Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ανασφάλεια και χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

ariona

# 1 στις 11/6/2020
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

ανασφάλεια και χωρισμός

Είμαι ένα χρόνο με κάποιον 10χρονια μεγαλύτερος μου.Εχει αισθήματα για μένα και τον ενδιαφερω.Νιωθει ανασφαλείς λόγω της διαφοράς ηλικίας μας πως θα τον βαρεθω ή θα τον ανέχομαι.Τωρα ζήτησε να χωρίσουμε για να δει αν είναι κάτι προσωρινό για μένα κ αν βρω άλλον μέσα σε δύο μήνες θα τον δικαιώσω...δεν υπάρχει άλλη γυναίκα και σίγουρα με αγαπάει αλλά η ανασφάλεια επηρεάζει τη σκεψη του ...πως μπορώ να τον πείσω πως τον αγαπάω κ δεν είμαι ελεφαντας;

wish_

# 2 στις 11/6/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.909

Σε παίζει,παρατά τον και όντως βρες άλλον. Οχι για να τον επιβεβαιωσεις αλλα για να γλυτώσεις πριν έρθουν άλλες παρεξενιές.

Οταν ρίχνεις μια μικρότερη κατά 10 χρόνια ηλικιακά και τα αισθηματα είναι αμοιβαια,τοτε κάθεσαι και το χαίρεσαι,δε το σαμποτάρεις,εκτός και αν ειναι συνηθισμένος να το κάνει.Στην τελική μεγάλοι και ώριμοι υποτιθεται οτι ειστε και οι δύο.43 εσύ,53 αυτός. δεν έριξε και καμιά εικοσάρα.
Αρέσει στα μέλη Chs_86, ariona

marie_la_journaliste

# 3 στις 11/6/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 628

πω σα μωρα κανουν οι αντρες!!

επειδη οντως υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να τον παρατησεις  αυτος  καλα κανει και ειναι ανασφαλης...το θεμα ειναι...εσυ! κατα ποσο θελεις να εισαι μ εναν ανασφαλη τυπο δεκa χρονια μεγαλυτερο σου;;...Υποτιθεται οτι μας αρεσουν οι μεγαλυτεροι επειδη αισθανομαστε διπλα τους μια ασφαλεια...τουλαχισοτν κατα την ταπεινη μου αποψη..δε ξερω αν αυτο ειναι αληθεια..αλλα εγω θα ηθελα να ειμαι μ εναν μEγαλυτερο κυριως γι αυτο το λογο...ΔΕ μπορεις κατι αλλο να κανεις...η θα  τον ανεχτεις ετσι οπως ειναι, η βρες κανεναν στην ηλικια σου για να μην εχει τετοιου ειδους ανασφαλειες...αλλα να ξερεις, μπορει να εχει άλλες!

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Egwkiesu και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 4 στις 11/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Αυτα τα κολπα τα κανουν κατι τυποι που συναντας σε γαμους και σε βαπτησια μακρυνων συγγενων που φορανε παντελονια με 73,5 πλευρικες τσεπες και πουκαμισα με φαρδιες ριγες 89% πολυεστερικα .Το χρωμα του γυναικειου ...το γνωρισαν στα 45 με μεσολαβηση γνωστων προσωπων .

Αρέσει στα μέλη la-mer, Persefoni__ και σε ακόμα 4 μέλη.

Oxaman

# 5 στις 11/6/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 239

δεν θα τον πεισεις ..με τον καιρο θα ειναι χειροτερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ariona

ανασφάλεια και χωρισμός

Είμαι ένα χρόνο με κάποιον 10χρονια μεγαλύτερος μου.Εχει αισθήματα για μένα και τον ενδιαφερω.Νιωθει ανασφαλείς λόγω της διαφοράς ηλικίας μας πως θα τον βαρεθω ή θα τον ανέχομαι.Τωρα ζήτησε να χωρίσουμε για να δει αν είναι κάτι προσωρινό για μένα κ αν βρω άλλον μέσα σε δύο μήνες θα τον δικαιώσω...δεν υπάρχει άλλη γυναίκα και σίγουρα με αγαπάει αλλά η ανασφάλεια επηρεάζει τη σκεψη του ...πως μπορώ να τον πείσω πως τον αγαπάω κ δεν είμαι ελεφαντας;

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, agrotis53

alisida

# 6 στις 11/6/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.979

Δεν ξέρω αν στην ταυτότητα είναι δέκα χρόνια μεγαλύτερος,στο μυαλό όμως σίγουρα είναι είκοσι χρόνια μικρότερος.

Τι ανοησίες είναι αυτές ?

Ή σε έδιωξε με το "γάντι" 

Ή αν μιλάει σοβαρά ,φύγε γτι είναι τουλάχιστον παρανοϊκό -χειριστικο-κατευθυντηριο το μήνυμα που σου δίνει .

Μη χειρότερα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ariona

ανασφάλεια και χωρισμός

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

kinky1971

# 7 στις 11/6/2020
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 40
Όταν κάποιος σου φέρεται ετσι, έχεις υποχρέωση απέναντι σε σένα, να τον παρατήσεις δια παντος.BB λοιπον!

achinos

# 8 στις 12/6/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

, Αυτή τη δικαιολογία για το στρίβειν όντως δεν την είχα ξανακούσει.

Δλδ δε φτάνει που θέλει να χωρίσετε πρέπει κ για δυο μήνες μετά να το δέσεις κόμπο!
Ρε δεν έχουν το θεό τους οι κακομοίρηδες
Εγώ λέω να του πεις ότι στ αλήθεια είσαι ελέφαντας κ ό,τι κατάλαβε κατάλαβε.
Να δούμε κ αν θα το χάψει, πού ξες.

Ο κόσμος πιστεύει διάφορα.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Tyler84

# 9 στις 12/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δηλώνεις 43...Άρα αυτός είναι 53...Και σκέφτεται έτσι...Μάλιστα...Ουδέν σχόλιο...

SaltedCaramel

# 10 στις 12/6/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 66
Αποκλείεται να εισαι 43.
Ποσο ειστε?
Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap-

panagiotismp90

# 11 στις 12/6/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.605

πως γνωριστηκατε?

Oxaman

# 12 στις 12/6/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 239

συγνωμη τωρα που το παρατηρησα το γκαβαδι

η διαφορα ηλικιας ειναι το θεμα? η το Γυναίκα gay / 43???

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ariona

ανασφάλεια και χωρισμός

Αρέσει στα μέλη Paralia48, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

konstandinos73

# 13 στις 13/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 226
Εισαι διαζευγμενη, αρα παντρευτηκες (λογικα) ανδρα στο παρελθον...δηλωνεις ομως gay, αρα ερωτευεσαι γενος θηλυκο, απ τα λιγα που ξερω για την εννοια της λεξης...ομως, εχεις σχεση με ανδρα που αγαπας κιολας. Μαλιστα. Διευκρίνισε που ειναι η αληθεια και που το ψεμα, γιατι θα πω στον Αρχαγγελο να σε στειλει εκει που πρεπει.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 14 στις 13/6/2020
author
Καζακστάν

Το

Γκέι είπαμε αρκετές φορές ότι το βγάζει το σύστημα όταν μια γυναίκα δηλώσει πως ενδιαφέρεται μόνο για γνωριμία με άλλες γυναίκες .Ότι δηλ δεν ψάχνει άντρα εδώ ...Ουφ πια
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, ANGELOS_42 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 15 στις 13/6/2020
author
Καζακστάν

Επίσης ,λυστε μου την απορία γιατί θα το κάψω πάλι :Γιατί όταν μια γυναίκα δηλωμενη γκέι την προσεγγίζουν άντρες για γνωριμία ,ενώ ένας άντρας δηλωμένος γκέι δεν δέχεται τέτοιες προτάσεις από γυναίκες ??

Megalodondas

# 16 στις 13/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 753

Κι αν του κάτσει? 

Ωμή επίσης είναι η απάντηση για τις γυναίκες στο ίδιο σκεπτικό... 

Δεν πρόκειται να σηκωθεί από την θέση του σου λέω.. 

Ποίος ο λόγος να τρέχουμε νυχτιάτικα και με ασφαιρα φυσίγγια? 

Άρα? 

Δικό σου από εδώ και πέρα, έβγαλα την υποχρέωση.. 

Το παραμύθι και οι ανάγκες τρέχουν και πίσω εμείς..λέμε! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida

Επίσης ,λυστε μου την απορία γιατί θα το κάψω πάλι :Γιατί όταν μια γυναίκα δηλωμενη γκέι την προσεγγίζουν άντρες για γνωριμία ,ενώ ένας άντρας δηλωμένος γκέι δεν δέχεται τέτοιες προτάσεις από γυναίκες ??

Αρέσει στο μέλος alisida

MiltosRNLI1930

# 17 στις 13/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Aν δεν εχεις περπατησει νυχτα στην Παπαστρατου ,Πειραια και δεν εχεις φαει σουβλακι στην πλατεια Ταμπουριων αυτα δεν μπορεις να τα καταλαβεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, agrotis53

Enikos

# 18 στις 13/6/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.957

Ακομα δε γκζεκινησε το θεμα να ρολαρει και μπερδεψαμε τα...αντικειμενα...

Ποιον να προκαμεις?...

Το περιστατικο το επειγον, η...

Τους μονιμα απορουντες συγγενεις της συνοδειας, με το ΕΚΑΒ?...

Εσεις Κα γκει, ετων 43, σας κανει κουκου δια τον ανδρα?...

Για, μικρη ησασταν μονιμως στον προαβλιο χωρο και παιζατε "φτου και βγαινω" ?...

Λειπουν στοιχεια απο το ιστορικο...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, andy12

alisida

# 19 στις 13/6/2020
author
Καζακστάν

Αυτόν δίπλα στο Πάλας πάντως θυμάμαι τον έκλεισαν γιατί έψηνε γάτες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από MiltosRNLI1930

Aν δεν εχεις περπατησει νυχτα στην Παπαστρατου ,Πειραια και δεν εχεις φαει σουβλακι στην πλατεια Ταμπουριων αυτα δεν μπορεις να τα καταλαβεις.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Heptamer

# 20 στις 14/6/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.448

Μια γυναίκα γκέι (θεωρειται πως  πιο) ευκολότερα θα πειστει να παει και με άντρα παρα ένας άντρας γκέι με γυναίκα. Ο τελευταίος συνήθως είναι πιο σταθερός στο σεξουαλικό του προσανατολισμο, δεν αλλαξοπιστει και δεν πειραματιζεται - άρα είναι εξ ορισμού άδικος κόπος για μια γυναίκα. 

Αντιθέτως, μια γκέι γυναίκα δε βγαίνει ποτε off απο τους άντρες από τη διαλογή. Είναι παντα επιλέξιμη, αφου  ο σεξουαλικος προσανατολισμος μιας γυναίκας δεν αποτελει εμποδιο για έναν αντρα. Μπορεί βέβαια να θεωρουν και πως το γυναικείο δηλωμενο γκεϊλικι είναι απλα ένα αποθαρρυντικο τέχνασμα για να μην τις ενοχλουν. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida

Αρέσει στα μέλη agrotis53, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε