Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κεφάλαιο :Απιστία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

stupid_cupid

# 21 στις 22/7/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Απιστία!!!  Το αγαπημένο μου θέμα!!!

Λοιποοόν... Απιστία, για μένα, είναι κάθε μονομερής αθέτηση του άτυπου, μη λεκτικού και μη συνειδητού "συμβολαίου" που συμφωνείται σιωπηλά από τις πρώτες κιόλας μέρες μιας σχέσης. 
Τον τύπο της σχέσης μας και τις σημαντικές για εμάς λεπτομέρειες της, τα ορίζουμε από την αρχή της. Αν ξαφνικά και αυθαίρετα αποφασίσει ο ένας να αλλάξει οτιδήποτε απ αυτά, έχει συντελέσει απιστία. Δεν χρειάζεται καν το ξενοπήδημα για να την επικυρώσει. 

Απιστία είναι ακόμη και το να σε πάρω κορμάρα και να σε βρω με μπυροκοιλιά. Γιατί τη μπυροκοιλιά τη χτίζεις! Είναι αποτέλεσμα συνειδητής και συστηματικής ενέργειας. Δεν σου έτυχε. Πέτυχε!

Αρέσει στο μέλος forget_it

forget_it

# 22 στις 22/7/2020
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 206

Κάποιες αλλαγές γίνονται συνειδητά,όμως κάποιες άλλες είναι προδιαγεγραμμένες.

Τη φθορά του χρόνου δεν μπορούμε να την αποφύγουμε.

Όσο είμαστε νέοι οι καταχρήσεις δεν αποτυπώνονται στο σώμα μας αλλά με τα χρόνια αρχίζουν και φαίνονται.

Βλέπω τους γονείς μου που αν και δεν έχουν αλλάξει τρόπο ζωης,το σώμα τους αλλά και τα πιστεύω τους αλλάζουν,δεν έχουν τις ίδιες ιδέες ούτε την ίδια εμφάνιση (σε σύγκριση με την γαμήλια φωτογραφια).

Αυτό είναι απιστία λες? 

Έχουν απιστησει ο ένας στον άλλο ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από stupid_cupid

Απιστία!!!  Το αγαπημένο μου θέμα!!!

Λοιποοόν... Απιστία, για μένα, είναι κάθε μονομερής αθέτηση του άτυπου, μη λεκτικού και μη συνειδητού "συμβολαίου" που συμφωνείται σιωπηλά από τις πρώτες κιόλας μέρες μιας σχέσης. 
Τον τύπο της σχέσης μας και τις σημαντικές για εμάς λεπτομέρειες της, τα ορίζουμε από την αρχή της. Αν ξαφνικά και αυθαίρετα αποφασίσει ο ένας να αλλάξει οτιδήποτε απ αυτά, έχει συντελέσει απιστία. Δεν χρειάζεται καν το ξενοπήδημα για να την επικυρώσει. 

Απιστία είναι ακόμη και το να σε πάρω κορμάρα και να σε βρω με μπυροκοιλιά. Γιατί τη μπυροκοιλιά τη χτίζεις! Είναι αποτέλεσμα συνειδητής και συστηματικής ενέργειας. Δεν σου έτυχε. Πέτυχε!

Αρέσει στο μέλος stupid_cupid

stupid_cupid

# 23 στις 22/7/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

Μιλησα για μονομερη και αυθαιρετη αθετηση, σιωπηλων ενιοτε, υποσχεσεων 
Ειναι ομορφο να μεγαλωνεις και να αλλαζεις με τον συντροφο σου, στην ιδια κατευθυνση
Αν ξεκιναμε μαζι και στη πορεια αλλος για Χιο τράβηξε κι αλλος για Μυτιλήνη, ναι ειναι απιστία. 

Μα δεν προσθεσα... ανθρωπινα ολα... συγχωρναμε κιολας.. οσο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από forget_it

Όσο είμαστε νέοι οι καταχρήσεις δεν αποτυπώνονται στο σώμα μας αλλά με τα χρόνια αρχίζουν και φαίνονται.

Βλέπω τους γονείς μου που αν και δεν έχουν αλλάξει τρόπο ζωης,το σώμα τους αλλά και τα πιστεύω τους αλλάζουν,δεν έχουν τις ίδιες ιδέες ούτε την ίδια εμφάνιση (σε σύγκριση με την γαμήλια φωτογραφια).

Αυτό είναι απιστία λες? 

Enikos

# 24 στις 22/7/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.256

Εξελιξη ειναι αυτο...

Θετικη η αρνητικη, δεν εχει σημασια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από forget_it

Αυτό είναι απιστία λες? 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost