Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ανασφάλεια και χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

ariona

# 41 στις 15/6/2020
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Δεν έχω λερωμένη φωλιά...είναι ένας άνθρωπος πραγματικά μπερδεμένος με κάποια κωλύματα...έπεσα πάνω του και κόλλησα...βοήθεια θέλω για το πώς μπορώ να τον ανακτισω

pythagoras

# 42 στις 16/6/2020
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.442

άστον να πάει στακομάτια!

και αυτό να ξεπεράσει κάτι άλλο θα βρει για να "τρώγεται" ...

Βγάλε φλας και προσπέρασε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ariona

ανασφάλεια και χωρισμός

Είμαι ένα χρόνο με κάποιον 10χρονια μεγαλύτερος μου.Εχει αισθήματα για μένα και τον ενδιαφερω.Νιωθει ανασφαλείς λόγω της διαφοράς ηλικίας μας πως θα τον βαρεθω ή θα τον ανέχομαι.Τωρα ζήτησε να χωρίσουμε για να δει αν είναι κάτι προσωρινό για μένα κ αν βρω άλλον μέσα σε δύο μήνες θα τον δικαιώσω...δεν υπάρχει άλλη γυναίκα και σίγουρα με αγαπάει αλλά η ανασφάλεια επηρεάζει τη σκεψη του ...πως μπορώ να τον πείσω πως τον αγαπάω κ δεν είμαι ελεφαντας;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 43 στις 16/6/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.983

Εγώ δεν ξέρω από αυτά 

Αλλά νομίζω ότι για να ανακτήσεις κάτι θα πρέπει να το έχεις και να το χάσεις προσωρινά ,να είναι κάπου κρυμμένο ...

Εσύ τι είχες ,ξεκινα από αυτό για να δούμε τελικά αν είχες κάτι  

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από ariona

Δεν έχω λερωμένη φωλιά...είναι ένας άνθρωπος πραγματικά μπερδεμένος με κάποια κωλύματα...έπεσα πάνω του και κόλλησα...βοήθεια θέλω για το πώς μπορώ να τον ανακτισω

konstandinos73

# 44 στις 16/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 226
Κυλησε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι? Τι να ανακτησεις? Εναν 53χρονο που εχει συμπεριφορα 15χρονου? Και δε σε βοηθαμε με τις απαντησεις? Οκ λοιπον! Μακαρι να τα ξανα-φτιαξετε να φτιαχνετε και κουλουρακια μαζι...
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 45 στις 16/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Για το Μαντρας ,τη Σιγκαπουρ ,τ'Αλγερι και το Σφαξ

θ'αναχωρουν σαν παντοτε περηφανα τα πλοια
κι'εγω σκυφτος σ'ενα γραφειο με χαρτες ναυτικους
θα κανω αθροισεις σε χοντρα λογιστικα βιβλια .
Ν.Καββαδιας
Νομιζω οτι ο κυριουλης εχει το συνδρομο του δημοσιου υπαλληλου
Αρέσει στα μέλη Enikos, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

tractatus

# 46 στις 16/6/2020
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέο Ψυχικό
Απαντήσεις: 45

Συνταξιουχος δ.υ.

στα 53 του;;;Εχει καποια αναπηρια..Αυτος;;;Συγγενικο του προσωπο;;;
Αρέσει στα μέλη Paralia48, ariona

ariona

# 47 στις 16/6/2020
author
Παιδιά βοήθεια ζητάω πως να προγγισω έναν ιδιαίτερο άνθρωπο...δεν θέλω στιχάκια ,δεν είναι ανάπηρος μια χαρά είναι ο άνθρωπος απλά ήταν με μια γυναίκα από τα 20μεγαλωσαν μαζί και τώρα στα 53 του φαίνεται δύσκολα να προσαρμοστεί στις απαιτήσεις μιας σχέσης;;

Megalodondas

# 48 στις 16/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 753

Αφού βρε ariona το λες κι εσύ.. Είναι ιδιαίτερος άνθρωπος.. 

Πού στο καλό να  ξέρουμε εμείς τι θέλει και ποιος είναι για να ξέρουμε.. Να σου πούμε ΑΑΑΥΤΟ ΚΙ ΑΥΤΌ.. ΤΈΛΟΣ και να ζήσετε καλά κι εσείς κι εμείς κι οι άλλοι.. 

Μπααα...! 

Κάνε ενημέρωση σωστή, πες τα όλα κι εσύ..! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από ariona
Παιδιά βοήθεια ζητάω πως να προγγισω έναν ιδιαίτερο άνθρωπο...δεν θέλω στιχάκια ,δεν είναι ανάπηρος μια χαρά είναι ο άνθρωπος απλά ήταν με μια γυναίκα από τα 20μεγαλωσαν μαζί και τώρα στα 53 του φαίνεται δύσκολα να προσαρμοστεί στις απαιτήσεις μιας σχέσης;;

Αρέσει στο μέλος ariona

DragonFall

# 49 στις 16/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 406

Είναι κομπλεξικός. Δεν του φταίει που ήταν με την ίδια γυναίκα απο μικρός. Ίσα ίσα, θα έπρεπε να είναι

πιο προσαρμόσιμος και ακομπλεξάριστος, μια που το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του το πέρασε με εναν άνθρωπο και δεν ταλαιπωρήθηκε σε λάθος ιστορίες με ασύμβατα άτομα κλπ.

Ή τον αποδέχεσαι όπως είναι και παίζεις το παιχνίδι του (να σε παρατάει για 2-3 μήνες να βλέπει αν κερδίζει το στοίχημα, να επιβεβαιώνεται και πάει λέγοντας) ή βρίσκεις εναν άνθρωπο που δε λέει και κυρίως δεν κάνει τέτοιες αηδίες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από ariona

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, agrotis53 και σε ακόμα 2 μέλη.

lolly-123

# 50 στις 16/6/2020
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ταϊβάν
Απαντήσεις: 66

Αμα αρχισεις να αναλυεις ... game over

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

achinos

# 51 στις 16/6/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από ariona

δλδ αυτό που είχε ο άνθρωπος δεν ήταν σχέση;

Πώς ξαφνικά τώρα δεν ξέρει από σχέσεις;

Εγώ πάντως που δεν ξέρω αν ξέρω από σχέσεις αλλά από χωρισμούς ξέρω

λέω ότι

όταν κάποιος σε απομακρύνει όσο διπλωματικά κ να στο φέρνει

(π.χ. θέλω να κάνουμε ένα διάλειμμα

η να μείνω για λίγο μόνος

η να σκεφτώ τη σχέση μας 

η δεν προλαβαίνω λόγω δουλειάς κ άλλα πολλά που διαβάζουμε εδώ )

σημαίνει ένα πράμα

δεν του αρέσεις, τέλος.

Γιατί αν του άρεσες δε θα άφηνε ευκαιρία σε κανέναν άλλον να του πάρει το κελεπούρι μέσα από τα χέρια.

Μεσήλιξ είναι δεν είναι βλαξ!

Τώρα αν θες εσύ να κάνεις τούμπες για να τον ψήσεις ότι τον αγαπάς

κάντες.

Αλλά να του αρέσεις περισσότερο αποκλείεται.

Ασε που φοβούμαι πως αν μάθει ο άλλος πως κάνεις τούμπες μόλις σφυράει το κάνει συνεχώς έτσι...

για χάζι.

Τελικά νομίζω πως ΑΝ υπάρχει μια στο μύριο η φάση να είναι όντως όπως σε παραμυθιάζει ο κυριούλης δλδ μια περίοδος ανασφάλειας κ προσαρμογής κλπκλπκλπ...

το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι

τίποτα!

Δλδ ότι ακριβώς κάνεις.

Στέκεσαι δίπλα κ περιμένεις ένα λογικό διάστημα.

Δεν έχεις κ τον άπειρο χρόνο μπροστά σου, ούτε ο κυριούλης τον έχει κ είναι κρίμα να αφήνει κανείς να περνάνε οι τελευταίες καραμέλες της ζωής του που είναι κ οι πιο νόστιμες χωρίς να γλυκαίνεται.

βοηθήσαμε κοπελιά;

Αρέσει στα μέλη tractatus, Tania38 και σε ακόμα 6 μέλη.

alisida

# 52 στις 16/6/2020
author
Καζακστάν

Ευκολακι 

Του λες :

Δεν πέρασαν δύο μήνες ακόμα ,αλλά συγνώμη μωρό μου ,ξέρεις σε δύο μόλις μέρες αφότου με άφησες για διάλειμμα,μου την έπεσε ο Χ (το τεκνό από το καθαριστήριο)

Τελικά κέρδισες το στοίχημα,βρήκα άλλον.

Πες μου τώρα ,να του κάτσω ,ή θα γυρίσεις εσύ που σε αγαπάω ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από ariona

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Heptamer

Mindthegap-

# 53 στις 17/6/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από alisida

Ευκολακι 

Του λες :

Δεν πέρασαν δύο μήνες ακόμα ,αλλά συγνώμη μωρό μου ,ξέρεις σε δύο μόλις μέρες αφότου με άφησες για διάλειμμα,μου την έπεσε ο Χ (το τεκνό από το καθαριστήριο)

Τελικά κέρδισες το στοίχημα,βρήκα άλλον.

Πες μου τώρα ,να του κάτσω ,ή θα γυρίσεις εσύ που σε αγαπάω ?

Ναι βρε Αλυσιδα...αλλη δουλεια δεν εχει...να καθεται να παιζει τετοια παιχνιδια...

Ουτε στα 20 να ηταν...

Αρέσει στα μέλη ANGELOS_42, alisida

alisida

# 54 στις 17/6/2020
author
Καζακστάν

Ναι,αλλά αν εκείνος ήταν όπως λέει 30 χρόνια με την ίδια γυναίκα ,δεν πρόλαβε να παίξει 

(τώρα παίζει απ' ο,τι φαίνεται)

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Mindthegap-

Ναι βρε Αλυσιδα...αλλη δουλεια δεν εχει...να καθεται να παιζει τετοια παιχνιδια...

Ουτε στα 20 να ηταν...

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Mindthegap-

# 55 στις 17/6/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 2.988

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από alisida

Ναι,αλλά αν εκείνος ήταν όπως λέει 30 χρόνια με την ίδια γυναίκα ,δεν πρόλαβε να παίξει 

(τώρα παίζει απ' ο,τι φαίνεται

Ε ας τον αφησει να  παιξει με αλλα πραγματα ...πανω του...

Αρέσει στο μέλος ariona

agrotis53

# 56 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.400

τι αγαπας;;; τι αγαπαει;;; τι ρωταω τωρα και εγω τετοια ωρα...ακου λεει αποδειξεις...βαλε ζωνη αγνοτητας και δωστου τα κλειδια

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από ariona
Πραγματικά τον αγαπάω κ με αγαπάει...συνεχίζουμε κ έχουμε επικοινωνία για αλλά θέματα,μου λέει πως αισθάνεται λιγότερη πίεση τώρα αλλά από την άλλη μου ζήτησε να αποδείξω την αξία που του έχω αφού τρέφω αισθήματα αγάπης.Πως μπορώ να τον μπροσεγγισω;(δεν είμαι γκέι)

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 57 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.400

τι ιδιαιτερος και χαζουλες,, απλα σε φοβαται , , δεν σου εχει εμπιστοσυνη,, φοβαται ,πολλα,, ακομα και τον εαυτο του...οτι και να κανεις δεν θα αλλαξει, δεν θα ανοιχτει, δεν θα σε εμπιστευτη,, και οσο μεγαλωνη θα γινεται ποιο καχυποπτος για ολα...χαραμιζεις αδικα τον χρονο σου,, ουτε χειριστικος ουτε τιποτα δεν ειναι,,, ενας συντηριτικος τυπος ειναι που φοβαται , πραγματικα,, οτι η ηλικια σου και η ακομη φρεσκαδα σου, θα σε οδηγησουν και σε αλλες σχεσης, και αυτος θα ειναι ο χαζος της υποθεσης...τι δεν καταλαβαινεις;;;

δεν θα το ξεπερασει αυτο με τιποτα...θες να χανεις τον χρονο σου καντο δικαιωμασου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από ariona

Αρέσει στα μέλη DragonFall, ariona

MiltosRNLI1930

# 58 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Τουλαχιστον οι ολιγοι που μειναμε στο Φορουμ Μανταμ δεν ποσταρουμε στιχακια απο ημεροδεικτες της λαικης της οδου Φυλης ουτε ξεπατικωνουμε ποιηματα απο τον Καζαμια.

Εδω ο Νικος Καββαδιας τονιζει ποσο βαρετη ειναι η ζωη ενος ιδιαιτερα καλου Μπουλη που διαλεξε την τεμπελια του δημοσιου υπαλληλου κρυμενος πισω απο χοντρα λογιστικα βιβλια .
Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

ariona

# 59 στις 17/6/2020
author
Όχι achinos...κανένας δεν μπορεί να μπει στο μυαλό του...θα μου πείτε ...βλέπετε και εμένα που τον ξέρω...θέλει να επιβεβαιώσει μέχρι το τελευταίο μόριο πως είμαι εκεί και τον θέλω...δεν μπορεί να καταλάβει γιατί εγώ που στο μυαλό του ,θα μπορούσα να έχω όποιον ήθελα προτίμησα αυτόν...και έβαλε ως δικαιολογία την προηγούμενη μου σχέση...που αν ήταν καλή δεν τα ήταν προηγούμενη...

ariona

# 60 στις 17/6/2020
author
χαχα τι ωραία που τα λέτε απέξω...καταρχήν δεν θα μπορούσα ούτε για αστείο να το πω πόσο μαλλον να το κανω...μιλάμε με μηνύματα,δύσπιστος πολύ αλλά βγαίνει στα μηνύματα πως Μ αγαπάει και μου δίνει απαντήσεις του τύπου...α κατάλαβα,για το σεξ ήταν όλο το θέμα...που Μ εκνευρίζουν ακόμη πιο πολύ...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε