Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρόβλημα με την αδερφή μου

Σελίδα : 1

Vivaki33

# 1 στις 23/7/2020
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Μύλοι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Είμαι η Βιβή 32 ετών και εδώ και χρόνια έχω μια πολύ άρρωστη και τοξική σχέση με την κατά α2 χρόνια μικρότερη αδερφή μου. Δυστυχώς από μικρές είχαμε προβληματα αλλά όσο μεγαλώνουμε απλά με τη δική μου προσπάθεια έχουμε ανά διαστήματα λίγο καλύτερες μέρες αλλά δεν διαρκούν για πολύ... Δείχνει πολύ έντονα ότι με ζηλεύει αλλά δεν το παραδέχεται και κυρίως είναι διογκώνεται όταν είμαστε με τους γονείς μας γιατί ισχυρίζεται ότι εμένα μου έχουν αδυναμία και το δείχνουν ενώ εκείνη την θεωρούν παρισακτη... Συνεχώς αποκαλεί η κόρη σας αυτό κ η κόρη σας το άλλο... Να σας πω παρεμπιπτόντως ότι είναι όμορφη κοπέλα αλλά με αρκετά παραπανίσια κιλά κ αυτο την επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό που τσακώνεται αν την κοιτάξεις κάπως η την σχολιάσεις... Επίσης μονίμως είναι επικριτική κ ευθικτη κ με υποτιμάς συνεχώς σε όλα... Εγώ όμως δεν λέω κάτι σε όλα αυτά, αλλά κάποια στιγμή ξεσπάω και γίνεται ένας χαμός. Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που γίνεται αυτό με απειλεί οτι δεν θα μου ξαναμιλήσει κ ότι θα με κάνει ρεζίλι στη σχέση μου. Απορώ με ποιο τρόπο αλλά το λέει. Όπως επίσης μας έχει μπλοκάρει στο fb. Έχω κουραστεί πολύ κ δεν ξέρω τι να κάνω με όλο αυτό γιατί δεν παίρνει από λόγια. Επίσης φοβάμαι και για τη σχέση μου γιατί δεν μπορώ να του δικιαολογησω την συμπεριφορά της... 

Megalodondas

# 2 στις 23/7/2020
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 776

Αν ψάχνεις τον Τζακ για συμβόλαιο θανάτου μπαίνει αργά το βράδυ στο chat θα τον πετύχεις..

Αρέσει στα μέλη andy12, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 3 στις 23/7/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.257

Ακομα με την αδερφη σου μενεις?...

Καλα...αυτο που εκανε με το φβ, ειναι ανατριχιαστικα εξωφρενικο!!!...

Αρέσει στα μέλη la-mer, ZHLIASOY

forget_it

# 4 στις 23/7/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281
Είναι καιρός λοιπόν να εγκαταλείψετετο πατρικό σας σπίτι και πάρει η καθεμία το δρόμο της.
Αρέσει στο μέλος Persefoni__

alisida

# 5 στις 23/7/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.133

Είχα διαβάσει πως αν τα αδέρφια δεν μαλώσουν όσο είναι μικρά,μαλώνουν μετά ως ενήλικες.

Τι ακριβώς διεκδικεί κάθε μία και για ποιο λόγο γίνονται οι καυγάδες ?

Αν δεν είναι ο τίτλος της "αδικημένος" ,να φανταστώ ότι παίζουν τίποτα περιουσιακά ?

Τη σχέση σου καλά θα κάνεις να μην την ανακατεύεις με τα οικογενειακά σου γιατί ο,τι πει θα γυρίσει εναντίον του 

Όσο νωρίτερα εντοπίσεις το πραγματικό προβλημα,τόσο καλύτερα θα είναι για όλους και προπάντων για τους γονείς σας.

Αλλιώς μακριά κι αγαπημένες  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Vivaki33

Είμαι η Βιβή 32 ετών και εδώ και χρόνια έχω μια πολύ άρρωστη και τοξική σχέση με την κατά α2 χρόνια μικρότερη αδερφή μου. Δυστυχώς από μικρές είχαμε προβληματα αλλά όσο μεγαλώνουμε απλά με τη δική μου προσπάθεια έχουμε ανά διαστήματα λίγο καλύτερες μέρες αλλά δεν διαρκούν για πολύ... Δείχνει πολύ έντονα ότι με ζηλεύει αλλά δεν το παραδέχεται και κυρίως είναι διογκώνεται όταν είμαστε με τους γονείς μας γιατί ισχυρίζεται ότι εμένα μου έχουν αδυναμία και το δείχνουν ενώ εκείνη την θεωρούν παρισακτη... Συνεχώς αποκαλεί η κόρη σας αυτό κ η κόρη σας το άλλο... Να σας πω παρεμπιπτόντως ότι είναι όμορφη κοπέλα αλλά με αρκετά παραπανίσια κιλά κ αυτο την επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό που τσακώνεται αν την κοιτάξεις κάπως η την σχολιάσεις... Επίσης μονίμως είναι επικριτική κ ευθικτη κ με υποτιμάς συνεχώς σε όλα... Εγώ όμως δεν λέω κάτι σε όλα αυτά, αλλά κάποια στιγμή ξεσπάω και γίνεται ένας χαμός. Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που γίνεται αυτό με απειλεί οτι δεν θα μου ξαναμιλήσει κ ότι θα με κάνει ρεζίλι στη σχέση μου. Απορώ με ποιο τρόπο αλλά το λέει. Όπως επίσης μας έχει μπλοκάρει στο fb. Έχω κουραστεί πολύ κ δεν ξέρω τι να κάνω με όλο αυτό γιατί δεν παίρνει από λόγια. Επίσης φοβάμαι και για τη σχέση μου γιατί δεν μπορώ να του δικιαολογησω την συμπεριφορά της... 

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Ndreee

# 6 στις 23/7/2020
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 216

Βασικά αυτό δεν είναι "πρόβλημα με την αδερφή σου" αλλά στην ουσία είναι "πρόβλημα της αδερφής σου"... Είναι προφανές (έτσι όπως τα λες και τα παρουσιάζεις πάντα) ότι δεν έχετε πρόβλημα μεταξύ σας αλλά η αδερφή σου με εσένα. Βασικά η ίδια πρέπει να το λύσει και όχι εσείς οι δύο... Ό,τι και να κάνεις εσύ, από τη στιγμή που σε βλέπει ανταγωνιστικά και νιώθει ότι ζει (κατά κάποιο τρόπο) στη σκιά σου (είτε λόγω εμφάνισης, είτε αδυναμίας προς εσένα των δικών σας ανθρώπων), τα προβλήματα αυτά θα υπάρχουν μέχρι να τα λύσει με κάποιο τρόπο η ίδια. Αν τα λύσει ποτέ... Η ιδανική νομίζω επιλογή για εσένα είναι να πάψεις πλέον να ζεις μαζί της για να ελαττωθούν τουλάχιστον οι καθημερινές τριβές και εντάσεις.

Αρέσει στο μέλος alisida

twelve

# 7 στις 23/7/2020
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 102
Μάλλον σου αρέσει αυτή η κατάσταση κατά βάθος. Σε κάνει να αισθάνεσαι ότι εισαι το επίκεντρο της οικογένειας. Ίσως και το επίκεντρο όλης της κοινωνίας. Όπως ειπώθηκε από αλλα μέλη μπορείς να μείνεις μόνη σου αν έχεις διάθεση. 37 χρόνων είσαι. Πότε θα απογαλακτισθεις;

lolly-123

# 8 στις 25/7/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι δουλεια εχει η σχεση σου με την αδερφη σου ??? Ακαταλαβιστικα πραματα

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε