Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Την γουστάρω άσχημα

Σελίδα : 1

ChrisAE

# 1 στις 23/5/2020
author
Ανδρας / 20 / Ελεύθερος
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Την γουστάρω άσχημα

Καλημέρα σας. Είναι μια κοπέλα που γουστάρω τέσσερα χρόνια. Την πρώτη χρονιά μιλούσαμε και συζητούσαμε συνέχεια αλλά δεν έκανα κίνηση. Μετά σταμάτησε να μου μιλάει χωρίς να της κάνω κάτι. Σήμερα με έκανε unfollow στο insta. Τι σημαίνουν αυτά; Θέλω πολύ να της μιλήσω αλλά δεν ξέρω πως να αρχίσω 

jane1978

# 2 στις 23/5/2020
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 589

Μα 4 χρόνια και εσύ βρε παιδί μου;

Και μιλούσατε για 1 χρόνο και δεν έκανες κίνηση;

Σκέφτηκες το ενδεχόμενο να σε γούσταρε και η κοπελιά,να περίμενε,να περίμενε ,να περίμενε να κάνεις κάποια κίνηση,να είδε και να απόειδε (ειδικά αν σου είχε δώσει και κανένα πράσινο φως και εσύ δεεεν) και να σαλπάρησε μια νύχτα με πανσέληνο για άλλες πολιτείες;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ChrisAE

Την γουστάρω άσχημα

Καλημέρα σας. Είναι μια κοπέλα που γουστάρω τέσσερα χρόνια. Την πρώτη χρονιά μιλούσαμε και συζητούσαμε συνέχεια αλλά δεν έκανα κίνηση. Μετά σταμάτησε να μου μιλάει χωρίς να της κάνω κάτι. Σήμερα με έκανε unfollow στο insta. Τι σημαίνουν αυτά; Θέλω πολύ να της μιλήσω αλλά δεν ξέρω πως να αρχίσω 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, archagellos

jimcapone19

# 3 στις 23/5/2020
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Λέσβου / Μούδρος
Απαντήσεις: 22

Γιατί κολλάς φίλε και δεν της μιλάς ξεκάθαρα; φοβάσαι την απόρριψη; δεν έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου; Οπλίσου με ειλικρίνεια, ευγένεια, αυτοπεποίθηση και μίλησε της δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Ξεκινάς απλά κλασικά και πες της ότι την βρίσκεις ενδιαφέρουσα και να της πεις τι σου αρέσει πάνω της ή στην συμπεριφορά της κι έτσι θα δεις πως θα αντιδράσει αν ανταποκριθεί καλώς αν όχι τότε θα ξέρεις ότι δεν θέλει και προχωράς παρακάτω δεν χάθηκαν οι γυναίκες.

Paralia48

# 4 στις 23/5/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.462
Αχ μωρέ τον γλυκούλη!   Μην τον μαλώνετε!  Θυμηθείτε τον εαυτό σας στα 20!

Άκου παληκαρά, στα χρόνια μας το κλασικό πρώτο ραντεβού ήταν το σινεμά και μάλιστα στο στυλ :<έχει μια καλή ταινία. Πάμε να τη δούμε;>   
.Τωρα δεν έχει σινεμά, αλλά και σε σας δεν πιάνει, γιατί μιλάτε πλέον, ή μάλλον μιλούσατε.Τωρα ,γράψτης ή πάρτην τηλέφωνο να πάτε για..παγωτό ας πούμε. Στο παγκάκι έστω, αν δεν έχει ανοίξει το μαγαζί για να κάτσεις. Και εκεί πιάστε κουβέντα και πέστης, ότι θα ήθελες να βλέπεστε, ότι σου αρέσει η παρέα της και ...ό,τι άλλο καλό σου έρθει. Επίσης κοίταζε τη στα μάτια.   Το πολύ πολύ να σου πει,ότι δε σε θέλει.  Χαράς τα ωά!
Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

jane1978

# 5 στις 23/5/2020
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 589

Xμμμ...τώρα που το ξαναδιαβάζω προσεκτικότερα...

Την γουστάρεις τα τελευταία 4 χρόνια...μιλάτε συνέχεια την πρώτη χρονιά...τα 3 επόμενα χρόνια δεν είχατε καμιά επικοινωνία,αφού, όπως γράφεις, σταμάτησε να σου μιλάει...και σήμερα...μετά από 3 χρόνια που δεν επικοινωνούσατε καθόλου, σε "κόβει" και από το ίνσταγκραμ...και ξανά...χμμμ...

Τέλος πάντων...έχετε βρεθεί καθόλου από κοντά (την πρώτη χρονιά που μιλούσατε συνέχεια); Δεν μας διευκρινίζεις αν μιλούσατε σε κάποιο μέσεντζερ ή συναντιόσασταν κιόλας...

Με ελλιπή στοιχεία πώς θα βγάλουμε πόρισμα;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ChrisAE

Την γουστάρω άσχημα

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 6 στις 23/5/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.028

Το οτι την γουσταρεις εσυ, απο το νηπιαγωγειο...

Δε δεσμευει την κοπελα σε τιποτα...

Ασε που εισαι και τυπος "σ' αγαπω και δεν το ξερεις"...

Η της την πεφτεις, να δουμε τι θα γινει, η...

Ανεβαζεις θεμα σοσ... "τα θελω ολα στο πιατο, βοήθεια"...

Να δουμε και μεις κατα που θα κανωμε...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978 και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 7 στις 23/5/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.221

λοιπόν για να μαθαίνεις ...

κι όοολοι οι άντρες που άλλα πιστεύουν για τις γυναίκες ...

όταν η γυναίκα σε θέλει... ανάβει πράσινο φως ...μέχρι και σου την πέφτει..να καταλάβεις,,,

οι γυναίκες είναι πιο τολμηρές από τους άντρες ,,αυτό πιστεύω ...

αυτή δεν άναψε τίποτα ..

εσύ δεν έλαβες  τίποτα ,,,γι αυτό  ...συγκρατήθηκες ..μετά χάθηκε ..

μετά σε διέγραψε ..

όπως  καθαρίζουμε την αποθήκη απ τα άχρηστα 

..τράβα παρακάτω ,,,αυτή μας τελείωσε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ChrisAE

Την γουστάρω άσχημα

Αρέσει στα μέλη agrotis53, mars1981 και σε ακόμα 5 μέλη.

Megalodondas

# 8 στις 23/5/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 575

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από tzoulia59

όταν η γυναίκα σε θέλει... ανάβει πράσινο φως ...μέχρι και σου την πέφτει..να καταλάβεις,,,

οι γυναίκες είναι πιο τολμηρές από τους άντρες ,,αυτό πιστεύω ...

αυτή δεν άναψε τίποτα ..

εσύ δεν έλαβες  τίποτα ,,,γι αυτό  ...συγκρατήθηκες ..μετά χάθηκε ..

μετά σε διέγραψε ..

όπως  καθαρίζουμε την αποθήκη απ τα άχρηστα 

..τράβα παρακάτω ,,,αυτή μας τελείωσε ...

Με λάθος κριτήρια κρίνεις την τόλμη..

Καθώς ο άντρας αν τολμήσει, μπορεί να φάει από χαστούκι και χυλόπιτα μέχρι και μυνηση..!

Η γυναίκα είναι πάντα ευπρόσδεκτη.. Ότι κι αν τολμήσει..

Είναι στην φύση μας βλέπεις η γενναιοδωρία και η "ποσότητα".. 

panagiotismp90

# 9 στις 23/5/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 2.443

στο φβ εισαστε φιλοι?

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alisida

alisida

# 10 στις 23/5/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.325
Ο,τι πει ο Παναγιώτης
Αρέσει στα μέλη wish_, jane1978 και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 11 στις 23/5/2020
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.385

Είναι σύνηθες όταν δεν υπάρχει αλληλεπίδραση στα ΜΚΔ να σε κάνουν ανφρεντ και ανφολο.

Δεν είναι   και προς θάνατο!!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978

26-29-31

# 12 στις 23/5/2020
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.395

Ανελαβε δραση ο Παναγιωτης...Τα λογια ειναι περιττα

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MadameShuShu40

Είναι σύνηθες όταν δεν υπάρχει αλληλεπίδραση στα ΜΚΔ να σε κάνουν ανφρεντ και ανφολο.

Δεν είναι   και προς θάνατο!!!

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978 και σε ακόμα 1 μέλος.

ChrisAE

# 13 στις 24/5/2020
author
Ανδρας / 20 / Ελεύθερος
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2

Ευχαριστώ

Ουσιαστικά γνωριζόμαστε από το σχολείο τα 4 χρόνια. Το πρώτο που μιλούσαμε δεν ήμουν σε φάση για σχέση. Περνούσα κάτι. Αλλά όταν εγώ ήθελα αυτή ήταν σαν να μην με συμπαθούσε καν έτσι ξαφνικά

DonHuanDelSalsa

# 14 στις 24/5/2020
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 125

Η γυναικα οταν ερωτευεται αναβει πρασινο φως στον αντρα για να βαλει πρωτη και να μαρσαρει. Αν το εκανε και εσυ δεν το ειδες η αν το εκανε και εσυ καθησες παρκαρισμενος, αστο. Τωρα...σου εκανε unfollow μετα απο χρονια? και πολυ καιρο εκανε...Οταν δεν επικοινωνουμε με καποιον τον σβηνουμε απο το κινητο μας, τον υπολογιστη μας, το ταμπλετ, τη ζωη μας...Δεν μας απασχολει αλλο, δεν χρειαζεται να σπαταλαμε ουτε χρονο, ουτε φαια ουσια. Αν τους κρατουσαμε ολους δεν θα ησυχαζαμε απο τα ασκοπα μπλιπ μπλιπ και ντριν ντριν... ειδικα οταν εχουμε αλλου το μυαλο μας, χαχα.

Αρέσει στα μέλη wish_, jane1978 και σε ακόμα 2 μέλη.

mars1981

# 15 στις 25/5/2020
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 35

όπως είπανε και μερικοί άλλοι προηγουμένως αν ήθελε φίλε αυτή θα είχε κάνει κίνηση

μη φοβάσαι έχουν πολύ θράσος όταν θέλουν

nikoslambr

# 16 στις 26/5/2020
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 183

Οταν κοιταζεις απο μακρυα εξιδανικευεις. Αν αποφασισεις καποια στιγμη να την πλησιασεις θα δεις οτι προκειται για εναν απλο ενθρωπο. 

wish_

# 17 στις 26/5/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.678

Από κορίτσια στο ινστα και στο φουμπου αλλο τίποτα. Ακολουθησε καμιά αλλη καλυτερα και βρες νεο ενδιαφερον.

Εδω το χασες για την ωρα τον παιχνιδι.Ειχες την ευκαιρια σου. Μην κολλας λοιπον για το τι θα μπορουσες να εχεις κανει η τρως τωρα κολλημα επειδη εσενα τωρα σου ρθε.Μερικά πραγματα θελουν και το καταλληλο ταιμινκ.

Το να πας τωρα ν ανοιξεις την κουβεντα μ ενα "γεια τι κανεις" να παρεις ενα ξερό " καλαα"  και να μεινει η κουβεντα εκει ειναι χειρότερο.Θελει να εχεις αρκετά ατού για να της εξάψεις το ενδιαφερον και παλι.Αν παλι σε τρωει τι να σου πω...μιλας της και οτι βρεξει ας κατεβασει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ChrisAE

Την γουστάρω άσχημα

Alezandra

# 18 την Τετάρτη στις 12:59
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 463
Νεαρέ μου θα αλλάξεις πολλές γνώμες δεν θα μείνεις με την γνώμη που είχες στα 16

agrotis53

# 19 την Τετάρτη στις 18:00
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.250

Τα ληξιπροθεσμα εσυ τα κρατας;;; η τα πετας;;; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από ChrisAE

Ευχαριστώ Ουσιαστικά γνωριζόμαστε από το σχολείο τα 4 χρόνια. Το πρώτο που μιλούσαμε δεν ήμουν σε φάση για σχέση. Περνούσα κάτι. Αλλά όταν εγώ ήθελα αυτή ήταν σαν να μην με συμπαθούσε καν έτσι ξαφνικά

Chs_86

# 20 την Πέμπτη στις 23:45
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 14

Συνονόματε Chris, άντρες είμαστε.. όταν πραγματικά θέλουμε μια γυναίκα πρέπει να την διεκδικούμε, να προσεγγίζουμε πάντα όμορφα και με ειλικρίνεια, αλλά να το κάνουμε. Το πιό πιθανό είναι απλά να ξενέρωσε μετά από τόσο καιρό και απλά να γνώρισε κάποιον άλλον και έχοντας καταλάβει (τόσο καιρό) τις "προθέσεις", σου αλλά ταυτόχρονα χωρίς να βλέπει μια ουσιαστική κίνηση από εσένα, να αδιαφόρησε / νευρίασε. 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε