Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τον θέλω πισω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

tzoulia59

# 21 στις 12/7/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292
'Aρεσαν+: 0%

θα πω μονο αυτο και να το κλεισω...

και ναι οι μητριες τρεμουν τις πρωην και τις ζηλευουν 

και καλα κανουν ..

.γιατι οι πρωην εχουν  μεγαλη επιρροη ,και ειδικα οταν υπαρχουν παιδια ,,

ο δικηγορος λοιπον του συζυγου μου που ανελαβε το  διαζυγιο μας ..του ειπε ...

μηπως να μην βιαστεις να παρεις διαζυγιο,,,;

γιατι εχω δει ζευγαρια απο την εμπειρια μου που παιρνουν διαζυγιο και μετα 20 χρονια ειναι ξανα μαζι ..

να πω και μια αλλη περιπτωση γνωστης μου ,,,

χωρισε με τον συζυγο της ειχε μια κορη μαζι του...

αυτος ξαναπαντρευτηκε εκανε αλλα 2 παιδια με την δευτερη συζυγο του 

.και μετα 15 χρονια ..χωριζει την δευτερη συζυγο και παντρευτηκε ξανα την πρωτη και ζουσαν ,μαζι ,,,

το οτι πολλοι απ αυτους τους γαμους διαλυονται οριστικα ...

δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει  καποιος αριθμος επανασυνδεσης ...

το ιδιο ισχυει και με τις σχεσεις...

οι επανασυνδεσεις στο συνολο τους μπορει να μην καταληγουν σε αισιο αποτελεσμα 

αλλα μια επανασυνδεση εχει πολλες οψεις..

ολοι οι χωρισμοι δεν ειναι ιδιοι ,,ολοι οι χωρισμενοι δεν ειμαστε ιδιοι ...

και ολα τα διαζυγια δεν παιρνονται για τους ιδιους λογους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από SaltedCaramel

Το θέμα -αληθινό ή μη- μου εφερε στο μυαλο προσωπικες ιστοριες φιλεναδων της μητερας μου.

Την εποχη που αρχισαν να σκανε τα διαζυγια στην χωρα σαν τα μανιτάρια, αυτό που καταλαβαινα απο τις ιστοριες του κυκλου μου ήταν, πως οι γυναικες για αρκετα χρονια μετα το διαζυγιο ήλπιζαν ακομα στην επανένωση την οικογενειας.

Γνωριζω περιπτωση που εχουν περασει 15 ετη απο το διαζυγιο της και δεν εχει προχωρησει καν σε νεα σχεση, ελπιζει ακομα, βριζει την νυν συντροφο του πρωην αντρα της, ολο μιλαει για εκεινον.

Εκει λοιπον ειναι καλο να υπαρχει ενας κοντινος ανθρωπος να πει σε αυτη την γυναικα "σύνελθε, φεύγουν τα χρονια σου αναξιοποίητα, κοιτα τον εαυτο σου και προχώρα".

Eδω η θεματοθετρια θελει να υπαρξει επανασυνδεση με τον αντρα της ενω εχουν περασει 5 ετη και κοιμαται μαζι του καποια βραδια, ενω εκεινος εχει σχεση.

Οταν το διαζυγιο μεστώσει -υποθετω- σου αφηνει και μια (ανεπαίσθητη) γλύκα η ανάμηση του γαμου, γιατι ολοι μεσα σε αυτον περνουν σιγουρα και καλες στιγμες.

Οποτε μετα την λύση του, καλό ειναι να διατηρείται μια πολιτισμένη σχεση μεταξυ των πρωην συζυγων.

Ειναι δυο ανθρωποι που εζησαν στιγμες, χαρες και ζόρια και εκαναν παιδα,  οπότε μια καλή ανθρώπινη σχέση ειναι οφέλιμο να υπάρχει.

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική του να κοιμομαστε με τον πρωην σύζυγο ή συντροφο , ειτε εχουμε παιδια , ειτε οχι.

Βλεπουμε στην περιπτωση της θεματοθετριας. πως απο συζυγος του και μανα των παιδων του (το δευτερο δεν αλλαζει ουτως ή αλλως) καταδέχτηκε να γίνει το ευχάριστο διάλειμμά του απο την τωρινή του σχέση.

Η ιδια βαζει τον εαυτο της σε δεύτερη μοίρα.

Εκτος του, οτι το θεωρω αναξιοπρεπές, να κοιμάσαι με ανθρωπο, που εχετε διαλεξει χωριστους δρομους και επιπλεον διατηρει εν γνώσει σου σχεση,  πιστευω πως ακομη και αν υπηρχε  μια πιθανοτητα να γινει επανασυνδεση, χανεται και αυτη.

Ο ανθρωπος της ειπε "μη με ενοχλεις γιατι εχω σχεση". 

Δεν ειναι ντροπιαστικο να στο λεει αυτο ο πρώην αντρας σου?

Στην καλυτερη περιπτωση θα εχει την θεματοθετρια για ευχαριστα διαλειμματα και απο αυτα που μας γραφει η ιδια , αυτο ειναι κατι που δεν την καλυπτει.

Οποτε εχω να πω, να σωσεις την αξιοπρέπειά σου, να σεβαστεις τον εαυτο σου πρωτα απο ολα, να μην ξανακοιμηθεις μαζι του, διατηρησε πολιτισμενες ανθρωπινες σχεσεις για χαρη των παιδιων και βρες εναν ανθρωπο να φτιαξεις την ζωη σου.

Μην αφηνεις τα χρονια να περνανε και δούλεψέ το μεσα σου να κλεισει το κεφαλαιο του γαμου σου.

Εκεινος συνεχιζει ουσιαστικά την ζωη του.

Εσύ?

SaltedCaramel

# 22 στις 12/7/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 66

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από tzoulia59

εσυ σιγουρα θα εισαι η δευτερη ,,

και σιγουρα θα εισαι απ αυτες που δεν σεβονται τα παιδια του συντροφου τους ,,,

η νεα του συντροφος εισαι ... ...κι ας εχεις και παιδι μαζι του ,..,.

η οικογενεια ειναι η πρωτη 

ποσες οικογενειες να εχουμε δηλαδη ,,;τολμη και γοητεια;

..

οσο για το τι επιασες απ αυτα που ειπα  αναφερονται σε κατοικημενους...

τι να εξηγω τα αυτονοητα ;βαριεμαι

Oύτε η πρωτη ειμαι, ούτε η δευτερη.

Καλο θα ηταν να μην κανεις προβολή πανω μου, οσα απεχθανεσαι , επειδη απλώς διαφωνουμε.

Δεν οφελει την κουβεντα.

Αλλα επειδη εδω μιλαμε πανω σε συγκεκριμενο θεμα, θεωρω πως, αν η γυναικα θελει να αισθανεται οικογενεια του πρωην αντρα της ειναι ανθρωπινο , αλλά φυσικα μετα το διαζυγιο εχει διαφορετικο ρολο στη ζωη του και με το να βαυκαλίζεται, δεσμευεται συναισθηματικα και μενει πισω στην ζωη της.

Ειναι πιθανον  και για την ιδια ο πατερας του παιδιου της και ο αντρας της ζωης να ειναι διαφορετικα προσωπα.

Δεν χρειαζεται να προσπαθει να κερδισει θεση στην ζωη του πρωην.

Και φυσικα αν ο αντρας αυτος κανει οικογενεια με την νυν σχεση του, ανοιγει ενα κεφαλαιο στη ζωη του, που σαφως περιλαμβανει και τα παιδια του προηγουμενου γαμου του.

Ομως δεν σταματαει να γυριζει η γη μετα το πρωτο διαζυγιο.

Τωρα αν η πρωην γυναικα θελει να αισθανεται ως η πρωτη σουλτανα και πως οι επομενες σχεσεις του θα ειναι απλά μελη του χαρεμιου του, χρειαζεται να επανατοποθετησει τα πραγματα στις σωστες τους βασεις.

Αρέσει στο μέλος Betty_83

tzoulia59

# 23 στις 13/7/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

δεν εχω μαθει να συζηταω καυγαδιζοντας ..

και επειδη θεωρω φημωση την προεγκριση ..

αν ημουν ανευ αυτης

το πιο πιθανο να μην συζηταγαμε οι δυο μας...

προφανως βγαζεις απωθημενα...

κι εμενα οι τυποι με κομπλεξ δεν μ αρεσουν...

θα θυμισω εναν γνωστο και σ εσενα ,,,τον πρωθυπουργο 

που ξαναεσμιξε με την συζυγο του μετα 6 χρονια διαστασης ...

αλλα θα το ξεπερασω κι αυτο...

για να υπογραμμισω αυτο που δεν προσεξες ...οτι ο χρονος πρεπει να δινεται απεριοριστος στις σοβαρες αποφασεις ...

οπως ενος διαζυγιου ...με οικογενεια και παιδια ..

κι οχι να βιαζεται ο αλλος πανω στην φορτιση της στιγμης  να το βγαζει σε 2 χρονια ...

το οτι καποιος μενει πισω κι αλλος τραβαει μπροστα εχει να κανει με την καθε σχεση και τα ατομα ...

και αυτο συμβαινει  ...

και επισης συμβαινει τα ζευγαρια να τα ξαναβρισκουν...

λιγοτερο συχνα μεν αλλα συμβαινει ...

αν τ ακους πρωτη φορα ..να κοιταξεις την κοινωνικοτητα σου ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από SaltedCaramel

Oύτε η πρωτη ειμαι, ούτε η δευτερη.

Καλο θα ηταν να μην κανεις προβολή πανω μου, οσα απεχθανεσαι , επειδη απλώς διαφωνουμε.

Δεν οφελει την κουβεντα.

Αλλα επειδη εδω μιλαμε πανω σε συγκεκριμενο θεμα, θεωρω πως, αν η γυναικα θελει να αισθανεται οικογενεια του πρωην αντρα της ειναι ανθρωπινο , αλλά φυσικα μετα το διαζυγιο εχει διαφορετικο ρολο στη ζωη του και με το να βαυκαλίζεται, δεσμευεται συναισθηματικα και μενει πισω στην ζωη της.

Ειναι πιθανον  και για την ιδια ο πατερας του παιδιου της και ο αντρας της ζωης να ειναι διαφορετικα προσωπα.

Δεν χρειαζεται να προσπαθει να κερδισει θεση στην ζωη του πρωην.

Και φυσικα αν ο αντρας αυτος κανει οικογενεια με την νυν σχεση του, ανοιγει ενα κεφαλαιο στη ζωη του, που σαφως περιλαμβανει και τα παιδια του προηγουμενου γαμου του.

Ομως δεν σταματαει να γυριζει η γη μετα το πρωτο διαζυγιο.

Τωρα αν η πρωην γυναικα θελει να αισθανεται ως η πρωτη σουλτανα και πως οι επομενες σχεσεις του θα ειναι απλά μελη του χαρεμιου του, χρειαζεται να επανατοποθετησει τα πραγματα στις σωστες τους βασεις.

sammer19

# 24 στις 13/7/2020
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 354

Παράθεση:τι λες,εισαι σοβαρη;οταν τον ειχες δεν τον υπολογιζες,τωρα σαφησε ο αλλος και ψαχνεις προμηθευτη,τωρα στα γεραματα;Να μην γυρισει ουτε να σε δει,ουτε να σε φτυσει.τωρα σαρεσει!Ας προσεχες κυρια μου!καλά κρασια!
Σχόλιο # 1 από Melika68

Τον θέλω πισω

Πέντε χρόνια μετά το διαζύγιο μας τον θέλω πίσω.

Είχα μια αποτυχημένη μακροχρονια σχεση η οποία έληξε πριν αρκετούς μήνες κ ετσι εκτίμησα πολυ τον πρώην άντρα μου.Μετα τη μεγάλη κρίση,κατάλαβα κ τα δικά μου λαθη κ τα αναγνώρισα στον εαυτό μου,όπως κ τα δικά του κάποια τα αιτιολογησα.Ξέρω οτι είναι με αλλη χρόνια τώρα Παρ όλα αυτά μου έδειξε ενδιαφέρον κ εκει που ορκιζομουν ότι δεν πρόκειται ούτε να τον φτύσω βρέθηκα να κάνω ελεύθερα ερωτά/σεξ μαζί του.Τώρα θέλω να τα βρω μαζί του,να δώσουμε μια ευκαιρία στην οικογένειά μας όμως δεν ξέρω αν τελικά ήμουν μια ξεπετα η θα ήθελε να το προσπαθήσουμε.μου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει να του στέλνω γιατί δε θέλει προβλήματα στη σχέση του.Τι να κάνω; 

Αρέσει στα μέλη la-mer, andy12

forget_it

# 25 στις 13/7/2020
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 167

Ο εγωισμός πολλές φορές οδηγεί σε επανασύνδεση και δε σημαίνει ότι αγαπιούνται ακόμα παρά ότι δεν αντέχουν να βλέπουν τον πρώην σύζυγο με άλλη γυναίκα.

Ούτε τα παιδιά ούτε η μοναξιά είναι ικανά να επανασυνδέσουν ένα ζευγάρι που έχει απομακρυνθεί ψυχικά.

SaltedCaramel

# 26 στις 14/7/2020
author
Γυναίκα / 73 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 66

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από tzoulia59

δεν εχω μαθει να συζηταω καυγαδιζοντας ..

και επειδη θεωρω φημωση την προεγκριση ..

αν ημουν ανευ αυτης

το πιο πιθανο να μην συζηταγαμε οι δυο μας...

προφανως βγαζεις απωθημενα...

κι εμενα οι τυποι με κομπλεξ δεν μ αρεσουν...

θα θυμισω εναν γνωστο και σ εσενα ,,,τον πρωθυπουργο 

που ξαναεσμιξε με την συζυγο του μετα 6 χρονια διαστασης ...

αλλα θα το ξεπερασω κι αυτο...

για να υπογραμμισω αυτο που δεν προσεξες ...οτι ο χρονος πρεπει να δινεται απεριοριστος στις σοβαρες αποφασεις ...

οπως ενος διαζυγιου ...με οικογενεια και παιδια ..

κι οχι να βιαζεται ο αλλος πανω στην φορτιση της στιγμης  να το βγαζει σε 2 χρονια ...

το οτι καποιος μενει πισω κι αλλος τραβαει μπροστα εχει να κανει με την καθε σχεση και τα ατομα ...

και αυτο συμβαινει  ...

και επισης συμβαινει τα ζευγαρια να τα ξαναβρισκουν...

λιγοτερο συχνα μεν αλλα συμβαινει ...

αν τ ακους πρωτη φορα ..να κοιταξεις την κοινωνικοτητα σου ...

Συνεχίζεις να προβάλεις πάνω μου προσωπικά σου θέματα κάνοντας άτοπες υποθέσεις και αυτό δεν σε τιμά.

Οπως και να εχει...

Πράξη - απόρροια της φορτισης της στιγμής ειναι να φύγει απο το συζυγικό κρεβάτι και να κοιμηθει στον καναπε για ένα ή μερικά βράδια.

Όταν φτάσει σε σημείο να υποβάλει αίτηση διαζυγίου και να εμμένει στην αποφασή του 2 ετη, ώστε αυτό να βγεί αυτόματα, τότε έχουμε να κάνουμε με βέβαιη επιθυμία , που οφείλει να γίνει σεβαστή.

Προσωπικά, σε περίπτωση που αύριο ο άντρας μου, μου ζητούσε διαζύγιο, θα του έλεγα την ιδια στιγμή "φέρ'το να στο υπογράψω τώρα".

Δεν καταδέχομαι να διατηρώ παρακαλετική ή πιεστική σταση για να μείνει ο άλλος στον γάμο, ούτε να "τεντώνω" τον χρόνο μήπως και αλλάξει γνώμη.

Αν θέλει να ζήσει την ζωή του χωριστά, δε θα του σταθώ εμποδιο.

Kαι σε περιπτωση που μετα απο χρόνια επέστρεφε, δεν θα υπήρχε ούτε μιά πιθανοτητα τοις χιλίοις να υπάρξει επανασύνδεση, ακομη και αν ειχαμε μαζι 10 παιδια!

Και ας μην ειχα προχωρήσει στην ζωή μου, το σιγουρο θα ηταν πως θα ειχε κλεισει το κεφάλαιο του γαμου για μενα και δεν θα ηθελα να ξαναταράξω τα παιδια μου με πισωγυρισματα, αφου θα ειχαν χτίσει ήδη την ζωη τους  σε μια νεα βαση.

Ανεφερες την κοινωνικότητα μου.

Στον κοινωνικο μου κύκλο όποιος παιρνει αποφαση πορεύεται με αυτην.

Και σε περιπτωση, που κανει λαθη, τα αντέχει και  συνεχίζει την ζωή του.

Τελος, επειδη ο τροπος πειθούς, που χρησιμοποιώ, ειναι η επικληση στην λογικη, ενώ εσυ χρησιμοποιείς επιθεση στο ηθος του αντιπάλου, θεωρώ πως η ζυγαριά κλίνει και σταματάει εδώ για μενα η συζητηση.

Αρέσει στα μέλη Betty_83, agnwstos_Xi και σε ακόμα 2 μέλη.

Ndreee

# 27 στις 14/7/2020
author
Ανδρας / 45 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 216

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από tzoulia59

τα παιδια ειναι ισχυρη δυναμη ...

κι οχι δεν εισαι μια οποιαδηποτε γυναικα εσυ ...

εισαι η μανα των παιδιων του ..εισαι η οικογενεια του ...οποιος πιστευει αλλα ειναι επιεικως ακατοικητος ...

η νυν ειναι μια γκ,,να ,,,τιποτε αλλο ... 

Ήταν η οικογένειά του... Δεν είναι πλέον... Αν εσύ αυτό πιστεύεις ή απαίτησες από τον δικό σου πρώην σύζυγο, αυτό αυτομάτως δε το κάνει και παγκόσμια παραδοχή και ακατοίκητους όλους όσους έχουν διαφορετική άποψη και οπτική. Από τη στιγμή που χωρίζει ένα ζευγάρι με παιδιά, εκείνο που μένει είναι η σύνδεση που υπάρχει λόγω παιδιού και αυτό δεν είναι οικογένεια. Ούτε όλες τις επόμενες και επόμενους συντρόφους "γκόμενες" και "γκόμενους"... Αυτά είναι κόμπλεξ... Δυστυχώς...

Στο θέμα της Melika68, προφανώς και όλο αυτό που συμβαίνει είναι λάθος, ιδίως το γεγονός που δηλώνει ότι τον θέλει πίσω. Κατά τη γνώμη μου όλο αυτό είναι ανασφάλεια. Αντιλαμβάνομαι ότι είναι πολύ εύκολο να πέσεις και πάλι στο κρεβάτι με τον/την πρώην γιατί είναι κάτι γνώριμο που δε χρειάζεται τη κλασική προεργασία με κάποιον νέο σύντροφο. Όμως πιστεύω ότι όλα γίνονται από μεριάς της Melika68 καθαρά λόγω ανασφαλειών επειδή έμεινε μόνη. 

Αρέσει στα μέλη assosspathi, SaltedCaramel και σε ακόμα 2 μέλη.

agnwstos_Xi

# 28 στις 14/7/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 255
# 26 

# 27

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος SaltedCaramel

agnwstos_Xi

# 29 στις 14/7/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Σχόλιο # 15 από tzoulia59

τα παιδια ειναι ισχυρη δυναμη ...

Τα παιδιά δεν τα κάνουμε με σκοπό να τα  χρησιμοποιήσουμε ως  όπλο για να εκβιάσουμε την "αγάπη" κάποιου μας έχει διαγράψει οριστικά (εμάς,όχι τα παιδιά μας).

κι οχι δεν εισαι μια οποιαδηποτε γυναικα εσυ ...εισαι η μανα των παιδιων του ..

Ναι,είναι.

εισαι η οικογενεια του ...

Όχι πλέον.

οποιος πιστευει αλλα ειναι επιεικως ακατοικητος ...

Ασχολίαστο!

το διαστημα που εκδιδοταν καποτε το διαζυγιο δηλαδη σε 5 χρονια και με μια αναβολη στα 6 χρονια κι αν ο ενας δεν το επιθυμουσε εκ των δυο μπορει να τραβαγε και παραπανω ... ηταν κατω απο σοφια γιατι οι ανθρωποι για να παρουν σωστες αποφασεις για την ζωη τους πρεπει να δοκιμασθουν στον χρονο... τωρα το διαζυγιο μεσα σε 2 χρονια βγαινει αυτοματα ...αρκει να το επιθυμει ο ενας . .λαθος ..

Ναι,θα βασανίζεται ψυχολογικά ή και σωματικά για καμιά δεκαριά χρόνια ένας εκ των δύο μέσα στον γάμο και θα ταλαιπωρείται άλλα 5-6 χρόνια, μήπως και αναθεωρήσει.Μήπως και συνειδητοποιήσει ότι δε ζει μια άθλια ζωή εντός γάμου και ότι ο-η σύζυγός του απλώς εκδηλώνει την αγάπη του-της διαφορετικά απ' ό,τι οι φυσιολογικοί άνθρωποι.

και ναι οι μητριες τρεμουν τις πρωην και τις ζηλευουν και καλα κανουν ...γιατι οι πρωην εχουν μεγαλη επιρροη ,και ειδικα οταν υπαρχουν παιδια ,,

Καταθέτεις προσωπική εμπειρία να υποθέσω,γιατί δεν ισχύει για όλες τις περιπτώσεις.Επίσης,ορισμένες μητριές δεν ζηλεύουν,ούτε τρέμουν,αλλά μισούν (και τις δικαιολογώ γι'αυτό) τις πρώην που αρνούμενες να δεχτούν ότι  μπήκαν στο περιθώριο,κάνουν μαύρη τη ζωή πρώην συντρόφου-μητριάς,εργαλειοποιώντας τα δύσμοιρα παιδιά.

θα θυμισω εναν γνωστο και σ εσενα ,,,τον πρωθυπουργο που ξαναεσμιξε με την συζυγο του μετα 6 χρονια διαστασης ...

Θα σου θυμίσω κι εγώ έναν γνωστό.Τον Βαρουφάκη που ζει εδώ και χρόνια με τη γυναίκα της ζωής του,που δεν είναι αυτή με την οποία απέκτησε παιδί.Με την πρώτη του σύζυγο είχαν αποφασίσει να χωρίσουν μετά από 10 χρόνια γάμου,αλλά προέκυψε εγκυμοσύνη.Προσπάθησαν ανεπιτυχώς για έναν επιπλέον χρόνο και μετά χώρισαν οριστικά.Και όλα πλέον κυλούν ομαλά και όμορφα μεταξυ και των 4,επειδή ώριμοι άνθρωποι πήραν ώριμες αποφάσεις και συνέχισαν τις ζωές χωρίς να χρησιμοποιούν ένα παιδί για τις μεταξύ τους  αντιδικίες.

προφανως βγαζεις απωθημενα... κι εμενα οι τυποι με κομπλεξ δεν μ αρεσουν...

Το αν κάποιος βγάζει απωθημένα είναι πολύ εύκολο να το καταλάβουμε,ιδιαίτερα όταν αυτός ο κάποιος γράφει το ένα κατεβατό μετά το άλλο για να μας "φορέσει" ως μοναδική αλήθεια τις "εμπειρίες" της δικής του ζωής.

Γενική τοποθέτηση,δεν φωτογραφίζω κανένα μέλος του φόρουμ :

Όσοι-ες νομίζετε ότι επειδή αποκτήσατε παιδιά με τον-την πρώην σύζυγό σας ,θα μπορείτε εσαεί να του-της κάνετε κόλαση τη ζωή επειδή δεν αντέχετε να τον-τη βλέπετε να συμβιώνει με άνθρωπο που του-της προσφέρει καλύτερη ζωή από αυτή που του-της προσφέρατε εσείς,να πάτε σε κανέναν ψυχολόγο.Όχι για εσάς,αλλά για τα παιδιά σας, που με μαθηματική ακρίβεια θα τους καταστρέψετε τις ζωές με τις αρρωστημένες σας εμμονές.

Αρέσει στα μέλη Heptamer, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Alezandra

# 30 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 553
Τα διαζύγια δεν χαλάνε τον γάμο αλλά μόνο κοινοποιούν το χάλασμα του.Όσο και να θέλετε ο πρώην άντρας σας είναι πια μόνο ο πατέρας του παιδιού σας και καλά θα κάνετε να μην του χαλάσετε τη σχέση.Μπορεί και μόνος του να τη χαλάσει εφόσον κοιμάται με όσες του κάθονται καταλάβατε ?
Αρέσει στα μέλη Ndreee, agnwstos_Xi

marie_la_journaliste

# 31 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 628

δε θα σταθω σε τιποτα απ οσα εγραψες

στεκομαι μονο σ αυτο που σου απαντησε αυτος

μη τον ενοχλησεις ξανα ..παρα μονο ενα τηλεφωνο  στη γιορτη τουειχες την ευκαιρια σου...την εχασες...αυτος μετα απο 5 χρονια ειναι καλα εσυ οχι...αν ησου κι εσυ καλα σημασια δε θα του δινες..φερεσαι εγωιστικα...μεινε μακρια

tractatus

# 32 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέο Ψυχικό
Απαντήσεις: 45

Ισως θα πρεπει να το

κουβεντιασετε ,με τη νυν συντροφο του...Τι στο καλο αλληλεγγυες ειμαστε μεις οι γυναικες;;;Κουβεντιαστε το και βλεπετε...

agnwstos_Xi

# 33 στις 15/7/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από tractatus

Ισως θα πρεπει να τοκουβεντιασετε ,με τη νυν συντροφο του...Τι στο καλο αλληλεγγυες ειμαστε μεις οι γυναικες;;;Κουβεντιαστε το και βλεπετε...

Οι γυναίκες είναι αλληλέγγυες και φίλες όσο δεν τους γυαλίζει στο μάτι ο ίδιος άντρας.

'Απαξ και συμβεί αυτό,η αλληλεγγύη-φιλία πάει περίπατο.Πέφτουν οι μάσκες και βγαίνουν νύχια.

Υποσημείωση :

Στη συντριπτική τους πλειοψηφία έχουν γαλουχηθεί στο σπίτι τους με την ιδέα ότι είναι παντοδύναμες και όποτε θέλουν μπορούν να "σέρνουν" όποιον άντρα θέλουν.

Όταν λοιπόν έρθει η ώρα κάποιος  να διαλέξει μια φίλη-γνωστή τους και όχι αυτές,δεν δέχονται ότι  κάνει την επιλογή ο άντρας (το χειραγωγούμενο ζώο).Κατηγορούν τις φίλες τους ότι τους τον έκλεψαν(απόρροια της γαλούχησης που προανέφερα).Ε,πώς να μη βγουν μετά νύχια?

Αρέσει στο μέλος Heptamer

Straightforward

# 34 στις 25/7/2020
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 28

Ξαναζεσταμένο φαγητό: και να γυρίσει πίσω, σε λίγο καιρό θα αναβιώσουν τα προβλήματα για τα οποία χωρίσατε κάποτε. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost