Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεσεις με πεθερικα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Enikos

# 41 στην 1/6/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.247
'Aρεσαν+: 0%

Για το που θα παει φανταρος το παιδι...

Αργουμε να φτασουμε?...

Η ακομα ειμαστε στο δρομο για την αναβολη, λογω σπουδων?...

Αρέσει στα μέλη la-mer, MiltosRNLI1930

alisida

# 42 στην 1/6/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.201
Εγώ βλέπω τον εγγονό να σπουδάζει και μετά να δουλεύει για να ξεχρεωσει τα χρέη του παππού Ή αν είναι έξυπνος να παρατήσει επιχείρηση και ακίνητα ,Να πάρει των οματιων του και να φύγει ...(Το δημόσιο νοσοκομείο μια χαρά είναι για τοκετό αρκεί να μη φοβάσαι την καισαρική,γτι δεν αφιερώνουν χρόνο να το παλέψουν για φυσιολογικό τοκετό,αυτές οι πολυτέλειες μόνο στα ιδιωτικά )

wish_

# 43 στην 1/6/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.048

Να μην την ανχωνουμε την κοπέλα. Να γεννήσει με το καλό κ τότε όλα μπορεί να πάρουν το δρόμο τους,να συνετιστει ο πεθερος και να φωτιστει ο γιος με λίγο σπρωξιμο κ απ τη γυναίκα του,να βρουν δραστικες λύσεις.Ισως ζοριστουν αλλά λύσεις υπάρχουν.

Κάτσε να δούνε τι θα γίνει κ.με τ όνομα του παιδιού. ? εκεί μπορείς να ρεφαρεις και λίγο και ν αλλάξει το παιχνίδι.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 44 στην 1/6/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.201

Ωχ..

Αν υπάρχουν χρέη και πάρει ο μικρός το ονομα-επιθετο-πατρωνυμο του πεθερού (έτσι γίνεται συνήθως στις ελληνικές οικογένειες)Δεν θα μπορέσει να κρυφτεί εύκολα 
Αρέσει στο μέλος Paralia48

SaltedCaramel

# 45 στις 2/6/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 101

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Enikos

Για το που θα παει φανταρος το παιδι...

Αργουμε να φτασουμε?...

Η ακομα ειμαστε στο δρομο για την αναβολη, λογω σπουδων?...

Εγω προτείνω να πάει φαντάρος στην Κύπρο και να στέλνει τον μισθό του στον παππού του , για να ξεχρεώνει τις τράπεζες.

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 46 στις 2/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από SaltedCaramel

Εγω προτείνω να πάει φαντάρος στην Κύπρο και να στέλνει τον μισθό του στον παππού του , για να ξεχρεώνει τις τράπεζες.

Αρέσει στο μέλος SaltedCaramel

dimitrisx66

# 47 στις 2/6/2020
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Απαντήσεις: 64
Όταν θέλετε να τρολαρετε ψάξτε το λίγο γιατί αν πούλησε ταξί ΔΕΝ χρωστάει στο ΤΣΑ... δεν μπορεί να πάρει βεβαίωση για μεταβίβαση. Άρα όταν πούλησε δεν χρωστούσε. Τα λεφτά από το ταξί είναι αρκετά οπότε μάλλον τα ακούμπησε στον γιο να ετοιμάσει την επιχείρηση. Αν κοπελιά έχεις βρει κάτι καλύτερο προχώρα και άσε το ανθρωπάκι εκεί με τα όποια προβλήματα του.
Αρέσει στο μέλος Enikos

Alezandra

# 48 στις 3/6/2020
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 572

Ο πεθερός σας που δεν δουλεύει θα μπορεί να προσέχει το παιδί σας για να δουλεύετε εσείς.Ξερευε πόσα παίρνουν γιωαυτη τη δουλειά ?

Τα 13.000 τζάμπα θα σας έρθουν μέχρι να μεγαλώσει.Κι εσείς θα έχετε ασφάλεια αν δεν αναγκαστείτε να σταματήσετε τη δουλειά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από thaleia_90

Σχεσεις με πεθερικα

Καλησπερα, ο αντρας μου εχει κοινη επιχειρηση με τον πατερα του. Μονο που δε θελει να δουλευει, ειναι 52 χρονων και θεωρει οτι μεγαλωσε, οποτε ολο το βαρος πεφτει στο συζυγο μου. Περα απολ το οτι τα πειερικα μου χωρισαν οταν ο αντρας μου ηταν 16 χρονων, σε μια ευαισθητη ηλικια, ο πεθερος μου καταφερε να πνιγει στα χρεη με αποτελεσμα να χρωσταει σε τραπεζες, να πουλησει την περιουσια του πατερα του και να μην εχει ασφαλιση. Οπως λεει, δε μετανιωνει για τπτ γιατι τοτε ηταν αλλες εποχες! Προσφατα νοσηλευτηκε σε ιδιωτικο με αποτελεσμα ο αντρας μου να πληρωσει 13.000€! Ετσι ηρθαμε σε ριξη γιατι θεωρω οτι ειναι τραγικο ολο αυτο ενω ο αντρας μου λεει οτι ειναι λεφτα και του πατερα του και τα κανει οτι θελει. Ρωτω λοιπον: ειμαι τελειως παραλογη, γιατι θεωρω οτι αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα; Γιατι ο αντρας μου να αναλαβει τον πεθερο μου, να τον γηροκομησει, επειδη αυτος τα θαλασσωσε στη ζωη του; αυτα τα λεφτα θα μπορουσαν να ειναι οι σπουδες του παιδιου μου(ειμαι εγκυος) αντι να καλυπτουν υποχρεωσεις για τις οποιες ο αντρας μου δε φταιει σε τπτ. Δε φτανει που δουλευει απο 16 χρονων διοτι ο πεθερος πιστευει οτι δεν εχει καμια υποχρεωση απεναντι του, πρεπει μια ζωη να συντηρουμε και τον πεθερο; Ο οποιος τωρα με τη δουλεια του αντρα μου παιρνει μηνιατικο και δεν καταφερε να βαλει τπτ στην ακρη ωστε να καλυψει τις υποχρεωσεις του και να μην επιβαρυνει τα παιδια του

Αρέσει στα μέλη wish_, Paralia48

Womanonthemoon81

# 49 στις 6/6/2020
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Απαντήσεις: 5

Είναι καμια φορα η φυση της σχέσης στις οικογενειες, ο τρόπος που συνδέονται σε κάθε οικογενεια. Το είπες και μόνη σου, οτι ο δικος σου πατερας δεν θα σε επιβάρυνε... Ο αντρας σου εχει αυτό τον τρόπο συνδεσης με τον πατερα του. Υπάρχουν δυο λυσεις, ή το αποδέχεσαι, η προχωράς παρακάτω. Κατ εμέ αν αυτό ειναι το μόνο πρόβλημα, αξιζει να προσπαθησεις να το αγνοεις, απλα να προσπαθεις να κρατας μια ισοροπια, αν βλεπεις τεραστιες υπερβολες, με ομορφο τροπο κ χωρις να μειωνεις τον πεθερο σου να το συζητας ανοιχτα με τον αντρα σου. Πραγματι η οικογενεια κ η υγεια είναι πανω απ ολα, αλλα επειδη υπαρχουν κ καταστασεις που ειναι τελειως τοξικες και μονομερεις ως προς το θεμα της βοηθειας, εκει γίνεται ασχημο κ το καταλαβαινω. απο την αλλη λενε οτι οπως φερεται στους δικους του, θα φερθει κ στη γυναικα του. Δεν είναι ενα χαρακτηριστικο του η καλοσυνη που αγαπησες? Κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις σε όλα τα πραγματα.

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Enikos

# 50 στις 6/6/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.247

"απο την αλλη λενε οτι οπως φερεται στους δικους του, θα φερθει κ στη γυναικα του"...

Ποια φραξια σοφων, το λεει αφτο?...

Αρέσει στο μέλος wish_

agrotis53

# 51 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.417

τελικα τα λεφτα τα εδωσε για το νοσοκομειο η για χρεη;;; με μπερδεψες τοση ωρα που διαβαζω...επισης δεν καταλαβα η τωρινη επιχειρηση που εχουν με τι κεφαλαια στηθηκε,, δεν εβαλε και ο πεθερος σου;;; εγω παντως δεν πιστευω οτι ειναι ετσι τα πραγματα οπως τα λες...το να πεσει εξω μια δουλεια,, το να χαθουν χρηματα, το να χρεωθεις , και να μην εχεις ακρη απο πουθενα,, και στο τελος να κουραστεις οταν εισαι 50 και πανω, ακομη και απο λαθη η σωρεια λαθων σε επιλογες,, δεν σε κανει και οτι εισαι και καθικη που να μην σου αξιζει βοηθεια...ΝΟΜΙΖΩ οτι ο γιος που ΜΕΓΑΛΩΣΕ με αυτον των ανθρωπο που τον περιγραφεις ετσι,,, ΛΟΓΙΚΑ θα ξερει καλυτερα τα πραγματα και πραττει...( δεν εχουν σημασια τα ποσά )

τωρα οσο για το μελλων...καλο ειναι να φροντιζουμε,,,αλλα επι ποιου σκοπου ,,,οταν το τωρα απαιτει λυσι;; αρα με ποια λογικη ,, ισοπεδωνης κατι που χρειαζοταν τωρα,, για χαρη η με την ιδεα ενος μελλον;;; αν υποθεσουμε οτι ειναι για το παιδι οπως λες,,, δεν μπορουν αυτα τα χρηματα να αναπληρωθουν και οσα θα χρειαστουν στα επομενα χρονια εφοσον δουλευεται και οι δυο;;; η για τα παιδια;;; ( ποτε δεν ξερεις τι φερνει το αυριο ναι αλλα) αν παμε με αυτο τοτε για να μαζευουμε χρηματα δεν θα πρεπει να πινουμε ουτε νερο, λογου χαρη...

αρα λοιπον μηπως λεω ολο αυτο ειναι κατι αλλο;;...γιατι αν ειναι μονο η βοηθεια η οποια βοηθεια που δινει ο συζυγος σου στον πατερα του , ασχετα οπως τον θεωρεις εσυ,, ειναι αδυνατων να επιβαιβαιωθη αυτο...ΔΕΝ  μου δημιουργει κατι το αρνητικο για τωρα...Πατερας του ειναι , Μαζι του και απο επιλογη του μεγαλωσε...Ακομη και αν εσυ θεωρεις οτι δεν αξιζει ...δεν μπορεις να το  κανεις σημαια σου,,,...ΕΙΣΑΙ Τελειως λαθος για πολλους λογους...

...ΜΟΝΟ σε περιπτωση που ο συζυγος σου αγνοουσε παντελως εσας και οτι συνεπαγει αυτο θα σου ελεγα οτι εχεις δικαιο... αυτο ομως ειναι κατι αλλο,, διαφορετικο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από thaleia_90
wish_ οχι τα χρεη ειναι εξ ολοκληρου του πεθερου που ειχε πριν πουλησει το ταξι, δε ξερω τι αλλο χρωστουσε, ο αντρας μου ηταν 18 χρονων καμια σχεση δεν ειχε με τις ατασθαλειες του πεθερου. Οσο για τα 13.000, ατυχες το παραδειγμα, εννοουσα οτι θα μπορουσε να τα επενδυσει ή εστω φυλαξει για το μελλον για την οικογενεια του για οποια αναγκη προκυψει. Καλα εκανε και τα εδωσε για ενα τετοιον σκοπο και γω αυτο θα εκανα στη θεση του, αλλα το θεωρω τελειως ανευθυνο τα λεφτα που μαζεψε με τοσο κοπο να τα δωσει για ατακτοποιητες υποθεσεις του πεθερου, αυτο. Δηλαδη καλυπτεις λαθη του παρελθοντος που δεν ειναι δικα σου λαθη. Δεν ηρθε το τελος του κοσμου, δε λεω οτι δε θα ζησουμε χωρις αυτα, αλλα με τοσο ξαφνικο αγχος και τρεξιμο για της ανευθυνοτητες αλλου δεν προλαβαινει να χαρει ουτε αυτη τη σημαντικη στιγμη στη ζωη μας αφου αλλα εχει στο κεφαλι του. Και ναι θελω το παιδι μου να εχει βασεις και αξιες αλλα αυτο που λετε να ξεκινησει μονο του, προτιμω να θυσιασω χρονο και κοπο ωστε να του προσφερω τα μεσα ωστε να φτασει σ ενα καλο σημειο στη ζωη του και να τη χαρει ποιοτικα, νωριτερα απ οτι εμεις χωρις να χρειαζεται να δουλευει οοολη μερα ή να εχει την εγνοια μου, αν καταλαβαινεις τι εννοω. Οταν λεω οτι εχω τη δουλεια μου, δεν το λεω με υπεροψια οτι δε με νοιαζει επειδη ειμαι εγω ανεξαρτητη, αλλα για να σας πω οτι το αγχος μου αφορα τη νεα μας οικογενεια, το παιδι μου και οχι εμενα ας πουμε που θελω να δρεψω τους καρπους των κοπων του και να μου φαει λεφτα. Θα με πειραζει αν το παιδι μου 16 χρονων πηγαινε να δουλευει σε καφε 16 ωρες και δεν το ενδιεφεραν οι σπουδες επειδη εγω δε θα μπορουσα να το στηριξω, αυτο εννοω οταν λεω οτι θελω να του προσφερω μια καλυτερη ζωη να μπορεσει να πραγματοποιησει τα ονειρα του χωρις να νιωθει δεσμευσεις και περιορισμους. Με την πεθερα μου μια χαρα σχεση εχω, αν και αυτη εχει μια σχετικη ανωριμοτητα οσον αφορα την προσωπικη/ ερωτικη σχεση με τον πρωην αντρα της, αλλα τουλαχιστον καταλαβαινει τι ψυχολογικο βαρος εχει το παιδι της και αμα της ζητησει κατι τρεχει να βοηθησει κατι που το εκτιμω βαθυτατα

agrotis53

# 52 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.417

εχεις δικη σου ιδιωτικη κλινικη;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από alisida

Μιλτο κρύβε λόγια 

Μεγαλώνουμε !!

Ευτυχώς έχω δύο γιους 

Δεν μπορεί να αφήσουν τη μανούλα σε ράντζο εεε??

(ΙΚΑ και ιδιωτική έχω πάντως )

Straightforward

# 53 στις 28/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 28

Ο άντρας σου αν κατάλαβα καλά, την επιχείρηση του πατέρα του έχει, δεν έκανε τίποτα δικό του στη ζωή. 

Κατά τα λοιπά, θεωρώ ότι έχεις πλήρως άδικο. 
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε