Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Οδήγηση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ShinyFlower

# 1 στις 14/7/2020
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 57
'Aρεσαν+: 0%

Οδήγηση

Καλησπέρα

Δεν ήξερα που άλλου να  γράψω το θέμα μου. Μόλις πριν ένα μήνα πήρα το δίπλωμα οδήγησης. Και συνεχίζω να κάνω επιπλέον μαθήματα με δάσκαλο γιατί δεν μπορώ να παρω το δικό μου αυτοκινητο. Βρίσκω δύσκολο το γεγονός να οδηγήσω στο δικό μου αυτοκίνητο  (ένα μικρό αυτοκινητακι) σε αντίθεση με το αυτοκίνητο της σχολής οδηγών που η οδήγηση εκεί είναι πιο εύκολη. Νιώθω ότι το δικό μου αυτοκίνητο έτσι και πατήσεις τα πεντάλ του λίγο.. αντιδράει εύκολα...είναι πιο νευρικό δεν ξέρω;;; κάτι που μου προκαλεί έντονο άγχος και ανασφάλεια στην οδήγηση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω προβληματιστεί καθώς το χρειάζομαι το αυτοκίνητο αλλα δε μπορώ να οδηγήσω. Ισχύει ότι στις σχολές οδηγών πολλές φορές ο δάσκαλος πατάει και εκείνος τον συμπλέκτη μαζί σου και δεν τρανταζεται τόσο εύκολα το αυτοκίνητο. Μήπως φταίει αυτό; τι φταίει; είναι δικό μου ψυχολογικό δεν ξέρω...Κάποιος που να παρατήρησε διαφορά όταν έκανε μάθημα οδήγησης σε σχολές και όταν πήρε το δικό του αμάξι υπάρχει;;;

Enikos

# 2 στις 14/7/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.722

Αλλα το διπλωμα, το πηρες, ε?...(κερασες και την παρεα να φανταστω...)...

Μπορεις να μου πεις περιοχη που οδηγεις?...

Διοτι ο σκοπος ναι μεν αγιαζει τα μεσα...

Αλλα μην μας πατησει και κανα νεβρικο, (απο μονο του?), γκαζι!!!...

Συμβουλη...

Παψε να οδηγεις δημοσιως, μεχρι να μαθεις να οδηγεις...

Ακομα δεν θεωρεισαι οδηγος, αλλα...

Δημοσιος κινδυνος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ShinyFlower

Οδήγηση

Καλησπέρα

Δεν ήξερα που άλλου να  γράψω το θέμα μου. Μόλις πριν ένα μήνα πήρα το δίπλωμα οδήγησης. Και συνεχίζω να κάνω επιπλέον μαθήματα με δάσκαλο γιατί δεν μπορώ να παρω το δικό μου αυτοκινητο. Βρίσκω δύσκολο το γεγονός να οδηγήσω στο δικό μου αυτοκίνητο  (ένα μικρό αυτοκινητακι) σε αντίθεση με το αυτοκίνητο της σχολής οδηγών που η οδήγηση εκεί είναι πιο εύκολη. Νιώθω ότι το δικό μου αυτοκίνητο έτσι και πατήσεις τα πεντάλ του λίγο.. αντιδράει εύκολα...είναι πιο νευρικό δεν ξέρω;;; κάτι που μου προκαλεί έντονο άγχος και ανασφάλεια στην οδήγηση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω προβληματιστεί καθώς το χρειάζομαι το αυτοκίνητο αλλα δε μπορώ να οδηγήσω. Ισχύει ότι στις σχολές οδηγών πολλές φορές ο δάσκαλος πατάει και εκείνος τον συμπλέκτη μαζί σου και δεν τρανταζεται τόσο εύκολα το αυτοκίνητο. Μήπως φταίει αυτό; τι φταίει; είναι δικό μου ψυχολογικό δεν ξέρω...Κάποιος που να παρατήρησε διαφορά όταν έκανε μάθημα οδήγησης σε σχολές και όταν πήρε το δικό του αμάξι υπάρχει;;;

Αρέσει στα μέλη archagellos, andy12

la-mer

# 3 στις 14/7/2020
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

να πληρώσεις μερικά "μαθήματα" στον δάσκαλο  αλλά με το δικό σου αμάξι...

Παράθεση:

Οδήγηση

Καλησπέρα

Αρέσει στα μέλη Paralia48, andy12

Tyler84

# 4 στις 14/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Shiny είναι αναμενόνενο το άγχος σου.. Το άγχος του πρωτάρη κατά το κοινόν...Στη σχολή έμαθες τη θεωρία τώρα πρέπει να πας στην πράξη.. Ξεκίνα με κοντινές αποστάσεις στην αρχή μέχρι να πάρεις αυτοπεποίθηση και μετά όλα θα έρθουν μόνα τους... Μην ξεχνάς ότι κανένας μας δεν γεννήθηκε οδηγός..

Megalodondas

# 5 στις 14/7/2020
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1.020

Σου φέρεται άσχημα το δικό σου αμάξι έτσι? 

Πήγαινέ το σε μία αλάνα κάθε μέρα και οδήγησε το καμιά ώρα την κάθε φορά θα σε μάθει..

Σίγουρα τής σχολής θα είναι πιο καινούργιο, σε κανένα χρόνο δούλεψε και κάτι καλύτερο θα βρεις 

Μεχρι τότε επισκέψου και κανένα συνεργείο μήπως και λυθεί το πρόβλημα.. 

Σιδεροκεφαλη! 

Παράθεση:

Οδήγηση

Καλησπέρα

Αρέσει στα μέλη Paralia48, andy12

Sarimpala_zwgrafina

# 6 στις 14/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τυχερούλα, εσύ πείρες δίπλωμα εγώ που δεν με βλέπω να περνώ τι να πω. (ξεχνάω τα σήματα είναι παρα πολλά τι τα θέλουν τόσα) Τελικά όλα τα καινούρια πράγματα έτσι είναι μέχρι και το αυτοκίνητο; δεν το ήξερα. Και βγες λίγο νωρίς νωρίς και οδηγά μερικές μέρες να το συνηθίσεις

sammer19

# 7 στις 14/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:kοπελια,κατ' αρχην καλοριζικο το διπλωμα σου.Το αυτοκινητο σου ειναι καινουριο;Aν ειναι καινουργιο,φυσικα και δυσκολευεσαι να το οδηγησεις,διοτι ειναι σφιχτος ο συμπλεκτης ,τι φρενο,το γκαζι ,το κιβωτιο ταχυτητων κτλ,χρειαζεται να ασκεις μεγαλυτερη δυναμη για να λειτουργησουν και το αυτοκινητο να ειναι νευρικο.Δηλαδη να πατας με μεγαλυτερη δυναμη το γκαζι και να πεφτει περισσοτερη βενζινη ,οποτε το αυτοκινητο να κινειται βιαια! Πρεπει να οδηγεις το δικο σου αυτοκινητο σιγα σιγα ,να το μαθεις και να σε μαθει και αυτο!Στην αρχη χρειαζεται προσοχη!καλοριζικο και καλοταξιδο!

Οδήγηση

Καλησπέρα

sammer19

# 8 στις 14/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Στην σχολη μαθαινεις και να οδηγησεις,αλλα εχεις το δασκαλο διπλα σου και δε φοβασαι.Ενω, οταν εισαι μονος στο αυτοκινητο και το αυτοκινητο καινουριο ,νιωθεις ανασφαλεια,δεν εχεις αυτοπεποίθηση και θαρρος ,σε κυριευει το αγχος,και ο φοβος ,οποτε η οδηγηση σε κουραζει!
Σχόλιο # 4 από Tyler84
Shiny είναι αναμενόνενο το άγχος σου.. Το άγχος του πρωτάρη κατά το κοινόν...Στη σχολή έμαθες τη θεωρία τώρα πρέπει να πας στην πράξη.. Ξεκίνα με κοντινές αποστάσεις στην αρχή μέχρι να πάρεις αυτοπεποίθηση και μετά όλα θα έρθουν μόνα τους... Μην ξεχνάς ότι κανένας μας δεν γεννήθηκε οδηγός..

wish_

# 9 στις 14/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι αυτοκίνητο έχεις?

ωραία στα είπαν και πιο πάνω...ή θα πληρώσεις να κανεις μερικά μαθήματα με το δικό σου αυτοκίνητο

ή θα πας με κάνα φιλο που οδηγάει καιρό σε κανά μεγαλό πάρκινκ - αλανα να κάνετε εξάσκηση.Επισης Σαβ/κα που η πόλη μπορεί ν΄ αδειαζει ειναι ευκαιρια να βγαινεις με το αυτοκινητο για εξασκηση.

Συνήθεια ειναι. και πολλοί δυσκολευονται στην αρχή.Θέλει εξάσκηση,προσοχή,καλά αντανακλαστικά και θα το πάρεις το κολάι. 

Aggelo

# 10 στις 14/7/2020
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Αν δεν δειξεις αποφασιστικότητα οτι θα μπεις μεσα και θα οδηγησεις κανενας

δασκαλος δεν μπορει να σε βοηθησει,θα τα καταφερεις οταν ξεπερασεις τον

φοβο σου...επισης με το easy τον συμπλεκτη αλλιως δεν χλιμιντρίζει ο οχημα..

Καλα σου λενε να πας στην αλανα αλλα δεν λυνει το προβλημα

καποια στιγμη θα βγεις και στην κινηση και στην λεωφορο...κτλ...

Αυτοπεποιθηση χρειαζεται...

ZHLIASOY

# 11 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Λοιπόν άκουσέ με Γιατί έχω περάσει το ίδιο πρόβλημα με σένα...Όταν λοιπόν πήρα το διπλωμα(Μεγάλη ήμουν για τα δεδομένα τα συνηθες35 ετων) έδωσα λοιπόν πήρα Κ σήματα Κ οδήγηση με την πρώτη Κ χωρίς να λαδωσω κανέναν.!!! Όταν πήρα το δικό μου αμάξι μπήκα μέσα με τον αέρα Ντόβας φόρεσα ζώνη έβαλα μπρος Κ τσουπ με το που πήγαινα να ξεκινήσω έσβηνε...ένοιωθα πως δεν μπορώ να συμφωνήσω τα πόδια μου ..επέμενα Κ με τα πολλά ξεκίνησα.. έλα μου όμως που μετά την Δευτέρα δεν μπορούσα να βάλω άλλη ταχύτητα...ρε με τίποτα λέμε το έσβηνα λοιπόν Κ έκανα δοκιμές με σβηστό έμπαιναν όλες οι ταχύτητες...έβαζα μπρος τίποτα μόνο Δευτέρα...Τρίτη με τίποτα.. άρχισε να με παίρνει από κάτω λέω πάει δε θα οδηγήσω ποτέ άρχισα να το φοβάμαι...Κ μια μέρα λεω( μετά από 4 με 5 μέρες δλδ θα κάνω λέω μια μεγάλη διαδρομή Κ δε βαριέσαι ας το πηγαίνω με Δευτέρα Κ ας το κάψω.. δικό μου είναι ότι θέλω το κάνω.. ξεκινάω λοιπόν Κ πήγαινα με Δευτέρα προσπαθούσα για άλλη ταχύτητα τίποτα.. δέχτηκα λέω εγώ θα σε οδηγήσω μέχρι να πάρεις φωτιά...βάζω Κ μουσικούλα Κ στα 5 σχεδόν χιλιόμετρα που πια είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα καταφέρω άλλη ταχύτητα...τσουπ μπήκε Κ η τρίτη τσουπ Κ Τετάρτη τσουπ Κ πέμπτη!!!Με αυτό όλο θέλω να σου πω πως είναι άγχος Κ τίποτε περισσότερο...Κ έχω να σου πω Κ τούτο ο Σουμαχερ ωχρια μπροστα μου .. Γι'αυτό προσπάθησε βάλτο πείσμα Κ θα γίνεις αφταστη!!!Μόνη σου σε έρημο δρόμο σιγά σιγά Κ θα πάρεις τον αέρα της οδηγαρας...!

ShinyFlower

# 12 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 57
Σας ευχαριστώ! Όχι δεν είναι καινούριο αλλα δεν έχει καμία σχέση με το αυτοκίνητο της σχολής ίσως επειδή βοηθούσε και ο δάσκαλος στα πεντάλ! Λύστε μου μια απορία γιατί σε όλες σχεδόν τις σχολές οδήγησης τα αυτοκίνητα των δασκάλων είναι τα toyota yaris? Έχετε άποψη σχετικά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; είναι εύκολο στην οδήγηση;

la-mer

# 13 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 1.565

παιδάκι μου, άκουσέ με! πάρε τον δάσκαλο  να κάνετε  μαθηματα με το δικο σου αμαξι...

εμένα  θα ακους!

ασε τους αλλους να λενε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από ShinyFlower
Σας ευχαριστώ! Όχι δεν είναι καινούριο αλλα δεν έχει καμία σχέση με το αυτοκίνητο της σχολής ίσως επειδή βοηθούσε και ο δάσκαλος στα πεντάλ! Λύστε μου μια απορία γιατί σε όλες σχεδόν τις σχολές οδήγησης τα αυτοκίνητα των δασκάλων είναι τα toyota yaris? Έχετε άποψη σχετικά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; είναι εύκολο στην οδήγηση;

Αρέσει στο μέλος andy12

twelve

# 14 στις 15/7/2020
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 101
Κάποια αυτοκίνητα επιλέγονται λόγω μαλακού αμπραγιαζ και καλού κιβωτίου ταχυτήτων ώστε να μην κουράζουν τους νέους οδηγούς.

Alezandra

# 15 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 815
Αν και έχω δίπλωμα δεν οδηγώ επειδή τις πρώτες φορές που το έπιασα μόνη μου με τον άντρα μου συνοδηγό με τρόμαζε τόσο με τις φωνές και τα πρόσεχε που μπλοκαρα και το πήρα από φόβο.Να κάνετε μόνη σας δοκιμές στην αρχή σε ερημους δρόμους μέχρι να πάρετε τον αέρα και να συνιθισετε να συγχρονιζετε τα άκρα με τις αισθήσεις εκεί είναι το μυστικό.
Αρέσει στο μέλος andy12

Heptamer

# 16 στις 15/7/2020
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από ShinyFlower
 Λύστε μου μια απορία γιατί σε όλες σχεδόν τις σχολές οδήγησης τα αυτοκίνητα των δασκάλων είναι τα toyota yaris? Έχετε άποψη σχετικά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; είναι εύκολο στην οδήγηση;

Μαλλον επειδη προκειται για μικρο αυτοκινητο, ωστε να ειναι ευκολοδιαχειρισιμο απο τον εκπαιδευομενο - γιατι αν του δινανε ενα μεγαλυτερο, θα ειχε θεμα - και γιατι επειδη εκτος απο μικρο και φθηνο, ειναι και γιαπωνεζικο αμαξι, δηλ. σκυλί.

Και το αμαξι εκπαιδευσης πρεπει να ειναι σκυλι γιατι δεν εχει εναν οδηγο, μα πολλους.

Το αυτοκινητο δεν πρεπει με τιποτα να το παρεις απο φοβο. Αν το φοβηθεις, καλυτερα να μην το πλησιασεις - κι ας εχεις διπλωμα.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 17 στις 15/7/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Σκυλί δε λες τίποτα ,αφού αντέχει στα χέρια μου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Heptamer

Μαλλον επειδη προκειται για μικρο αυτοκινητο, ωστε να ειναι ευκολοδιαχειρισιμο απο τον εκπαιδευομενο - γιατι αν του δινανε ενα μεγαλυτερο, θα ειχε θεμα - και γιατι επειδη εκτος απο μικρο και φθηνο, ειναι και γιαπωνεζικο αμαξι, δηλ. σκυλί.

Και το αμαξι εκπαιδευσης πρεπει να ειναι σκυλι γιατι δεν εχει εναν οδηγο, μα πολλους.

Το αυτοκινητο δεν πρεπει με τιποτα να το παρεις απο φοβο. Αν το φοβηθεις, καλυτερα να μην το πλησιασεις - κι ας εχεις διπλωμα.

sammer19

# 18 στις 15/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Zwgrafina,να ερθω να σε κανω εγω δωρεαν μαθηματα και να εισαι σιγουρη ,οτι το διπλωμα θα το παρεις!Εαν δεν παρεις το διπλωμα,τοτε θα με πληρωσεις εσύ, ολες τις ωρες μαθήματος!Συμφωνεις;
Σχόλιο # 6 από Sarimpala_zwgrafina
Τυχερούλα, εσύ πείρες δίπλωμα εγώ που δεν με βλέπω να περνώ τι να πω. (ξεχνάω τα σήματα είναι παρα πολλά τι τα θέλουν τόσα) Τελικά όλα τα καινούρια πράγματα έτσι είναι μέχρι και το αυτοκίνητο; δεν το ήξερα. Και βγες λίγο νωρίς νωρίς και οδηγά μερικές μέρες να το συνηθίσεις

sammer19

# 19 στις 15/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Ναι συμφωνω,να παει με το αυτοκινητο μονη της στην ερημο Σαχαρα ,να βολταρει εκει.Ειναι σιγουρη οτι θα το μαθει και οταν γυρισει θα παρει μερος σε σγωνες!

Οσο για σενα κ.ALezandra,o συζυγος σου,τρομοκρατης ητανε ,καλα εκανες και τον χωρισες,να βαλει μυαλο!
Σχόλιο # 15 από Alezandra
Αν και έχω δίπλωμα δεν οδηγώ επειδή τις πρώτες φορές που το έπιασα μόνη μου με τον άντρα μου συνοδηγό με τρόμαζε τόσο με τις φωνές και τα πρόσεχε που μπλοκαρα και το πήρα από φόβο.Να κάνετε μόνη σας δοκιμές στην αρχή σε ερημους δρόμους μέχρι να πάρετε τον αέρα και να συνιθισετε να συγχρονιζετε τα άκρα με τις αισθήσεις εκεί είναι το μυστικό.

sammer19

# 20 στις 15/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:Πολυ σωστα .μιλας κ. Λα-μερ!Εενα να παρει για δασκαλο!
Σχόλιο # 13 από la-mer

παιδάκι μου, άκουσέ με! πάρε τον δάσκαλο  να κάνετε  μαθηματα με το δικο σου αμαξι...

εμένα  θα ακους!

ασε τους αλλους να λενε!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.