Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

βοήθεια plz

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Heptamer

# 21 στις 31/5/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.372
'Aρεσαν+: 0%

22 χρονών παιδί και μόνο το "γεια" περιλαμβάνει το λεξιλόγιο σου όταν μιλάς με κορίτσια;; Στο ινστα πάει ροδάνι η γλώσσα σου;

Μόνο τα  ινστα και τα συναφή ξέρετε...εκεί στο διαδίκτυο μετατοπισατε τη ζωή σας, τις συναναστροφές σας εσείς οι νεολαιοι...μόνο εκεί σας λύνεται η γλώσσα - τρόπος του λέγειν.

Δυστυχώς όμως για σας, παρ όλες τις σοσιαλ-ιστικες νεορηχοτητες και την ψευδεπιγραφη σιγουριά που σας προσφέρει, πρέπει να περάσετε από ζωντανή συνέντευξη και συ τώρα θες έτοιμο και πιασαρικο μανιουαλ, μασημενη τροφουλα για να προσληφθείς.

Δεν υπάρχει έτοιμος  μπουσουλας επιτυχιας ώστε να τα πας καλα σε τέτοιες "συνεντεύξεις" γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικος. Θα πρέπει να μάθεις να αυτοσχεδιαζεις. Και σιγά σιγά θα βρεις / κατασκευάσεις το δικό σου μπουσουλα με τον οποίο θα πορευεσαι. Δεν έχει νόημα να εφαρμόσεις κόλπα άλλων, γιατί οι "αντιγραφές" δε λειτουργούν πάντα και σε όλους. Πρέπει άλλωστε να είσαι σε θέση και να υποστηρίξεις την "παπαγαλια" σου και αν τα σκατωσεις, θα πέσεις στα τάρταρα.

Μάζεψε το κουράγιο σου, κάνε και καμμιά πρόβα στον καθρέφτη και γίνε απλα ο εαυτός σου και όχι κάποιος άλλος. Αν υποκρίνεσαι κάτι που δεν είσαι, η άλλη το κσταλαβαινει- δεν είναι χαζή.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από olumpi9x

καποιο tips εκτος απο το κλασικο ΓΕΙΑ

Αρέσει στα μέλη Enikos, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 22 στις 31/5/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Καλα εσυ τωρα γιατι το μαλωνεις το παιδι .Ζηλευεις που θα γραφτει στο Ιντερνετ ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Heptamer

22 χρονών παιδί και μόνο το "γεια" περιλαμβάνει το λεξιλόγιο σου όταν μιλάς με κορίτσια;; Στο ινστα πάει ροδάνι η γλώσσα σου;

Μόνο τα  ινστα και τα συναφή ξέρετε...εκεί στο διαδίκτυο μετατοπισατε τη ζωή σας, τις συναναστροφές σας εσείς οι νεολαιοι...μόνο εκεί σας λύνεται η γλώσσα - τρόπος του λέγειν.

Δυστυχώς όμως για σας, παρ όλες τις σοσιαλ-ιστικες νεορηχοτητες και την ψευδεπιγραφη σιγουριά που σας προσφέρει, πρέπει να περάσετε από ζωντανή συνέντευξη και συ τώρα θες έτοιμο και πιασαρικο μανιουαλ, μασημενη τροφουλα για να προσληφθείς.

Δεν υπάρχει έτοιμος  μπουσουλας επιτυχιας ώστε να τα πας καλα σε τέτοιες "συνεντεύξεις" γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικος. Θα πρέπει να μάθεις να αυτοσχεδιαζεις. Και σιγά σιγά θα βρεις / κατασκευάσεις το δικό σου μπουσουλα με τον οποίο θα πορευεσαι. Δεν έχει νόημα να εφαρμόσεις κόλπα άλλων, γιατί οι "αντιγραφές" δε λειτουργούν πάντα και σε όλους. Πρέπει άλλωστε να είσαι σε θέση και να υποστηρίξεις την "παπαγαλια" σου και αν τα σκατωσεις, θα πέσεις στα τάρταρα.

Μάζεψε το κουράγιο σου, κάνε και καμμιά πρόβα στον καθρέφτη και γίνε απλα ο εαυτός σου και όχι κάποιος άλλος. Αν υποκρίνεσαι κάτι που δεν είσαι, η άλλη το κσταλαβαινει- δεν είναι χαζή.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Chs_86

# 23 στις 31/5/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 20
Πόσο συχνά μιλάτε γενικά?Πόσο καιρό ακριβώς γνωριζεστε?Έχετε κοινές παρέες? Για να λες αρχικά σκέφτεσαι να κάνεις ινσταγκραμ για την προσεγγίσεις σημαίνει ότι την ξέρεις ήδη από κάπου.Τι να σου πω ρε αγόρι μου, σαν τις στρουθοκαμήλους επικοινωνία σωστή δεν γίνεται. Κάνω εικόνα δλδ σαν να γνωρίσω μια γυναίκα και να την θέλω τόσο και να της πω μισό να πάω να κρυφτώ λίγο να σου στείλω από το απλικεσιο.

Heptamer

# 24 στην 1/6/2020
author

Δε ζηλεύω.

Θλίβομαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από MiltosRNLI1930

Καλα εσυ τωρα γιατι το μαλωνεις το παιδι .Ζηλευεις που θα γραφτει στο Ιντερνετ ?

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

olumpi9x

# 25 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 95

εσενα σαν γυναικα πως θα σου αρεσε να σε προσεγγισει καποιος μεσω social?

αν τις εκανα εξομολογηση πειραζει?

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από wish_

Μίλα της για τον καιρό. Πάντα πιάνει. Στατιστικά ειναι μέσα στα 5 τοπ θέματα που ανοιγουν αυτοι που δεν ξερουν τι να πουν. 

-Ωραίος καιρός σήμερα.

-Ναι όντως...

- Καιρός για καφεδάκι στην παραλία...

-Ναι όντως...

-Εσυ τι θα κανες μια τόσο ωραία μέρα?  ε και το ενα φέρνει το άλλο...και παντα φευγεις πριν πεις πολλα πολλά χαιρετιζοντας και περιμενοντας την επομενη φορά που θα βρεχει. 

olumpi9x

# 26 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

δεν εχω μιλησει σε κοπελα για να την φλερταρω ποτε και δεν ξερω,αλλα απο το ιντερνετ ειναι διαφορετικα απο οτι απο κοντα

@Chs_86

μα δεν μιλαμε,

απλως γνωριζομαστε φατσικος ουτε εχουμε κοινους γνωστους

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Heptamer

Chs_86

# 27 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

Ρε παλικάρι μου, στείλε της ένα μνμ σταράτο και ζήτησε της αν θα ήθελε να βγείτε μαζί, ότι θέλεις να την γνωρίσεις, ότι σου αρέσει πολύ. Τι φοβάσαι? Την απόρριψη? Ε και τι έγινε?  Γερός να είσαι και οι απορρίψεις μέσα στη ζωή είναι όπως και οι επιτυχίες. 

Τι θες ακριβώς? Θες να μου δώσεις στοιχεία να σε εκπροωπίσω εγώ? Με εμένα θα γίνει ταίρι? 

Στο είπα και παρπάνω, κανένας δεν μπορεί να σου πει "τι να της πεις", 

Να είσαι αληθινός, ανοιχτός, ειλικρινής και πάνω από όλα αρσενικό. Μετά πίστεψε με, όλα τα άλλα θα τα βρεις μόνος σου.

Φιλικά, Χρήστος

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από olumpi9x

δεν εχω μιλησει σε κοπελα για να την φλερταρω ποτε και δεν ξερω,αλλα απο το ιντερνετ ειναι διαφορετικα απο οτι απο κοντα

@Chs_86

μα δεν μιλαμε,

απλως γνωριζομαστε φατσικος ουτε εχουμε κοινους γνωστους

Αρέσει στο μέλος alisida

Megalodondas

# 28 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 745

Εσύ είσαι αρσενικό Χρήστο..? 

Στα χέρια η...? 

¶νθρωπος πρέπει να είναι για να συνδεθεί με έναν άλλο άνθρωπο.. 

Τα ποσοστά δεν κλείνουν υπέρ ενός αρσενικού Bolt για σχέση μονογαμικη.. 

Μην αρχίζει και το παίζει cowboy.. 

Είναι σαν εμάς με τις πουτανες που τις θέλουμε μόνο για κρεβάτι.. 

Εδώ θα τον καλο-νυμφεψομεν τον κκ..! 

Οχι πως δεν χρειάζεται αυτό πού λες.. 

Και κατ αρχάς για την δημιουργια κινήτρου.. Πως αλλιώς? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Chs_86

Ρε παλικάρι μου, στείλε της ένα μνμ σταράτο και ζήτησε της αν θα ήθελε να βγείτε μαζί, ότι θέλεις να την γνωρίσεις, ότι σου αρέσει πολύ. Τι φοβάσαι? Την απόρριψη? Ε και τι έγινε?  Γερός να είσαι και οι απορρίψεις μέσα στη ζωή είναι όπως και οι επιτυχίες. 

Τι θες ακριβώς? Θες να μου δώσεις στοιχεία να σε εκπροωπίσω εγώ? Με εμένα θα γίνει ταίρι? 

Να είσαι αληθινός, ανοιχτός, ειλικρινής και πάνω από όλα αρσενικό. Μετά πίστεψε με, όλα τα άλλα θα τα βρεις μόνος σου.

Φιλικά, Χρήστος

Chs_86

# 29 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

Καλησπέρα φίλε Μεγαλόδοντα. 

Το "σρσενικό" το είπα για προφανείς λόγους... Από την φύση μας έχουμε κάποιους ρόλους.

Το "άνθρωπος" το τόνισα και παραπάνω αν διάβασες και φυσικά έχει να κάνει με άνθρωπο και δεν είπε κανείς το ανίθετο.

Είμαι λίγο "παραδοσιακός" τύπος και θεωρώ πως ο άντρας πρέπει να πλησιάζει την γυναίκα που τον ενδιαφέρει και να την κερδίζει. Χωρίς να να αμφισβητήσω οτι μπορεί να γίνει και το αντίθετο φυσικά...

Φιλικά, Χρήστος

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Megalodondas

Εσύ είσαι αρσενικό Χρήστο..? 

Στα χέρια η...? 

¶νθρωπος πρέπει να είναι για να συνδεθεί με έναν άλλο άνθρωπο.. 

Τα ποσοστά δεν κλείνουν υπέρ ενός αρσενικού Bolt για σχέση μονογαμικη.. 

Μην αρχίζει και το παίζει cowboy.. 

Είναι σαν εμάς με τις πουτανες που τις θέλουμε μόνο για κρεβάτι.. 

Εδώ θα τον καλο-νυμφεψομεν τον κκ..! 

Οχι πως δεν χρειάζεται αυτό πού λες.. 

Και κατ αρχάς για την δημιουργια κινήτρου.. Πως αλλιώς? 

Αρέσει στο μέλος Megalodondas

wish_

# 30 στην 1/6/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.845

kαθε κοπελα ειναι διαφορετική. Εμενα προσωπικά μ΄αρεσει ο άλλος να ειναι ο ευατός του και αν πιασει,επιασε.

Το να προσποιείσαι κατι αλλο φαινεται στην πορεία,οποτε να σαι ο ευατός σου...εσενα θα σ αρεζε να σου κανουν ερωτικη εξομολογηση?Η θα σε τρομαζε και θα την απεφευγες?   

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από olumpi9x

εσενα σαν γυναικα πως θα σου αρεσε να σε προσεγγισει καποιος μεσω social?

αν τις εκανα εξομολογηση πειραζει?

Αρέσει στα μέλη alisida, Chs_86

olumpi9x

# 31 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

να το πω κατευθείαν λες ή να το φέρω απέξω?

φοβάμαι μήπως αυτή η απόρριψη με ριξη και τα παρατήσω εντελώς

εσύ έχεις φλερτάρει από social κανονικά και όχι sexting?

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Chs_86

Φιλικά, Χρήστος

olumpi9x

# 32 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

ο εαυτός μου θα ειμαι και από τα social και από κοντά

δεν θα με πείραζε να. μου κάνουν ερωτική εξομολόγηση θα μου φαινόταν κάπως αμήχανο συνήθως αυτά τα κάνουν οι άντρες

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από wish_

kαθε κοπελα ειναι διαφορετική. Εμενα προσωπικά μ΄αρεσει ο άλλος να ειναι ο ευατός του και αν πιασει,επιασε.

Το να προσποιείσαι κατι αλλο φαινεται στην πορεία,οποτε να σαι ο ευατός σου...εσενα θα σ αρεζε να σου κανουν ερωτικη εξομολογηση?Η θα σε τρομαζε και θα την απεφευγες?   

Heptamer

# 33 στην 1/6/2020
author

Ναι ...πίσω από την οθόνη είναι ευκολότερο. Για αρχή ίσως.

Αλλά για πόσο θα λιαζεσαι στη σιγουριά της ανωνυμίας;

Δε θα πρέπει κάποια στιγμή να περάσεις στο παρασύνθημα εκτός της οθόνης;

Αυτά που λες πίσω από μια οθόνη ταιριάζουν μόνο εκεί: πίσω από την οθόνη.

Στο δια ζωσης τα πίσω από την οθόνη είναι άχρηστα. Είναι άλλη η έκθεση σου, πιο άμεση.Αρα και άλλα τα εργαλεία.

Αυτό που μπορεί να σου προσφέρει η ανωνυμία και μπορείς να εκμεταλλευτεις δια ζώσης είναι η οικειότητα που θα έχεις αναπτύξει. Όλα τα άλλα που έχεις κάνει πίσω από τη σιγουριά της οθόνης σου παύουν να ισχύουν.

¶λλο το έδαφος των σοσιαλ, άλλο το ζωντανό.

Δε διέπονται αμφότερα από τους ίδιους κανόνες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από olumpi9x

argaard

# 34 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.171
Αν κινήσε με κάποια στον ίδιο χώρο,

το να την προσεγγίσεις σε σόσιαλ μύδιο και ξαφνηκά να της κάνεις μια ερωτική εξομολόγηση, είναι συνταγή αποτυχίας 100%, όπως και η αρχή κουβέντας έτσι ενώ έχεις άλλες ευκαιρίες και το ξέρει, δείχνεις κατευθείαν ηττοπάθεια.

Να πιάσεις κουβέντα στο χώρο που συχνάζεται μαζί, δεν χρειάζεται να αναλύσεται την ζωή σας εκεί, αν καταφέρεις και μιλήσεις μια-δύο φορές δια ζωσης μετά δεν θα φανεί περίεργο να την προσεγγήσεις και στο σόσια μύδιο, και σήγουρα αφού θα έχεις κάνει την αρχή θα ξέρεις και τι να πείς.

Megalodondas

# 35 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 745

Δεν θα σε πείραζε ε? 

Τις πατάτες τις ξέρεις? 

Να μάθεις να τις τηγανιζεις.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από olumpi9x

ο εαυτός μου θα ειμαι και από τα social και από κοντά

δεν θα με πείραζε να. μου κάνουν ερωτική εξομολόγηση θα μου φαινόταν κάπως αμήχανο συνήθως αυτά τα κάνουν οι άντρες

MiltosRNLI1930

# 36 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Mπραβο ρε Χρησταρα ! Ευτυχως που εμειναν τυποι σαν κι'εσενα που τους μετρας πλεον στα δαχτυλα .Απο 13 χρονων δοκιμασα τη γευση του και τα υγρα του .

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Chs_86

Φιλικά, Χρήστος

Enikos

# 37 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.761

Σιγα μη σου κανουν και σκραμπλεντ εγκς...

Ρε, πας καλα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από olumpi9x

δεν θα με πείραζε να. μου κάνουν ερωτική εξομολόγηση 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Chs_86

# 38 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

Να είσαι ευγενικός, απλός και όπως είπε και η αγαπητή wish πιο πάνω, να είσαι ο εαυτός σου. Συζήτησε και μετά ζήτησε όμορφα αυτό που θέλεις. Κάνε την αρχή λοιπόν και ότι γίνει.

Τώρα στην ερώτηση σου για το αν έχω φλερταρει από τα social media. Τα social καθαυτού τα έχω κυρίως για την δουλειά μου, για επαγγελματική χρήση δλδ. Από κει και πέρα όχι, δεν έχω "φλερτάρει" κάποια άγνωστη και στα κουτουρού. Την γνώριζα από κάπου, ειχαμε συστηθεί φυσικά δλδ πριν, και μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον, μου έκανε "το κλικ" που λέμε. Και σαφώς μετά την όποια συζήτηση - κουβεντούλα, και εφόσον ήθελε και εκείνη (ήταν αμοιβαίο δλδ)  να κανονίσω μέρος, ώρα και τα σχετικά για να την συναντήσω. Σαφώς όμως δεν έχει γίνει και πολλές φορές κάτι τέτοιο.

Ξέρεις η "φυσική" παρουσία είναι πολύ σημαντικό πράγμα για μια αρχή... ακόμα και στα social η σε ένα μέρος γνωριμιών όπως εδώ να γίνει, είναι άκρως απαραίτητη στο επόμενο άμεσο διάστημα. Γιατί πολύ απλά και εσύ έχεις κόψει κίνηση, δλδ αν σε κοιταζε, πως σε κοιταζε, πως μιλουσε πως αντιδρούσε, και τετοιες λεπτομερειες σημαντικες που μπορες να καταλαβεις από αυτές το συνθημα για να πας στο παρασυνθημα. 

Οι γυναίκες όσο γλυκά πλάσματα είναι άλλο τοσο είναι και πανέξυπνες, καταλαβαίνουν πολλά περισσότερα και πολύ γρηγορότερα από ότι εμείς. Αισθάνονται και διαισθάνονται αλλιως.

Εγώ σου λέω λοιπόν να κάνεις την κίνηση σου όμορφα και ευγενικά και ότι γίνει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία απο καρδιάς.

Φιλικά, Χρήστος

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από olumpi9x

να το πω κατευθείαν λες ή να το φέρω απέξω?

φοβάμαι μήπως αυτή η απόρριψη με ριξη και τα παρατήσω εντελώς

εσύ έχεις φλερτάρει από social κανονικά και όχι sexting?

Αρέσει στο μέλος alisida

olumpi9x

# 39 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

για αρχή εννοείται αλλά μετά θα πρέπει να βρεθούμε κοντά

συμφωνώ πως μιλώντας στο ίντερνετ λες περισσότερα αντί από κοντά

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Heptamer

Ναι ...πίσω από την οθόνη είναι ευκολότερο. Για αρχή ίσως.

Αλλά για πόσο θα λιαζεσαι στη σιγουριά της ανωνυμίας;

Δε θα πρέπει κάποια στιγμή να περάσεις στο παρασύνθημα εκτός της οθόνης;

Αυτά που λες πίσω από μια οθόνη ταιριάζουν μόνο εκεί: πίσω από την οθόνη.

Στο δια ζωσης τα πίσω από την οθόνη είναι άχρηστα. Είναι άλλη η έκθεση σου, πιο άμεση.Αρα και άλλα τα εργαλεία.

Αυτό που μπορεί να σου προσφέρει η ανωνυμία και μπορείς να εκμεταλλευτεις δια ζώσης είναι η οικειότητα που θα έχεις αναπτύξει. Όλα τα άλλα που έχεις κάνει πίσω από τη σιγουριά της οθόνης σου παύουν να ισχύουν.

¶λλο το έδαφος των σοσιαλ, άλλο το ζωντανό.

Δε διέπονται αμφότερα από τους ίδιους κανόνες.

olumpi9x

# 40 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 22 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

τι εννοείς?

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Megalodondas

Δεν θα σε πείραζε ε?