Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ανασφάλεια και χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

alisida

# 21 στις 14/6/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.983
'Aρεσαν+: 0%

Δηλ.

Έχει να κάνει με το αντρικό μυαλό που δεν το ενδιαφέρει αν στη γυναίκα που έχει στο κρεβάτι είναι αρεστός ή όχι ,μιας που για την σεξουαλική πράξη είναι απαραίτητος μόνο ο αντρικός ερεθισμός ? 

Αυτό είναι ?

αλισιδα123

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Heptamer

Μια γυναίκα γκέι (θεωρειται πως  πιο) ευκολότερα θα πειστει να παει και με άντρα παρα ένας άντρας γκέι με γυναίκα. Ο τελευταίος συνήθως είναι πιο σταθερός στο σεξουαλικό του προσανατολισμο, δεν αλλαξοπιστει και δεν πειραματιζεται - άρα είναι εξ ορισμού άδικος κόπος για μια γυναίκα. 

Αντιθέτως, μια γκέι γυναίκα δε βγαίνει ποτε off απο τους άντρες από τη διαλογή. Είναι παντα επιλέξιμη, αφου  ο σεξουαλικος προσανατολισμος μιας γυναίκας δεν αποτελει εμποδιο για έναν αντρα. Μπορεί βέβαια να θεωρουν και πως το γυναικείο δηλωμενο γκεϊλικι είναι απλα ένα αποθαρρυντικο τέχνασμα για να μην τις ενοχλουν. 

Αρέσει στο μέλος DragonFall

la-mer

# 22 στις 14/6/2020
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 466

μπα δεν είναι μόνο αυτό... 

τα αντρικά μυαλά έχει εμποτιστεί με λεσβιακό πορνό και νομίζουν ότι και στο ρίαλ λάιφ τα πράγματα είναι ακριβώς έτσι...

έλα όμως που δεν!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Heptamer

Μια γυναίκα γκέι (θεωρειται πως  πιο) ευκολότερα θα πειστει να παει και με άντρα παρα ένας άντρας γκέι με γυναίκα. Ο τελευταίος συνήθως είναι πιο σταθερός στο σεξουαλικό του προσανατολισμο, δεν αλλαξοπιστει και δεν πειραματιζεται - άρα είναι εξ ορισμού άδικος κόπος για μια γυναίκα. 

Αντιθέτως, μια γκέι γυναίκα δε βγαίνει ποτε off απο τους άντρες από τη διαλογή. Είναι παντα επιλέξιμη, αφου  ο σεξουαλικος προσανατολισμος μιας γυναίκας δεν αποτελει εμποδιο για έναν αντρα. Μπορεί βέβαια να θεωρουν και πως το γυναικείο δηλωμενο γκεϊλικι είναι απλα ένα αποθαρρυντικο τέχνασμα για να μην τις ενοχλουν. 

Αρέσει στα μέλη Paralia48, DragonFall

Heptamer

# 23 στις 14/6/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.449

Μπορείς να το πεις κι έτσι. 

Μια γκέι γυναίκα, εξακολουθεί να θέλγει έναν αντρα, στο μυαλό του οποίου ίσως ο λεσβιακος δεσμος είναι χαλαρός ομοιοπολικος με μια δόση ελαφροτητας και παιχνιδιου και άρα δυναται να σπάσει ευκολότερα. 

Να κυριαρχεί η αντίληψη πως το "ασθενές" φυλο  μόνο ασθενείς, εφημερους ομοφυλόφιλους δεσμους μπορεί να δημιουργήσει, εν αντιθέσει με τους δεσμους του "ισχυρου".

Το αν μια τέτοια λογική τροφοδοτείται κατά ικανό ποσοστο από το παγιωμενο λεσβιακό πορνο, μένει να εξεταστει. Μην ξεχνάμε πως ο άντρας, είναι αυτός που κάνει συνήθως την πρωτη κίνηση και επομένως είναι συνηθισμένος να υπερβαίνει, να αντιπαλευει όλες τις δυσκολίες προκειμενου να ρίξει το αντικείμενο του ποθου του. 

Και το γυναικείο γκεϊλικι είναι / δυναται εν γένει να ειδωθεί ως μια τέτοια δυσκολία. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Δηλ.

Έχει να κάνει με το αντρικό μυαλό που δεν το ενδιαφέρει αν στη γυναίκα που έχει στο κρεβάτι είναι αρεστός ή όχι ,μιας που για την σεξουαλική πράξη είναι απαραίτητος μόνο ο αντρικός ερεθισμός ? 

Αυτό είναι ?

αλισιδα123

Αρέσει στο μέλος Paralia48

alisida

# 24 στις 14/6/2020
author
Καζακστάν

φιανσέ123

Θέλεις να πεις ότι:

Ασθενές φύλο ,ασθενης φύση,ασθενείς πόθοι,ασθενέστερες ερωτικές επιλογές,κλπ κλπ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Heptamer

Μπορείς να το πεις κι έτσι. 

Μια γκέι γυναίκα, εξακολουθεί να θέλγει έναν αντρα, στο μυαλό του οποίου ίσως ο λεσβιακος δεσμος είναι χαλαρός ομοιοπολικος με μια δόση ελαφροτητας και παιχνιδιου και άρα δυναται να σπάσει ευκολότερα. 

Να κυριαρχεί η αντίληψη πως το "ασθενές" φυλο  μόνο ασθενείς, εφημερους ομοφυλόφιλους δεσμους μπορεί να δημιουργήσει, εν αντιθέσει με τους δεσμους του "ισχυρου".

Το αν μια τέτοια λογική τροφοδοτείται κατά ικανό ποσοστο από το παγιωμενο λεσβιακό πορνο, μένει να εξεταστει. Μην ξεχνάμε πως ο άντρας, είναι αυτός που κάνει συνήθως την πρωτη κίνηση και επομένως είναι συνηθισμένος να υπερβαίνει, να αντιπαλευει όλες τις δυσκολίες προκειμενου να ρίξει το αντικείμενο του ποθου του. 

Και το γυναικείο γκεϊλικι είναι / δυναται εν γένει να ειδωθεί ως μια τέτοια δυσκολία. 

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Heptamer

# 25 στις 14/6/2020
author

Αρραβουνιαρρρ 69

Θα μπορουσε να πει κανείς πως ενα από τα προνομια - ρουχα των ισχυρών είναι η υποβάθμιση / καταστολή / αποδυναμωση της δυναμης των αδυνάτων. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από alisida

φιανσέ123

Θέλεις να πεις ότι:

Ασθενές φύλο ,ασθενης φύση,ασθενείς πόθοι,ασθενέστερες ερωτικές επιλογές,κλπ κλπ 

Αρέσει στο μέλος ariona

DragonFall

# 26 στις 14/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 406

Αν είναι ποτέ δυνατόν, να την έπεφτα σε γυναίκα που είναι δηλωμένη ξεκάθαρα ομογυλόφιλη!

Οι γκέι γυναίκες είναι το ίδιο σταθερές με τους γκέι άνδρες στον προσανατολισμό τους. Οι bi και των δυο φύλων

πηγαινοέρχονται. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Heptamer

DragonFall

# 27 στις 14/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Δηλ.

Αυτό είναι ?

αλισιδα123

Αυτά είναι πράγματα που σκέφτονταν κάτι μπαρμπάδες του προ προηγούμενου αιώνα που ο κόσμος 

δεν γνώριζε πολλά για την ομοφυλοφιλία. Μέσα έπεσες όμως και σ' αυτό που λες

Heptamer

# 28 στις 15/6/2020
author

Αλίμονο! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από DragonFall

Αν είναι ποτέ δυνατόν, να την έπεφτα σε γυναίκα που είναι δηλωμένη ξεκάθαρα ομογυλόφιλη!

Οι γκέι γυναίκες είναι το ίδιο σταθερές με τους γκέι άνδρες στον προσανατολισμό τους. Οι bi και των δυο φύλων

πηγαινοέρχονται. 

alisida

# 29 στις 15/6/2020
author
Καζακστάν

Ακόμα και αν (εντελώς υποθετικά) δεχτώ ότι 

η "ανίσχυρη" επιθυμία της γκευ γυναίκας για γυναίκες 

"νικηθεί" με την κατάκτηση της από ένα "ισχυρό" αρσενικό 

Και πάλι 

Δεν το θεωρώ νίκη τόσο 

Όσο 

θα θεωρούσα τη νίκη αυτού του "ισχυρού" 

εάν κατάφερνε να κατακτήσει 

την οποιαδήποτε στρέιτ 

υπερισχυοντας έτσι 

των ομοίων του "ισχυρών" 

Η νίκη είναι σημαντικότερη όταν παίζεις σε κατηγορία >/=  της (οποίας θεωρείς εσύ) δικής σου .

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Heptamer

Αρραβουνιαρρρ 69

Θα μπορουσε να πει κανείς πως ενα από τα προνομια - ρουχα των ισχυρών είναι η υποβάθμιση / καταστολή / αποδυναμωση της δυναμης των αδυνάτων. 

DragonFall

# 30 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από alisida

Και πάλι 

Δεν το θεωρώ νίκη τόσο 

Όσο 

την οποιαδήποτε στρέιτ 

υπερισχυοντας έτσι 

των ομοίων του "ισχυρών" 

Η νίκη είναι σημαντικότερη όταν παίζεις σε κατηγορία >/=  της (οποίας θεωρείς εσύ) δικής σου .

Καμία γκέι γυναίκα δεν θα θελήσει άνδρες επειδή της την έπεσε "ισχυρό αρσενικό". Ποτέ και πουθενά

Heptamer

# 31 στις 15/6/2020
author

Μια ενδεχόμενη "νίκη" επί μιας ιδιάζουσας περιπτωσης (γκέι) είναι πιο γοητευτικοτερη. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από alisida

Και πάλι 

Δεν το θεωρώ νίκη τόσο 

Όσο 

την οποιαδήποτε στρέιτ 

υπερισχυοντας έτσι 

των ομοίων του "ισχυρών" 

Αρέσει στο μέλος Megalodondas

ariona

# 32 στις 15/6/2020
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 20
Ξεφύγαμε από το θέμα...δεν είμαι γκέι...απλά δεν ενδιαφέρομαι για άλλους άντρες...είμαι εκεί...τον αγαπάω...συνεχίζει κ μου μιλάει ,τον ρώτησα αν νιώθει καλυτερα και μου είπε λιγότερη πίεση...αλλά μιλάμε καθημερινά με μηνύματα για κοινά θέματα...με ρώτησε αφού έχω αυτά τα αισθήματα πως απιδυκνειεται πως έχει πραγματική αξία για μένα;;;δεν ξέρω τι να απαντήσω και πως να τον προσεγγισω

ariona

# 33 στις 15/6/2020
author
Τον δέχομαι και όντως νιώθω ασφάλεια...αλλά αισθάνομαι πως με τεσταρει κ με απορριπτει

ariona

# 34 στις 15/6/2020
author
Πραγματικά τον αγαπάω κ με αγαπάει...συνεχίζουμε κ έχουμε επικοινωνία για αλλά θέματα,μου λέει πως αισθάνεται λιγότερη πίεση τώρα αλλά από την άλλη μου ζήτησε να αποδείξω την αξία που του έχω αφού τρέφω αισθήματα αγάπης.Πως μπορώ να τον μπροσεγγισω;(δεν είμαι γκέι)

wish_

# 35 στις 15/6/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.909

Πάρτου ένα μονόπετρο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από ariona
 μου ζήτησε να αποδείξω την αξία που του έχω αφού τρέφω αισθήματα αγάπης.Πως μπορώ να τον μπροσεγγισω;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

Megalodondas

# 36 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 753

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από ariona
Πραγματικά τον αγαπάω κ με αγαπάει...συνεχίζουμε κ έχουμε επικοινωνία για αλλά θέματα,μου λέει πως αισθάνεται λιγότερη πίεση τώρα αλλά από την άλλη μου ζήτησε να αποδείξω την αξία που του έχω αφού τρέφω αισθήματα αγάπης.Πως μπορώ να τον μπροσεγγισω;(δεν είμαι γκέι)

Την αξία την δική σου ας πούμε την έχεις υψηλά, χαμηλά πού ακριβώς? 

Είπες είναι χειριστικος, έχεις ιδέα από τέτοιους ανθρώπους?Πληροφοριακά φτάνουν στην παράνοια... Για να ξέρεις..

Αυτό το με αγαπάς? - απόδειξη πολύ με χαλάει..

Ριχτου κάνα μπινελίκι χοντρό μπας και ξυπνήσει 

Σοβαρά άκου.. 

Κάνε ένα τεστ, για να δεις εσύ τι αξία δίνετε κι οι δύο στην σχέση σας.. 

Θα παίξουμε ένα παιχνίδι πες του και βάλε μια μονωτική ταινία στο στόμα του και κατόπιν στο δικό σου.. 

Καθηστε δίπλα δίπλα και αφεθείτε ο ένας στα Μάτια του άλλου.. 

Χωρίς Λόγια περισσότερα θα δείτε και θα ανακαλύψετε ο ένας για τον άλλον 

Μια ώρα φτάνει.. 

Αν δεις κι αγριεύει, βγάλε το τσιρότο και χωστου τα παραπάνω μπινελίκια πού λέγαμε 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ariona

ariona

# 37 στις 15/6/2020
author
Δεν με βοηθάτε!!!Προσπαθώ να καταλάβω αν πρέπει να αδιαφορησω ή να συνεχίσω να διεκδικώ...φοβάμαι μήπως η αδιαφορία θεωρηθεί υπαρκτή...υπάρχει περίπτωση να με τεσταρει;;; Χειριστικος το έχω σκεφτεί από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισα αλλά με επιπεδο

MiltosRNLI1930

# 38 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Δεν θελω να προσβαλω τον ανθρωπο αλλα νομιζω οτι η επιλογη του επαγγελματος παιζει μεγαλο ρολο στη διαμορφωση του ανδρικου χαρακτηρα .Ενας κλειδουχος π.χ του ΟΣΕ στο Λιανοκλαδι παντα θα ειναι ενας απλος φοβισμενος ανθρωπακος που δεν ζηταει πολλα στη ζωη εν αντιθεσει με ενα πλοιαρχο ναυαγοσωστικου ανοικτης θαλασσης .

Αρέσει στα μέλη Enikos, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Megalodondas

# 39 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 753

Είσαι ανασφαλής και βλέπεις ανασφάλεια στον καθρέπτη σου, σε εκείνον.. 

Φοβάσαι και είσαι αδύναμη στο να εκφράσεις τα συναισθήματα σου..και ψάχνεις αλλού για επιχειρήματα 

Στην χειρότερη είσαι χειριστικη η ίδια, χωρίς συναίσθημα γνήσιο γι αυτόν και έχεις πανικοβληθει μην "χάσεις" δεν ξέρω τι.. 

Ο έρωτας είναι πόλεμος και πρώτα με τον εαυτό σου.. 

Βρες τι θες με την καρδιά και όχι το μυαλό.. 

Εξηγείται η αγάπη? 

Και ναι να συνεχίσεις να διεκδικείς αυτό που αξίζεις γιατί αν αξίζεις διεκδικείς.. 

Αν υποκύπτεις σε παραλογισμους σημαίνει πως έχεις λερωμενη την φωλιά σου.. 

Μην μασάς, υποθέσεις κάνουμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από ariona
Δεν με βοηθάτε!!!Προσπαθώ να καταλάβω αν πρέπει να αδιαφορησω ή να συνεχίσω να διεκδικώ...φοβάμαι μήπως η αδιαφορία θεωρηθεί υπαρκτή...υπάρχει περίπτωση να με τεσταρει;;; Χειριστικος το έχω σκεφτεί από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισα αλλά με επιπεδο

ariona

# 40 στις 15/6/2020
author
Είναι συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος με βαθμό αλλά έχει κ δεύτερη επιχείρηση.ειναινπολυ ισορροπημένος.εχει κολλήματα όπως όλοι οι άνθρωποι.θεωρω πως το πρόβλημα είναι πως δεν είχε πολλές σχέσεις ,ήταν μονογαμικός και είναι αλλά πρέπει στα 53 του να μάθει να κάνει σχέση..νομιζω
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε