Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

νεα εργασια και εγκυμοσυνη

Σελίδα : 1

Maria_kes

# 1 στις 13/7/2020
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα , 

εδώ και λίγο καιρό εργάζομαι σε νέα επιχείρηση.να σημειώσω ότι είχα δουλεία και την άφησα για καλύτερη.όμως μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος, φυσικά δε το γνώριζα αλλιώς δε θα έμπαινα σε διαδικασία να αλλάξω εργασιακό περιβάλλον. Το θέμα είναι τώρα πως ντρέπομαι να τους το πω και πως θα το πάρουν.Καμιά ιδέα πως να το διαχειριστώ; δεν θέλω να χάσω τη δουλειά μου. 

forget_it

# 2 στις 13/7/2020
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 121
Ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό θα φανεί για αυτό καλύτερα να έχει ενημερωθεί το τμήμα προσωπικού να εκπαιδεύσει αντικαταστάτη για τους μήνες που θα έχεις άδεια.
Αρέσει στο μέλος andy12

alisida

# 3 στις 13/7/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 7.630

Συγχαρητήρια !!

Κανονικά και με το νόμο θα το ανακοινώσεις αφού κανείς την πρώτη επίσκεψη στον γιατρό σου και καλύτερα να έχεις βεβαίωση από κρατικό νοσοκομείο.Ο γιατρός σου θα κρίνει εάν μπορείς να εργαστείς μέχρι την ημερομηνία που δίνει άδεια το κράτος ή αν λόγω της φύσης της δουλειάς σου χρειαστεί να σταματήσεις νωρίτερα..

.Μην κάνεις πειράματα με την εγκυμοσύνη σου σε καμία των περιπτώσεων.

..Αν στο τμήμα σου είσαι το μοναδικό άτομο ,ενημέρωσε όσο νωρίτερα μπορείς για την περίπτωση που (απευχομαι) κάτι δεν πάει καλά και χρειαστείς άδεια να μην δημιουργηθεί πρόβλημα

...Όλα θα πάνε καλά με ψυχραιμία και υπομονή..

.Με το καλό και με ένα πόνο.

ΥΓ: ενημερωσου και από εργατολογο για τα δικαιώματά σου σε περίπτωση που αντιμετωπίσεις αντιδράσεις από τον εργοδότη 

Αρέσει στα μέλη oresivios1, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

agrotis53

# 4 στις 13/7/2020
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.379

Βασικα ετσι και αλλιως εισαι υποχρεωμενη να το πεις...το πως θα το παρουν δεν νομιζω και καλα...δεν εχει αλλαξει κατι απο τον νομο του 2008...οποτε δικαιουσε και αδεια νομιζω  50 μερρς πριν-60 μετα...υπαρχουν επιδοματα κτλ...για το μετα ομως...μετα τη ληξει της συμβασης  το τι θα κανει η επιχειρηση...χχχμμμ...ας πω εξαρτατε...τωρα αν δεν υπαρχη συμβαση εργασιας ακομη...τοτε δυσκολα τα πραγματα σε σχεση με την δουλεια...γενικα ολλα αυτα καθως δεν υπαρχουν λεπτομερειες στο θεμα...παντως πρεπει να ενημερωσης για την κατασταση...δεν εχει νοημα να το καθυστερης

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_kes

Καλησπέρα , 

εδώ και λίγο καιρό εργάζομαι σε νέα επιχείρηση.να σημειώσω ότι είχα δουλεία και την άφησα για καλύτερη.όμως μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος, φυσικά δε το γνώριζα αλλιώς δε θα έμπαινα σε διαδικασία να αλλάξω εργασιακό περιβάλλον. Το θέμα είναι τώρα πως ντρέπομαι να τους το πω και πως θα το πάρουν.Καμιά ιδέα πως να το διαχειριστώ; δεν θέλω να χάσω τη δουλειά μου. 

Tyler84

# 5 στις 13/7/2020
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 109
Ψυχραιμία... Είναι ποκύ ευχάριστο αυτό που σου συμβαίνει και κοίτα να το χαρείς... Θα ενημερώσεις με κάθε επισημότητα τη νέα επιχείρηση και σίγουρα θα εκτιμηθεί... Για μετά με το καλό θα δείξει, μπορείς να το διαπραγματευθείς από πριν..
Αρέσει στο μέλος andy12

2019Anastasia

# 6 στις 13/7/2020
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 114
Αν υπάρχει σύμβαση κι είσαι ασφαλισμένη μέχρι να γίνει το παιδί 2,5 χρονών δεν έχουν το δικαίωμα να σε απολύσουν. Με το καλό να γίνετε γονείς.
Αρέσει στο μέλος Paralia48
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost