακρυνόταν μέχρι που μ είπε να χωρίσουμε ! Σεν μπορεί να το διαχειριστεί αυτό ,σεν αντέχει την ένταση κτλπ ξενέρωσε κ όλα αύτα Ρα τέλεσιδικα ! Είχε πολύ ένταση ενώ δεν είχαμε τσακωθεί η κάτι ! Τον ρώτησε αν μεσολάβησε κάτι κου τα μάσαγε λίγο αλλά το αποτέλεσμα ήταν οτ δεν θέλει άλλο τέλος κ μην τ ενοχλώ !Εγώ εκεί πίεσα (λάθος μου )πίεσα να έρθει έστω να μιλήσουμε απ κοντά ! Τελικά ήρθε μετά από κανα 2 εβδομάδες αποφασισμένος ! Μ είπε οτ φταίει κ αυτός αλλά έτσι έχουν τα πράγμα αποφάσισε να βγει απ όλο αυτό κ τέλος Παιδιά δεν μπορω να το χωνέψω ! Ενώ κ εγώ είχε δει τ πρόβλημα ,με έβαλε στην διαδικασία να γυρίσω και προσπθησω τόσο πολύ να ανεχτώ συμπεριφορές για να μην τον στεναχωρώ όχι ότι είχα κάπου λάθος και απλα με άδειασε αυτός όταν ήταν έτοιμος !Μου τ εδει κόψει όλα τζάμπα στεναχωριέμαι είπε Δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης και μν στέλνω κ τέλος τέλος ! Είναι τόσο απόλυτος που δεν μ δίνει την ευκαιρία να κάνω κάτι Όμως τον θέλω κ πιστεύω θέλει κ αυτός Έκανε σαν τρελός πως γίνεται να ξενερώσει σ έτσι τόσο απότομα ; Κανα τρελό θέμα δεν είχε γίνει απλα ο ίδιος έβλεπε οτ δεν άντεχε να ζηλεύει κ όλα αυτά τ άσχημα ! Η άσχημη περίοδος κράτησε δυο μισή μήνες Με ποπγ καλές στιγμές μέσα ! Η καλή περίοδος κανα 4’μηνο!Μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει τόση μεγάλη στιγμή στα θέλω του ; Σκέφτομαι διαφορά Μήπως μεσολάβησε κάτι άλλο κ δεν μπυ λέει Μήπως έιδε οτ είναι άρρωστημενη αυτή η κατάσταση κ επέλεξε να φύγει απ το να την διορθώσει ;Μήπως απλα έχει άλλη ! Ήταν ενθουσιασμός κ του έφυγε ; Τι πίστευται ; Να ξανά κΑνω κάποια στιγμή προσπάθεια επικοινωνίας; Η απλα θα εξαγριωθεί κ θα με μπλοκάρει από παντού Σαν λέω ειναο κρίμα Μέχρι κ την τελευταία μέρα που τα είπαμε ενώ ήταν τόσο ανένδοτος μου είπε οτ  πρώτη φορά ήθελε να δώσει τα πάντα σε άνθρωπο και εγώ το ίδιο Ανταλλάξαμε σ αγαπώ (ενώ μέσα στην σχέση όχι )Και όταν του είπα γιατί δεν μ δίνεις μια δεύτερη ευκαρια τώρα που κατάλαβα τα θέματα που έχεις ,ώστε να σε κΑνω να νιώθεις πιο ασφάλης και να ζήσουμε όλα καλά ! Κ μου είπε γιατί θα θέλω γιατρό μετά ! Εδώ να πω οτ σαν παιδί είχε ταλαιπωρήθει από μια πιεστική σχέση είδε καταλήξει με ψυχοσωματικά Παίζει να φοβήθηκε γιατί του έβγαιναν έντονα συναισθήματα όπως τότε ;Θεωρω ότι και να έγινε Ότο έχει πιάσει τον εαυτό του γ αυτή την απόφαση Αλλά είναι κρίμα ! Ναι είχαμε θέματα αλλά δεν ηραν σοβαρά ,

Αρέσει στο μέλος DragonFall

panagiotismp90

# 17 στις 7/5/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

ζηλευει πολυ μαριμαρ, δεν το αντεχει, εισαι κ συ εξω καρδια τυπος με πολυ κυκλο οποτε ειναι δυσκολο.

Enikos

# 18 στις 7/5/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Ειδες τι εκανες βρε ζαγαρ?...

Γραψε πλς κι αλλο!!!...

Με το εμπα σου, αποκτησες εναν φανατικο θαυμαστη!!!...

Marimar1234

# 19 στις 8/5/2020
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Συγνώμη δεν έχω ξανά γράψει σε κάποιο αντίστοιχο φορούμ! Και για να το έκανα σήμαινε Ότι βρισκόμουν σε σύγχυση άρα για αυτό και ο τρόπος σύνταξης! Δεν περίμενε να μείνετε εκεί !Έχετε δίκιο ότι ήταν λάθος εξ αρχής και δεν σωζόταν έτσι !Απλα για τόσο λάθος που ήταν όλα πρόλαβαν και δημιουργήθηκαν δυνατά συναισθήματα ,επομένως πίστευα ότι αν οι συνθήκες διορθωθούν θα το βρίσκαμε !Τα λάθη τα καταλάβαμε με τον χωρισμό και όχι όσο ήμασταν μέσα στην σχέση Πάντα όταν Βγαίνεις από μια κατάσταση βλέπεις τι έφτιαξε !Γ αυτό τον λόγο έχω στεναχωρηθεί,γιατί αν μου έδινε μια δεύτερη ευκαιρία θα κατάφερνα να του έδινα την ασφάλεια που τόσο ήθελε και δεν θα του έβγαιναν ζηλειες κτλ! Καλώς κακώς ήμουν σε μια πιο χαλαρή από άποψη ζήλειας σχέση επι χρόνια ,όποτε δεν αντιλαμβανόμουν ότι κάποιος θα μπορεί να ζηλεύει με τόσο απλα πράγματα. Εγώ νιώθω ότι πίεσε τον εαυτό του να φύγει για όλα τα παραπάνω γιατί θεωρούσε ότι δεν διορθώνονται αλλά έκανε λάθος ! Είμαι σίγουρη πως αν του έδινα αυτά που κατάλαβα εκ τον υστέρων ότι ήθελε και αντίστοιχα κ αυτός προσπαθούσε να μειώσει τις δικές του δεύτερες σκέψεις,όλα θα ήταν καλύτερα !Απλα τώρα το έχει βγάλει από μέσα του σαν περίπτωση και απλα συνεχίζει ..Με ενοχλεί που τα παρατάμε όλα τόσο εύκολα στις σύγχρονες ανθρώπινες σχέσεις !

Marimar1234

# 20 στις 8/5/2020
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Τέλος παντως παιδιά ..Εγώ τον θέλω πίσω ! Αυτός δεν θέλει Ξεκάθαρα !Απλα επειδή είμαι σίγουρη Ότι έχουν μεσολαβήσει (τρίτοι,θυμός ,εγωισμός )κτλπ Και έχει θολώσει γ αυτό φέρεται έτσι ..Δεν υπάρχει κανείς απ τους άντρες οι γυναίκες της παρέα να μου πει ένα τρόπο να τον προσεγγίσω η κάπως να μαλάκωσει το κλίμα μεταξύ μας ; Μήπως καταφέρω και του εκφρασω αυτά που νιώθω και ξεκολλήσει το κεφάλι του ;
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε