Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα χαμενα φοιτητικα χρονια του κυριου χ! (βοηθεια!!!)

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

O_asumvivastos

# 1 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπερα, Ειμαι 4ο ετος. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εζησα και πολυ ομορφα φοιτητικα χρονια. Περασα στην πολη μου και οι γονεις μου την ειδαν οτι ''ελα μωρε δεν εχει εξοδα το παιδι''. Το πρωτο και το δευτερο ετος ηταν οκ (με ξενυχτια που και που οχι ακραια πραγματα) απο το τριτο και μετα οι γονεις μου περνωντας μια δυσκολη οικονομικη φαση (οτι περισσευε τα εδιναν για τα εξοδα του αδερφου μου που περασε επαρχια) δεν ειχαν να μου δωσουν ουτε για εναν καφε μια φορα το μηνα που εβγαινα (μιλαμε για 1,5-2 ευρω). Θα μου πειτε γιατι δεν επιασες δουλεια. Δεν επιασα γιατι δεν με αφησαν οι γονεις μου μην παρατησω τη σχολη, ελεος. Και εγω επειδη η σχολη ειναι 20 χιλιομετρα απο το σπιτι μου δεν πολυπηγαινα και χρωσταω αρκετα μαθηματα (μη φανταστειτε παρα πολλα αλλα ειναι αρκετα). Τωρα λοιπον που καλυτερεψαν τα οικονομικα των γονιων μου, τωρα εχασα και οτι φιλους ειχα γιατι αν δεν εχεις συχνη επαφη, χανεσαι απο ενα σημειο και μετα. Ξερετε πως ειναι οι φιλιες σημερα. Σκεφτηκα λοιπον, απο σεπτεμβρη μετα την εξεταστικη να παρακολουθω μαθηματα του πρωτου ετους ωστε να γνωρισω και κανεναν καινουριο ανθρωπο. Και ερωτω: Το βρισκετε καλη ιδεα; Φοβαμαι μηπως απογοητευτω και νιωσω στο αμφιθεατρο σαν τη μυγα μεσ στο γαλα. Θελω πολυ να εχω μια παρεα για να βγαινουμε βραδυ κυριως ωστε να αναπληρωσω το χαμενο χρονο και να τελειωσουν ομορφα τα φοιτητικα μου χρονια, γιατι στο 5ο ετος πιστευω με λιγη προσπαθεια θα την εχω τελειωσει τη σχολη. Επισης, τρεμω τη μερα της ορκομωσιας. Με την εννοια οτι φοβαμαι μην ειμαι μονος χωρις παρεα για να γιορτασω αυτη την ιδιαιτερη μερα. Τι θα κανατε αν ησασταν στη θεση μου; 

Αρέσει στο μέλος andy12

Megalodondas

# 2 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 575

Εγώ μια χαρά συμβιβασμούς βλέπω όμως και έχεις κάνει.. 

Γιατί τα ωφέλιμα σε έναν τομέα δεν πάει να πει πως είναι και ευχάριστα, είναι ο κόπος ευχάριστο συναίσθημα? Όχι.. Όμως το αποτέλεσμα του κόπου είναι.. Θα μαζέψεις καρπούς κάποια στιγμή.. 

Κι αν ζηλεύεις τους δημοφιλείς τώρα σε πληροφορώ πως πάντα στην ζωή κάτι και κάποιον θα ζηλεύουμε.. 

Και αν δεν βρεις τον εαυτό σου πάντα κάποιος άλλος θα θέλεις να είσαι..και κάτι άλλο θα προσπαθείς να γίνεις από αυτό πού μπορείς.. 

Διάβασμα και πάλι διάβασμα... Κι ένας φίλος φτάνει, μια κοπέλα, συγκέντρωση και υπομονή... Έχεις και τον στρατό μπροστά, ένα ένα..γίνε αυτονομος, επικεντρώσου σε αυτό πού θέλεις μην πέλαγοδρομείς, η ζωή σήμερα είναι δύσκολη! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από O_asumvivastos

Καλησπερα, Ειμαι 4ο ετος. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εζησα και πολυ ομορφα φοιτητικα χρονια. Περασα στην πολη μου και οι γονεις μου την ειδαν οτι ''ελα μωρε δεν εχει εξοδα το παιδι''. Το πρωτο και το δευτερο ετος ηταν οκ (με ξενυχτια που και που οχι ακραια πραγματα) απο το τριτο και μετα οι γονεις μου περνωντας μια δυσκολη οικονομικη φαση (οτι περισσευε τα εδιναν για τα εξοδα του αδερφου μου που περασε επαρχια) δεν ειχαν να μου δωσουν ουτε για εναν καφε μια φορα το μηνα που εβγαινα (μιλαμε για 1,5-2 ευρω). Θα μου πειτε γιατι δεν επιασες δουλεια. Δεν επιασα γιατι δεν με αφησαν οι γονεις μου μην παρατησω τη σχολη, ελεος. Και εγω επειδη η σχολη ειναι 20 χιλιομετρα απο το σπιτι μου δεν πολυπηγαινα και χρωσταω αρκετα μαθηματα (μη φανταστειτε παρα πολλα αλλα ειναι αρκετα). Τωρα λοιπον που καλυτερεψαν τα οικονομικα των γονιων μου, τωρα εχασα και οτι φιλους ειχα γιατι αν δεν εχεις συχνη επαφη, χανεσαι απο ενα σημειο και μετα. Ξερετε πως ειναι οι φιλιες σημερα. Σκεφτηκα λοιπον, απο σεπτεμβρη μετα την εξεταστικη να παρακολουθω μαθηματα του πρωτου ετους ωστε να γνωρισω και κανεναν καινουριο ανθρωπο. Και ερωτω: Το βρισκετε καλη ιδεα; Φοβαμαι μηπως απογοητευτω και νιωσω στο αμφιθεατρο σαν τη μυγα μεσ στο γαλα. Θελω πολυ να εχω μια παρεα για να βγαινουμε βραδυ κυριως ωστε να αναπληρωσω το χαμενο χρονο και να τελειωσουν ομορφα τα φοιτητικα μου χρονια, γιατι στο 5ο ετος πιστευω με λιγη προσπαθεια θα την εχω τελειωσει τη σχολη. Επισης, τρεμω τη μερα της ορκομωσιας. Με την εννοια οτι φοβαμαι μην ειμαι μονος χωρις παρεα για να γιορτασω αυτη την ιδιαιτερη μερα. Τι θα κανατε αν ησασταν στη θεση μου; 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

alisida

# 3 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.325
Επετρεψε μου ,επειδή έχεις ίδια ηλικία με το γιο μου ,θα σου μιλήσω όπως θα έκανα σ εκείνον.Οι πραγματικές φιλίες δε χάνονται μόνο και μόνο επειδή δεν πήγαινες για καφέ ...Η γενιά μου κράτησε παιδικές φιλίες μετά από χρόνια που χανομασταν κατά διαστήματα σε μια εποχή χωρίς κινητά και χωρίς φεις ...Τώρα με τόση ευκολία στην επικοινωνία δεν μπορώ να καταλάβω πώς χανονται φίλοι...Μάλλον δεν ήταν τελικά πραγματικοί φίλοι και καλύτερα που αποχώρησαν από τη ζωή σου ...Και αν ο καφές έχει 1.5-2 ευρώ στην περιοχή που μενετε ,μεταξύ φίλων τσονταρει ένα καφέ πότε ο ένας και πότε ο άλλος...Εξήγησε στους γονείς σου ότι ,τους ευχαριστείς που σε στήριξαν αλλά από δω και πέρα θα αποφασίσεις εσύ για το αν θα εργαστείς και ότι η δουλειά δεν θα επηρεάσει αρνητικά τις σπουδές σου (να το τηρήσεις όμως )...Εξάλλου φιλίες δε γίνονται μόνο στις σχολές αλλά και στην εργασία και στον καφέ και διαδικτυακά και οπουδήποτε μπορείς να ανακαλύψεις ψυχές που ταιριάζουν με τη δική σου .
Αρέσει στα μέλη Konica, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.

archagellos

# 4 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.258

man ,

στον γκιωνη σου τα φοιτικα χρονια και .ομες τους 

Η ζωη ξεκιναει μετα απο ολα αυτα ...
Μονο στην Ελλαδα εχουμε την νοοτροπια ..Να περασω στο πανεπιστημιο να κανω ζωαρα ...

Γι αυτο και δεν παμε πουθενα ...
Κατσε διαβασε να τελειωσεις και να κανεις ζωαρα μετα ...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

O_asumvivastos

# 5 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Τα εχω σκεφτει κι εγω αυτα που λετε και συμφωνω. Απλα θελω να γνωρισω καινουργιο κοσμο γι αυτο σκεφτομαι να παρακολουθω μαθηματα που χρωσταω απο το πρωτο ετος. Αυτο το θεωρειτε καλη ιδεα; Δηλαδη να συνδιασω την παρακολουθηση με τη γνωριμια πρωτοετων; 

alisida

# 6 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.325

Αυτό που περιγράφεις όμως δεν είναι παρακολούθηση μαθημάτων αλλά παρακολούθηση αυτών που παρακολουθούν τα μαθήματα 

Τι να σου πω

Αν μπορείς να το συνδυάσεις με δουλειά και με διάβασμα και τα προλαβαίνεις όλα ,κάντο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από O_asumvivastos

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Τα εχω σκεφτει κι εγω αυτα που λετε και συμφωνω. Απλα θελω να γνωρισω καινουργιο κοσμο γι αυτο σκεφτομαι να παρακολουθω μαθηματα που χρωσταω απο το πρωτο ετος. Αυτο το θεωρειτε καλη ιδεα; Δηλαδη να συνδιασω την παρακολουθηση με τη γνωριμια πρωτοετων; 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 7 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 88

ναι...δεν θα εισαι και ο μονος...κουνησου...

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος andy12

Tyler84

# 8 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 40
Να παρακολουθείς μαθήματα των πρώτων ετών για να τα περάσεις πρώτα από ολα και μετά για τις γνωριμίες... Μην έχεις κόμπλεξ και να σαι σίγουρος ότι γνωριμίες θα κάνεις πάρα πολλές από τη σχολή και μετά... Για την ορκομωσία να σε απασχολήσει όταν θα δεις το ονομα σου στη λίστα...
Αρέσει στο μέλος archagellos

Heptamer

# 9 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.152

Αγαπητέ, 

το να παρακολουθησεις μαθηματα που χρωστας απο το α' ετος θεωρειται πρωτιστως καλη ιδεα ωστε επιτελους να τα περασεις και να αρχισει να διαφαινεται το πτυχιο σου στο βαθος του τουνελ, γιατί το πας για αιωνιο φοιτητρόνι. 

και δευτερευοντως - μη πω τεταρτευόντως - για να κανεις νεες φιλιες.

Καπου τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα και εχεις θεμα προτεραιοτητων..βαζοντας σε δευτερη μοιρα το πτυχιο σου και εστιάζοντας στο να κανεις φιλιες. 

Θα ελεγα να επιδειξεις ωριμοτητα / υπευθυνοτητα και να ασχοληθεις με αυτο που οφειλει να εχει σημασια για σενα, γιατι μεχρι τωρα τα ειχες φορτωσει στον κοκορα.

Οτι έζησες, έζησες ως φοιτητρόνι. Ξέχνα τις αναπληρώσεις ξενυχτιού και κοιτα να αναπληρωσεις τα χαμενα μαθηματα. Προσπαθησε να απαλλαγεις απο το απωθημένο σου. Τα απωθημενα, δε μας ωθουν στους στοχους μας. Μας απωθουν απο αυτους.

Φιλιες θα κανεις - ενίοτε και εκτος σχολής - ...δε σε πηραν τα χρονια.

Ο ανοητος φοβος της ορκομωσιας δε χρειαζεται να σε ανησυχει. Μπορουν να παρευρεθουν δικοι σου ανθρωποι, οπως αλλωστε συνηθιζεται, οπότε μόνος δε θα εισαι. Δε χρειαζεσαι απαραιτητα συμφοιτητές διπλα σου. Ξεχνα τα ανοητα στερεοτυπα που εχεις στο μυαλο σου και άλλαξε σκεψη ASAP!.

Υποψιν: όποιος αργει, τον τιμωρεί η ζωη.

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος andy12

MiltosRNLI1930

# 10 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.178

Μην κανεις σαν επαρχιωτης που ξεμπαρκαρει στο σταθμο Λαρισης και νοικιαζει ταξι να παει να δει τις κυλιομενες σκαλες Ομονοιας .

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

O_asumvivastos

# 11 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος

Ναι εννοειται οτι διαβαζω για πτυχιο. Τις τελευταιες 2 εξεταστικες τα μειωσα παρα πολυ και ερχεται κι αλλη που προετοιμαζομαι απο τωρα. Αλλα στο ερωτημα μου δεν ειδα ολοκληρωμενη απαντηση σε αυτο που ρωταω...

Enikos

# 12 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.028

Και καπως ετσι...

Βγαινουν οι επιστημονες, στην Ελλαδα του 2020...(οχι ολοι, ευτυχως)...

Με ψηλα στις προτεραιοτητες τα γουαος...

Σου σκαει μετα στην Κορεα, στο koje iland, ο πολυτεχνιτης...

Και στην πρωτη εργασια του...

Παιρνει τον Μεμα, που πινανε καφεδες και περναγανε γουαο, τηλεφωνο...

Να τονε ρωτησει αν ο ατμος ειναι κατι, που εχει καποια χρηση στο καταστρωμα του πλοιου...

Η τι ειναι τα joints των ολισθαινουσων...

Και του λεει ο Μεμας απο κει, αραχτος παντα στο καφε που συχναζαν παντα (διοτι ακομα δεν εχει βρει καποιο βισμα να παρακαμψει το ιντερβιου προσληψης) και τωρα ακουει τον ξενητεμενο Καββαδια του εκολ πολυτεκνικ, με μεγα θαυμαζμο...

"Δεν νομιζω ρε συ να τοχαμε κανει αυτο μαθημα, νταξ, κατι θαναι..."...

Πραγματικο και οχι μοναδικο γεγονοτο...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 13 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.152

Απαντησεις σου δοθηκαν. 

Απλα επιλεγεις να μη σε βολευουν. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από O_asumvivastos

Ναι εννοειται οτι διαβαζω για πτυχιο. Τις τελευταιες 2 εξεταστικες τα μειωσα παρα πολυ και ερχεται κι αλλη που προετοιμαζομαι απο τωρα. Αλλα στο ερωτημα μου δεν ειδα ολοκληρωμενη απαντηση σε αυτο που ρωταω...

Αρέσει στο μέλος agrotis53

tzoulia59

# 14 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.221

εγω θα ξαναπαρακολουθουσα τα μαθηματα ,,να περασω την σχολη να παρω πτυχιο ...

κι ας ημουν μονη στο αμφιθεατρο ..κι ας ημουν και 100 χρονων στην ορκομοσια ..

μα ειμαστε σοβαροι τωρα ..

.κανε αυτο που σου λεω γιατι αν κανεις παλι επιπολαιοτητες αργοτερα θα το μετανιωσεις πικρα ..

να κοιτας τους στοχους σου και ποτε μην ακους κανεναν αλλο παρα μονο τον εαυτο  σου ..

κι ουτε να σ ενδιαφερει τι σκεφτονται οι αλλοι για σενα ,,αυτο εκανα σ  ολη μου την ζωη ,,,και ειμαι πληρης ...

ολα ειναι επιλογες μου ...

οι γονεις σου αυτο μπορουσαν αυτο εκαναν και τους κατανοω ηθελαν να βοηθησουν και τ αλλο παιδι ,,,

οσο για τον καφε και το ανυπαρκτο χαρτζιλικι ,,,η κριση δυσκολεψε πολλες οικογενειες ...

πανε αυτα κοιτα τωρα μπροστα ,,

,το δικο σου μελλον 

και η οικογενεια σου ,,ολο και κατι θα κανει παλι ..αρκει να μπορει ...

Παράθεση:

tzoulia59

# 15 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.221

οσο για τις φιλιες ..οι φιλιες χτιζονται ,,μερα με την ημερα ..

λογικο ειναι αφου δεν εβγαινες εξω να χαθουν οι φιλοι ,,προφανως ,,δεν ηταν καλοι φιλοι .

εισαι πολυ  μικρος ακομα,,,θα σου δοθει ευκαιρια στην ζωη σου να γνωρισεις κι αλλους ανθρωπους ...

προς το παρον ..κανε αυτο που ειναι πρωτευον και παραλληλα ανοιγεις και τον κυκλο σου για νεες φιλικες γνωριμιες ...

μονο που οι σχεσεις σημερα ειναι δυσκολες και οι ανθρωποι εχουν μια εσωστρεφεια αλλα τι να κανεις ,,,

προχωρας ,,στα 23 ...η ζωη σου χαμογελαει,,,τα παντα μπορεις να κανεις αρκει να το θελεις ..

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος alisida

Hepatica

# 16 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 97
Στην θέση σου θα έβρισκα μια δουλειά σε ένα καφέ. Έτσι έκανα στο μεταπτυχιακό μου. Αποπλήρωσα κ το μεταπτυχιακό μου, είχα όντως γρήγορα λεφτά (αν κ πολύ κούραση) κ την ευελιξία για παραδόσεις μαθημάτων, εργασιών κλπ κλπ.. Να μην πας στο πρώτο έτος, αλλά στο 4ο η αν μπαίνεις 5ο γενικά να παρακολουθήσεις οποίο μάθημα σε δυσκολεύει. Όλο κ με κάποιον θα κολλήσεις. Είτε από την σχολή, είτε από την δουλεια. Κάνε κ φιλότιμη προσπάθεια να βρεις κ τους παλιούς σου φιλους, όλο κ κάποιος θα κατσει. Δεν μπορει...Μην σκας!
Αρέσει στα μέλη Crazy_Horse, alisida

pythagoras

# 17 στις 12/5/2020
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.429

Δεν ξαναδίνεις εισαγωγικές;;

εκεί θα έχει πολύ κόσμο να γνωρίσεις και από διάφορες σχολές.

Όταν φτάσεις στην ορκωμοσία να μας καλέσεις να έρθουμε. Έτσι ούτε θα αισθάνεσαι ούτε θα είσαι μόνος.

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος alisida

valia-12

# 18 στις 12/5/2020
author
Γυναίκα / 46 / Χήρα
Απαντήσεις: 134
Αγαπητέ ασυμβίβαστε,

Αν ήμουν στην θέση σου δεν θα συνδύαζα τα φοιτητικά χρόνια με το κάνω ζωάρααα και ξενυχτάω στα μπαράκια και τα κουτούκια μέχρι τις 7 το πρωι .Επειδή το διάβασμα "πάει"περίπατο,είμαι αιώνιος φοιτητής και στο τέλος παίρνω το πτυχίο με άλλα κόλπα(ξέρετε τι εννοώ).Θα μελετούσα τα μαθήματα μου να περάσω το έτος και θα τελείωνα να ορκιστώ και να βρω μια δουλειά για να είμαι ανεξάρτητη οικονομικά και να κάνω την ζωή που επιθυμώ. Από την μια γράφεις ότι δεν σε άφησαν οι γονείς σου να εργαστείς για να μην παρατήσεις την σχολή και αντί να εκτιμήσεις τα ζόρια που τραβάνε να σπουδάσουν δυο παιδιά για να τους προσφέρουν ένα καλύτερο μέλλον ,δεν διαβάζεις και χρωστάς μαθήματα!!Από αυτά που διάβασα ,κατάλαβα ότι δεν τα πας καλά με τον εαυτό σου.Θα μπορούσες να έχεις φίλους και χωρίς να έχεις χρήματα να βγαίνετε.Θα μπορούσατε να μαζευτείτε στα σπίτια σας και να φτιάξετε εκεί ένα καφέ να πιείτε ή να περπατήσετε στην πλατεία.Τρόποι επικοινωνίας υπάρχουν πολλοί.

Επίσης,σε αυτό που αναφέρθηκες ότι θα είσαι  μόνος σου στην αποφοίτηση.Αγχώνεσαι και σκέφτεσαι κάτι που θα γίνει στο μέλλον.Θα είμαι μόνος μου λες..Μόνος σου δεν θα είσαι γιατί θα έχεις τους γονείς σου ,τον αδερφό σου πιθανόν τους παππούδες. Δεν γνωρίζεις τι θα πει μόνος.Μόνος θα πει να έρχονται οι γιορτές και να μην έχεις κανέναν να μοιραστείς αυτές τις μέρες..μόνος θα πει να χρειάζεσαι ιατρική φροντίδα και να μην έχεις κανέναν να σου δώσει τα φάρμακα σου..μόνος θα πει να μην έχεις κανέναν να μιλήσεις στο τηλέφωνο και να πεις τα νέα της ημέρας και τέλος μόνος θα πει να μην υπάρχει κανείς να νοιάζεται για σένα. Τέλος ,όσον αφορά το ερώτημα σου να παρακολουθήσεις τα μαθήματα του πρώτου έτους θα σου έλεγα αν αυτό σε ευχαριστεί ,βέβαια να το κάνεις.Γενικά,είμαι της άποψης ,να κάνουμε πάντα αυτό που μας ευχαριστεί γιατί μόνον τότε θα έχουμε επιτυχία.Να αγωνιζόμαστε να αλλάξουμε ότι αρνητικό νομίζουμε πως είναι εμπόδιο στην επιτυχίας μας και να πηγαίνουμε κόντρα σε αυτό που λέμε:Δεν μπορώ να το κάνω. Εγώ λέω:Ναι μπορώ να το κάνω. Απαιτεί δεξιότητες που δεν τις γνωρίζω αλλά θα τις μάθω και θα το πετύχω!Αυτό είναι το στοίχημα της ζωής.Και κάτι τελευταίο..Δούλευε αθόρυβα και άφησε την επιτυχία σου να κάνει κρότο.Δεν θέλεις τον φίλο σου στην ορκωμοσία για να επιβεβαιωθείς.Αρκεί που το γνωρίζεις ο ίδιος.Αυτό το χαρτί θα είναι οι προσπάθειες σου,ο κόπος σου,το διάβασμά σου ,οι ώρες που ξόδεψες ,τα ξενύχτια ,οι αγωνίες και αυτά που στερήθηκες.Το μπράβο και το Συγχαρητήρια αξίζει ΑΠΟ εσένα ΓΙΑ σενα!!!

Good luck
V.
Αρέσει στα μέλη tzoulia59, alisida

panagiotismp90

# 19 στις 13/5/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 2.443

κανα γκομενακι παιζει ασυμβιβαστε?

Αρέσει στο μέλος alisida

marie_la_journaliste

# 20 στις 13/5/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 588

κυριε Χ

Σε βλεπω μια χαρα κοινωνικο και λαλίστατο...δε σε κοβω να εχεις προβλημα με το να κανεις νεες παρέες ασε που και μεσω των κοινωνικων δικτύων οι παλιες παρεες μια χαρα ζεσταίνονται και παλι...καλη διαθεση να υπαρχει...ενταξει η μιζερια που βιωσες δεν ειναι και κατι τραγικο διανυουμε μια περιοδο που ολοι δυσκολευονται και κανεις δε θα σε παρεξηγησει αν δεν εχεις λεφτα για  καφε...υπαρχουν και τα σπιτια για να μαζευτει η παρεα...και για να μη κουρασω αλλο...

Κυριε Χ εισαι 23!!! γραψ΄ το παρελθον στ΄ αρχί  και κοιτα να παρεις πτυχιο..να βρεις μια δουλεια και να πινεις και τα ουισκακια σου  να πηγαινεις και στα εστιατοριακια σου, να κερνας και τα φιλαρακια σου και να μη βασιζεσαι σε κανεναν! απο παρεες αλλο τιποτα στους νεους κυκλους γνωριμιων που θα κανεις στην πορεία.Μην ανησυχεις
Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε