Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ανασφάλεια και χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

ANGELOS_42

# 61 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Για και απο εμένα

Βλέπω πολλούς να σου λένε με ευκολία κιόλας να φύγεις από την σχέση σου και κανένας δεν καταλαβαίνει ότι εσύ των αγαπάς αυτόν τον άνθρωπο και το μόνο που δεν θέλεις είναι να χωρίσεις μαζί του . Τώρα στο θέμα σου, ένα πράγμα που μπορεί  να μας βοηθήσει να τον καταλάβουμε και δεν ξέρουμε και είναι βασικο είναι το γιατί χωρισε η τι έγινε με την προηγούμενη γυναίκα του?αυτό δείχνει πολλά πράγματα για την ψυχοσύνθεση του και των τρόπο που σκέφτεται του καθώς ήταν μαζί της πολλά χρόνια και έχει μεγαλώσει και ωριμάσει μέσα σε αυτή τη σχέση και έχει έναν άλλο μπούσουλα για τον τρόπο εκδηλώσεις της αγάπης καθώς ήταν μονογαμικός και λογικά δεν είχε και της τρέλες περιπέτειες και εμπειρίες πάνω στης σχέσεις και κάπου εκεί εμφανίζονται οι ανασφάλειες του γιατί εσύ πχ μπορεί να μην είσαι τόσο εκδηλωτική οσο εκείνη και αυτό να τον μπερδεύει για να διακρίνει τα πραγματικά σου αισθήματα για αυτόν . Άλλο που μπορεί να τον μπερδεύει είναι και ο τρόπος που σκέφτεσαι που ντύνεσαι ακόμα και το πώς σε κοιτάζουνε οι άλλοι στον δρομο τριγύρω και να ζηλεύει μην σε χάσει απο κάποιων μικρότερο και ομορφότερο βέβαια αυτά δεν είναι  δικά σου προβληματα αλλα μονο ετσι θα λύσεις τον γρίφο στο μιαλο του και εδω μπενει και το πως χωρισε για να καταλαβεις αν εχει ανασφαλειες πχ αν των κερατωσε η αν την εχασε πχ το πως εχει μαθει εκείνος την αγαπη η πχ αν ειχαν διαφωνία χαρακτηρων και χωρισαν που αυτο μπωρει να ειναι και δικο του προβλημα με ανασφαλειες και ζηλιες φανταστικες. τελος κατι που με προβλημάτισε ειναι οτι ειπες οτι σε μια επικοινωνια που ειχατε σου ειπε οτι νοιώθει καλα και λιγοτερο πιεσμενος τωρα που ήσαστε μακρια και καπου εκει πρεπει να δεις μηπως και εσυ ξαφνικα αλλαξες και τον πιεζεις για καταστασεις που δεν ειχε μαθει να πιέζετε και ολα αυτα να ειναι και απλα ενας τροπος να απομακρινθει και να σε κανει να σταματησεις να των πιεζεις με τροπο αυτο θα το σκεφτείς εσυ μονη σου αν ισχύει βεβαια.οποτε σκεψου ολα αυτα που σου εγραψα βαλτα σε σειρά και μεγαλη κοπελα και εξηπνη εισαι θα βρεις την απαντηση μεσα απο τα δικα σου θελω .

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από ariona
Παιδιά βοήθεια ζητάω πως να προγγισω έναν ιδιαίτερο άνθρωπο...δεν θέλω στιχάκια ,δεν είναι ανάπηρος μια χαρά είναι ο άνθρωπος απλά ήταν με μια γυναίκα από τα 20μεγαλωσαν μαζί και τώρα στα 53 του φαίνεται δύσκολα να προσαρμοστεί στις απαιτήσεις μιας σχέσης;;

Αρέσει στο μέλος ariona

ariona

# 62 στις 17/6/2020
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
agrotis53 ακριβώς έτσι είναι ...το ξέρω.Εγω όμως ξέρω κ τι νιωθω

ariona

# 63 στις 17/6/2020
author
ANGELOS42.. δεν χώρισε,πέθανε η γυναίκα του...δεν λέει πολλά γιαυτο...αλλά πρέπει να είχε πολύ πίεση στο γάμο του ,να είχες όλες τις ευθύνες πάνω του γιατί το μόνο που έχει πει είναι πως η γυναίκα του κοιτούσε μόνο το σπίτι του...τώρα εγώ ασχολούμαι με πολλά...και ίσως επιδη έχω άποψη κ ταυτότητα ενοχλεί...σίγουρα ζηλεύει και ίσως αυτός είναι ένας τρόπος να με κάνει να ρίξω ρυθμούς...δεν έχει κακό σκοπό όμως...αυτός είναι...αν πάλι ήθελε πράγματι να χωρίσει φαντάζομαι θα το τελείωνε το θεμα
Αρέσει στο μέλος ANGELOS_42

DragonFall

# 64 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 426

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από ariona
Όχι achinos...κανένας δεν μπορεί να μπει στο μυαλό του...θα μου πείτε ...βλέπετε και εμένα που τον ξέρω...θέλει να επιβεβαιώσει μέχρι το τελευταίο μόριο πως είμαι εκεί και τον θέλω...δεν μπορεί να καταλάβει γιατί εγώ που στο μυαλό του ,θα μπορούσα να έχω όποιον ήθελα προτίμησα αυτόν...και έβαλε ως δικαιολογία την προηγούμενη μου σχέση...που αν ήταν καλή δεν τα ήταν προηγούμενη...

κάτι θα ξέρει παραπάνω. Μάθε να ακούς προσεκτικά τι λένε οι άνθρωποι. Θα εκπλαγείς με το πόσα πολλά λένε

όταν έρθει η ώρα να πεις: "μα...δεν μου είπε ...μα δεν το κατάλαβα"

Αρέσει στο μέλος valia-12

Mindthegap-

# 65 στις 17/6/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.061

Εχω την εντυπωση παντως  οτι ή η ariona μας τρολαρει ασυστολα...

ή τρολαρει ασυστολα τον εαυτο της...

δεν εξηγουνται διαφορετικα αυτα που γραφονται...

ariona

# 66 στις 17/6/2020
author
συγνώμη αλλά λέω την πραγματικότητα...δεν θα κυνηγούσα κάποιον που δεν με θέλει...με το ζόρι δεν γίνεται ...βλέπω μια θέση που δεν μπορώ να καταλάβω γι'αυτό και θέλησα να ζητήσω την γνώμη σας... ανθρώπους κάποιας ηλικίας που ίσως μπορούν να σκεφτούν γιατί κάποιον ενώ αγαπάει μπορεί να χωρίσει...είναι πιο σημαντικός ο εγωισμός από την ευτυχία;;

ariona

# 67 στις 17/6/2020
author
Mindthagap+...δεν ξέρω τι εννοείς τρολαρω;;;

Mindthegap-

# 68 στις 17/6/2020
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.061

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από ariona
Mindthagap+...δεν ξέρω τι εννοείς τρολαρω;;;

Κατι δικα μου λεω καλε...δεν χρειαζεται να δινεις και τοση σημασια...

Συνεχιστε...

Αρέσει στο μέλος andy12

ariona

# 69 στις 17/6/2020
author
Δεν προσπαθώ να επιτύχω αντιδρασεις...θέλω κάποιον θα προτιμούσα άντρας...να μου εξηγήσει τι μπορεί να συμβαίνει στο κεφάλι του και αφού ξενυχτάνε ο ένας για τον άλλον ...προτιμά να είμαστε χώρια;;ςμπορειτε να μου απαντήσετε με ειλικρίνεια...και συμφωνώ μόνο υποθέσεις κάνουμε ...κάνεις δεν είναι στο μυαλό του...βοήθεια ζήτησα...γιατί να συκωθω να φυγω να βρω άλλον είναι το εύκολο της υπόθεσης αλλά ο άνθρωπος ; η ζει και θέλω να μην τον απογοητευσω

wish_

# 70 στις 17/6/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.052

Αυτό που μερικοί,μερικές θέλουν ντε και καλά να φτιάξουν,διορθώσουν ή καλύτερα γιατρέψουν κάποιον απο τις οποιες ανασφάλειες,κομπλεξισμούς,αδυναμίες και πληγές δεν μπορώ να το καταλάβω...

τις προαλλες μιλούσα με μια φιλη που ειναι μακριά...μου λεει...του φερθηκαν ετσι,εχει πληγωθει απο προηγουμενες σχεσεις...νιωθει έτσι και δεν μπορώ..

δεν θελω να τον αφησω,θα τον βοηθησω...

δε σε πειράζει που στα κάνει αυτα?Ναι...αλλα ειναι πονεμένος..θέλει καποιος να του δειξει συμπόνια και αγάπη...

δυο χρόνια τώρα καθε βδομάδα κλαίει και παραπονιεται γιατί δεν αλλάζει και τις φέρεται οπως τις φέρεται.

Μερικά πραγματα ειναι καλό να τ΄αφηνεις και να μη τα πιέζεις...οταν ο άλλος σου λεει στα 50+ θελω να μου το αποδειξεις κτλ κτλ εεε δεν ειστε και μικρά παιδιά για τετοια ψυχολογικά παιχνίδια.

Αρέσει στα μέλη ANGELOS_42, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 71 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Eπι τελους

ολα βαινουν καλως .Γλυτωσε και η Madame Paralie τη φοβερη Κινεζικη στολη καταδυσεων που θα την εδινε για το χορο των Αποκρεω στην Ελληνικη παροικια του Κιελου .

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

DragonFall

# 72 στις 17/6/2020
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 426

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από ariona
Δεν προσπαθώ να επιτύχω αντιδρασεις...θέλω κάποιον θα προτιμούσα άντρας...να μου εξηγήσει τι μπορεί να συμβαίνει στο κεφάλι του και αφού ξενυχτάνε ο ένας για τον άλλον ...προτιμά να είμαστε χώρια;;ςμπορειτε να μου απαντήσετε με ειλικρίνεια...και συμφωνώ μόνο υποθέσεις κάνουμε ...κάνεις δεν είναι στο μυαλό του...βοήθεια ζήτησα...γιατί να συκωθω να φυγω να βρω άλλον είναι το εύκολο της υπόθεσης αλλά ο άνθρωπος ; η ζει και θέλω να μην τον απογοητευσω

Μα ανδρες κυρίως σου απαντήσαμε και μάλιστα οι πιο πολλοί είπαμε πως ...δεν! Αρνείσαι να δεις την πραγματικότητα η οποία είναι η εξής:

κανείς άνδρας ποτέ και πουθενά δεν ρισκάρει να χάσει (εστω για 2μηνο) τη γυναίκα που αγαπάει για να τη δοκιμάσει αν είναι αληθινή στα συναισθήματά της. Δηλαδή και που το διαβάζω, απορώ πώς υποτίμησε τόσο πολύ τη νοημοσυνη σου ο τύπος και σου είπε κάτι τέτοιο.

Είσαι και σε ηλικία που αυτά δεν θα πρεπε να τα τρως, αλλά να τα φτύνεις με το κουκούτσι

Αρέσει στα μέλη ANGELOS_42, valia-12 και σε ακόμα 1 μέλος.

ariona

# 73 στις 17/6/2020
author
Παιδιά δεν είναι κομπλεξικος...έμεινε χήρος...θέλει τον χρόνο να προσαρμοστεί...και τον χρόνο τον θέλει γιατί δεν μπορεί να αποδεχτεί πως κάποτε είχα σχέση με κάποιον που αντιπαθεί...τελικά δεν ξέρω αν αυτό είναι δικαιολογία ή μπορεί να σταθεί;;;Τίποτα αλλά δεν ευσταθεί,του αρέσω,τον ελκυω κλπ...βάζει τρικλοποδιές σε μια σχέση που θέλει...πόσο λογικο είναι αν αναλογιστείτε την ψυχολογία που μπορεί να έχει;

agrotis53

# 74 στις 18/6/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.417

ξερεις σε τετοιες ηλικιες σε λιγο θα αρχισουν τα προβληματα  οτι ειδους θες,, μεση ποδια, προστατες, καρδιες , αστα να πανε...(ΣΧΕΤΙΚΗ η περιγραφει και ενδεικτικη  ) με την εννοια...ΠΟΣΟ δηλαδη πιστευεις οτι θα κανει να αποδεχθει οτι ειχες καποτε μια σχεση με καποιον που αντιπαθει;;;  να σου πω, ΠΟΤΕ...

αρα βαζει τρικλοποδιες σε μια σχεση που δεν θελει...δεν θελει τιποτα παραπανω, και καμια εξελιξει της...προφασεις ολα...

Νομιζω ( και ευχομαι να ειμαι τελειως λαθος) αλλα νομιζω οτι η εκτιμησεις σου και τα συμπερασματα σου, ειναι προσαρμοσμενα σε κατι που το θες μονο εσυ και το επιδιωκεις,,, και ετσι δικαιολογεις τα αδικαιολογητα...χασιμο χρονου για σενα... ξεκολα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από ariona
Παιδιά δεν είναι κομπλεξικος...έμεινε χήρος...θέλει τον χρόνο να προσαρμοστεί...και τον χρόνο τον θέλει γιατί δεν μπορεί να αποδεχτεί πως κάποτε είχα σχέση με κάποιον που αντιπαθεί...τελικά δεν ξέρω αν αυτό είναι δικαιολογία ή μπορεί να σταθεί;;;Τίποτα αλλά δεν ευσταθεί,του αρέσω,τον ελκυω κλπ...βάζει τρικλοποδιές σε μια σχέση που θέλει...πόσο λογικο είναι αν αναλογιστείτε την ψυχολογία που μπορεί να έχει;

Αρέσει στο μέλος ANGELOS_42

ariona

# 75 στις 18/6/2020
author
Συγνώμη που συνεχίζω και έχω αισθήματα και πιστεύω στην αγάπη...αλλά όλοι μας είμαστε άνθρωποι και κάνουμε λάθη και έχουμε εγωισμό.θα παλέψω γι'αυτό που αγαπαω..οι λόγοι χωρισμου,δυσνόητοι ,θα ξαναβγεί συμφωνώ αλλά δεν τα παραταω

ANGELOS_42

# 76 στις 18/6/2020
author

η δύναμη της συνήθειας

ariona μου ερχεσε στα λογια μου η γυναίκα του ήταν μια γυναίκα που ήταν αφοσιωμένη στον αντρούλη της και το νοικοκυριό οπότε είχε μάθει να έχει δεμένο τον γάιδαρο του και να είναι αυτός ο κυρίαρχος της σχέσης απο την άλλη εσύ όπως μου έγραψες ασχολησε με πολλά πράγματα και έχεις άποψη κ ταυτότητα είσαι και μικρότερη και αυτό των γεμίζει ζήλια και ανασφάλεια ξέρει ότι είσαι ανεξάρτητη και έτσι χάνει των ρόλο του κυριαρχου αρσενικού που είχε μάθει να έχει στην σχέση (κλασικός ρόλος αντρα μιας αλλης εποχής ) και προσπαθεί με ψυχολογικά τρικ και συναισθηματικούς εκβιασμούς να βρει το πάτημα και να σε φέρει στην αδύναμη θέση έτσι ώστε να σου επιβληθει βάζοντας τους δικούς του κανόνες στην σχέση σας και να νιώθει πάλη ο κυρίαρχος . γιατί για ανασφαλής που στο παίζει δεν μου φαίνεται. τώρα απο εσένα εξαρτάται πιο δρόμο θες να πάρεις η δίκια συμβουλή είναι να χαλαρώσεις να του δείχνεις ότι ενδιαφέρεσαι για αυτόν αλλά να μην παίζεις στα συναισθηματικά τρικ που θέλει να σε παρασύρει αστων να βράζει στο ζουμί του μέχρι να πάρει την απόφαση να εκδηλωθεί εκείνος γιατί αν παρασυρθείς θα προσπαθήσει να σε φέρει στα μετρα που ήταν η γυναίκα του .

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από 
ANGELOS42.. δεν χώρισε,πέθανε η γυναίκα του...δεν λέει πολλά γιαυτο...αλλά πρέπει να είχε πολύ πίεση στο γάμο του ,να είχες όλες τις ευθύνες πάνω του γιατί το μόνο που έχει πει είναι πως η γυναίκα του κοιτούσε μόνο το σπίτι του...τώρα εγώ ασχολούμαι με πολλά...και ίσως επιδη έχω άποψη κ ταυτότητα ενοχλεί...σίγουρα ζηλεύει και ίσως αυτός είναι ένας τρόπος να με κάνει να ρίξω ρυθμούς...δεν έχει κακό σκοπό όμως...αυτός είναι...αν πάλι ήθελε πράγματι να χωρίσει φαντάζομαι θα το τελείωνε το θεμα

Αρέσει στα μέλη ariona, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

ANGELOS_42

# 77 στις 18/6/2020
author

και του αρέσεις και των ελκύεις και σε θέλει μόνο που ολα αυτά τα θέλει με τους δικούς του ορους  για αυτό και δεν φεύγει ναι μεν είστε σε απόσταση αλλά η πλύση εγκεφάλου και ο συναισθηματικός εκβιασμός μια χαρά ψυχολογικά ράκος σε κάνουν και η αγάπη σου σε κάνει να βρίσκεις δικαιολογίες για τα πάντα . αυτά τα ξαφνικά να πάρουμε μια απόσταση να σκεφτούμε την σχέση μας και τα πιέζομαι κλπ. τα κάνουν κάτι κοριτσάκια που η δεν ξέρουν τι θέλουν η βρήκαν νέο γκομενο και περνούν απόσταση και κοιτάζουν αν ο νέος είναι καλύτερος από τον παλιό δεν ταιριάζουν σε αντρα της ηλικίας του οπότε άνοιξε τα ματάκια σου σταματά να τον δικαιολογείς για όλα και δες καθαρά που είναι το πρόβλημα και μην γεμίζεις με της ενοχές που σου πλασαρει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από ariona

Αρέσει στα μέλη DragonFall, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

maraki_lar_1980

# 78 στις 18/6/2020
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.372

Αγαπητη ariona...

Μην μπαινεις στο τρυπακι που σε βαζει να του αποδειξεις οτι τον αγαπας.

Αν δε το βλεπει απο τη γενικοτερη σταση σου,προβλημα του.

τι αλλο να κανεις δλδ?να βγεις με πανο εξω απο το σπιτι του να το διαληλωσεις??

Ουτε χρονο να δωσεις,ούτε τιποτα.οταν ενας ανδρας αγαπαει μπορει να γυρισει τον κοσμο αναποδα για να σε  βλεπει ευτυχισμενη.δεν κανει τετοια καπριτσια.Ουτε βγαζει ολα τα κομλεξ κ τις ανασφάλειες του πανω στην κοπελα του!(χρειάζεται ψυχοθεραπεία,αλλα σιγα μην παει στο γιατρο).

Νομιζω δε νιωθετε το ίδιο.εκεινος βγαζει αμυνες πολλες,ενω εσυ εισαι ανοιχτο βιβλιο.Οι ανθρωποι συχνα δεν συγχρονιζονται συναισθήματικα...συμβαινει!

Ωστοσο,αφου τον θελεις τοσο πρεπει να βρεις τον τροπο να τον κανεις να σε εμπιστευτει,να σου ανοιχτει κ να εχετε μια υγιη επικοινωνια.

Αν δεν κουραστεις στην πορεια,τι να πω?χαρα στο κουράγιο σου!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από ariona

Αρέσει στα μέλη ANGELOS_42, DragonFall

la-mer

# 79 στις 18/6/2020
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 550

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από MiltosRNLI1930

Eπι τελους

ολα βαινουν καλως .Γλυτωσε και η Madame Paralie τη φοβερη Κινεζικη στολη καταδυσεων που θα την εδινε για το χορο των Αποκρεω στην Ελληνικη παροικια του Κιελου .

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 80 στις 18/6/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.263

Μηπως το τριβει το πιπερι?...

Εκει στο δημοσιο, παρατηρουνται πολλες εκτροπες...

Τωρα...

Ερχεσαι και ζητας γνωμες αλλα...

Εχεις απορριψει οσες δεν σε βολευουν...

Που σημαινει οτι ξερεις τι να κανεις...

Αφου λοιπον, ξερεις τι να κανεις και περιμενεις να στο πουμε εμεις...

Ας βοηθησω...

Κατσε εκει που καθεσαι με τον πειραγμενο και ασε μας να ...

Αντιμετωπισωμε και κανενα περιστατικο αμεσης επεμβασης...

Που δεν ειναι στο φορειο και υποδεικνυει ποιο φαρμακο θα του δωσουν, οι διασωστες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από ariona

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, la-mer
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε