Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χώρισαμε ξαφνικά και δε ξέρω τι να πιστέψω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sissy108

# 21 στις 5/8/2020
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 438
'Aρεσαν+: 0%

ξεχασα να σου πω επισης οτι καλο ειναι... οτι κανεις να το κανεις γρηγορα..τωρα που ειναι ακομα τα πραγματα καπως ψιλοελευθερα..γιατι οπως βλεπεις παλι με τον κορονοιο εχουν αγριεψει  οι καταστασεις και αν γινει παλι κανενα μπαμ και κλειστουμε μεσα...μετα θα το μετανιωνεις για το χρονο που εχασες..για αυτο μην σπαταλας τις ωρες σου εδω στο φορουμ..κατα την γνωμη μου βιασου να δεις τι θα κανεις...

ZHLIASOY

# 22 στις 5/8/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Εγώ θα κάνω μια χαζή ερώτηση...πως περναγατε καλά??? Γιατί όλο αυτό μεταξύ σας ήταν πόλεμος...εννοείς όταν κάνατε παύσεις πολέμου περναγατε καλά?

ELENAXN

# 23 στις 5/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
Σισσυ σε ευχαριστω παρα πολυ.. Η απαντηση σου με ηρεμησε πολυ..

ELENAXN

# 24 στις 5/8/2020
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
Σισσυ εύχομαι να μην κλειστούμε. Δε θελω να ξαναμπω προφανώς παλι σε σχεση στα καπακια το να γνωρίσω καποιον εννοειτσι θα είμαι ανοιχτη στο ενδεχομενο. Ηδη κοιταω απο Σεπτέμβρη να γεμισω το πρόγραμμα μου. Κανοντας ενα μεταπτυχιακό και τρ θα παω διακοπες με. Τους φιλους μου.. Ζηλια μου ας πουμε οτι ηταν εντονη σχεση όμορφες μερες με διαλειμματα πολέμου καλύτερα.

tzoulia59

# 25 στις 6/8/2020
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

2,50 χρονια εισαστε μαζι ...δεν ειναι δα και καμια αιωνιοτητα ,,,

επισης ,,,τα συναισθηματα που διακρινω απο σενα δεν τα διακρινα απ  εκεινον ,,,

επισης ειναι εμφανες ,οτι δεν ταιριαζατε σαν χαρακτηρες 

,,νευρωτικες συμπεριφορες συγκρουσεις,,και ψυχωτικες διαφορες .. ...

,αυτες οι σχεσεις δεν εχουν διαρκεια ..

πιστευω οτι ο τυπος σου περνουσε ανασφαλειες  

οι συγκρουσεις παντα εμπεριεχουν διεκδικηση ...

το οτι χαζογελαει καποιος στο διαδικτυο στις φωτογραφιες  με τους φιλους του δεν σημαινει οτι το ζει κι ολας στην πραγματικοτητα 

υπαρχει μεγαλη πικρα σ αυτα τα εικονικα πανηγυρια που βλεπεις στις αναρτημενες  φωτογραφιες ..

επισης ...οσο περναει ο καιρος θα γινεσαι χειροτερα 

ετσι συμβαινει  στις  απωλειες ,,

το σοκ θα διαδεχθει ο θυμος και τον θυμο ,η θλιψη ,,,

οταν καταλαβεις οτι αυτος εχει φυγει μακρια απ τα ονειρα τις υποσχεσεις 

και τις φρουδες ελπιδες που εταζε 

θα σε ριχνει περισσοτερο ...

γι αυτο αντεδρασε στα γρηγορα ,,

και μην πιστευεις για τον χρονο που γιατρευει ,,μπουρδες ειναι .,..

κανενας χρονος δεν γιατρευει ,απλα πετρωνουν τα συναισθηματα και σε διακατεχει η λογικη...

,κανε εκεινο το μεταπτυχιακο ,,,πλησιασε τους φιλους σου ...

κι αγαπησε την οικογενεια σου ,,,και γρηγορα βρες αλλον...μην μεινεις για καιρο μονη ...

,,αυτος μας τελειωσε ...

τα εχει αυτα η ζωη ,,μ ολους δεν ειναι μοιραιο ,

ειναι καραμπινατο οτι δεν ταιριαζατε ,,,αυτος δεν ηθελε ,,,ετσι απλα

αστον να παει να το βρει...

τραβα και ζησε 

και οτι σου φερει η ζωη ,,,

μονο ανοιξε το μυαλο σου και την καρδια σου μ αισιοδοξια ,,,εισαι μονο 26 ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ELENAXN

Χώρισαμε ξαφνικά και δε ξέρω τι να πιστέψω

Καλησπέρα σας. Διαβάζω χρόνια το φόρουμ σας και ήρθε η ώρα να σας γράψω τη δική μου ιστορία. Είχα μια σχέση εδώ και 2,5 χρόνια η οποία τελείωσε πριν 3 εβδομάδες. Νόμιζα πως ήταν η ιδανική σχέση. Τον ήξερα από παλιά από κοινούς γνωστούς, μη σας τα πολυλέω απο ένα χρόνια πολλά ξεκίνησαν όλα. Εκείνος σπούδαζε Αγγλία τότε για 1 χρονο εγω πηγαινα να τον δω τον στηριζα. Ημασταν πουλ ερωτευμενοι και οι 2 ηθελε να κανουμε ονειρα απο νωρις για να μεινουμε μαζι και να προχωρησουμε τη ζωη μας παρεα. Ταξιδια, βολτες, και οταν ημασταν Αθηνα μετα τους 6 μηνες μαζι καθε μερα σχεδον μαζι απο επιλογη μας. Ειχαμε αποκοπει (μεγαλο λαθος) απο φιλους κλπ. Ειχε γνωρισει την οικογενεια μου εκανε πραγματα να τον συμπαθησουν και το φθινοπωρο θα πηγαιναμε να μεινουμε μαζι. Ταιριαζαμε απολυτα, στο χιουμορ, στο σεξ, ειχαμε δικο μας κωδικα επικοινωνια. Το αρνητικο που ειχα παρατηρησει ειναι πως τσακωνομασταν πολυ. Ημασταν ιδιοι σα χαρακτηρες εντονοι και εκρηκτικοι και οι 2 και ηταν σα να βλεπει πολιτικους να κανουν debate. Κανεις δεν εκανε πισω ευκολα φταναμε σε σημειο να βαριομασταν να συζηταμε να ξεχναμε απο που ξεκινησε η κουβεντα αλλα παντα τα λυναμε ολα αυθημερον. Εκεινος ηταν απαισιοδοξος και ελεγε δε θα τα καταφερουμε και εν τελει την επομενη μερα ηταν μεσα στη τρελη χαρα. Επισης ενα αλλο αρνητικο ηταν οτι φοβομουν οτι οταν θα μεινουμε μαζι δε θα ναι τοσο ενεργος σε δουλειες κλπ αλλα αυτο αλλο θεμα. Ενω λοιπον εχουμε κλεισει διακοπες και ολα τελεια, εδινε ενα μαθημα ηταν πιεσμενος και ειχαμε παει στους φιλους μου. Να σημειωσω ηταν πολυ κτητικος με εμενα ποτε δε θα μου ελεγε μη πας καπου αλλα παντα ειχε μουτρα οταν βλεπαμε τους φιλους μου ενω με κοινους μας φιλους δεν ειχε θεμα. Φαινοταν ψαχνοταν για καυγα. Την επομενη μερα του εκανα νηξη για αυτο και αρχισε να γινεται ενας κλασσικος μεγαλος καυγας. Να σημειωσω τωρα το πιο σημαντικο το σπιτι ηταν της γιαγιας του και απο πανω οι γονεις. Ακουγονταν τα παντα. Και καυγαδες και ερωτικες στιγμες ολα. Ηξερα οτι ακουγονται αναλυτικα οι καυγαδες αλλα καπου επρεπε να γινουν αυτοι. Μιλαμε για μια οικογενεια αρκετα υπερβολικη, πχ του ειχα πει οτι ελα να μεινεις σπιτι μ το καλοκαιρι μια εβδομαδα που θα λειπουν οι δικοι μου, και μου ελεγε που θα αφησω μονο τν αδερφο μου? 25 χρονων. Η αν δε περναγε χρονο με τον αδερφο του η μανα του του κραταγε μουτρα. Επισης ειναι και πολυ εγωιστης για αστειο λογο μπορει να μη μιλαγε με τν αδερφο του 6 μηνες. Στο καυγα πανω εγω εφυγα. Οταν νιωθω οτι πνιγομαι και θα ξεφυγω φευγω. Το χα κανει και αλλες φορες στο παρελθον 2 3 μου ειχε πει να μη το ξανα κανω. Εκεινος ειπε οτι αν το εκανα ξανα μου ειχε πει οτι θα χωρισουμε. Εγω εφυγα επειδη ακουγονταν ολα και πνιγομουν και επειδη εκει δεν ειναι το σπιτι μας!!! Ε με πηρε τηλ κατευθειαν λεγοντας μ τι σου ειχα πει οτι θα γινει αν το ξανα κανεις αντε μου στο διολο κοριτσακι μ. Πρωτη φορα απο εγωισμο τον αφησα 2 μερες μονο να δωσει και το μαθημα με ησυχια και επικοινωνησα μετα κι ας καιγομουν. Ε του στελνω να μιλησουμε και απο μηνυμα (29 χρονων) μου λεει δεν εχουμε να πουμε τπτ και χωρισαμε με μηνυματα μαλωναμε μεσα αυτων ωρες.Παρακαλεσα του ειπα ελα να βρεθουμε να το κανεις αντρικια και τπτ. Αν ξεχασε οτι 3 μερες πριν μ ελεγε θα μαστε για παντα μαζι και οτι ειναι πιο ερωτευμενος τωρα απο οτι στην αρχη. Κι τα εννοουσε ολα το ειπε και το ξερω, αλλη γυναικα επουδενι τα ειχα τσεκαρει ολα και ημασταν συνεχως μαζι.Εγωισμος και λογια πιστευω ειναι. Με ειχε κανει να πιστεψω τοσο σε αυτον που νιωθω λες και εχω φαει χαστουκι. Οι φιλοι μου που ειναι3 τους πτολαβα στο τσακ ουσιαστικα γτ ειχα απομακρυνθει πληρως και ειναι λιγο επιφυλακτικοι π με στηριζουν, ευτυχως με στηριζει η οικογενεια μ και μ λεει καλυτερα τωρα παρα μετα που θα συζουσαμε και οτι σωθηκα απο τετοιο εγωισμο στη πρωτη δυσκολια ο θεος να τη κανει. Δυστυχως τν βλεπω μεσω φιλων απο ντιδραση φανταζομαι να περναει τελεια σε φωτο να ναι ολη την ωρα ενεργος στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και τρελαινομαι. Λεω τοσο γρηγορα βρηκε αλλη η με διεγραψε? Θελω να γυρισει απο εγωισμο για να ηρεμησω να δω οτι δεν ημουν τρελη.Δε θα γυρναγα ποτε πισω γτ εχω τα δειγματα και οσο και αν ποναω δε μ αξιζει αυτο. Να σημειωσω οτι εχω ταραχτει γτ απο τα 18 ειμαι μονιμα σε 2 μεγαλες σχεσεις και δεν εχω ζησει μονη καθολου και τρ ειμαι στο πυθενα δε θελω σχεση αλλα δε ξερω τι να κανω μονη ειχα μαθει να εχω προτεραιοτητα τη σχεση. Ευτυχως εχω τη δουλεια μ π μ αρεσει πολυ λεω να κανω ενα μεταπτυχιακο και εχω οικογενεια και λιγους φιλους. Ειναι λογικο να θελω σα τρελη να γυρισει? Απο εγωισμο πιστευω δε θα το κανει ποτε και θα μου αφησει απωθημενα και καταλοιπα. Φοβαμαι οτι δε θα βρω ποτε καποιον να ερωτευτω τοσο πολυ και να ταιριαζουμε και θα συμβιβαστω καποια στιγμη απλα.Εχω ολα τα καλα αλλα μου εμφανιστηκαν πολλες ανασφαλειες και φοβιες λογω του οτι δεν εχω μεινει ποτε μονη. Πειτε μου τη γνωμη σας. Ευχαριστω για το χρονο σας

Oxaman

# 26 στις 7/8/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 241

σαμ σαμ σαμ...ποσο καλα με ξερεις ...φιλακια γλυκα και πολλα στα μουτρακια σου..παντως δεν μπορεις να πεις...απο συναισθημα καργα και ας μην μπορω να αγαπησω

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από sammer19

Παράθεση:Aγαπητή μου,Οχaman,τεμπέλα είσαι.βαριέσαι να διαβάσεις,βαριέσαι που ζεις!Ούτε να αγαπήσεις δεν μπορείς!Ούτε να γράψεις κάτι,έτσι απο πείρα!Τι θα γίνει με σένα;φιλάκια,γλυκιά μου,φιλάκια!

Σχόλιο # 10 από Oxaman

θα ηθελα πολυ να απαντησω...αλλα για να μην τα πολυλεω  βαρεθηκα να διαβασω απο την πρωτη σειρα

thanos293

# 27 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Γερμανία
Απαντήσεις: 740
Νομιζω οτι το "εμφανισιμη" που εγραψες πως εισαι το πιστευεις μονο την στιγμη που το εγραφες.Νοιωθεις συναισθηματα εντονα ,κατανοητο!Το χειροτερο ομως ειναι να περιμενεις κατι απο αυτον για να ικανοποιηθει ο εγωισμος σου.Μην περιμενεις τιποτα για να εισαι ελευθερη ξανα.Επισης τον παρακολουθεις στα μιντια να πλασαρει ευτυχισμενος!Ποσο μικρη εισαι!Οταν κανεις ειναι ευτυχισμενος ζει την στιγμη χωρις να εχει χρονο πραγματικα για αναρτησεις,οταν ομως θελει να "φανει" οντας πραγματικα δυστιχισμενος,ανεβαζει φωτογραφιες ευτυχιας!

Enikos

# 28 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.986

Τι μεταπτυχιακο θα κανεις ELENAXN?...

Straightforward

# 29 στις 8/8/2020
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 28

Αρρωστημένη σχέση, πιθανόν να τα ξαναβρείτε, αλλά δεν έχετε μέλλον, θα τελειώσει νομοτελειακά όλο αυτό. 

crhistos

# 30 στις 9/8/2020
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 167

Αφού εριξα λίγο ιαλουρονικο οξυ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ απο τα κενά που δεν αφήνεις...

Επειδη ακριβως δεν εχεις μαθει να είσαι μονη σου, ξεκινά απο τώρα. Κάτσε 1-2 χρονακια μονη σου. Θα σου αρέσει... 

Ελευθερία, καλες στιγμές με φιλους, με οικογένεια θα ηρεμήσει το κεφαλακι σου.Οσο για το οτι θες να γυρίσει είναι λογικό άλλα ο χρονος είναι ο καλύτερος γιατρός.Ασε να περασουν οι μηνες και θα δεις θα νιωσεις καλυτερα.

panagiotismp90

# 31 στις 10/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.608

ελενα μου θελω να γνωρισω τον φιλο σου, πιστευω οτι μπορει να ειναι ο διδυμος εαυτος μου. εσυ πως νιωθεις κατα τ αλλα? οταν ξαναμπεις να τα πουμε ιδιαιτερως.

panagiotismp90

# 32 στις 15/8/2020
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.608

ελενα που εισαι? εχω νεα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε