Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρόβλημα με το messenger

Σελίδα : 1

Insomnia_96

# 1 στις 28/6/2020
author
Γυναίκα gay / 19 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 47
'Aρεσαν+: 0%

Πρόβλημα με το messenger

Γράφω τώρα εδω επειδή δεν βρίσκω ενεργό σάιτ σχετικά με το θέμα που με απασχολεί.

Λοιπόν, είχα συνδεθει στο messenger απλα με τον αριθμο τηλεφώνου και έναν κωδικό(χωρις να έχω λογαριασμό facebook).Μετά όμως έφτιαξα λογαριασμό facebook και με ανάγκασε να συνδεθώ και στο messenger με τον ίδιο λογαριασμό παλι με τον ίδιο αριθμό και έβαλα και τον ίδιο κωδικό και μου επετρεψε να το κάνω αυτο(προφανώς λόγω κοινού αριθμού τηλεφώνου μεταξύ των δύο λογαριασμών),με αποτέλεσμα να χαθεί ο παλιός λογαριασμός μου και να έχω μείνει μόνο με τον καινούργιο.Επειδη όμως αποφάσισα να διαγραψω οριστικα το facebook και μου λέει η εγγραφή θα ολοκληρωθεί εντός 30 ημερών, λέτε πως αν τελειώσει η διαδικασία της διαγραφής θα με αφήσει να μπω στο παλιο μου το messenger;;(αυτό που ήταν μόνο με τον αριθμό του κινητού ),γιατι εκεί έχω σοβαρά δεδομένα.Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει γιατί έχω νευριάσει που δεν μ'αφήνει να μπω στο παλιο!!!Έχει συμβεί σε κανενα κάτι αντιστοιχο;Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις;;;

Megalodondas

# 2 στις 28/6/2020
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 759

Αλλαγή λογαριασμού δοκίμασες να κάνεις? 

Μέσα από την εφαρμογή.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Insomnia_96

Πρόβλημα με το messenger

Γράφω τώρα εδω επειδή δεν βρίσκω ενεργό σάιτ σχετικά με το θέμα που με απασχολεί.

Λοιπόν, είχα συνδεθει στο messenger απλα με τον αριθμο τηλεφώνου και έναν κωδικό(χωρις να έχω λογαριασμό facebook).Μετά όμως έφτιαξα λογαριασμό facebook και με ανάγκασε να συνδεθώ και στο messenger με τον ίδιο λογαριασμό παλι με τον ίδιο αριθμό και έβαλα και τον ίδιο κωδικό και μου επετρεψε να το κάνω αυτο(προφανώς λόγω κοινού αριθμού τηλεφώνου μεταξύ των δύο λογαριασμών),με αποτέλεσμα να χαθεί ο παλιός λογαριασμός μου και να έχω μείνει μόνο με τον καινούργιο.Επειδη όμως αποφάσισα να διαγραψω οριστικα το facebook και μου λέει η εγγραφή θα ολοκληρωθεί εντός 30 ημερών, λέτε πως αν τελειώσει η διαδικασία της διαγραφής θα με αφήσει να μπω στο παλιο μου το messenger;;(αυτό που ήταν μόνο με τον αριθμό του κινητού ),γιατι εκεί έχω σοβαρά δεδομένα.Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει γιατί έχω νευριάσει που δεν μ'αφήνει να μπω στο παλιο!!!Έχει συμβεί σε κανενα κάτι αντιστοιχο;Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις;;;

Επίσης στις ρυθμίσεις έχει κατοχή και έλεγχος λογαριασμού, δες το κι αυτό.. 

Heptamer

# 3 στις 28/6/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.526

Αν υπάρχουν μηνυματα στο μεσεντζερ που σε ενδιαφέρουν να μη χαθουν, το φβ δίνει τη δυνατότητα να τα κατεβάσεις στον υπολογιστή σου μέσα από τις ρυθμίσεις λογαριασμου.

Έπειτα σβηνεις το προφιλ. 

Οι δυο λογαριασμοί σου συγχωνευτηκαν - κάτι απόλυτα φυσιολογικό - και λογικά θα έπρεπε να βλέπεις όλα όσα περιεχει ο παλιος. 
Μετά τη συνένωση, λογικά η διαγραφή θα αφορά και τους δυο λογαριασμους, αφου συγχωνευτηκαν. 

Insomnia_96

# 4 στις 28/6/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
#2 από το κατοχή και έλεγχος πάτησα μετά διαγραφή και απενεργοποίηση λογαριασμού, ώστε να διαγραφεί κανονικά.Αλλα λέει θέλει 30 μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί.Στο μεταξύ δεν μου επιτρέπει να χρησιμοποιήσω το μεσαντζερ με τον παλιό μου λογαριασμό(τον χωρίς φβ).Λες μόλις ολοκληρωθεί η διαγραφή του καινούργιου να μου επιτρεψει;;

Insomnia_96

# 5 στις 28/6/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
#3 Ναι, αλλά δυστυχώς δεν βλέπω πουθενά τα μηνύματα απ'τον παλιό λογαριασμό.Ειναι σαν να εξαφανίστηκε και χαθηκαν ολα.Αυτό με τη διάσωση μηνυμάτων το παρατήρησα στις ρυθμίσεις του φβ απ'τον καινούριο λογαριασμό ,μονο που δεν έχει νόημα να σώσω κάτι γιατί έτσι κιαλλιως δεν μου δείχνει τα παλιά μηνύματα παρόλο που έχουν συγχωνευτει οι λογαριασμοί.Γι'αυτό και υπέθεσα πως θα υπάρχει και ο παλιός λογαριασμός...δεν ξέρω τι έχει γίνειιι,ειμαι και λίγο άσχετη σε αυτά...να περιμένω τώρα να διαγραφεί ο καινούργιος να δοκιμάσω να συνδεθώ να δω που θα με βγαλει;

jimcapone19

# 6 στις 28/6/2020
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Λέσβου / Μυτιλήνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 71

Δεν νομίζω να σώζεται το παλιό messenger οπότε θα φτιάξεις καινούργιο. Εφόσον δεν έχει σβηστεί ο λογαριασμός σου στο facebook σώσε τα μηνύματα που θέλεις από το messenger μετά να διαγράφεις τα προφιλ και φτιάξε καινούργιο λογαριασμό.

Enikos

# 7 στις 28/6/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.229

Ω ρε βασανο!!! 

Και ποιος να διαβασει σχετικα στο φβ τα ισχυοντα...

Αρέσει στα μέλη andy12, hornet19 και σε ακόμα 1 μέλος.

Insomnia_96

# 8 στις 28/6/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
#6 πωω...Λες να δεχθεί παλι να βάλω τον αριθμό του κινητού μου όταν πάω να φτιάξω νέο λογαριασμό στο μεσαντζερ(χωρίς να χρησιμοποιώ το φβ) ή δεν θα με αφήνει να ξαναβάλω τα ίδια στοιχεία;Μετά θα πρέπει να αλλάξω και αριθμό κινητού ο μον ντιεε

agrotis53

# 9 στις 30/6/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.417

Το μεσεντζερ ειναι και αυτονομη εφαρμογη απο το φβ...λειτουργη δηλαδη και ξεχωριστα...Αυτο συμβαινη μονο σε αντροιτ και σε αιος...τωρα εσυ λες οτι χρησιμοποιησες τα ιδια στοιχεια εγραφης...οκ το τηλ αλλα το ηλεκρονικο ταχυδρομειο ειναι το ιδιο που εδωσες;;; αυτο παιζει ρολο...Ας ξεκινησω με 2 απλες ενεργειες ...Αν ολα τα στοιχεια εγραφης και το νικ ειναι ιδια τοτε το μεσεντζερ ητε μεσο φβ ητε σαν αυτονομη εφαρμογη ειναι το ιδιο...οποτε ολα τα δεδομενα σου ειναι εκει...και επαφες και μηνυματα...ολη η αναζητηση λοιπον πρεπει να γινει μεσο των ρυθμισεων του μεσεντζερ οχι του φβ...απο το εργαλειο ..αρχειοθετηση... Εκει πρεπει να τα αναζητησεις...Ενας αλλος τροπος για να δεις αν εχεις 2 λογαριασμους στο μεσεντζερ ειναι...Να πας στο μειλ που εδωσες στον πρωτο σου λογαριασμο...εκει λογικα υπαρχη ο συνδεσμος επιβαιβεωσης της εγραφης...αν πατησεις πανω θα σε οδηγηση αυτοματα στον λογαριασμο που ειχες...Και μια τριτη λυση να δοκιμασης...ειναι να κατεβασης στο κινητο την εφαρμογη του μεσεντζερ απο τη γκουκλ και να συνδεθης με τους κωδικους που ειχες...μπορεις και να διαγραψεις της εφαρμογες πρωτα του φβ απο το κινητο ( δεν διαγραφεται ο λογαριασμος σου)... Δοκιμασε αυτα και σε οτι θες ξαναγραψε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Insomnia_96
#6 πωω...Λες να δεχθεί παλι να βάλω τον αριθμό του κινητού μου όταν πάω να φτιάξω νέο λογαριασμό στο μεσαντζερ(χωρίς να χρησιμοποιώ το φβ) ή δεν θα με αφήνει να ξαναβάλω τα ίδια στοιχεία;Μετά θα πρέπει να αλλάξω και αριθμό κινητού ο μον ντιεε

Insomnia_96

# 10 στις 30/6/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
#9Βασικά ο πρώτος λογαριασμός μου ήταν απ'το μεσαντζερ ως αυτόνομη εφαρμογή χωρίς φβ, δηλαδή μόνο με τον αριθμό του κινητού μου και έναν κωδικό.Ο δεύτερος λογαριασμός έχει δημιουργηθεί με φβ και μου ζήτησε αριθμο κινητού και έβαλα παλι τον ίδιο κωδικό που είχα και στον αλλον και το μόνο που άλλαξα ήταν το username(προφανώς μου επέτρεψε επειδη ειχε κοινό αριθμό??)Όμως ενω λογικα όπως λέτε θα έπρεπε να συγχωνευθούν οι λογαριασμοί μπαίνω στο μεσαντζερ από τον καινούριο λογαριασμό και δεν υπήρχαν μηνύματα απ'τον παλιό.Τωρα έχω κάνει τις διαδικασίες για να διαγραφει ο καινούριος λογαριασμός και θα πρέπει να περιμένω 30 μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί να δοκιμάσω μήπως υπάρχει ο παλιόςΠάντως από φίλους μου που είχα στο παλιο ,μου είπαν πως το μεσαντζερ μου δείχνει πως τους έχω μπλοκάρει, άρα δεν έχει γίνει συγχωνευση λογαριασμών

agrotis53

# 11 στην 1/7/2020
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απο τη στιγμη που αλλαξες username ειναι αλλος λογαριασμος πλεον...Αν και οτι διαδικασια περιγραφης μου φαινετε μπερδεμενη δεν βγαζω ακρη ...εκτος αν διεγραψες την πρωτη εφαρμογη που ειχες εγκαταστησει...αυτο σημαινει οτι το φβ δεχθηκε τα στοιχεια σαν νεο χρηστη...ενοητε οτι δεν εκανε καμια συγχωνευση καθως το φβ και το μεσεντζερ και το σκαιπ λειτουργουν με τα στοιχεια του ενος λογαριασμου δηλαδη του φβ...δεν εχει νοημα και δεν σε βοηθα η διαγραφη σου απο το φβ τωρα...αυτο που μπορεις να κανεις ειναι το εξης...ΠΗΓΑΙΝΕ στης ρυθμισης του chrome η οποιου περιιγητη χρησημοποιης...πηγαινε στο ιστορικο... Και διεγραψε ολα τα δεδομενα και τα κουκιες...Μετα κατεβασε την αυτονομη εφαρμογη του μεσεντζερ την λαιτ εκδοση ...υπαρχη... Καντη εγκατασταση και αντι για νεα εγραφη. Κανε απλα συνδεση με τα στοιχεια ακριβως που ειχες την πρωτη φορα username και pass...λογικα θα λειτουργηση ...Αν εισαι απο υπολογιστη και οχι κινητο( αντροιτ) τοτε κανε διαγραφη απο τον πινακα ελεγχου και την ενοτητα προσθαφαιρεση προγραματων το φβ...μετα παλι απο της ρυθμισεις - ιστορικο διαγραφη οτι υπαρχη...και στη συνεχεια εγκατασταση του μεσεντζερ και συνδεση με τα παλια στοιχεια...δεν χρειαζετε να διαγραψης η να περιμενης 30 μερες να διαγραφη ο τωρινος λογαριασμος σου...δεν παιζει ρολο και δεν εχει κανενα νοημα και αποτελεσμο...

Insomnia_96

# 12 στις 2/7/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
#11 το δοκίμασα αυτό και με παραπέμπει παλι στον καινούριο λογαριασμό ...ααα

agrotis53

# 13 στις 2/7/2020
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Αστο ξεχνατο... Εχει διαγραφη ο παλιος σου λογαριασμος...και αυτο γιατι επρεπε να τον αποθηκευσης κατα την δημιουργια του νεου λογαριασμου σου... Πλεων το φβ δεν επιτρεπει λογαριασμους μεσεντζερ αυτονομα...για αυτο και σε παραμπεπτη στον ιδιο που εχεις τωρα...αυτο εγινε απο τον ιανουαριο φετος...οτι ηταν πιο πριν μονο μεσεντζερ εχουν διαγραφη...αν διαγραψης αυτον τον λογαριασμο σου...παλι το ιδιο θα γινει...θα σου ζητηση νεα εγραφη στο φβ και θα ειναι παλι απο την αρχη νεα δεδομενα...δυστυχως

Insomnia_96

# 14 στις 3/7/2020
author
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
#13 πωωω δεν το ήξερα Ότι δεν επιτρέπει πλέον αυτόνομη δημιουργία λογαριασμού...είναι σίγουρο αυτο;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost